Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

και γω το ιδιο στρωμα εχω παραγγειλει..γιατι ακομα δεν εχω δει τιποτα...ειπαμε εγω πρωτα θα γεννησω και μετα θα ρθουνε επιπλα και καροτσι...γκρρρρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα και απο μένα!!!! ελπίζω να μην μήνω στην ίδια τάξη απο τις πολές απουσίες!!!!!

εδώ στην κρήτη κορίτσια έχει ακόμα αφόριτη ζέστη, δεν κουνιέται κλαράκι απο τη ζέστη. το δωμάτιο με τον υπολογιστη έχει γίνει θερμοκήπιο!!!!!!!!!!!!

μπήκα να μάθω τα νέα σας και έχω γίνει παπί στον υδρώτα!!

κορίτσια ορισμένα απο τα ρουχαλάκια και τα διαφορα μωρουδιακά που έχω πάρει ενώ είναι 100% βαμβακερά έχουν σηματάκι που δείχνει ότι δεν μπαίνουν στο στεγνωτηριο. Λέτε αμα τα βάλω θα χαλασουν, σκεφτόμουν να τα βάλω γιατί έτσι θα αποστηρωθούν κι όλας αλλα φοβάμαι μηπως δεν κάνει και μηπως μετά μηρίζουν και δεν κάνει να τα βάλω στο μωράκι μου.

Αχ βρε κορίτσια εδώ και 3 μέρες εχω τρομερές κράμπες στην κοιλιά. εχω αρχίσει να φοβάμαι. εχθές ειχα μήνει ξερή στο κρεβάτι σαν να έχω πάθει λουμπάγκο και δεν μπορούσα να αναπνέυσω απο τους πόνους. Εντομεταξύ το έχω πει στο γιατρό μου και δεν δειχνει να ασχολείται. Την τελευταία φορά που του το είπα και του ζήτησα να μου δώσει μαγνήσιο (δεν έχω πάρει εως τώρα) μου ειπε οχι και μου συνέστησε να τρώω αμυγδαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ohmy::side:

διάβασα στο ίντερνετ ότι οι κράμπες στην κοιλιά είναί ένδυξη πρόωρου τοκετού και έχω πανικοβληθεί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριασο καταρχην μην αγχωνεσαι...πρεπει να σαι ψυχραιμη!!! δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σου δινει μαγνησιο...ειναι το μονο που πραγματικα θα σε βοηθησει στις κραμπες!!! οσο μαγνησιο και να χουν τα αμυγδαλα δεν νομιζω να ναι το ιδιο με το συμπληρωμα!!! υπομονη κανε και ξανα πες του το την επομενη φορα...

μπαρμπι τα σουτιεν ακομα και το πιο σεξυ που ειχε οταν το φορας καθε αλλο παρα σεξυ νιωθεις!!!τουλαχιστον εγω....απαπα..!!! Μου παν στο λητω πως κατα την διαρκεια του θηλασμου θα χρειαστει να φοραμε σουτιεν ολο το 24ωρο, και για αυτο να προτιμησουμε σουτιεν χωρις ενισχυση ή μπανελα... δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να χρειαζομαστε ενισχυση????χιχιχιιχ!!! τελος παντων αυτα με τα σουτιεν... οσο για το μπανακι πηρα για τους πρωτους 6 μηνες το μπανακι ενυδρειο της FISHER PRICE και μετα θα δω...

stacey και γω κοκοφοινικα με λατεξ πηρα για την κουνια, οσο για το καθισματακι αυτοκινητου πηρα της peg perego το πριμο viaggio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey έγραψε:

Οχι ακομα αλλα θα παω να δω τη λευκη στο ikea και μια λευκη στο mothercare και θα αποφασισουμε. Για το στρωματακι αυτο νομιζω απο οτο εχω διαβασει οτι ειναι το καλυτερο και ενα ιδιο που εχει το mothercare απο την cocomat.Αρχισουμε με τον αντρουλη να βλεπουμε και να αγοραζουμε σιγα σιγα τα πραγματακια για το καμαρι μας!Καθισμα αυτοκινητου τι εχεις δει?Εμείς λέμε της britax που ειναι απο 0 εως 18 κιλα

