Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

lenitsa μακαρι να εχουμε γαλατακι, και να μπορουμε να τους δωσουμε για οσο περισσοτερο γινεται!! τωρα ο αποκλειστικος θηλασμος εξαρταται και απο το ποσο γαλα θα εχουμε..αν δεν χορταινει δε θα θελει και συμπληρωμα? παντως τα μπιμπερο δεν πανε χαμενα...μπορει να βαζουμε και μητρικο γαλα μεσα να ταιζει και ο μπαμπας καμια φορα, να μας ξεκουραζει κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω mamounaki!!θα ρωτησω κι εγω μια φιλη φαρμακοποιο που εχει 2 παιδακια να μου πει τι να παρουμε και αμεσως θα σας ενημερωσω!μου ειχαν πει για μια μαρκα φαρμακευτικη mustela, εχει πολυ ωραια και για εμας μετα!εσυ ρωταγες για τον θηλασμο???εγω εχω αναπτυξει μια περιεργη ψυχολογια, βλεπω μωρο και δεν δινω σημασια, εκει που πριν επεφτα στα πατωματα και επαιζα μαζι τους σαν χαζο, σκεφτομαι τον θηλασμο και λεω καλα και να μην θηλασω δεν πειραζει, λεω και καισαρικη να κανω δεν με νοιαζει....τελοσπαντων μου ειπαν οτι ολα αυτα ειναι παιχνιδια ψυχολογιας και μολις δεις το μικρακι σου θα αλλαξουν ολα!!!οποτε καθε φορα λεω δεν ξερω αν θα κανω αυτο ή το αλλο, περιμενετε να γεννησω και θα σας πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!

Μαμουνάκι έτσι είναι όπως τα λες, ας ταίσει κ κανένας άλλος!! :P:P

Ρε κορίτσια να σας πω, τις τελευταίες μέρες νιώθω πολύ χαμηλά στην κοιλιά κάτι μικροπονάκια σαν τσιμπήματα-γδαρσίματα από τη μέσα πλευρά (εσωτερικά). Σαν να με γρατσουνάει με τα νύχια του ένα πράγμα. Πήρα το γιατρό να τον ρωτήσω αλλά είναι σε τοκετό κ θα ξαναπάρω αργότερα.

Τα έχει καμιά άλλη;; Λέτε να είναι συσπάσεις ή κάτι άλλο; Συνήθως αν κουραστώ λίγο το παθαίνω σαν κράμπα, τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa εγω αυτα με τα πονακια δεν μπορω να τα καταλαβω ποτε ειναι κατι σοβαρο και ποτε οχι...χθες του ελεγα του γιατρου εχω ενα πονο κατω αριστερα και μου ελεγε ενας πονος δεν φτανει και γελαγε!!!τι θα εχουν ακουσει και αυτοι,ε???καλυτερα ομως τηλεφωνησε του να ηρεμησεις κι εσυ, ελπιζω να μην ειναι τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα αυτη την λιστα για το μαιευτηριο

Για τη μαμά

T-shirt φαρδύ ή παλιό νυχτικό για τον τοκετό

παντόφλες

πετσέτα προσώπου

πετσετάκια μικρά

ρόμπα

ενυδατικό χειλιών

σουτιέν θηλασμού

επιθέματα στήθους

εσώρουχα

σερβιέτες

ρούχα για την επιστροφή στο σπίτι

φωτογραφική μηχανή

κάμερα

νεσεσέρ με τα καλλυντικά

οδοντόβουρτσα

οδοντόκρεμα

κρέμες προσώπου

σαμπουάν

βούρτσα

πιστολάκι

λαστιχάκι για τα μαλλιά

Για το μωρό

φορμάκι για την επιστροφή στο σπίτι

εσώρουχο

καλτσάκια

γαντάκια

ζακετάκι ή μπουφανάκι ( ανάλογα με τον καιρό )

κουβερτούλα

πάνα αγκαλιάς

καρεκλάκι αυτοκινήτου ή port bebe

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αυτα τα λιγα για μετα!!!

