Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

χαιρετε και από μενα μεσα στο καταμεσημερο...

Χαρα ελπίζω ο μικρος να ειναι καλυτερα...

Σωσω γραψε και εσυ τι εγινε με τον πυρετο της μικρης...

Καλυψω το εχεις αναγκη να φυγετε..θα γυρισεις αλλος ανθρωπος..

Μαρακι να σου ζησει ο μπεμπουας σου..παντα γερός και δυνατός!!!

Γεωργια ελπιζω να ειναι κατι προσωρινο με τη μικρη..

Νανα διακοπες πηγες, ολη μερα στο μαμυ εισαι και παραπονιεσαι κιολας!!!χαχαχαχ!!!

Η Αλεκα τι να εγινε σημερα που θα πηγαινε παιδιατρο???θα μας πει το βραδυ..

Σοφη λεμε για Κυλληνη..

αναρωτιεμαι ο δικοςμου πότε και αν θα κοψει το μεταμεσονυχτιο γευμα..γμτ και απο τις 7 ειναι ορθιος..τωρα το μεσημερι κοιμηθηκε θεονηστικος..τον ειχε η μαμα μου το πρωι και πρεπει να τον μπουκωσε με το αυγο νωρις και τα φρουτα μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ολο ψωνια ειστε βλεπω κοριτσαρες μου!Καλα κανετε!Ειναι μεγαλη ευκαιρια τωρα στις εκπτωσεις.Πρωτη φορα που ολοι με το που μπηκανε φετος κανανε 50 τις εκατο.Η κριση βλεπετε για να κινηθει η αγορα.

Και 'μεις το απογευμα θα βγουμε στην αγορα για ψωνια.

Σουζανιτα τι καλο αγορασες?Καλλυντικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά πώς είναι ο μπεμπούλης;

Κορίτσια μη βαρέσετε αλλά οι αποσπάσεις που βγήκαν ήταν για τα δημοτικά όχι για τα γυμνάσια :blush: . Άρα μπορώ ακόμα να ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε φροσω.....εκτος και αν θελεις να πας στο δημοτικο!!!

παιδια μετα απο 4 ωρες ξανα ανεβασε 38.1..τωρα κοιμαται..δεν εδωσα τιποτα..στις 11 εδωσα παναντολ..

οποτε θα δωσω πονσταν μολι ξυπνησει..για τα μπανια τι αποψη εχετε;;ριχνουν πυρετο και αν ναι,ποτε πρεπει να γινουν;;αυτη ειναι η μια ερωτηση..

εκανα ντοματοκεφτεδες..

και η δευτερη..να σας ρωτησω..το νυφορεμα ειναι σπασμενο λευκο σαμπανιζε λεει..

τι εσωρουχα θα αγορασω;;πρεπει να ειναι καινουργια;;σας ττο λεω αμα ειναι να τα παρω στις εκπτωσεις;;τι χρωμα πρεπει να ειναι;;να φοραω ολοκληρο βρακι η στριγκ;;

ε ναι ρε μαρακι μονο για τα δικα σου θα μιλαμε.;;;;χαχαχα

σας ευχαριστω εκ τω νπροτερων..

σοφη παντως τσελεμεντε αποκλειεται να αγορασε η σουζαν!!

ελενη που εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω να της κανεις μπανακι χλιαρο..νομιζω βοηθαει..ισως πρεπει να της το κανεις πριν το φαρμακο