Εμείς πήραμε της maclaren το ίδιο με το καρότσι το οποίο κουμπώνει και πάνω στο καρότσι. Άντε με το καλό τα ψωνάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

και γω το ιδιο στρωμα εχω παραγγειλει..γιατι ακομα δεν εχω δει τιποτα...ειπαμε εγω πρωτα θα γεννησω και μετα θα ρθουνε επιπλα και καροτσι...γκρρρρ...

Γιατί έτσι? Τώρα τα παρήγγειλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey έγραψε:

mamounaki απο που τα παρηγγειλες και αργουν???εγω κοριτσακια παω να μαγειρεψω τωρα!!θα τα πουμε το απογευμα!!!

Τι καλό θα φτιάξεις? Έτσι για να παίρνουμε και καμιά ιδέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaso έγραψε:

καλημέρα και απο μένα!!!! ελπίζω να μην μήνω στην ίδια τάξη απο τις πολές απουσίες!!!!!

εδώ στην κρήτη κορίτσια έχει ακόμα αφόριτη ζέστη, δεν κουνιέται κλαράκι απο τη ζέστη. το δωμάτιο με τον υπολογιστη έχει γίνει θερμοκήπιο!!!!!!!!!!!!

μπήκα να μάθω τα νέα σας και έχω γίνει παπί στον υδρώτα!!

κορίτσια ορισμένα απο τα ρουχαλάκια και τα διαφορα μωρουδιακά που έχω πάρει ενώ είναι 100% βαμβακερά έχουν σηματάκι που δείχνει ότι δεν μπαίνουν στο στεγνωτηριο. Λέτε αμα τα βάλω θα χαλασουν, σκεφτόμουν να τα βάλω γιατί έτσι θα αποστηρωθούν κι όλας αλλα φοβάμαι μηπως δεν κάνει και μηπως μετά μηρίζουν και δεν κάνει να τα βάλω στο μωράκι μου.

Αχ βρε κορίτσια εδώ και 3 μέρες εχω τρομερές κράμπες στην κοιλιά. εχω αρχίσει να φοβάμαι. εχθές ειχα μήνει ξερή στο κρεβάτι σαν να έχω πάθει λουμπάγκο και δεν μπορούσα να αναπνέυσω απο τους πόνους. Εντομεταξύ το έχω πει στο γιατρό μου και δεν δειχνει να ασχολείται. Την τελευταία φορά που του το είπα και του ζήτησα να μου δώσει μαγνήσιο (δεν έχω πάρει εως τώρα) μου ειπε οχι και μου συνέστησε να τρώω αμυγδαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ohmy::side:

διάβασα στο ίντερνετ ότι οι κράμπες στην κοιλιά είναί ένδυξη πρόωρου τοκετού και έχω πανικοβληθεί.....

Μην αγχόνεσαι κοριτσάκι! Αφού μέχρι τώρα έχουν πάει όλα καλά, όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλος!

Και εγώ αυτή την απορία είχα για το στεγνωτήριο αλλά είπα για καλό και για κακό να μη τα βάλω! Θα ρωτήσω όταν δω τον παιδιάτρο αφού γεννήσω αν κάνει ή όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο ΛΗΤΩ τα επιπλακια θαρθουν 15 Σεπτεμβρη, πολυκαροτσι ΙΝΓΚΛΕΣΙΝΑ αγνωστο το πότε θα ρθει και θα μου τα στειλουν ολα μαζι με τα στρωματακια..αγνωστο ποτε..ταχω παραγγειλει απο 14 ΙΟΥΛΙΟΥ...ΓΚΚΡΡ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anlou έγραψε:

μπαρμπι τα σουτιεν ακομα και το πιο σεξυ που ειχε οταν το φορας καθε αλλο παρα σεξυ νιωθεις!!!τουλαχιστον εγω....απαπα..!!! Μου παν στο λητω πως κατα την διαρκεια του θηλασμου θα χρειαστει να φοραμε σουτιεν ολο το 24ωρο, και για αυτο να προτιμησουμε σουτιεν χωρις ενισχυση ή μπανελα... δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να χρειαζομαστε ενισχυση????χιχιχιιχ!!! τελος παντων αυτα με τα σουτιεν... οσο για το μπανακι πηρα για τους πρωτους 6 μηνες το μπανακι ενυδρειο της FISHER PRICE και μετα θα δω...

