Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Samantha μου εγω αποτριχωση κανω κανονικα, και στο μπικινι, δε νομιζω να πειραζει. Και προιοντα μακιγιαζ χρησιμοποιω, νυχια μου ειπε δεν υπαρχει κανενα προβλημα, οσον αφορα τις κρεμες βαζω μια απλη ενυδατικη και την αντιηλακη μου. Για μαλλι δε ρωτησα γιατι δεν τα βαφω αλλα απ οτι ξερω τουλαχιστο το πρωτο τριμηνο δεν επιτρεπεται, τωρα για ανταυγειες ισως ειναι διαφορετικο αλλα αφου δε θα χρειαστει συντομα μην ανησυχεις. Ρωτα και το γιατρο σου.

Εχετε κανενα κολπο για τις αναγουλες? Δοκιμασα φρυγανιτσες, τσαγακια, αν εχετε βρει κατι που σας βοηθα πειτε το να το δοκιμασουμε κι εμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας Κορίτσια!!!!

Άλλη μια κουραστική μέρα στο γραφείο. Βαριέμαι τα πάντα αφού το μόνο που σκέφτομαι είναι πως είμαι έγκυος γιούπιιιιιιιιιι. Αύγουστος και ενώ θα έπρεπε να είναι νεκρός μήνας σε εμάς έχει πλακώσει απίστευτη δουλειά.

Τώρα στο θέμα μας εμένα ο δικός μου ο γιατρός μου έδωσε τις ακόλουθες οδηγίες¨

> ΣΕΞ: Επιτρέπετε αλλά μπορεί μετά την επαφή να δω λίγο αίμα. Μου λέει καλύτερα για να μην συμβει κάτι τέτοιο και τρομοκρατηθώ να περιμένω και μετα τη 12 εβδομάδα σεξ ξανα. (Τι να κάνουμε ρε κορίτσια ας πάνε όλα καλά και το σεξ δεν με ενδιαφέρει. Ας κάνουμε μια ακόμη θυσία).

>Ταξίδια: Τα αεροπορικά ταξίδια μου τα απαγόρευσε μέχρι τη 12 εβδομάδα, μετά είναι οκ μπορώ να πάω όπου θέλω.

>Φαγητά: Οχι ωμά ψάρια (Sushi), όχι αλλαντικά, όχι μη παστεριωμένα γάλατα και τυριά, τα κρέατα πρέπει να είναι πολύ καλά ψημένα, πάρα πολυ καλό πλύσιμο των λαχανικών, μαγιονέζες οχι, γλυκά οχι αν θέλω να φάω κάτι γλυκό μου είπε καλύτερα να φάω μια κουταλιά μέλι,τα ψάρια που απαγορεύονται είναι ξιφίας, τόνος, πλακολεπιδόψαρο, καρχαρίας, σκουμπρί.

>Αλκοόλ¨ΟΧΙ

>Κάπνισμα: Όχι (ευτυχώς το είχα κόψει μαχαίρι εδώ και 1 χρόνο).

>Φάρμακα: Απαγορεύονται μόνο σε μεγάλη ανάγκη μπορώ να πιώ Depon.

>Βιταμίνες: Μου έδωσε και παίρνω κάτι πολυβιταμίνες ένα χάπι καθε μέρα που περιέχουν και φολικό οξύ.

> Βαφή μαλλιών:Απαγορεύεται μέχρι τη 12 εβδομάδα

>Μακιγιάζ και χαλάουα¨Επιτρέπονται.

Αυτά μου είπε αν μου πει κάτι καινούργιο τη Δευτέρα θα σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το μπικίνι το ξυρίζω, οπότε συνεχίζω να το ξυρίζω! Απ' όσο ξέρω και το χαλάουα επιτρέπεται, αλλά δεν ξέρω αν απαγορεύεται στην αρχή της εγκυμοσύνης. Πάντως, πολλή τρίχα τώρα, φαντάζομαι επηράζουν οι ορμόνες ε; Την Παρασκευή έκανα αποτρίχωση (κάνω με τη Satinelle tης Philips) και σήμερα ήμουν φουλ της τρίχας!

