Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

αααααα....δηλαδή φιλενάδα απο μόνη σου...

αρα δεν είμαι η μόνη που αγχώνομαι...!!!

καλά ... αφού δεν σου είπε ο ντοκτορ για τόσες χοριακές γιατί τις εκανες !;

ααααααχχχ τι σου είναι αυτό το ιντερνετ... αλλες φορές μας αγχώνει και αλλες φορές μας καθησυχάζει...

:):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ξερεις γιατι μωρε?πριν κανα εξαμηνο εμεινε εγκυος μια κολλητη και με μια εβδομαδα καθυστερηση ειχε χοριακη 500(πολυ μικρη).καθε 2 μερες την εστελνε ο γιατρος για χοριακη και πηγε 700 και μετα 900.δεν ανεβαινε πολυ δηλ.οποτε και το εχασε.βεβαια,ο γιατρος απτην αρχη της ειπε πως κατι δεν πηγαινε καλα.οταν ειδα εκεινο το 59 στην πρωτη μου χοριακη,χεστηκα.γιαυτο εκανα μονη μου,να δω αν ανεβηκε πανω απο 50-60% οπως θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νευρα μου με τις χοριακες!!!!!!

Οσο σκεφτομαι την αυριανη αναμονη μεχρι να με παρουν για το αποτελεσμα

ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμένα η αδελφή μου (4 κορίτσια είμαστε στο σύνολο!!)- η 3η στη σειρά (χιχιχι) - διαπίστωσε εγκυμοσύνη το Φεβρουάριο, με το digital τεστ εγκυμοσύνης και της εβγαζε οτι ήταν γύρω στην 5η εβδομάδα, κανει χοριακή και βγαίνει 9000 !!!!

αλλα τελικά παλλινδρόμησε...

τελικά ολα στο χέρι του Θεού είναι ! αλλες κοπέλες ξεκίνησαν με χοριακή 13 και γέννησαν κανονικά...

οτι είναι να γίνει... θα γίνει... εμείς απλά θα πρέπει να μην σηκώνουμε βάρη, να μην κουραζόμαστε και τέτοια...

τι αλλο μπορούμε να κάνουμε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοιλακια!!! :kiss::kiss: Εμενα παλι με επισκευθηκε η μισητη!!! :laugh: :laugh: θα παω τις διακοπουλες γιατι εχω και ενα παιδι που περιμενει πως και τι και μετα εχω και αλλες εξετασουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημένο Lollipop sorry αν σε παλαβώσαμε...

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Ανθούλα μου!!!! ναι !! ναι !! ομορφες στιγμές με το παιδάκι σου ! φωτογραφίες, παιχνίδια στη θάλασσα...αααααχχχ !!!

και εγώ φετος περιμένω πως και πως, το ανηψάκι μας θα πάει 1η Δημοτικού και θελω να χώσω τη μούρη μου μεσα στα βιβλία του που μυρίζουν σχολίλα !!!!!!

νομίζω οτι ολες το καναμε καποτε...εεεε ;;; εεε;; εεεεεεε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:( πω πω ρε Μαρια....παλλινδρομισε...τι κριμα..... :(:(:(

Εχεις δικαιο...εμεις δε μπορουμε να κανουμε κ πολλα...αλλος αποφασιζει για την εξελιξη.....Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι ηρεμια,ψυχραιμια κ να ακολουθουμε αυτα που λενε οι γιατροι.

Αααααα κ υπομονη ε??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μπορειτε να μου πειτε τι θα κανω με τον αντρα μου που το εχει δεσειο κομπο οτι θα ειναι διδυμα κ θελει να αλλαξει αμαξι για να χωρανε τα καροτσια κτλ??????? :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Απο τη μια τον βλεπω τοοοοσο ενθουσιασμενο κ χαρουμενο αλλα απο την αλλη θελω να τον προσγειωσω λιγο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί καλέ ετσι !;

εγώ ποτέ δεν ήμουν αριστη μαθήτρια... μαλλον καλή προς μέτρια, αλλα απο τον Αυγουστο και μετά δεν εβλεπα την ωρα να ξεκινήση η νέα σχολική χρονιά ! τα νεα βιβλία, νεα τετράδια, μολύβια ... θα ξαναεβλεπα τους συμμαθητές μου, θα καναμε χαβαλε...

