Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

γεια σου ρε Σωσώ

ευτυχώς έχω και σας πραγματικά!

τα σουβλάκια είναι χοιρινά..

να σε περιμένω?

ξύπνησαν τα μωρά :(

1 ώρα κοιμήθηκαν ακριβώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε οχι καλε..δε τρωω χοιρινο...δεν ειμαι εβραια..αλλα δε το τρωω αυτο..δε πειραζει..βεβαια σημερα θα κανω μπιφτεκι..ετοιμο το πηρα..χοιρινι ειναι.ελπιζω να ειναι καλο..αλλα σουβλακια με τιποτα..χθες πηρα τηγανια γισ το λευτ...και αγανακτησα να την πιασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετω την ψυχοστηριχτηκη ομαδα !

εμενα ο αντρας μου απο την αρχη μου το λεει οτι ειμαστε ετσι. αφου οταν ειμαι καπως, μου λεει, αντε μπες στο ιντερνετ να τα πεις με τις κολητες σου να ηρεμισεις! γι' αυτο κα με πηρε δωρο το νετμπουκ. για να ειμαι ον λάιν μαζι σας και απο τη σαλοκουζινα οταν ειμαι με τα μωρα.

Αλεκα περασζτηκα ρε συ! θα ρωτησω τον αντρα μου για τη συνταξη του μπαμπα του. αλλα επιδη απο θυμητικο δε φημιζομαι... σου στελνω πμ το κιν μου να μου στειλεις σμσ αν δε σου απαντησω συντομα για να μου το ξαναπεις. οσο για τα γεννεθλια... καλυτερα ηρεμα της μικρης. γιατι στο παρτυ του μεγαλου... μαλλον θα γινετει πανικ με τους φιλους και τις γκομενες και κανενας δε θα δωσει τη γλυκια σημασια που θα χρειαζεται η μικρη στα πρωτα της γενεθλια...

Σωσω καλα να ειμαστε και θα ερθουμε να σε δουμε νυφη στην εκκλησια και να γιορτασουμε τα γενεθλια της Μαρθας! οσο για τα γλυκα του κουταλιου... τι τα κανεις τοσα πολλα;;; δε νομιζω να μπορεσεις να τα φας τοσα πολλα!!! μηπως να τα βαλεις σε μικρα βαζακια και να τα μοιρασεις για γλυκο στη βαφτιση;;;!!!

εμεις εδω... τα ιδια... προχθες το βραδυ, τι καλα!!! κοιμηθηκε ο Σπυρος σερι ως το πρωι... αλλα ηταν απλα ενα ευχαριστο διαλειμα... ετσι για να μη γονατισουμε απο την αϋπνια! γιατι χθες παλι 3:30-5:30 παλι τα ιδια!!! μα καλα. τι παθαινει ΠΑΝΤΑ την ιδια ωρα;;;

η μικρη κοιμαται σερι. ξυπναει στις 7:30 περιου, τρωει και ξανακοιμαται ως 9:15-9:45. το δυσκολοειναι, πως ο Σπυρος μετα ολη μερα νυσταζει και θελει να κοιμαται, ενω η μικρη που ειναι χωρτασμενη υπνο κοιμαται μισαωρακια και ξυπναει και δεν ξερω τι να την κανω για να μην κανει θορυβο και ξυπνησει τον αλλο!

Ασχετο... περιπου ποσο κανει να βαφτησεις ενα παιδακι;;; απλα πραγματα. ρουχα, λαδοπανα, λαμπαδες, κουτι και τετοια. γιατι η φιλη μου που εμεινε εγκυος μας προτεινε να την παντεψουμε χωρις βεβαια να δωσουμε πολλα, το ειπε η ιδια, γιατι με την κριση και τα διδυμα ειναι καπως. εγω θελω πολυ, ο αντρας μου το σκεφτεται. αλλα θα μιλησω ανοιχτα μαζι της, να τους κανουμε στο γαμο οσα ειπαμε και μας εκαναν οι κουμπαροι μασ. μονο στεφανα, ποτηρια και πεπλο. γιατι και εγω δεν ηθελα οι κουμπαροι να πληρωσουν οτι "λουσα" θελω εγω στο γαμο. σωστα;;; και αφου θα την παντρεψουμε και θα ειναι γαμοβαφτηση, δεν πρεπει να προτεινω να της βαφτησω το μωρο;;; με το καλο να γενηθει βεβαια πρωτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου!!!

