Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

Αλεκα 1 αυτο θα ειναι το βαφτιστικο της φορεμα.

Δεν μου αρεσουν τα πολυ φουσκωτα με πολλα φουρο απο μεσα και πολλα στρας που ειναι σαν νυφικακια.Αυτα που βρηκα ηταν τα πιο απλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια πριν λιγο γυρισαμε...περασαμε σουπερ...Σωσω συγνωμη αν μιλουσαμε μονο εμεις δεν θα το καταλαβαμε οτι ξεφυγαμε...καλα να περασετε και εσεις στον Αγιο Νικολαο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεε!!!ειμαστε κ εμεις εδω..

κοριτσια τα εχω φτυσει..πραγματικα με τη δουλεια εχω γονατισει....

μπαινω στη δουλεια να σας διαβασω κ δεν προλαβαινω...γινεται χαμος...

χτες εκανα 2000 ταμειο μονη μου...

το βραδυ η μπουμπου ειχε κριση κωλικων,μαλλον απο κατι που εφαγε...απο τις 2 κοιμηθηκε στις 3.30 μετα απο ατελειωτα κλαμματα κ αγκαλιες...

επισης δεν τρωει σχεδον καθολου φρουτα...αλλα οσο φαει...

σοφακι το προηγουμενο σαβ/κο ενιωθα σαν εσενα..τελειως αδυναμη...δε μπορουσα να κουνηθω..κοιμηθηκα λιγακι 2 μεσημερια σερι κ στανιαρα..κ η μικρη ξυπναει πλεον μια φορα οποτε παλευεται..υπομονη!!εισαι τυχερη που σε βοηθαει ο αντρας σου κ σε στηριζει τοσο....

σωσω να τους παρεις τηλ κ να τους ξεχεσεις!!!αει να ...... πια ολοι πανε να εκμεταλλευτουν...μαρη προσεχε τη μικρη!!!να σου πω,ακομα κρεμεται στα ποδια σου για να παιξετε????εμενα παιζει λιγο μονη της κ μετα με κυνηγαει...

ισμηνακι ελπιζω να ειστε λιγο καλυτερα οικογενειακως..πολυ γελασα με τα καμωματα του γιου σου...

αλεκακι υπομονη...

χαρα τι εγινε???συνηθισε ο μικρος να μενει με το μπαμπα του??

σουζαν για πες κανα καλο απο συναντηση με σωσω....

νανουκααααααα!!!!

βαγκ λες να εισαι εγκυος????χαχα διδυμα ξανα!!!

ντομ απλα προσκυνω...με κανεις κ γελαω παρα πολυ..

νανουκα τι κανει ο ανθιμουλης?????

μαρακι συμπεθερουλα που εισαι????

αν ξεχασα καμια σορυ...μου λειψατε πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα, Σοφη, η μικρη ξυπνησε 2παρα10και το θεριο2και10!

φαγανε, ξαναχεσε ο Σπυρος, παιξανε με το μπαμπα τους και τωρα κοιμουνται ολοι...

Καλυψω δε νομιζω τοσο ευκολα να μενω εγκυος... τοτε τι εδωσα 3000 για την εξωσωματικη;;; οσο για τη δουλεια σου, και μετα λενε πως ο κοσμος δεν παει διακοπες λογο κρισης... να δω απο το χειμωνα με τα πετρελαια και τα διαφορα σχολικα των παιδιων πως θα τη βγαλουμε ολοι...

Σουζανα καλως ορισατε! αντε καλο χειμωνα αφου διακοπες τελος!

Καλα μιλαμε Νανα σαν τον αντρα μου κανεις με τις λεπτομερειες στην καθαριοτητα! τα παντα ελεγχει! αφου μια φορα στην ξαδερφη μου, πηγε να παρει κατι απο ενα ψηλο ραφι του σκρινιου και ειδε σκονη! τη φωναξε και τη λεει, για πλακα φυσικα, Βερα!!! τι βλεπω εδω; δεν το περιμενα αυρο απο σενα! απο τοτε η ξαδερφη μου ολο τον κολαει για τη μανια του. ειχε πει πως οταν θα γεννηθουν τα μωρα θα κρατανε στο χερι sweefer! αχ! εχουμε καιρο να παμε να τους δουμε. πηγε στη μαμα της στο Τυμπακι-Κρητη... τι γελια που κανουμε οποτε βρισκομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σούζαν... τώρα που ξέρουμε οτι δεν είσαι φέικ... πες καμιά λεπτομέρεια από τη συνάντηση με τη Σωσώ...

