Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 7


Recommended Posts

σε ευχαριστω γιουλακι!!!ετσι λεω κι εγω δεν ειναι τιποτα...λιγο φοβαμαι μη παθω τιποτα απο τα φαρμακα με τοσα που διαβαζω...ομως θα εχω κι εχω ολη την θετικη μου σκεψη να πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 874
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

BASILEIA έγραψε:

σε ευχαριστω γιουλακι!!!ετσι λεω κι εγω δεν ειναι τιποτα...λιγο φοβαμαι μη παθω τιποτα απο τα φαρμακα με τοσα που διαβαζω...ομως θα εχω κι εχω ολη την θετικη μου σκεψη να πανε ολα καλα....

σαχαρενια και γιουλακι εσεις ειστε σε διαδικασια εξωσωματικης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ

Α

Λ

Η

Μ

Ε

Ρ

Α

Σε κοριτσια κ αγορια!!!

Καλως ηρθες Βασιλεια,καλη αρχη και τα καλυτερα αποτελεσματα ευχομαι :) .

Ζαχα...παλι μπυζακια εξω;;;Τι θα γινει με σενα πια;;; :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.ευχομαι σε ολεσ σασ που προσπαθητε για μωρακι με την πρωτη να εχετε ενα η και παραπανω σπορακια μεσα σασ,και οσεσ το εχουν ηδη να ζησετε μια ομορφη εγκυμοσυνη.

παρεμβαινω στο ποστ σασ για να σασ ρωτησω αν γωριζετε κατι για το γιατρο ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΙΑΝΝΑΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ART.ενα κοντινο μου προσωπο θα κανει εξωσωματικη σ'αυτον(τουλαχιστον τησ τον προτεινανε).ανοιξα θεμα αλλα δεν πηρα απαντησεισ.και πειτε μου τουσ "καλουσ" γιατρουσ για εξωσωματικη να εχουμε μια ιδεα να το ψαξουμε πιο πολυ ολο το θεμα.

και ποσο διαρκει περιπου ολη η διαδικασια,γιατι ειμαι τελειωσ ασχετη.σασ ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioylaki τι ομορφα νεα!!!!μακαρι να τα καταφερουμε κι εμεις με την ζαχαρενια αυτη την φορα!!!!καλη λευτερια λοιπον εεε!!!!!!!

και σε σενα ζαχαρενεια καλες διακοπες να εχεις εκει που εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΕΙΑ σε μπερδεψα ετσι οπως το ειπα...σε διακοπες απο την εξωσωματικη ειμαι, τις αλλες τις καλοκαιρινες τις τελειωσα σνιφ!!!

λοιπον επειδη σημερα εχω ακεφιες θα βαλω κατι ανεβαστικο :

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya εφοσον είναι η πρώτη φορα υπάρχουν οι εξής επιλογές.

Πηγαινει στο γιατρό (εξωσωματικο) και της προτείνει ποιο "πρωτοκολλο" θα ακολουθήσει.

Υπάρχει το μακρύ, εκει ξεκινάει την 21η ημέρα του κύκλου με κατι ενέσεις μεχρι να έρθει περίοδος.Την 3η-4η μερα της περιόδου αρχίζει αλλες ενεσεις για τη δημιουργία ωοθηλλακίων (τα λεγόμενα αυγα) με συχνη παρακολούθηση του γιατρου (συνηθως καθε 2-3 μερες) ορίζεται η μερα που θα κάνει μια τελειωτικη ένεση για να σκάσουν τα αυγουλακια(γυρω στην 11η-12η μερα). Σε 35 ωρες περιπου πηγαινει στο κεντρο εξωσωματικής που θα τη παραπέμψει ο γιατρός και αφαιρούν τα ωάρια που δημιουργηθηκαν.Παιρνουν και σπερμα και τα εννονουν. Σε 2-3 μερες πηγαινει και τοποθετουν τα εμβρυακια που εγιναν.

Μετα περιμενει αποτελέσματα σε 12-14 μερες. Συνολο εναμιση μηνας

Υπαρχει το βραχυ εκει η διαδικασία είναι η ίδια απο τη περιοδο και μετά. Οι ενεσεις ξεκινουν γυρω στη 2η ημερα. Συνολο ενας μήνας!

Ελπίζω να τα εγραψα απλά και να σε βοηθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα θέλω κ εγω δώροοοοοοοοοοοοοο.

BASILEIA εύχομαι να τα καταφέρεις με τη 1η όπως το Gioulaki.....

H διαδικασία δε μου φάνηκε καθόλου με το ικα είναι ενα θέμα αν θες να σου καλύψει τις ενέσεις.......

