Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ3


Recommended Posts

καλως σας βρηκα ολες, gλυκες μου φιλεναδιτσες!!!

ναι εχω μαυρισει ειμαι και μαυρη αποgινα!

το μωρακι μου το ακουω συνεχεια το νιωθω να με κλωτσαει,ειμαι αδυνατη πολυ και τα καταλαβαινω ολα στην κοιλιτσα!!!τελεια αισθηση,ασε που οταν ειναι να κουνηθει παει και χωνετε στην δεξια μερια κατω κατω και ξαφνικα κανω μια μπαλιτσα εκει και το καταλαβαινω το μικρακι μου!!!!

20 του μηνα εχω ραντεβου και καποιες εξετασεις αιματος να κανω!!!

σας φιλω ολες ομορφιες μου :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα ομορφες γκαστρουλες!!!!!!!!!

Τι κανετε?Εγω πριν απο λιγο ξυπνησα και τωρα πινω το χυμο μου.

Τι ζεστες μερες μας ετοιμαζει ο καιρος κοριτσια!!!!!!

Ειδα ενα ονειρο κοριτσια!!!!!Υπεροχο,ειδα οτι γεννησα τη μπουμπουκα μου και τη θηλαζα.Αυτο με το θηλασμο πρεπει να μου εχει μεινει απωθημενο,δεν εξηγειται αλλιως.Συνεχεια αυτο βλεπω.Οταν ξυπνησα,

στεναχωρηθηκα που ηταν ονειρο.Υπομονη μεχρι τα Χριστουγεννα!!

Bibibo ο καθε παπας λεει τα δικα του.Αλλοι ειναι πολυ αυστηροι και αλλοι πιο χαλαροι.Ειναι σε ποιον θα πεσεις.Ασε που απο περυσι εχω πολλες αντιρρησεις σχετικα με την εκκλησια μας και τους κανονες της.

Πολλα πραγματα ειναι εξωπραγματικα...

Ειρηνακι αν τα σκυλια δεν τα καθαριζεις συχνα μυριζουν πολυ ασχημα.

Φανταζομαι πως ενιωθες κοριτσακι μου με τις ναυτιες και τη σκυλομυρωδια...

Ελπιζω σημερα να περασεις καλυτερα!!!!!!!

Ειρηνακι κι εγω πριν μεινω εγκυος εχασα 10 κιλα,αλλα με βλεπω γρηγορα να τα ξαναπαιρνω. :dry:

Ρεββεκακι σημερα ξεκουραση????????Αυριο ερχεται η αδερφη σου?Με το καλο να τη δεχθεις.

Βασια πηρες το γιατρο σου τηλεφωνο?Τι σου ειπε?Μαγνησιο παιρνεις?

Ξαπλα και μην πολυκινεισαι,θα περασουν.Πονας πολυ?

Ιωαννα σημερα φευγει η πεθερουλα σου??

Παλι ολες οι δουλειες πεφτουν σε σενα.

Λενακι μου ποσες μερες θα μεινετε Ελλαδα??

Κι εσυ μονο 2 εβαλες??Ελεος πια ολες σας!!!!! Θα βαλω τα κλαματα με τις κορμαρες που πηγα κι εμπλεξα :(

Βρε κοριτσια μηπως πρεπει να κλεισω κι εγω ραντεβου για τη Β επιπεδου?Μηπως το αφησα πολυ φλου??

Το απλωσα παλι το σεντονακι μου.

Φιλακια σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα δεσποινακι μου.οχι δεν ποναω πολυ.τραβηγματα νιωθω που κ που.μαγνηΣιο αρχισα σημερα.2 πρωι 2 βραδυ θα περνω.αλα ειμαι πολυ καλυτερα!!ακομα ξαπλα ειμαι.βρε κοριτσια ενα πραγμα θελω να τρωω καθε μερα.γλυφιτζουρακι με γευση κοκα κολα.εχω κοψει τα αναψυχτικα κ νιωθω ωραια οταν το τρωω.κανει ομως η παχενει πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασια μου ξεκουραση και θα περασει.Ειναι η δευτερη σου εγκυμοσυνη και η μητρα ειναι πιο ευαισθητη τωρα.