Κρέμες, καλλυντικά και τα τοιαύτα δε βάζω, μόνο μακιγιάζ που συνεχίζω να κάνω. Νύχια βάφω μόνο των ποδιών το καλοκαίρι και δε μου είπε να σταματήσω. Τα μαλλιά δεν τα έχω βάψει ποτέ μου!

Αναγούλες έχω κι εγώ, εμετό δεν έχω κάνει ακόμα. Απλά περιμένω και μου περνάει. Συνήθως με βοηθάει το ρέψιμο (σόρι :P) ή και το να βήξω λες και θέλω να κάνω εμετό. Επειδή έχω αναγούλες ανέκαθεν, μου φαίνεται τελείως φυσιολογικό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα κορίτσια ο γιατρός μου είπε πως επίσης απαγορεύονται τα εντόσθια γιατί μπορεί να προκαλέσουν εγκεφαλίτιδα στο μπεμπε (Τέρμα το κοκορέτσι!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γκαστρουδιτσες μου!!μολις εκανα τον πρωτο μου εμετο!!!γιουπι!!!τρελη ε?αν και ηταν απο ψαρι,οποτε καταλαβαινετε τι περασα να φυγει η γευση....δεν νομιζω να ξαναφαω ψαρι...εμ,με γυροφερνε απο το πρωι σημερα.καρατηθηκα στη δουλεια...ποσο πια η γυναικα!!

οσο για αποτριχωσεις και τετοια,επειδη ξερω απο πρωτο χερι,δεν υπαρχει κανενα προβλημα,αρκει βεβαια να μη σας τσιτωνει.εγω το κανω ολο το μπικινι,αλλα δεν μπορω να πω οτι πολυποναω...

μαλλια εννοειται δεν βαφουμε το πρωτο τριμηνο,μονο ανταυγειες,αλλα για μενα καλυτερα καθολου.

οσο για νυχια,ξερω πως οι περισσοτερες το αποφευγουν.εγω τα εβαψα νωριτερα μετα απο αρκετο καιρο,που δεν τα ειχα αφησει ΠΟΤΕ μου χωρις να ειναι κοκκινα!!αλλα θα τα ξεβαψω αυριο-μεθαυριο..αυτα!μακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και καλη εγκυμοσυνη να εχετε!!!

αχ τι μου θυμησατε!!!

τετοιο καιρο, σαν περυσι ακριβως βρισκομουν στην δικια σας θεση!!!

τωρα εχω ενα μωρουλινι,... μια γλυκια πριγκιπισσα 4.5 μηνων!!!

ειναι ενα ΘΑΥΜΑ!!!

ο μηνας Μαρτιος ειναι οοοοο,τι πιο τελειος για να γεννησει μια κοπελα! και απο καιρικες συνθηκες και απο μικροβια, και μετα απο τις 40 μερες και γενικοτερα οοολο το πακετο!!!

οοο,τι θελετε να με ρωτησετε, θα χαρω να σας βοηθησω!

φυσικα και ειμαι στο ποστ "Μανουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2010"!!!

φιλια στις μελλοντικες φουσκωμενες κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ !!!

μόλις γυρίσαμε από την γιατρό ! ακούσαμε καρδούλα !!!!!!!

το μικρούλι μας μοιάζει με κόκκο καφέ !

οτι πεθύμησα βλέπω...ααααχχχχ !! χιχιχιχι...

βρε κορίτσια... εμένα η γιατρός μου -που τη ρώτησα για φαγητά ψάρια, αυγά και τέτοια- ΔΕΝ μου απαγόρευσε τίποτα !

συνεχίζει στην απαγόρεύση του βαψιματος μαλλιών και οχι σεξ-κες επαφές, οχι τσιγάρο και τελος! τιποτα αλλο !

φεύγει διακοπές τώρα και μου είπε να κανω εναν υπέρηχο (οπου θέλω) μετά τον 15Αυγουστο και θα την ξαναδώ τέλος του μήνα !

πήρα τηλεφωνικά αποτελέσματα από καποιες απο τις εξετάσεις προγεννετικού και ήταν πολύ καλές ! ok το τοξόπλασμα, ok αντισώματα ερυθράς και μεγαλοκυτταροϊού κλπ... μόνο λίγο ανεβασμένη η TSH αλλα είναι εντελώς αναμενόμενο...