Να σου ζητήσουμε και συγνώμη που τόσο καιρό σε υποπτευόμασταν...

Εγώ ο άπιστος Θωμάς, ειδικά, περίμενα μέχρι να μας το επιβεβαιώσει η Σωσώ...

& πάλι συγνώμη!!!

Ρε Βαγκ... το οτι ξεσκόνιζε με το βετέξ του μπάνιου, είναι χοντρό...

Μου το παραδέχτηκε σήμερα... Ήθελαν να τη σκοτώσω!!!

Για τη σκούπα είπε οτι το ξέχασε...

Σήμερα τη βλέπω πολύ πιο προσεκτική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δεν εκανε πρωτα τα δωματια και στο τελος το μπανιο;;;

εγω τα βετεχ δεν τα παω καθολου. προτειμω να καθαριζω με χαρτι και να το πεταω. θα με μπαγλαρωσει η greenpease αλλα ετσι ειμαι εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμηθηκε 5 και μου ξυπνησε 5μιση γγγρρρρρρ!

Τωρα την εχω στο παρκο και εγω τρωω ενα σκανταλ σοκολατα τσερυ!!!!! :P

Δεν μπ[ορω αλλη διατροφη...μπορει και απ'αυτο να νιωθω ατονια...που και που ενα γλυκακι χρειαζετε να τονωνεται ο οργανισμος.Εχθες στην βολτα ζυγηστικα σε ενα φαρμακειο και με εδειξε 61 απο 65.Εχασα 4 κιλα και εχω και την μικρη να με ξεζουμιζει με τον θηλασμο.Προσεξτε οχι διαιτα,διατροφη απλα εκοψα για λιγο γλυκα και μαλακιες που ετρωγα.

Περιμενω να ξυπνησει ο Δημητρης και θα παμε βολτα.Πρεπει να βρουμε σημερα πουκαμισο για την βαφτιση.Λινο τιρκουαζ μαλλον...με λευκο λινο παντελονι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γεια σας!

κατέβηκα πάλι σήμερα

κοίταξα για δώρο της κουμπάρας, αυτά που μου άρεσαν ηταν πανάκριβα..

για παράδειγμα μου άρεσε πολύ ένα κολιέ για το λαιμό και έκανε 780ε :blink:

επίσης μου άρεσε πολύ ένα δακτυλίδι, λευκόχρυσο και έκανε 200ε

μάλλον εκει θα καταλήξω..

είναι λίγο?

να της πάρω και ένα βραχιόλι?

τι λέτε?

τα προσκλητήρια τέλεια, είδα τη μακέτα σήμερα

είναι απο τον καβαλιέρο, θα μπω στο σάιτ και αμα το βρω θα σας το βάλω

εγώ για φόρεμα θα κοιτάξω τέλος Αυγούστου, να έρθουν τα φθινοπωρινά..

οπως επίσης και για παπούτσι..

δε σας διάβασα να δω τι κάνετε, έχω τα παιδιά..

πάω να τα ταϊσω

τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

σημερα ολα καλα στη δουλεια υσηχα....

ηρθα στο σπιτι, ο μπεμπακος μου εκανε χαρουλες, και δεν τον πηρα αμεσως αγκαλια και εκλαιγε χιχιχιχιχιχι

τωρα φευγω παω σουπερ θα τα πουμε μετα.

φιλακια σε ολες..... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας δουλεύεις ρε Σόφη;

Μη σε διαβάσει η Ντομ...

Μπράβο που έχασες 4 κιλά!!!

Εγώ έχω μπαστακωθεί στα 65...

Μαρκάτ μου, μια χαρά είναι το δαχτυλίδι!!!

Είναι υπέρ αρκετό!!!

Ρε Βαγκ... και πώς ξεσκονίζεις τα έπιπλα σου;

Τα μπάνια σου;

Με σκέτο χαρτί; :blink:

Το βετέξ δεν είναι μιας χρήσης...

Την επόμενη φορά που θα το χρησιμοποιούσε, θα είχε καθαρίσει τα μπάνια από την προηγούμενη...

Χαρά έτσι κάνει και ο Πετρής μου...

Μπαίνει στο σπίτι και δεν του δίνει σημασία...

