Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

Αννα μου εγώ μένω Φλώρινα .Εξω τώρα έχει λίγη ψύχρα :)

Αθήνα μένεις? Ελα για καφεδάκι να δροσιστείς λίγο και φεύγεις μετά... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

tweety_ έγραψε:

Αννα μου εγώ μένω Φλώρινα .Εξω τώρα έχει λίγη ψύχρα :)

Αθήνα μένεις? Ελα για καφεδάκι να δροσιστείς λίγο και φεύγεις μετά... :laugh: :laugh: :laugh:

Αααααχαααα...ετσι εξηγειται η δροσια!!! Ειπα και εγω, τοσο πολυ ζεσταινομαι και μονο οι αλλες δροσιζονται? Τι επαθα? Ναι Αθηνα μενω! Ευχαριστω για την προσκληση! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Βλεπω όλες με καλή διάθεση σήμερα. ούτε γκρίνια για πονάκια και συσπάσεις ούτε τίποτα! Μάλλον σκεφτόμαστε όλοι το μωράκι της Κατερίνας :)

Βροχές διάβασα, μπουμπουνητά, τι ωραία! Στην Άρτα πάντως τίποτα, μια ψιλοσυννεφιά μόνο. Εγώ πάντως δεν κοιμήθηκα καλά. Στις 4 το πρωί με πήρε ο ύπνος. Και όσο φτάνει η μέρα ακόμα χειρότερα. Ένα άγχος για την επισκληρίδιο, μεγαλύτερο άγχος αν θα είναι καλά το μωρό (είχα πάρει πολλά φάρμακα στην αρχή της εγκυμοσύνης). Ούφ! Κι αυτές οι ώρες δεν περνάνε με τίποτα. Πρωί πρωί φουλάραμε και τα αυτοκίνητα για παν ενδεχόμενο. Αν τραβήξει πολύ η απεργία, βλέπω να ξεμένουμε απο βενζίνη κι εγώ να μην έχω πως να γυρίσω από τα Γιάννενα :(

Αυτά, ελπίζω να έχουμε κανένα νέο για το μωρο της κατερίνας σήμερα. έτσι να πάρουμε και λίγο τα πάνω μας :)

Ξέχασα, tweety χαρούμενη επέτειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ μένω στην Καβάλα αν σε βολεύει έλα για ένα παγωτάκι :P:P

tweetyσου εύχομαι τα καλύτερα, να περάσετε υπέροχα σήμερα.

Μπέλλα πήγαινε να σε δει αν δεν νιώθεις καλά,να ηρεμήσεις και λίγο. το αγχος επιδυνώνει την κατάσταση των συσπάσεων,γι αυτό σε θέλουμε ήρεμη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σας κοριτσάκια μου...

Λεω αν θα ανοίξει ο καιρός να αρχίσω να πλένω απο αύριο τα ρουχαλάκια μας... Εσείς τι απορρυπαντικό πήρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλα: απ'ότι φαίνεται οι περισσότερες είμαστε εκτός Αθηνών.

Εγώ προς το παρόν είμαι Κυλλήνη & αν σε παρηγορώ εχθές το βράδυ ''αγκαλιά'' με το aircondition κοιμήθηκα, παρότι απο εχθές το απόγευμα φύσαγε & η θερμοκρασία είχε πέσει λίγο.

Σήμερα έχουμε αέρα & προς το παρόν καλή θερμοκρασία.

Madre: Μην αγχώνεσαι ούτε για την επισκληρήδιο ούτε για τίποτα.

Θετική σκέψη & όλα θα πάνε καλά! :) πότε με το καλό;

Επίσης με το να γκρινιάζω για πονάκια στη μέση ή οπουδήποτε αλλού, δεν αλλάζει τίποτα.Αλλά ΠΟΛΥ ζέστη & μάλλον δεν την παλεύω... Μήπως είμαστε έγκυες;;;;

Καλημέρα Σας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυλλήνη ε?Τυχερουλα...Τουλάχιστον κάνεις τα μπανάκια σου...

Εμείς πρώτη χρονιά δεν πήγαμε θάλασσα και έχω σκάσει λίγο.Δεν θυμάμαι καλοκαίρι που να μην πάμε για 2 εβδομάδες τουλάχιστον....