μου εδωσε μια 1η ΠΗΤ, 30 Μάρτη, αλλα νομίζω οτι θα κατέβει τουλάχιστον 1 εβδομάδα χιχιχιχιχι ...!!!! και μεις με φουστανέλα θα βγούμε είμαι σίγουρη !

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ στα δικά σας οσες δεν εχετε ακούσει ακόμα !!

πολλά φιλιά !!!!!! παω να κανω νανιτο...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες!!ολες καλα?εγω κλασικα,αναγουλες και ζαλαδες...ευτυχως δεν ξανακανα εμετο,αλλα ειμαι ολη την ωρα τωρα θα κανω,τωρα θα κανω...

μπραβο ρε μαρακι,τελεια η καρδουλα ε?κι εγω αυριο βραδυ θα παω,ελπιζω να ειναι ολα καλα,να την ακουσουμε κι εμεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο maria+fotis!!! Τι ευχαριστα νεα! Θα παω κι εγω αυριο, ευχομαι να ακουσω κι εγω καρδουλα!

Ηaroyllini να σου ζησει το μωρακι σου!!! Ευχαριστουμε πολυ πολυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, εγώ σήμερα είμαι εντελώς νορμάλ. Ούτε ζαλάδες, ούτε αναγούλες, ούτε τίποτα. Μήπως δεν είμαι έγκυος πια; Μου έχει καρφωθει αυτό τώρα στο μυαλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά, μην ανησυχείς! το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν χθες το βράδυ... από το αγχος μου για τον σημερινό υπέρηχο... εγώ νομίζω οτι τα συμπτώματα μας γίνονται ΠΙΟ αισθητά οταν είμαστε λίγο κουρασμενούλες... οταν είμαστε φρέσκιες και ξεκούραστες δεν τα αισθανόμαστε τοσο εντονα...

ρανια πολύ γουστάρω που εχεις αναγούλες τρελές! και γω θέλω! αυτά θυμάσαι οταν τελειώνει η εγκυμοσύνη...!!

nutella μου με το καλό και συ ρανια! να ακούσετε τις καρδούλες !! είναι πολύ περίεργο συναίσθημα...! αυτό το φασολάκι δηλαδή εχει παλμό !; απίστευτο....

Haroullini σε ευχαριστούμε πολύ για τα λόγια σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε! ορίστε! εχεις εντεράκια που σου αποσπούν την προσοχή από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης...

πότε εχεις ραντεβού με τον γιατρό σου ; αν αργεί το ραντεβού σας, τηλεφώνησέ του να του το πεις, να μιλήσετε και να σε καθησυχάσει !

οχι οτι εγώ είμαι πιο ψύχραιμη...

ΉΔΗ ανησυχώ -κατα βάθος όμως...- μέχρι τον επόμενο υπέρηχο μήπως γίνει καμια στραβή... αλλα...κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε το βουνό...

όπως ελεγαν κάποτε...!!!

εδώ θα είμαστε... θα δίνει η μια κουράγιο στην αλλη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κ απο μενα!!!!!!!Μαρακι την ακουσες ε??? (την καρδουλα βρε :P:P ).Τελεια!!!!!!!

Ρε φιλεναδες μην ψαχνεται για συμπτωματα και αγχωνεστε!!!!Εγω δεν εχω ουτε αναγουλες,ουτε ζαλαδες,ουτε συχνοουρια,ουτε τιποτα!!!!!!Μονο λιγα πονακια εχω που κ που κατα την διαρκεια της μερας.

Δεν ειναι υποχρεωτικο να τα εχουμε ολα ή καποια απο αυτα...

Πηρα κ εγω τα αποτελεσματα των εξετασεων μου και δοξα το Θεο ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε Λόλλι! Σοβαρά; Ωραία! Κι έχεις και δίδυμα!!! Μου δίνεις κουράγιο!!!!!

Μαρία, την Τετάρτη έχω ραντεβού με το γιατρό. Περιμένω ν' ακούσω καρδούλα, και δεν μπορείς να φανταστείς το άγχος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Molis gurisa apo ton giarto mou.

