Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο 2


Recommended Posts

Νίνα μου και εμένα κολλάει πού και πού!

Αγχώθηκα και για την περίοδο γιατί είχαμε ένα ατυχηματάκι μες στο μήνα και δεν ξέρω...Είναι και οτι θα μου χαλάσει ο κύκλος και μετά τι να κάνω τον Οκτώβρη με το γάμο??? Αλλά γενικά δεν έχω όρεξη!

DIOSA το ξενυχτήσαμε χθες???? Μελετούσες για το βιβλίο ε??? Από τη θεωρία στην πράξη!!!!!!!!1 :woohoo: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 888
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑΡΑΚΙ...ΠΡΙΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΙΣ ΠΡΟΤΑ ΤΗΣ ΑΣΚΙΣΙΣ....

ΕΜΙΣ ΣΕ 6 Η 7 ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΣΚΙΣΙΣ ΜΙΠΟΣ ΘΑ ΠΙΑΣΙ ΚΑΙ ΟΛΑΣ...ΛΕΜΕ ΝΑ ΑΦΙΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΝΑ ΔΙΝΑΜΟΣΟΥ...

ΜΙΝ ΑΝΧΟΝΙΣ.....ΜΕΧΡΙ ΣΤΟ ΟΚΤΟΒΡΙΟΣ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΣΤΑΤΕΡΟΠΙΙΤΙ ΠΑΛΙ...ΚΑΙ ΑΝ ΙΧΕΣ ΑΤΙΧΙΜΑΤΑΚΙ ,ΔΕΝ ΜΠΙΡΑΖΙ...ΔΑΞΙ Ο ΤΙ ΘΕΛΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΓΙΝΙ...ΑΠΛΟΣ ΘΑ ΙΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΙ ΜΑ ΠΟΛΙ ΟΜΟΡΦΙ ΚΑΙ ΙΡΕΜΙ{ΙΣΙΧΙ}ΝΙΦΙ....ΘΑ ΙΣΕ ΟΛΟ ΚΑΤΙΣΤΙ...ΟΥΤΕ ΧΟΡΟ ,ΟΥΤΕ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣ..ΞΕΧΑΣΕΤΑ ΑΦΤΑ....ΑΛΑ ΟΜΟΣ ΤΗ ΠΙΟ ΟΡΕΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΟΡΑΚΙ? ΝΟΜΙΖΟ ΠΟΣ ΑΞΙΖΙ ΘΙΣΙΕΣ....

ΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΡΕΛΑΤΙΚΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΜΕΤΡΙΣΟ...ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΕΤΡΙΣΟ...ΕΤΣΙ ΜΙΝ ΑΝΧΟΝΕΣΕ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΙΝΕ...

ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ...ΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σαααας!!!! Τελικά τα κατάφερα να μπω!! απο χθες προσπαθώ!! (όχι για να μη λέτε ότι σας ξέχασα και το έριξα στις ασκήσεις!!! :P:P )

Λοιπόοον να τα πιάσω με τη σειρά!!

Δημητρούλα μου καλά θα περάσω αυτό είναι σίγουρο.. ;) να μην είχε και το mammy πρόβλημα ακόμα καλύτερα!! το τικεράκι ναι το άλλαξα μετα που πήγα στον γιατρό και μου έδωσε το οκ!! Χαίρομαι που πέρασες και εσύ καλά!! Μπράβο κούκλα μου έτσι σε θέλω!!

andria wellcome back!!! Το αφεντικό σου γράψτον μη σου πω τώρα που... :P:P και μη χάνεσαι.. να έρχεσαι να τα λέμε και εμείς εδώ στον κόσμο μας είμαστε.. τι νόμιζες? :P:P

Χρυσάνθη μου τουλάχιστον έχεις το αγοράκι σου... Πρέπει να σου δίνει μεγάλη δύναμη...

vasso78 σε ευχαριστούμε και καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι και εσύ σύντομα να έχεις ένα μωράκι στη κοιλίτσα και μετά στην αγκαλιά σου!! :kiss:

Γιώργο μου σου εύχομαι σήμερα όοοολα να πάνε τέλεια!! και σύντομα να φωλιάσει το μωράκι σας στη κοιλίτσα της γυναίκας σου!!

