Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

Τι μου κανετε?Σήμερα είχε μεγάλο κόλλημα το mammy :angry:

Απο ότι διαβάζω όλες πάνω κατω κάτι έχουμε.Υπομονή λίγο ακόμη έμεινε!!!

Εγω θα βγω σε λίγο βολτίτσα να δροσιστώ λίγο γιατί μεσα στο σπίτι είναι κόλαση

Kυo καλά αποτελέσματα αύριο.όλα θα πάνε καλά.να μας ενημερώσεις με την πρώτη ευκαιρία.. :φιλιά στην κουκλίτσα σου

Αννα να χαίρεσαι το αγοράκι σου..

Κορίτσακια τα λέμε αύριο..Και μη ξεχνάτε ξεκούραση και μονο ξεκούραση ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλησπερα κουκλες!!!!

κατερινακι μου ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο!!!!

αλλα το πολυ πολυ να δεις την κουκλα λιγο νωριτερα ;)

να μας ενημερωσεις εστω μεσω του συζυγου!!! :kiss::kiss::kiss:

ντορα υπομονη... καπως ετσι θα τη βγαλουμε ολες...

ωστοσο και εμενα που ειναι εδω.. μια χαζευει τηλεοραση, μια βγαινει να καπνισει.. δεν βαριεσαι... ωρες ωρες σαν μονη νιωθω... :P

πηγα και mothercare πριν λιγο με την αδελφη μου για κατι τελευταια..

πωπω ξεσηκωνεσαι γμτ.... χαλαλι τους!!!!

νομιζω πως πλεον ειμαι ετοιμη απο ψωνια... δεν πρεπει να εχω ξεχασει τιποτα ... ελπιζω :P

αλλα τελος , δεν ξαναπαω πουθενα, μονο στο ικα για να πληρωθω και στο ελενα απο εδω και περα... με πηγε η αδελφη μου μεχρι το μαγαζι μπηκαμε , ψωνισαμε και γυρισαμε και εγινα πτωμα!!!

και ψιλοσυσπασουλες...

οποτε τωρα μονο οι αλλοι.. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι πράγμα κι αυτό σήμερα;Μία μπαίνει δέκα δεν μπαίνει.Α,το έχει βαρέσει η ζέστη και το mammy μου φαίνεται.Περιμένω να έρθει το αντράκι μου τώρα.Ανυπομονώ,βαρέθηκα μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία,πολύ αστείο βιντεάκι :P:P:P:P:P:P

Ντοράκι,η συντροφιά είναι πολύτιμη!Κι εγώ νιώθω μόνη μου,αλλά το παλεύω.

Φιλεναδούλες μου,σας καληνυχτώ!Μόλις με πήρε ο αντρούλης μου και πλησιάζει.Δε σας μίλησα καθόλου σήμερα :(:(:(:( Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα κορίτσια, νύσταξα και εγώ, θα πάρω την μικρούλα μου να κοιμηθούμε παρέα. Και εμένα ο άντρας μου είναι βραδυνός σήμερα, θα σχολάσει το πρωί :dry: όταν λείπει πολλές ώρες νοιώθω μόνη...και σχεδόν ποτέ δεν κανονίζω κάτι όταν βρίσκετε σπίτι.

Πολλά :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας πολυλογουδες μου γλυκιες ...

μπηκα για λιγο να σας διαβασω ...

Κατερινακι μου ( kuoula ) Καλη επιτυχια για αυριο .Εδω που φτασαμε δεν πρεπει να αγχωνομαστε ιδιαιτερα ..τα παιδακια μας ειναι προορισμενα για να ερθουν πια στην αγκαλια μας ..αργοτερα η νωριτερα σημασια εχει να ειναι γερα ...Γραψε μας μολις γυρισεις απο τον γιατρο νεα σου η ενημερωσε καποια κοπελα να ξερουμε τι κανει το Αλκμηνακι ...

Γελιζ μου εχουμε σιγουρα το ιδιο γουστο !!! χρωσταω φωτογραφιες δεν το ξεχναω,απλα αυτες τις μερες πηγαινω καθε μερα για ψωνια ο μπεμπακος μαλλον τα χει παιξει τελειως !!!!! το βραδυ πεφτω ξερη για υπνο απο την κουραση δεν καταλαβαινω ΤΙΠΟΤΑ κοιμαμαι σαν πουλακι!!!

