Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 12!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 974
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειχα προβλημα με το μαμμυ :angry: .. σημερα ηρθε κ η αδερφη μου απο Σκιαθο με τον μικρο της 2χρονων κ με ενα νινι στην κοιλιτσα 4μημων γεμησε το σπητι μωρα..ασε χαμος...εσεις βλεπω πατε για καταδυσης...αντε λιγο το κακο ,το εχω παθει κ εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα αν δεν τον βρεις τον ... ιατρο πανε νοσοκομειο να σε βοηθησουν με την αναπνοη του,ισως με μασκουλα οξυγονου για λιγη ωριστα. εισαι και μονη σου.

ευχομαι καλο βραδακι να εχετε και ειδικα εσυ χαρα

τα ξαναλεμε απο το τελ αυριο

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου.

Εγω ολο το πρωι κοιμομουν και ολο το απογευμα ημασταν θαλασσα,γυρισαμε 9 το βραδυ.Μεχρι να μαζεψω ,να κανουμε μπανιο,να κοιμησω τωρα εκατσα.

Σωσω μονο που διαβασα την περιγραφη σου μουδιασα.Ευτυχως που ολα καλα στο τελος.

Εχθες πηγαμε βολτιτσα το βραδυ και μας εκανε την χαρη και κοιμηθηκε στο καροτσι και ετσι κατσαμε για φαγητο με την υσηχια μας για μ,ια φορα!

Ρε Φροσακι πες μου εσυ που θηλαζεις κατι,οταν ειστε εξω και νυσταζουν πως τα κοιμηζεις?γιατι εμενα κοιμαται μονο με στηθος ετσι εμαθε απο μωρο.και οταν ειμαστε εξω καμια φορα νυσταζει και τρεχω να βρω καπου να θηλασω για να κοιμηθει.Εχω δοκιμασει πιπιλα,κουνημα στο καροτσι και δεν πιανει ποτε.

Αλεκακι σε πεθυμησαμε!

Χαρα περαστικα στον Στεφανακο,το μικρο μου δωστου ενα φιλακι γλυκο..

Αλεκα 1 καλως μας βρηκες ,να χαιρεσαι τα παιδακια σου.Ημικρες μας εχουν ιδια μερτα γενεθλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκαμε κοριτσια!!! εδω αστραφτη κ επιτελους δροσισε..ερχετε μπουρινη καλο..στον Βολο εβρεξε κ στην Σκιαθο βρεχη..ας ερθεικ εδω λιγο βροχουλα να κοιμιθουνε τα μωρακια μας ομορφα.. Σοφιμπελ δεν θα ξεχασουμε ποτε τα γεννεθλεια σας..Τριτη κ 13 η καλυτερη μερα της ζωης μου κ φυσικα πολυ τυχερη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax maκαρι να εβρεχε και εδω λιγακι..Αλλα που πρεπει να παει φθινοπωρο για να βρεξει εδω.

Ποτε δεν φανταζομουν οτι η Τριτη και 13 θα γινοταν τελικα η πιο ευτυχισμενη και τυχερη μερα της ζωης μου!

Σημερα ολη μερα εχω φαει ενα ψωμακι με γαλοπουλα,τυρι.Ετσι ετυχε..τωρα λυσσαω απο την πεινα,εφαγα καρπουζι αλλα τι να μου κανει.Αλλα σε λιγο θα παω για υπνο να ξεχαστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω προσπαθω να μην φαω ,εχουμε κ βαφτηση τον σεπτεμβριο κ πρεπει να παω για φορεμα ανετη.... μηπως να πεσουμε για υπνο ...λιγουραω τωρα ενα γλυκακι ,θα δω τι θα κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και'μεις Σεπτεμβρη βαφτιζουμε!Πες μου και 12 να τρελαθω!

Εγω θα πρεπει να βρω φορεμα μεσα σε μια εβδομαδα πριν την βαφτιση που θα παμε Αθηνα.Ελπιζω να προλαβω.

Λοιπον κοριτσαρες λεω να την πεσω.Φιλακια σε ολες να εχουμε ενα υσηχο βραδυ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω

τα γραφω να τα δειτε το πρωι.

μιλησα με τον παιδιατρο, μου ειπε να του μετραω της ανασες, αν ειναι πανω απο 45 ή απο 20 και κατω να τον παω νοσκομειο.

μου ειπε για φαρμακα αλλα δεν μπορω βγω εξω.

μεχρι στιγμης ειναι στις 32 αναπνοες το λεπτο.

