Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καμιά σας που να προσπαθεί στα 43;;;


Recommended Posts

Κοριτσι μου καλημερα προχθες καθομουν με την αφεντικινα της κουμπαρα μου που ειναι 42 και ειναι στον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης της.Για να ειμαι ειληκρινης δεν ειναι το πρωτο της παιδακι αλλα το 3ο.Παρ ολα αυτα προσπαθουσαν για δυο χρονια και τα καταφεραν.Ο μικροτερος γιος της ειναι 20 χρονων.Ελπιζω συντομα να τα καταφερεις και να μας πεις τα ευχαριστα.Παντως σε παραδεχομαι εισαι σκληρο καρυδι ...εφοσον εχεις ενα στοχο πιστευω πως θα τον πετυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Απο το στόμα σου alexandra mammy και στου Θεού το αυτί... :)

Σε ευχαριστώ πολύ για τα ευχάριστα νέα της αφεντικίνας της κουμπάρας σου :cheer::cheer::cheer: Εύχομαι να φέρει στο κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι :lol::lol::lol:

Και σε σένα εύχομαι να έχεις μια ισορροπημένη εγκυμοσύνη και καλή λευτεριά :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marikaki έχω ακούσει πολλές κοπέλες που έρχονται απο το εξωτερικό για να κάνουν εξωσωματική στην Ελλάδα γιατί λένε ότι έχουμε πολύ καλούς ιατρούς! Εγω σου εύχομαι τα καλύτερα και καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ LOY LOY :) Να είσαι καλά και με το καλό να φέρεις στο κόσμο το μωράκι σου :lol::lol::lol:

Την Ελλάδα την έχω συνέχεια στο μυαλό μου και εάν το αποφασίσω, θα είναι από το φθινόπωρο πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια καλημέρα κ απο μένα! διαβάζω από την αρχή το ποστ σου marikaki κ εύχομαι ειλικρινά να έρθεις στην Ελλάδα για διακοπές, ήδη με ένα σποράκι στην κοιλίτσα! να προσθέσω ότι η αδερφή μιας συναδέλφου μου παντρεύτηκε στα 40 και έκανε ένα ωραιότατο, στρουμπουλό και υγιές αγοράκι!

είναι πολύ θετικό ότι φυσικά έχεις μείνει έγκυος! θεωρώ ότι μετράς μήνες - θα πω καλύτερα μέρες, μέχρι να έρθει το μπεμπέ!

By the way, μου έκανε εντύπωση η συμπεριφορά των εκεί γιατρών... λίγο απαράδεκτη μου φάνηκε! μη μασάς παιδί μου, εμείς οι μεσογειακοί είμαστε εκρηκτικοί και συναισθηματικοί άνθρωποι!σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας!!!!!

Εγώ θέλω να σου πω 4 πραγματάκια:

1) Πίστεψε χωρίς καμία αμφιβολία ότι θα κάνεις το δικό σας παιδάκι.-

2)Μην αφήνεις να σε πτοούν γιατροί με άλλο σκεπτικό - ξουτ!!!!

3) Κάνε σίγουρα εξετάσεις για θρομβοφυλία και συμβατικότητας DNA δικό σου και του άντρα σου.

4) Κάνε όποια άλλη εξέταση σου πουν οι γιατροί.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΛΑΜΒΑΝΕΙΣ.

ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ Η ΛΥΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΟΣΟ ΜΙΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ!!!!

Ειμαι σίγουρη ότι στο μέλλον θα μας βάλεις φωτογραφία του μωρού σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια :cheer::cheer::cheer:

Άργησα να μπω στο φόρουμ σήμερα, γιατί έπρεπε να πάω και να έρθω 300χλμ μέχρι τη Βοστώνη για συμπληρωματικές εξετάσεις αίματος :S:S:S

Demie_14 και gioupi να είσαστε καλά για τα ενθαρρυντικά σας σχόλια :cheer: Την Δευτέρα που έχω ραντεβού με τον γιατρό, θα συζητήσω μαζί του το θέμα του DNA και της θρομβοφιλίας. Ευτυχώς, που έχω και εσάς κορίτσια να με ενημερώνετε :):):)

Ποιά είναι η ιστορία natali.str;;;;;;;;;;;;;;

Θα την μοιραστείς μαζί μας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Μαρακι ακου..

Εχω μια φιλη που δουλευει στο νοσοκομειο των Χανιων τον ΑιΓιωργη αν θυμαμαι καλα το ονομα! :P στο ορθοπεδικο τμημα!

αλλα οπως καταλαβαινεις ακουγεται το τι συμβαινει στο νοσοκομειο!

Τα παρακατω γεγονοτα λοιπον ειναι απο το τμημα το μαιευτικο!

