Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο 2


Recommended Posts

Χρύσα82 έγραψε:

Μαράκι μου υπομονή,τελικά όλες πονούσαμε αυτόν τον μήνα,τί έγινε??

ΟΛΕΣ ΠΟΝΕΣΑΜΕ ΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΙΡΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ!!!!!!!!!!! ΑΠΟ ΖΕΣΤΙ ΝΑ ΙΝΕ?????????

ΤΙΧΕΟ ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΟΟΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 888
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα persia μου... δεν είναι κακία αυτό που λες.. όλες το έχουμε σκεφτεί " γιατί εμένα??" και βέβαια εννοείται ότι με αυτό δεν ευχόμαστε να είχε συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα...προς θεού!! Απλά σε πιάνει το παράπονο... persia μου εσένα μέχρι πόσες καισαρικές σου είπανε ότι μπορείς να κάνεις? εμένα 3... πάει η μία, μένουν άλλες 2...και δεν θυμάμαι αν σε είχα ξαναρωτήσει αλλά στους πόσους μήνες μετά την καισαρική σου είπαν ότι μπορείς να ξαναμείνεις?

Εμένα πάλι κοριτσάκια μου άφαντη η περίοδος 37η μέρα σήμερα και δεν έχω καν συμπτώματα... :S:S δεν θέλω να μου μεγαλώσει πάλι ο κύκλος!!

Νίνα μου τέλειο το λουλούδι!!

Χρύσα μου είσαι τυχερή που η πεθερά σου ασχολείται με λουλούδια... εμένα η δικιά μου ούτε να τα βλέπει (και τώρα που είμαι εδώ η μαμά μου τα φροντίζει..) μόνο λαχανικά θέλει να βάζει... όσο το σπίτι μας ήταν άδειο έβαζε πατάτες στην αυλή μας :blink::blink: (έχει 4 στρέμματα πολύ κοντά στο σπίτι της που μπορεί να φυτέψει ότι θέλει και αυτή ερχόταν και φύτευε στην αυλή μας που είναι και πιο μακριά απο το σπίτι της και πιο μικρή) και όταν παντρευτήκαμε και είπαμε θα βάλουμε γρασσίδι και λουλούδια και δέντρα χαλάστηκε!!! γιατί λέει τα λουλούδια δεν τρώγονται!! Ε και της είπα και εγώ μα δεν είχαμε σκοπό να τα φάμε!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: μα ρε κορίτσια να βγαίνω στο μπαλκόνι και να κοιτάω τις πατάτες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια! Τι κάνετε σήμερα? Μπήκα πρωί σήμερα γιατί μετά θα πάμε για ψώνια με την κουμπάρα μου κ δεν ξέρω τι ώρα θα γυρίσω.

Γιώργο σας χαίρομαι πολύ που είστε τόσο αγαπημένοι με τη γυναίκα σου! Ο Θεός θα σας δώσει παιδάκια γιατί το αξίζετε! Έτσι λέω κ εγώ στον άντρα μου: "είναι δυνατόν η αγάπη μας να μην μοιραστεί με ένα (τουλάχιστον) παιδάκι?" Όχι βέβαια! :)

Εγώ λατρεύω τις τριανταφυλλιές αλλά ήδη έχω χαλάσει 2 κ λέω να μην ξαναπροσπαθήσω. Τι να σου κάνουν κ τα καημένα τα φυτά στο μπαλκονάκι κ στις γλάστρες? Η μαμά μου στη Λεπτοκαρυά έχει 33 τριανταφυλλιές, αλλά εκεί έχει κήπο, είναι αλλιώς... Κ να φανταστείτε πως δεν χάλασε καμιά τους κ ας είχαμε να πάμε έναν ολόκληρο χειμώνα... Εγώ μόνο μαστιχιές κ μολόχες έχω (είναι ανθεκτικές) α, κ μια λεμονίτσα... Την αγαπώ αυτήν την λεμονίτσα, γιατί έκανε πολλά άνθη κ μικρά λεμονάκια αλλά δεν κράτησε κανένα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosa μου συγνώμη που παίρνω το θάρρος κ απαντώ εγώ, αλλά κ εγώξέρω μέχρι 3 καισαρικές μπορείς να κάνεις. Τελευταία όμως άκουσα για γιατρούς που κάνουν μέχρι 5 αλλά κ για άλλους (ξέρω εδώ στη Θεσ/νίκη) που κάνουν Φ.Τ. μετά από καισαρική, αν φυσικά δεν υπάρχει άλλος κίνδυνος. Ρωτούσα κ εγώ τον γιατρό μου, γιατί αν ποτέ φτάσω στη γέννα, θα γεννήσω κ εγώ με καισαρική, λόγω αδύναμου αμφιβληστροειδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim έγραψε:

Εγώ λατρεύω τις τριανταφυλλιές

Καλημέρα Δημητρούλα!! και εμένα μου αρέσουν οι τριανταφυλλιές έχω αρκετές στο σπίτι... αλλά η αγαπημένη μου είναι αυτή μυρίζει τέλειααα!!

