Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΓΙΕΛΙΑ...........


Recommended Posts

Tι ωραίο θέμα!!!Πολυ μου αρεσουν αυτά!!Θελω να μάθω κι άλλα!!

Εμένα η πεθερά μου μου είπε:

Να μην αφηνω απλωμένα μωρουδιακά το βράδυ(δεν ξέρω όμως τι παθαίνεις αν το κανεις...)- το κάνω συνέχεια

Να μην αφήνω γυναικα που εχει περίοδο να δει το παιδι(μεχρι να 40ντίσει)

Οταν μπουμε με το μωρο σπίτι πρωτη φορα να πατησουμε σε ενα σιδερο.

....και το καλυτερο....

Με τα πρωτα κακακια του μωρου να του βάλουμε λίγο στο στομα

αυτο με τα ρουχα το πιστευω οχι γιατι μου το ειπε η πεθερα αλλα γιατι μου το ειπε παπας.και για την περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

voula25 έγραψε:

αυτο με τα ρουχα το πιστευω οχι γιατι μου το ειπε η πεθερα αλλα γιατι μου το ειπε παπας.και για την περιοδο

Προφανώς ο παπάς δεν ήξερε τι του γινόταν. Δε σημαίνει ότι ό,τι πούνε οι παπάδες είναι και σωστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας η μαια μας ειπε οτι το βραδυ δεν ειναι καλο να απλωνουμε τα ρουχα εξαιτιας των ζουζουνιων που υπαρχουν εκεινες τις ωρες (βλ. κατσαριδουλες κλπ)..παντως για μενα, μονο το σταυροποδι μου ειπανε να μην κανω αλλα εγω μια χαρα το κανω... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διαβάζω τόση ώρα το θέμα και έχω τρελαθεί και από τα γέλια και από τα νεύρα ταυτόχρονα!

αυτό που λένε για τα ρουχαλάκια του μωρού μου το λεει και ο πατέρας μου.Δεν κάνει λέει να αφήνεις έξω το βράδυ γιατί του είπε ο πάτερ της ενορίας μας πως πάνε τα "εξω από εδώ' και τα μαγαρίζουν!Ήμαρτον...

τι άλλα έχω ακούσει η δόλια;Με το που νυχτώνει να κλείνεις παντζούρια και κουρτίνες και να μη κοιτάξεις έξω από το παράθυρο όσο είσαι έγκυος και λεχώνα μετά γιατί έρχονται πάλι τα "έξω από εδώ" και ενοχλούν το παιδί ή την μάνα ή την λεχώνα!

Ούτε οι ίδιοι οι παπάδες δεν ξέρουν τι πρέπει να πουν!(αν όχι όλοι, οι περισσότεροι τουλάχιστον)

Τα ακούω όλα αυτά και εκνευρίζομαι από τώρα για την στιγμή που θα μείνω έγκυος!

Κατίνες γειτόνισες, γρουσουζιές συνέχεια..μη το ένα μη το άλλο!

Αϊ στο καλό!

Από εδώ και στο εξής δημιουργώ και εγώ τους δικούς μου μύθους:

1.Μη λέτε μ...ες στις έγκυες γιατί το παιδί θα βγει νευρικό

2.Μη πίνει πολύ γάλα η έγκυος γιατί το βυζί θα παραφουσκώσει και θα τρέχει σαν συντριβάνι για 3 χρόνια.

3.Αν πιεις πολύ σοκολατούχο γάλα,το γάλα του Θηλασμού θα έχει γεύση milko

4.Μη κάνεις μπάνιο (στη μπανιέρα σου) μέχρι να γεννήσεις γιατί το παιδί θα φοράει μπρατσάκια μέχρι τα 25 του.

5.Μη τρως καρπούζι γιατί το παιδι θα κατουριέται μέχρι να πάει φαντάρος(αυτό ισχύει μόνο για τα αγόρια!)

Μη το ένά, μη το άλλο,το παιδί αυτό, το παιδί εκείνο....Άμα πια με τις γρουσουζιές..Όλα τα ρίχνουν στο παιδί, για να μη μπορείς να πει όχι....Ε, μα πια!!! :blink:

Συγχύστηκα :S !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα, εμ, και οι γνωστές προλήψεις κάπως έτσι βγήκαν!!!!!!!!!