Ειχε γεννηθει ενα υγιεστατο αγορακι και μετα απο λιγες ωρες που επρεπε να φαει το πηρε η νοσοκομα του εκανε εξεταση ζαχαρου [ολα καλα μια χαρα βγηκε] και μετα φωναξε μια κυρια απο το δωματιο της μαμας του να φερει το μπιμπερο..τελως παντων το εφερε και της λεει φερε μου και ρουχαλακια και κουβερτουλα να το σκεπασουμε [εκει τα φερνουν οι γονεις ολα απ οτι καταλαβα] και λεει εκεινη δεν εχουμε..

μα καλα τις λεει η μαια δεν φερατε τιποτα για το μωρο?

λεει η κοπελα δεν ειναι δικο μου το μωρο..

και ρωταει η μαια ποιανου ειναι? και λεει η κοπελα

της πεθερας μου :blink:

και λεει καλα και δεν το ηξερε να παρει ρουχαλακια? :unsure:

και ειπε η κοπελα οτι και εκεινη μια μερα πριν το εμαθε :unsure:

ρωτησε μετα η μαια βεβαια τι σκοπευει να γινει ετουτο το μωρο..της λεει της κοπελας θα σου το δωσει εσενα? και λεει η κοπελα οχι δεν πιστευω..

καλα το μελλον του μωρου αβεβαιο..γιατι η γιαγια [γιατι για γιαγια επροκειτο ειχε και εγκονι απο εκεινη την κοπελα και τον γιο της] δεν ηταν και πολυ στα σωα της!

τελως παντων αλλου ηθελα να καταληξω..

Στο οτι ειναι ενα πολυ ενθαρρυντικο συμβαν..γιατι μια γυναικα με παιδι αντε το λιγοτερο 25 χρονων παντρεμενο και γιαγια ενος μικρου παιδιου εφερε στον κοσμο ενα υγιεστατοο μωρακι!

οποτε μην το βαλεις ποτε κατω..

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια απο Αμερική! Είναι 7:36πμ...

Απίστευτη η ιστορία σου natali.str!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Η γιαγιά έκανε παιδί!!! Θα πρέπει να ήταν τουλάχιστον 45!!! Τι να πω, υπάρχει ελπίδα σε αυτό το κοσμο :):):)

Χθες είχα απογοητευθεί, γιατί έν τω μεταξύ έχουν συμβεί πολλά που δεν τα έχω ανακοινώσει, γιατί περιμένω τη γνωμάτευση του γιατρού τη Δευτέρα και μετά θα τα γράψω όλα μαζί.

Να είσαι καλά Ναταλί για την ιστορία που μου έγραψες :cheer: Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και η κοιλίτσα σου φαίνεται μια χαρά :cheer::cheer::cheer: Καλή συνέχεια σου εύχομαι και καλή λευτεριά :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki καλώς ήρθες!!!!

εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να αποκτήσεις μωράκι σύντομα!!!

εμένα θα κάνει μια φίλη μου εξωσωματική τώρα αλλά δεν θυμάμαι το γιατρό νομίζω το κέντρο λέγεται εμβρυογέννεσις κάπως έτσι.

Κ μια φίλη της πεθεράς μου έκανε δυο αγοράκια με εξωσωματική στα 46.Θα μάθω σε ποιο κέντρο κ θα σου πω.

Ελπίζω βέβαια να μην σου χρειαστεί αλλά κάνουν καλή δουλειά στην Ελλάδα κ έχουν βοηθήσει κόσμο.

καλά λέει η cecilia ψάξτο πρώτα με εξετάσεις γιατί κ μια ξαδέρφη μου είχε το ίδιο πρόβλημα, δεν ταίριαζε το αίμα της με του συζύγου της (αντιπατρικά λέγεται) κ έπαθε δυο αποβολές αλλά με θεραπεία έκαναν ένα κοριτσάκι.

Το καλό είναι ότι μένεις έγκυος κ θα πάνε όλα καλά.

Εύχομαι με τη βοήθεια το Θεού να κάνεις σύντομα μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγχωρείς πολύ Ναταλί για το λάθος :unsure::unsure::unsure:

Ζωή να έχουν τα 3 παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το 4ο :laugh: :laugh: :laugh:

Έχω μεγάλο πρόβλημα με το φόρουμ, γιατί συνεχώς με πετάει έξω απο τη σύνδεση και έτσι δεν μπορώ να διαβάσω τα μικρά τρέηλερ που βάζετε απο κάτω :angry::angry::angry:

Χίλια συγνώμη...

ΚΟΝΝΑ σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου :) και για τις πληροφορίες που μου έδωσες :):):) Εάν μάθεις και το άλλο κέντρο, θα σου είμαι ευγνώμων... Μαζεύω πληροφορίες, γιατί το μέλλον δεν ξέρω τι θα φέρει...

Την Δευτέρα που θα δούμε το γιατρό θα του αναφέρω το θέμα του DNA και της θρομβοφιλίας.

Ο Θεός βοηθός κορίτσια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...