να αγορασεις καινουρια,σε μπεζ σκουρο χωρς ραφες που δε διαγραφει και φυσικα ό,τι σε κανει να νιωθεις ανετα..Θα ειναι Νοεμβριος αρα θα φορας και καλσον ετσι και αλλιως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω τσελεμεντε εχω...χαχαχα sofibell αγορασα ενα ολοσωμο σορτσακι δηλαδα μπλουζα με σορτσακι κολλημενο φουξια,ενα πουκαμισο απο κατω κορμακι...ροζ..μια μπλουζα ασπρη με μαυρες ριγες...και ενα λουλουδακι κοκκινο φουξια για τα μαλλια....καλλυντικα σημερα δεν αγορασα γιατι ειχα αγορασει την πεμπτη...εχω και παρα πολλα και δεν χωραει αλλο το σπιτι...αααα χθες εκανα και μονη μου μανικιουρ γαλλικο με στρασ βεβαια ποτε δεν εχω παει για μανικιουρ μονη μου τα κανω παντα...εχω μακρυνει και τα νυχια μου και ειναι σουπερ..χιχιχιχι εχουμε πεντε και μιση παιδιατρο σημερα..Σωσω ωραιο ειναι το σαμπανιζε νυφικο...εσωρουχα εγω θα επαιρνα ροζ αφου δεν ειμαι και παρθενα χαχαχαχαχα...και βεβαια στριγκ και καινουργιο μην βαλεις κανα προπολεμικο χαχαχαχαχα...Σωσω τρεεεεεεεεεεεεεχα να προλαβεις να αγορασεις τωρα στις εκπτωσεις..εχει υπεροχα πραγματα.. :P :laugh: :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μπάνιο Σωσω γίνεται οταν δεν πεφτει ο πυρετός

Πώς θα κάνετε χλιαρό μπάνιο στο μωρό σας

Γεμίστε τη μπανιέρα του μωρού με χλιαρό νερό (σε ύψος 5 εκατοστών) και ελέγξτε τη θερμοκρασία του νερού στον καρπό σας. Το νερό θα πρέπει να είναι ζεστό και όχι καυτό. Εάν χρησιμοποιείτε θερμόμετρο μπάνιου, η θερμοκρασία του νερού θα πρέπει να είναι 37-37,5οC. Μην προσθέτετε στο νερό αλκοόλ, γιατί μπορεί να κατεβάσει τη θερμοκρασία σώματος του μωρού πολύ γρήγορα και να του προκαλέσει ρίγη. Αφαιρέστε τα ρούχα του μωρού. Βάλτε με απαλές κινήσεις το μωρό στην μπανιέρα και στηρίξτε το κεφάλι και την πλάτη του με το χέρι σας, ώστε να μην είναι σε οριζόντια θέση. Μείνετε μαζί με το μωρό σας καθ΄ όλη τη διάρκεια του μπάνιου. Χρησιμοποιήστε ένα σφουγγάρι ή ένα μαλακό πανί για να βρέξετε με ζεστό νερό όλο το σώμα του μωρού σας. Επαναλαμβάνετε συνεχώς για 20 λεπτά. Εάν το μωρό αρχίσει να τρέμει, σταματήστε να το βρέχετε και τυλίξτε το σε μία στεγνή πετσέτα. Όταν σταματήσει να τρέμει, ζεστάνετε πάλι το νερό και συνεχίστε. Όταν τελειώσετε, βγάλτε το παιδί από τη μπανιέρα, στεγνώστε το με μία πετσέτα και τυλίξτε το με μία ελαφριά κουβέρτα. Περιμένετε 30 λεπτά και ελέγξτε τη θερμοκρασία του μωρού σας. Εάν η θερμοκρασία του παραμένει υψηλή, επαναλάβετε το μπάνιο. Σε περίπτωση που έχετε οποιεσδήποτε απορίες σχετικά με τον τρόπο φροντίδας του μωρού σας όταν έχει πυρετό, συμβουλευθείτε τον γιατρό σας.

Το βρηκα απο ενα σαιτ.

Οσον αφορα τα στρινγκ...χαχαχχα

παρτα στο χρωμα του δερματος λιγο πιο σκουρα.Οχι πιο ανοιχτα!Θα φεγγιζουνε.

Καλα σου τα λεει η Χρυσουλα?

Εγω ειχα ενα σαν σορτσακι κοφτο βρακακι ..πως να το πω!καπως ετσι.Τα μισα κολομερακια εξω!χαχαχχαχαχαχα! :laugh:

Νανουκα και συ ατακτουλα ε?

Περαστικα στα μωρακια του Οκτωβρη!!!!!!!!!!!