Μου λείψατε καλέ!!!

Χαρούλα μου!!!

Καλή αρχή στη δουλειά σου αύριο!!!

Να είσαι δυνατή και όλα θα πάνε καλά!!!

Ο δικός μου έχει γενέθλια στις 28/9.

Στην Ελλάδα θα είμαστε μέχρι τις 19.

Σκέφτομαι να κάνω κι εκεί γενέθλια.

Να χαρούνε και οι από κει παπούδες... να είναι και η νονά του... και οι φίλες μου...

Μετά που θα έρθουμε Κύπρο, θα ξανακάνουμε γενέθλια...

Εμείς φάγαμε σούβλα κοτόπουλο και χοιρινό και κάτι ορτικάκια...

Τώρα τους περιμένω να ξυπνήσουν για να πάμε για βάφλα!!!

Θα το καθιερώσω κάθε ΣΚ!!!

χαχαχα!!!

Μετά το χρόνο ψάρι.

Ούτε κι εγώ θέλω να δώσω κατεψυγμένο.

Επίσης, και δοντάκι μετά το χρόνο... χαχαχα!!!

Ακόμη να βγάλει ο φαφούλης μου!!!

Κάνει και κάτι γκριμάτσες και φαίνεται πολύ αστείος!!!

Εγώ το είπα πολλές φορές οτι αν δεν σας είχα... θα είχα λυγίσει πολλές φορές!!!

Μαρκάτ μου.. να το ξαναπώ;

ΑΞΙΑ!!!

Ο Ανθιμούλης μας τάραξε χθες!!!

Μπορεί να ξυπνούσε και κάθε ώρα!!!

Ρε Σωσώ, πρόβλημα αυτό με τα κρέατα και τα ψάρια!!!

Τι να κάνεις όμως...

Καλέ, βρεθήκατε με την Σούζαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα το ποσες φορες εφτασα και εγω στα ορια μου.... προχθες πρεπει να ηταν, που το βραδυ 3ωρες ειμασταν με το Σπυρο ξυπνητοι και οταν ηταν να δωσω φρουτοκρεμα... ηδη τσιριζαν και τα 2 μαζι! αρχιζουν να τρωνε, τους ταϊζω μαζι, μια κουταλια στον εναν μια στην αλλη, και η κυρια μετα απο 3-4κουταλιες αρχισε να μου κοπαναει το χερι και να φευγουν οι κρεμες παντου! και να τσιριζει αυτη, να τσιριζει ο αλλος που ηθελε να φάει! τα ειδα ολα! αρχισα να κλειω απο τα νευρα μου, τους παρατησα και κλειστηκα στο μπανιο να ηρεμισω γιατι θα μου εφευγε κανενα χερι εκει που δεν επρεπε και θα ηταν χειροτερα μετα!

Νανα θα χαλασεις τη σιλουετα σου καλε! μου ανοιξες την ορεξη ομως!! ατιμο πλασμα!!! ολα καλα με το ταμπον;;; εγω χρησημοποιω σνεχεια απο 16χρονων! στην αρχη επαιρνα τα tampax που μπαινουν πιο ευκολα σωστα με το απλικατερ που εχουν και με βολευαν γιατι στο γηπεδο που να βρω στις τουαλετες να πλεινα σωστα τα χερια για να βαλω τα o.b. τα χρησιμοποιησα πριν ακομα :blush: Σωσω μη διαβαζεις... ολοκληρωσω σχεση... αλλα σκασιλα μου. γλυτωσα και το πλυσημο του σεντονιου! :P απο τοτε τις σερβιετες δεν τις παω καθολου! αναγκαστηκα τις φοραω μονο το βραδυ για να "αναπνεει" η περιοχη. και που λενε οτι παθαινεις μολυνσεις κλπ... αν αλλαζεις κανονικα τιποτα δεν παθαινεις.