Βασουλα συνονοματη μεγια τα πραγματακια σας ..πες μου δεν ειναι το πιο ομορφο shopping στον κοσμο ?? θελω ολο να του παιρνω ρουχαλακια!!!!

Nτορακι μου θα χορτασεις ξεκουραση ..κρατησε δυναμεις για μετα ..θα τις χρειαστεις σιγουρα!

foufoylitsa κι εμενα εξω με πεταει και ξενερωνω απιστευτα!! μαλλον καποιο προβλημα παλι θα εχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισαααααααααααααααα!!!!! Από τις πενθήμερες διακοπές μου στο μαγευτικό Ξυλόκαστρο :P . Καλά πέρασα αλλά μη φανταστείτε κάτι το σούπερ γουάου! Μπήκα να ρίξω μια γρήγορη ματιά στα νέα σας και είδα... πολλά προβληματάκια :blink: . Άουτς... ελπίζω να μην είναι έτσι από εδώ και πέρα!

Κουάκι, από ότι κατάλαβα υπάρχει περίπτωση να γεννήσεις αύριο :ohmy: Καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα!

Κουράγιο και σε εκείνες που παίρνουν τα yutopar (ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω πως υπέφερα με αυτά τα κ%$#%#χάπια...)

Και εγώ από συσπάσεις ακόμα χάλια είμαι αλλά το έχω πάρει ψύχραιμα το θέμα. Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό και ελπίζω να μη με ξαναχαπακώσει :S

Πάω για ύπνο και από αύριο θα διαβάσω περισσότερα νέα σας να εγκλιματιστώ πάλι! Σμουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!καλα το μαμμυ εχει κολλησει για τα καλα!!!Κατερινακι μου να μην αγχωνεσαι για το ντομπλερ,ολα καλα ειναι!οσες εχετε συσπασεις,για ποσες την ημερα μιλαμε;;;εγω ευτυχως δεν ειχα καμια το βραδυ,να δουμε σημερα πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!

βλεπω κοιμαστε ακομη :P εγω τον τελευταιο καιρο απο τις 6 βαραω σκοπιες και σημερα δεν με ξαναπηρε ο υπνος!!!!

ειχα και κατι συσπασουλες το βραδυ που με τρομαξαν :blush:

αλλα περασαν ευτυχως!!!!

κατερινακι μου ολα καλα να πανε!!! :kiss::kiss:

αντε σουπιτσα εκανες και τις διακοπες σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγώ!!!

Καλημέρα!!!

Οπως καταλαβαίνετε ούτε εγώ γέννησα ακομα!

Εκεί που ως τώρα βιαζόταν ο σκατουλίνος τώρα δεν λεει να βγει...Τι να πω;

Η αδερφή μου λεει οτι δεν θέλει να βγει γιατί τον ταίζω πολλά παγωτά και γλυκάθηκε το παιδί :blink: :laugh: :laugh: :laugh:

Πολλες συσπάσεις διαβάζω...Για καθίστε στα αυγά σας όπως είπε και ένας γιατρός...

Μαρία βαλίτσα έτοιμη εγώωωω εδώ και κανα μήνα απλά προσθέτω ότι θυμηθώ!!!

Φοβερό το βιντεάκι με το καρπούζι!!!

Αννα 70€ ;;;;Και τι πάει να πει οτι ήταν οικογενειακός;;;;Πρέπει να σας πιάνει τον πωπω;;;;Και στην γέννα πόσα θα πάρει;;;;

Μπέλλα μου μην αγχώνεσαι για το δωματιάκι!!!Βάλε να στο βάψουν και εσύ θα απολαύσεις μόνο το αποτέλεσμα!!!

Εμείς είμαστε ένα βήμα πριν την γέννα και ο άντρας μου βάλθηκε να βάψει όλο το σπίτι... :S Είμαστε μέσα στο χάλι...Επιπλα παντού...Του είπα να λάβει τα μέτρα του γιατί εγώ δεν το βάζω το παιδί σε τέτοιο σπίτι... :angry:B)

Κατερινοσουπίτσα καλως ήρθες και πάλι!Πήρες μια ανάσα και ξεκουράστηκες λιγάκι!Κι εσύ στο club των συσπάσεων με τις υπόλοιπες,ε;

Βασιλική για το ΙΚΑ δεν έχω λόγια...Μόνο να ταλαιπωρούν τον κόσμο... :angry:

Με γεια τα πραγματάκια σας!!!