Οσον αφορα τα γλυφιτζουρακια,μαλλον παχαινουν αφου ανηκουν στην κατηγορια των ζαχαροειδων.Αλλα και ποσες θερμιδες να εχει ενα τοσο δα γλυφιτζουρακι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα ενα τοσο δα αλα παχυντινο σιγουρα.αφου μου λεει ο αντρουλης μου σε λιγο θα αγορασουμε την τσουπα τσουπς.χαχαχα.θα τα περιορισω κ αυτα τι να κανω.για χαρη της κουκλαρας μου!!βρε δεσποινακι εχεις υπνηλια εσυ?ακομα δε μου χει περασει εμενα.ολη μερα να κοιμαμαι θελω...τωρα εβαλα φαγακι στην μικρη μου να φαει κ μετα θα ξαπλψσουμε παρεα αφου ο μπαμπας μας θα γυρισει αργα το βραδακι απο τη δουλεια.αχ παρακαλαμε να μην δουλευει αυριο για να παμε για μπανακι!μακαρι.αχ περναει κ ο αυγουστος κοριτσια περναει τι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι έχω κάτι πονάκια από κάτω όταν πάω να καθίσω.

Φαντάζομαι ότι είναι φυσιολογικό.

Αααα Δεσποινάκι μου ... η τελαυταία Atni-Xa βγήκε 0,32

Καλή είναι;

Την έστειλα στον γιατρό και περιμένω να με πάρει.

Απο το νοσοκομείο μου είπαν καλή αλλά ρωτούσε η μία την άλλη ... καταλαβαίνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που εχετε εξαφανιστει ολες σας?αχ βαριεμαι αφανταστα πολυ.κ αυριο τελικα δουλευει το παλικαρι μου κ λεω να παρω την μικρη μου κ να παμε στο βιλατσ να δουμε το τοί στορυ 3.το απογευματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!!Είμαι ευτυχισμένη!!!! :) Επιτέλους μετά από 2 μήνες κατάφερα να κάνω γενική καθαριότητα στο σπίτι!!!Μου έφυγε ένα βάρος...... :cheer: Ένιωθα πολλές τύψεις που δεν μπορούσα να βρω το κουράγιο να κάνω κάποιες δουλειές του σπιτιού!Εσείς τι κάνετε???Έχετε σχέδια για το Σαββατοκύριακο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε?

Εω απο τη βαρεμαρα μου τωρα ξυπνησα.Να δω πως θα κοιμηθω το βραδυ.

Ειρηνη μου δεν εχω ιδεα για τις τιμες.Ακομα δεν εχω κανει εξετασεις και δεν ξερω καθολου.

Τα πονακια μου μαλλον ειναι τραβηγματα απο τη μητρα που μεγαλωνει.Ρωτα και το γιατρο σου,αν θελεις.

Βασια μου θα εχεις τουλαχιστον τη μικρη παρεα.Μην κατσεις στο σπιτι,καλα θα κανεις να πατε βολτα.

Αννα κι εγω σημερα εφερα τα πανω κατω στο σπιτι (τι κανει η βαρεμαρα).

Με μετρο ομως,ε????Πανω απο ολα ειμαστε εγκυουλες τωρα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα. γύρισε η κορούλα μου και δεν με αφήνει να ασχοληθώ με τίποτε άλλο. τώρα λείπει για 3 μέρες πάλι και έτσι βρήκα την ευκαιρία να σας πω ένα γεια. χαίρομαι που είστε όλες καλά. εμένα η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πάρα πολύ, ίσως και λόγω διδύμων (πάντως στην κόρη μου δεν είχα τόσο μεγάλη κοιλιά στον 4ο μήνα). κουράζομαι πολύ εύκολα και πονάει πολύ η μέση μου όταν περπατάω ή στέκομαι όρθια πολύ ώρα. δεν παραπονιέμαι όμως, ας είναι καλά τα μωρά μου και δεν με νοιάζει τίποτα. την τετάρτη έκανα και πάλι υπέρηχο και δόξα το θεό είναι μια χαρά όλα. αίμα δεν ξαναείδα, με εξέτασε και ο γιατρός μου και μου είπε ότι πιθανότατα το καφέ αίμα που είχα οφείλεται σε αποκόλληση του υμένα. μου είπε καλύτερα να μην πηγαίνω για μπάνιο και γενικώς να ξεκουράζομαι, αλλά βρε κορίτσια με ένα κοριτσάκι 3μιση χρόνων είναι δύσκολο! ευτυχώς έχω την μανούλα μου που με βοηθάει, αλλά η μικρή είναι κολλημένη μαζί μου και δεν με αφήνει καθόλου. παιδάκι είναι και αυτό το κακόμοιρο, έχει απαιτήσεις, ζηλεύει λίγο κιόλας. την πάω κανέναν παιδότοπο αλλά κουράζομαι αρκετα! τέλως πάντων κατά τα άλλα όλα καλά και ευτυχώς η διάθεση μου είναι πολύ καλή και θετική και δεν με πτοεί τίποτα! ήθελα να σας ρωτήσω αν παίρνετε ασβέστιο. εμένα ο γιατρός μου δεν μου έδωσε γιατί λέει ότι δεν κάνει καλό στα νεφρά αρκεί να πίνω τουλάχιστον 2 ποτήρια γάλα την ημέρα και πολύ γιαούρτι. παίρνω φολλικό οξύ (ένα πρωί, ένα βράδυ), σίδηρο και μαγνήσιο. φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!