Πιπίτσα μου καλημέρα to you too!! (τελικά με το Proficiency τί έγινε?) :P

Μαράκι μου καλημέρα σουυ!! για την περίοδο μην ανησυχείς μάλλον τα κάνει αυτά... και εγώ χθές περίμενα να αδιαθετήσω και τίποτα..σήμερα είναι η 36η μέρα... μετά τη καισαρική μου ήρθε ακριβώς την 40η μέρα και σκέφτομαι μήπως άλλαξε πάλι και θα έρχεται στις 40 μέρες... :angry: θα δείξει...

Συμπεθέρα μου εδώ είμαιιι!! δεν πήγα παραλία και ούτε θα πάω... λέω πρώτα να μου έρθει και να τελειώσει η περίοδος και μετά...μη γίνει τίποτα και μετά δεν έρχεται...είναι και λίγο παράξενη η περίοδος μου εμένα αν κάνω μπάνιο όσο έχω, κόβεται 2-3 μέρες και μετά ξανάρχεται..λέω να μην το διακινδυνέψω...

Είδα ότι λέγατε για ζώδια, εμείς είμαστε αστα να πάνε συνδιασμός! Ο αντρούλης μου Καρκίνος και εγώ Υδροχόος!! Κάπου είχα διαβάσει ότι κανονικά δεν ταιριάζουν... όμως έλεγε ότι αν ταιριάξουν (κάτι πολύ σπάνιο) είναι για μία ζωή!! Εγώ ότι σκέφτομαι το λέω... ο άνδρας μου είναι πιο κλειστός(προς τους άλλους) και λίγο πιο ντροπαλός!! αλλά μεταξύ μας τα λέμε όλα και αυτό πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό!!

Χεχε και σε όολες όσες με πειράζουν για τις ασκήσεις έχω να δηλώσω ότι τελικά είναι σαν το ποδήλατο!!! :P:P δεν το ξεχνάς όσος καιρός και αν περάσει!! :P:P Καλή η θεωρία αλλάααα... :P:P

Και όντως το mammy σέεεεεεεεεερνεται και σήμερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια...

χτες εκανα μπανακι στην θαλασσα...ξεσκιστηκα στο παιχνιδι με το αγορακι μου...του εκανα τρελες πολλες...δεν τον επαιζα οσο ημουν εγκυος στην θαλασσα γιατι φοβομουν μην παθει τιποτα η αδελφουλα του κ προσεχα....χτες τον ελυωσα απο τα γελια...περασαμε πολυ ωραια...

κ εγω ειμαι καλυτερα αν κ εβλεπα παλι εφιαλτες με χειρουργεια κ μωρακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοσ την σιμπετερα μουυυυυ...ποσ ισε κοπελα μου?????

ποσ περνασ? κιτα να το χαρισ..μιν κατσι μεσα ,,βγισ και κα μια βολτα...

οσο για το περιοδο..αν δεν ιχατε"μια ατιχι στιγμι " οπουσ λει και ο πασχαλισ,μιν ανχονεστε...θα ερτι που θα παιιι...αααα και σε μανα σταμαται,αν περνο καπιο χαπι...ετσι αποφεβγο να παρο χαπια αν με ποναι...εγο τελιοσα απο εχτεσ...εγο εχο περιοδο 3 μερεσ....τοσο πολι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρισανθι...γεμισε την η μερα σου με τον γιοσου...σε κανι να ισε πολι καλιτερα....να κανετε πραγματα που σε κανουν να γελατε...πεχνιδια πολα και γελια πολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου άτυχη στιγμή δεν είχαμε γιατί πολύ απλά είχαμε να... απο τις 13/12/2009 :blink::blink: στην αρχή είχα αίμα και δεν...μετά μας το είχαν απαγορέψει λόγω διδύμων για να μην χαλαρώσει ο τράχηλος...μετά τις σαράντα μέρες είχα περίοδο και μετά φοβόταν ο άντρας μου...μετά είμασταν χώρια τόσο καιρό... και φτάσαμε Ιούλιο!!! :P:P:P:P Αλλά τώρα χαλάρωσε και αυτός με τα νέα απο τον τελευταίο γιατρό που πήγα....φοβόταν μην πάθει τίποτα η τομή μου...