Φροσω ευτυχως!Μαλλον θα τη γλιτωσεις!Το ευχομαι δηλαδη!

Σουζαν!Σκληρο αντρακι το μικρο σου!

Ηρθε το καροτσι μας!

Τι αλλο?

Επανερχομαι!

υγ.Συμπεθερα καλυψω!Που εισαι βρε ψυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ χεσε μας ρε με τα εσώρουχα.

Αφού είναι χοντρό το ύφασμα στο φόρεμα. Φόρα ότι θες, φόρα μαύρα πρόστυχα ξεσχισμένα :woohoo:

Θες και στρινγκ τρομάρα σου. Φόρα εκεί μια σωβράκα από την πεθερά σου...

Ρε χαζό πάρε ένα σετ καινούργια εσώρουχα που θα πας με τα παλιά.

Μπάνιο στον πυρετό κάνεις μετά το 39,5. Αλλιώς δεν έχει νόημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι είδικός δεν είμαι. Μια απλή μανούλα είμαι, αλλά αυτές τις παπαρ... που τις βρήκες;

Σιγά μην κάνεις κι αφρόλουτρο στο μωρό. Αυτό μαλλον το κάνεις όταν έχει σπασμούς.

Λοιπόν πώς το κάνει η μαμά Φρόσω:

βάζει το πανάκριβο ψηφιακό θερμόμετρο στο μέτωπο του μωρού. Σε λίγα δευτερόλεπτα χτπάει ο συναγερμός (ναι έχει συναγερμό).

Πανικός, κοιτάζω με το ένα μάτι κλειστό. 40,8! τέτοια χτυπάει ο δον.

Μπάνιοοοοοο. Γδύσιμο σε ένα δευτερόλεπτο, ανοίγω την βρύση, το νερό χλιαρό όχι ζεστό ούτε κρύο. Τον βάζω από κάτω κι αρχίζω να του ρίχνω με το ντουζ αλύπητα. Σκοπός είναι το νερό να πάρει τη θερμοκρασία από το σώμα. Σε 5-10 λεπτά τον βγάζω, τον σκουπίζω, αντιπυρετικό αν μου το παίζει δύσκολος και δεν το πίνει πριν το μπάνιο. Του φοράω μόνο το βρακάκι του κι ένα φανελάκι. Μετράω 38,5!!!!

Ζήτωωωωωωω για ακόμα μια φορά νικήσαμε τη μάχη με τον πυρετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη εχω ψωνισει πολυ μα παρα πολυ οσο ημουν ελευθερη και τα ετρωγα με την παρτη μου μεχρ τελευταιας δεκαρας, τα εχω απομυθοποιησει τα ψωνια..

αλλα τωρα στη Ρωμη τα θεοποιησα....απιστευτα μαγαζια...!!!!υπεροχα πραγματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ιατρικο σαιτ τις βρηκα.

Οπου παρεπιπτοντως οπου κοιταξα ακριβως τα ιδια λενε!Δεν διαβασα καπου για αφρόλουτρο ή για καμαϊ.Εσενα θα ηθελες να σε βουτηξουνε με πυρετο κατω απο απο το νερο?

Τεσπα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Να ειναι καλα τα ζουζουνακια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φανταστειτε τι θα γινει οταν θα οργανωνουμε τα πρωτα γενεθλια!Χαμοοοοοοοοοοοος! :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Παρτυ φωτογραφιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τι γραψατε απο χθες.....!

σαν τον παλιο καλο καιρο!

Χαρα αντε μπες να μας πεις τι κανει το αντρακι σου γιατι αγχωθηκαμε!

Σωσω εσας δε σας φοβαμαι με τον πυρετο. μαλλον ο πυρετος πρεπει να σας φοβηθει μανα και κορη!!