Αχχχ εκανα μια χαρα η πεθερουλα μου θα μεινει μεχρι την Παρασκευη τελικα!!!!Ειδε η κακομοιρα πως κουραζομαι στο μαγαζι τωρα που εχει δουλεια και με λυπηθηκε! :):):)Τωρα η συνυφαδα μου που εχει τα 3 παιδακια ελπιζω να δειξει κατανοηση και να μην με βριζει :P:P:P:P:P

dat κι εμενα ο γιατρος μου δεν μου εδωσε ασβεστιο ακομα κι ας του ειπα οτι δεν μπορω να πινω γαλα!Δεν ειναι αναγκη ακομα μου ειπε πιο μετα θα το ξεκινησω μαζι με το μαγνησιο!

Δεσποινα βαριεσαι και κανεις δουλειες;;;;; :blink::blink::blink::blink: Εγω οταν βαριεμαι ειναι που δεν κανω τιποτα!!! :P:P:P:P

Γενικη ειπα θα κανω μολις δροσισει λιγο......να γυρισει και η κοπελα που παιρνω να με βοηθαει γιατι τωρα ειναι διακοπες ;)

Ρεββεκακι με το καλο να δεχτεις την αδερφουλα σου σημερα!Οσο για το μαυρισμα φανταζομαι δεν καθεσαι στον ηλιο οτι σε πιανει οταν κολυμπας ε;Εμενα με τρωνε οι δικοι μου να μην καθομαι στον ηλιο και εγω η χαζουλα δεν εχω ρωτησει τον γιατρο!Τοσο ασπρη καλοκαιριατικα απο τοτε που ημουν νεογεννητη δεν εχω ξαναμεινει! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

bibibo δεν μπορω να το χωνεψω αυτο που σου ειπε ο παππας!!!Αμαρτια η αποβολη;;;;;;Οι προγαμιαιες σχεσεις;;;Μα που ζουνε,δεν μπορω συνχυστηκα τωρα :angry::angry::angry::angry:

Ειρηνακι απο πονακια ολες καλα πανε κι εγω που ρωτησα τον γιατρο μου αν πρεπει να ανησυχω μου ειπε οτι οταν κατι δεν παει καλα θα το καταλαβω αμεσως τα υποφερτα πονακια ειναι μεσα στο προγραμμα! :)

Μαριαλενα ποια μερα πας για την αμνιο;Αληθεια η αδερφη σου ππου στην Αθηνα μενει;

Λενακι Φιλιω Μαρια ΕΛΕΝΑ Ζωουλα φιλια σε ολες κοριτσια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κανετε???????

Ολες απουσες?Ειδατε ζεστη και τρεξατε στη θαλασσα?

Εγω εδω παλι μονη και βαριεμαι απιστευτα,ο αντρουλης μου ειναι στη δουλεια.

Dat εδω εμεις με ενα μωρο στην κοιλια και φουσκωσαμε.Παντως,λενε οτι στη δευτερη και τις επομενες εγκυμοσυνες φουσκωνεις πιο γρηγορα απο την πρωτη.

Να ξεκουραζεσαι,οσο μπορεις,και τα δισυμακια σου θα ειναι μια χαρα.

Ιωαννα καλως την δεχθηκες την πεθερα!!!!!!!!!!

Κοιτα να την απολαυσεις μεχρι να φυγει!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι παλι μονες μας μειναμε εμεις?κ μενα δουλευει το καμαρι μου κ λεγαμε να παμε με την μικρη σινεμα αλα δε το βλεπω.εξω εχει τρομερη ζεστη.λαβα!κ ειμαστε σπιτακι με τα 2 κλιμαστικα ανοιχτα!κ γω βαριεμαι πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι μονες.

