Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 7


Recommended Posts

ποια ειναι η θεραπεια για ΝΚ; Μηπως εμβολια με το αιμα του συζηγου , γιατι το εκανε μια φιλη μου και το μετανιωσε οικτρα , κανενα αποτελεσμα, μαλιστα ο γιατρος της ειπε πωσ μονο στην ουγκαντα γινονται αυτα.Δεν ξερω τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 874
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συννεφακι έγραψε:

ποια ειναι η θεραπεια για ΝΚ; Μηπως εμβολια με το αιμα του συζηγου , γιατι το εκανε μια φιλη μου και το μετανιωσε οικτρα , κανενα αποτελεσμα, μαλιστα ο γιατρος της ειπε πωσ μονο στην ουγκαντα γινονται αυτα.Δεν ξερω τι να πω.

Ειναι κ αυτη μια απο τις θεραπειες αλλα δεν την κανουν οι γιατροι..

Δευτερη ειναι τα εμβολια ανοσοσφαιρινης τα οποια κοστιζουν πολλαααααα

Τριτη ειναι με κορτιζονη εισπνεομενη αλλα σε σταδιακες δοσεις και οχι μπαμ και κατω...

Αυτη θα κανω εγω μολις βγουν τα αποτελεσματα 31.8 για να δουμε και τη δοσολογια..θα παρει τουλαχιστον 2 μηνες επειτα θα επαναλαβω την εξεταση και μονο τοτε θα προχωρησω σε εξωσωματικη..

Πηγαστο Αρεταιειο στον Οικονομου..οι ισχυρισμοι του μου φανηκαν σωστοι..θα τον ακουσω γιατι πρεπει και καποιος να μου πει τι να καναω..ο ανοσολογος που χα παει καθετος εμβολια ανοσοσφαιρινης κοστιζουν απο 5000-15000 ευρω...ο Οικονομου μου ειπε πως εχουν ποσοστα 30% για αυτο τη συστηνουν..

Η εισπνεομενη κορτιζονη ειναι ενα φαρμακο που κοστιζει 20-30 ευρω..

Αυτος ειναι ενας λογος που με εκανε να τον πιστεψω..ο μονος που δεν μου ειπε για τρελλα λεφτα..

Λες κ τα γενναμε..

Επισης αυτοςμου ειπε για τους εωσωματικους που δεν δεχονται τα ΝΚ..Πως θα βγαλουν χρηματα??Κ για ποιο λογο δινουν προληπτικα κορτιζονη?ΚΛΠ κλπ Και νομιζω πως εχουν μια λογικη τα λογια του..

Θα δειξει..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι πως εισαι?κρατιεσαι....εγω θα ειχα ξαναπαει να κανω....

εγω στις 2 τελευταιες πηγα νωριτερα για χοριακη δεν κρατηθηκα....το ηξερα τρομαραα μου...ενω στον γιο μου δεν ηξερα τιποτε....

σημερα θα εχω νεακια το απογευμα...ευχαριστα θα ναι δυσαρεστα...ο θεος κ η ψυχη του...

κοιτα να δεις που εχω περασει απο ολες τις κατηγοριες του μαμυ...τωρα κ στην εξωσωματικη....

εγω σε λιγο καιρο θα δινω κ συμβουλες...χαχαχα...θα κανω μια κατηγορια ''συμβουλων''.Αχ τι περναμε για να κανουμε παιδια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με τα λευτα ειναι χοντρο...10000 απο περισυ...

κ τωρα δεν τα εχω να τα δωσω για εξωσωμ....χαχαχα...θα αρχισω να ζηταω απο τους δικους μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κρατιεμαι βρε κοριτσι ,αλλα τι να κανω , δυο μερες θελει το ατιμο αν υπαρχει δηλαδη , για να πολλαπλασιαστει η χοριακη του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια και το αγορακι

Αργησα λιγο να σας γραψω (δεν κανω και κατι ουσιαστικο για την ωρα για να ενημερωσω) ομως διαβαζω συνεχεια τα νεα σας.

Δεν ειμαι πολυ καιρο στο φορουμ και συγχωρεστε με που ακομα δεν μπορω να θυμαμαι ολα τα ονοματα και την καθε περιπτωση ξεχωριστα του καθενα.