το μόνο που με παρηγορεί είναι πως του χρόνου θα έχω και μια μικρη γοργονίτσα μαζί μου :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Ευχαριστώ για τις ευχές σας κοριτσάκια μου...

Λεω αν θα ανοίξει ο καιρός να αρχίσω να πλένω απο αύριο τα ρουχαλάκια μας... Εσείς τι απορρυπαντικό πήρατε?

Έστω & με καθυστέρη να είστε ευτυχισμένοι & αγαπημένοι!

Τώρα πήρα το persil αλλά παλιά έπαιρνα το proderm.Μου φαίνεται πως καθαρίζουν το ίδιο,αλλά απο άρωμα προτιμώ της proderm.

Όταν αρχίσουν οι κρέμες & κυρίως φρούτα & φαγητό, κανένα απο αυτά δεν καθαρίζει καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xronia sas polla tweete............

kai emeis exoyme shmera epeteio 7 xronia pisteyw shmera na perasoyme kala kai na ksexastoyme ligaki ....kalhmera se oles.......... kai polles eyxes gia thn kyoyla kai to mwraki .....tha perimeno nea tis kai egw an kapoia mathei na mas pei.....polla filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Ευχαριστώ για τις ευχές σας κοριτσάκια μου...

Λεω αν θα ανοίξει ο καιρός να αρχίσω να πλένω απο αύριο τα ρουχαλάκια μας... Εσείς τι απορρυπαντικό πήρατε?

proderm υγρό και μαλακτικό. και μυρίζουν υπέροχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Μανούλα: απ'ότι φαίνεται οι περισσότερες είμαστε εκτός Αθηνών.

Εγώ προς το παρόν είμαι Κυλλήνη & αν σε παρηγορώ εχθές το βράδυ ''αγκαλιά'' με το aircondition κοιμήθηκα, παρότι απο εχθές το απόγευμα φύσαγε & η θερμοκρασία είχε πέσει λίγο.

Σήμερα έχουμε αέρα & προς το παρόν καλή θερμοκρασία.

Madre: Μην αγχώνεσαι ούτε για την επισκληρήδιο ούτε για τίποτα.

Θετική σκέψη & όλα θα πάνε καλά! :) πότε με το καλό;

Επίσης με το να γκρινιάζω για πονάκια στη μέση ή οπουδήποτε αλλού, δεν αλλάζει τίποτα.Αλλά ΠΟΛΥ ζέστη & μάλλον δεν την παλεύω... Μήπως είμαστε έγκυες;;;;

Καλημέρα Σας! :)

Αύριο το απόγευμα εισαγωγή και Τετάρτη πρωί πρωί θα την έχω αγκαλιά! :):):)

Η επομενη εγκυμοσύνη θα πρέπει να είναι χειμωνιάτικη γιατί όντως η ζέστη δεν παλεύεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βερονικακι μου γλυκο καλημερα! B) Τι κανεις? Πως εισαι εσυ? Καλυτερα σε ακουω,μπραβο σου! :P Να χαιρεσαι την επετειο με τον αντρουλη σου, να ειστε παντα καλα και παντα ευτυχισμενοι! Ευχομαι στην επομενη επετειο να του εχεις και το αναλογο δωρακι! ;)

Χρυσα δηλαδη και εσυ σε μερουλες γεννας? Αχ, τι καλα! :woohoo: Με το καλο και σε εσενα, καλη λευτερια και περιμενουμε νεακια και απο εσενα! Και εγω proderm πηρα, αλλα μονο απορρυπαντικο, μαλακτικο δεν κανει μου ειπε η παιδιατρος. :huh:

Σταυρουλα μπρος στα μπεμπακια μας, τι ειναι η θαλασσα? Ενα τιποτα! Του χρονου λοιπον! ;)

Μπελλα γιατι να νοσηλευτεις? Ολα καλα θα πανε! :)

Κοριτσια αρχισε να συννεφιαζει και απο εδω! :woohoo: Ευχαριστω για τη δροσια!Αν και ακομα αναμμενο το εχω το αιρ κοντισιον! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βερόνικα χρόνια σας πολλά!!!!Να ζήσετε ευτυχισμένοι...

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου του χρόνου τέτοια μέρα να κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα...Φιλάκια πολλά!!!! :kiss::kiss::kiss:

Χρύσα μου αύριο γεννάς???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μπέλλα μου καλά αποτελεσματα... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα και απο μενα!!