Σήμερα που πήγα να τον πάρω, ήρθε η κόρη της Ανθούλας και του έλεγε "έλα έλα", σηκώνεται και η Ανθούλα και του έλεγε το ίδιο...

Κοίταξε πρώτα τη μία, μετά την άλλη... και γυρνάει μου δίνει 1 φιλί!!!

Με έχει ξεμυαλίσει ο χεστέας μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες...τωρα γυρισαμε απο το ξενοδοχειο...ειχαμε παει να κανουμε μπανακι...και τωρα στο σπιτακι μας...Νανουκα μου δεν πειραζει που με νομιζες για φεικ...λοιπον κοριτσια η μικρη της Σωσως ειναι απιστευτη...σκαρφαλωνει παντου και τρωει αμμο..η Σωσω απλα θεα πολυ καλη κοπελα...δεν σας ειπα εδω και τρεις μερες ο δικος μου μπαινει στην θαλασσα και σε πισινα και δεν θελει να βγει...του αρεσει πολυ τωρα...πριν ουτε που ηθελε να την βλεπει ρωτηστε και την Σωσω τι κλαμα εριξε στο νερο μεσα...αλλα τωρα πια εχει ξετρελαθει με το νερο....δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση μεγαλη αλλαγη...επισης εμαθε και πινει απο καλαμακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντέχω άλλο τη ζέστη!!!

Λιώσαμε πια...

Καλέ πού είστε όλες;

Άντε, και άρχισα να νυστάζω...

Μπράβο Σούζαν που πίνετε από καλαμάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας είπα...

Η φίλη μου που θα γεννήσει Δεκέμβρη, μου ζήτησε να της κάνω τη λίστα για τα πράγματα της κλινικής...

Με έπιασε μια γλυκιά νοσταλγία...

Μετά με ρωτούσε η συνάδελφος πώς γέννησα...

τα θυμήθηκα και άρχισα να κλαίω...

τι όμορφες εμπειρίες ρε κορίτσια...

Άντε, καληνύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις γυρισαμε απο βολτα.

Βρηκε πουκαμισο ο Δημητρης για την βαφτιση.Παει και αυτο.Ψωνισε και 3 μπλουζες και ενα μπουφανακι.

Μπηκα στο Αννα ρισκα και λεω θελω ενα φορεμα για βαφτιση και μου εβγαλε οτι υπηρχε σε πετρα,παγετα και κροσι :blink: της λεω ειναι πρωι η βαφτιση και ειναι μυστηριο δεν παω να τραγουδησω ελεος!

Τρωω καρπουζακι πολυ ζεστη λεμε!

Σουζανιτα μπραβο που περασατε καλα!Αντε καιρος να πιασεις δουλεια τωρα !ποτε το καινουριο βιντεακι?? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλά μόνη μου τα λέω μόνη μου τα ακούω!

Σόφη έλεγα θα μου έχεις μια κάποια αδυναμία μιας και τα παιδιά μας είναι συνομήλικα αλλά με σκοτώνεις κάθε μέρα!4 κιλά;;;;Και τρως και σκάνταλ;;;Νανούκα την προειδοποίησες δεν μπορώ να πω.

Βαγκ όταν σε σταματήσουν την επόμενη φορά παιδιά της γκρινπις για να συνεισφέρεις, πες τους τον δικό σου τρόπο συνεισφοράς στην προστασία του περιβάλλοντος,ότι πετάς τόοοοσο χαρτί στον κάδο ανακύκλωσης.Τελικά είστε όλες τρελάρες με την καθαριότητα,όλο και κάποιο κουσούρι έχετε!Το βετέξ,το χαρτί,το ξεσκονόπανο ωχ αδερφέ!Και σχολιάζετε εμένα που δεν τον αφήνω να μπουσουλάει κάτω.Χα!

Σωσώ πολύ σκατό 5 το πρωί!Θα σου θύμισε παλαιότερες εποχές!Καλά να περάσεις βρε!Και μην αποπάρεις τα ρωσάκια κι έχουμε μπλεξίματα με καμιά ρώσικη μαφία.Αν και...τους έχεις...δε σε φοβάμαι!

Καλυψώ πολύ δουλειά ε;Και μετά όλο κλαίγονται στις ειδήσεις.Η Χειρότερη Χρονιά όλων των εποχών λέγανε σήμερα!

Λατρεία....μάνα είναι μόνο μία!Μπράβο που εγκλιματίστηκες τόσο γρήγορα!