Παρολα αυτα χαιρομε πολυ καθε φορα που διαβαζω θετικα αποτελεσματα και θετικες χοριακες και παντα ετσι να ειναι παδια!!

Πραγματικα αυτη την στιγμη τα ματια μου εχουν κουραστει τοσο πολυ να προλαβω να σας διαβασω αλλα ηθελα να σας γραψω και λιγα λογια.

Καλη επιτυχια σε οσες προσπαθουν και σε σενα Ανεμε ολα να πανε καλα αυτη την φορα και να ερθει το μωρακι σας.

συνεφακι ειμαι σιγουρη οτι αυριο θα περιμενεις εξω απο το μικροβιολογικο πριν ακομα ανοιξει!!

Ολα καλα θ πανε θα το δεις!!

Τα συγχαρητηρια μου στην λολι για τα δυδυμακια της και μια καλη εγκυμοσινη!!!

Ζαχα εισαι Θεα..ετσι απλα!!!

και σε ολες μας...μην τ βαζουμε κατω ΟΛΑ θα μας πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν καποια απο εσας εχει χρονο και διαθεση θα το εκτιμουσα πολυ αν μου απαντησει

Σεπτεμβρη θα εχω συναντηση με τον γιατρο μου για να ξεκινησω την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης

εχω διαβασει σχετικα για καποια πρωτοκολα διεγερσης

σε ποια μερα του κυκλου ξεκιναν οι ενεσεις?(και για ποσο καιρο...και ποσες την μερα? )

Η συναντηση μου με τον γιατρο θα ειναι μια εβδομαδα μετα την περιοδο, οποτε πιστευω οτι τον χανω τον μηνα κα μαλλον ξεκιναω τον οκτωβρη ....η κανω λαθος?

οσο αφορα τα χρηματα παιδια ..τα περιθωρια μου ειναι...για μια μονο πρσπαθεια (με βαση τις τιμες που εχω διαβασει φαρμακα και ολα μαζι)

Για να παω για δευτερη...

με βλεπω με ενα πανερι εξω απο καμια τραπεζα να παιζω ακορντεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκαστονε κ εγω εχω 17 σεπτεμβρη να μιλησω για εξωσωμ.βασικα για προεμφυτευτικη. ηταν ποιο νωρις το ραντεβου αλλα αλλαξαμε λογω καποιο απροοποτου...

δεν ξερω καθολου τη διαδικασια κ τα φαρμακα...

οσον αφορα τα χρηματα εγω ηθελα να ρωτησω κατι....εγω δεν θελω να καω υστεροσκοπηση κ υστεροσσαλπιγγογραφια γιατι δεν εχω θεμα με συλληψη εχουμε θεμα με αρρωστα μωρουλια...η τιμη ειναι με αυτα...π.χ. η εξωσωματικη στοιχιζει 3500 αν δεν κανω εγω τα παραπανω θα κατεβει κ η τιμη?γιατι η προεμφυτευτικη στοιχιζει 3500...χαχαχα εγω οχι ερανο θελω..στην συγγρου θα βγουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ δεν εχω ιδεα για το τι παιζει με τις τιμες

τωρα μπαινω στον 'χορο' για πρωτη φορα

ειναι μια ιδεα που ειχα εγκαταλειψει εδω και χρονια

Αλλα η αισιοδοξια του γιατρου μου (αλλαξα γιατρο οταν ηρθα ροδο) και η σιγουρια του με εβγαλε απο τον ληθαργο να κανω αυτη την προσπαθεια.

Σου ευχομαι αυτη τη φορα ολα να πανε οπως τα θελεις και να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!!

Θελω να πιστευω οτι θα μας φτασουν τα χρηματα και δεν θα χρειαστει να κανουμε πεζοδρομιο για να αποκτησουμε ενα μωρακι!!!!

Για την ωρα χαλαρα, μπανακια και μια σχετικη προετοιμασια

εκοψα το τσιγαρο και καφε μαχαιρι εδω και 2 εβδομαδες (ουαου εγω το εκανα αυτο???)και παλευω στο χαλαρο να χασω και 4 κιλακια που περισσεουν

α...μαυριζω και την κορμαρα μου!!!! Και περα βρεχει μεχρι να ερθει η καταλληλη στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααααααα ΔΕΝ ΠΑΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

εσεις τα Ροδακια θα γινετε φιλες κι εγω τιιιιιιποτααααααααα???????

