Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 7


Recommended Posts

Nikol. έγραψε:

...katerina... έγραψε:

Κατερινάκι μου εμένα ο γιατρός μου είπε για τα Nat.Killers ότι το έχουν περιπτώσεις με νόσο...κάτι για αυτοάνοσο μου είπε......κ η αιματολόγος δεν έδωσε καμία βάση. Εγω επιμένω γιατί θυμάμαι τη δική σου περίπτωση κ έχω επηρεαστεί πολύ. Θα το ξαναπω στην αιματολόγο μόλις με πάρει για τη θρομβοφιλία και φυσικά θα το τονίσω στον άλλο γιατρό που θα πάω, όταν μιλήσουμε....Θέλω να την κάνω ρε γαμώτο και ας είναι περιτή.....μου έχουν σπάσει τα νευρα....όλα τέλεια και μωρό 3 χρόνια με άπειρες προσπάθειες , σπερματεγχύσεις εξωσωματικές, τέλειο σπέρμα, γιοκ.....Μαζί σου είμαι Κατερινάκη αλλα όταν τους τα λες σε κοιτάνε λες κ έισαι φρικιο υστερίας..κ θέλεις να τα κάνεις όλα. Αλήθεια δεν θέλω να κάνω άλλη προσπάθεια πριν σιγουρευτώ, 10000 Ε σε 1/2 χρόνο και πάμε για 14000 τουλάχιστον με την επόμενη....Σκοτίστηκα για τα χρήματα αλλα τα χρειαζόμαστε τα παλιόχαρτα........[/quote:3eea6ewf]

Nikol μου πηγαινε στο Αρεταιειο στον Οικονομου..εγω νομιζα πως τις ειχα κανει ολες τις θρομβοφιλιας και τελικα ηταν λειψες και εκανα και αυτες ξανα...συνολο θρομβοφιλια και ΝΚ 655 χωρια ΝΚ 125..

Αλλα φαινετε να ξερει τι κανει..

Ειναι ο μονος που μου εδωσε τελικα καποιες απαντησεις..

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 874
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα...αχ εδω στην ροδο αν δειτε κατι κουνουπια....αμα ξεχασω ενα δευτερολεπτο την πορτα πρεπει να κρυψω το παιδι γιατι θα το γαζωσουν...αμα μπει ενα μπορει να μας τσιμπησει κ καμια 10αρια φορες τον καθενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΣΒΑΤΖΕΝΕΓΚΕΡ :silly: :silly: ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ ΛΟΛΙΠΟΠ ΝΑ ΤΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ , ΑΣΤΑ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα παιδακια!

Χαθηκα για λιγο αυτες τις μερες γιατι ειχαμε μία απωλεια. Χασαμε τη γιαγια μου και με εχει παρει λιγο απο κατω γιατι ημουνα πολύ δεμενη μαζί της. Ηταν η δευτερη μητερα μου.

Ομως η ζωη συνεχίζεται και ελπίζω τωρα που πηγε κοντα στον Θεό να τον παρακαλέσει για εμενα και καποια στιγμη να μας στείλει αυτο που τοσο επιθυμουμε!!!! ( Η κακομοιρα το είχε μαραζι αυτο...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μου καλα να τα περασετε και στο βουνο λοιπον!! Αντε αντε να χαλαρωσετε για μια εβδομαδα γιατι μετα σας περιμενουν πολλά αγχη... Εγκυμοσυνη, γεννες κ.τ.λ. :):):)

Ζαχαρενια μου Σεριφο δεν λεχω παει αλλα έχω ακουσει πολύ καλά λόγια!!! Αντε αντε να τα περασετε τελεια και να εκμεταλευτειτε τη "μοναξια" σας γιατί του χρονου μπορεί να μην μπορείτε να το κανετε αυτο αφου θα έχετε αυξησει την οικογενεια σας :):):) Μακαρι κοριτσακι μου απο Σεπτεμβρη στη νεα σας προσπαθεια να τα καταφερετε και να μην ταλαιπωρηθειτε άλλο!!!!

Εγώ μετραω αντιστροφα τις μερες μεχρι να φύγουμε. Αναχωρω Πέμπτη 12.00 το βράδυ για το ομορφο νησακι του αντρα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ!!

ΑΝΕΜΕ,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ,ΕΓΩ ΦΕΥΓΩ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ(ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΝΑ ΦΑΩ ΤΑ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΜΟΥ,ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΛΑΡΙΝΑ.ΟΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ).

ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩ ΠΑΛΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΜΑΖΙ ΜΟΥ,ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΤΕ ΟΜΩΣ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΝΑ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..

ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barcelonita...τη κανισ??

καλα να περασισ...στα πανιγιρια.... :laugh: :laugh: :laugh:

τορα χορισ πλακα :dry::dry: καλα να περασισ οπου και αν πασ....

αλα να μιν σε αφισο ετσι λεο να σου βαλο μια φοτο... :blink::blink: αχ τι προτοπιτο ...να βαλο φοτο!! :laugh: :laugh: :blink::blink: :laugh:

28574.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasso78 έγραψε:

Καλημερα παιδακια!