Σουζανίτα καλωσήρθατε και περαστικά με τη Σωσώ που έμπλεξες!Για πες...τι μαγιώ φόραγε;Ολόσωμο ή μπικίνι;Να χω υλικό, κατάλαβες;

Μαρκάτ εγώ ξέρεις τι θα σου πρότεινα για την κουμπάρα;Σετ βραχιόλι-δαχτυλίδι, όχι όμως αυτό των 200ευρώ, είναι πολλά βρε!Το σετ κολιε-βραχιόλι-δαχτυλίδι μου φαίνεται υπερβολή,το δαχτυλίδι σκέτο κάπως φτωχό,ενώ το σετ βραχιόλι-δαχτυλίδι, που μου το χε καννει κι εμενα παλια η κουμπάρα μου που της βαφτισα το παιδί, το χω φχαριστηθει γιατι το φοράω πολύ συχνά, ενώ βραχιόλι-δαχτυλίδι-κολιέ που έχω απο τον αρραβωνα μου μένει στο κουτί και περιμένει κανα γαμο για να το βάλω,και αν...Δεν ξέρω αν το καταλαβατε,σας πούλησα μούρη για τα κοσμήματα μου. :)

Αλέκες,Μαράκι φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Καλά ρε Ντομ... ακόμη δεν αφήνεις το μωρό κάτω να μπουσουλίσει;

Καλέ, άσε το παιδί ελεύθερο να ανακαλύψει τον κόσμο!!!

Να μαζέψει και αντισώματα!!!

Αφού έχεις τόσα πολλά και ακριβά κοσμήματα... δε θα σου φτιάξω μαργαριταρένιο βραχιολάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας!!!!!!!

τι κανετε????

καλα πρεπει να εχετε πει τα απειρα..

τωρα με την δουλεια δεν προλαβαινω ουτε να χεσω...

α και τωρα που ειπα χεσω...

χθες επαθα το μεγαλυτερο σοκ της ζωης μου.

παω να αλλαξω την ρινουλα και βλεπω στα κακα της ενα διλεπτο..

παιδια εφαγε το διλεπτο χωρις να την παρω χαμπαρι...

ουτε ξερω που το βρηκε...

το ειπα στον ανδρα μου και μου ειπε οτι λυσαμε ολα μας τα οικονομικα προβληματα..γιατι η μικρη μας μεταλλαχτηκε σε ευρουλια.. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες ρε Ελένη!!!

Στην αρχή όταν είπες δίλεπτο, νόμιζα οτι έκανε κακά σε μέγεθος δίλεπτου... και αναρωτήθηκα πού είναι το κακό...

Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα ο κωλαλίκος της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες!

ετσι λέω και γω βρε Ντομ οτι θα είναι πολύ φτωχό μόνο του το δακτυλίδι..

θα κοιτάξω κάτι σε βραχιόλι δακτυλίδι, οπως λες και συ

εμείς εδω έχουμε και το άλλο, δε ξέρω αν το έχετε εσείς..

θα πάρω στην κουμπάρα αυτό το δώρο, θα πάρω ομως και στον άντρα της πουκάμισο και στα παιδιά της πάλι κάτι σε ρούχο

ω ναι..

τα προσκλητήρια μου βγήκαν στα 300ε, δεν τα βρήκα στο σάιτ θα σας τα βάλω μόλις τα πάρω τέλος Αυγούστου γιατί η εταιρία κλείνει κάμποσες μέρες..

βρε Ελένη πολύ ψύχραιμος ο άντρας σου, εμένα θα είχε πάθει πανικό μη σου πω θα τρέχαμε στα νοσοκομεία τώρα :S

εγώ στα κακά τους βρίσκω συνήθως κουκούτσια απο καρπούζι, τα πετάει κάτω η μικρή για να τρώνε και τα αγόρια καρπουζέλα, οπως λέει :blink:

σωσω καλά να περάσεις!

σουζάν καλώς ήρθες

Αυτά

από Δευτέρα θα ξανακατέβω για να τελειώνω και με τα της βάπτισης..

τα λέμε κοριτσάρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια εμεις ξυπνησαμε πριν απο λιγο..ο Κωσταντινος ηπιε το γαλατακι του και τωρα παιζει στο παρκο...ο αντρας μου ακομα κοιμαται...εχει παρει ρεπο για ολη την εβδομαδα...μονο τα απογευματα δουλευει στο ξενοδοχειο..ααα δεν σας ειπα; στις διακοπες επιτελους καναμε και γουτσου γουτσου ;) ...sofibell το συντομοτερο θα κανω κανα βιντεακι...Ντομ η Σωσω φορουσε μπικινι...μια χαρα σωμα εχει μας δουλευει μαλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

εχετε γραψει παλι πολλα και αδυνατω να παρακολουθησω αλλα την κεντρικη ιδεα την εχω...