οσο για εσωρουχα.... σε βλεπω να φορας μαυρα σε ροκ στυλ ή κανενα μωβ! δε λενε οτι οταν γινομαστε νυφες πρεπει να ειμαστε ο εαυτος μας;;; παντως παρε κανενα καινουριο σετ. να το εχεις για καλο! :P τι σκεφτηκα τωρα... ζαρτιερες που να ενωνονται με τις καλτσες με αλυσυδα!! δεν ειναι πολυ ροκ κατασταση;;; :laugh: και σιγουρα δε θα το περιμενει ο αντρας σου να δει κατι τετοιο! ;) θα μπορεις να του δεσεις και τα χερια μετα ;) με αυτες!!!! Ε, ρε γλεντια!!!!

Νανα και εγω ειμουνα γραμματεας σε επιτροπη που ελεγχαμε αν ειναι ομογενης καποιος απο Αλβανια. εγινα το 2005 που βγηκε σε συνταξε ο προϊσταμενος που ειχα και εγινα προϊσταμενη του εαυτου μου. πρωτη φορα ηταν συνοριοφυλακας γραμματεας σε επιτροπη και οταν μιλουσα με το Αρχηγειο στην Αθηνα στην αρχη νομιζαν πως ειμαι Αξιωματικος. μετα με ρωτησε ενας Δ/ντης που μαλλον καταγοταν απο Ρουμελη μερια, τι βαθμο εχω, και οταν του ειπα, λεει! Ωρε! συνοριοφυλακα εχουν εκει πανω για γραμματεα! το πως κρατηθηκα να μη σκασω στα γελια!!! παντως ηταν μπελας η ολη φαση... κυριως οταν επαιρναν απο βουλευτικα ή υπουργηκα γραφεια τηλ για να "βοηθησουμε" καποιον Αλβανο και επρεπε να τους διαολοστειλω με χαμογελο, μιας και δεν υπηρχε περιπτωση να κανω κατι τετοιο!!! αφου και ο Δντης μου, μου εδωσε το ελευθερο να τους διαολοστελνω, αλλα με τακτ και να μην πριζουν εκεινον! τι με θυμησες....

Μαρακι τι εγινε με τν καταγγελια;;;; σκισ'τον τον παλιο.....

δε θα παω στην Τροχαια;;; οι νταλικιεριδες θα με βλεπουν και θα αλλαζουν δρομο!

Χρυσουλα ο δικος σου θα σταματησει να τρωει, οταν οδικος μου θα κοιμαται ολο το βραδυ στο δικο οτυ κρεβατι non stop! :woohoo:

Αχ, βρε Καλυψουλα και για σενα τα ιδια... ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μιλαμε... εχω τη μαμα μου εδω και κοιμαται στον καναπε. τι ροχαλιτο!!! την ξυπναω για να μη ξυπνησει τα μωρα και με το που θα ξανακλεισει τα ματια, στο δευτερολεπτο ξεκιναει παλι! τη λεω, ξαπλωσε στο πλαι... αλλα και ετσι ροχαλιζει!!!

το βραδυ οταν παμε για υπνο και ακουγεται απο κατω η μαμα μου, λεει ο αντρας μου... αντε ξεκινησε η αμαξοστοιχια!!!! επομενος σταθμος Λιανοκλαδι... θα κατεβει κανεις;;;;;

εσας ροχαλιζουν οι αντρες σας;;; εμενα ευτυχως οχι. ακομα τουλαχιστον. αμα ψιλογερασουμε δεν ξερω. αλλα τοτε μπορει να βαριακουω και να μη με ενοχλει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι χρονια πολλα....και ανε..το αλλο να το πιασετε...πανω σρη κορυφη του βουνου...αν εχετε βουνα...χαχα..

φροσω μη μου μιλας ασχημα..χεσε μας με τα εσωρουχα σου..χαχα..

καταλαβα..θα παρω καινουργια..εννοειται..

λες να ρωησω αν της περισσευουν τιποτα της πεθερας;;μαρακι ευχαριστω για το αρθρο..πολυπλοκο μου φαινεται..αλλα οκ..την εκανα μπανιο..και τελικα ανβασε 38,8 και της ξανα εδωσε σε 5,30 ωρες παλι παναντολ..η παιδιατρος ειπε στις 6 ωρες αλλα κλαιν..τι ψυχη εχει 1 μισαωρο;;

βαγκ ροχαλιζει,ε;;ο περισσοτερος κοσμος..εμενα ο δικος μου οχι..και δεν μιλησα για ζαρτιερες..παναγια μου..απαπα...

