Μετάβαση σε περιεχόμενο

1η.......2η.......3η κ η τυχερη!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 667
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή δύναμη κορίτσια μου!!!!!!!!!!

Θετική σκέψη να μου έχετε.......

Και Πίστη, κοπέλες μου, στον Κύριο μας.........

Μας βλέπει από εκεί πάνω........

Σας φιλώ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινακι μου κ εγω το μαιο....κυριακη εγινε το θαυμα.....Σου ευχομαι κ σενα, αυτη τη φορα να το πετυχετε!!!!!!

Πιπιτσα μουυυυυ τι κανεις βρε υδροχοακι .....Απο πιστη εχουμε μπολικη δε μπορω να πω...κ θεληση αλλωστε....Θα ερθει κ για μας η ωρα...που αλλου θα παει δηλαδη...???????

Ανεμε, ξημερωνει παρασκευη εεε?? Σημερα θα εχετε οπτικη επαφη, αντε αντε να μας τα πεις, οταν γυρισετε με το καλο...

Τα δικα μου νεα...τελειωσα με τις εξετασεις θρομβοφιλιας αλλα κ του θυροειδη...Περιμενω τα αποτελεσματα, σε λιγες μερες, αν κ η αιματολογος μου ειπε, οτι βασει του ιστορικου μου...κ το δικο μου, αλλα κ το οικογενειακο.....θα κανω κ εγω τις ενεσουλες μου....

Δε με νοιαζει καθολου σας πληροφορω....φερτε εδω να τις χτυπησω!!! Εσω ετοιμη!!!!!

Ξεκινησα κ σημερα την αγωγη για τα χλαμυδια, θα μου παρει 2 εβδομαδες...ειναι ενας τριπλος συνδυασμος...α πα πα....αλλα ειπαμε παμε γερα!!!! Θα κανω τον επανελεγχο κ αν εχουμε καθαρισει, προχωραμε για τεκνοποιηση...αν βεβαια δεν εχει προκυψει κ τιποτα αλλο...αχαχαχαχαχαχα

Χρυσανθη μου, που εισαι..........????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα κωσταντινα μου αλλα δεν σε ειδα....κ ξαναβγηκα....

Λοιπον εμεις κωσταντινα μου θα τρυπιομαστε παρεα....τωρα η δοση ηπαρινης μας λειπει....εγω μαλλον αρκετη...λες να τρυπιεμαι 2 φορες την ημερα?....μαμα φοβαμαι...ευτυχως εχω κανει κ αιμοληψιες καποτε στην ειδικοτητα κ κατι θυμαμαι....αχ δεν τα παω καλα με τις συριγγες.....

θα περνω κ την ασπιρινουλα μου...θα βαραω κ τις ενεσεις μου....αχ μεσα στην τυχη....κ ας ελπιζουμε οτι ολα θα πανε καλα κ δεν θα εχουμε καμια εμφραξη στον πλακουντα παλι....

την δισχιδη ξερουμε φιλικο κ αγιος ο θεος....

κ φυσικα την τρισωμια σπανιο κ δεν θα ξανασυμβει...οποτε θα παρακαλω να με βοηθησει ο θεος...δεν μπορω να κανω κ κατι αλλο...

στην τελικη εκανα ενα παιδι θα κανω κ αλλο στο χερι μου ειναι...δεν γινετε....

κ ευχαριστω την γιατρο μου που ειναι αψογη....κ με προσεχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη μου..καλημερα!!!

Λες να ειναι 2 την ημερα...πω πω...αγχωθηκα λιγο τωρα...αλλα τι να κανουμε...θα το περασουμε κ αυτο...

Κ εγω θα πρεπει να μαθω να τις κανω μονη μου....ποσο δυσκολο θα ειναι....???

Ξεκινησα κ το φυλλικο παλι....Για να ειμαι σε πληρη ετοιμοτητα σε 3 μηνες....αντε να δουμε

Ελινακι μου, μεκανες κ γελασα με τα εσωρουχα...χαχαχα...χρειαζονται κ αυτα οντως!!!

Δεν ξερω αν παιζει ρολο, παντως εγω κ τις δυο φορες που εμεινα εγκυος...μετα την πραξη...κοιμηθηκα!!!