θα τον μετρησω σε λιγο παλι, αν ειναι σταθερο θα παω το πρωι να τον δει ο γιατρος, αλλιως τρεχω νοσοκομειο.

προσπαθουσα να τον ξυπνησω πριν αλλα δεν ξυπναγε με τιποτα, του εδωσα και λιγο γαλα, τωρα κοιμαται και η ανασα του ακουγεται σαν νταλικερης.

προσευχηθειτε να γινει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Χαρα μου ολα καλα θα πανε!Το πουλακι μου!!!!!!!!!!!Ελπιζω να ειχατε καλη νυχτα!Περαστικα και παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλεκα1 ο μπεμπης μου γεννηθηκε 26/09!Σημερα κλεινουμε τον 10ο!!!!Πωπω κοντευουμε να χρονισουμε!Σαν χθες μου φαινεται που τον γεννησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζουνίτσες!!!

Χαρά μου, περιμένουμε νέα σας!!!

Ελπίζω να είναι καλύτερα ο Στεφανάκος μας!

Πιθανότατα να ξεκινήσετε μασκούλες...

Εμείς είχαμε καλό βράδυ.

Ευτυχώς!!!

Σήμερα δουλειά :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..κοιμηθηκε καλα..και ηταν να παμε επισκεψη και γκρινιαζε η μικρη..την βλεπω..ζεστη..

βαζω θερμομτρο...38,8...

σκατα..παει η επισκεψη..

κοιμαται τωρα..δεν εδωσα τιποτα προς το παρον..κατσε να ξυπνησει και θα δουμε..

μας κολησε ο στεφανος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα

ειναι καπως πιο καλα οι αναπνοες του σε λιγο παμε παιδιατρο.

εγω χαλια δεν μπορω να αναπνευσω καθολου.

οταν γυρισουμε απο παιδιατρο θα σας πω νεα.

καλε γεωργια ζηλεψατε; καλο κουραγιο, και τα ειπαμε εμεις. μηπως σε κολλησαμε απο το τηλεφωνο; χαχαχαχα

μαρακι να ζησετε, να ειναι παντα γερος και δυνατος, ο κοντες.

φευγω σε λιγο τα λεμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και απο μας

περαστικά στα αρρωστούλικα μωράκια

Χρυσούλα καλως ήρθες!

αχ τι τέλεια η Ρώμη!!

εμεις καλά

κλασικά 4 φορές στο σύνολο ξυπνήσαμε

εχω την αδερφούλα μου τώρα εδω, κάνουμε δουλειές

τα μωρά κοιμούνται

δεν πήγα τελικά να κάνω εξετάσεις στη μικρή, δεν μπόρεσα να της μαζέψω ούρα γκρίνιαζε..

χθες έφαγε κάπως καλά της είχα φτιάξει κοτόσουπα, ε λίγο με παραμυθάκι, λίγο με τραγουδάκια κάτι έφαγε..

λοιπόν σας αφήνω ΄

πάω να κάνω κουζίνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...Χαρα περαστικα στον μπουμπουκο σου...Μαρακι να χαιρεσαι το νινι σου ουτε και εγω καταλαβα πως περασε ο καιρος.....Σωσω τελος καλο ολα καλα..Αλεκα1 και sofibell εμενα ο γιος μου εχει γεννηθει 31-10 στο εξωτερικο γιορταζουν εκεινη την ημερα τις αποκριες και κανουν φαρσες...δηλαδη ο δικος μου ειναι μασκαρας χαχαχαχα....Νανουκα υπομονη η δευτερα ειναι η πιο δυσκολη νομιζω...Αλεκα καλως μας ξανα ηρθες....frosobal ο δον ισως θελει να ασχοληθεις παραπανω μαζι του για αυτο να τα κανει αυτα...δεν νομιζω να χρειαζεται ειδικο...οποια ξεχασα συτω συγνωμη..δεν τα διαβασα ολα...εμεις το σαβ/κυριακο λειπαμε συνεχεια βολτες...και περιμενω αυτο το σαββατο να παμε διακοπουλες..επιτελους...ο μικρος μου σημερα επεσε απο το κρεβατι αλλα ολα καλα μεχρι στιγμης...τελικα ειναι θεμα συνηθειας..την πρωτη φορα πηγα να πεθανω..την δευτερη λιγο καλυτερα ημουνα και σημερα ακομα περισσοτερο...παλι καλα επεσε στο χαλακι...αλλα ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας.

