Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Να και μια φορά που άνοιξα εγώ το μαγαζί!

Λοιπόν Μαρκάτ αν ήταν η ζήλεια ψώραγια τον άντρα μου...Του λέω χτες ότι το παιδί μιας κοπέλας από το φόρουμ περπάτησε, ε ρε τι έπαθα μετά:¨ :angry: Να πεις στη φίλη σου ότι και το δικό μας παιδί περπατάει!εσύ με τη στραβομάρα σου δε το είδες!αλλά δε σε παρεξηγώ, είχες το καρότσι και κοίταζες.Ακούς εκεί περπατά της φίλης της! :angry: Και το δικό σου περπατάει :angry: ¨.

Για να καταλάβεις, τον περπατάμε εδώ και 1,5 και βάλε μήνα.Αυτή τη βδομάδα τον πάμε βόλτα και ο Νεκτάριος τον περπατάει για κάμποση ώρα.Από προχτές, από κει που περπατά με το ένα χέρι βοηθούμενος, έχουν τύχει φορές που του το αφήνει και κάνει 5 περίπου βήματα μόνος του.Τώρα εγώ δεν ήξερα ότι αυτό θεωρείται ότι περπάτησε.Μου το είπαν οι δικοί μου χτες.Εγώ, μη γελάσετε,δεν ξέρω κι από παιδιά,άκουγα που λένε ¨και ξαφνικά στους 11 μήνες το παιδί μου πήρε δρόμο¨ και νόμιζα ότι γίνεται το μεγάλο μπραφ και περπατά μόνο του πλέον,χωρίς βοήθεια.Μη γελάτε ρε,δεν ξέρω πώς μου είχε καρφωθεί.Και μου λέει η μάνα μου χτες ¨καλά κι αν πέσει;τι λες θα κάνει;¨ της λέω ¨θα σηκωθεί μόνο του!¨.

Πάντως, θα μιλήσω σοβαρά τώρα Σωσώ, αυτό που χαίρομαι σε όλες σας εδώ, είναι ότι αν και είστε τόσο διαφορετικές, είστε σωστές,δεν προσπαθείτε να το παίξετε ¨εγώ είμαι καλύτερη μάνα από σένα¨,δεν είστε ανταγωνιστικές, τι κάνει το δικό σου που δεν κάνει το δικό μου, κι όποτε λέμε κάτι τέτοιο είναι από καθαρό ενδιαφέρον,συμπαράσταση και δίνετε συμβουλές χωρίς να κάνετε κήρυγμα, αλλά με σκοπό να χαρίστε την εμπειρία σας.Πολύ χαίρομαι για την ομαδούλα μας!Τα λέω όλα αυτά γιατί αφενός μεν έχω μια φίλη που γέννησε κι αυτή κοντά με μένα, αλλά είναι πολύ ανταγωνιστική και δεν καταλαβαίνει πόσο σπαστική γίνεται, αφετέρου γιατί εδώ στο μαμυ έχω διαβάσει ουκ ολίγα περιστατικά ανταγωνισμού, σε άλλα ποστ βεβαίως βεβαίως.

Α!Χτες πήρα το γυναικολόγο μου τηλ.γιατί μου είχε πει εδώ και πολλούς μήνες να κάνω ορμονικές εξετάσεις γιατί μετά τη γέννα χαλάνε οι ορμόνες καμια φορά,και αξιώθηκα να τις κάνω την περασμένη βδομάδα,και μου είπε ότι έχω υποθυρεοειδισμό! :( Και να πάω σε ενδοκρινολόγο.

Κατάλαβες Σωσώ κρυφομοντελάκι!Δεν είναι από το φαϊ,αλλά από το θυρεοειδή! :laugh: :laugh: Εντάξει εντάξει...από το φαϊ είναι... :P

Ρε Σουζανίτα είπαμε να δουλευόμαστε αλλά όχι κι έτσι!Σε είδα στο βιντεακι που βαφόσουν κι έχω δει και τη Σωσώ, όχι και δεν έχετε διαφορά!Να έρθω να πάμε για καφέ να με ανεβάσεις κι εμένα ψυχολογικά;

Ποια ρώτησε για τη δίαιτα;Ο Γρηγοράκης καλέ ο γνωστός διαιτολόγος,που ήταν στα μαγειρέματα του Σταρ φετος και στον παλιο πρωινο καφε με τη Μελέτη,που βγήκε και στη Στεφανιδου με τη διαιτα αυτη που χαλασε κοσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ντομ τι να σε πω τωρα..τι να πρωτο σχολιασω..τον αντρα σου,τα λεγομενα σου για μας...η το περπατημα του γιου σου!!και αν περατησε πρωτα το δικο σου, της μαρκατ πιανει..αυτη το ειπε πρωτη..