Τώρα για βόλτες που λές σκέφτομαι να πάω κατά παραλία μεριά προς το απόγευμα..όταν έρθει και ο άντρας μου να πιούμε καφεδάκι και να κάνω και λίγο ηλιοθεραπεία...αλλά στη θάλασσα δεν θα μπω...

Μέχρι τότε θα πίνω το καφεδάκι μου μαζί σας... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ΘΕΑ..ΚΑΙ ΕΜΙΣ ΙΧΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΣΚΙΣΕΣ 9 ΜΙΝΕΣ..ΟΣΟ ΙΜΟΥΝ ΕΓΙΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ Η ΓΙΑΤΡΙΝΑ ΜΑΣ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΠΟΥ ΛΕΣ ,ΑΙΜΑ,ΜΕΤΑ ΜΑΙ ΙΠΕ ΓΙΑ 3 ΜΙΝΕΣ ΝΑ ΜΙΝ ΜΕΝΟ ΕΓΓΙΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΑ ΜΕ ΠΡΟΦΙΛΑΚΤΙΚΟ......ΚΑΙ ΙΤΑΝΕ ΠΡΟΤΙ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΟ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΚΑΤΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΕΓΟ ΤΟΡΑ ΠΙΝΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙΙΙΙΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου..

Καταρχας να χαιρετησω και εγω τα νεα μελη στην παρεα μας και να τους ευχηθω συντομα εγκυουλες!!

καλωσορισες Γιωργο μου στην παρεα μας και ευχομαι και σε σας να κρατησετε συντομα στην αγκαλια σας ενα μωρακι!

Θελω να σας ευχαριστησω ολες γιατι ειχα κανει μια αποχη γ πολυ λιγο γιατι δεν ενιωθα καθολου καλα και μολις μπηκα και εγραψα κατι με καλωσορισατε πολυ ομορφα και χαρηκα παρα πολυ που φανηκε πως δεν περασε μια μερα απο τοτε που ελειψα:)

εχετε γραψει τοσα πολλα...που δεν σας προλαβαινω.θα τα διαβασω λιγα λιγα και θα προσπαθησω να σας προλαβω! ισως απανταω λιγο καθυστερημενα αλλα συγχωρεστε με..

που λετε.. οταν καποιος δεν περασει μια απωλεια δεν μπορει να καταλαβει στο ελαχιστο τι περναμε..εμενα στο σπιτι κανεις δεν μιλαει για το θεμα και ηθελα και εγω πολυ να εχω καποιον να μιλησω. δυστυχως με τον αντρα μου μιλαμε αλλα οχι τοσο γιατι χαλιεται παρα πολυ και δεν θελω να τον στεναχωρω. οι υπολοιποι στον κοσμο τους και στα δικα τους! απλαεγω βρηκα διεξοδο στο μωρο μου.πηγαινω καθημερινα εκει που βρισκεται,εκει που κοιμαται και του μιλαω και νιωθω πως ειναι ο μονος που ειναι διπλα μου και με καταλαβαινει και επιπλεον μου δινει απιστευτη δυναμη! χθες κλεισαμε 4 μηνες και ενιωθα πως δεν εχει περασει μερα. ο πονος ειναι ο ιδιος και ειναι εκει ακομη καθημερινα ακομη περισσοτερος αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω τιποτα γιαυτο απλα παρακαλω το μωρο μου να προσπαθησει να μου στειλει συντομα το αδερφακι του υγιεστατο!

μην στεναχωριεσαι χρυσανθη μου και ολα καλα θα πανε απλα δυστυχως πρεπει να τα περναμε αυτα, ειναι δοκιμασιες απο το θεο και πολλες η φυση προνοει απο μονη της για να μας σωσει απο καποιο κακο! να εισαι δυνατη. να κρατηθεις απο το μωρο σου και ολα θα πανε καλανα εχεις πιστη στο θεο και δεν εγκαταλειπει κανενα μας.

