Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια μου!!!

ντορα να ξερεις οτι το αγχος ειναι συμμαχος των συσπασεων ;)

γι αυτο οσο μπορεις χαλαρωσε!!!

εγω σημερα ειμαι λιγο στεναχωρη :( αλλα και τα στραβα στο προγραμμα ειναι....

ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα πολυ καλα και να εχουμε σε λιγο καιρο τα μωρακια μας υγειη και καλοτυχα!!!! αυτο μονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα σε όλη τη παρέα. Τελικά εχτές κατέληξα στο νοσοκομείο. Πολλές οι συσπάσεις και τρομερός ο πόνος στην πλάτη και τα πλευρά. Βέβαια κάτι παίζει να φταίνε και τα νεφρά μου από ότι είπε η μαία, αλλά εγώ μια χαρά τα βλέπω να λειτουργούν. Πήρα ένα χαπάκι, μου κάνανε και μία ένεση και πίσω στο σπίτι. Ο πισινούλης μου βέβαια θα τσίριζε αν μπορούσε (με ζεμάτισε αυτό το φάρμακο) αλλά πραγματικά είχα μήνες να κοιμηθώ έτσι. Ούτε καούρες κατάλαβα, ούτε συσπάσεις, ούτε πόνο στη λεκάνη και την πλάτη! Τέλεια! Νομίζω ότι σήμερα θα είναι φράπα η μούρη μου από την ξεκούραση! Ελπίζω να κάνει λίγο υπομονή η μπέμπα μέχρι την Τρίτη και να σταματήσεις τις βιασύνες. Σήμερα το πρωί είδα τις πρώτες σταγόνες γάλακτος στη μπλούζα. Άρα κοντεύω ασχέτως καισαρικής. Η γιατρός συνέστησε να κάτσω στα αυγά μου, ναι έτσι ακριβώς το είπε, και να σταματήσω τις δουλειές στο σπίτι. Οπότε, κορίτσια, χαλαρώστε κι εσείς λιγάκι, μην το παρακάνετε, δεν θα μας παρεξηγήσει και κανείς αν δεν είναι όλα τέλεια. Και στην τελική γι' αυτό είναι το σόι. Αφού έχετε που έχετε επισκέψεις από κουνιάδες, πεθερές κτλ, αναθέστε και καμιά εργασία!!

Όσον αφορά τα ονόματα, το Νεφέλη ήταν η πρώτη μου επιλογή όταν έμεινα έγκυος στα δίδυμα και ο γιατρός νόμιζε ότι ήταν κορίτσια. Νεφέλη και Δανάη σκεφτόμουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου ειναι καθησυχαστικο το οτι υπαρχουν και αυτες οι ενεσεις,αλλα οπως και να χει ,ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΟ ΠΩΠΟΥΔΑΚΙ ΤΟΥ!ειναι νωρις ακομα!τι σκατουλια ρε παιδι μου!!!απο τωρα μας τυραννανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα φαντάζομαι τι πόνο θα είχες να για να πας στο νοσοκομείο!τουλάχιστον ξεκουράστηκες!!! ;)

Κακά τα ψέματα θέλει απο δω και περα προσοχή και ξεκούραση γιατί αρχίζουμε και βαραίνουμε μέρα με τη μέρα.

Ας τεμπελιάσουμε και λιγο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!! ο μπεμπηςς με εχει τρελανει αν μπορουσε να βγει τωρα θα τοκανε1 το βραδυ ξυπναω με πονους χωρια τη μερα....παιρνω γιουτοπαρ πρωι βραδυ,αλλα το κακο ειναι που δε καθομαι στα αυγα μου,,,,

σας διαβαζω ολες αλλα δε γραφω πολυ γιατι παω στο δωματιο κ ξαπλωνω:!!

ευχαριστω για οσες απαντησαν οταν σας ρωτησα για το καροτσι.τεθα ππαρω τριπλο γιατι θα μου δωσουν καλθι κ καθισμα υτοκινητου,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον πηρα τηλ τον γιατρο κ μου διπλασιασε το μαγνησιο...2 πρωι μεσσημερι βραδυ....κ αν μεχρι αυριο δεν ηρεμησει να παρω ytopan...κ κομμενα οι βολτες κ τα ψωνια.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μονο ξαπλα κ καθηστη ααααα ναι μπορω να πηγενω κ τουαλετα :angry::angry::angry::angry::angry:

δεν μπορω να καθομαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι.... :(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Ντόρα για πόσο καιρό σου είπε?