Ελπίζω να μπει η φωτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Εμένα πάλι κοριτσάκια μου άφαντη η περίοδος 37η μέρα σήμερα και δεν έχω καν συμπτώματα... :S:S δεν θέλω να μου μεγαλώσει πάλι ο κύκλος!!

DIOSA μου εμείς μαζί πάμε! Κ εγώ είχα κύκλο 35-38 μέρες και τώρα πήγα 40-44!!!!!!:blink::blink:

DIOSA έγραψε:

Χρύσα μου είσαι τυχερή που η πεθερά σου ασχολείται με λουλούδια... εμένα η δικιά μου ούτε να τα βλέπει

Ναι είμαι πολύ τυχερή γενικότερα για την πεθερά μου!!

Είναι πάρα πολύ καλή,διακριτική και με βοηθάει πολύ! ;)

Ελάτε να δείτε την δική μου αυλή..Παρ'όλο που είναι μικρή έχουμε απ'όλα,τριανταφυλλιές (σε όλα τα χρώματα),λεμονιά και άλλα πόσα λουλούδια και σε γλάστρες και στο χώμα!!

Όσο για την καισαρική κ εγώ έχω ακούσει αυτά που σου είπε και η Δήμητρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΙΜΕΡΑ ΔΙΜΙΤΡΑ...ΚΑΙ ΕΓΟ ΕΧΟ ΣΤΗΝ ΑΥΛΙ ΜΙΑ ΔΑΜΣΚΙΝΙΑ.... ΑΦΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΜΕΝΟ ΕΓΟ ΙΝΕ ΜΕ 2 ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ....ΕΓΟ ΜΕΝΟ ΣΤΟ ΟΡΟΦΟ,ΚΑΙ ΚΑΤΟ ΜΕΝΙ Η ΙΔΙΟΚΤΙΤΡΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΕΡΙ..ΜΕΝΙ ΣΤΗΝ ΚΑΝΑΔΑ...ΟΠΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΕΧΙ ΚΑΙ ΑΥΛΙ ΠΡΟΣΤΑ..ΟΤΑΝ ΙΡΤΑ ΕΓΟ ΕΔΟ ΙΘΑΝ ΣΚΕΔΟΝ ΠΑΡΑΤΙΜΕΝΟ...ΚΑΙ ΦΑΝΔΑΖΕΣΤΕ ΠΟΣΙ ΔΟΥΛΕΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΙ...ΒΕΒΕΑ ΕΓΟ ΙΡΤΑ ΕΔΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΥΡΑΣΟ ΑΦΤΟ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΜΕΝΟ ΕΓΟ...ΙΝΕ 90 ΤΕΤΡΑΓΟΝΙΚΑ....ΒΕΒΕΑ ΙΝΕ ΠΑΛΙΟ,ΑΛΑ ΜΕ ΛΙΓΙ ΔΟΥΛΤΣΑ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΟΚΛΙ....ΚΑΠΟΤΕ ΙΤΑΝ ΜΟΝΟΚΑΤΙΚΙΑ..ΤΟ ΙΧΕ ΕΝΑ ΠΑΠΟΥ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΕΘΑΝΙ ΤΟ ΑΦΙΣΕ ΚΛΙΡΟΝΟΜΙΑ ΣΕ 2 ΕΝΓΟΝΙΑ...ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΦΤΟΥΣ,ΙΧΕ ΚΑΤΙ ΙΚΟΠΕΔΑ ΚΑΙ ΤΑΔΟΣΕ ΠΑΡΟΧΙ ΚΑΙ ΠΙΡΕ ΚΕΝΟΥΡΙΟ ΑΠΟ ΕΚΙ..ΚΑΙ ΙΤΕΛΕ ΑΦΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΟ ΕΓΟ ΤΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙΣΕ...ΙΧΑΜΕ ΣΙΝΕΝΟΙΤΤΙ ΣΕ 5 ΕΚΑΤΟΜΙΡΙΑ ,ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΙΤΑΝ ΔΡΑΧΜΕΣ ΑΚΟΜΑ...ΔΙΛΑΔΙ 15000Ε..ΤΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΑΛΑΞΕ ΤΟ ΕΥΡΟ ΙΤΑΝΕ ΛΕΦΤΑ....ΒΕΒΕΑ ΘΕΛΟ ΑΛΑ ΤΟΣΑ ΜΠΟΡΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΣ ΑΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ..ΑΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΟΚΛΙ....ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΔΟΝ..ΠΙΓΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΚΙΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΦΤΟΣ ΜΟΥ ΙΠΕ ΠΟΥ ΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟ...ΕΠΙΔΙ ΣΕ ΑΦΤΟ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΙΤΕΛΑ ΕΓΟ ΙΠΑΡΧΟΥΝΕ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΣΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΙΝΕ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΟ ΕΓΟΝΙ...ΔΙΛΑΔΙ ΔΕΝ ΧΟΡΙΣΑΝ ΤΗ ΕΧΙ ΚΑΦΕ ΕΝΑ ,,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΡΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΝΙΚΙΟ....ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ ΑΛΟ ΕΝΓΟΝΙ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΙΟΣ ΙΤΑΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ...ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΕΔΟ?????????????ΑΑΑΑ ΝΑΙ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΙΡΤΑΜΕ ΕΔΟ ΕΧΙ ΦΙΤΡΟΣΙ ΜΙΑ ΔΑΜΑΣΚΙΝΙΑ ΑΠΟ ΜΟΝΙ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΙΣΑΜΕ ...ΚΑΙ ΑΦΤΗΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΦΑΡΙΣΤΙΣΙ ΜΑΣ ΚΑΝΙ ΚΑΦΕ ΧΡΟΝΙ 3 ΔΑΜΑΣΚΙΝΑ!!!!!!!!!!!ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ,3 ΜΟΝΟ...ΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΙΑΝΔΑΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΑ ΠΟΛΑ ΑΛΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim έγραψε:

