Μετάβαση σε περιεχόμενο

1η.......2η.......3η κ η τυχερη!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 667
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερουδια!!!

Σαμανθα μου, ειχε το "εκτος οριων" με τον jason statham αααααχ :x:x:x εχω κ περιεργο γουστο η τρελη!!

Τι κανει η κορακλα σου??

Θα σου γραψω μια τελεια συνταγη για ριζοτο να γλυφεστε!!! Μονο που εγω τα κανω με το ματι..δε μπορω να σου πω δοσεις...

Βαζεις βουτυρο στο τηγανι (βαθυ) κ τσιγαριζεις το κρεμμυδι. Επειτα ριχνεις το ριζοτο μεχρι να γυαλισει...σβηνεις με λιγο ασπρο κρασι...αφηνεις να εξατμιστει το αλκοολ κ ριχνεις λιγο λιγο το ζωμο (εγω παιρνω το ετοιμο λαχανικων κ νομιζω διαλυεται σε 500μλ νερο). Λοιπον, συνεχιζω....λιγο λιγο το ριχνεις οπως φτιαχνεις κανονικα το ριζοτο, μεχρι να απορροφιεται απο το ρυζι...Αυτη η διαδικασια να παρει κανα 20 λεπτο...λογικα θα εχει γινει...επειτα ριχνεις κρεμα γαλακτος (λιγη) να δεσει....τελος ριχνεις παρμεζανα τριμμενη, ανακατευεις κ σερβιρεις...Τα σαλια μουυυυυυυ

Βασουλα μου, σε "διαβαζω" θετικη κ εσω ετοιμη ή ειναι ιδεα μου?? Χαιρομαι πολυ παντως αν ειναι ετσι...Παμε γερα με τσαμπουκα για την επομενη φορα!!!!

Ελινα μου, πλακα εχεις...βρε μηπως τελικα μεγαλωνει κανα νινι εκει μεσα?? Η επομενη βδομαδα ειναι κοντα...αντε να μαθουμε!!!

Ζαχαρενια μου σε βλεπω πληρως ενημερωμενη ε.....??αλλαξες κ μουτσουνα, εβαλες λαμπιονια :lol::lol::lol: Τι κανει η κοιλουμπα σου? Μεγαλωσε κ αλλο....??? :lol::lol:

Για μενα τι να σας πω...δεν εχω να κανω καμια εξεταση κ ανησυχω!!! :lol::lol::lol::lol:

Ας ηρεμησουμε λιγακι....κ απτο νεο ετος θα βαλουμε κ παλι μπρος....Ετσι λεω τουλαχιστον....

Μου λειπει κ η Χρυσανθη ...την εχω κοντα, αλλα οχι ονλαιν...περιεργο μου φαινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα p0901.gif

t2924.gif πως το λενε στο χωριο σαςςςςςςςςςςςςς

εδω ολα ησυχα προς το παρον...Κων/νακιιιιιιιιιιιιιιιιιι μεγαλωσε η μπακα μου...απο τις ενεσεις ΜΑ ΔΕΝ ΤΡΩΩ!!!! :lol::lol::lol:

Η χυσανθουλα που πηγε?Αθηνα???

εχετε κεφια σημερα??? εγω καθολου...βαριεεεεεεεεεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Η Βασω κυκλοφορει εδω??? το χω χασει το κοριτσακι μας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε??

Λοιπόν η μπεμπούλα είναι πολύ καλά, κάποιες μέρες άτακτη κάποιες ήσυχη...την προτιμώ άτακτη εγώ για να μην έχω αγωνία :D:D

Ο γιατρός μου είπε: έχεις καταλάβει ότι έχεις περάσει παραπάνω από το μισό της εγκυμοσύνης? Και τότε το συνειδητοποίησα με χαρά :D:D αχ περνάει ο καιρός...από τα Χριστούγεννα και μετα είναι 2 μήνες (μετράμε δηλαδή ανάποδα!) και τσουπ μπαίνω στον μήνα μου...(Έφτασα κιόλας στον μηνα μου εγω :lol::lol::lol: )

Για αυτό με το καλό όταν μείνετε έγκυουλες ή όσες είστε, εντάξει δεν λέω θα έχετε αγωνία στην αρχή αλλά ο καιρός περνάει και θα γίνουμε όλες μας μανούλες!!

Κωνσταντινούλα μου γλυκιά ευχαριστώ πολυ πολύ για την συνταγούλα θα την τιμήσω δεόντως!!!!

Η Χρυσάνθη πήγε ΝΟΜΙΖΩ στην ΧΑΒΑΗ χιχιχι (την "εξωτική"-"ξωτική" Αθηνα) ...

Ελινα με το καλό θετική χωριακή!!!!!!!!!!! Πότε κάνεις??

Και σε όλα τα κορίτσια!