μεχρι να σταματησουνε....γιατι ειναι πολυ νωρις να εχω τοσες... :blink::blink::blink: αλλα κ να σταματησουνε παλι δεν πρεπει να κουραζομαι για να μην με ξαναπιασουνε...οποτε πιο ειναι το αποτελεσμα οτι πρεπει να ειμαι ετσι μεχρι να γεννησω... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!! Να έχετε μια τέλεια μέρα όλες!!!

Αναστασία μου μη δίνεις σημασία βρε!! όπως είχαμε ξαναπεί γαιδούρια υπάρχουν παντού!! Εσύ με τον τρόπο σου κάνε να καταλάβουν ότι δεν τους παίρνει για πολλά πολλά!! Άκου εκεί θα παίζετε επιτραπέζιο μετά που θα γεννηθεί η μπέμπα!!! :blink::blink: Ο καθένας στον κόσμο του!! Κανένας δεν σκέφτεται τον άλλον...τελικά πολύ αναισθησία κυκλοφορεί!!! Εμένα 10 μέρες μετά που βγήκα απο το νοσοκομείο ήρθε και μου έκανε παράπονα η πεθερά μου γιατί λέει δεν πάω να πιούμε καφέ!!! Λες και ήμουν διακοπές και γύρισα και δεν πήγα να τους δω!!! :angry::angry::angry::angry: Τέσπα... γιαυτό μη δίνεις σημασία!!! Α Αναστασία μου αν την δίνεις την κόρη σου εγώ είμαι μέσα...Εμας αν είναι αγόρι και αν πάρει απο τον μπαμπά του θα είναι καστανός με μπλέ μάτια... Είδα έχεις και άλλον υποψήφιο (ΜΑΝΝΟΥΛΑ) γιαυτό σου λέω και τα δικά μας χαρακτηριστικά!! :P

Ναι έλεγα να πάω το ΣΚ στο σπίτι αλλά μου ήρθε περίοδος σήμερα και αν έχω πολύ αίμα όπως την προηγούμενη φορά λέω να μη κυκλοφορώ με τη ζέστη... θα δώ...

tweety μου καλημέρα και μην το παρακάνεις με τις δουλειές εε.. :):)

Μπέλλα μου καλά είναι που θα κάνεις τις ενέσεις... χαλάρωσε ξεκουράσου και όλα θα πάνε μια χαρά!!

Μαράκι καλημέρα και σεσένα... και περαστικά!! :):)

Αννούλα μου καλημέρα κούκλα μου!!

Ντόρα μου πέρα απο την κούραση και το άγχος προκαλεί συσπάσεις... γιαυτό ξάπλωσε και χαλάρωσε και θα δείς που θα φύγουν...

Βασιλική μου μου καλημέρα... τα στραβά πάντα είναι στο πρόγραμμα... το θέμα είναι να τα αντιμετωπίζουμε χωρίς άγχος και στεναχώρια ναι?

madre περαστικά κοπέλα μου... εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Κατερίνα(kuo)μου Η tweety με κάλυψε στο θέμα του φαγητού!! :P

όσο για την κόρη σου... εσύ έχεις πάρει την απόφασή σου...εγώ αυτό κατάλαβα... οπότε αποσύρω την προσφορά!! (εσείς θα χάσετε!!) :P:P ας παραμείνουμε γατοσυμπεθέρες λοιπόν!!!

Εγώ περνάω μια χαρά... μπάνιο ακόμα δεν έκανα γιατί περίμενα περίοδο απο Δευτέρα και είπα μην κάνω και αργήσει να έρθει και τελικά ήρθε σήμερα... Αλλά και μόνο που βγαίνω το απογευματάκι για καφέ στη παραλία αρκεί...Απο εβδομάδα θα έρθει και η μαμά μου με μια φίλη μου για 2-3 μέρες και τότε με το καλό θα κάνω και το πρώτο μου μπανάκι επιτέλους!!