Diosa μου συγνώμη που παίρνω το θάρρος κ απαντώ εγώ, αλλά κ εγώξέρω μέχρι 3 καισαρικές μπορείς να κάνεις. Τελευταία όμως άκουσα για γιατρούς που κάνουν μέχρι 5 αλλά κ για άλλους (ξέρω εδώ στη Θεσ/νίκη) που κάνουν Φ.Τ. μετά από καισαρική, αν φυσικά δεν υπάρχει άλλος κίνδυνος. Ρωτούσα κ εγώ τον γιατρό μου, γιατί αν ποτέ φτάσω στη γέννα, θα γεννήσω κ εγώ με καισαρική, λόγω αδύναμου αμφιβληστροειδή.

Kαι εγώ τα έχω ακούσει... αλλά για ΦΤ μετά την καισαρική πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 2 χρόνια για να ξαναμείνεις... και εγώ δεν θέλω να περιμένω τόσο... και μετά απο 2 καισαρικές είχα ακούσει πως δεν κάνουν ΦΤ.. ο τελευταίος γιατρός που πήγα είπε αν είναι σε καλή κατάσταση η μήτρα μετά απο 3 καισαρικές μπορείς να κάνεις και 4η αλλά μου είπε "κάνε εσύ 1 μωράκι τώρα και τα υπόλοιπα τα βλέπουμε στη πορεία.."

Και έχει δίκιο... ας κρατήσουμε με το καλό 1 γερό μωρό στην αγκαλιά μας και για τα υπόλοιπα θα έχουμε χρόνο να σκεφτούμε...

Αχ Χρύσα μου και εμένα η αυλή μου έτσι είναι έχει απ'όλα...έχω το μικρόβιο απο τη μαμά μου...τη δικιά της αυλή να δείς... παράδεισος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τις καισαρικες θα σας πω εγω που το εψαξα καλα...

καισαρικες κανεις μεχρι 4 σιγουρα..και αν η μητρα ειναι γαματη φτανεις κ τις 6...

το προβλημα ξεκιναει αν εχεις διαφορετικες τομες...κ εννοω οτι οι τομες οταν πας να γεννησεις ειναι η μια πανω στην αλλη...οταν ομως κανεις καισαρικη σε μικρη εβδομαδα..π.χ. εγω ειναι διαφορετικη η τομη..δηλαδη εγω εχω 2 τομες στην μητρα μου πολυ κοντα η μια με την αλλλη κ δεν εινα καλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΟ ΞΕΡΟ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΕΣΑΡΙΚΙ ΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΣΤΟ ΔΕΦΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ....