Δυστυχώς υπάρχει η εντύπωση, και στην Εκκλησία, ότι η λεχώνα είναι επιρρεπής στα κακά πνεύματα. Φυσικά αυτό είναι τελείως λάθος. Είναι απλά πρόληψη.

Εμείς δεν αφήνουμε ρούχα έξω, το βράδι, επειδή έχει υγρασία και νοτίζουν. Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει άλλος λόγος. Ζουζούνια υπάρχουν και την ημέρα, και το ίδιο και τα κακά πνεύματα, άμα το θεωρήσουμε αυτό ως σοβαρή δικαιολογία!

Όσο για την περίοδο, για ποιο λόγο "δεν κάνει" να πλησιάσει το ασαράντιστο παιδί γυναίκα με περίοδο; Τι θα πάθει το παιδί; Έχει κάποια σατανική δύναμη η γυναίκα όταν της έρχεται η περίοδος;

Στην Κύπρο δηλαδή που δεν πιστεύουμε απολύτως τίποτα από όλα αυτά, θα έπρεπε κάτι να πάθαιναν όλα τα νεογέννητα και οι λεχώνες; Εμάς το μόνο που πιστεύουν είναι ότι άμα λιγουρευτεί κάτι η έγκυος και δεν το φάει, θα βγει σημάδι στο παιδί. Οκ, εγώ δεν το πιστεύω βέβαια, αλλά αυτό νομίζω είναι το πιο λάιτ απ' όσα έχουμε διαβάσει εδώ μέσα και ακούσει από τις πεθερές μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Όσο για την περίοδο, για ποιο λόγο "δεν κάνει" να πλησιάσει το ασαράντιστο παιδί γυναίκα με περίοδο; Τι θα πάθει το παιδί; Έχει κάποια σατανική δύναμη η γυναίκα όταν της έρχεται η περίοδος;

Ούτε εσύ το 'ξερες ε; :dry:

Κοίτα να δεις....

Εσύ μόλις γέννησες οκ;Και εγώ έρχομαι να σου ευχηθώ,ναι;

Πρώτον θα σου κρύψω ότι έχω περίοδο γιατί είναι πολύ κακό πράγμα από αρχαιοτάτων χρόνων να έχει περίοδο μια γυναίκα.

Δεύτερον, αφού θα έχω περίοδο (πράγμα πολύ σπάνιο εννοείται) πάει να πει ότι θα έχω και αυτή τη σατανική δύναμη που ανέφερες,την οποία θα χρησιμοποιήσω για να κοιμηθείς εσύ και το μωρό για να πάω να κλέψω τα γλυκά από το ψυγείο σας (Θα έχω υπογλυκεμίες λόγω περιόδου!!!)

Οπότε, όλες οι εγκυούλες με ασαράντιστα μωράκια...πριν δεχτείτε επισκέψεις ρωτήστε αν έχει περίοδο διαφορετικά, αδειάστε τα ψυγεία σας από γλυκα!!! :S:S:S:S:S:S:S:P:P:P :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:Από εδώ και στο εξής δημιουργώ και εγώ τους δικούς μου μύθους:

1.Μη λέτε μ...ες στις έγκυες γιατί το παιδί θα βγει νευρικό

2.Μη πίνει πολύ γάλα η έγκυος γιατί το βυζί θα παραφουσκώσει και θα τρέχει σαν συντριβάνι για 3 χρόνια.

3.Αν πιεις πολύ σοκολατούχο γάλα,το γάλα του Θηλασμού θα έχει γεύση milko

4.Μη κάνεις μπάνιο (στη μπανιέρα σου) μέχρι να γεννήσεις γιατί το παιδί θα φοράει μπρατσάκια μέχρι τα 25 του.

5.Μη τρως καρπούζι γιατί το παιδι θα κατουριέται μέχρι να πάει φαντάρος(αυτό ισχύει μόνο για τα αγόρια!)