Εμεις ειχαμε ενα πολυ ωραιο βραδυ,κοιμηθηκε στις 12 και ξυπνησε στις 4μιση.Ανοιξα τα ματια μου και την βρηκα ορθια στα καγκελα να κανει τον ταρζαν και να τραγουδαει...Την πηρα σαλονι στο παρκο να μην ξυπνησει τον μπαμπα της που δουλευε πρωι.

Ξανακοιμηθηκαμε στις 7 και ξυπνησαμε τελικα στις10μιση.

Δεν εχω πολλες δουλειες το σπιτι ειναι τακτοποιημενο μονο που περπατας και ακους σε ολο το σπιτι ενα κριτσ κριτσ απο την αμμο.Ελεος πια οταν παμε για μπανιο το ιδιο βιολι,βαρεθηκα να σκουπιζω.

Χρυσουλακι χαιρομαι που περασατε ωραια αντε καλη συνεχεια τωρα μαζι με τον Θανασακη.Που θα βουτηξει την κορμαρα του?

Λοιπον παω για τα καθημερινα μαγειρεμα,σκουπισμα και επανερχομαι.

Την καλημερα μου σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα..αν κ βλεπω οτι δεν μπηκε καλα για πολλες απο μας...

χαρα μου περαστικα ευχομαι να μην ειναι κατι το ιδιαιτερο,μαλλον βρογχιολιτιδα λεω κ εγω οπως η φροσω...ολες το περασαμε αυτο,υπομονη θελει κ να κανεις ακριβως οτι σου πει ο γιατρος...πες μας τι εγινε...

αν χρειστεις βοηθεια εννοειται οτι μπορεις να τη ζητησεις!!!μην κολωσεις!!!!

σωσω περαστικα κ σε εσας...τι εγινε ρε γμτ????κ εμενα η μικρη ειναι λιγο μπουκωμενη κ ψιλοβηχει αλλα ακομα δεν ανησυχω...

ρε σουζαν αφου πεφτει το μωρο απο το κρεβατι γτ το βαζεις????? :woohoo:

βαγκ υπομονη με τα βραδινα...καποτε θα στρωσουν!!!!!!κ εγω ετσι λεω να παρηγορηθω..

νανα ποτε ερχεσαι ελλαδα?

εγω απο σημερα ξεκιναω νεο ωραριο..τρεις μερες τη βδομαδα κ 2 σαβ/κα το μηνα..σημερα δε δουλευω..τωρα ετοιμαζω τη μικρη κ παμε να ψωνισουμε..

αν ολα πανε καλα παρασκεη φευγουμε μονοι μας ενα 2ημερο...αχ μακαρι να μην αρρωστησει κ να παμε!!!!δεν αντεχω αλλο..θελω να ξεκουραστω..να λιωσω στη θαλασσα κ να μην κουναω ρουπι απο την παραλια...

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι χρόνια πολλά!

Σωσώ μ’ αρέσεις που σε ενόχλησε η ακύρωση της επίσκεψης...

Δε σας το ’πα... δεν ξεκίνησε καλά η βδομάδα...

Με βάλανε γραμματέας σε 1 επιτροπή ενστάσεων...

Ο μάστρος έφυγε για άδεια για 2 βδομάδες και δε μου έδωσε οδηγίες...

Το πρωί με τηλ ο πρόεδρος της επιτροπής και μου λέει: ’’ Αθηνά, μήπως έπρεπε να μας στείλεις κάτι;’’

Να ανοίξει η γη να με καταπιεί!!!

Ευτυχώς έδειξε κατανόηση που είμαι καινούρια...

Αλλά σκατά... πολύ διαδικασία για να τα τοιμάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ase μας ρε νανα με τα προβληματα σου...χαχα...

ε ναι ρε συ,θα κλειστουμε μεσα;;θα σαλταρω..εγω το απογ θα βγω.τελος..

ρωτηαα τη παιδιατρο αν κανει να παμε για μπανιο σημερα και λεει...οχι αν δε κλεισει 1 24ωρο..

σκατα..

τεσπα..να πας ρε καλυψω να ησυχασεις πια..

αλλα θα εχεις και το μουλικο,ε;;ε δε πειραζει..χαλαλι της//σε λιγο παω σουπερ με τη πεθερα..

σουζαν βαλε λιγο κονσιλερ στο μικρο αν εχει χτυπηματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα Σωσώ...

Σας βγήκα πολύ προβληματική ε;

Τι να κάνω η καημένη...

Σχολάω σε 5 λεπτά...

Θα ψήσω κάτι κοτοσνίτσελ έτοιμα.