Οταν δουλευα σκεφτομουν,τι καλα που θα ηταν να ειμαι σπιτι και να περιμενω το αντρακι μου να γυρισει απο τη δουλεια και τωρα το μονο που κανω ειναι να περιμενω τη μεγαλη επιστροφη,ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!!!!!!

Πηγαινετε κινηματογραφο αλλα αφου πεσει ο ηλιος.Θα εχει και δροσια εκει μεσα.Μην καθεστε σπιτι ολη μερα,σαν κι εμενα.

Αληθεια βρε Βασια,δε ποια περιοχη μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κερατσινι μενω δεσποινακι μου!εσυ?καλα θα ηταν να παμε μολις πεσει ο ηλιος αλα αυτο που θελει να δει η μικρη μου ειναι παιδικο κ τελευταια παρασταση αρχιζε στις 5.αν οδηγουσα καλα θα ητανε.θα περναμε το αμαξι κ θα πηγεναμε αλα τωρα με το λεωφ μεσα στη ζεστη ειναι προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μενω Κερατεα.

Δεν οδηγεις?Κι εγω ενα απο τα ιδια.Με το λεωφορειο ειναι σκετη ταλαιπωρια.Νοικιαστε καμια παιδικη ταινια,καντε ποπ κορν και καθιστε στο δροσερο σας σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θα κανουμε.θα τακτοποιησω τα πραγματα για αυΡιο πρωτα μιας κ θα παμε επιτελους για μπανακι.αλα πρωτα θα παμε να κοινωνησουμε πριν φυγουμε!αχ τι βαρεμαρα ειναι αυτη...καλα ολες εξαφανιστηκαν καλε?ολο γυρνανε!μενουμε κ μακρια βρε δεσποινακι.τουλαχιστον να ενωναμε τις μοναξιες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες το ψεματα βρε Βασια.Καλα θα ηταν να μεναμε κοντα.Να πιναμε κανενα καφεδακι.

Κυριακατικα θαλασσα δε λεει καθολου,εχει πολυ κοσμο.

Εμεις ποτε δεν παμε Σ/Κ.

Τυχερουλα ομως θα δροσιστεις αυριο.Εγω θα κανω μακροβουτια στη μπανιερα.

Μου φαινεται οτι ολα τα κοριτσια πηραν τους αντρουληδες τους και βολταρουν.Μονο οι δικοι μας δουλευουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι αγορομανες δεν εχουν προβλημα.ενω εμας δουλευξυν να ετοιμασουν τις πρικες για τις κορες.χαχαχαχα!ας εχουνε δουλιτσα κ ολα ερχονται..εμεις παμε για μπανιο μετα την κορινθο κ ειναι ενα πολυ μικρο κολπακι κ δε μαζευει κοσμο.ευτυχως γιατι δεν αντεχω την πολυκοσμια!εσενα που δουλευει το μαναρι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κι αλλη μοναχουλα.

Αννα κι εγω δεν εχω κανει φιλες εδω,μονο με 2 ζευγαρια κανουμε παρεα,αλλα δεν εχω το θαρρος να παρω τις κοπελες για καφε.

Εσυ που μενεις?

Βασια ειναι αστυνομικος το πουλακι μου,οποτε καταλαβαινεις...

Δεν εχουμε ουτε Κυριακες,ουτε γιορτες,ουτε αργιες και ολα τα σχετικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μια απο τα ιδια ειμαστε δεσποινακι μου.κ μενα δεν εχουν ουτε γιορτες ουτε αργιες.απλα αυριο δε δουλευει γιατι οτι καραβια εχουν θα τα τροφοδοτησουν σημερα για να καθονται αυριο.κ μη φανταστεις οτι ερχεται νωρις.τωρα αυριο το πρωι θα γυρισει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας εβαλα επιτελους την κοιλαρα μου φωτο.

Αννα ολες μαζι θα τους περασουμε αυτους τους μηνες.

Σημερα απο τη βαρεμαρα μου την πληρωσε το σκυλακι μου,την εκανα μπανιο.

Βασια ουτε Κυριακες???Δυσκολα ειστε κι εσεις.

Τι ωρα εφυγε και θα γυρισε το πρωι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια! Πλυναμε κι έμεινες μερικά σημερα με την μαμα μου, σιδερώσαμε κ τωρα πλύναμε αλλα. Αυριο παλι! 🤣
    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...