παιδια ο καιρος εδω μουντος..

της χαρας ειναι καλυτερα ο μικρος..θα σας τα πει η ιδια..

χρυοσουλα οταν λες ξυπναει τι εννοεεις;;εμενα σηηκωνεται 6-7 για γαλα και ξανακοιμαται;;;

εννοειες 1 φορα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοω κοιμαται στις 9.30 κα ξυπναει οπωσδηποτε στις 3 ή στις 4..μετα 7 -7.30..αν δεν ειναι καλο βραδυ θα ξυπνησει κα;ι στις 6... :(:(:(

και παρεπιμπτοντως πινει γαλα οταν ξυπναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ ακόμα γελάω με την αμαξοστοιχία :laugh:

ετσι είναι και η δική μου μαμά

το χειρότερό μου δε στο μαιευτήριο, ευτυχώς στα δωμάτια ημουν πάντα μόνη μου..

λοιπόν σωσω να πάρεις μπεζ δαντελωτά και ζαρτιέρες..

το φόρεμα το πήρες ή ακόμα?

Μαράκι να χαίρεσαι τον μπεμπούα σου τον στρουμπουλό, δωσε του και ρουφηχτό φιλάκι στο μαγουλάκι απο μένα

λοιπόν κάποιος ξύπνησε

τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω της εδωσα αντιπυρετικο πριν 1 ωρα και περασε 1 ωρα και δεν εχει κατεβει..θα περιμενω λιγο ακομα και θα παρω τη παιδιατρο..

καλε βγηκε κρληρωση για τα μπανακια....χαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω!!!!!!!!!!

ειπε ο παιδιατρος οι πνευμονες ειναι μια χαρα

το μπουκωμα και ο λαιμος ειναι το προβλημα, γιαυτο δυσκολευεται στην αναπνοη, πολυ καθαρισμα η μυτη, και κατι σταγονιτσες μας εδωσε.

ολα καλα. ολα καλα.

σας αφηνω θα τα πουμε το βραδυ

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα σωσω μια χαρα η μπουμπού

δε μασάει πουθενα!

μόλις σου' δωσα και ψήφο για το μπανάκι

και ο Στεφανάκος μια χαρούλα

εμένα ηρθε η μαμα μου και πήρε τα κορίτσια

τ' αγόρια σούπερ, πολύ ήσυχα είναι σήμερα

έφαγαν και όλο το φαγάκι τους

ελπίζω και απόψε να είναι το ίδιο ήσυχα και να κοιμηθούν σερί

τι είπα τώρα..

το άλλο με τον τοτο το ξέρετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τι κάνετε ρε κορίτσια; Εμένα με έχει φάει η αϋπνία τις τελευταίες μέρες από τους πόνους στη λεκάνη..δεν ξέρω πώς να κάτσω πια..και δε φτάνει αυτό θέλουν να μου φέρουν τώρα να κρατήσω και τα μικρά του αδερφού μου για πόσες ώρες για να πάνε για φαγητό. Μα καμία ενσυναίσθηση; Γκρρρ τα νεύρα μου..
    • Κορίτσια αποφάσισα να αλλάξω γιατρό. Ή τουλάχιστον να πάρω δεύτερη γνώμη. Τα PI της μητριαίας αρτηρίας είναι πάνω από 2..δν ξέρω. Έχω αγχωθεί με την απάθεια του γιατρού και ότι είναι τόσο απρόσιτος.  Θέλω να ξέρω ότι έχω κάνει ό,τι μπορώ για να προλάβω τις πιθανότητες. Έστω ασπιρίνη προληπτικά.. δεν ξέρω. Ακόμη και το μέτρο στο αλάτι εγώ του το ρώτησα.. καμία οδηγία.. απλά "συνεχίζουμε κανονικά".
    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...