Συμπεθερούλα περιμένουμε νέα,ε!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά όποτε και αν κρατήσεις αγκαλίτσα την νυφούλα μας!!!

αυταααααααααααα...

Μην ξαναπέσει και το μαμμυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Να δω πως θα την βγάλουμε αυτό το σ/κ με τη ζέστη!!! Λέγαμε να πάμε στο εξοχικό, αλλά εκεί δεν έχουμε αιρκοντιτιον, μόνο ανεμιστήρες και δεν το ρισκάρω να μείνω άυπνη όλη νύχτα!!!

Παντως εγώ εχω ανεβάσει τρελές θερμοκρασίες εδώ και καιρό, και ειμαι πολύ περίεργη να δώ πόσο θα μας έρθει η ΔΕΗ!!!

Προχτες ξαναείδαμε την μπεμπούλα μας, μια χαρά ειναι το παιδάκι μου, στις 36+4 3.150 κιλά, μια χαρά θρεφταράκι.

Συσπάσεις δεν νομίζω να έχω νιώσει ακόμα ρε κορίτσια, και ψιλοανησυχώ αλλά με έχουν τσακίσει οι κράμπες, μιλάμε για πολύ πόνο. Και κατι ψιλοτσιμπηματάκια από κάτω, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Άντε να δούμε πως θα περάσει αλλη μια μέρα απραξίας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy bebaki έγραψε:

Καλημέρα!!! Να δω πως θα την βγάλουμε αυτό το σ/κ με τη ζέστη!!! Λέγαμε να πάμε στο εξοχικό, αλλά εκεί δεν έχουμε αιρκοντιτιον, μόνο ανεμιστήρες και δεν το ρισκάρω να μείνω άυπνη όλη νύχτα!!!

Παντως εγώ εχω ανεβάσει τρελές θερμοκρασίες εδώ και καιρό, και ειμαι πολύ περίεργη να δώ πόσο θα μας έρθει η ΔΕΗ!!!

Προχτες ξαναείδαμε την μπεμπούλα μας, μια χαρά ειναι το παιδάκι μου, στις 36+4 3.150 κιλά, μια χαρά θρεφταράκι.

Συσπάσεις δεν νομίζω να έχω νιώσει ακόμα ρε κορίτσια, και ψιλοανησυχώ αλλά με έχουν τσακίσει οι κράμπες, μιλάμε για πολύ πόνο. Και κατι ψιλοτσιμπηματάκια από κάτω, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Άντε να δούμε πως θα περάσει αλλη μια μέρα απραξίας!!!

να σου πω την αληθεια την απορια για το λογαριασμο της δεη την εχω κι εγω :blush: 24 ωρες το 24ωρο το εχω αναμμενο :S ... αλλη μια γεννα θα πληρωσουμε :blink::blink:

η μπουμπου σου μια χαρα ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κουκλες

λοιπον αφηστε οτι κι αν κανετε και αναψτε το κλιμαστιστικο (οσες εχετε) και οι υπόλοιπες βουρ στην παραλια!

βρε κοριτσια παρατηρησα κατι στην κοιλια μου, με πιασε μια φαγουρα και ξύθηκα λιγάκι,εκει που ξύθηκα έγινε κατακόκκινη η περιοχή! προφανώς συναίβει επειδή έχει τεντώσει το δέρμα έτσι δεν είναι??? :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!Θεκλα οταν πιανει φαγουρα ειναι απο το τεντωμα και καλα θα ειναι να βαζεις κρεμα για να μην κανει ραγαδα,αν ειναι να ανοιξει βεβαια θα ανοιξει οπως και να χει απλα να μην ανοιξει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

τελικα ξεκινησα ytopan απο το εχτες σηκωθηκα στις 2 το βραδυ επειδη ειχα συσπασεις κ ενιωθα κ κατι τσιμπιματα στην κοιλια...ηλικρινα τρομοκρατηθηκα... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