Εύχομαι αύριο όλα να πάνε καλά και να μας έρθεις με τέλεια νέα!! :kiss::kiss:

Φιλάκια σε ΟΟΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια τι παθατε ολες και δεν ειστε καλα? Για ηρεμηστε λιγο και ξεκουραστειτε, αφηστε τις δουλειες και ζητηστε βοηθεια εκει που εχετε αναγκη! Το δικαιουστε και με το παραπανω!

Βασιλικη εσυ γιατι στενοχωρηθηκες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

λοιπον πηρα τηλ τον γιατρο κ μου διπλασιασε το μαγνησιο...2 πρωι μεσσημερι βραδυ....κ αν μεχρι αυριο δεν ηρεμησει να παρω ytopan...κ κομμενα οι βολτες κ τα ψωνια.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μονο ξαπλα κ καθηστη ααααα ναι μπορω να πηγενω κ τουαλετα :angry::angry::angry::angry::angry:

δεν μπορω να καθομαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι.... :(:(:(:(:(:(:(

ntoraki mh μιλας καυολου,ειμαι ακριβωςμε τα ιδια χαπια απτο 4 μηνα κ εχω φρικαρει να ειμαι κλεισμενη...αλλα ενα παιδι δε το φερνει ο πελαργος αποτι φαινεται!!!!!υπομονη κυριολεκτικα φαγαμε το γαιδαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όταν ο γιατρός λέει ξεκούραση είναι η τέλεια ευκαιρία προς εκμετάλλευση!! Σε άλλες φάσεις, θα παρακαλάγαμε να είχαμε τέτοια δυνατότητα. Οπότε καθίστε χαλαρά στο κρεβατάκι σας, ζητήστε και κανένα μασαζάκι μέσα μέσα και απολαύστε το. Γιατί πραγματικά μετά τη γέννα, θα αποζητάτε για λίγες στιγμές ηρεμίας και χαλάρωσης και δεν θα τις βρίσκετε!! Επίσης, ένα πεντικιούρ θα ήταν ότι πρέπει, εγώ έχω ραντεβού σήμερα το απόγευμα. Μην είμαστε και ατιμέλητες στο νοσοκομείο! αλλά πραγματικά με τέτοιο πρήξιμο στα πόδια είναι αληθινή απόλαυση. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

ntoraki mh μιλας καυολου,ειμαι ακριβωςμε τα ιδια χαπια απτο 4 μηνα κ εχω φρικαρει να ειμαι κλεισμενη...αλλα ενα παιδι δε το φερνει ο πελαργος αποτι φαινεται!!!!!υπομονη κυριολεκτικα φαγαμε το γαιδαρο!![/quote:10r2ejum]

δεν τα φερνει ο πελαργος????? :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μολις τωρα μου κατεστρεψες ενα ονειρο μου γιαυτο κ εγω θα σου καταστρεψω ενα δικο σου κ ελπιζω να μην το παρεις βαρια........

δεν υπαρχει αγιος Βασιλης... :P:P:P:P:P:P:P

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως πλεον ειναι αναμενομενο να εχουμε διαφορους πονους και ενοχλησεις... κι εγ ω εχω διαφορα αλλα δεν ρωταω καν το γιατρο γιατι νομιζω πως με δυο παιδακια μεσα μου ειναι φυσιολογικο να ποναω σε διαφορα σημεια πλεον...

σημερα πηγα στο ικα και με ταλαιπωρησαν αρκετα και δεν μου εδωσαν και το κυοφοριας γιατι λεει αυριο αρχιζει κανονικα.....

και για τα υπολοιπα που χρειαζομουν με ειχαν περα δωθε :angry:

ωστοσο επειδη σημερα δινανε κατι λεφτα για ιαματικα λουτρα ηταν μαζεμενοι ολο γεροι και τσακωνοντουσαν, γινοταν χαμος :P και μαλλον τα μωρακια μου ξυπνησαν απο τη φασαρια και οση ωρα περιμενα γινοταν χαμος μεσα στην κοιλια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αφου οι δυο διπλανες μου χαζευαν την κοιλια μου.... :woohoo: :woohoo:

ο λογος που ειμαι στεναχωρη αννουλα ειναι τα ασχημα νεα μιας φιλης...

αστο, δεν ειμαστε για δυσαρεστα εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα :):):)

τι κανετε κοριτσακια????εμεις εχθες ειχαμε πονους παλι αλλα τπτ ακομα..εχουμε πανικοβληθει με τον αντρα μου και φοβομαστε μη μας παει 41+ κατι.ξεκιναω διπλες διαδρομες στο περπατημα απο σημερα.