εισαι απιστευτη! :laugh: :laugh: :laugh:

ολα αυτα τα ειχα ακουσει αλλα το κορυφαιο το ακουσα απο την μαμα μιας κοπελας που μοιραζομασταν το δωματιο στο νοσοκομειο της ειπ¨"να βαλεις σκορδο στο στηθος σου τωρα που θηλαζεις για να μην σου κοπει το γαλα".

γιαμι γιαμι σκορδατο γαλατακι :laugh: :laugh: :laugh:

ααααα και μην κανετε τα μαλλια σας αλογουρα με λαστιχακι γιατι θα τυλιχτη το μωρο :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με μια φίλη που 40ντίζει αύριο και της είπαν οτι μετα την εκκλησία πρέπει να πάει και από τρια σπίτια(δικό της, γονιων και πεθερικών) και πρεπει να της δώσουν μέλι και ένα σακουλάκι με -κάτι άλλο-που θα το βάλει στην κούνια για κάποιες μέρες!Ισως είναι κάποιο Θεσσαλονικιώτικο έθιμο οπότε αν είναι καμια κοπέλα από Θεσ/κη ας μας το πει καλύτερα αν ξέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ωραίο θεματάκι ανοίξατε!!!

Μα τί μου τη σπάει να μου λένε κάτι και όταν ρωτάω το γιατί η απάντηση έρχεται με ύφος σοβαρό: "Ε, δεν το ξέρεις? Αφού ΔΕΝ ΚΆΝΕΙ".Μα ποιός το λέει ότι δεν κάνει? Και γιατί δεν κάνει? Και εγώ Κύπρια είμαι και δεν έχουμε τόσες προλήψεις κάτω αλλά τώρα που μένω Πάτρα,οι συγγενείς του άντρα μου είναι πολύ προληπτικοί..και τώρα που ήμουν λεχώνα δεν με ήθελαν να πηγαίνω γιατί...δεν κάνει!Όταν ρώταγα λεπτομέρειες, μου είπαν "Αφού λένε ότι τη λεχώνα την είδε το βουνό και ράγισε"..(Πού είσαι Κόπερφηλντ και Γιούρι Γκέλερ να δεις μαγικά!) Και γέννησε η συννυφάδα μου και δε με άφησαν να πάω να τη δω, γιατί λεχώνα με λεχώνα...δεν κάνει να συναντηθούν..λες και στην κλινική μέσα δεν υπάρχουν άλλες..Και αυτό με την περίοδο το άκουσα αλλά έκανα το λάθος να δέχομαι επισκέψεις και να μη ζητάω χαρτί γυναικολόγου για τον κύκλο της κάθε μιας..!! Και μου είπανε να βάλω στο στόμα του μωρού ζάχαρη για να ναι γλυκό, και στην κούνια του ένα νόμισμα, λιβανάκι, βαμβακάκι και ψιχουλάκι από ψωμί!! :blink: Μη με ρωτήσετε γιατί..μου εξηγήσανε αλλά για πράγματα που δεν με ενδιαφέρουν δε δίνω σημασία!! Σέβομαι τις προκαταλήψεις που έχει ο καθένας αλλά να μη μου τις επιβάλλουν και μένα! :S

Α!και πριν φύγεις από την κλινική/νοσοκομείο, να αφήσεις τρία βαζάκια μέλι στο δωμάτιο, όταν έρθουν οι μοίρες, να γλυκαθούν και να βάλουν καλές ευχές στο μωρό!! :blink:

Και σκέφτομαι, στην Αμερική και στην Κίνα και στην Ελβετία που δεν τα έχουν αυτά, τί παθαίνουν? Θα πρεπε να ήταν όλοι χάλια..!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaxar την πεθερά μου έχεις κι εσύ! Κι εγώ Κύπρια και ο άντρας μου από Πάτρα. Κι εμένα ακριβώς τα ίδια! Μα ακριβώς όμως!!!!!