Για τον ύπνο του

Πανωσέντονα - κατωσέντονα καλαθούνας (απλά ή με κέντημα)

3 κατωσέντονα κρεβατιού

3 πανωσέντονα κρεβατιού (απλά ή με κέντημα)

2 μεγάλα αδιάβροχα σελτεδάκια κρεβατιού

Κουβέρτα κρεβατιού

3 μαξιλαροθήκες

Μαξιλάρι αντιπνικτικό, μαξιλάρι ασφαλείας

Σφηνάκι μαξιλάρι

Για το παιχνίδι του

Μομπίλ

Κουδουνίστρες

Παιχνίδια κρεβατιού

Παιχνίδια καροτσιού

Παιχνίδια «εκπαιδευτικά»

CD με ειδική μουσική για νεογέννητα

Για το μπάνιο του

Μπάνιο (απλό ή με βάση ή μπάνιο - αλλαξιέρα)

Λεκανάκι μπάνιου

Σαμπουάν

Αφρόλουτρο

Σαπούνι

Ταλκ

Κρέμα για πρόληψη συγκάματος

Λάδι

Γαλάκτωμα

Κολόνια

Σετ βούρτσα

χτένα

Ψαλιδάκι

Κουτί ωτοκαθαριστήρες

Φυσικό σφουγγαράκι

Θερμόμετρο μπάνιου

Μπουρνούζι μπάνιου, πετσέτες

Βάση πετσετέ ξαπλώστρα ή αλλαξιέρα

Μωροπετσέτες

Για το δωματιάκι του

Καλαθούνα

Κρεβατάκι

Πάπλωμα κρεβατιού

Πάντα

Κουνουπιέρα

Καλαθάκι για τα καλλυντικά

Συρταριέρα

αλλαξιέρα

Φωτιστικό

Ντουλάπα

Ριλάξ

Πάρκο, παρκο-κρέβατο

Θερμόμετρο χώρου

Βρεφοζυγός

Υγραντήρας

Κορνίζες για φωτογραφίες

Διακοσμητικά τοίχου & δωματίου

Ενδοεπικοινωνία

Φωτάκι νυκτός

Για την βόλτα του

Πορτ - μπεμπέ

Καρότσι με αξεσουάρ

Κάθισμα αυτοκινήτου

Τσάντα

αλλαξιέρα

Μάρσιπος

Σάκος εξόδου

Σκουφάκι αυτιών

Τα ρουχαλάκια του

Φορμάκια εσώρουχα

Φορμάκια εξώρουχα

Εσωτερικά φανελάκια

Ζακετάκια

Υπνόσακος

Φορμάκια ύπνου

Σκουφάκια ύπνου

Γαντάκια ύπνου

Καλτσάκια

Παπουτσάκια ή μωρουδίστικα μποτάκια

Παραμάνες ασφαλείας

Πάνες βαμβακερές

Πάνες αγκαλιάς

Μικρά αδιάβροχα σελτεδάκια

Μεσαία αδιάβροχα σελτεδάκια

Κουβέρτα ύπνου

Κουβέρτα αγκαλιάς

Ρουχαλάκια εξόδου

Για το φαγάκι του

6 μπιμπερό μεγάλα, με όλα τα εξαρτήματα

2 μπιμπερό μικρά, με όλα τα εξαρτήματα

Βούρτσα μπιμπερό & βούρτσα θηλής

Κουτί αποθήκευσης μπιμπερό

Αποστειρωτήρας μπιμπερό

Λαβίδα μπιμπερό

Θερμός μπιμπερό, θήκη μπιμπερό

Θερμαντήρας

6 θηλές μπιμπερό

Τρυπητήρι θηλών

Δοσομετρητής γάλακτος

Σακουλάκια φύλαξης μητρικού γάλακτος

Θήλαστρο απλό ή ηλεκτρικό

Πιπίλες, αλυσίδα πιπίλας, θήκη πιπίλας

Σαλιάρες

Λαβέτες

…και

Ομφαλεπίδεσμος

Θερμόμετρο σώματος

Αποφρακτήρας μύτης

Σαπούνι πλυντηρίου

Προστατευτικά επίπλων & διάφορα είδη ασφαλείας

Βιβλία φροντίδας μωρού

Ημερολόγιο μωρού

Κορνίζες και άλμπουμ για φωτογραφίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ ΠΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!!!!!!!

