Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 7


Recommended Posts

δεν υπαρχει απαντηση , παλλινδρομος κυηση ,παρ το αυγο και κουρευτο.Κουραστηκα ηδη.Αλλα θα κανω και τη τελευταια θεραπεια με εμβολια για τα αντιπατρικα , μια 5 εκσ με δικα μου και μετα με δανεικα.Μετα τλειωνουν οι ελπιδες και υστατη λυση η υιοθεσια ή η παρενθετη μητερα στο εξωτερικο.Δε θελω να μεινω χωρις παιδακι και ετσι συνεχιζω και ας κλαιω με μαυρα δακρυα απο χθες, θα μου περασει , οι περισσοτερες εχετε περασει δυσκολα και καταλαβαινετε ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 874
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συννεφάκι μου νομίζω οτι το γεγονος οτι εμεινες εγκυος αλλα παλινδρομησε ειναι καμπανακι να εξετασεις την πιθανοτητα αυτή με τα ΝΚ κυτταρα -να δεις ανοσοποιητικο σου και αν εχεις αντισωματα του συζύγου ή προβλημα θρομβοφιλιας.

Εγω εχασα ετσι 1ο μωρακι και αυτη την φορα το προλαβαμε στο τσακ - εχω προβλημα με ΝΚ κ με τα αντισωματα του συζύγου.

αυτες οι περιπτωσεις πεφτουν στην κατηγορια των 'καθ'εξιν αποβολων' που σημαινει οτι ναι μεν εγω ας πουμε, μενω εγκυος- αλλα δεν δεχεται ο οργανισμος μου το εμβρυο και το πολεμαει παραπανω αποσο επιτρεπεται σε μια νορμαλ εγκυμοσυνη.

με την σωστη θεραπεια -θα κανεις και πολλα παιδια ;)

να εισαι δυνατη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνναφακι μου ασφαλως και σε καταλαβαινουμε (οσο ειναι δυνατο αυτο).Μπορω να καταλαβω απολυτα το γεγονος οτι κουραστηκες,απογοητευτηκες και στεναχωρηθηκες!!!

Νομιζω οτι αν εξαντλησετε τις εξετασεις(ΝΚ,αντιπατρικα κτλ) θα παρεις τις απαντησεις που ζηταει η ψυχουλα σου κ θα παρεις δυναμη για την τελευταια σου επιτυχιμενη προσπαθεια....!Μην σκεφτεσαι τι θα γινει μετα...το "μετα" ειναι μακρια ακομα! Επικεντρωσου στην ψυχολογια σου κ στις εξετασεις για να ξεθολωσει το τοπιο!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!!! Αργα ή γρηγορα,ευκολα ή δυσκολα,με τον εναν ή με τον αλλο τροπο θα τα καταφερετε! Ειληκρινα το πιστευω και καλα θα κανεις να το πιστεψεις κ εσυ ;) .

Ψηλα το κεφαλι ρε Συννεφουλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

synefaki mou twra diavasa ta nea sou, lypamai poly kai katalavainw pws niwtheis, prin ligous mines to perasa kai egw ayto, apevala sthn 7 evdomada dld otan phgame na akousoume thn kardia tou mas eipe o giatros oti apevala, einai dyskolo se katalavainw kai egw eixa apelpistei, den ithela na akouw tipota gia gatrous kai ekswswmatikh, se emena den xreiastike na kanw apoksesh giati katharse me thn periodo.meta rwtousa tous giatrous mipws prepei na kanw kapoies eksetaseis gia na mathoume apo ti apevala alla olloi eipan epeidh einai h prwth apovolh den xreiazete, ti na pw den tous noiazei katholou, kai egw thn proigoumenh pempth evala 3 katepsygmenes vlastokystes kai stis 20/9 tha kanw xoriakh kai fovamai poly mipws an me to kalo ksanamenw ekgyws kai to ksanaxasw ti tha kanw, aythn thn fora phga me poly varia kardia gia thn ekswswmatikh fovamai poly alla den mporoume na kanoume k alliws afou h moira mas tas efere etsi ti na kanoume akolouthoume, alloi ta kanoun kai ta petane kai emeis trexoume kai den ftanoume gia na apoktisoume ena paidaki, apla shkwse to kefali sou kai proxwra giati den mporeis na kaneis kati allo kapoia stigmh tha apoktsoume kai emeis to paidaki pou epithymoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακι και αγορακι!!!!!

Ειχα να μπω λιγες μερες και εχουν αλλαξει τα παντα..