Χρυσουλα παμφαγο σαν τον αντρα μου! και πετρες να του σερβιρω, θα φαει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα!!!

Χαρα καλη αρχη αυριο και σε σενα και στον μπεμπακο!!!!

ειμαι σιγουρη οτι σε ελαχιστο χρονικο διαστημα θα ειστε προσαρμοσμενοι πληρως ;);)

Νανουκα δεν θα σχολιασω τη βαφλα ουτε τα της σουβλας...!!!θα αποσυρω εκεινο το ψυχοθεραπευτικα και θα πω οτι μερικες φορες τα γραφομενα

λειτουργουν ανθυποστηρικτικα!!!!!

γμτ ειμαι συνεχως στην πίεση με το φαγητο :(:( αν μια μερα φαω και φαγητο αρκετο και γλυκο μπορει να παρω και μισο κιλο...και ο αντρας μου ετσι..στη Ρωμη το ξεφτιλισαμε και τωρα δεν μπορουμε να μαζευτουμε!!!!

Βαγκ δεν ειναι αναγκη να βαφτισεις κιολας...αν σου το προτεινει και αυτο..παντως συμφερει να παντρεψεις..η βαφτιση κοστιζει πολυ περισσοτερα..οντως αυτη η εποχη ειναι περιεργη γα τετοια εξοδα!!!

Ταμπον και εγω φοραω κανονικα σε περιστασεις οπου η σερβιεττα δε βολευει..μπανιο στη θαλασσα κατα τη διαρκεια της περιοδου δεν εχω κανει ποτε!!!και ο πρωτος μου γιατρος και ο τωρινος που με παρακολουθουσε πριν και κατα την εγκυμοσυνη ειναι κατηγορηματικα απαγορευτικοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα, έχει τόση ζέστη... που δε θα άντεχα να κάθομαι στην παραλία χωρίς να κάνω μπάνιο!!!

Άσε που φέτος, κάναμε ελάχιστα μπανάκια...

Με τη δουλειά του Πετρή δεν έχουμε πάντα την ευκαιρία...

Έχεις πολύ πλάκα ρε Βαγκ!!!

Ακόμη να ξυπνήσουν τα σκατούλια μου!!!

Επίτηδες το κάνουν;

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας..που εισαι ε βαγκ;;αντε και τα λες ωραια..

εμεις πηγαμε θαλασσα με ελενη σκ..ειχε κοσμο..τωρα κοιμαται.χρουσουλα μην ακους..

βαγκ δεν ειναι ανανγκη να βαφτισετε εκτο και αν θελετε μαζι το σετ..κουμπαρια-νονοι..

η αδερφη μου θα μοας κανει τη βαφτιση με 500-600 ευρω και πιστεψε ειναι πολυ οικονομικα..καλα ειναι να συζητησεις μαζι της..

στο γηπεδο ,ποιο γηπεδο καλε;;

χαρα καλη αρχη στη δουλεια..

θα τα πουμε κιολας..

γλυκα του κουταλιου κανω ακια τα μοραζω..οτι και αν κανω το μοιραζω..

εγω δε τα πολυ τρωω λογω...χρυσουλα πες..

αλλα ειναι πολυ νοστιμα..ασε που δεν ειμαι και του γλυκου..

νανα ανα βγαιναμε με σουζαν ατο μαθαινες..κατσε βρε..απο βδομαδα..

να κανονισουμε και με ελενη..

ελενη εχω το κινητο της μπορει να την παρω αυριο..

να παμε ολοι μαζι για μαπνιο..ε ρε γελια..

