Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΙΣΩΜΙΑ 15


Recommended Posts

Κοριτσάκι μου τα έχουμε πει και σε άλλα ποστάκια και για μια ακόμα φορά σου λέω "μη μασάς", όλα είναι για τους ανθρώπους. Φαντάζεσαι να ήσουν μοναχούλα χωρίς το μικράκι σου και να τα περνούσες όλα αυτά?

Μη στενοχωριέσαι και μάζεψε τις δυνάμεις σου...μια του κλεφτη, 2 του κλεφτη, 3 και το ΠΑΙΔΙ της μάνας......

ότι χρειστείς είμαι εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σακουλινα ετσι μου ειχε πει κ η γιατρος κ εγω της ειπα...μην γινει κ τριτη φορα...

ποτε δεν ημουν απο τους ανθρωπους που ελεγαν θα κανω εν παιδι...παντα ελεγα οτι θα θελω πολλα...κ τελικα...

σαβροπιγκουινε μου ο γιος ποτε δεν με βλεπει στεναχωρεμενη κ ουτε προκειτε εχω πολυ δυναμη μεσα μου...το μονο που φοβομουν ηταν μην γινει τιποτα στο χειρουργειο κ τον αφησω χωρις μανουλα...κ ενας λογος που δεν δειχνω ποτε τιποτε ειναι οτι τα καταλαβαινει το σκατουλι μου...την νυχτα πριν παω στο νοσοκομειο ο γιος μου ξυπνησε κ εκλαιγε κ ελεγε μαμα μου...κ ηρθε στο κρεβατι μου κ με πηρε απο το χερι κ μ κρατουσε ολη νυχτα...κ λεω εκεινη την νυχτα ''ωχ το πρωι θα πεθανω'' κ βρηκα δυναμη για τον γιο μου...

ας μην κανω αλλο παιδακι δεν με πειραζει απλα ποναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαελ μου αυχενικη ειχες κανει?εκει δεν ειχε βρεθει καμια προδιαθεση?ευχομαι να βγαλεις ακρη με το θεμα.σε ρωταω γιατι ειχα κι εγω παλλινδρομμη λογο χρωμμοσωματικης ανωμαλιας στη 9η....σου επεσε 2 φορες απανωτα βρε κοριτσακι τρισωμια??δεν εχω καταλαβει... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

μακαρι ελπιζω να σας ακουσει ο θεος...

ευτυχως που εχω κ τον γιο μου αλλιως θα ειχα σαλταρει τελειως...

αλλα μην μου πειτε ειμαι τελειως γκαντεμο....ζαχαρενια με ακους....

σπανιο...ολο τα σπανια μαζευω εγω

ΑΦΟΥ τα χουμε ξανα πει ΕΙΣΑΙ ΣΠΑΝΙΟ ΑΤΟΜΟ!!!! :kiss::kiss::kiss:

στελνω και σε λαρτζ εκδοση την φατσα μου για τον ΓΙΟ σου...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore στην αυχενικη δεν φαινοταν τιποτε...κ εκανα κ papA που ειναι για τρισωμια 13-18-21...η 15 ειναι η σπανια....εντωμεταξυ ευρυματα στον υπερηχο για την 15 λενε τα διαφορα που διαβαζω οτι εχει μεγαλη μυτη μυτερα αυτια κ ματια με μεγαλη αποσταση (κολλησα δεν θυμαμαι την λεξη).., 17η εβδομαδα καναμε υπερηχο κ η μπεμπα ηταν μια κουκλα...αφου κ η γιατρος μου ειπε οτι ειναι ομορφη γιατι εμοιαζε στην μαμα της....δυστηχως μετα ομως μας εφυγε...αν ζουσε σην β επιπεδου θα τα βλεπαμε ολα αυτα...ααα επισης ειναι σπανιο να ζει μεχρι τετοια εβδομαδα...η ΦΥΣΗ το αποβαλλει απο το πρωτο τριμηνο....σε μενα ομως δυστηχως δεν εγινε αυτο...επρεπε να πιστεψω οτι θα το κρατησω στην αγκαλια μου...για να με τελειωσε ψυχολογικα δευτερη φορα.

επισης την πρωτη ειχαμε δισχιδη ραχη με συνδρομο arnold chiari....κανανε μονο παθολογοανατομικη τσο εμβρυο κ οχι καρυοτυπο να δουμε αν ηταν τρισωμια....απο τα ευρυματα του υπερηχου κ της ιστολογικης ειχε περιεργο προσωπο...ολα αυτα κ συν το φετινο το πιθανοτερο ειναι να ηταν κ εκεινο τρισωμια....

περιμενω να δω τον γενετιστη κ βλεπουμε...

ζαχαρενια μου ειμαι...που να με γνωρισεις απο κοντα...θα καταλαβεις...οχι επειδη μιλαω για μενα αλλα παντα ημουν η ψυχη της παρεας κ μεσα στην τρελη χαρα...τωρα εχω πεσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ραφαελακι σε καταλαβαινω και πιστευω οτι δεν υπαρχει μεγαλυτερος πονος απο αυτον...θα βρεις ακρη κοριτσακι μου μη ξεχνας οτι μπορει οντως να ειναι τυχαια γεγονοτα και ειναι και το πιο πιθανο...ομως αυτη τη φορα να το ψαξεις μεχρι τελους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω...

αχ κ σημερα εβλεπα στον υπνο μου οτι πηγα στον γενετιστη...κ μου ειπε οτι η τρισωμια εμφανιστηκε απο τα χημικα κ τις ακτινοβολιες....να μην ξαναφαω ντοματες....

κ συνεχεια βλεπω οτι ειμαι εγκυος κ συνεχεια χειρουργεια...