μαλλιοτραβηχτειτε λιγο...ε;;χαχαχα//

και ασε τις διαιτες του γρηγορη..μηπως εννοεις να πηγαινεις στο γρηγορη μικρογρυματα και να τρως ολα απο λιγο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α σε παρακαλω!Δε θα απολογηθω εγω για τα λεγομενα του αντρα μου.Εννοειται οτι δε λειτουργω ανταγωνιστικα καιδε θα με κανεις να τσακωθω με την κοπελα!

Μωρη εσενα δε σου αρεσει να ακους καλα λογια;Ε Παναγία μου!

Κι όσο για τα μικρογευματα...τωρα γινεσαι ποταπη! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και απο μένα!!

χθες βράδυ κοιμήθηκαν 11 τα μωρά :woohoo:

έλεος

και κλασικά ξύπνησαν απο 2 φορές τη νύχτα,

τώρα κοιμούνται..

συμπληρώνουν τον ύπνο τους τα πουλάκια μου :angry:

Ντομ μπράβο και στο δικό σου το καμάρι!!

μη νομίζεις και ο δικός μου 4-5 βηματάκια κάνει

έτσι είναι στην αρχή..

εγώ δεν πρόλαβα να δω καμία φωτο :(:(

σήμερα θα κάνω μακαρονάδα με κιμά μανιταριών

το είδα απο το συνταγές απο σπίτι

ελπίζω να είναι καλό

αδιαθέτησα κιόλας χθες γμτ και δεν θα πάμε για μπάνιο

και έχει απίστευτη ζέστη

βολτούλα πάντως θα πάμε..

σας φιλώ

τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω πες μου οτι σου μιαζει...τι κουκλι, τι μουριτσα κ τσαχπινα ειναι αυτη!!!!!Δεν σχολιασα γιατι η Μαρια εχει θεμα με τον υπνο εχει τσακοθει απο τοτε που γεννηθικε...εσεις εχετε ανυσηχους υπνους με τα μωρακια σας κ εγω με μια γαιδουριτσα 4 χρονων ,που θελειτην μαμα της κ ξυπναει κ με φωναζει μες την νυχτα ,μπορει κ 3φορες!ασε εχω να κοιμιθω πανω απο 4-5ωρες σερι χρονια τωρα...

Κοριτσια πως να βαλω φοτο κ εγω? δεν μου κοβει...εχω αρχειο με φοτο αλλα εδω πως τις βαζω?μην γελατε..αλλα κ να γελατε δεν με πιραζει βρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...γυρισαμε απο σουπερ..το απογ ελπιζω να παμε για μαπνιο..ευχαριστω κοριτσια..

ντομ μυ αρεσει να ακουω καλα λογια...αλλα οχι πολλα..

κιμα μανιταριων;;ο χριστος..

γω θα κανω κΑΤΙ ΣΑ γρηγορη πιτσα με ψωμια του τοστ και εγω εννοειται θα φαω τραχανα..λατρευω ραχανα και σουπες...

ακους ντομ;;χαχαχα

αλεκα 234...θελεις να βαλεις φωτο,ε;;δε πεταγεσαι μεχρι την κρητη να σε δω και να σας περιγραψω;;χαχα..

ρε κοριτσια ντροπη!ας της πει καποιος!

εγω δε μπορω..ειμαι μανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ξύπνησα στις 10!!!

Δηλαδή σηκώθηκα στις 10...

Τον πήρε ο Πετρης κι εγώ κοιμήθηκα!!!

Τι ωραίο πράμα αυτός ο ύπνος βρε κορίτσια...