Συννεφακι μου καλο λυπαμαι πολυ... :( !!

Παρε οσο χρονο χρειαζεσαι καλη μου οπλισου με δυναμη και θαρρος και θα τα καταφερεις την επομενη φορα!!!!!Εφοσον καταφερες εμφυτευση την επομενη ολα θα πανε καλα!!!

τοευχομαι ολοψυχα!!!

Γωγακι μου μην στεναχωριεσαι η κυστουλα ισως να φευγει και μονο με φαρμακα κοπελα μου,κανε την σαλπιγγογραφια και τοτε θα δεις σιγουρα!!

Ανεμος???????Τι κανεις????

Λολλι μου τα διδυμακια μεγαλωσαν ε??Μπηκες 12η βδομαδα...εκανες αυχενικη???

Ζαχαρενια μου πως πανε τα κεφια???

Λοιπον τα δικα μου νεα...ειναι ευχαριστα!!!!!!

Πηρα τις απαντησεις των εξετασεων..

Τα ΝΚ επεσαν στο 11% απο 21% δηλ ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια!!!!!!!!!!!!!!!!Πηγα στον γιατρο και την Τριτη θα ξαναεπαναλαβω τα ΝΚ διοτι η αιμοληψια ηταν 20.7 και αν ολα οκ μολις αδιαθετησω ξεκιναω αντισσυληπτικα εναν κυκλο και μετα πρωτοκολλο για αποψυξη και εμβρυομεταφορα!!!Υπολογιζω 7-10 Νοεμβρη!!!

Επισης καλα που επεμενε να κανω ξανα θρομβοφιλια...τελικα θα κανω ηπαρινη!!!Χαλαλι τα 500 ευρω!!!!!

Μας ηρθε λιγο αποτομο,γιατι εγω ημουν βεβαιη πως θα ναι ανεβασμενα τα ΝΚ καιθα κανω τριμηνη θεραπεια και με εβλεπα για Γεναρη αλλα τελικα μου εκανε την εκπληξη!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα γεια σου-

να σε ρωτησω κάτι?

καταρχην καλη επιτυχία!!

γιατί πρεπει να παρει τοσο καιρο η θεραπεια σου με τα ΝΚ? σε ρωταω γιατι εγω το ανακαλυψα αργα- ημουν ηδη εγκυος στην 5η βδομαδα και βαλε- μου εδωσε ο γιατρος θεραπεια με αντισταμινικα και υπαρινη και ευτυχως ολα πανε καλα μεχρι τωρα. ηταν αγωνας δρομου για να το σωσουμε, και μαλιστα με εμβρυα 3ης κατηγορίας.

θα πας καλά πιστευω αυτή την φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου εγκυουλα!!

Εγω τωρα δεν θα κανω θεραπεια ο επαναληπτικος που εκανα εδειξε πως ηταν φυσιολογικες οι τιμες..

Ομως επειδη η αιμοληψια εγινε 20 Ιουλιου και πηρα τωρα τα αποτελεσματα λογω καλοκαιριου θα την επαναλαβω για να μαστε σιγουροι!!

Τοσο μου ειπε ο γιατρος θα δαρκεσει η θεραπεια 2-3 μηνες γιατι θα το εκανε λογικα σταδιακα με λιγη δοση κορτιζονης οχι μια κ εξω..

Εσενα επειδη ησουν ηδη εγκυος γι αυτο ισως πηγε πιο γρηγορα!!

Τι θεραπεια κανεις τωρα για τα ΝΚ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιρνω τα prezolon των 10mg καθε μερα, απο τον 5ο μηνα και χθες μου ειπε να αρχισουμε να τα κοβουμε σε διαστημα 3 βδομαδων, σταδιακα. επισης, εκανα μεχρι την κυριακη υπαρινη ενεσουλα καθε μερα. αντε...ολα καλα να πανε για ολες μας.

με το καλο κοπέλα μου και σε όλα τα κορίτσια καλη επιτυχια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στην παρεα!!!!

Τι εγινε Lollipop? Μονες μας ειμαστε??

Ρε σεις παλι δεν μπορουσα να μπω χθες απο το μεσημερι και μετα και σημερα ειδα πολλές εξελιξεις!

Κατερινα μπραβο για αυτην την εξελιξη! Αντε τωρα να προγραμματισεις με το καλο οποτε εισαι ετοιμη την επομενη προσπαθεια σου η οποια σου ευχομαι να σου φερει αυτο που επιθυμεις το συντομοτερο!!!