μονη σαν το λεμονι και σαν την ανεμώωωωωωωνηηηηηηηηη?????????

:(:(:(:(

παιδια τωρα ξυπνησα....σαπισα κοινως!!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Που σαι ρε Γκαστονεεεεεεε σε χασαμεεεεεεεε....καλη αρχη και καλη επιτυχια...προκαταβολικα...αφου θα τα ξανα πουμε!!!

Ρε σεις εχω ενα θεμα...θα μου το λυσετε???

ευχαριστω...

να πιω φραπε ή φρεντο????????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

φιλακια παιδακια μου θα τα πουμε αυριο...φιλια και σε μια ΚΟΥΚΙΔΑ στον χαρτη!!!! ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gastone έγραψε:

αν καποια απο εσας εχει χρονο και διαθεση θα το εκτιμουσα πολυ αν μου απαντησει

Σεπτεμβρη θα εχω συναντηση με τον γιατρο μου για να ξεκινησω την πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης

εχω διαβασει σχετικα για καποια πρωτοκολα διεγερσης

σε ποια μερα του κυκλου ξεκιναν οι ενεσεις?(και για ποσο καιρο...και ποσες την μερα? )

Η συναντηση μου με τον γιατρο θα ειναι μια εβδομαδα μετα την περιοδο, οποτε πιστευω οτι τον χανω τον μηνα κα μαλλον ξεκιναω τον οκτωβρη ....η κανω λαθος?

οσο αφορα τα χρηματα παιδια ..τα περιθωρια μου ειναι...για μια μονο πρσπαθεια (με βαση τις τιμες που εχω διαβασει φαρμακα και ολα μαζι)

Για να παω για δευτερη...

με βλεπω με ενα πανερι εξω απο καμια τραπεζα να παιζω ακορντεον

Δεν ξερω ακορντεον αλλα θα ρθω να τραγουδησω.εγω εκανα ενεσεις αρβεκαπ απο την 21 μερα του κυκλου μου για καταστολη, ερχεται μια ψευτοπεριοδοσ που καθαριζει τη μητρα και μετα ξεκινας τις ορμονες για να παρουν μπρος οι ωοθηκες.μετα γινεται η ωοληψια , τα παιρνουν και τα γονιμοποιουν με το σπερμα και μετα απο 3 ή 6 μερες σας καλουν και σου τα βαζουν στη μητρα.τα φαρμακα να τα παρεις απο το ταμειο το δικο σου η του αντρα σου .Για το ικα περνας απο επιτροπη και μετα τα παραγγελνεις , για το δημοσιο απο οτι ξερω στα γραφουν κατευθειαν στο βιβλιαριο.τΟ ΙΚΑ δικαιολογει 4 προσπαθειες.αλλιως τα φαρμακα κανουν 300 με 600 ευρω το κουτι.Και η διαδικασια απο μονη της παει απο 3.000 ως 3.500.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ααααααααααααααα ΔΕΝ ΠΑΙΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

εσεις τα Ροδακια θα γινετε φιλες κι εγω τιιιιιιποτααααααααα???????

μονη σαν το λεμονι και σαν την ανεμώωωωωωωνηηηηηηηηη?????????

:(:(:(:(

παιδια τωρα ξυπνησα....σαπισα κοινως!!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

Που σαι ρε Γκαστονεεεεεεε σε χασαμεεεεεεεε....καλη αρχη και καλη επιτυχια...προκαταβολικα...αφου θα τα ξανα πουμε!!!

Ρε σεις εχω ενα θεμα...θα μου το λυσετε???

ευχαριστω...

να πιω φραπε ή φρεντο????????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

φιλακια παιδακια μου θα τα πουμε αυριο...φιλια και σε μια ΚΟΥΚΙΔΑ στον χαρτη!!!! ;);););)

κοπελαρα μου τετοια ωρα που μπηκα εγω

θα εχεις πιει και τον φραπε και τον φρεντο

Εδω γυρω γυρω ειμαι και εγω ζαχαρενια μου

και καμαρωνω τα κοριτσακια που μας λενε τα καλα νεα

και απολαμβανω παντα το τρελο χιουμορ σου

Εμεις θα γινουμε κυβερνοφιλαρακια

ρε συ μη μου στεναχωριεσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

να κανονισουμε να βρεθουμε!!!να πουμε η μια στην αλλη τον πονο της...