Νινα μου εσυ πως εισαι? ο αντρας σου πως παει?του περασε το καψιμο? παντως ειδα τις φωτογραφιες σου για κοριτισι ή αγορι αλλα θα σε απογοητευσω.. εγω εκανα αγορι με σταση για κοριτσι:) παντως θα ηθελα πολυ να κανω διδυμα στην επομενη εγκυμοσυνη αλλα δεν εχει κανενας στην οικογενεια μου και δεν ξερω τον τροπο.. διαβαζω εδω πως αρκετες απο εσας πληροφορηθηκατε πολυ καλα για το θεμα αυτο οποταν μια χαρα θα παει κ η εκδοση βιβλιου:-) νομιζω θα ακολουθησω αυτα ου εγραψε η Diosa με το φολικο και τα ειδικα φαγητα.. εννοειται ομως να ειναι γερα και οσα και να ειναι οπως λεει κ η φιλη μας η tesh

Diosa μου καλά να περάσεις, αν κ είναι σίγουρο αυτό αφού θα είσαι με τον αντρούλη σου! αυτο παντως που σκεφτεσαι για να υιοθετησεις ειναι κατι πολυ σπουδαιο και δεν το κανουμε ευκολα στις μερες μας! Μπραβο σου παντως, σου βγαζω το καπελο!

Μαρακι μου μην ακους κανενα για το βαρος σου.εσυ να σαι καλα και ο καθενας οτι θελει ας πει φτανει να νιωθεις εσυ καλα! και η περιδος που μπορει να μην ηρθε μην ξεχνας ειναι και το αχος για το γαμο. η μαμα πως ειναι?ολα καλα? πανως μαρακι μου και εγω πιστευω στο ματι. εμενα μενει μια απεναντι μου που με ζηλευει απο μικρο παιδι και πιστεψε με καθε φορα που παω να κανω κατι πρεπει να στραβωσει απο την αρχη και μετα να παει καλα! Πουρεκκα μου θελει και η νυφη μου να πανε Μαλδιβες αλλα ειναι πανακριβα.. εσυ εκει θα πας? ποσα τα εκλεισες αν επιτρεπεται πουρεκκα? οταν λες γαι ατυχηματικι τι εννοας? να αναμενουμε δηλαδη...?:)

Γλιφυτζουρακι τι κανεις? πως εισαι? να χαρεις αυτο το θαυμα που εχεις μεσα σου και να προσπαθησεις να ζησεις την καθε στιγμη μαζι του!

Το ιδιο ευχομαι και σε σενα Γιουλακι μου, να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ολα να πανε κατευχην:)!

Δημητρα μου μην ανησυχεις και ολα καλα θα πανε θα το δεις:) για ολες μας φυσικα, μας το χρωσταει ο θεος αλλωστε. ειναι πολυ θετικο που μπορειτε και επικοινωνειτε με τον συζυγο σου. εμενα ο δικος μου τα κραταει για τον εαυτο του και παντα γινεται το μεγλαο ξεσπασμα. τωρα δεν μιλαει για να μην με πληγωνει και να μου το θυμιζει συνεχως παρολο που εγω το εχω αναγκη να του μιλω αλλα τι να του κανω ετσι ειναι. ειναι ζυγος τι να κανουμε..

Πιπιτσα μου τι κανεις?πως εισαι?

φιλια πολλα και απολογουμαι για τα τοσα πολλα που εγραψα αλλα τι να κανω?? αφου ειχα καιρο να διαβασω νεα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα περσια 2 φορες η φυση με ειχε ξεχασει...

στο ενα εκανα διακοπη γιατι η φυση κοιμοταν

στο δευτερο επρεπε να ειχε φυγει στο πρωτο τριμηνο κ η φυση το θυμηθηκε μου το παρει 22 εβδομαδων...οποτε σε μενα η φυση δεν υπαρχει...

επρεπε να φτασω 2 φορες 22 εβδομαδων...κ τελικα τωρα μαθαμε οτι εχουμε προβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περσια ...ΕΣΙ ΠΟΣ ΙΣΕ?..ΝΟΜΙΖΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ ΜΠΙΣ ΞΑΝΑ ΕΔΟ..

Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ..ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΙΙ ΠΙΑ..ΑΛΑ ΙΝΕ ΠΟΛΙ ΚΟΚΙΝΟ...ΚΑΙ ΙΧΕ ΒΑΛΙ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ..ΦΑΝΔΑΖΟΥΜΕ ΠΟΣ ΘΑ ΙΤΑΝ ΝΑ ΜΙΝ ΙΧΕ ΒΑΛΙ ΚΡΕΜΑ.....ΤΗ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟ ..ΑΦΟΥ ΜΠΙΚΕ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΙΤΕΛΕ ΝΑ ΒΓΙΙ...ΠΟΛΙ ΤΟΥΝ ΑΡΕΣΙ ΝΑ ΚΟΛΙΜΠΑΙ...

ΓΙΑ ΤΗΣ ΜΑΛΒΙΔΕΣ ΙΠΑ ΕΓΟ ΠΟΣ ΑΝ ΚΑΙΡΔΙΖΟ ΕΝΑ JOKER ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΖΕΒΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΙ.....ΚΑΙ ΑΦΤΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥ ΤΟΡΑ ΠΙΑ ΝΑ ΕΡΤΙ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ...ΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την persia μας... εύχομαι να είσαι καλύτερα κοριτσάκι μου... και όποτε θες να συζητάς να έρχεσαι εδώ... όπως βλέπεις εδώ δεν αποφεύγουμε τέτοιες συζητήσεις...ίσα ίσα είναι η ρουτίνα μας πια... αλλά πιστεύω ότι μας βοηθάνε... Οι άντρες μας ίσως δεν το συζητάνε τόσο πολύ γιατί φοβούνται μη μας πληγώσουν... και ο δικός μου έτσι ήτανε μέχρι που του είπε ο γιατρός να μην το κάνει και να συζητάει μαζί μου όποτε εγώ το έχω ανάγκη!! και τώρα κάνει αυτό...τον ρωτάω ένα σωρό πράγματα (γιατί μόνο αυτός είδε τα μωρά) και κάθεται και μου μιλάει για όλα... και αυτός τώρα κατάλαβε ότι αυτός είναι ο σωστός τρόπος αντιμετώπισης της απώλειας..γιατί για να ξεπεράσουμε μια απώλεια δεν πρέπει να συμπεριφερόμαστε σαν να μην συνέβη ποτέ...Αντιθέτως πρέπει να το δεχτούμε να το επεξεργαστούμε και να το "χωνέψουμε" για να μπορέσουμε να ζήσουμε με αυτό...

Όσο για τις υιοθεσίες...απο πολύ μικρή που ήθελα αδερφάκι και δεν μου κάνανε οι δικοί μου,έλεγα να πάρουμε ένα παιδάκι απο αυτά που δεν έχουν μανούλα και πατερούλη...(τους είχα πρήξει μου λέει η μάνα μου) και τελικά μου έπερναν γατιά και σκυλιά :P:P:P:P και μάλλον μου έχει μείνει το απωθημένο απο τότε να υιοθετήσω ένα και δύο παιδάκια (αν έχω τη δυνατότητα) και πιστεύω ότι όποιος έχει τη δυνατότητα (και ας έχει και δικά του παιδιά) πρέπει να υιοθετεί... τότε δεν θα είχαμε τόσα παιδιά που δεν έχουν όλα αυτά που θα έπρεπε να έχει ένα παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κ εγω ετσι σκεφτομαι...αλλα το ελληνικο κρατος σιγα μην μας δωσει μωρακι...θα πρεπει να εχεις πολυ χρημα για να σου δωσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα ηθελα πολυ.. κ πραγματικα το σκφτομαι συνεχεια...γιατι πιστευω οτι δεν εχω πιθανοτητες να κανω δικο μου...θα δουμε.

κ αντε κανεις την αιτηση μετα ομως ξερεις ποσο καιρο περιμενεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους κατάφερα να μπω!!

DIOSA μου σαν το ποδήλατο ε??? Άντε κάνε την πρακτική και μετά να μας μεταδώσεις τις γνώσεις σου!!!

Πέρσια μου χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα και ήρθες στην παρέα μας! Δεν θα πάω Μαλδίβες, η Νίνα μας έταξε πως αν κερδίσει το τζόκερ θα μας παει όλες για σπα!!!!