Ε, δεν κάνει ρε παιδιά, τελείωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ, ΗΤΑΝ: ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ? ΕΛΕΟΣ!ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ ΜΕ ΓΕΙΤΟΝΝΙΣΑ! ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΑΕΡΑΤΟ.ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ Η ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ. ΜΗ! ΜΟΥ ΛΕΕΙ!ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!ΓΙΑΤΙ? ΤΗΣ ΛΕΩ.ΕΤΣΙ!ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ! ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΛΕΝΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΧΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ? ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΝΕΙ, ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΕΙΣ! ΗΜΑΡΤΟΝ ΘΕΕ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaxar,μαλλον αυτο που λες με την ζαχαρη στο στόμα του μωρού και στην κούνια τουννόμισμα, λιβανάκι, βαμβακάκι και ψιχουλάκι, ήταν αυτό που έλεγε η φίλη μου! :woohoo: Φοβερό??

Ολα αυτά είναι πολύ ωραία γιατί υπήρχε καποιος λόγος που τα πιστεύαν παλαιότερα.Μπορει οι γονεις μας να απαντανε "γιατί δεν κάνει"

,αλλά αν ρωτούσαμε κανένα παππού θα ήξερε να μας πει το γιατι?

Μπορει ,ξερω'γω, να μην κάνει να απλώνουμε ρούχα το βράδυ γιατί τα πειράζουν τα κακά πνευματα,οι καλικάντζαροι ή το κακο μάτι.Μπορει στην πραγματικότητα να το έκαναν για την "γλωσσοφαγιά" ή να βρωμίζαν από τα ζωα στα χωρια ή κατι που τωρα δεν πάει ο νους μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, εγώ είχα ρωτήσει έναν παπά κάποτε για την περίοδο της γυναίκες και μου είπε ότι αυτά όλα που λένε είναι βλακείες, απλώς επειδή παλιά οι γυναίκες δεν πλένονταν και πολύ (όπως όλοι οι άνθρωποι) το βγάλαν οι παπάδες για να μην τους βρωμάνε! Αλήθεια, έτσι μου είπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτό που λες ισχυει για την περίοδο.Παλιότερα οι ανθρωποι δεν έκαναν μπάνιο κάθε μέρα(ούτε κάθε δεύτερη :S ), οπότε ιδιαίτερα οι γυναίκες που είχαν περίοδο ήταν όντως πιο βρώμικες.Αλλωστε δεν έλεγαν οτι δεν κάνει να πλένονται κιόλας.Η εκκλησία εχει μείνει σε εκείνα τα χρόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστό αυτό με το πλύσιμο, θυμάμαι ήδη στο Δημοτικό που είχε έρθει η σχολίατρος να μιλήσει σε όλα τα κορίτσια της Έκτης τάξης για την περίοδο, ανάμεσα στις απορίες ήταν κι αυτή, αν κάνει δηλαδή να πηγαίνουμε εκκλησία εκείνες τις μέρες. Και τόσο η σχολίατρος, όσο και μια δασκάλα, είχαν πει αυτή τη δικαιολογία με το πλύσιμο, κι ότι, βέβαια, αυτό δεν ισχύει πλέον στις μέρες μας.

Η Εκκλησία δεν έχει μείνει σ' εκείνα τα χρόνια. Η άποψη που έχουμε εμείς για την Εκκλησία, και που έχουν και πολλοί παπάδες, όχι ιδιαίτερα μορφωμένοι και διαβασμένοι, έχει μείνει σ' εκείνα τα χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βέβαια...Ποιος σου είπε ότι πάνε;

Απλά λένε στον εργοδότη ότι έχουν περίοδο και δεν πρέπει να φροντίσουν τις λεχώνες και ζητάνε και αναρρωτική άδεια ταυτόχρονα!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το άκουσα πρόσφατα από την πεθερά: "Το μωρό σου (κοριτσάκι) φαίνεται για αγοράκι, άρα το επόμενο παιδί σου θα είναι αγοράκι".....

μα καλά, δεν λυπούνται τα μαλλάκια της λεχώνας που πέφτουν ούτως ή άλλως από την έλλειψη σιδήρου;;;;; :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kinkajoujou κ γω το εχω ακουσει αυτο!οπως επισης κ οτι οταν γεννηθει το μωρακι,αναλογα το κλαμα του,αν μοιαζει πιο πολυ αγοριστικη η φωνη του,το επομενο θα ειναι αγορι κ αν μοιαζει κοριτσιστικη θα ειναι κοριτσι!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...