Ζάχα, σε βλέπω...τρως σου λέω!!

φιλακιάααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Με θέλετε κ εμένα στην παρέα σας? Μετά κ από την δεύτερη παλίνδρομη μάλλον εδώ ανήκω... Από Φεβρουάριο ή Μάρτιο θα ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες για νινί... Αργεί ακόμα, ελπίζω μέχρι τότε να έχετε φύγει όλες από εδώ μέσα κ να γράφετε σε άλλα θεματάκια... ;)

Προς το παρόν, τα ξέρετε, γιατροί, εξετάσεις, στεναχώρια, όλα μαζί...

Ελπίζω η τρίτη φορά να είναι όντως τυχερή, γιατί αν όχι, θα χρειαστεί να ανοίξω νέο θέμα στο μάμμυ: "Καθ΄έξιν γκαντέμισσα...".

Σας φιλώ!

Υ.Γ. Γιώργο όλα θα πάνε καλά! Φιλάκια κ στους τρεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου daddy του foroum! Εγώ νομίζω θα είναι αγοράκι το μωράκι σου :D:D Με το καλό η εξέταση την Παρασκευή!! Κάθε πότε κάνετε υπέρηχο? 1 φορά την εβδομάδα?

stedim εύχομαι πραγματικά η τρίτη να είναι και η τυχερή πραγματικά! Τι ακριβώς συνέβη (αν θέλεις απαντάς!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κ εγώ αγοράκι ψηφίζω για το μωρό του Γιώργου! ;););)

Samantha μου καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου κ με έναν πόνο να υποδεχτείς το μωράκι σου!

Οσο για μένα, πριν 35 μέρες έκανα απόξεση λόγω παλινδρόμησης του εμβρύου στη 10η εβδομάδα, ακόμα περιμένω περίοδο κ αυτή άφαντη... 31/03 έκανα την πρώτη απόξεση σε έμβρυο 9+ εβδομάδων. Καρυότυπος καθαρός, το ίδιο κ οι εξετάσεις για μυκόπλασμα, ορεόπλασμα, χλαμύδια... Τώρα περιμένω αποτελέσματα από τις εξετάσεις για θυρεοειδή. Μετά έχει σειρά το πακέτο θρομβοφιλίας, ο καρυότυπος ζεύγους κ τα αντισώματα...

Απογοητεύτηκα κ μόνο που τα έγραψα όλα αυτά! Ουφ!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι και να κοιτάς μπροστά :)

Λυπάμαι πολύ που συνέβησαν όλα αυτά. Να κάνεις όλες τις εξετάσεις.

Εγώ τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν είχαν μια βιοχημική κύηση και στενοχωρήθηκα πολύ και από τότε μέχρι και πριν από 1 εβομάδα που κάπως άρχισα να νοιώθω το μωρό, έτρεμα στην ιδέα ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά...Πιο πολύ με εκνευρίζαν οι γιατροί που όλοι (λες και ήταν συννενοημένοι) μου λέγαν: τυχαίο γεγονός τυχαίο γεγονός...η ψυχή μου το ξέρει όμως τι άγχος είχα τους πρώτους 4 και παραπάνω μήνες της εγκυμοσύνης μου...

Για αυτό σου λέω ότι η γνώμη μου είναι: να κάνεις όλες τις εξετάσεις και να μην αφήσεις τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινακι ζηλευωωωωωω ρεπαρες σημερα??? Θελω κ εγω!!! Ασε...εγω γυρισα στις 20.30..καλα τα παω...κ αυριο, παλι την ιδια ωρα με βλεπω...αχ ειμαι πολυ κουρασμενη...θα κοιμηθω νωρις, κατα τις 02.00 παλι :lol::lol:

Girl84 καλημερα κ σε σενα λοοολ εεεεε για αυριο πρωι εννοω, μη με μαλωσετε :D:D

Ζαχαρενια μου, οπως ειδες ολες σε καταλαβαμε!!! Μες την πα@αρα εισαι, τα μακροβουτια στο λαδι εννοω ε!!!Ασε τα δεν τρωω....

Αληθεια, εκει τι καλο βγαζετε???Καμια πιτα καλη μηπως να μας πεις τη συνταγη??? Αντε, μην τα κρατας μονο για τον εαυτο σου λαμπιονι μου!!Εδω ειμαστε λιγουρες!!

Σαμανθα μου, οντως...περασαμε τα μισα...πω πω πως περναει ο καιρος......

Να το φτιαξεις το ριζοτο, θα ξετρελαθειτε!!!

Φιλακια στην κορακλα σου!!