Skorpina Μην αγχωνεσαι και μην κανεις ασχημες σκεψεις γιατι κανεις κακο στον εαυτο σου ετσι! Ηρεμησε και ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Βασω και ενιωθα μοναξια!!!!

Γενικα μπαινω ευκολα στο mammy...αλλα λογω των αλλαγων ψαχνω πολυ για να βρω τις απαντησεις των θεματων!!!

Αντε να δουμε πουε θα το συνηθισω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι τωρα εκανα 10 ωρες για να μπω στο θεμα παλι και να γραψω! Αντε να δουμε ποτε θα φτιαξει εντελώς και ποτε θα το συνηθισουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασσούλα κ Ζαχαρωτό μου σας στέλνω φιλάκια....υπομονή ..είμαι κ εγω σκα.ά....όσο καιρό δεν είχα γιατρούς είχα ηρεμήσει ...τώρα δεν θέλω τη ζωή μου...ξαναμανα τα ίδια ...τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου, τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα....κ.λ.π.

Nikolaki μια απο τα ιδια. Τωρα που ξαναξεκιναω η ψυχολογια μου επεσε στα ταρταρα! Ειμαι απογοητευμενη απο τωρα!

22/09 παω για τον πρωτο υπερηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα

μην ακουω για πεσμενες ψυχολογιες ακομα δεν ααρχισαμε!!!!!

Το δικο μου φαρμακο στην κακη ψυχολογια ηταν η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ κ η ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ!!!!!

Πηγαινα στους υπερηχους και ελεγα "δεν μεγαλωσε το ωαριο;;;;χεστηκα!!!! δε με νοιαζει!!!!" ο αντρας μου βεβαια με μαλωνε αλλα εμενα με βοηθησε πολυ!!!!

Μεχρι κ την ωρα της εμβρυομεταφορας ελεγα στο γιατρο οτι κανονισα διακοπες κ οτι θα τα πουμε απο Σεπτεμβρη στη νεα μου προσπαθεια!!!!!:shock::shock::shock:

Διαψευστηκα βεβαια πανηγυρικα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα στα κοριτσιααααααααααααα

ΓΙΩΡΓΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ καλημερα!!!!!

Καλη αρχη Κατερινιω...καλη επιτυχια!!! τα κεφια μου ειναι οπως παντα...ΜΙΑ ΠΑΝΩ μια κατω!!! χαλια ζωδιο χαλια!!!!

Σκορπινα πως παει το καθισιο???

Κι εγω κανω κανα 15' μεχρι να οργανωθω στο μαμμυ...μου βγαζει πρωτα τα θεματα του 2008!!! ωραια χρονια δεν λεω...αλλα ΠΑΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασω μου εδω εισαι??? συγνωμη που δεν ειπα κατι για σενα...αλλα την τυφλα μου δεν βλεπω στο νεο μαμμυ!!!ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

καλη αρχη Βασω μου....θα μπαινεις και θα σε φτιαχνουμε εμεις!!! ΑΣΤΟ ΠΑΝΩ μας!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι Ζαχαρενια μου εδώ !!!! Σας εχω εμπιστοσυνη οτι θα με ανεβαζετε! Αν και να σου πω την αληθεια δεν πονταρω και πολύ σε αυτην την προσπαθεια. Ε λέω φυσικος είναι σιγά να μη μου κατσει με την πρωτη! Ωραια ξεκιναω ε? Μεσα την αισιοδοξία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeraaaa koritsia kai agori, eyxaristw poly gia tis eyxes sas eseis mou anevazete thn psyxologia giati olh mera mesa sto spiti thes den thes ayto skeftesai, na sas rwthsw re kortsia eseis ksaplwnate kai tis 15 meres h egw eimai ligo yporvolikh kai kathomai kai tis 15 meres sto krevati kai sikwnomai mono gia toualeta? mexri kai to faghto sto krevati mou to fernei o antras mou, mpws kanw vlakeia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ματάκια μπορεί λίγο να υπερβάλεις αλλα κακό δεν κάνεις σίγουρα οπότε κάνε συτο που νοιώθεις καλύτερα. Εγω πάντ λυσάω απο την 4η μέρα κ μετα γιατι είμαι κολοσβούρα......

καλημέρα Βασούλα, ζαχαρωτο, γλυφιτζούρι, ανεμούλι κ όσες δεν ανέφερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολους....