τι κανετε κοριτσακια???εγω περασα μια πολυ δυσκολη βραδια..ειχα φοβερους πονους στη μεση-κοιλια!οι συσπασεις εφτασαν τις 50.με ρωτησε την προηγουμενη εβδομαδα ο γυναικολογος μου ποσες εχω και του ειπα κανα 10αρια.τι 10?50 εχω!!!!!νομιζα πως 8α γεννησω εχθες..πολυ πονο κοριτσια!τα ειδα ολα.επι3 ωρες συνεχομενα πονουσα και αν δεν πηγαινα για νανι ποιος ξερει ποσο ακομα θα πονουσα?νυσταζα τοσο πολυ που με ξυπνουσε ο πονος.σημερα το πρωι ειχα παλι τα ιδια..θελω να καθαρισω καλα το σπιτι(αν+ειναι καθαρο,καθε μερα καθαριζω εκτος απο χθες) σημερα γιατι ποτε δεν ξερεις..τωρα που σας γραφω ξαναηρθε αλλη μια συσπαση.

Σταυρουλα μου χαρουμενη επετειο ευχομαι!να ειστε παντα ευτυχισμενοι+αγαπημενοι!με το καλο να ερθει το νινι σας!!!

Βερονικα μου χρονια πολλα κοπελα μου και σε εσας!7 χρονια ε?μπραβο σας!!!!να ειστε και εσεις ευτυχισμενοι και στην επομενη επετειο να εχετε ηδη το μωρακι σας που θα ερθει να σφραγισει την ευτυχια σας!

Μπελλα μου σε καταλαβαινω απολυτα που δυσανασχετεις!ειναι το χειροτερο μου.εγω κατα πασα πιθανοτητα θα παω αυριο.αν δεν μπορει ο γυναικολογος μου αυριο τοτε η τεταρτη ή πεμπτη.παντως δεν τη γλιτωνω τη φολα!

εγω παρηγγειλα απο Ελλαδα και μου εφεραν προδερμ!μυριζει υπεροχα!!εδω δυστυχως δεν εχει και δεν ξερω τι να κανω για να εφοδιαζομαι με προδερμ που μυριζει καταπληκτικα!πολυ συννεφια,βροχη και δροσια.. σας εστειλα κατι εχθες μαλλον σημερα εφτασε.. :P:lol:

εμεις αυτη την ωρα εχουμε 20 βαυμους.ανεβηκε ευτυχως!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!

σουπιτσα ενα αγχος αν θα τα καταφερω.... το εχω κι εγω ωρες ωρες...

εις διπλουν :P

αγγελικουλα μαζι θα μαθουμε τι θα γινει!!!

κι εγω 2 αυγουστου θα παω να μου πει....

βερονικα χαρηκα που εισαι καλυτερα!!!ευχομαι να χαλαρωσεις και να ηρεμισεις στις διακοπουλες σου!!!!! μακαρι ολα να ερθουν οπως τα θες απο εδω και περα στη ζωη σου! και μονο χαρες!!!

και να τα εκατοστησετε!!! ευχομαι του χρονου στην επετειο σας να εχετε το ωραιοτερο δωρο του κοσμου :kiss::kiss::kiss::kiss:

κατερινοkuako μου με το καλο να αγκλιασεις σημερα τη μικρουλα σου!!!

καλο ποδαρικο να μας κανεις ;););););)

απορρυπαντικο κι εγω προδερμ σκονη πηρα αλλα δοκιμασα σε 2 πλυντηρια το baby planet που το ειχα δειγμα και μου αρεσε κι αυτο, ομως δεν το βρηκα!

μαλακτικο κι εγω ξερω πως τον πρωτο καιρο δεν κανει..

μιλησα και με το γιατρο μου να του πω οτι τα βραδια με πιανουν πονακια περιοδου για 5-10 λεπτα συνεχεια, χωρια τα σκορπια κατα τη διαρκεια της μερας...

μου ειπε δεν ειναι τιποτα!!! τελικα ολο αδικα αγχωνομαι :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανναστασία μου φαίνεται οτι μετρας αντίστροφα πλέον...Αντε τελειώνουν τα βάσανα και θα κρατάς σε λίγο την καραμελίτσα σου!!!Κλέισε την βαλίτσα σου ;)

Πωπω γεννητούρια που θα εχουμε αυτή την εβδομάδα..... :)

Λιγες θα μείνουμε για Σεπτέμβρη!!