Κι εγώ μικρη έλεγα πως αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα ήθελα να υιοθετήσω αλλά το μεγαλύτερο μου όνειρο ήταν να φτιάξω ένα ιδρυμα-σχολείο για παιδιά με προβλήματα!!! Αλλά no money no honey!!!!

Για τα ζώδια ο άντρας μου είναι κριός και εγώ λέων!!! ¨Οπου να 'ναι είναι τα γενέθλια μου..θα έχουμε παρτυ εδώ στο φόρουμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΙΟΣ ΜΑΡΑΚΙ Ο ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ???????? ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΕΝ ΙΝΕ?

ΕΓΟ ΙΜΕ ΚΡΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΙΜΕ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΙ!!!!!!!!!!!!ΑΝ ΜΟΥ ΜΠΕΝΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ ΜΟΥ ΔΙΣΚΟΛΟ ΒΓΕΝΙ... :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχετε δίκιο όντως τα πράγματα στην Ελλάδα είναι έτσι αλλά να σας πω και κάτι? μακάρι να έλεγχαν και αυτούς που γεννάνε παιδιά.. τότε δεν θα είχαμε τόσα παιδιά στα ορφανοτροφεία η τόσα παιδιά που τα κακοποιούν οι γονείς τους... Θες να κάνεις παιδί κύριε? έλα εδώ πάνε κάνε αυτές-αυτές τις εξετάσεις...πάνε να σε παρακολουθήσει και ο ψυχίατρος κάποιο καιρό... περίμενε να έρθουν να ελέγξουν και το περιβάλλον που θα μεγαλώσεις το παιδί... και αν είναι όλα οκ κάνε παιδί... πόσα πράγματα ακούμε - βλέπουμε με γονείς που ακόμα και σκοτώνουν τα παιδιά τους.. και όταν είναι ένα ζευγάρι να υιοθετήσει ένα παιδί τους βγάζουν το λάδι... ε αυτό άδικο δεν είναι? όταν ημουν στο νοσοκομείο μετά την καισαρική με έβγαλε ο άντρας μου μία βόλτα έξω και είδα μία που είχε γεννήσει την προηγούμενη μέρα με το τσιγάρο στο χέρι.. και της λέω σου έλειψε τόσους μήνες και ήρθες να καπνίσεις ε?

και τι μου απαντάει "α μπα δεν το έκοψα καθόλου!!!" Γύρισε το μυαλό μου.. και εγώ καπνίζω αλλά απόταν πήραμε απόφαση για μωρό το έκοψα μαχαίρι και δεν κάπνισα ούτε ένα όσο ήμουν έγκυος... Ήταν και μιά άλλη στο ίδιο δωμάτιο με εμένα πριν γεννήσω και είχε το ίδιο πρόοβλημα με την συμπεθέρα ανεπάρκεια τραχήλου...ήταν στην 22η εβδομάδα και της είπανε ότι πρέπει να κάνουν περίδεση και να μείνει στο νοσοκομείο μέχρι να γεννήσει... και αυτή έκλαιγε όλη μέρα και έλεγε δεν μπορεί να μείνει στο νοσοκομείο τόσο καιρό... και ας της πάρουν το παιδί...είχε τη λύση να σώσει το παιδί και δεν το ήθελε ρε κορίτσια!! έκλαιγε γιατί δεν ήθελε να κάτσει στο νοσοκομείο τόσο καιρό!!! είχα τρελλαθεί!! εμένα αν μου έλεγαν θα πάνε όλα καλά αλλά πρέπει να κάτσεις 10 χρόνια στο νοσοκομείο θα το έκανα χωρίς 2η σκέψη!! και ας πονούσα και ας μην μπορούσα να κουνηθώ!! Αλλά θα το έκανα!!! Βλέπω κάτι τέτοια και τρελλαίνομαι... και εγώ που ήμουν έτοιμη να κάνω τα πάντα πάνε τα μωρά μου δεν μπόρεσα να τα κρατήσω!!! Άδικο δεν είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια!

Καταρχήν να καλοσωρίσω κ εγώ τη Vasso78 στην παρέα μας! Η τρίτη φορά θα είναι κ η τυχερή, θα δεις! ;)

Γιώργο θα μας πεις νέα από τον γιατρό, ε?