λολιποπ κ εγω ετσι λεω τώρα...οταν μελλοντικα θα μείνω εγκυος να το πάρω απο την αρχη χαμένο το μωρό μήπως αλλάξω την τύχη μου....φέτος πίστεψα κ ήμουν 100% σίγουρη οτι αυτη την μπέμπα θα την κρατήσω...έκανα όνειρα πως θα την πάω στο σπίτι κ θα την έδεινα στην αγκαλια του αδελφουλη της....

για αλλη μια φορα έρχεται ο οκτώμρης κ μωρο δεν πάω σπίτι....

γιαυτο οταν με το καλο θα πω απ οτην αρχη οτι έχει πρόβλημα για να μην ενθουσιαστω κ πετα κ προσγειωθω ανώμαλα....καλύτερα να κανω ή τροφοβλαστη ή αμνιο κ μετα να χαρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρε χρυσανθουλι....σε νοιωθω...τι να λεμε τωρα...ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ?Ετσι πρεπει αλλα ανθρωποι ειμαστε και λυγιζουμε.Οπως ειπε κι εσυ...ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ το οτι εχεις τον γιο σου!!!! ΑΥΤΟ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ....

Σκορπινα 3-4 μερες εκατσα καυλα...εεεε ταβλα!!! χαχαχα ΕΤΣΙ μου ειπε ο ντοκτορ ετσι εκανα!!!!(1 φορα στην ζωη μου ακουσα συμβουλη....χεχε)

ρε χαλια το νεο μαμμυ...δεν ξεχωριζω τα μηνυματα απο τς υπγραφες...χαμος γινεται...

καλε βαλτε λιγο χρωμαααααααα οπως παλιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκορπινακι μου αν η ξαπλα σε κανει να νιωθεις καλα,να μεινεις ξαπλωμενη.Αν ομως σε ζοριζει κ σου φερνει εκνευρισμο σηκω...αραξε στον καναπε,κατσε σε μια καρεκλα....χαλαρα και ανετα!

Εγω και στα τρια δεκαπενθημερα αναμονης μονο την 1η μερα ημουν ξαπλα...μετα κυκλοφορουσα στο σπιτι (εννοειτε οτι δεν εκανα δουλειες...τιποτα)κ σερνομουν απο τον καναπε στο κρεβατι και φτου και απ την αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολους....

λολιποπ κ εγω ετσι λεω τώρα...οταν μελλοντικα θα μείνω εγκυος να το πάρω απο την αρχη χαμένο το μωρό μήπως αλλάξω την τύχη μου....φέτος πίστεψα κ ήμουν 100% σίγουρη οτι αυτη την μπέμπα θα την κρατήσω...έκανα όνειρα πως θα την πάω στο σπίτι κ θα την έδεινα στην αγκαλια του αδελφουλη της....

για αλλη μια φορα έρχεται ο οκτώμρης κ μωρο δεν πάω σπίτι....

γιαυτο οταν με το καλο θα πω απ οτην αρχη οτι έχει πρόβλημα για να μην ενθουσιαστω κ πετα κ προσγειωθω ανώμαλα....καλύτερα να κανω ή τροφοβλαστη ή αμνιο κ μετα να χαρω....

ΧΡΥΣΑΝΘΟΥΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ , ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΞΑΝΑΧΑΡΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ , ΑΝ ΞΑΝΑΠΙΑΣΩ ΠΟΤΕ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα μου ήρθε κ μια σκέψη.....

αμα ειναι καλα χρωμοσωμιακος θα χαρω πολυ....αμα κανω κ φτασω κ 16 εβδομαδων κ δεν ειχει δισχιδη θα πεταξω ενα μέτρο.....αλλα μετα θα φοβαμαι κ για την θρομβοφιλία....να φανταστειτε σκεφτομαι τον τελευταιο μηνα να παω να κανω εισαγωγη σε ενα μαιυτηριο με εναν καρδιοτακογράφο αγκαλια, κ αν δω να πεφτουν οι χτύποι θα τους πω να μου κανουν αμεσως καισαρική....σήμερα το σκεφτηκα κ νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση για να μην αγχονομαι....οταν θα το παρω στην αγκαλια μου θα τρεμω απο την χαρά μου κ θα λιποθυμήσω.....δεν θα πιστευω οτι θα ειναι δικό μου....

Τελικα Ζαχαρενια μου πρεπει να ειμαι πολυ τυχερη που εχω ενα παιδακι....εχω θρομβοφιλια κ τον γιο μου τον γεννησα 37εβδ+6ημ....ποτε δεν ξερεις τι θα μπορουσε να συμβει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...