Μετάβαση σε περιεχόμενο

τόσο ίδια τα συμπτώματα???


Edie1901

Recommended Posts

καλησπέρα!!! μετά από πολύ καιρό απουσίας λόγω αναμονής για επανασύνδεση στο ίντερνετ, ΝΑΙ! επιτελους συνδέθηκα !!!!!! χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω, σταδιακά θα δω τι εξελίξεις και νεάκια έχασα... θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που γενικώς με ταλαιπωρεί βρε κορίτσια: είναι δυνατόν τα συμπτώματα της περιόδου να αποτελούν και συμπτώματα εγκυμοσύνης??? βρίσκομαι 4-5 μέρες πριν απο την περίοδο και άρχισα να έχω πόνους στην κοιλιά, αυτή τη φορά το στήθος δεν πονάει, πονάει όμως περισσότερο η κοιλίτσα.... τι γνώμη έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,και καλως ηρθες και παλι.

απο δικη μου εμπειρια θα σου πω...Πως ναι ειναι ιδα τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης..και να γνωριζεις πως μηνα με μηνα τα συμπτωματα περιοδου αλλαζουν..αισθανομαστε κατι διαφορετικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μοιαζουνε τα ατιμααααααα ολοιδια ειναι!!!!Εμας να δεις πως μας μπερδευουν.Κανε υπομονη και μολις εχεις εστω και 1 ημερα καθυστερηση κανε μια χοριακη κατευθειαν για να παρεις αμεσως σωστο αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για την αμέση απάντησή σας, κορίτσια! μα τι να πω... άρχισαν πάλι τα "οργανα", δλδ.οι πόνοι και φυσικά όλο αυτό με ρίχνει γιατί πιστεύω ότι θα γίνει ό,τι κ κάθε προηγούμενο μήνα: περίοδος... εν αναμονή λοιπόν. ό,τι καλύτερο κ σ'εσάς! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλα μου και εγώ δεν ξερώ τα συμπτώματα καλά αλλά της κουνιάδας μου μια φίλη είχε ακριβώς τα ιδία συμπτώματα της πόναγε η κοιλιά όπως στην περίοδο και είχε λίγο αίμα και μετά της σταμάτησε και τώρα είναι 27 μερών έγκυος…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ όταν έμεινα έγκυος δεν είχα κανένα διαφορετικό σύμπτωμα, εκτός από το ότι δεν μου ήρθε τελικά περίοδος... όλα τα άλλα ήταν ακριβώς όπως κάθε μήνα.

Ακόμα και το τεστ εγκυμοσύνης ίδιο ήταν... αρνητικό δηλαδή! Όλοι μου έλεγαν κρύωμα θα είναι. Έλα όμως που οι μέρες περνούσαν και η περίοδος δεν ερχόταν.

Και το κατάλαβα τελικά με την αιματολογική εξέταση, η οποία, όμως, ούτε αυτή ήταν ψηλή. 12 ή 16 χοριακή αν θυμάμαι καλά με 4 νομίζω μέρες καθυστέρηση σε απόλυτα σταθερό κύκλο. Ο γιατρός μου θεώρησε μάλιστα ότι θα ήταν βιοχημική με τόσο χαμηλή τιμή και δεν μου έδωσε θάρρος. Τρελή αγωνία εγώ, δεν ήθελα να χάσω το όνειρο.

Πάω, λοιπόν, για επαναληπτική και είχε διπλασιαστεί στις 2 μέρες. Τότε επιτέλους πήρα και επισήμως (από το γιατρό δηλαδή) τον τίτλο της εγκύου, 7 μέρες μετά την αναμενόμενη περίοδο.

Στο επόμενο μου παιδάκι, λοιπόν, έχω αποφασίσει, για να μην αγχώνομαι:

α. Να μην κοιτάω συμπτώματα

β. Να μην κάνω τεστ εγκυμοσύνη

γ. Και να κάνω μόνη μου αιματολογική εξέταση αφού περάσουν κάποιες με΄ρες καθυστέρησης.

δ. Μέχρι τότε να σκέφτομαι θετικά...

Μακάρι να τα καταφέρω βέβαια, γιατί άλλο στα λόγια, άλλο στην πράξη.

Προς το παρόν θηλάζω, αλλά λόγω πολυκυστικών έχουμε αποφασίσει να μην προσέχουμε με τον άντρα μου και να περιμένουμε (όταν έρθει η σειρά μας) μια δεύτερη επίσκεψη του πελαργού.