ΛΕΝΙΤΣΑ ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΕΣΤΩ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΘΥΛΑΣΜΟΣ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ... :( ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΘΥΛΑΣΕΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΘΥΛΑΣΕΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ.

Δεν πειράζει Έρη μου οσο να'ναι καλά είναι. Το χειρότερο είναι να θες κ να μη μπορείς λόγω ωραρίου δουλειάς γιατί στον ιδιωτικό τομέα τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα. Φαίνεται μόνο τα μωρά των γυναικών που δουλεύουν στο δημόσιο και έχουν άδεια 1 χρόνο έχουν ανάγκη φροντίδας κ θηλασμού... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πες τα βρε λενιτσα! εμεις του ιδιωτικου τομεα στο πηγαδι....τεσπα

Ερη μου 2-3 μηνες ειναι το απαραιτητο για τα αντισωματα του παιδιου..τωρα οσες μπορουνε περισσοτερο καλο ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενιτσα αμα μιλησεις με γιατρο πες μας..

δεν τοχω νιωσει αυτο..μηπως απλα ειναι το μωρακι εκει χαμηλα και οταν κλοτσαει σε ποναει? δεν ξερω..αλλα ειμαι σιγουρη οτι δε θαναι κατι σοβαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δικιο κοριτσακια, οσες ειναι στο δημοσιο εχουν τρελλη αδεια, ολες οι αλλες με την ψυχη στο στομα, εγω να δειτε που ειμαι ελευθερος επαγγελματιας που πρεπει να δουλευω και να τρεχω να μαζεψω τα λεφτα μου, ποσο ψυχθοφορο ειναι.

lenitsa παντως εμενα με κλοτσαει χαμηλα, σχεδον νομιζα θα βγει και μου ειπε ο γιατρος ειναι που ειναι με τα ποδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!!! τι κανετε??? λενιτσα αν οι πονοι ειναι στιγμιαιοι και οχι συνεχομενοι μηπως ανοιγει η μητρα λογω του οτι το μπεμπε τωρα παιρνει αποτομα βαρος και ειναι απλα τραβηγματα???? γιατι εμενα ετσι μου πε ο γυναικολογος μου!

για τον θηλασμο ρε κοριτσια και γω θελω να θηλασω το μωρακι μου οσο μπορω και ευχομαι να χω γαλα...! το καλο με εμενα ειναι οτι δεν θα επιστρεψω στην δουλεια μεχρι να παει ενος χρονου τουλαχιστον και να δω μετα ποιος θα μπορεσει να μου κραταει τον μπεμπακο μου! γιατι δυστυχως και οι γονεις μου και τα πεθερικα μου ειναι μακρυα και δεν θελω να παρω μια ξενη...τοσα γινονται και φοβαμαι!!!ειναι και το οικονομικο βεβαια, το να δουλευω και να πληρωνω την baby sitter ειναι μια η αλλη!

οποτε αναγκαστικα θα κατσω σπιτι...και θα θηλασω οσο περισσοτερο μπορω!

σημερα μαλλον θα παω μια βολτα στα λητω...πρεπει να παρω μπανακι και να δω μηπως εχω ξεχασει τιποτα αλλο για τον μικρουλη μου και επι της ευκαιριας θα κοιταξω και για σουτιεν θηλασμου και κανα νυχτικακι!αντεεεεεεε...να ρθει ο αντρουλης μου!!!!ανυπομωνω να παω για ψωνια!!!!!!