υπηρχαν και οι δάσκαλοι-καθηγητές... αλλα τι να κάνουμε...

παντα ανυπομονούσα όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου ο γιος μου ειναι αριστος μαθητης,με επαινους και στα Αγγλικα ακομη ο καλος μου, εγω δεν την παλευω αλλο με σχολεια πηγαινε- ελα και κουλους δασκαλους!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ κρίμα... αλλα ήταν περίεργο, εμεινε εγκυος ενώ δεν είχε αδιαθετήσει για 5 μήνες!!!! ηταν λίγο ύποπτο απο την αρχή...

μικρουλα είναι, εχει χρόνο μπροστά της...

βρε lolli ! σωστός ο αντρας σου !! χιχιχιχιχιχιχι !!!

πες του οτι μετά το περασμα του 2ου τριμήνου γίνονται τα ψώνια και οι αλλαγές τετοιου είδους...!!! ε, μέχρι τοτε θα το εχετε και με τη βούλα ποσα νινάκια περιμένετε!!

α! και αμα επιμένει πες του : α, μη με στεναχωρείς τώρα και δεν κάνει στην κατάσταση μου...

και νομίζω οτι θα ησυχάσει... χιχιχιχιχι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρααααα!!!!! αυτό το "σχολίλα" με ξετρέλανε! όντως έτσι μυριζαν αυτές οι μέρες! εγώ δεν τα'κανα κ πάνω μου απο τη χαρά μου για το άνοιγμα του σχολειού, ωστόσο φάση είχε.μετρούσα μέρες για να έρθει ξανά το καλοκαίρι κ να πάω Μυτιλήνη, στο χωριό μου. πώς μετράμε την εγκυμοσύνη ένα πράμα? έτσι κι εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε demie !! λατρεύω Μυτιλήνη ! δούλεψα 1,5 καλοκαίρι στη Σκάλα Καλλονής και περασα ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ ! και εχω προστάτη μου τον Αγιο Ραφαήλ ! πραγματικά με εχει βοηθήσει !

Ανθούλι μου ... θα περάσει το σχολείο του μικρού (ΚΑΙ του ερχόμενου παιδιού σου!!! χιχιχι!) και θα το αναπολείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδακια σας αφηνω αλλα για ιερο σκοπο......

Παω να ξαπλωσω για να ξεκουρασω την γεματη "φωλιτσα" μου!!!!!(ολο παω να ξαπλωσω λεω κ τελικα κοιμαμαι κανενα 2ωρο :P κ το βραδυ βρυκολακιαζω :evil: )

Φιλακια πολλα.....τα λεμε :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας συναδελφισες

Σημερα ξαναεκανα χοριακη και μου ειπαν οτι ειναι 110,50 ενω την Παρασκευη ηταν 40,8 ( για 14 ημέρα απο τη σύλληψη καλα δεν είναι βρε κορίτσια ,τι λετε να χαρώ ή οχι ακόμα.

:P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλίνο μην ανησυχείς ! εδώ θα διαβάσεις ιστορίες κοριτσιών που ειχαν χοριακές 15 και παλι ολα καλά πήγαν !!!