παιδια εουμε υποβρυχια καμερα..και πηραμε σημερα τα ποδια των κοριτσιων απο κατω..δε τις ειδα..ελπιζω να βγηκανα καλες..

θελω τζανκ..θα πω το λευτ να παραγγειλουμε το βαδυ..εγω κοτοσουβλακι σκετο και 1 αλαδωτη πιτα..

τι να κανω που προσεχω..

λεμε το βραδυ να παμε σε παιοτοπο..προς το παρον θα ερθουν καποιοι φιλοι για λιγο..

ρε παιδια η μαρκερ που ειναι;;ανυσηχω..εχει κανενα το τηλ της;;καλυψω θα μας κανεις την τιμη;;

ντομ;;

εγω ταμπον βαζω σε ελαχιστες περιπτωσεις..1 χαρα βολευει..αλλα δεν αλαζω τη σερβιετουλα μου..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exω το τηλ της μαρκερ εγω Σωσωκα μου.

Εχετε πολυ πλακα πάντως που ολες μαζί μιλατε , σας παρακολου8ω καιρό απλά ειμαι τεμπέλα για να γράψω ...Τι καλά που εχουμε συνομηλικα νινάκια !!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα

κοριτσια εφτασε η μεγαλη μερα, θα παω για δουλεια, το πρωι. εφτιαξα μαλλι,νυχια,φρυδια,ετοιμη για δουλεια.....

το μπεμπακο μου που θα τον αφησωωωωωωωω.... η ακαρδη μανα, το μονο που σκεφτηκα ειναι τα λουσα μου, και τον μπεμπακο μου τον παραταω στον πατερα του.χαχαχαχαχα.

θα σας πω αυριο το μεσημερι τα νεα της δουλειας.θα γραψω σιγουρα ενα κατεβατο...

τα ασχημα νεα ειναι: το απογευμα το μεπμπακος εβγαλε κατι κοκκινα σπυρακια γυρω απο το λαιμο,πλατουλα,μπουτακια,και εβγαζε κατι γουλιτσες, απο τα φρουτα που του εδωσα κατα τις 5, και ξεχασα πολυ γκρινια. Δεν ηθελε να κοιμηθη, πηρα τον παιδιατρο του ειπα τη εγινε, μου ειπε αλλεργια σε καποιο φρουτο δωστου αταραξ, κανε μπανακι στο παιδι και αν ειναι κατι αλλο μιλαμε. του δινω το αταραξ,το εκανε εμμετο, αλλα αρκετο εμμετο και μυριζε ξυνιλα,λεω ετυχε,του ξαναδινω αταραξ,εκανε οτι υπολοιπο ειχε μεινει απο τα φρουτα... πηρα παλι τον παιδιατρο μου λεει δεν ειναι αλλεργια ξεχνατο, ειναι ιωσουλα... λεω εγω παναγια μου!!! παλι τα ιδια, τη κανουμε τωραααααα!!!!!!! μου ειπε τα γνωστα μπανακια, αντιπυρετικο, και μιλαμε παλι...

με το που κλεισαμε το τηλ. ειχε βγαλει και αλλα σπυρακια στα μπουτακια.... τωρα δεν ξερω αν κανει πυρετο, και πως θα παω για δουλεια αυριο...

αυτα τα νεα μου και τωρα τι γινεται;

δεν σας διαβασα, σε λιγο...θελω να πιστευω, γιατι θελει και ο αντρας μου το λαπτοπ, οποιος κερδιση. :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

μπα δεν νομιζω ...

ma πantoy esy;;;;αντε να ερθει η τριτη να ξεκουραστιετε λιγο και μην εχω καμια ουρα πισω μου!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γκαγκανιασα σημερα στον ηλιο!Εγινα αστακος!

Αλλααααα το φχαριστηθηκα!

Θα στειλω και εγω μηνυμα στη μαρκερ!Εχω το κινητο της!Και γω ανησυχω....Ελπιζω ολα καλα!Τη σκεφτομαι και γω αυτες τις μερες.