Στον υπνο με πιασε... :P:P

Οσον αφορα τις ενεσουλες..ειναι πολυ ευγενικο εκ μερους σου.....σιγουρα θα τις χρειαστουμε...αλλα εγω απο το καινουργιο χρονο πια.....Προς το παρων εχουμε την εξοντωση των χλαμυδιων :evil:

Αχ...αντε να περασει ο καιρος................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε ελινα μου πολυ....ευτυχως ειναι μια...γιατι θα σκεφτομαι κ την 2η απο τωρα.

Κωσταντινα μου τι κανεις?πως πας με την εξόντωση?

Εγω παλαιω με τον μηνα που ερχετε...ξερεις σε 5 ημερες θα εμπαινα στο μήνα μου..κ αν σκεφτώ κ το περσυνο..τώρα θα εκανα τις ετοιμασιες για τα γενεθλιά της...ΟΝΕΙΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινα μου, εισαι τυχερη που στις εκανε ο καλος σου...Εμενα ο δικος μου, βλεπω να λιποθυμα μολις δει την ενεση... :lol::lol::lol::lol:

Ανατριχιασα με τις μελανιες που λες...πω πω πω....Μα καλα...δε βγαινουν σε χαπακι???Υποθετο???χαχαχαχα

Τι εγινε με τα εσωρουχα....?? Ειναι οι μερες σου αυτες...βοοοουυυυυυρ!!

Χρυσανθη μου, τι κανεις....?Η εξοντωση...ασε...εχω δρομο ακομα μπροστα μου...ελπιζω να περασει γρηγορα.. κ αυτος....Οπως τοτε..μετα το Πασχα..

Με ενοχλουν αρκετα ...οι πλυσεις κ μετα το εμβολο...τραγικο..........Ευτυχως η αντιβιωση μεχρι τωρα..ειναι καλα ανεκτη...

Σε καταλαβαινω απολυτα...ειναι δυσκολος αυτος ο καιρος...το ενα μετα το αλλο....ουτε μια ανασα....

Κ εγω χθες εκλεισα 3 μηνες απο την αποξεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τελικα απο οτι διαβασα γινοντε κ δυο την ημερα....ας ελπιζουμε οτι δεν θα κανω 2....αναλογα την περιπτωση...

Οταν θα εξοντωνεις τα ζουζουνακια θα το κανεις κ με πολυ μισος ετσι για να τα ταλαιπωρησεις λιγακι...για να μαθουν...κ εγω οταν θα βαραω τις ενεσεις μου θα σκεφτομαι οτι ταιζω καλα το μωρακι μου κ θα το κανω με αγαπη...θα ποναω απο την ενεση κ θα λεω δωστε κ αλλο...

αυτος ο οκτωμβρης ποσο ποναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας....

Ελινακι μου εγω παντα γυμνουλα κοιμαμαι...δηλαδη με το σλιπακι μου!! Σεξυ κ οποιος αντεξει χιχιχιχι

Βεβαια τωρα, εκτος το σεντονι παιζει κ κουβερτουλα ψιλη..γιατι δεν παλευεται...

Οσον αφορα αυτο που ειπες για τα αβγουλακια..μηπως θα κανεις αργοτερα ωορηξια? δεν ειναι στανταρ καθε μηνα...τι να πω...σαφως κ ο γιατρος ξερει καλυτερα...

Παντως ...εγω ενα εχω να πω...τα καλυτερα ερχονται οταν δεν τα περιμενεις...Αντε λοιπον!! Με το καλο!!

Τα δικα μου νεα τωρα..πηρα ταποτελεσματα του θυροειδη..οι τιμες φυσιολογικοτατες...πηρα κ της θρομβοφιλιας..θα τις αναρτησω σε καινουργιο θεμα να παρω γνωμες...μεχρι να παω στην αιματολογο μου την αλλη βδομαδα...

Η εξοντωση των χλαμυδιων προχωρα..απο χθες το βραδυ με ποναγε λιγο το στομαχι μου..ισως να ειναι κ απο την αντιβιωση..αυτο μας ελειπε τωρα..

Αχ να περασει ο καιρος.......................