Μαράκι η καθυστέρηση μπορεί κ να είναι από το άγχος του γάμου ή ακόμα κ από τη ζέστη... Ό,τι κ αν συμβαίνει όμως είναι καλοδεχούμενο, έτσι? :laugh: Είσαι κ λιονταράκι, ε? Αχ! Οι γονείς μου κ οι 2 είναι λιονταράκια (υπέροχοι γονείς, αλλά αν πουν κάτι...τελείωσε! :P )

Νίνα μου φυσικά κ δεν εννοούσα πως όσοι δεν ανοίγονται λεκτικά έχουν πρόβλημα επικοινωνίας. Απλά εμείς οι Δίδυμοι "σκάμε γάϊδαρο" κάποιες φορές... Άλλωστε τα ζευγάρια επικοινωνούν με πολλούς τρόπους, με ένα βλέμμα, μια αγκαλιά... Πολλοί άντρες, όπως λέει κ η Diosa, ανοίγονται μόνο στη γυναίκα τους αλλά όχι σε άλλους κ κατά τη γνώμη μου πολύ καλά κάνουν!

Χρυσάνθη χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Τι αγοράκι σου αλλά κ εσύ αξίζετε στιγμές ξενοιασιάς κ ευτυχίας!

Persia καλά έκανες κ μπήκες ξανά... Όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε, μην το ξεχνάς... Να έχεις πίστη κ δύναμη κορίτσι μου...

Για υιοθεσία, δεν ξέρω... Πρέπει να έχεις σταθερή δουλειά κ χρήματα κ να μην είσαι πολύ μεγάλος σε ηλικία, κ σωστά, υπό προϋποθέσεις, κατά τη γνώμη μου. Είναι η υπέρτατη πράξη αγάπης προς τον συνάνθρωπο, όμως έχει δυσκολίες. Εξίσου ευγενική πράξη είναι κ η αναδοχή, αν κ βέβαια δεν συγκρίνεται με την υιοθεσία... Μεγάλο θέμα ανοίξαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο μια γνωστη μου επεφτε απο καποιο υψος για να χασει το παιδι κ σηκωνε βαρη....τελικα το μωρο το γεννησε κανονικα...αυτο δεν ειναι κριμα...?

η μια γνωστη μου καπνιζε κ της ειπε ο γιατρος να σταματησει γιατι θα γεννηθει προωρα...τελικα δεν σταματησε κ γεννησε στις 33 εβδομαδες 1 κιλο το μωρο...2 μηνες εμεινε στην θερμοκοιτιδα κ δεν την ενοιαζε....στην κοσμαρα της...το μωρο επαθε εγκεφαλικη αιμοραγια κ δεν μπορουσε να περπατησει...ευτυχως τωρα ειναι 2 χρονων κ περπαταει...αργησε αφου η μανα του ποτε δεν ασχοληθηκε μαζι του αλλα τα καταφερε ο μικρουλης...

10 χρονια εχω με τον αντρα μου κ αυτο το καταλαθος δεν μας ετυχε....ή προσεχεις ή δεν προσεχεις...

η αδελφη μου παντρευτηκε 17,5 χρονο γιατι εμεινε εγκυος...αλλα μια χαρα τωρα ειναι 21 κ εχει 2 αγορακια, δουλευει ο αντρας της κ ολα καλα...οταν ειχε μεινει εγκυος ο αντρας μου της ειπε αν δεν το θελει ο φιλος σου ελα εδω θα σε βοηθησω εγω με την αδελφη σου...εκτρωση δεν θα κανεις....γιατι ηταν μικρα κ τα δυο....

ειναι αδικο πολυ...εγω ηθελα να κανω οσο μου δωσει ο θεος...αλλα τελικα εμεις που τα θελουμε δεν τα εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΙΠΑΝΕ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΙΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΙΣΟ????????ΑΦΤΟ ΘΑ ΜΕ ΜΠΙΡΑΖΕ??? ΔΑΞΙ ΔΕΝ ΙΝΕ ΕΦΚΟΛΟ,ΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ..ΘΑ ΠΑΝΔΑ!!!!!!!!!!ΑΛΑ ΟΠΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΙΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΝΕΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΙΑΖΕ...

