Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

καλο μεσημερι!!!

ψιλοσκοτεινιασε ξαφνικα... λετε νε εχουμε κανενα μπουρινι;;;

για να μη γινομαι κουραστηκη απλα θα αναφερω και δε θα μπω σε λεπτομερειες, οτι παλι άυπνη ειμαι...

κατα τα άλλα...

Νανα ξεσκωνιζουμε (γιατι πιο πολυ ο αντρας μου το κανει) με σουιφερ ή χαρτι με αζαξ. σε καθε μπανιο εχουμε ενα "κουτι"κρυμενο καπου πισω απο τη λεκανη που εχει μεσα το βιτεξ και τη βουρτσα για το μπανιο.

τι αλλο...

Ελενη τι κριμα να μην εχει μικροτερο μεγεθος το 2ευρω να γεννουσε 2ευρα η μικρη... λες να τηε ευχηθηκε καποιος, φρουτοκρεμα να τρως, ευρω να βγαζεις;;; :laugh:

Χρυσουλιτσα εγω αν και εχω οποτε ζητησω βοηθεια, το κανω σπανια. προσ το παρον. γενικα ειμαι ανεξαρτητος ανθρωπος απο μικρη και δε θελω 3ους να μπλεκονται στα ποδια μου. εστω και τη μαμα μου. ειμαι σπαστικια, το ξερω. οταν ομως θα αρχισω δουλεια, αναγκαστηκα θα βοηθανε και μαμα και πεθερα. οποτε μεχρι το Φεβρουαριο (μεσα Δεκεμβριου τελειωνει η αδεια ανατροφης, αλλα θα παρω και τις αδειες του 2010) ας ξεκουραστουν γιατι μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!!!ειμαι γραφειο αλλα σημερα δεν εχει δουλεια...μαλλον εχουν αρχισει να την κανουνε ολοι...

που λετε σχετικα με την κριση...φετος θα βουλιαξει παρος μυκονος κ κρητη που βγαλαν τρελες προσφορες για να τραβηξουν κοσμο..στα υπολοιπα νησια ειναι πιο χαλαρα...

κατεβηκαν το πρωι οι δικοι μου κ πηραν τη μικρη για σαβ/κο..πρωτη φορα μετα απο το χειμωνα...μου λειπει ηδη τρομερα..το οφειλω ομως στον ευατο μου κ στο γαμο μου να εχουμε λιγο χρονο για μας γτ τοσο καιρο η μπουμπου ειναι πανω απο ολα...φευγουμε το απογευμα 2ημερακι για camping....μακαρι να περασουμε καλααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα εξαρταται μαλλον το παιδι...

εγω δεν εχω βοηθεια γιατι η μαμα μου και η πεθερα μου δουλευουν οποτε επρεπε απο την αρχη να μαθω να τα φερνω βολτα μαζι με το παιδι..

ο ανδρας μου βεβαια προσφερει μεγαλη βοηθεια αλλα και αυτος ερχεται στο σπιτι 7 με 8 το βραδυ οποτε δεν με ξεκουραζει και πολυ..

η ρινουλα καθεται αρκετη ωρα μονη της και παιζει γιατι ετσι την ειχα μαθει απο την αρχη...

να φανταστεις στην δουλεια το πρωι που παω καθεται διπλα μου μια ολοκληρη ωρα στο καροτσι και δεν δυσανασχετει..

και στο σπιτι που ειμαστε καθεται αρκετη ωρα στο παρκο και οταν με βλεπει να κανω δουλειες ενθουσιαζεται..

και της αρεσει να βοηθαει κιολας...

την αφηνω κατω και της δινω ενα πανακι και αρχιζει και τριβει τα πλακακια.. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα βαγκμαν!!!!!!!!!!

μωρε λες????

παντως τωρα που το σκεφτομαι γελαω...

αλλα εκεινη την στιγμη σοκαριστικα...

ενιωσα ανευθυνη που το εφαγε χωρις να την δω...