Μπράβο και σε σας Ντομ.

Αλλά ναι, της Μαρκάτ είναι ο πρώτος!!!

Ας πρόσεχες κοπελιά!!!

χαχαχα!!!

Αυτό που λες με τον ανταγωνισμό έχεις δίκιο.

&μεις έχουμς 1 φιλικό ζευγάρι με 1 μήνα διαφορά.

Δε θέλω να βγαίνω μαζί τους γιατί συγκρίνουν...

Για να καταλάβαιτε... παίρνουν αγκαλιά τον Ανθιμούλη για να δουν αν είναι πιο χοντρούλης από την κόρη τους...

Σωσώ δεν είδα τη φωτό...

Άντε, θα σας βάλω κι εγώ 1 του Ανθιμούλη μου...

Αλέκα να σου εξηγήσει η Ντομ που της είχα κάνει ιδιαίτερα...

Μαράκι!!!

Γουέρ αρ γιου εσύ;

χαχαχα!!!

Μα κι εσύ τι τον ήθελες στολισμένο τον βερσάτσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια εμεις ξυπνησαμε κατα της δεκα και μιση....μια χαρα κοιμηθηκε το πουλακι μου στο δωματιο του....Σωσω κουκλα η μικρη σου....στο ειπα κι απο κοντα...Ντομ παμε για καφεδακι και ειμαι σιγουρη οτι εισαι μια χαρα κι εσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ, πέρα από την πλάκα...

Με τον υποθηροειδισμό, παίρνεις βάρος...

Να δεις οτι μόλις ξεκινήσεις τη θηροξίνη, θα ξεπριστεί το σώμα σου...

Μην το αφήνεις... πάνε ενδοκρινολόγο ΤΩΡΑ!!!

χαχαχα!!!

Εγώ είχα στην εγκυμοσύνη και είχα βάλει 4 κιλά σε 2 βδομάδες, στην αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καλος νανα..μεγαλωσε καλε αυτος!!ο μεγαλοτσουταουνος;...αν και δε φαινεται στη φωτο..

ντομ αμα ειναι ξεκινα τα χαπια αφου πας στο γιατρο και αν σου πει 1 την ημερα πες οτι εχεις βαφτιση και αν μπορεις να παιρνεις μισο κουτι καθε μερα...

αντε το σταματαω εδω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ!!!

Τι όμορφα δοντάκια έχει το κομμάτι;

Κι εγώ θέλω!!!

χαχαχα!!!

Εμείς είδες, φαφούτηδες... χαχαχα!!!

Μαγαλώνουνε τα καμάρια μας!!!

Και όσο σκέφτομαι οτι τον επόμενο μήνα θα κάνουμε γενέθλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!

πρωτα πρωτα, σωσω εννοειται δεν παρεξηγιεμαι... και απλα στεναχωρεθηκα μηπως παρεξηγηθηκες εσυ. απλα βγηκα γρηγορα γιατι ξυπνησε η μικρη και ετσι που εχω με την πανα καμουφλαρισμενο το νετμπουκ για να μην το βλεπει η μαριαννα το αφησα στο σκαμπω και το σκατο πηγε να τραβηξει την πανα και ακουω ντουκ!!! οχι ρε γμτ!!! τοτε το θυμηθηκα! ευτυχως επεσε πανω στα παζλ του τζαμπο και δεν επεθε τιποτα! τη μικρη σου καλε τη τη φορας στο κεφαλι;;; θα σκασει το μωρο! οσο για τα δοντια και του Σπυρου ετσι ακριβως ειναι. η μικρη... ακομα φαφουτα!

τη φωτο με το μαυρο μονοκικι δεν την ειδα της Ιολης :(

Τν Ανθιμο στην παραλια τον θαυμασα!

ΜΠραβο στα αντρακια που αρχισαν τις βολτες!