Μπελλα μου θα εισαι πιο ασφαλης με τις ενεσεις,μην ανησυχεις!ολα καλα θα πανε!

Κατερινα(κυο),μα με προκαλουν..εχω δοκιμασει τα παντα με αυτους.βασικα η μια ειναι που μου τη δινει.ξερεις τι γινεται?ειμαστε στο εξωτερικο σε1σχετικα μικρη πολη και δεν μπορουμε να καλεσουμε μονο το ζευγαρι(οι 2 κοπελες ειναι συναδελφοι οφθαλμιατροι)+ετσι αναγκαστικα ερχεται και αυτη.αυτη το κανει συνεχεια αυτο,μεχρι και στον αντρα μου κολλαει.οταν δεν ειμαι εγω μπροστα ορμαει επανω του να τον φιλησει,παρουσια εμου ΝΑΑ της παει,δεν τολμαει :angry::angry: γι'αυτο η τσαντιλα.εγινε και το χθεσινο(που μου ειπε με πολυ φυσικο τροπο:μας σταματησε μια στο δρομο και αργησαμε.λες και το λεει στη μανα της+δεν απαυθυνεται σε εγκυο γυναικα) και δεν θελω και πολυ να φουντωσω!το ΕΒΙΑΝ κοριτσια!!! :silly: :lol::lol::lol::lol: ωχ το φαγητο ε?αν εκανες καμια πιτουλα?παστιτσιο?κανα λαχανικο?και μενα εχθες ειχε τρελαθει η μπεμπουλα,αυτο συμβαινει επειδη δεν εχει χωρο αλλα δεν δυσφορει.την παλαυει.βρισκει τον τροπο της.

Αννουλα μου ασε!μεχρι+ο αντρας μου εσκασε εχθες.αφου συνεχεια μου ελεγε μηπως τους ειπες λαθος ωρα? :lol::lol:

βεβαιως και θελουμε το αντρακι σου για γαμπρο μας..τωρα ποιο απο τα2 δεν ξερω ας αποφασισουν τα παιδακια μας :silly: :laugh: καλο παιδι να ειναι!θα ειμαι καλη πεθερα(μη βλεπεις το παραπανω ξεσπασμα.1 χρονο αυτα μου κανει η συγκεκριμενη+χειροτερα γι'αυτο συγχιστηκα).θα φερομαι καλα στο αγορακι σου. :huh:

Ντορα υπομονη με τις συσπασεις!ειναι απροβλεπτες δυστυχως!καλε δωσε σε μενα καμια συσπαση! :lol::lol:

Βασιλικη γιατι εχεις στεναχωρια?

Μαντρε χαιρομαι που νιωθεις καλυτερα με το μαγικο χαπακι που πηρες.το Νεφελη ειναι απο τα αγαπημενα μου ονοματα καθως επισης και το Ισμηνη.αλλα δεν γινεται να τα προτιμησω..

Γιελιζ μου αν ο αλλος δεν εχει συναισθηση της καταστασης σου,ειναι να τρελαινεσαι.ειδικα αν δεν βρισκεις κατανοηση απο τους δικους σου ανθρωπους.εκει φρικαρεις τελειως!ουαου!μαζευτηκαν μπολικοι γαμπροι!!κουκλι και το δικο σου νινι!γι'αυτο η καραμελιτσα μου χορευει συνεχεια στη κοιλια??βλεπω να μη μπορω να τη μαζεψω! :blush::lol::lol::lol:

ακουσα οτι αυριο θα φτασει τους41 βαθμους στην Ελλαδα.καλυτερα να μην μετακινηθεις.μη το ρισκαρεις.χαιρομαι που περνατε ομορφα με το αντρακι σου! :) οταν κανεις μπανακι μη με ξεχασεις ε?ριξε μια βουτιτσα για μενα..με το καλο να υποδεχθεις τη μανουλα σου!