Εγώ είχα που είχα μεγάλο στήθος τώρα έχει παραγίνει να σκεφτείς 85 έφτασα! :woohoo: :woohoo:

Είχε κάτι σουτιέν με επένδυση από μέσα και δαντέλα και είναι πιο συμπαθητικά από τα απλά! Εννοείται ότι πρέπει να τα φοράς 24 ώρες γιατί αν δεν τα φοράς θα αρχίσουν τα συντριβάνια να ρέουν!! :laugh:

Το μπανάκι το έχω δει και στο jumbo! Μου άρεσε και εμένα αλλά προτιμώ να πάρω κάτι που θα μου χρησιμεύσει και αργότερα! Άντε καλά μπανάκια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμουνάκι εγώ τα παρήγγειλα αρχές Ιουλίου και θα μου έρθουν τη Δευτέρα! Γιατί στα καθυστερούν τόσο πολύ? Και το καρότσι από τοΛητώ το πήρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

BARBIERA σημερα το μενου εχει μελιτζανες ΙΜΑΜ!

Να σου πω την αλήθεια δεν τις λιγουρεύομαι γιατί φέτος λόγω του ότι ο πεθερός μου έχει δικό του μπαξέ μου έχουν στείλει τόσες μελιτζάνες που τις έχω βαρεθεί! Και έχω ακόμα άλλες 12 και δεν ξέρω τι να τις κάνω! Σκέφτομαι να βρω καμιά συνταγή για μελιτζανοσαλάτα!

Άντε καλή σας όρεξη! Εγώ έφαγα πάλι σνιτσελάκι με πατατούλες τηγανιτές! Το έχω παρακάνει αυτές τις μέρες με τα τηγανιτά! Ας με συγκρατήσει κάποιο :blink::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθω κορίτσακια μου να μην ανχώνομαι αλλά όταν με πιάσει κράμπα μου ρχεται να άρω τηλ το γιατρό και να τον βρήσω! απο τον 4ο μήμα με πιάνουν αραιά και που και παρατήρησα οτι συμβάινει απο τότε που έκανα αμνυοπαρακέντηση. Βέβαια δεν νομίζω ότι έχει σχέση αυτό. Πάντως απο τότε του λέω να πάρω μαγνήσιο και είναι κάθετος στο να μην ΄ πάρω. Δεν μπορώ να τον καταλάβω αυτόν τον άνθρωπο. Γενικά αποτι έχω καταλάβει πτρέπει να ειναι κατά των συμπληρωμάτων γενικότερα γιατί ενω εχω αναιμια μου δινει απο την αρχη της εγκυμοσύνης 2 σίδηρα, 2 ασβέστια και 1 φιλικό οξύ την μέρα που κατα την γνώμη μου είναι λίγα για αναιμικό άτομο. κατά τα άλλα είναι καλός... αν εξαιρέσουμε το χιούμορ του πολλες φορές που σε σκοτώνει. Προχθες που πηγαμε για παράδειγμα μου είπε οτι σε λίγο καιρο αν συνεχίσω να πέρνω και άλλα κιλά θα χρειαστώ καρουλια στον πισινό μου για να με σερνουν! (τι αστειό!!!!!!!! και εχω παρει μονο 8 κιλα!)

τελος πάντων.....