Χαθηκα για λιγο αυτες τις μερες γιατι ειχαμε μία απωλεια. Χασαμε τη γιαγια μου και με εχει παρει λιγο απο κατω γιατι ημουνα πολύ δεμενη μαζί της. Ηταν η δευτερη μητερα μου.

Ομως η ζωη συνεχίζεται και ελπίζω τωρα που πηγε κοντα στον Θεό να τον παρακαλέσει για εμενα και καποια στιγμη να μας στείλει αυτο που τοσο επιθυμουμε!!!! ( Η κακομοιρα το είχε μαραζι αυτο...)

Βασουλα μου συλλυπητηρια...

Ξερεις....λενε πως οταν μια ψυχη "φευγει",μια αλλη ερχεται.Ειμαι σιγουρη οτι εκει ψηλα θα γινει ο φυλακας-αγγελος σου και θα σε βοηθησει να πετυχεις τον στοχο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια!!!

Τι κανετε?

Πως περνατε?

Βασουλα τα συλληπητηρια μου για την γιαγιακα σου,να ζησετε να την θυμοσαστε στις καλες στιγμες που εχετε περασει μαζι κουκλα μου.

Τα φιλια μου.. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑ μπουμπουκακιααααααααα

τι κανετε? Βασω μου συλλυπητηρια για την γιαγιακα σου!!! :(

λολι καλα εισαι? τα νινακια?

εμεις φευγουμε αυριο!!!!

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ σε οσες/ους εφυγαν να περασουν σουπερ!!!

Λολι θα πας καπου?

νικουλινααααααααααα προστυχακιιιιι??? :woohoo:

ΓΩΓΑΚι με γεια την φωτο!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

Λολι θα πας καπου?

Τι ερωτηση???????? Ειμαι ηδη καπου και εδω θα ξεκαλοκαιριασω......!!!!!

Στο κοσμοπολιτικο και εξωτικο διαμερισμα μου! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εσεις αυριο φευγετε?Νομιζα την ειχατε ηδη κανει!

Καλα να περασετε κ να ξεκουραστειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του χρονου ομως θα πατε οοοοοολη η οικογενεια διακοπες!!!

κουβαδακια μπρατσακια...ξερεις...ξερεις...

φιλακια

θα μου λειψετε...τα λεμε στις 17/8!

γεια θαθ :kiss::kiss::kiss::kiss:

θα γραφω ποιηματα σε ολες τις διακοπες... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

ωραια ολες διακοπουλες μπραβο να ηρεμησετε...

κ εγω εδω στο παλιονησο διακοπες κανω...αντε να περασει ο καιρος να επιστρεχω στην Αθηνα...

χαχχαχα ξερετε ποσο ωραιες ειναι οι διακοπες με ενα μπομπορακι....γαματες....

τις ποιο ωραιες διακοπες που εχω κανει ειναι με τον γιο μου....απο μωρακι 3 μηνων....τελεια απιστευτα ονειρικα...θα με καταλαβετε συντομα...

βεβαια δεν ξεσκιζεσαι στις βολτες με νταλα ηλιο κ δεν βγαινεις το βραδυ.....

ρε κοριτσακια αν υπαρχει καμια εδω.....ξερει καμια για εξωσωματικη με λιγα φαρμακα για παραγωγη λιγων ωαριων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA SE OLOUS K OLES!K KALES DIAKOPES SE OSOUS FEUGOUN!8A H8ELA NA SAS RWTHSW GIA MIA EKSETASH AN THN ZHTANE PRIN TH PROKLHSH WARIWN.LEGETAI X-FRAGILE H' EU8RAUSTO X.TO SEPTEMVRI 8A KSEKINHSW ENESEIS K MOU TH ZHTHSE O GUNAIKOLOGOS.AN KSERATE OTIDHPOTE GI'AUTHN 8A H8ELA NA TO MA8W!EPISHS AN GINETAI SE DHMOSIO NOSOKOMEIO STHN A8HNA GIATI APO OTI MOU EIPE EINAI AKRIVH! SAS EUXARISTW!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ElenaKos έγραψε:

KALHSPERA SE OLOUS K OLES!K KALES DIAKOPES SE OSOUS FEUGOUN!8A H8ELA NA SAS RWTHSW GIA MIA EKSETASH AN THN ZHTANE PRIN TH PROKLHSH WARIWN.LEGETAI X-FRAGILE H' EU8RAUSTO X.TO SEPTEMVRI 8A KSEKINHSW ENESEIS K MOU TH ZHTHSE O GUNAIKOLOGOS.AN KSERATE OTIDHPOTE GI'AUTHN 8A H8ELA NA TO MA8W!EPISHS AN GINETAI SE DHMOSIO NOSOKOMEIO STHN A8HNA GIATI APO OTI MOU EIPE EINAI AKRIVH! SAS EUXARISTW!

Δεν την εκανα αυτη την εξεταση,δεν την ξερω ουτε καν την εχω ακουστα!