το αγορακι μου εχει ζωηρεψει πολυ και δεν ξερω πώς θα τα βγαλω περα -..δεν κρατιεται πουθενα πλεον..από το παρκο σκαρφαλωνει..στο καροτσακι που εχω στο σπιτι μεσα χτυπιεται να βγει, στην κρεμαστη κουνια που του πηραμε βαριεται στο 10'..στα χερια ειναι δυσκολο να κρατηθει καθως εχει βαρυνει αρκετα.. θελει συνεχεια να στηριζεται και σκεφτηκα το εξης..το μισο δωματιο του ειναι αδειο αφου εβγαλα τον καναπε που κοιμομουν τους πρωτους μηνες, θα παραγγειλω μοκετα από ακρη σε ακρη και θα τον αφησω να αλωνιζει..ειχα ραψει από περισυ που φτιαχναμε το παιδικο πολλα μαξιλαρια που θα μπουν πατωμα..δεν υπαρχουν γωνιες και οι πριζες ειναι ηδη καλυμμενες!!δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω :(:( ισως βοηθηθει να περπατησει κιολας ;);)

παντως θελω να απευθυνω μια ερωτηση σημαντικη!!!!

Πώς τα βγαζετε περα οσες δεν εχετε βοηθεια????πώς τα καταφερνετε????δεν ειναι οτι η μαμα μου εχει το παιδι συνεχεια αλλα και μονο η αισθηση οτι μπορεις να το αφησεις για λιγο εστω..

μετραω μερες να γυρισουν οι γονεις μου απο το ταξιδι και μου φαινονται ατελειωτες..και με βοηθαει και ο Νικος αμετρα!!!μαλλον ειμαι κακομαθημενη..δεν ξερω τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα μου ειναι αναλογα τον ανθρωπο καποιοι ανθρωποι θελουν να εχουν βοηθεια αλλοι οχι...εγω για παραδειγμα απο την ημερα που γεννηθηκε ο δικος μου μεχρι και τωρα δεν ηθελα καθολου βοηθεια ηθελα και θελω να τα κανω ολα μονη μου...προσφεροντουσαν πολυ η μαμα μου και η πεθερα αλλα εγω δεν ηθελα και πλεον εχουν καταλαβει οτι δεν θελω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούζαν εισαι αξιεπαινη...

εγω προσωπικα δεν μπορω να σκεφτω το μεγαλωμα του παιδιου χωρις τη βοηθεια των γονιων μου..με ορια παντα..

παιζουν ρολο και ο αντοχες...μαλλον μου βγαινει και η κουραση από τη δουλεια ολου του χρονου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι μόνο ανάλογα τον άνθρωπο...

Παίζουν ρόλο και οι συνθήκες!!!

Πχ εγώ, δεν έχω κοντά μου τους γονείς μου... άρα και να ήθελα, δεν μπορώ να έχω βοήθεια!

Χρυσούλα μου, πορεύεσαι ανάλογα με τα δεδομένα τα δικά σου.

Όμως, είναι σημαντικό αυτό που λες...

Να λες οτι αν χρειαστεί έχω έναν άνθρωπο δίπλα μου.

Ούτε κι εγώ θέλω να τον αφήνω, αλλά κάποιες φορές επιβάλλεται...

Πχ, θέλω να πάω αισθητικό και ο Πετρής δουλεύει... οπότε τον πηγαίνω στην πεθερά...

Η γυναίκα 1 ξαδέρφου του Πετρή, έχει δικό της βρεφο- νηπιαγωγείο...

Μια μέρα που βρεθήκαμε της έλεγα πόσο τυχερή είναι που δε χρειάστηκε να αποχωρηστεί από τις κόρες της...

Μου λέει: ’’αν δεν έκανα αυτήν τη δουλειά, δε θα άφηνα τα παιδιά μου, μου είναι αδιανόητο να τα αποχωρηστώ’’

Της είπα αυτό που είπα και στην Χρυσούλα και μου είπε οτυι και η μαμά της τα ίδια της λέει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...