Την επέτειο του γάμου μου θα σας έρθω Αθήνα για να συζητήσω για την 3η εξωσωματική...........και τελευταια εύχομαι.... ε αυτη θα μου φανεί λίγο........ μόνο το πάνω κατω Αθήνα κουράζομαι κ που το σκέφτομαι.... :blink:

ζαχα δώρο θέλωωωωωωωωωω.........ζουλευω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΖΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ?

ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΥΒΕΙΣ....

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΠΑ?ΔΕΝ ΕΙΠΑ........Κ Α Λ ΗΣ Π Ε Ρ Α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΜΕ ΚΟΒΕΤΕ???

k0322.gif

ΜΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΧΛΩΜΟΥΛΑ?????

Χμμμμμ...........μου φαινεσαι καπως :unsure::unsure: σημερα.

ακεφη να το πω???

βαριεστημενη μεχρι θανατου????

και τα μαλλια ρε παιδι μου δεν σε κολακευουν καθολου! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barcelonita έγραψε:

ΒΡΕ ΖΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ?

ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΥΒΕΙΣ....

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΠΑ?ΔΕΝ ΕΙΠΑ........Κ Α Λ ΗΣ Π Ε Ρ Α

γεια σου μπαρτσελονιτακι...και συλλυπητηρια για τον φιλο σας!

ο θεος να αναπαυσει την ψυχη του και να δωσει κουραγιο σε οσους τον αγαπουν!!!

καλα ειμαι μωρε...λιγο ακεφιες αλλα καλα δοξα το θεο!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

ΕΣΥ?? το σπιτι κομπλε?τζιτζι?ετοιμα ολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΑΧΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,Ο ΤΑΣΟΣ ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ.ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΩ.ΧΘΕΣ ΦΕΡΑΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΣΤΗΝ 126 ΣΜ ΜΑΧΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΠΥ ΠΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝΤΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙ ΜΟΝΟΣ ΣΕ ΞΕΝΟ ΤΟΠΟ,ΠΟΛΥ ΤΡΑΓΙΚΟ.

ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΙΖΕΡΙΑΣΩ ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗ.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΡΩΜΑ ΣΥΝΤΟΜΑ........ΑΚΟΥΣ??????????

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ,ΟΣΟ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΣΩΠΑ ΜΩΡΕ...ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω γιουλακι.για το γιατρο καμια τιποτα ε? :( δλδ αν ολα θα ειναι καλα ισωσ να εχει ενα σπορακι μεχρι τελουσ του χρονου ε?μακαρι.ευχομαι σε ολεσ σασ να γινουν οι ευχεσ σασ πραγματικοτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι!!!εχω δημοσιο και πληρωνω το 1/4 τους κοστους των φαρμακων...κι εγω αθηνα θα παω αρχες οκτωμβριου..για εμβρυομεταφορα!!!! αν και δεν ειναι και για μενα ευκολο η αθηνα..σου ευχομαι το καλυτερο !!!σε ποιο κεντρο θα πας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anemosss78 έγραψε:

koritsia sxolano ke ego apo defteras kanoume xoriaki to xerete oloi

kata tis 1 tha exoume to apotelesma!!!

ante na doume ti kaname afti tin fora!!!!!!

filia xxxxxxx

Giorgos

Με το καλο Γιωργο μου τα ευχαριστα. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giorgo mou an kai exo na grapso kairo mpaino kai matheno ta nea sas!!!sas euxomai mesa apo tin kardia mou na exete ta pio euxarista nea na mas peite tin deutera!!!!oles mas oi thetikes skepseis einai konta sas!!!!!na eiste panta kala,agapimeneoi kai enomenoi!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

Είμαι καινούρια στο φόρουμ.Προσπαθούμε με τον άντρα μου περίπου 2 χρόνια για παιδί...Τώρα άρχισα να σκέφτομαι και την εξωσωματική σε φυσικό κύκλο. Έχει πιθανότητες επιτυχίας?Είμαι στα χαμένα ακόμα και δε μπορώ να αποφασίσω τι να κάνω. Ακόμα και στη σπερματέγχυση θα πρέπει να πάρω φάρμακα...

Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamland καλημερα καλως ορισες στο κλαμπ μας.Δεν ξερω κατι για τον φυσικο κυκλο,αλλα σιγουρα καποια κοπελα θα σε βοηθησει.Καλως ηρθες λοιπον και ευχομαι ολοψυχα με την πρωτη σου προσπαθεια να φουσκωσει η κοιλιτσα σου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...