πηγε το μυαλο μου στο χειροτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχω βρει χαρτακια στα κακακια τους. αφου βγαινουν, ολα καλα!

ελενη και εμενα οταν ειμουν μικρη και με αφηνε η μαμα μου σε μια φιλη της γειτονισσα μου εδινε πανακι και την ξεσκωνιζα!!! τι με θυμησες τωρα!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα μου σιγα το πραμα που κανω...δεν ειμαι αξιεπαινη αξιεπαινες ειναι οι μαμαδες που εχουν τρια τεσσερα παιδακια χωρις βοηθεια...εγω απλα ειμαι πολυ παραξενη....εχω και τους γονεις και την πεθερα κοντα μου αλλα μεχρι στιγμης δεν ηθελα ποτε βοηθεια...για αυτο ειπα ειναι αναλογα με τον ανθρωπο...ο καθενας σκεφτεται αλλιως...εγω για παραδειγμα θελω να το μεγαλωσω μονη μου μεχρι να δουλεψω χωρις καμια βοηθεια...αλλες μανουλες σκεφτονται πως θελουν βοηθεια και λιγο χρονο για τον εαυτο τους...εγω δεν χρειαστηκα κατι τετοιο ακομα...γιατι το μωρο και μονο του στο παρκο το εμαθα να καθεται ησυχο..ειναι και αναλογα με το μωρο..και ετσι εγω βρισκω χρονο και για μενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψούλα, καλά α περάσετε!!!

1 θα σου πω!!!

Σε ζηλεύω!!!

Βαγκ, μπράβο στον άνδρα σου που ξεσκονίζει!!!

Άρα κι εσύ χρησιμοποιείς βετέξ...

Θέλουμε λεπτομέρειες!!!

Ποιος δεν κοιμότανε χθες το βράδυ;

Σχολάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ατιμα 8υληκα..εμενα περιμενατε να φυγω για να γραψετε τοσα;;;

τι να πρωτοσχολιασω..

καλυψω και γω θελω καμπιγκ αλλα ο λευτερης δεν αφηνει για φετος λεει...

δε πειραζει..

ελενη αν μαθει η κορη σου να βγαζει 50ευρα θα την παραδεχτω..ρε μηπως θα γινει ταχυδακτυλουργος;;

το καλο μου..ελενη ποτε τελειωνει η περιοδος σου;;

νανα κρατας την ομαδα καλα...μπραβο..αλλα με τι διο βετεξ;;ε οχι

καλα μωρη ντομ αληθεια λες οτι δεν αφηνεις το παιδι κατω;;της τρις ενω σκουπιζει καθε μερα φορες καταπιε τσιγαρο..εγω που σκουπιζω 1-2 δεν εχει φαει τιποτα..μονο ..βουτες..

σοφη και νανα ειστε ανορεξικες..θα σας παω στη τατιανα..

ρε ντομ και αλεκα..βαρεθηκα να τα λεω μονο εγω..μπραβο..

και γω προσεχω αλλα δε σ;ς λεω αν χανω..αφηστε το..

οταν θα αποφασισω αν θα συνεχισω η οσι,θα σας πω

σουζαν τα ματια σου παιζιουν πουλακια..

μηπως να μου στειλεις και αιτηση για τα καλλισατεια του χρονου;;χασχαχα

μπραβο που μπαινε στο μπανιο..

το βραδυ θα βγω με σακουλινα..

ρε συ μαρκατ παρτης και σπιτι λεω εγω..κλα τοσο λαρτζ εισαι;;με 4 παιδια και θελεις και τετοιο δωρο;;α πρεπει να το φυσατε εσεις...χαχα..

χρυσουλα οσον αφορα αυτα που ιπες πως τα βγαζετε περα..

με οτι εχει ο καθεναςς βολευεται..απο την αρχη ξεραμε οτι θα ειμαιστε οι 2 μας..

και αυτο κανουμε..αν ειχα καποιον κοντα μου πιστεψε μρ θα τον εκμεταλελουομουν με την καλη εννοια οποτε μπορουσα..δεν ειμαι ψωροπερηφανη που λεω θα το μεγαλωσω μονη μου..