αχ κοριτσια..το πατε πολυ γρηγορα και ζητω συγγνωμη για το 2ο τεραστιο μνμ.. :blush::kiss::kiss::kiss: σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

kalimera koritsia!!!ti kanete?

sas diavzw kai oles kati exoyme... :) .kai egw ksipnisa simera me ena pono apo kato.....den kserw ti einai poli paraxenos ponos!!! :(:( prospa8w na mi poli sikonome apo to krevati alla kai pali ponawwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Λογικό είναι αν έχει πάρει θέση το μωρό. Εγώ περπατάω και νιώθω ότι έχω μία τεράστια βελόνα απο κάτω που με χτυπάει. Αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

νομιζω πως πλεον ειναι αναμενομενο να εχουμε διαφορους πονους και ενοχλησεις... κι εγ ω εχω διαφορα αλλα δεν ρωταω καν το γιατρο γιατι νομιζω πως με δυο παιδακια μεσα μου ειναι φυσιολογικο να ποναω σε διαφορα σημεια πλεον...

σημερα πηγα στο ικα και με ταλαιπωρησαν αρκετα και δεν μου εδωσαν και το κυοφοριας γιατι λεει αυριο αρχιζει κανονικα.....

και για τα υπολοιπα που χρειαζομουν με ειχαν περα δωθε :angry:

ωστοσο επειδη σημερα δινανε κατι λεφτα για ιαματικα λουτρα ηταν μαζεμενοι ολο γεροι και τσακωνοντουσαν, γινοταν χαμος :P και μαλλον τα μωρακια μου ξυπνησαν απο τη φασαρια και οση ωρα περιμενα γινοταν χαμος μεσα στην κοιλια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αφου οι δυο διπλανες μου χαζευαν την κοιλια μου.... :woohoo: :woohoo:

ο λογος που ειμαι στεναχωρη αννουλα ειναι τα ασχημα νεα μιας φιλης...

αστο, δεν ειμαστε για δυσαρεστα εδω...

Περιμένεις δίδυμα????? Αγοράκια, κοριτσάκια?? Σε ποιά βδομάδα είσαι? Αχ, εύχομαι τα καλύτερα, και πάνω από όλα καλό κουράγιο!! Μιλώντας εκ πείρας, επιστράτευσε όση βοήθεια μπορείς για το πρώτο διάστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε Αναστασια μου χαθηκε να εισαι ελλαδα μια που εσυ πρεπει να κανεις δουλειες να ερχοσουνα κ απο εδω μια βολτα να εκανες μερικες... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: να περναγες μια βολτα απο ολες να εβαζες ενα χερακι θα δεις για ποτε θα γενναγες.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ντορακι μη τα λες ετσι αυτα!θα σκασω!εχω γλυψει το παντα εδω..μεχρι και τον απορροφητηρα καθαρισα.καλα βρε κοριτσια τι κοριτσι βιολι εχω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou glika :kiss::kiss::kiss::kiss:

eimai athina gia ena gamo kai perimenw na perasei i wra na etoimastoume na pame :)

kala simera ta eida ola eipa paei gennaw :P

me piasan kati ponoi xamila sti koilia allo pragma ekana kai :x

xalia, eutixos omws twra eimai poio kala

simera mpika episimos kai ston ennato :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους τα κατάφερα και συνδέθηκα και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα γράψω και μήνυμα :)

Πριν από λιγες ώρες γυρίσαμε από το γιατρό. Δεν του παιρνες κουβέντα σήμερα :angry: Τον ρωτάω για την κατάσταση του πλακούντα, "καλή" μου λέει. "Ναι", του λέω, "αλλά τι βαθμού είναι; για να ξέρουμε και ποτε περίπου να περιμένουμε τον τοκετό". "Τι σχέση μου λέει έχει το ένα με το άλλο;" Βγάλτε συμπέρασμα...Τέλος πάντων, δεν έδωσα συνέχεια για να μην συγχιστώ παραπάνω :angry: Η χοντρογουρουνίτσα μας έφτασε τα 2.900 :blink::blink::blink::blink: Ζητείται γαμπρός νταυραντισμένος για να μην τρώει και ξύλο, όχι τίποτα :laugh: :laugh: :laugh: Για τον αιματοκρίτη γκρίνιαξε και μου άλλαξε την αγωγή. Μου έδωσε κάτι αμπούλες. Νωρίς το θυμήθηκε :angry:

Δεν βλέπω πολύ συμμετοχή, μάλλον έχετε και εσείς προβλήματα εισόδου...Θα σας διαβάσω και θα επανέλθω με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Επιτέλους τα κατάφερα και συνδέθηκα και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα γράψω και μήνυμα :)