ΕΠΙΣΙΣ ΕΧΙ ΜΙΑ ΑΛΙ ΚΟΠΕΛΑ ΕΔΟ ΠΟΥ ΦΕΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΙ ΚΕΣΑΡΙΚΙ....ΑΛΑ ΤΗ ΙΧΑΝ ΜΑΛΟΣΙ Η ΓΙΑΤΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΟΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΤΙΚΑΝ..ΤΗΝ ΕΣΤΙΛΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΙΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

για τις καισαρικες θα σας πω εγω που το εψαξα καλα...

καισαρικες κανεις μεχρι 4 σιγουρα..και αν η μητρα ειναι γαματη φτανεις κ τις 6...

το προβλημα ξεκιναει αν εχεις διαφορετικες τομες...κ εννοω οτι οι τομες οταν πας να γεννησεις ειναι η μια πανω στην αλλη...οταν ομως κανεις καισαρικη σε μικρη εβδομαδα..π.χ. εγω ειναι διαφορετικη η τομη..δηλαδη εγω εχω 2 τομες στην μητρα μου πολυ κοντα η μια με την αλλλη κ δεν εινα καλο...

Εμένα δηλαδή Χρυσάνθη μου που η κοιλιά μου ήταν σαν να ήμουν 10 μηνών :blink::blink: όταν μου κάνανε την τομή, λογικά θα την κάνουν πάλι στο ίδιο σημείο... εσένα που ακριβώς είναι? χαμηλά-ψηλά?

Νίνα μου πολύ μάρεσε αυτό με τα 3 δαμάσκηνα!!! :laugh: :laugh: τεμπέλα τη κόβω τη δαμασκηνιά σας!! Η δικιά μας πές της κάνει αρκετά για όλα τα παιδιά της γειτονιάς και όλο μας το σόι!! μπας και ζηλέψει και κάνει παραπάνω!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diosa μου η τομη της καισαρικης γινεται χαμηλα...την μεσα στην μητρα δεν την βλεπουμε...γινεται κοντα στον τραχηλο...εσενα φανταζομαι δεν θα ειναι προβλημα γιατι η μητρα σου μεγαλωσε πολυ...εγω εχω 2 τομες...η μια διπλα διπλα στην αλλη...

εσενα μαλλον στο ιδιο σημειο...γιατι θα βλεπουν που ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΑ ΣΙΜΠΕΤΕΡΑ...ΟΤΑΝ ΕΧΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΙΝΕ ΓΕΜΑΤΙ..ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΧΡΟΝΙ ΛΕΓΑΜΕ "ΑΝΤΕ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΚΑΝΙ ΠΟΛΑ"..ΑΛΑ ΜΠΑΑΑΑ...3 ΚΑΙ ΦΤΑΝΙ....ΤΟΡΑ ΠΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΙ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΗΣ...ΜΑΣ ΚΑΝΙ ΣΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΙ ΚΑΙ ΑΦΤΟ ΦΤΑΝΙ....

ΑΦΤΟ ΜΕ ΤΗΣ ΠΑΤΑΠΕΣ ΔΕΝ ΠΕΖΕΤΕ....ΕΚΟΝΟΜΑ Η ΠΕΤΕΡΑ ΣΟΥ....ΤΟ ΦΑΙ ΣΚΕΦΤΕΤΕ...

ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΙΡΤΕ Η ΘΙΑ ΜΟΥ{ΙΔΙΟΤΙΤΡΙΑ}ΣΚΕΦΤΙΚΕ ΝΑ ΒΛΑΛΕ 2 ΔΟΜΑΤΙΕΣ...ΕΓΟ ΤΗΝ ΙΠΑ ΘΕΛΙ ΠΙΡΠΙΙΣΙ...ΠΙΓΕ ΚΑΙ ΠΙΡΕ 2 ΝΤΟΜΑΤΙΕΣ..2!!!! ΡΙΖΕΣ.....ΤΑΒΑΛΕ ΚΑΙ ΛΕΙ ΔΑΞΙ ΤΟΡΑ ΡΤΟΜΕ ΝΤΟΜΑΤΕΣ...ΑΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΘΑ ΚΑΤΑΡΙΖΙ ..ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΕΣΙ ΤΙΠΟΤΑ ...ΜΟΝΟ ΜΠΟΛΙΚΟ ΝΕΡΟΟΟΟΟ..ΠΟΥ ΑΦΤΕΣ ΔΕΝ ΤΕΛΟΥΝΕ ΣΙΝΕΧΙΑ ΝΕΡΟΟΟ...ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΠΕΡΙΛΑΒΟ ΕΓΟ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΜΕΡΑ ΕΠΕΡΝΕ 2 ΝΤΟΜΑΤΕΣ...ΓΙΝΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΒΕΒΕΑ Η ΝΙΝΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΑ 2......ΑΡΙΑ!!!! ΤΗΝ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΔΟΣΕ 2 ΝΤΟΜΑΤΕΣ...

ΤΗΝ ΔΕΦΤΕΡΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΙΡΤΕ ΠΙΓΕ ΠΙΡΑ ΠΑΛΙ ..ΑΦΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ 3 ΡΙΖΕΣ....ΑΛΑ ΕΚΙΝΙ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΞΙΠΝΙΣΕ ΚΑΙ ΝΙΝΑ...ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΜΟΝΟ ΘΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ....ΚΑΙ ΒΕΒΕΑ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ......ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΑΖΙ..ΛΕΙ "ΔΕΝ ΙΝΕ ΚΑΛΟ ΤΟ ΧΟΜΑ"..ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΙΝΕ ΑΛΑ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΞΕΡΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΑΦΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έτσι λέω Χρυσάνθη μου ότι θα φαίνεται λογικά και θα την κάνουν πάλι την τομή στο ίδιο σημείο... ρωτάω αν είναι χαμηλά η ψηλά γιατί έχω δει σε άλλες κοπέλες που είναι πιο ψηλά απο τη δική μου... εμένα είναι τέρμα κάτω.. πιο κάτω δεν πάει και έλεγα μήπως το κανονικό είναι να είναι πιο ψηλά... τέπσα θα το δούμε στην πράξη και αυτό...

Νίνα μου άσε.. η πεθερά μου έχει κόλλημα με αυτά αλλά δεν την αδικώ γιατί μεγάλωσε 9 παιδιά έτσι... απλά τώρα δεν μπορεί να καταλάβει ότι ΔΕΝ έχει 11 στόματα να ταίσει... και βάζει και βάζει και μετά δεν μπορεί να τα μαζέψει και χαλάνε...

Και εμείς φυτεύαμε ντομάτες πιπεριές μελιτζάνες αγγουράκια αλλά απο πέρυσι που ξεκίνησε ο άντρας μου να έρχεται εδώ τα καλοκαίρια δεν βάζω.. μόνη μου δεν μου κάνει αίσθηση να πηγαίνω στο χωράφι και να κάθομαι να ασχολούμαι...την πρώτη χρονιά είχαμε βάλει και φασολάκια , αρακά καρότα παντζάρια σπανάκι απόλα... ολο το καλοκαίρι εφτιαχνα κονσέρβες!! :laugh: αλλά το χειμώνα μετά ήταν καλά τα είχαμε όλα!!

Αλλά είναι δουλειά που θέλει να ασχολείσαι...Τώρα βάζει η μάνα μου και τρώμε απο αυτά... μια χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Και εμείς φυτεύαμε ντομάτες πιπεριές μελιτζάνες αγγουράκια αλλά απο πέρυσι που ξεκίνησε ο άντρας μου να έρχεται εδώ τα καλοκαίρια δεν βάζω.. μόνη μου δεν μου κάνει αίσθηση να πηγαίνω στο χωράφι και να κάθομαι να ασχολούμαι...την πρώτη χρονιά είχαμε βάλει και φασολάκια , αρακά καρότα παντζάρια σπανάκι απόλα... ολο το καλοκαίρι εφτιαχνα κονσέρβες!! :laugh: αλλά το χειμώνα μετά ήταν καλά τα είχαμε όλα!!

Αλλά είναι δουλειά που θέλει να ασχολείσαι...Τώρα βάζει η μάνα μου και τρώμε απο αυτά... μια χαρά...

Ευτυχώς έχει χώρο ο μπαμπάς μου κ έχει βάλει απ'όλα τα καλά.Πάει ο αντρούλης μου τα απογεύματα όποτε μπορεί και τον βοηθάει.

Το ψυγείο μου είναι πάντα γεμάτο απο φρέσκα λαχανικά..