Οτι ωρα θελεις το κανονιζουμε :)

Ειναι καλο να μπορεις να μιλας ελευθερα με καποιον που περναει την ιδια κατασταση με σενα

πιστευω σε καταλαβαινει περισσοτερο

Και εγω γενικα δεν μιλαω για το θεμα μου σε γνωστους

και αν καποιοι απο περιεργια απο τους γυρω με ρωταν

αποφευγω ευγενικα να απαντησω

θεωρω οτι ρωτανε πιο πολυ απο περιεργια παρα απο ενδιαφερον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου

οποτε αφου ξεκιναν οι ενεσεις την 21η ημερα του κυκλου δεν θα τον χασω τον Σεπτεμβριο :)

με ψιλοτρομαζει το γεγονος οτι θα πρεπει να τις κανω μονη μου αλλα λεω παλι τοσες και τοσες κοπελες εκαναν και τα καταφεραν

θα τα καταφερω και εγω...εκει θα κολλησω(?)

συννεφακι μου σου ευχομαι αυριο το πρωι που θα πας για χοριακη να δεις μεγαλο μεγαλο τριψηφιο νουμερακι!!!!! ;) ολα δρομολογηθηκαν τωρα ...να εισαι χαλαρη και που εισαι??? να κοιμασε την νυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι ενεσεις δεν ειναι τιποτα , σε πληροφορω οτι εμαθα να τις κανω μονη μου και δεν πονουσα καθολου.Ετριβα λιγο με το βαβμακι και το οινοπνευμα το σημειο , επιανα λιγο το δερμα στην κοιλια( το ζουμπουσα λιγο :P:P ) και τρυπουσα με τη βελονιτσα ειτε καθετα ειτε ευθεια σιγα σιγα , ετσι με βολευε εμενα ,θα δεις θα βρεις δικια σου φορμουλα και μετα τη δευτερη θα τον παρεις τον αερα.Η πουρεγκον η πενα ειναι πιο ευκολη γιτι θα δεις στις οδηγιες , τη στριβεις μεχρι τον αριθμο που θελεις και μετα την πατας για να εκχυθει το φαρμακο.Εγω ειχα βρει και αναλυτικα βιντεακια με το πως κανουν αυτες τις ενεσεις στο ιντερνετ , ψαξτο θα το βρεις στο google.Τη μονη ενεση στον πωπο , την pregnyl την κανω παντα εξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω δει αρκετα βιντεακια στο youtube τοσα που νομιζα οτι εμαθα να κανω και εγω...αλλα τελικα νομιζα!!!

ενταξει πιστευω οτι στην αρχη θα ειναι το δυσκολο μετα θα μαθω και εγω

ολα μια ιδεα ειναι

Αχχχ τι τραβαμε οι γυναικες!!!

Δεν ξερω ακομα τι φαρμακα θα μου δωσει

την πενα οπως την ειδα στα βιντεκια μου φανηκε δυσκολη

απο την αποψη της δοσολογιας δεν πολυκαταλαβα πως το κανει

οτι και να ειναι θα το μαθω

και παλι σε ευχαριστω για την απαντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα,και αγορακι Γιωργο ;)

Τι μου κανετε? πως ειστε?

Εγω πινω το καφεδακι μου και σε λιγο θα παω να φτιαξω ενα γλυκο ψυγειου,και μετα τις υπολοιπες δουλειες του σπιτιου.Το σιδερωμα το βραδυ :angry::angry:

Φιλακια πολλα,και θα τα πουμε... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗΜΕΡΑ ΓΩΓΑΚΙ , ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΛΥΚΟ ΨΥΓΕΙΟΥ.ΘΕΛΩ ΘΕΛΩ ΘΕΛΩ.ΕΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΒΡΩΜΙΣΕΙ , ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ, ΤΩΡΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΙΑΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ , ΓΙΑ ΛΙΓΟ , ΟΤΑΝ ΠΑΡΩ ΤΗ ΧΛΑΠΑΤΣΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΕΜΕ , ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩς 10.30 ΘΑ ΧΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ , ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΠΟΛΥΘΕΛΕΙ ΕΜΕΝΑ , ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ , ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ , ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...