Καλησπερα Γιωργο!!! Μεθαυριο λοιπον θα μαθετε....εγω νομιζω οτι ειναι κοριτσακι παντως...για να δουμε....εχω κ ενα ερωτημα....αφου η γυναικα σου εχει αδεια απο το γιατρο, γιατι μπαινει μονο ο δικος σου μισθος στο σπιτι καλε?? Δεν πληρωνεται? Ειναι αλλο το καθεστως εκει στην Κυπρο...?Εκτος αν δεν καταλαβα καλα.....σορρυ

Δημητρουλα μου, καλωσηρθες.....Μεκανες κ γελασα με το "καθ' εξιν γκαντεμισσα" ε....μονο για γελια δεν ειναι , αλλα καταλαβες πως το εννοω......Ασε...κ εγω ουτε να το σκεφτομαι οτι η 3η...δε θα ειναι κ η τυχερη....Αισιοδοξω κ πιστευω στο καλυτερο αποτελεσμα....

Κ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ, ΜΕ ΑΚΟΥΤΕ????????

Να κανεις τη θρομβοφιλια οπωσδηποτε...κ να κοιταξεις κ την ομοκυστεινη, οπως ειπαμε στην ομαδα μας...

Η χρυσανθη μας, ναι...ειναι εδω, Αθηνα...απλα δεν εχει υπολογιστη!!Σας στελνει τα φιλια της!!

Κ ηρθε η ωρα να σας πω..............τη συνταγη της ημερας!!!!

Αμερικανικα pancakes η κλασικη συνταγη που θα σας ξετρελανει!!!

-350γρ αλευρι

-3 κουτ γλ μπαικιν

-1 κουτ σουπ ζαχαρη

-1 κουτ γλυκ αλατι

-300μλ γαλα

-1 αβγο

-3 κουτ σουπ βουτυρο (θερμ δωματιου)

Αναμειγνυετε πρωτα τα στερεα υλικα κ επειτα ανοιγετε μια τρυπα στο κεντρο κ ριχνετε τα υγρα υλικα. Ανακατευετε κ ετοιμο το μειγμα!

Σε τηγανι, λιωνετε βουτυρο κ ψηνετε κουταλια κουταλια!! Η γνωστη διαδικασια.....

Σερβιρετε με οτι θελετε!!! Εγω βαζω φρουτα κομμενα κ σιροπι βυσσινο η καραμελα....μιιιιαμ!!!

Μου ηρθε τωρα μια λιγουρα...παω να βαλω παγωτο .....φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Γιωργο μου, τωρα καταλαβα...σευχαριστω πολυ που μου απαντησες κ λυθηκε η απορια μου...Τι να κανω...θελω να τα μαθαινω ολα!!! :lol::lol::lol::lol:

Τι εγινε, πηγατε στο γιατρο??? Ολα καλα??? Αντε καλε, πες μας!!!!

Τα κοριτσια της παρεας τι κανουν???

Ακουσα στο ραδιο τωρα που ερχομουν, οτι ορθοδρομει η Αφροδιτη!!! Ε ναι λοιπον.....μπαινει κ παλι σε ορθη πορεια κ οι σχεσεις διορθωνονται!!!!!

Οπως βλεπετε, περα απο τις συνταγες, εχουμε κ αστρολογικες προβλεψεις :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα....η καλυτερα βρηκα λαπτοπακι σπεσιαλ..... :lol: ειμαι στον αδελφο μου κ εχω ιντερνετ σημερα....

τι κανετε?πως ειστε?νεακια ευχαριστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμμμμ...κατσε να το σκεφτω......κ να κανω τους υπολογισμους μου......Λοιπον....Το Μαιο....για να βγει Υδροχοακι σαν κ τη μανουλα του....Τι λες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σου ειπα εγω βρε Χρυσανθη μου....τα δυο μας θα μεινουμε....

Μακαρι να ειναι εγκυουλα κ η Ελινα μας....

Ειδες που μπηκε κ η Δημητρουλα στην παρεα μας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα μου καλως ηρθες.....αν κ δεν πρεπει να ερχετε καμια κοπελα εδω....με την καλη εννοια παντα.....

αντε να φυγουμε κ να κλειδωθει το θεμα...να μην ανοιξει ποτε...

σε ειδα αλλα εχω μερες να μπω κ δεν προλαβαινω να διαβασω.....χαιρομαι που εχεις παρει καποιες απαντησεις....

κωσταντινα μου αντε να περασει ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι..θα περασει...οπως τοτε...μετα το Πασχα....ασε ας μην τα θυμομαστε τωρα αυτα..γιατι ειναι κ λιγο θλιβερα....

Να μεινουμε στο γεγονος, οτι περασε κ τοτε πολυ γρηγορα.....Ετσι θα ειναι κ τωρα λοιπον.......

Ναι η Δημητρουλα, δεν εχει κανει ακομα θρομβοφιλια..της ειπα κ εγω να την κανει οπωσδηποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...