ΚΑΙ ΕΔΟ Ο ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΒΟΙΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΤΗΝ ΡΟΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΙΝΕ ΠΙΟ ΦΤΟΧΟ ΚΡΑΤΟΣ,ΒΟΙΤΑΝΕ ΤΗΣ ΙΚΟΓΕΝΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ....ΠΡΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 7 ΜΙΝΑ ΤΗΣ ΕΓΙΜΟΣΙΝΙ,ΓΙΝΕΚΑ ΠΕΡΝΙ ΒΟΙΤΙΑ ΣΕ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.....ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΝΕΤΕ 2 ΧΡΟΝΟΝ...ΑΝ ΔΟΥΛΕΒΕ ΠΡΙΝ ΝΑ ΜΕΝΙ ΕΓΓΙΟΣ ΠΕΡΝΙ 80%ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΤΟ ΤΗΣ...ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΒΑ ΠΕΡΝΙ 80%ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΤΟ.....ΜΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΟΣΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΔΙΛΑΔΙ ΜΕΧΡΙ ΓΙΝΕΤΕ 18 ΧΡΟΝΟΝ.ΠΕΡΝΙ ΚΑΦΕ ΜΙΝΑ ΚΑΠΙΟ ΒΟΙΤΙΜΑ.....

ΚΑΙ ΣΤΗ ΙΤΑΛΙΑ Ο ΑΔΕΛΦΟΣΜΟΥ ΠΕΡΝΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΤΟ ΤΟΥ 200 Ε ΤΟ ΜΙΝΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΠΑΙΔΙ...

ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΟΤΟ ..ΕΔΟ ΤΗ ΠΕΡΝΕΤΕ????ΠΟΥ ΙΝΕ Η ΒΟΙΤΙΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΣ?????ΠΟΣ ΝΑ ΚΑΝΙ ΚΑΠΙΟΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?ΕΠΙΤΑ ΑΜ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΝΕΚΑ ΑΝ ΜΕΝΙ ΕΓΙΟΣ ΧΟΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΙ ΑΣΦΑΛΙΑ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΙ ΝΑ ΚΡΑΤΙΣΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΘΕΛΙ ΝΑ ΚΑΝΙ ΔΙΑΚΟΠΙ????????? ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΙ ΟΜΟΣ ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΙ??ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΙΣΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΣΙ..ΠΟΥ ??ΣΤΑ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΙΑ...Η ΘΑ ΑΦΙΝΙ ΚΑΤΕΦΤΙΑ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΙΑ.....ΙΝΕ ΣΟΣΤΑ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΛΕΟ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχεις Diosa... Πόσες φορές δεν τα έχω σκεφτεί κ εγώ όλα αυτά που γράφεις... Ταυτίζομαι απόλυτα, αν σκέφτομαι ότι μπορεί να δρουν έτσι από άγνοια. Δεν έχουν βιώσει απώλεια στη ζωή τους κ δεν ξέρουν τι σημαίνει... Τώρα θα μου πεις τι φταίνε τα παιδάκια τους κ θα έχεις απόλυτο δίκιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έπαθε βρε κορίτσια σήμερα το φόρουμ? Ούτε και να συνδεθώ σαν μέλος μπορώ!!Μπορεί και για αυτό να μην μπήκε η Χρύσα, αφού κολλάει το άτιμο!

Νίνα μου ακριβώς όπως τα λες...ξεροκέφαλα τα κριαράκια!!!

Δημητρούλα μου έχω κάποια στοιχεία από το ζώδιο μου αλλά δεν είμαι τόσο δυναμική δυστυχώς!! Και εννοείται ότι και να είναι καλοδεχούμενο!!

Νίνα μου κι εγώ πιστεύω ότι το ΄κράτος και σε Ελλάδα και σε΄Κϋπρο θα έπρεπε να δίνει περισσότερα στις εργαζόμενες μητέρες..αλλά ποιος μας ακούει!!

DIOSA μου δυστυχώς υπάρχουν πολλές γυναίκες που δεν θέλουν παιδιά και όμως τα καταφέρνουν μια χαρά. Εμείς που το θέλουμε τόσο πολύ δεν θα τα καταφέρουμε?? Θα τα καταφέρουμε φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...