μαμουνακι και εγω εχω πρηστει παρα πολυ, και δεν εχω παρει κιλα, γυρω στα 8 με 9...οσο για το αλατι δεν ειμαι και πολυ φαν του..παρολα αυτα το πρηξιμο πρηξιμο...ειδικα οταν ξυπναω το πρωι δεν μπορω να κλεισω τις παλαμες μου...εν τω μεταξυ καθε μερα βλεπω να πρηζονται ολο και πιο πολυ!!!αναρωτιεμαι ποσο μπορουν ακομα να φουσκωσουν :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stacey τωρα διαβασα τα προηγουμενα μηνυματα...μου χε ξεφυγει μια ολοκηρη σελιδα!@!!!ντροπη μου!!!!! Μπραβο για το μπεμπακι σου, μεγαλωσε!!! Αντε καιρος να αρχισεις τα ψωνια!!!θα τελειωσουν και οι εκπτωσεις οχι τιποτε αλλο χαχαχαχαχα!!!Σχετικα με την ψυχολογια σου σιγουρα ειναι περαστικα αυτα....!!Μολις γεννησεις και κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σιγουρα θα τρελλαθεις!!!! Και εχει διαφορα να βλεπεις αλλα μωρακια απο το να κρατας το δικο σου μωρακι!!!!!

Και με τα ψωνια θα σου αλλαξει και η ψυχολογια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας

ο γιατρός ακόμα δεν τελείωσε με τον τοκετό (ίσως να προέκυψε κ κανένα χειρουργείο)κ θα ξαναπάρω μετά.

Ίσως να πιέζει το κεφαλάκι του τι να πω... Πάντως τώρα δε νιώθω τίποτα αλλά πριν 10 λεπτά το ένιωσα πάλι για μερικά δευτερόλεπτα

Δεν αντέχω άλλο αυτή τη ζέστη κορίτσια. Κ έχω και νεύρα πολλά!!!! Μου έρχεται να ξεσπάσω σε όποιον βρω. Δεν ξέρω αν είναι νορμάλ αλλά δεν αντέχω ούτε τα ξένα πιτσιρίκια. Αυτή την περίοδο ειδικά δε μπορώ να βλέπω κανένα πόσο μάλλον να κάνουν κ φασαρία. Τι έχω πάθει;; Ετσι θα νιώθω κ με το δικό μου;;; Θα τρελαθώω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά και γλυκά μου μπεμπάκια τι κάνετε?

Σήμερα είχαμε πάει με τον άντρα μου σε κάτι δουλίτσες και πριν λίγο γύρισα!

Επιτέλους μου συναρμολόγησε το λίκνο! Άντε τώρα να μας φτιάξει και η γιαγιά μας την προίκα για το λίκνο και θα σας βάλω φωτο να το δείτε!

Λενίτσα ευχαριστώ για τα καλορίζικα! Και εγώ σκοπεύω να έχω αποκλειστικό θηλασμό! Η αδερφή μου χθές με έπρηξε! Μου λέει μην τυχόν και δεν θηλάσεις κακομοίρα μου!

Έρη που κάνεις τους υπερήχους? Εγώ στο embryocare έκανα την αυχενική, τη β' επιπέδου και το doppler. Α, αν πας εκεί να ζητήσεις να κάνεις την εξέταση με τον κο Ελευθεριάδη! Πολύ καλός! Όσο για την οδήγηση καλύτερα μετά τη γέννα και αφού έχεις πάλι πάρει το κολάει! Εγώ είχα πάρει το δίπλωμα στα 18 και οδήγησα μετά από 4 χρόνια περίπου! Αυτό που με έσωσε ήταν ότι πήρα αυτόματο. Ένα yaris το οποίο έχω καταβολευτεί! Το πρώτο αυτοκίνητο που οδήγησα ήταν αυτόματο (του πατέρα μου) και έτσι δεν έχεις το άγχος ούτε να σου σβήσει ούτε να πατάς κάθε φορά συμπλέκτη! Βέβαια τώρα μπρώ να οδηγήσω και κανονικό χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά το αυτόματο είναι ευκολία (γκάζι - φρένο)! Όσο για το θηλασμό όσο μπορείς να δώσεις καλό είναι! Δεν πειράζει!