Χρυσανθη μου :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κωσταντινα κ εγω κοιμαμαι σαν κ σενα...να μην μπορω να φορεσω παντελονι πιτζαμας με τιποτε....κατι παθαινουν την νυχτα κ στραβωνουν κ με ενοχλουν κ φυσικα ξυπναω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινακι μου, ναι ησυχασα λιγο με ταποτελεσματα..πιο πολυ με ενδιεφερε ο παραγοντας MTHFR που αφορα την ομοκυστεινη..κ ημουν οκ....απο κει κ περα ομως βγηκα στην PAI 4G/4G.....ομοζυγωτης.

Δεν ειμαι γιατρος..κ δεν ειμαι ειδικη σε αυτα...θα περιμενω να δω την αιματολογο την αλλη βδομαδα για να μου εξηγησει...απο το λιγο ομως που διαβασα στο ιντερνετ, ελεγε οτι αυτος ο γονοτυπος σχετιζεται με καργιαγγειακες παθησεις κ καθεξιν αποβολες...τοοοοοοιν μου ηρθε καπως....

Σαφως απο μονο του δε λεει κατι...θεωρω οτι ειναι κ αλλα τα αιτια που συμβαλλουν....οποτε ειμαι οκ....

Αυτο που ειπε κ σε σενα δεν το καταλαβα...αλλα να σου πω...οι γιατροι ξερουν....Παντως οι ενεσουλες ηπαρινης, κακο δεν κανουν...το ξερεις αλλωστε...

Ενδεχομενως ομως, να το ξεκαθαρισεις για να ξερεις κ γενικοτερα αν υπαρχει καποιο θεμα..οχι μονο σε κατασταση εγκυμοσυνης.....Ρωτα να στο ξεκαθαρισει!!!

Για τον κυκλο, καλα σοβαρα μιλας?? 45-100 μερες?? Τι θεμα υπαρχει εκει??

Να τρως λαχανικα κ φρουτα καθε μερα!!!! κ μην ξεχνας μπροκολο!!!! Οτι καλυτερο.......

Εγω τωρα τελευταια, τη χαλασα τη διατροφη μου....λιγο η στεναχωρια, λιγο το αγχος...αλλα νομιζω οτι σιγα σιγα θα μπω κ παλι σε μια σειρα! εχω ενα 3μηνο να προετοιμαστω χιχιχιχι

Χρυσανθη μου, εσκασες μυτη??? Βλεπω μου απαντησες κ στο θεμα με τη θρομβοφιλια....Αχ το κακομοιρο...τι να σου δωσω...μου εμεινε κ τιποτα??? Μας τα εφαγαν τα λεφτα οι εξετασεις κ οι γιατροι!!!!

Μια αγκαλιτσα ομως , την εχω παντα προχειρη!! χοχοχοχοχοχοχο :P:P:P

Ουφ, σε λιγο θα παω να κανω τη θεραπεια.....δε θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια τι εγινε αυτος ο Σεπτεμβριος? Απο οτι καταλαβαινω πολλες μας εχει παει πισω.

Elina 76 και εγω αυτο το μηνα πηγα και εκανα 3 υπερηχογραφηματα (το τελευταιο σημερα) και το ωαριο μου δεν μεγαλωσε καθολου! Εντωμεταξυ εγω συνηθως δεν εχω προβλημα με τον κυκλο μου και την ωορηξια. Ε και ο γιατρος με σταματησε για να μην ταλαιπωριεμαι. Εγω πηγαινα για IVF σε φυσικο κυκλο, αλλα τωρα αλλαξαμε πλανο και θα κανω εξωσωματικη με πρωτοκολλο ηπιας διεγερσης (clomiphene χαπακια me altermon ενεσεις). Νομιζω πως πολλες κοπελες κανουν κατι τετοιο και σε απλη παρακολουθηση ωορηξιας ή σπερματεγχυση.

Εντωμεταξυ και σε αλλο θεμα διαβασα αλλη κοπελα που παλι περιγραφει πως ειχε "τεμπελικα" ωαρια.

Κonstans μην ανησυχεις. Ολα καλα θα ειναι.Και εγω διαβαζω συνεχεια στο Ιnternet για οτι ακουω αλλα το μονο που καταφερνω να κανω ειναι να τρομοκρατουμαι. Κανε υπομονη μεχρι να σου εξηγησει ο γιατρος!