Mou evgale oti eimai sthn 5 evdomada kai 5 hmeres. Diastash tou sakou einai 0.92 kai 0.25 (mesos oros) kai vlepei sto eswteriko tou to kuhma alla einai polu mikro akoma :-(

Mou edwse vitamines (pregnantcare legontai) me foliko oksu kai sidhro kai Utrogestan prolhptika. Eseis to pairnete auto?

Epishs h xwriakh mou eipe oti htan polu upshlh... Akoma kai gia ...diduma...Alhtheia pote fainetai an einai diduma h oxi??

Epishs, pote akousate kardia? Ax tha exw polu agxos mexri tote!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Σαμάνθα. Μια χαρά πας καλέ, γιατί η λυπημένη φατσούλα; Αν είναι δίδυμα το μαθαίνεις όταν ακούσεις καρδούλα. Αν ακούσεις δύο καρδούλες, σημαίνει ότι έχεις διδυμάκια! Αν ακούσεις τρεις σημαίνει ότι έχεις τρίδυμα, τέσσερις τετράδυμα, πέντε πεντάδυμα, έξι εξάδυμα και εφτά παίρνεις το βιβλίο Γκίνες και δηλώνεις συμμετοχή. :P

Εμείς θ' ακούσουμε καρδούλα την Τετάρτη στις 11 του μήνα, όταν θα είμαι περίπου 8 εβδομάδων... Έχω τρελό άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h fatsoula einai giati perimena na to dw pio megalo!! :cheer::cheer:

alla mou eipe oti ola einai para polu kala...to epomeno 'test' oti ola pane kala tha einai na akoustei h kardoula tou.

mou edwse kai pithanh hmeromhnia toketou 30 martiou. Pisteuw oti an perasei to 1o trimhno tha eimai polu ligotero agxwmenh!!

to untrogestan kserete an exei katholou parenergies? mou eipe na to parw prolhptika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα, δηλαδη περίμενες να έχει σχηματιστεί πλήρως και να σε χαιρετάει απ' τον υπέρηχο; :P :p :P

Καλά, το γελάμε, αλλά ο άντρας μου μόλις το μάθαμε, έβαζε το αφτί του στην κοιλιά μου και μου έλεγε κιόλας να μη μιλάω για να ακούσει καλύτερα, και μετά με ρωτούσε αν νιώθω το παιδί να κουνιέται!!!!!!!! Σ' αυτή τη φάση, τα σκατουλάκια μας δε ζυγίζουν περισσότερο από 4-5 γραμμάρια!

Το untrogestan ξέρω ότι το παίρνουν πολλές κοπέλες, αλλά δεν έχω ιδέα για παρενέργειες κ.λπ. Για ποιο λόγο σου το έδωσε, είχες αίμα ή κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

entometaksi upologisa kai tis hmeromhnies vasei tou due date calculator tou pregnology me vash thn hmeromhnia worhksias (eixa parei test worhksias) kai me vgazei stis 5 evdomades kai 1 hmera enw o uperhxos me vgazei stis 5 evdomades kai 5 hmeres... perierga pragmata!! lete na eixa worhksia 4 hmeres nwritera???pws ginetai auto? afou eixa kanei to test worhksias!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα καλέ κι εσύ! Μη σκοτώνεσαι με τις μέρες!!! Πες ότι είσαι στις 5 εβδομάδες και 2.5 μέρες. Ξέρεις, χρυσή τομή! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e nai na mh mou skasei ena xamogelo ??? :P:P:P

to utrogestan mou to edwse giati eixa mia 'mallon' apovolh ta xristougenna...otan den kserame oti mporei na eimai eguos kai ekana ena test thetiko kai meta apo 2 meres hrhte h periodos mou...kai h xwriakh htan 20 kai meta apo mia mera 3...mallon htan vioxhmikh kuhsh kai den to perimename na eimai eguos kai eixame gurisei olh thn ellada me ekdromes klp kai potakia kai tsigarakia kai anavaseis-katavaseis klp klp eixa arwsthsei kiolas kai apo tote to apofasisame k to valame bros kanonika giati mas kakofanhke para polu alla twra exoume polu agxos giati ta xristougenna hrhtan ta panw katw se 2 hmeres!!!! vasika hrthan prwta ta katw panw (pou ematha oti eimai eguos!!) meta ta panw katw :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...