σιγα..θελω και τις ανεσεις μου η αληθεια να πω!

και

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον..πηγαμε εκει στις 2..ολα καλα..και επειδηγινε μπερδεμα στο συσητημα μας βαλενε σε 5 ακλνο...με 3 μπαλκονια..σχετιακα παλιο..βεβαια σε 2ο οροφο..τρεχατε ποδαρακια μου να μη σας χεσει ο κωλος αλλα οκ..

δεν εκανα φασαρια..ηγαμε για μπανιο..για φαγητο..

οκ..γυρναμε αγιο νικολαο βολτα το βραδυ..και βαζουμε τη μικρη 10 να πεσει..και λεμε θα κομηθουμε νωρις

και 10.0 κοβεται το ρευμα..ευτηχως ειχα προλαβει μολις την καρμποναρα..

ε ελρμε δε πειραζει θα πεσουμε νωρις..παμε 11.40 να κοιμηθουμε..πασαλειυομαι με 5 κιλα αουταν..και πεφτουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

και ξεκιναμε..10δες κουνουπια στα αυτιαμας..δε μπορειτε να φανταστετε..

εγω φοβομουν για τη μικρη..

εβαλα αουταν στο παρκο στις γωνιες...

και στις 12.30 παιδια ερχεται το ρευμα..και σηκωνομαστε..και ειναι ..απιερα..παω κατευθειαν στη μικρη και ειχε 4 πανω της..και αρχισα με τη παντοφλα στο κεφαλι..ο λευτ γελουσε.παιδια πουα η μικρη..σκοτωσαμε 22 κουνουπια..τα κλεισαμε ολα στη 1.30 και βαλαμε ερ κοντισιον..

το πρωι μετρησαμε 15 τσιμπηματα στη μικρη..

πηγαμε το πρωι για μπανιο και ηρθαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τι λες μωρή Σωσώ!!!15 τσιμπήματα η ψυχούλα!Τα κωλοκούνουπα προτιμούν τα μωρά, το έχω τσεκάρει!Είχες φελιστίλ να της βάλεις;

Μαρκάτ σε όλη την οικογένεια θα κάνεις δώρα;Αυτό δεν είναι έθιμο μάτια μου είναι ξεπαράδιασμα!Μας βλέπει και το ΔΝΤ το λιτοδίαιτο που πίνει παγωμένο τσάι 4ευρώ η κανάτα και τρώει κέικ πορτοκάλι 0,30ευρώ η φέτα-μας έχουν πρήξει στα δέλτια με το τι τρώνε οι ΔΝΤ! :angry::angry::angry:

Ελένη τώρα καταλαβαίνεις γιατί δεν αφήνω το γιο μου να μπουσουλήσει.Εμείς εδώ που ξεχυλίζουμε στο χρήμα θα βρίσκει κάτω 200ευρα,μαργαριτάρια που δεν ξέρω αν βγαίνουν στα κακά.

Σοβαρά πάντως μόνο στο κρεβάτι μπουσουλάει,σε 2 δευτερόλεπτα το έχει διασχίσει και τον τραβάω πάλι πίσω να το ξανακανει,και γελάει εκείνη την ώρα.Κάτω που τον άφησα 2-3 φορές αποσυντονίστηκε,προσπάθησε να σηκωθεί,η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν του άρεσε το μπουσούλημα,το περπάτημα τον τρελαίνει,κι εμας μας ξεμεσιάζει.Τώρα πολλές φορές τον περπατάμε με ένα χέρι,όποτε νιώθει πιο σίγουρος και στέκεται μόνος του για καποια δευτερόλεπτα,στο κρεβάτι,στο πάτωμα δε στέκεται γιατι θέλει να παρει φόρα να περπατήσει,σταυρώνει τα ποδάρια του και μπουρδουκλώνεται το χαϊβάνι!