Σήμερα θα μου φέρει καλαμπόκια ..Του έκανα παράπονα γιατί εχθές τα πήγε όλα στην θεία μου!Και μ'αρέσουν τόσο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Χρύσα μου και εμένα μου αρέσουν πολύ τα καλαμπόκια... μιαααμ ειδικά ψητά στα κάρβουνα... είναι τέλεια... μου αρέσει και το καλαμποκόψωμο που φτιάχνει η πεθερά μου!!! ειδικά αμα το κάνεις τοστάκι με κασέρι και γαλοπούλα γίνεταιιιι άλλο πράγμα!! Αλλά έχει ΤΙΣ θερμίδες το καλαμπόκι!! γιατί όλα τα νόστιμα πράγματα είναι και παχυντικά??? :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΛΕ......................................

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΚΑΛΟΣ ΤΗΝ ΠΙΠΙΤΣΑ......

ΕΔΟ ΠΙΠΙΤΣΑ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΡΕΧΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: ΔΡΟΣΙΙΙΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑ :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου και Γιώργο φυσικά!

Άντρια μου σε καταλαβαίνω γιατί τα πέρασα κι εγώ..Έβγαλα ήδη τους 2 φρονιμήτες μ ε επέμβαση και μου έμειναν οι άλλοι δύο!! Μάλλον τον άλλο μήνα θα πάω! Εσύ πήγες οδοντίατρο? Μπορεί να μην έχουν χώρο να βγουν.

Πέρσια μου γλυκιά μου κοπέλα με συγκίνησαν τα λόγια σου περί ζωδίου..Σε ευχαριστώ και ξέρεις ότι είναι αμοιβαία τα αισθήματα!!

Χρύσα μου πως πάει η δουλειά?

Νίνα μου εγκρίνω το εξώφυλλο!!!!

Δημητρούλα πώς είσαι? Ο μπαμπάς σου? Εύχομαι να μην έρθουν οι ρώσσοι!!

Πιπίτσα μου κι εγώ ζεσταίνομαι αλλά τι να κάνουμε??? Έλα στην Κύπρο και θα καταλάβεις τι εννοώ ζέστη!

Εγώ κορίτσια έχω πολύ αίμα, πάρα πολύ όμως και για αρκετή ώρα έτρεμε το χέρι μου..Σαν αδυναμία..Μαλλον θα παρω το γιατρό μου να το πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ......... Nikulina μου τέλειο!!!!!!!!!!!!!

Άντε βρε............. και μου άνοιξες την όρεξη!!!!!!!!!!!!!!!

Andria μου.................. περαστικούλια καλό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά τ΄ άλλα............. πες χαπακώνεσαι και κάτι γίνεται.................

Ο φρονιμήτης ο άτιμος δεν παλεύεται..............

Κι εγώ κάποια στιγμή............ θα πρέπει να περιμένω τους άλλους 2.........

Ρε κορίτσια.......... από νωρίς το πρωϊ σήμερα........ έχω φοβερές κράμπες...... στην κοιλιά............ μιλάμε είναι πολύ ενοχλητικό........ δεν το λες ακριβώς πόνο αλλά............ μου ΄χει σπάσει τα νεύρα!!!!!!!!!!!!!

:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαράκι μου!!!!!!

Περαστικούλια........ κι υπομονή......... τί άλλο να κάνεις??????

Η Κύπρος είναι πολλών χρόνων απωθημένο μου.........

Ελπίζω κάποια στιγμή να την επισκεφθούμε με τον καλό μου............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και εμένα μου τα έλεγε το λισακι . Και είχε δίκιο έκανα εξωσωματικη κτλ χωρίς να πολύ ασχοληθούν στο κέντρο, γτ θεωρούν ότι μόνο στη γυναίκα πρέπει να δώσουμε βάση παρόλο που το θέμα μας ήταν γνωστό! Τελικά και φυσικά έμεινα έγκυος και στην αγκαλιά μου έχω το παιδάκι με απλές βιταμίνες των 15€!! Μέσα σε ένα μήνα!!!  @marinamanoulitsa
    • @marinamanoulitsa α ναι ειχες κανει σαλπιγγογραφια προσφατα το ειχα ξεχασει. Σπερμα έχετε τσεκάρει? Εμεις ξέρουμε πως εκει ειναι κυριως τ θεμα μας. Ξερω οτι δ προσπαθώ καιρο. Περυσι π αποφασισαμε για 3ο ηρθε στους 6 μηνες. Φετος ξεκινησαμε το Φεβρουάριο. Δεν προσπαθω καιρο δηλαδη. Αλλα εναν ορμονολογικο σκέφτομαι να τον κανω να δω αν ολα ειναι καλα. Ειμαι κ σε ηλικια π δ με παιρνει να χανω χρονο.  
    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...