Το προδερμ βγαίνει και σε υγρό ή μόνο σε σκόνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου με το καλο κοπελα μου!μην εχεις αγχος!(ποια μιλαει..εχθες τα εκανα πανω μου χιχιχι).ολα θα πανε υπεροχα

Κατερινα(κυο) μου ολα θα πανε υπεροχα καλη μου!!!περιμενουμε νεακια σου και ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

Βασιλικη μου ολες αγχωνομαστε με διαφορα τελικα.ειναι φυσιολογικο.μολις πηρα τον αντρα μου και του εξηγησα τι ειχα εχθες και παει να βρει τον γυναικολογο τωρα..για να δουμε τι θα πει..αχ ρε φοβαμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικο το κοβω Σταυρουλα μου .39+1 ειμαι σημερα..να ερθει αυτη η ωρα γιατι δεν αντεχω αλλο.θα σκασω!να κλεισω τη βαλιτσα ε??χαχαχαχαχα!!!ετοιμη ειναι καιρο τωρα..στην αναμονη ειναι κ αυτη!σιγουρα θα εχουμε 2γεννητουρια..Κυο+Χρυσα.εγω παιζει..

το προδερμ βγαινει και στα 2 αλλα καλυτερα να παρεις το υγρο γιατι ξεβγαζονται πιο ευκολα σε σχεση με τη σκονη.αν παρεις το προδερμ να διαβασεις τις οδηγιες πισω απο το μπουκαλακι γιατι εγω δεν ηξερα και θα εβαζα δοση ενηλικα και θα το τρελαινα το παιδι με καμια αλλεργια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη για την σφηνα αλλα ΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝ-ν

καλα εισαι τωρα???

θα πας νοσοκομειο?

με το καλοοοοοοοοοοο!!!!!

με ενα ποοοοοοοονοοοοοοοοοο!!!

σου γραψα και στο φεις...ελεγα θα γεννας τωρα!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera glikes mou filenades :):):)

kala neakia akouw simera kai polla gennitouria :woohoo:

kuoula mou ola kala glikia mou, me ena pono tha perimenoume ta neakia sou :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

stauroula mou, na zisetai kali mou geroi kai eutixismeni kai me to kalo to mikrouli sas :kiss::kiss::kiss:

veronika mou glikia poso xairomai pou vlepw neakia sou kai pou eisai kalitera, kat' arxin na sas euxithw kai gw na zisetai kai na eisaste eutixismenoi kai grigora me ena sporaki sti koilitsa :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: elpizw na mpaineis twra na milame poio sixna :):kiss:

mpella mou, exeis sispaseis??? :dry: sto giatro piges? tha perimenoume ta neakia sou, an kai ola tha einai teleia kai na min anxonesai :kiss::kiss::kiss:

anastasia mou samati i karamelitsa sou xtipaei ti porta :P se vlepw aurio to polu na tin kratas agkalitsa :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκοοοοοοο!!!!Ζαχαρενια μου!!!!!!τι καλο παιδι που εισαι???????? :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

εχω πονους εντονους ρε γμτ!δεν ξερω..νερα δεν ειδα παντως!!πηγε ο αντρας μου να ρωτησει τον γυναικολογο τι πρεπει να κανω και θα ξερω σε λιγο!!!!!!

τι γλυκο ενδιαφερον!!σ'ευχαριστω πολυυυυυυυυ!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν λέω να κλείσεις βαλίτσα εννοώ κανονικά!!!Να την έχεις δίπλα στην πόρτα!!!! :woohoo:

Υγρό θελω να πάρω και εγώ..Και τα δικά μας τα ρούχα με υγρό τα πλένω.

Να βάλω πιο μικρή δόση ε?Καλά που μου είπες..

Και μια ηλίθια ερώτηση.Στους πόσους βαθμούς τα βάλατε?Να βάλω χώρια φανελάκια και ρουχαλάκια μήπως ξεβαψουν?

Και τλευταία ερώτηση.Γιατί στα θέματα που αφορούν το μωρό νιώθω τόσο μα τόσο χαζή??? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...