Χρυσούλα σε καταλαβαίνω απόλυτα!Κι εγώ έτσι νιώθω.Είναι βασικό το πώς συμπεριφέρεται ένα παιδί.Τα δικά μας που θέλουν συνέχεια προσοχή είναι λογικό να μας κουράζουν.Αν ένα παιδί έχει μάθει να κάθεται και κάποια ώρα μόνο του και να μην γκρινιάζει, είναι πιο εύκολο για τη μητέρα.Εγώ περιμένω πώς και πώς να κοιμηθεί για να κάνω το ο,τιδήποτε,το φαγητό του,το φαγητο μας,πλυντήριο κλπ.Ε δεν είναι ζωή αυτή.Οταν κοιμαται θέλω πολύ να αράξω, να πω θα κουλάρω κι εγώ για λίγο,αλλά δεν έχω αυτη την πολυτελεια.Υπαρχουν φορές που δε γουσταρα οταν κοιμοταν να κανω δουλειες,κι ετσι πήρα τα πολλα κιλά μετά τη γέννα.Ελεγα ¨αυτή είναι η δική μου ώρα τώρα¨ και τσιμπολογούσα κι έβλεπα τηλεόραση!

Αλήθεια ρε παιδιά μήπως ξέρετε καμια καλή και ακίνδυνη δίαιτα εξπρες.Θέλω να χάσω 20 κιλά σε 20 μέρες :laugh: Αλήθεια τωρα αν ξέρετε καμια καλή γράψτε παρακαλώ μπας και χάσω τίποτα μέχρι τη βάφτιση. :dry:

Σωσώ κρυφομοντελάκι λοιπόν!!!Ωστε μας έχεις φλομώσει στο ψέμα!

Βαγκ εισαι και γαμω τα στυλακια!Ε ρε να σε ειχα κοντα να με εκανες καψωνια καθε πρωι,τζοκιν καθε μερα κι ετσι.Στυλάκι θα ειχα γινει.Κι εσυ ¨ελα τωρα τρεχουμε τρεχουμε τρεχουμε!!¨Πρέπει να ειμαστε και ιδια ηλικια.Το 93 αποφοίτησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ντοως προς τι οι τοσες δικαιολογιες που πηρες τα κιλα;;;μας κοροιδευιες;;γιατι δε μας λες...ρε παιδια ετρωγα τα παντα και το ευχαριστιομουν..και τωρα μας λες για ψυχολογικα και πιεση και αγχος...

διαιτα εξπρες;;;να κυκολοφορεις σα το χαντιμπαλ οτιν τον τσακωσανε και το βραδυ που θα το βγαζεις να κανεις σεξ μεχρι την αλλημερα...

οι πορτοκαλαδες και το νερο επιτρεπονται..

σε παω με 1000 μωρη!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique έγραψε:

Σκέψου να μη με πήγαινες δηλαδή!

Γενεές δεκατέσσερις θα με πέρναγες!!!

Τι είναι αυτή ρεεε!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :P:P:P:P

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρουσα η ενδοξοι αποφοιτοι του 1993!!!

οσο σκεφτομαι πως αλλες απο δω ουτε δημοτικο δεν πηγαιναν τοτε... άσε!!!

ρε Ντομ μακαρι να ειμασταν κοντα. θα φερναμε και τη μαμα μου, θα κρατουσε τα θερια και θα τρεχαμε σαν τις τρελες του χωριου να χασουμε τα περιτα! πρωι πρωι κατι θειές περπετανε συνεχεια. για την καρδια λενε! και μετα μαζευονται για το πρωινο καφεδακι. οσο για φαγητα... ε θα μαγειρευε η μαμα μου γιατι θα παχαιναμε περισσοτερο! ειναι θρακιωτισσα και ξερει και απο φαγητα αλλα και απο πητες!!! με φυλλο στο χερι! μηπως να την πω να κανει καμια σπανακοπιτα;;; καιρο εχω να φαω... ή και ντολμαδακια... δε με χαλαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και αφου τα ξανακοιμησα... συνεχιζω...