Ευχομαι ο Οκτωβριος να ειναι τυχερος και γουρλιδικος για όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινα μου, χαρας το κουραγιο σου με το γυμναστηριο...ουτε απεξω δεν περνω..χαχα...εγω ημουν του κολυμβητηριου...πηγαινα 4 φορες την εβδομαδα...κ κολυμπαγα ελευθερο 3 χλμ τη φορα...

Δυστυχως ομως, εχω να παω απο περσυ τον Νοεμ...Μετα την αφαιρεση της μιας σαλπιγγας..ειπα να μην το ριψοκινδυνεψω για την αλλη...ξερω κ εγω...ειμαι πιο ανησυχη πλεον με τυχον μολυνσεις...Σκεφτομαι να κανω πρωτα ενα παιδακι (ελπιζω) κ μετα θα ξαναπαω!!

Αυτο με το γκλουκοφαζ, δεν εχω ιδεα!! Μακαρι, να υπηρχε μια κοινη γραμμη....Προς το παρων καλα κανεις!

Να σκεφτομαστε αισιοδοξα...(λεω εγω τωρα....) κ θα μας ερθουν ολα οπως επιθυμουμε!! θετικη σκεψη....

Βασουλα, καλη επιτυχια στην εξωσωματικη σου...Περιμενουμε να μας πεις νεα κ νακουσουμε τα ευχαριστα!

Θα τα καταφερουμε................Παω να παρω το δικανο...εχω κ μια εξοντωση...χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωσταντινουλα 1η εχει ο μηνας,....σημερα θα εμπαινα στον μηνα μου.....τι ωραια που θα ηταν κ εγω σκεφτομαι αλλα τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη μου ελα μην σκεφτεσαι ετσι τωρα. Σιγουρα ειναι κατι που δε θα ξεπερασεις ποτε αλλα προσπαθησε να το κανεις να σε ποναει λιγοτερο. Γιατι εσυ και μονο εσυ πρεπει να βρεις τη δυναμη να προχωρησεις μπροστα!!!

Και κατι μου λεει οτι απο εκει που δεν το περιμενεις θα μεινεις εγκυουλα και αυτη τη φορα θα ειναι ολα φυσιολογικα. Γιαι και με το νομο των πιθανοτητων να ο παρεις ε δεν υπαρχει περιπτωση να σου ξανασυμβει το ιδιο. Του π....η!!!!!

Κωνσταντινα μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!!!! Σου ευχομαι και εσυ συντομα να ξεμπερδεψεις με αυτα που σε ταλαιπωρουν και συνομα να μπεις στο club των φουσκοκοιλιτσων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη φιλεναδα μου....τι κανεις?θα μπεις καθολουυυυυυυ?????

Ειναι δυσκολες οι μερες πολυ.....το ξερω.......τι να λεμε τωρα....να σκεφτομαστε θετικα...να μη στεναχωριομαστε....κτλ....να ομως που μερικες φορες αυτο φανταζει πολυ δυσκολο......κ δικαιολογημενα....

Εγω το εχω ριξει στη δουλεια....ετσι απλα για να μη σκεφτομαι....τα βραδια ομως...ειναι ανικητα....

Σε περιμενω να τα πουμε...

Ελινα μου, συμφωνω με το μπαμπα κ τη μαμα....αλλωστε δε μπορουμε να κανουμε κ τιποτα γιαυτα που περασαν...Ανασκουμπωνομαστε κ προετοιμαζομαστε γιαυτα που θα ερθουν....

Βασουλα τι κανεις??? Ποτε θα εχουμε τα ευχαριστα??

Εγω κοριτσακια μου...σημερα πινω κ το τελευταιο χαπι αντιβιωσης....εχω αλλες 3 μερες τα κολπικα κ οβερ...Δυστυχως περιμενω να αδιαθετησω την Παρασκευη....Οποτε θα αναμενω την εποοοοοομενη περιοδο για επανεξεταση των χλαμυδιων...σε ενα μηνα δηλαδη.....Μου ειχε πει ο γιατρος οτι θα πρεπει να περασουν 2 εβδομαδες απο την αντιβιωση.....κ καλυτερα να κανω την επανεξεταση με ιστο περιοδου....

Εμ τι να κανουμε...υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...