πηρα ενα τεταρτο απο το χαπι κ μετα απο καμια ωρα εκανα 2 συσπασεις αλλα πολυ ελαφριες παλι καλα...απο το πρωι εχω 3-4 αλλα πολυ ελαφριες....κανει κ τρελη ζεστη....τι εχει γινει με αυτες τις συσπασεις εχτες το βραδυ μπηκε ετοιμη να γεννησει μια γνωστη μου η οποια ειχε ημερομηνια τοκετου απο 25 αυγουστου το πολυ μεχρι 3 Σεπτεμβριου :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

τελικα πρεπει να τις κανανε ενεση ytopan γιατι μας ειπε ο αντρας της οτι τους δωσανε παραταση 10 μερες... :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

κ αυτη εχει αγορακι σαν πολυ βιαστικα δεν εχουνε βγει τα αντρακια???? :huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφουλες!!!

Αγγελικη μου με το καλο κοπελα μου!μπηκες στο μηνα σου διαβασα..

Αννα μου τι και αν ειναι οικογενειακη υποθεση το θεμα του γιατρου?θεωρω λειαν επιεικως απαραδεκτη τη συμπεριφορα του!δινεις του κοσμου τα λεφτα γιατι?για να τον βλεπεις σκυθρωπο και αμιλητο?γιατι εγινε γιατρος τοτε?ας κλειστει στο σπιτι του να κοιταζει τους τοιχους και να μην ερχεται σ'επαφη με τον κοσμο.εχεις δικιο ο,τι και να πεις οσο και να συγχιστεις.εγω απλα θα εφευγα.θα κοιταζα να ικανοποιουμαι πληρως!εγω εδω δεν πληρωνω μια και η αναλυση της καταστασης μου απο τον γιατρο δεν περιγραφεται.να σου πω οτι εχω αλλαξει 3 γιατρους.οχι ηθελημενα.τυχαινε να παιρνουν αδεια και αναγκαστικα αλλαζαμε.ευτυχως τους γνωριζει ο αντρας μου.ειδικα ο τελευταιος ειναι απιθανος!με πονεσε βεβαια με την εξεταση απο κατω αλλα ο τροπος που με αντιμετωπισε ηταν εκπληκτικος+ειπα αυτον θελω να εχω για γυναικολογο μου!ασχολιοταν μαζι μου επι 45 λεπτα.πονουσα κατα την ψηλαφιση+σταματουσε μεχρι να χαλαρωσω.μας εξηγησε τι ακριβως συμβαινει με τον τραχηλο.πρωτα μαλακωνει,μετα κοντενει+τελος ανοιγει.μας ζωγραφισε στο κρεβατι που ξαπλωνα(στο χαρτι εννοειται)την κοιλια μου με τα περιεχομενα της.σε συνδυασμο με τον προφορικο λογο,την εικονα και τις κινησεις με τα χερια του μας εδωσε να καταλαβουμε 100000000000000000% τον μηχανισμο.αυτος ειναι γιατρος!!!

Μαρια μου υπαρχουν πολλων ειδων ανθρωπων ασε!οσο για το αλλο..φρικη..το ξαναπροσπαθησα..τπτ..τζιφος!!χαχαχαχα!!αφου δεν με θελει αυτο ξεκινησα2κυκλους περπατημα τον γυρο της λιμνης με τον αντρα μου και εχθες τρελαθηκα στους πονους.γιουπιιιιι!!!

Μπελλα μου μην αγχωνεσαι με το δωματιο!προλαβαινετε!μηπως θες να κανεις καμια δωρεα συσπασεων???ειμαι προθυμη να τις δεχτω!!χιχιχιχιχι!

επανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου ευχαριστω για την επεξηγηση της λεξης!!πρωτη μου φορα την ακουω

Θεκλα μου μεγαλωσε το μπουμπουκι σου!!μπραβοοο!!

Κυο μου περιμενουμε νεα σου!!

Γιουλη συγχαρητηρια!!!!!καλα μπανακια!!!!!

Βασιλικη μου μεγεια σας!!!!!

Μαρια φαση ειχε το βιντεο αν και το λυπηθηκα το καημενο το μωρο.