σωσω καλως ηρθες! καλα πηγες, σας εκαναν κοσκινο τα κουνουπια και γυρισατε;;; και τους πληρωσες κι ολλας!

και εμεις ειχαμε χθες βραδυ κουνουπι. κοιμηθηκα 12:30, μονη, ο αντρας νυχτερινος και οτν με ξυπνησε για πρωτη φορα ο Σπυρος, 1:40 αρχισα να ξυνομαι... ειχα δυο τσιμπηματα στη βαση του γλουτιαιου, εκει που τελειωνει το σορτσακι απο το μπιτζμακι. και απο τις δυο πλευρεςε. και αλλα 3 πιο κατω. απο την κουραση ουτε που το ακουσα το βρωμοκουνουπο. στις 2:30 που με ξυπνησε η μικρη, αναψα μετα το φως και το βρηκα στο πλαι του καλοριφερ! Τσακωνω το βιτεξ του μπανιου, ΝΑΝΑ, και του δινω μια... το τσακισα! ειχε μπολικο αιμα... το δικο μου! αλλα με το θορυβο ξυπνησα και το Σπυρο... κλπ κλπ κλπ ως που επιτελους ξημερωσε...

Ντομ ποι αειναι η δίαιτα ORAC του Γρηγοράκη; και ποιος ειναι ο Γρηγορακης;;; κατι σαν το φιλο μου το Λευτερακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και δε σταματαω ... ακομα...

Καλυψω καλα να περασετε στο καμπινγκ! και ξερεις εκει στη φυση... ;) θελουμε ολες τς ντερτι λεπτομερειες οταν γυρισεις! B)

και μια που το θυμηθηκα... Μαρακι;;; γουερ αρ γιου;;; παλι θαλασσα;;; θα γκαγκανιασεις απο τον ηλιο καλε!!!

Σωσω μια μερα δε μπηκες και θα γραψεις σε καααθε θεμα;;; :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια πριν λιγο εκατσα.....σημερα κλανουμε δουλειες με τον αντρα μου...βγαλαμε την κουνια του μωρου απο το δωματιο μας και την βαλαμε στο δικο του...σημερα θα τον αποχωριστω... :(:(:(:( καλυψω καλα να περασετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλανετε;;;;γιατι καλε;;;αν ειναι και οι 2 κοιταξτε μη σας πειραξε κατι..χαχαχα..

βαγκ εσυ τι προβλημα εχεις καλε;;;να μην ερθω δλδ;;αληθεια για ποτε λεγατε;;μη σας το χαλασω κιολας..

καλε σουζαν μεχρι τωρα μαζι κοιμοσασταν;;φαντα;ζομαι στο κρεβατι του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

suzanita έγραψε:

αχ κοριτσια πριν λιγο εκατσα.....σημερα κλανουμε δουλειες με τον αντρα μου...βγαλαμε την κουνια του μωρου απο το δωματιο μας και την βαλαμε στο δικο του...σημερα θα τον αποχωριστω... :(:(:(:( καλυψω καλα να περασετε....

Ε, ΡΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ Η ΣΩΣΩ...!!! :laugh:

καιρος ηταν να κοιμαται μονος. σου ευχομαι να μην ξαναερθει να κοιμηθει μαζι σας!!! οχι σαν τον δικο μας... αααχχχχ... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα το ειδε πριν απο μενα η Σωσω...

Καλε Σωσω τι προβλημα φανηκε να εχω...;;; :blink: δεν ειπα να σε περιμενουμε;;; να σου κανουμε το χατηρι;;; μιας και παντρευεσαι κιολας; τι αλλο να ελεγα;;; εγω παντως δεν καταλαβα :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ'εκανες να παω να ξαναδιαβασω τι εγραψα! επιδη ειπα: μη χασεις συναντηση;;; :huh: που πηγε το χιουμορ σου;;; τυχαιο που μπηκες στο θεμα μολις αναφερθηκε η λεξη συναντηση;;; δε νομιζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...