ζαχαρενια μου μονο στον θεο αφηνω την τυχη μου πια...πιστευω πολυ κ ξερω οτι θα με βοηθησει...κ δεν το βαζω κατω...ας ευχηθουμε (δεν λεω ας ελπισουμε) να μας βοηθησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μου κάνει εντύπωση που η τρισωμία 15 δε φάνηκε στην αυχενική.Τα παιδάκια αυτά έχουν πάντα πρόβλημα στην καρδιά που φαίνεται από την αυχενική...Μήπως στην επόμενη εγκυμοσύνη σου να άλλαζες διαγνωστικό κέντρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αυχενικη δειχνει τις τρισωμιες 13, 18, 21 και 13-18....μονο με τροφοβλαστη φαινεται αν φυσικα επιβιωση μεχρι την 10η εβδομαδα...ειπαμε εγω ειχα την τυχη με το μερος μου σε αυτη την εγκυμοσυνη...

δεν φαινεται....κ η καρδουλα της ηταν δυστηχως αψογη μαλλιστα στην αυχενικη καναμε 1,5 ωρα εξεταση κ η μια ηταν πανω στην καρδουλα της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΡΑΦ ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΣΑΤ ΚΑΙ ΤΣΟΥΤ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?????

ΚΛΑΨ ΚΛΟΥΨ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

η αυχενικη δειχνει τις τρισωμιες 13, 18, 21 και 13-18....μονο με τροφοβλαστη φαινεται αν φυσικα επιβιωση μεχρι την 10η εβδομαδα...ειπαμε εγω ειχα την τυχη με το μερος μου σε αυτη την εγκυμοσυνη...

δεν φαινεται....κ η καρδουλα της ηταν δυστηχως αψογη μαλλιστα στην αυχενικη καναμε 1,5 ωρα εξεταση κ η μια ηταν πανω στην καρδουλα της....

Χρυσανθη εαν θες καλο γεννετιστη πηγαινε στον Κο Παγκαλο το 1998 επιασα δουλεια στο κεντρο του εκανα την πρακτικη μου εκει για ενα χρονο ειναι πολυ καλος σαν επαγγελματιας και ππιστευω να βρειτε λυσεις

και εμεις ειχαμε ανωμαλιες κατα την διαπλασιν στην 24 εβδομαδα στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα ειχε βγει φυσιολογικο καρυοτυπος αυτο θεωρουν τυχαιο γεγονος κανονικα επρεπε να σε παραπεμψουν σε εξεταση καρυοτυπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλεντινα εχουμε ξαναμιλησει περισυ...δεν ξερω αν με θυμασαι σαν ραφαελ...αλλα θα μεινω ως χρυσανθη..γιατι ηταν το ονομα που θα εδινα στις μπεμπουλες...

το δειγμα το ειχαμε δωσει στον παγκαλο της αμνιο κ τωρα απλα περιμενω να βγουν τα παθολογοανατομικα κ θα δω γενετιστη...

περισυ μου ειχαν πει να μην κανω καρυοτυπο...τεσπα ελπιζω να βγει μια ακρη...αν κ σημερα εμααθα οτι κ αυτο θεωρειται τυχαιο γεγονος....ποσα τυχαια σε 1 χρονο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν βγαζεις τελικα ακρη απλα κανεις τον σταυρο σου και προχωρας......παντως ολα συμβαινουν σε μπουμπουδες γαμωτο......στην δευτερη εγκυμοσυνη ημουν πολυ χεσμενη δεν την χαρηκα και ουτε προκειται να ξαναχαρω ομως δοξα το θεο πλεον πηγαν καλα.....και εχω το μπουμπουκακι μου αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλεντινα κ τα δυο ειναι ασχετα μεταξυ τους δηλαδη δεν συνδεονται τελικα...κ ειναι τυχαια γεγονοτα...

να πω ομως κατι?μεσα σε ενα χρονο ποσο τυχαια μπορει να ειναι?εγω να δεις ποσο φοβομουν αφου οταν μου ειπαν οτι ειχε σταματησει η καρδουλα της...εγω ειπα οτι της εκανα κακο απο το αγχος...αφου οταν πηρα τα αποτελεσματα απο την αμνιο ανακουφιστικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περισυ ημουν χαλια...φετος ειναι αλιως...συνηθισα...

προχωραω δεν μπορω να κανω κ κατι...προσπθαω τουλαχιστον να διαβαζω οτι βρω για να ξερω τι γινεται...σε λιγο θα παρω μαστερ στην γυναικολογικα κ στην γεννετικη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι μικρόβια που δεν εντοπίζονται εύκολα είναι η αλήθεια με μια απλη καλλιέργεια ούτε έχουν κάποιο σύμπτωμα ώστε να το ψάξουμε  Εμείς το βρήκαμε όταν αντρας μου έκανε καλλιέργεια σπέρματος.. εγω δεν έκανα εξέταση αλλα όπως και να είχε έπρεπε η θεραπεία να γίνει ταυτόχρονα.. πηραμε αντιβίωση για ένα μήνα και οι δυο αλλά μας είπαν επαφες να έχουμε κανονικά άσχετα που παίρναμε την αντιβίωση και έτσι κάναμε εγω έμεινα εγκυος τότε στο πρώτο μου παιδί  υπάρχουν πολλές αντιβιωσεις που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη   Το θετικό είναι ότι έμεινες εύκολα εγκυος όποτε κρατησε αυτό κορίτσι μου εμένα με πηρε 1,5 χρόνο να έχω σύλληψη στο πρώτο παιδάκι μου, το δεύτερο το έπιασα πολύ εύκολα  ζορικη δουλειά έχει ο αντρας σου υπομονή τώρα μέχρι να ξανά έρθει 😊
    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...