Εμένα τα ποδαράκια μου δεν μπορώ να πω ότι έχουν πρηστεί πάρα πολύ. Πιστεύω σε λογικά πλαίσια! Σήμερα έβγαλα και τη βέρα μου γιατί άρχισε να δυσκολεύει στο να τη βγάλεις λόγω του ότι έχουν πρηστεί τα χεράκια μου λίγο!

Εγώ κορίτσια δεν μπορώ! Όταν σηκώνομαι κάθε πρωί τα άκρα μου τα νιώθω τόσο πιασμένα, βασανίζομαι για να πάω μέχρι την τουαλέτα! Οι κλειδώσεις με πονάνε! ΘΕΛΩ ΜΑΣΑΖ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!! :blink::blink:

Stacey άντε μεγάλωσε το μπεμπάκι σας! Μπράβο μια χαρά! Τη λίστα αυτή την είχα βρει και εγώ και την έχω εκτυπώσει! Όντως πάντως αν δεις το δικό σου μωρό εκείνη την ώρα θα τρελαθείς! Όλες οι μαμάδες λένε ότι δεν περιγράφεται το συναίσθημα εκείνη την ώρα που το ακουμπάνε μέσα σου, και αμέσως ξεχνάς όλη την ταλαιπωρία και τον πόνο που έχεις περάσει!

Ανλού είσαι πολύ τυχερή που μπορείς να κάτσεις παραπάνω! Θα δούμε αν δεν έχει πολύ δουλειά όταν είναι να επιστρέψω μπορεί να πάρω και εγώ το εξάμηνο, αλλά θα δούμε έχουμε καιρό μέχρι τότε! Είχε κάτι ωραία σουτιέν θηλασμού σέξι, αν με το καλό θηλάσω θα πάω να πάρω κανένα για να μη με βλέπει ο αντρούλης μου μόνο με αυτά που φοράνε οι γιαγιάδες! ;)

Μαμουνάκι τι γίνεται? Πως πάτε σήμερα? Εσύ τα έχεις τελειώσει όλα τα ψώνια?

Λενίτσα τι έγινε μίλησες τελικά με το γιατρό? Δεν πιστεύω και εγώ να είναι τίποτα!

Πωπω κορίτσια πάλι ένα ολόκληρο κατεβατό έγραψα! Ελπίζω να μη ξέχασα καμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βαλατε το λικνο σας..περιμενουμε φωτο..

εγω βαλιτσουλα ετοιμη σχεδον, επιπλακια, ρουχαλακια κομπλε και περιμενω να μου παρουν δωρα: μπανακι, ριλαξ, παρκοκρεβατο, αποστειρωτη, καθισμα αυτοκινητου για αργοτερα (>10κιλα) και ενδοεπικοινωνια.

εχω πει σε ποιον θα παρει τι, συγκεκριμενες μαρκες οχι οτι θελει καθενας..απλα περιμενω να γυρισουν απο διακοπες..

α θελω ακομα σφηνακι υπνου, καλλυντικα μωρου και τελος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μόλις ξύπνησα! Αναπλήρωσα τον πρωινό ύπνο που έχασα γιατί σηκώθηκα νωρίς για να φύγουμε! Και τώρα τσακίζω ένα παγωτάκι!