Εύχομαι σε σας τις υποψήφιες μανούλες να τον κρατάτε απασχολημένο (τον πελαργό) με φουλ πρόγραμμα επισκέψεων στις δικές σας κοιλίτσες!

Πολλές ευχές για πολλά νέα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ συγκινητικό το μήνυμά σου dididi! με όλη μου την καρδιά, να χαίρεστε το νινάκι σας και να έρθει σύντομα ο πελαργούλης ξανά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

... αφού κάνει μια στάση για καλοκαιρινές διακοπές στις κοιλίτσες των κοριτσιών στο "θέλω να γίνω μαμά / μπαμπάς" που έχουν και προτεραιτότητα!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ demie τα ιδια περναω κι εγω... :) συμπτωματα φουλ και ιδιαιτερα εντονα.περιμενω τη δευτερα περιοδο και γω φοβαμαι οτι θα μου ρθει. B) το στηθος μου πια δεν αγγιζεται.τι κακο κι αυτο....δεν μπορουσαν να διαφερουν λιγο τα συμπτωματα????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι σε όλες μας να έρθει αυτός ο πελαργός….. αν και δεν θέλω Άγχος κορίτσια όλα καλά θα μας πάνε :):):):):) Εγώ νιώθω πόνους γιατί αύριο θα αδιαθετήσω ε δεν στεναχωριέμαι η προσπάθεια μετράει και ο επιμένων νικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας ευχομαι σε ολες τα καλυτερα :) εγω παντως πηγα στο αλλο ακρο ειχα κανονικα περιοδο το μαιο ενω τελικα ειμουν εγκυος απο τον απριλιο :P καποτε κοροιδευα ολα αυτα που λενε για το αγχος αλλα τελικα μολις ειπα αστο και οτι γινει ηρθε μονο του :cheer: πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν εγραψα για να σας βαλω σε σκεψεις αλλα για να δειτε οτι ολα μπορει να συμβουν .ασε τι ειπε ο γιατρος .εγω ειχα ξεκινησει διαδικασιες εξωσωματικης και ημουν ηδη εγκυος .σοκ παθαμε ολοι μαζι και ο γιατρος και εμεις .γιαυτο σας λεω ΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ .ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaxxxxxxx breeze katheti kalutero sou euxomai me enan pono!!!!!!

oso gia to agxos mhn anushxeis opws agxwnomaste etsi eimaste edw gia na kseagxwthoume...den kolame emeis se tetoia...fantazomai ti fatsa tha kane o giatros

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

breeze απίστευτο αυτό που έζησες! ευτυχώς με όμορφη κατάληξη!!! να έχεις λοιπόν μια τέλεια εγκυμοσύνη, όλα να είναι τέλεια!

εμένα οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται... έρμα συμπτώματα...

φιλάκια κ καλημέρα σε όοοοολα τα κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ενδιαφερον το θεματακι ! Κι εγω απο χτες προβληματιζομαι για τα συμπτωματα... Αυτο το μηνα ουτε το σκεφτομουν ουτε ειχα ελπιδες καθολου γιατι ειχα κανει τεστ ωορρηξιας, ηξερα δηλαδη ποτε ηταν ακριβως οι γονιμες μερες αλλα δεν ετυχε να ερθουμε σε επαφη εκεινες τις μερες ετσι ημουν εντελως σιγουρη οτι δεν. Πρωτη φορα ομως μετα απο μηνες εχω καθυστερηση - καλα μη φανταστειτε και τιποτα, μια μερα μονο - αλλα δεν το πηρα σοβαρα αφου εχω ολα τα συμπτωματα περιοδου - πονους στην κοιλια δεν εχω ποτε, μονο πονους στη μεση και φουσκωμα. Ο κυκλος μου ειναι 25 μερες σταθεροτατα. Θα περιμενω και θα δειξει...

Ευχομαι να εισαι εγκυος κοπελα μου! Περιμενε λιγακι και κανε μια χοριακουλα! Οπως ειπαν και τα κοριτσια ολα ειναι πιθανα! Θα περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ πολύ nutella! εύχομαι και σ'εσένα το επιθυμητό αποτέλεσμα: ένα γλυκο νινάκι! δεν νομίζω πάντως ότι για τη δική μου περίπτωση πρέπει να περιμένω νινί, γιατί έχω πολλούς και έντονους πόνους! περιμένω Σάββατο-Κυριακή να αδιαθετήσω. όπως και να'χει, ευχάριστο δεν μου είναι, αλλά από την άλλη είναι η 3η φορά "συστηματικών και εντατικών" προσπαθειών... έχουμε καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...