Ντομ ειδες που για ολα φταινε οι ορμονες και οχι εσυ καλη μου;;; οσο για ανταγωνιστηκες μανες, στα βαφτισια μας τυχανε μαζι στην ουρα για χαιρετουρα η κοπελα που γενησαμε μαζι και ενας συναδελφος με την γυναικα του που η μικρη τους ειναι 1 βδομαδα μεγαλυτερη. η γυναικα του συναδελφου μετα μου ειπε πως εννιωσε τοσο ασχημα, ηθελε ν'ανοιξη η γη να την καταπιει γιατι η άλλη αρχισε τα: εσενα κανει αυτο; Α! ΟΧΙ! Α, εμενα το κανει!!! κανει εκεινο;; πως;;;ΟΧΙ!!! Α,εμενα το κανει εδωκαι καιρο! και αλλα τετοια. αλλα οτανελεγε οτι περπαταει, εννοουσε οτι το κανει οταν την κρατανε και αλλα τετοια ανακριβη.

εμεις κλασσικα δεν κοιμηθικαμε το βραδυ...

φτουφτου σκορδσ σε σας Σουζαν!

το οτι κοιμηθηκαμε σερι 12-4:40 μας φανηκε αιωνας!! αρχισαμε να το συνηθιζουμε!!!

ηρθε ο αντρουλης μουν απο τη δουλεια. τα ξαναλεμε το μεσημερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτου φτου

τι όμορφα, χαμογελαστά μωράκια είναι αυτά!!!

Νανούκα και εμεις φαφούτηδες είμαστε..

η μικρή μου κόρη πάντως τα πρώτα της δοντάκια τα έβγαλε 11μιση μηνών, οπότε δεν αγχώνομαι, αγχώθηκα τότε..χαχα

Σωσω τι της φοράς στο κεφάλι?

μου θυμίζει τις κόρες μου, που όποτε μαζεύω τα ρούχα απο την απλώστρα παίρνουν από ένα βρακί ή σορτς και το βάζουν στο κεφάλι και κάνουν τα δικά τους παιχνίδια..χαχα

μεγάλωσαν τα μωράκια μας μωρέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μου μπαινει μια σιγκεκριμενη γμτ....δεν ξερω γιατι...Νανουκα κουκλος ο γιοκας σου...και εμενα ακομα φαφουτης ειναι...μαλλον πηρε απο εμενα που εβγαλα δοντια 14 μηνων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aleka 234 δε μου μοιαζει νομιζω..αν θελεις να δεις εμενα στειλε το μαιλ σου..να σο στειλω εκει..και στειλε και εσυ στο μειλ..καλυτερα ισως..

δεν ειχα καελο και της φοραω το σορτσ της αναποδα..

βαγκ και μενα μου την δινουν αυτα..αλλα οπως και να εχει ρωτας ρε παιδι μου τον αλλον τι κανει και τι οχι..ειναι το υφος τους..

ρε παιδια και μια γενικη ερωτηση..τι εννοειται οταν λετε περπατησε;;πως το εχετε στο μυαλο σας;;;πηρα θεμα τωρα απο τη μαρκατ..

σας το λεω γιατι οι γνωμες διιδτανται..

ας μας πουν και οι πολυτεκνες μανες...

σας το ρωταω γιατι προχτες πηγαμε σε 1 θεια 120 χρονων και μου λεει εμενα ο δικος μου ο γιος περπατησε 8 μηνων ..και λεω τι εννοειται;;και λεει πηγε απο τον ενα καναπε στο αλλον στην ευθεια..λεω απο μεσα μου..γιαγια μηπρε οβερντοουσ το λοναριντ και τα χασες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούζαν, κούκλος και ο δικός σου!

Και ωραίο κρεβάτι!!!

χαχαχα!!!

Ασπρουλιάρης ε;

Δεν αγχώνομαι για τα δόντια.

Λένε οτι όσο πιο αργά τα βγάλει, τόσο πιο γερά θα είναι...

οπότε, καλύτερα...

Πάντως, ήδη άρχισα να μην του αλέθω πάρα πολύ τις τροφές...

Πριν από λίγο φάγαμε και τα γεμιστούλια μου!!!

Επιτέλους, τα πετυχαίνω!!!

Έφαγε και ο Ανθιμούλης μου...

Καμιά 10αριά πηρουνίτσες...

Πειράζει που του δίνω από το δικό μας φαγητό;

Το ρωτάω, επειδή βάζω λίγο αλάτι...

Για πείτε μανουλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...