Μαμουνάκι μια χαρά σε βρίσκω! Εγώ τελικά από εβδομάδα θα αρχίσω να πλένω και να σιδερώνω! Θέλω να πάρω άλλο ένα σουτιέν θηλασμού, παντόφλες, 3 εσώρουχα πιο ψηλά (αυτά που φορούν οι γιαγιάδες) για να είναι πιο σταθερά, επιθέματα στήθους και κάποια άλλα μικροπράγματα για τη βαλιτσούλα μου! Αυτή θα την ετοιμάσω τέλος του μήνα! Άντε κορίτσια πλησιάζει ο καιρός για κάποιες!

Ο άντρας μου μου είπε αύριο να πάμε στο Λητώ μαιευτήριο να δούμε τη διαφορά έχουν τα οικονομικά τρίκλινα από τα τρίκλινα γιατί το τρίκλινο το χρεώνουν 650Ε παραπάνω από το οικονομικό, και όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο και τους ρώτησα μου είπαν ότι είναι ακριβώς το ίδιο απλώς κάνουν κάποια έκπτωση. Τώρα εγώ υποπτεύομαι ότι μπορεί να είναι δωμάτια που δεν είναι ανακαινισμένα! Αλλά για τέσσερις μέρες που θα κάτσω δεν αξίζει να δώσω και 650Ε παραπάνω! Για να δούμε θα με πάει τελικά αύριο?

Ανλού τι έγινε ψωνίσατε?

Λενίτσα τι έγινε τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κοιτάξτε αυτό το site!

Μου το είπε η αδερφή μου! Αυτό είναι μια μαντήλα, η οποία σου επιτρέπει να θηλάζεις χωρίς να σε βλέπουν οι άλλοι! Εσύ βλέπεις το μωρό, εκείνο αναπνέει κανονικά αλλά δεν φαίνεται τίποτα! Οπότε αν είσαι εκτός σπιτιού και θέλεις να θηλάσεις τσουπ θηλάζεις! Το έχουν αρκετές φίλες της και είναι πολύ ευχαριστημένες! Αυτό δυστυχώς δεν υπάρχει στην Ελλάδα και το έχουν φέρει από την Αμερική συγγενείς που είναι εκεί!

Εγώ θα δω πως θα πάω με το θηλασμό και αν είναι θα το παραγγείλω! Απ' ότι είδε το συγκεκριμένο site παραδίδει και Ελλάδα!

http://www.audio-video-furniture.com/Co ... -10013.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης διαβάστε αυτό είναι από το Παίδων Αγ. Σοφία και λέει πολύ σημαντικά πράγματα για το θηλασμό!

http://www.paidon-agiasofia.gr/index.cf ... PageID=284

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΛΕΤΕ ΑΠΟΥΣΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩ...ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΛΕΙΠΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΣΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ.ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΛΕΤΕ ΑΠΟΥΣΙΑ ΟΜΩΣ ΕΝΤΑΞΕΙ? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κοριτσάκι! Δεν θα σου βάλουμε απουσία! ;)

Σε καταλαβαίνω και εγώ το ίδιο θα έκανα γιατί και εμένα ο αντρούλης μου υποτίθεται ότι έκλεισε το μαγαζί για να κάτσει να ξεκουραστεί κάπως αλλά εκείνος δεν ξέρει τι πάει να πει η λέξη ξεκούραση! Να φανταστείς ακόμα δουλεύει! Μου τι σπάνε κάποιοι πελάτες που θέλουν να πάει εδώ και τώρα! Τελοσπάντων!

Πως πάνε οι συσπασούλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαρω εγω κοιλιτσα..ειναι μικρουλα και στρουμπουλη! να κατσεις και συ με τον αντρουλη σου να τον ευχαριστηθεις, γιατι μετα που θαρθει το μπεμπε σημασία δε θα του δινεις..χεχε!

και γω κατι θα κανω με τις απουσιες..μην ανησυχεις..πολλα φιλια και καλα να περασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλουουυυυ, μιριααααα, τζιτζικακιιιιι...γρηγορα στους υπολογιστες σας...η απουσιολογος θα σας μαλωσει... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...