Κατερινοσουπιτσα μου καλως ηρθες!!!!!εκανες βουτιτσα για μας?

Βασουλα μιτς λες γι'αυτο να μην βγαινει η δικια μου???καθε μερα ενα παγωτακι το "χτυπαω"...ααα!σε καλοεμαθα καραμελιτσα μου!!τελος τα παγωτα!καπουτ!χαχαχαχα!!

happy bebaki το νινι σου θρεφταρακι ειναι!!αστερακι!!!μπραβο κοπελα μου!!οσο για τα συμπτωματα μην ανησυχεις..ετσι ξεκινησα+γω.τωρα ειμαι 38+6&εχουν αυξηθει πολυ!το θεμα της δεη ειναι λιγο πονεμενη ιστορια στην ελλαδα.εμεις πληρωνουμε μονο ενοικιο(και μεσα σε αυτο συμπεριλαμβανεται νερο,θερμανση,δεη).

Θεκλα μου δεν κανει να ξυνεις την περιοχη οταν σε φαγουριζει.δημιουργουνται ραγαδες ετσι.αυτο εκανα και γω(μα τι μπαζο!μου το ελεγαν κιολας) και δεν τους πιστευα.

Ντορακι υπομονη με τις συσπασεις.απολυτη απραγια απαιτειται!δωστε καλε και εδω τπτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δικα μας νεα ειναι: πηγαμε εχθες περπατησαμε 1 ωρα με τον αντρα μου ακριβως και νομιζα πως θα με πανε μεσα να μου κοψουν τα ποδια.εβγαλε ψυχρα εχθες και εβαλα αθλητικα..περιττο να σας πω οτι δεν χωρουσαν τα ποδαρακια μου στα παπουτσακια μου..ρε κοριτσια μια ερωτηση:απο τοτε που ξεκινησα το περπατημα με ποναει πολυ,παρα πολυ ομως το πιπι απο κατω στα χειλη.σορρυ που το γραφω ετσι αλλα πως αλλιως να το περιγραψω?με πεθαινει ομως.οταν κοιμαμαι+θελω να αλλαξω πλευρο μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα απο τον πονο.σας εχει συμβει?

εχθες το βραδυ ειχα επι 15-20 λεπτα πολυ πολυ εντονους πονους περιοδου που δεν εφευγαν με τπτ..παιδια υπεφερα πραγματικα.αφου μου ερχοταν αναγουλα απο τον πονο.η δε μεση?????με τρελανε για καμια ωρα..συσπασεις ατελειωτες μεχρι πρωιας.κανει δουλεια μαλλον το περπατημα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου τις συσπασεις στις χαριζω ολες με ολη μου την καρδια...οσο για τον πονο το εχω κ εγω πρωτα με ποναγε μονο αριστερα τωρα γυρο γυρο ολος ο κολπος κ υποφερω οταν γυρναω πλευρο ακομα κ οταν περπατω με τραβαει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Καλημερουδια!!!Θεκλα οταν πιανει φαγουρα ειναι απο το τεντωμα και καλα θα ειναι να βαζεις κρεμα για να μην κανει ραγαδα,αν ειναι να ανοιξει βεβαια θα ανοιξει οπως και να χει απλα να μην ανοιξει πολυ

αχ ναι το ξερω,μόνο που την συγκεκριμένη φορά η φαγούρα ήταν από τσίμπημα κουνουπιου! έτσι και βρω αυτό το άτιμο που τσίμπησε το παιδί μου θα το λιώσω :angry::angry: εύχομαι να ψώφισε μετά το τσίμπημα :blink: κάθε φορά που πηγαίνω λίγο να ξυθώ αμέσως κουνιέται το μικρό μου...αχ πόσο το λυπήθηκα δεν φαντάζεσαι :(:(

Αναστασία μου,βλέπω υποφέρεις αυτό μάλλον σημαίνει ΄'οτι κοντεύει η ώρα του τοκετού ;) να δεις που δεν είναι μακριά :)

Κατερινιώ που είσαι? περιμένουμε νέα σου!!!

αχ και η άλλη η Κατερινα απουσιάζει,που είσαι βρε Κατρίνα?

Κατερίνα foufou έβγαλες άκρη τελικά με το Παπανικολάου για τα βλαστοκύτταρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...