φουσκωκοιλίτσες μου καληνύχτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μπηκα κα γω στο κλαμπ του ιουλιου.δεν ηθελα αρχικα να το αναφερω γιατι εχω ενα παιδακι κ μετα απο αυτο 3 παλλινδρομες κ ξερετε η μαλλον δεν το ξερετε κ να μην το βιωσετε ποτε σας αυτον τον πονο.οι κοπελες που ειχαν ατυχιες το γνωριζουν.τελος παντων ειμαι 4 εβδομαδων κ 6 ημερων πηγα στον γιατρο ολα καλα.προσπαθα να σκεφτομαι θετικα πως ολα θα πανε τελεια.ελπιζω να με καταλαβαινετεκ ειδικα τωρα σας χρειαζομαι.βρηκα την σελιδα κ εγινα μελος αυτης οταν ειχα την τελευταια περιπετεια.σας φιλω κ ευχομαι να τα λεμε μεχρι το τελος!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μας μερα :kiss::kiss::kiss::kiss:

523 georgia καλως ηρθες στις ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ! Να χαιρεσαι το παιδακι σου κ ασε ολα τα ασχημα πισω....αυτη τη φορα θα πανε ολα καλα κ θα μεγαλωσει κι αλλο η οικογενεια σας!!!

Καταλαβαινεις τωρα οτι θα σε ζαλισουμε επειδη εχεις ηδη γινει μανουλα κ εχεις εμπειρια ;);)

Λοιπον,τα δικα μου τωρα....οπως ξερετε ο μικροβιολογος μου οταν εκανα την 1η χοριακη εκλεισε για διακοπες....στην 2η χοριακη πηγα σε αλλο μικροβιολογικο (συστημενη απο τον δικο μου).....σημερα πηγα ξανα κ ηταν κ αυτο κλειστο λογω διακοπων :blink::blink::blink::blink::blink: κ

πηγα σε 3ο μικροβιολογικο :S:S:S

Απο οπου περναω την κανουν για διακοπες???Μα τι τυχη ειναι αυτη Παναγια μου? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εδωσα το πολυτιμο αιματακι μου στις 8.00 κ θα εχω αποτελεσματα .......(κρατηθειτε) στις 6 το απογευμα!!!!!!!!!!!Πιο αργα δεν γινοταν??????

Τι να σχολιασω....???????? :angry::angry::angry::angry::angry:

Εσεις τι κανετε φουσκοκοιλιτσες μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα και από εμένα

Lollipop η αλήθεια είναι ότι και εγώ έτσι την πάτησα χθες .Η δικιά μου μικορβιολογος δεν ηταν εκει ,φεύγω να παω σ ενα άλλο κέντρο που ήξερα και στο δρόμο με κουτσούλισε και ενα περιστέρι

το οποίο με πήρε στα μούτρα ,μπλούζα και έγινα χάλια (έψαχνα να αγοράσω μπλούζα).

Κατα τ αλλα ο γιατρος βρήκε καλή τη χοριακη (θα ξανακάνω τετάρτη) .Πονάω πολύ όμως στη μέση και την κοιλιά (μου ειπε οτι είναι φυσιολογικό ).

Οσο για της διακοπές φεύγουμε το Σάββατο για Σαμο,δεν μου είπε να μην παω αλλά επειδή η θάλασσα εκεί ειναι κρύα να αποφεύγω τα μπάνια και έχω στεναχωρηθεί :dry: .Επίσης ο σύζυγος στη στέρηση χι χι χι :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδες μου!!!κι εγω μολις γυρισα απο χοριακη.ρε συ lolli δεν περνας κι απο εδω μηπως παμε κι εμεις διακοπες??χαχα!!εγω στις 11 θα παρω τα αποτελεσματα και το απογευμα στο ντοκτορα.ελπιζω να δουμε σακο σημερα!

ρε κοριτσια,εχετε κι εσεις εννοια?εγω ολη την ωρα πηγαινω τουαλετα μηπως και δω αιμα..φοβαμαι οτι θα γινει κατι η οτι ηταν λαθος οι 2 χοριακες και μου ερθει περιοδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 11 ε???? Τυχερηηηηηη.........εμενα γιατι στις 6????? Γ@μω την τυχη μου την καντηλαναφτρα????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παντως αυτο που λες οτι τρεχεις στην τουαλετα το εχω κ εγω....μονο που το εχω προχωρησει λιγο......

κατεβαζω το βρακι παντου στο σπιτι για να τσεκαρω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ψυχακιας εχω καταντησει :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...