Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες με μωρακια του καλοκαιριού 2010!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κ απο μας!!εμεις εχουμε ηδη ξεκινησει τις βολτουλες μας!!!δυο φορες δηλαδη μην το παρακανουμε κιολας.αλλα ηταν αψογα τα μωρακια.τους καλοαερεσε.ειχα κ εγω βεβαια πολυ αγχος γιατι το καροτσι ειναι μεγαλο αλλα μια χαρα τα καταφεραμε!!!

βλεπω μιλατε για τα κιλα!εγω ξεκινησα 53,εφτασα τα 75(ναι ναι) κ τωρα ειμαι 62 περιπου.ενα δεκακιλακι θελω να χασω.ενταξει σιγα σιγα.η κοιλια αισχος.ρε κοριτσια στην εγκυμοσυνη στην κοιλουμπα μου με δυο μωρα δεν φανηκε ουτε μιση ραγαδα κ μολις γεννησα τσουπ...νατες..κατι μικρες κοκκινες.ρε γμτ λεω τωρα σας θυμηθηκε;;τι να πω.κ ειναι κ αυτη η μαυρη γραμμη που μου τη σπαει.κ εχω ακουσει οτι αργει να φυγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 712
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σαςςςςςςςςςς κοριτσια κοιμηθηκαμε χθες βραδυ επιτελουςςςςςςς. κοιμηθηκανε γυρω στις 10 κ ξυπνησαν 3 και κ μετα 7. θα επστρεψω γιατι εχω τον εναν αγκαλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι ,εγώ την σκούρα γραμμή στην κοιλιά την πρόσεξα όταν γέννησα!!!!Και είναι ακόμα εκεί :(

Ευτυχως ραγάδες δεν έκανα...

Κατερίνα, νωρίς σου χαμογέλασε!!Δεν είναι μοναδικο???

Εμας εσκασε χαμόγελο πριν 3 μέρες και ρωτησα την γιατρό.Μου είπε οτι συνειδητα χαμογελάνε συνηθως κατα το τέλος του 2ου μήνα.

Ο μπαμπας δεν το εχει δει ακόμα :( (με κάνει να σκέφτομαι πόσα θα χασω κι εγω οταν γυρίσω στην δουλειά και επιστρέφω στις 6μιση-7) :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παλι χτες εφαγαν στις 11 κ ξυπνησαν στις 3:30.και μετα στις 6:30.εχω παρατηρησει οτι το πρωτο βραδυνο υπνο τον κρατανε σιγουρα τετραωρο ισως κ παραπανω,μετα επανερχονται στο τριωρο.ειδικα η μεγαλη μπουμπου δεν περναει ουτε ενα λεπτο απο το τριωρο κ σκουζει.αφου την λεω ξυπνητηρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι μου κ εμενα συνηθως το ιδιο γινεται ο πρωτος υπνος ειναι πολυ καλύτερος ενω μετα το ξυπνημα ειναι πιο συντομος. Εμένα ο μεγαλος μπεμπης ειναι ο γκρινιαρης ειναι αυτος που του φευγει η πιπιλα κ κανει σαν τρελος μεχρι να την βαλουμε. Εμεις απο βολτες αλλο τιποτα γιατι κ σπιτι που καθομαι δεν μ αφηνουν να κανω κ τις τρελες δουλειες. Η γραμμη εμενα δεν φαινεται αλλα απο κοιλια κ εγω εχω κ αισθανομαι απαισια κ μαλιστα ετσι που την βλεπω κ χαλαρη χαλαρη τι να πω μες στην τρελη χαρα ειμαι. Πηρα τωρα μια κρεμα που δεν βλαπτει τον θηλασμο μπας κ με βοηθησει λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες μας!

Μαδτριτ το βαζω για λίγο στο μαρσιπο, όντως ζεσταινεται, άσε που δε καθεται πάντα καλα, (καμια φορά νομιζω πως ζουλιέται αλλά η κυρία κοιμαται). Την πέρνει ο ύπνος στο φτερο εκει μεσα.

Εμένα έχει αρχισει και δε κοιμαται στα καπακια μετα το φαγητο, καθεται και χαζευει...θέλει παρέα το νινι μου. Επισης νομιζω πως άρχισε να βλέπει, ειχε κολλησει το βλέμμα της πάνω μου κ αλιθόρισε! :blink: Τρομαξααα, αλλά μετα καταλαβα πως προσπαθουσε να εστιάσει.

Ρε παιδια εμενα καθε φορά μου βγαζεο ρουκετες μετα το φαι... και με δικο μου κ με ξενο γαλα, έχει κανει και σαν εμετο (δηλαδη πιο πολυ γαλα). ρωτησα τη γιατρο κ μου ειπε δε πειραζει... επισης ανθη τι εννοεις διαροια??? εμενα ποτε δε βγαζει σφιχτα κακα :unsure: πάντα νερουλα.

επισης για τις βολτες ειναι ευκολο κοριτσουδια. αλλαγη πάνας μεσα σε καλαθουνα (με μωρομαντηλο για νεογεννητα-βρωμαει λίγο-) και φαγητο μπουκάλι, για θηλασμο με δικο σας γαλατάκι. Καλές βόλτες!