βρε κορίτσια ως αναφορά το στρώμα το πιστέυεται ότι στο λίκνο που παραγκυλα είχε μέσα στρωματάκι και ούτε καν μπήκα στον κόπο να ρωτήσω απο τι υλικό είναι φτιαγμενό? ΄λετε να μην είναι καλό?? μήπως μα πάρω να ρωτήσω και αν είναι να πάρω κανένα άλλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα ηταν ετσι θα ειχα γεννησει...με πιανουν κραμπες και μενα στην κοιλιτσα..τεντωνομαι σαν ιπποποταμος και περναει..παιρνω και μαγνησιο..μην ανησυχεις δεν γενναμε ακομα καλε..

για το στεγνωτηριο αστο καλου κακου..στεγνωσε τα με φυσικο τροπο..με 40 βαθμους καυσωνα σε μιση ωριτσα ειναι ετοιμα..ειναι και μια σταλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάλι σήμερα έχω ψαράκι στο φούρνο με πατατουλες.... αλλα μας βλέπω να τρώμε κατα τις 5 γιατί τώρα αξιώθηκα η ακαμάτα και πήγα και έβαλα το ταψί στο φούρνο! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ο γιατρός σου είναι απίστευτος! Είναι δυνατόν να σου λέει τέτοια πράγματα? Πες του γιατρέ μη ξεχνάς τις ορμόνες μου!!!!

Δεν τους παίρνεις τηλ. να τους ρωτήσεις καλύτερα για το στρωματάκι? Το καλύτερο να ξέρεις από ότι έχω ακούσει είναι ο κοκοφοίνικας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μπαρμπι μου φτιαχνω ψαρια δεν τα θες, τα γλυκακια δεν τα καταδεχεσαι, μα ιμαμ σου φτιαχνω τιποτα εσυ..μα τι τρως επιτελους? ααα το συγχυσες το μαμουνακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaso έγραψε:

εγώ πάλι σήμερα έχω ψαράκι στο φούρνο με πατατουλες.... αλλα μας βλέπω να τρώμε κατα τις 5 γιατί τώρα αξιώθηκα η ακαμάτα και πήγα και έβαλα το ταψί στο φούρνο! :silly:

Αχ ούτε το ψάρι να σου πω μου πολυαρέσει ειδικά από όταν έμεινα έγκυος δεν μου κάνει όρεξη! Δεν πειράζει βρε αν δεν πεινάσεις μέχρι εκείνη την ώρα καλά είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σκεφτόμουνα το στεγνωτήριο γιατί εδώ που μένω έχω κάτι γείτονες με τους οποίους έχουμε κοινό κήπο και σχεδόν μία φορά την εβδομάδα επειδή έχουν ψύχωση με τον κήπο βγάινουν και ραντίζουν ότι πράσινο βλέπουν μπροστά τους με αποτέλσμα να μην απλώνω τα ρούχα εξω γιατί ετσι και το κάνω και δεν τους παρω πρέφα τότε νομίζω ότι γεμίζουν με ζιζανιοκτονα !

και να φανταστείς ότι τους έχω ζητήσει να μην το κάνουν λόγο εγκυμοσύνης και εκείνη με γράφουν κανονικά! Ουτε κατσαρίδα να είμουνα πια με τόσο ράντισμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια ταρατσουλα παιζει? απλωστρα για μεσα στο σπιτι? να τα απλωσεις εξω και να κανεις σκοπια πανω απο τα ρουχα? να τους ραντισεις???

στην αναγκη βαλτα στεγνωτηριο πατα τα και με φουλ ατμοσιδερο και ετοιμα αποστειρωμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΛΥΝΤΥΡΙΟ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ...ΕΧΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΑΠΛΩΣΤΡΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ!!!ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ ΓΕΜΙΣΤΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ?ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ ΝΟΜΙΖΩ....16!!!!ΟΥΠΣΣΣΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!ΕΤΣΙ ΛΕΩ.ΜΟΝΟ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΩ Ε ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ!!!ΠΩΠΩ ΣΤΙΣ 10-9 ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΡΑΨΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ!!!!ΖΕΣΤΗ Ε?ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ.ΠΗΓΕ ΣΤΙΣ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ :(:( ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...