Ισως να ειναι κατι πολυ εξειδικευμενο....Παντως για να σου την ζηταει ο γιατρος θα ειναι σημαντικη!!!

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι υπαρχουν εξετασεις που γινονται τυφλοσουρτι σε ολες τις γυναικες και αλλες που ειναι πιο εξατομικευμενες βαση του ιστορικου κ του προβληματος που αντιμετωπιζει η καθε μια ή βαση καποιας υποψιας του γιατρου!

Παντως οσο περισσοτερο ψαξιμο τοσο καλυτερα! Ετσι πιστευω εγω.

Αν μαθεις κατι παραπανω πες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια σας. Να είστε παντα καλά!

Καλες διακοπες σε όσες φευγου. Και εγώ φευγω στις 12 και γυρναω στις 30 αλλα όλο και θα μπαινω καθε τοσο να βλεπω τα νεα σας!!!

ElenaKosειλικρινα δεν έχω ιδεα για αυτην την εξεταση ώστε να μπορω να σε βοηθησω. Γιατι θεμα είναι ακριβώς?

Χρυσανθημου υπαρχει:

α) Η εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο. Εκει χωρίς να παρεις καθολου φαρμακα πας 10η με 12η μερα του κυκλου (αν έχεις οχ 28 ημερες κυκλου οποτε η ωορρηξία σου θα είναι την 14η) και βλεπουν αν έχει αναπτυχθει σωστα το ωαριο σου που συνηθως είναι 1 μόνο. Εαν έχουν παει όλα καλα τότε ισως σου κανουν μία ενεση για προκληση ωορηξιας ώστε να καθορισουν την ώρα που θα γίνει αυτο και να πας λίγο νωρίτερα για να σου το παρουν. Απο εκει και περα θα το γονιμοποιησουν και μετα θα σου κανουν την εμβρυομεταφορα οπως γίνεται και στην εξωσωματικη. Φυσικα υπαρχουν αρκετα ρισκα, όπως το να μην προλάβουν το ωαριο ή να μην είναι καλό και να μη γονιμοποιηθεί σωστα οποτε δεν ολοκληρώνεται η προσπαθεια.

β)Η εξωσωματικη σε τροποποιημενο φυσικο κυκλο. Εκεί παιρνεις λίγα φάρμακα (καμία σχεση με τα κανονικα της εξωσωματικής) για να κανεις ίσως πανω απο 1 ωαρια. Περιπου 2-3 . Οποτε αυξανονται οι πιθανοτητες εφοσον είναι περισσοτερα.

Ελπίζω να σε κατατόπισα!

Φιλακια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Tok tok.....

Is anyboby here????

:(:(:(:(:(

Καλημέρα Γλυφιντζουράκι!!!!!!!

:):):):):):):):):):):):)

Τι γίνεται???? «Την έκαναν» όλες καλέ????

Πολύ ωραία τα tickerakia σου….. με πολύ θετικά χρώματα!!!!!

Πώς τα πας εσύ???

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!!

Καλες διακοπες σε οσους φευγουν να περασετε τελειαααα!!!!!

Βασουλα συλληπητηρια για τη γιαγια σου,τωρα θα ναι ο φυλακας αγγελος σου καλη μου!!!!

Λολι μην στεναχωριεσαι του χρονου θα κανεις τις πιο υπεροχες διακοπες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συννεφακιιιιιι????Εκανες χοριακη?????

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAS EUXARISTW KORITSIA MOU PAROLO POU DEN TO GNWRIZETE.MONO POU THN KANOUN DE KSERW KATA T'ALLA MOU EIPE O GUNAIKOLOGOS OTI EINAI MIA ANWMALIA SE KAPOIO XRWMOSWMA AN TO LEW SWSTA POU EU8UNETAI GIA TA PAIDAKIA ME AUTISMO SUN PROVLHMA STO SPERMA AN KANEIS AGORAKI.MPOREI NA PAROUSIASTEI SE KOPELES POU MPHKAN SE PROWRH EMMHNOPAUSH K EPEIDH EIMAI SE PROWRH 8ELEI NA THN KANW GIA KALO K GIA KAKO..ELPIZW OTAN TI KANW NA VGEI FUSIOLOGIKH GIATI DEN ANTEXW ALLH STENAXWRIA!!ESEIS KATALAVAINETE TOULAXISTON PWS NIW8W.. KALH EPITUXIA K PALI SE OLES!!KALH EGKUMOSUNH STIS PLEON MANOULES!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή επιτυχία στις προσπάθειες εξωσωματικής.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει προχωρήσει στην εξωσωματικής με τη μέθοδο του IMSI. Στο ίντερνετ είδα ότι μόνο ο Μαστρομηνάς (http://www.embryogenesis.gr/ArticleView ... px?A_ID=14), ο Παράσχος (http://www.ivf-embryo.gr/mikrogonimopoiisi-imsi.htm) και ο Γιακουμάκης στα Χανιά (http://www.fertilitycenter-crete.gr/pag ... lang=el#45) την αναφέρουν στο site τους. Θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες καθώς και το κόστος αυτής της μεθόδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...