Μια χαρά!!!

Το απόγευμα θέλω να πάω για παπούτσια.

Εδώ είναι πολύ φθηνά τα μοκασίνο... και στις εκπτώσεις έχουν πολύ καλές προσφορές!!!

Καλυψούλα αρχές του Σεπτέμβρη θα είμαι Ελλάδα!!!

Γιούπι!!!

Σας αφήνω γιατί δε θέλω να χάνω ούτε λεπτό!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις γυρισαμε απο το κεντρο...ψωνισα δυο τρια πραγματακια για μενα μονο σημερα χιχιχι....Καλυψω τον βαζω τα πρωινα και τα μεσημερια στο κρεβατι μας γιατι εκει του αρεσει να χουζουρευει...ειναι υπερδιπλο...αλλα οσο και να προσεχω πεφτει...Σωσω γελασα παλι χαχαχαχαχα δεν εχει σημαδι ευτυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
    • Μακάρι να είναι όλα καλά για όλες μας και να φτάσουμε στην γραμμή του τερματισμού με υγιέστατα μπεμπακια ♥️♥️🙏🙏🌈🌈  @Θέτις Κ. Θα το δω κορίτσι μου οπωσδήποτε το βίντεο. Η μικρούλα μου περνάει άγχος αποχωρισμού και δεν κάθεται ούτε ένα λεπτό χωρίς αγκαλιά, συν τα δοντακια που βγάζει και έχει πολύ κλάμα τις νύχτες και ανησυχία τη μερα. Για αυτό αναφέρω ότι έχουμε γονατίσει, θα με ακούσει κανένας άνθρωπος και θα πει καλά αυτή με ένα μωρό κάνει έτσι, μετά με τα δύο τι θα κάνει;; 😂😂  Χτες το βράδυ για αρκετές ώρες με έπιασε έντονη ζαλάδα, λες και μετά το μήνυμα μου εδώ το μωράκι αποφάσισε να με καθησυχάσει 🤗🤗♥️♥️ Και μιας και τα λέμε όλα εδώ, βρε κορίτσια δεν με πειραξε τόσο που τα πεθερικά μου ήταν εντελώς απόμακροι με τη μπέμπα και δεν είχα καμία απολύτως βοήθεια 1 εβδομάδα που ήμασταν σπίτι τους. Πληγώθηκα πολύ όμως γιατί ένιωσα ότι αντί να χαρούν με την εγκυμοσύνη μου, προβληματίστηκαν. Ούτε μια ευχή δεν μου έδωσαν, τίποτα. Σε μια συζήτηση με τον άντρα μου ο πατέρας του του ανέφερε το οικονομικό, και ότι έγινε πολύ σύντομα η δεύτερη εγκυμοσύνη και κάτι τέτοια. Λες και ζητήσαμε λεφτά από εκείνους για να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας. Και ο λόγος που στεναχωρήθηκα τόσο είναι γιατί ενώ ξέρουν τι έχω περάσει με τις αποβολές, αντί να πουν Παναγία μου να πάνε όλα καλά και να γεννηθεί αυτό το μωράκι, έκαναν σαν να μην το άκουσαν ποτέ. Και προβληματίστηκαν κιόλας. Νιώθω ότι όλο αυτό είναι κακή ενέργεια προς το μωράκι μου και πονάει η ψυχή μου... 😔😔
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποια γραμμή. Ίσως μια σκιά, αλλά δε το λέω με σιγουριά. Επανέλαβε την τρίτη αν δε σου έχει έρθει περίοδος γιατί ακόμα βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης μετά την οποία θέλει 2 μέρες για να δείξει. Καλή επιτυχία εύχομαι 🙏✨
    • Κι εμένα κανονικά ο γυναικολόγος μου δεν το συστήνει αλλά φέτος λόγω της έξαρσης μου είπε να το κάνω. Σε 4 βδομάδες θα το κάνω. Ξαναρώτα κορίτσι μου καλού κακού... 
    • Απο τις 10βδ περίπου όντως στις περισσότερες κοπέλες αρχίζουν να μειώνονται τα συμπτώματα! Εμενα στις 2 σταμάτησαν τα συμπτώματα περίπου την 17η αλλα στην αλλη, απο την 9η. Και θυμάμαι κι εγω ειχα πανικοβληθεί. Ξύπνησα μια μερα και απο εκει που μεχρι την προηγούμενη εκανα εμετους και με αηδιαζαν τα πάντα, ξυπνησα και ημουν τελείως καλα.   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...