Εμενα ρε παιδια εχει εναν ερεθισμο στο δεξι ματι.Μονο κοκκινο μεσα.Απο τη παρασκευη.Αφου δεν εκανε τσιμπλα δεν εδωσα σημασια.Μονο κομπρεσουλες με φυσιολογικο ορο και τομπρεξ του βαζω.Αν και αυτο ειναι για μολυνσουλα.Ειναι σταθερο.Αλλα...εβγαλε σημερα το μεσημερι φουλ σπυρακια στο πισινακι του μεχρι μεσουλα.Τωρα ή τα κακακια του ειναι οξινα γιατι βγαζουμε κι αλλα δοντια απ'αοτι βλεπω (παμε για 3η δυαδα)ή καμια αλλεργια απο κανα ψαρι...Θα δω πως θα ειναι αυριο...ΜΟυ βγαλε ομως και κανα δυο γουλιες ξυνιλα σκετη.Μπορει να περναει κατι στο ποδι.

Εεε τα εξαντλησα ολα νομιζω!

Φροσω επιτελους φευγετε!Καλο ταξιδι!!!!!! :silly: :silly: :silly:

Καλα να τα περασετε! :kiss:

Χαρα μου καλη αρχη αυριο!Δεν νομιζω να ειναι κατι.Ειναι λιγο ευαισθητουλης τωρα λογω της προηγουμενης ιωσης.

ωωωωωχ παω να ξαπλωσω!Ειμαι ταταλο!Εγινα απο τον ηλιο κουρουμπελο!χαχαχα|

Ασχετο...Φροσω ειχες κοψει τα μαλλια σου!Μας ειχες βαλει φωτο τοτε?Σε σκεφτομουνα χθες γιατι πραγματικα μου την εχουνε δωσει τα δικα μου!

Οτι θυμαμαι χαιρομαι!χαχαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax μωρε . ολες κολυμβητριες , εγω ούτε νύχι δεν εχω βουτηξει ακομα.

Σωσω γκρινίαρα που 8α βρείς μαρή αλλη τέτοια παράνυφη να σου κρατάει την ουρα ???

Τ΄ριτη με Σάββατο Πόρο 8α υσηχάσεις κ να δω τι 8α καταλάβεις...

Μαρακι μηπως η κοκκινιλα απο νερο θαλασσας ερεθιστικε ? το tobrex κορτιζονουλα 8αρρω εχει , δεν καλυτερεψέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to tomprex καλη μου φιλεναδα δεν εχει κορτιζονη..το τομπραντεξ εχει απο οτι νομιζω..

δε θα ησυχασω..θα σε σκεφτομαι..ποτε θα γυρισεις καλη μου..φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!

τι κανουμε οι μαυρισμενες μανουλες του οκτωμβρη???????

εμεις περασαμε πολυ ωραια το σκ.

πηγαμε για μπανιο, για καφε, βολτες κπλ...

σημερα θα παμε στην γαστρεντερολογο...

αντε να δουμε τι θα μας πει...

ευελπιστω να μην της βαλει κανενα σωληνακι να της κανει γαστροκοσκοπηση..

νανουκα και η νυφη σου φαφουτα ειναι...

γιαυτο ταιριαζουν με τον ανθιμο... :laugh:

α δεν καταλαβα..βαζουμε ωρα που ξυπναμε????

9:30 κοιμηθηκαμε χθες..

9 ξυπνησαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ρε Ελένη!!!

Πλάκα μας κάνεις;

Πες οτι το πήγε και σερί να τραβάμε τα μαλλιά μας!!!

Ο δικός μου ξυπνούσε συνέχεια!!!

Μάλλον τον ενοχλούσε η ζέστη...

Πολύ με εκνευρίζει ο Πετράκης μου που δε θέλει να του ανάψουμε το κλιματιστικό...

Έχει πολύ γέλειο που είναι φαφουτάκος!!!

Όταν ξυπνάει τη νύχτα, όμως, δεν έχει καθόλου γέλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...