Πριν από λιγες ώρες γυρίσαμε από το γιατρό. Δεν του παιρνες κουβέντα σήμερα :angry: Τον ρωτάω για την κατάσταση του πλακούντα, "καλή" μου λέει. "Ναι", του λέω, "αλλά τι βαθμού είναι; για να ξέρουμε και ποτε περίπου να περιμένουμε τον τοκετό". "Τι σχέση μου λέει έχει το ένα με το άλλο;" Βγάλτε συμπέρασμα...Τέλος πάντων, δεν έδωσα συνέχεια για να μην συγχιστώ παραπάνω :angry: Η χοντρογουρουνίτσα μας έφτασε τα 2.900 :blink::blink::blink::blink: Ζητείται γαμπρός νταυραντισμένος για να μην τρώει και ξύλο, όχι τίποτα :laugh: :laugh: :laugh: Για τον αιματοκρίτη γκρίνιαξε και μου άλλαξε την αγωγή. Μου έδωσε κάτι αμπούλες. Νωρίς το θυμήθηκε :angry:

Δεν βλέπω πολύ συμμετοχή, μάλλον έχετε και εσείς προβλήματα εισόδου...Θα σας διαβάσω και θα επανέλθω με σχόλια.

βρε Αννουλα πραγματι δεν μπορεις να ξερεις ποτε θα γεννησεις απο τον βαθμο του,μπορει να ειναι 3 και να παρεις ολο τον ενατο!παντως πολυυυυ φουσκιτσα η μικρη :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Προσπαθώ ανεπυτυχώς πόση ώρα να μπω και μόλις που με άφησε! Αμάν τι παθαίνει πια συνέχεια?

Wendy τι μπέμπαρο έχεις!!! Μεγεια τα ψώνια σας! Ποτέ δεν μπορείς να προβλέψεις απόλυτα την εξέλιξη του τοκετού, για την επισκληρίδιο είναι καθαρό προσωπικό θέμα το πόσο αντέχεις στον πόνο όσο για την πρόκληση είναι και το πώς θα το χειριστεί ο γιατρός, με τον ορό και εμένα δεν έπερνε με τίποτα μπρος η μήτρα αλλά από την στιγμή που μου έσπασε τα νερά σε 4,5 ώρες γέννησα!

Αναστασία μου σε ευχαριστώ και εσένα πολύ για τις ευχές σου! Καλέ τι άνθρωποι υπάρχουν? Δεν καταλαβαίνουν καθόλου? Για το βάρος της μπουμπούς μου φάνηκε ότι πήρε λίγο σε μια εβδομάδα μέσα αλλά βέβαια ο γιατρός είπε ότι είναι ok. Διπλές διαδρομές στο περπάτημα καλέ βρείτε και καμιά βολική στάση στο άλλο σπορ ;)

Μπέλλα μου θα κάνεις και τις ενεσούλες και όλα καλά θα πάνε! Να ξεκουράζεσαι :kiss:

Tweety ωραία πράγματα μπορεί να έχει αλλά θέλει ψάξιμο και δεν είμαι σε φάση τώρα, όλο τα ίδια και τα ίδια έβλεπα παντού και δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο….έχουμε και την κοιλιά που δυσκολεύει τις αγορές μας.

Kuo μου δεν με πειράζουν οι ερωτήσεις, εδώ είμαστε για να τα λέμε! Και μιας και δεν πας στην δουλειά τώρα μην ξεχάσεις και την τέχνη σου :laugh: :laugh:

Ntora26 κουράγιο με τις συσπάσεις, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Άσε που από εδώ και πέρα θα αρχίσεις να βαραίνεις τόσο που το μόνο που θα θέλεις θα είναι το κρεβατάκι σου!

Βασιλική τι σε στεναχώρεσαι και σε έριξε? Διώξτο μακριά να μην στεναχωριούνται και τα μπεμπάκια σου!

Aggelike άρχισε και για εσένα η αντίστοφη μέτρηση!!! Καλά να περάσετε σήμερα!

Αννούλα μου πω πω μια κοπελάρα!!! Ελπίζω τώρα με τις αμπούλες να ανέβει ο αιματοκρίτης σου, ποιες σου έδωσε?

:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...