Αχ ρε παιδια... εμενα χαμογελαει συχνα αλλά κι εμενα λεει η παιδιατρος το κανει επειδη ειναι ευχαρισρτημενη με τον εαυτο της, όχι με μας :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!eimai kainoyrgia sto site kai kainoyrgia manoyla!!Emeis gennithikame 17/7/10, 3500 kgr kai 52cm me fusiologiko toketo kai episkliridio alla to teleytaio misawro mono giati argise na erthei o anaisthisiologos, opote olous tous ponous tous trabiksa!!! kata tin diarkeia tis egkumosunis empaina sto site kai mou linete polles apories...simera eimaste 20 imerwn kai nomizw oti exw to pio omorfo mwrouli tou kosmou, thelw na ton faw,na ton skasw sta filakia!!! :laugh: :laugh: :laugh: sigoura oles aisthaneste etsi...pantws auto pou lene oti mexri na kaneis diko sou paidi den mporeis na katalabeis to sunaisthima, to katalaba me to gennithike o mpempoulis mas kai ton akousa na klaiei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα εμενα με τον εμετο που εκανε απεκτησε καουρες στον οισοφαγο γιατι μεζι με γαλατακι φευγει και υγρό από το στομαχι και του κανει καουρες και κλαιει!!! ρωτα τον παιδιατρο!!! εμεις την παθαμε ετσι με τις αναγωγες!!!

και εμενα ο παιδιατρος μου ειπε ότι υα χαμογελα ειναι ακόμα ακουσια δλδ λόγβ ευχαριστησης που νιωθει και όσι σαν ανταποκριση σε δικό μας χαμόγελο!!! αυτο θα γινει περιπου στο τελος του δευτερου!!! εμενα χαμογελάει πολλές φορες, αλλά τις περισσότεες φορες μονος του και στον υπνο του!!!

κορίτσια σημερα τον πηρα μαζι στο σουπερ, με το sling αλλά τρελλάθηκα από την ανυσηχία μου καθωε άρχισε να κλαιει και δεν σταματαγε!!!! μετά σταματησε και κοιμηθηκε και ανυσηχησα ακόμα πιο πολυ!!! αχχχ μου φαινεται δεν ειμαι ακόμα ετοιμη για βολτες!!!! ασε που από ψυχολογία ενα χαλι γιατί με βλέπω στον καθρεπτη και νευριαζω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.....ΑΝΗΚΩ ΕΔΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟ!!

ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 2-6-10 ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 48 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ 3010 ΚΙΛΑΚΙΑ...ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΠΟΛΙΚΑ ΜΑΛΑΚΙΑ!!

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΜΟΥ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΥΡΕΤΟ...

ΑΠΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΟΤΑΤΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ.....

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!!

Xαρα, εγω δυο φορές προσπάθησα να τον βάλω στο sling αλλα δεν τα κατάφερα να τον βάλω σωστά και φαινόταν ζουλιγμένος. Μαλλον κάτι εκανα λάθος.

Για το αλληθόρισμα μην σε ανησυχεί.Εμάς μας είχε προειδοποιήσει η γιατρός.Δεν είναι τίποτα συμβαίνει συχνά στα μωράκια.

Εμάς χαμογέλασε μια φορά στη μαμά μου, στην πεθερά μου και άλλη μια σε μια γειτόνεσσα!!!Σε εμάς τιποτα!!!

mam nantia ,καλώς ήρθες!Να σου ζήσει ο μικρούλης,Όπως τα λες είναι!Μεχρι να τον δω κι εγώ ουτε ποι φανταζόμουν ότι μπορω να νιώσω έτσι!

Ρένα, σιγά-σιγα με τις βόλτες θα νιώσεις καλύτερα!Η επόμενη ας είναι μια απλη βολτίτσα έξω χωρίς να έχεις δτον νου σου άλλες δουλειές ή γύρω πολύ κόσμο(όπως στο σούπερ μαρκετ).Αν πάλι νιώθεις ότι είναι πολύ νωρίς, απλώς ξαναδοκίμασε σε λίγες μέρες πάλι.

Εγώ ακόμα δεν εχω επιχειρήσει να βγω μόνη.Πάντα με τον μπαμπά μας.Το επόμενο βήμα θα είναι αυτό.

RUBELA, να σου ζήσει η Μελίνα σου(και από αυτό το θεματάκι).Κι εμεις θα κανουμε το εμβόλιο αρχες σεπτεμβριου και το σκέφτομαι από τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADRID ΑΧ ΑΥΤΑ ΤΟ ΒΡΩΜΟΕΜΒΟΛΙΑ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΜΩΣ ΔΥΔΤΥΧΩΣ....ΕΓΩ ΕΣΚΑΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΜΑΣ ΜΑΛΛΟΝ...ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ...ΦΟΒΗΘΗΚΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΟΥΡΟΛΙΜΩΞΗΣ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ....ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΙΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ!!

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝ ΕΡΕΘΙΣΕΙ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΗΔΑ.....ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΣΙΡΟΠΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ EPADOREN!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΜΟΛΙΣ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΥΡΛΑΖΕΙ ΤΟ ΦΤΥΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ...

ΤΕΣΠΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxx rubella μου και εμεις παθαμε ακριβως το ιδιο από τις γουλίτσες που είχαμε σχεδόν 4φορες την ημ,ερα μετα τα γευματα (μετα από κανα μισαωρο τρια τεταρτα) με τις γουλίτσες φευγει και υγρό από τα στομαχακια τους που είναι όξινο και τα πιανει οισοφαγίτιδα, κατι σαν τις δικες μας τις καουρες και δεν μπορούν να φανε!!! μια εβδομαδα σχεδον του δινουμε το ιδιο σιροπι και πιστεψε με ειδαμε μεγαλη διαφορα!!! θα δεις και εσυ!!! επίσης μας άλλαξε το γαλα και τωρα πινουμε ενα αντιαναγωγικό με χαρουπαλευρο το almiron AR και ο μικρός τρελαινεται γι αυτο το γαλα!!! να δειτε πως το ρουφαει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μου. Εγώ ειμαι παλι απο ξενύχτι κ ειμαι σε αθλια κατασταση. Χθες ειχα επισκεψεις κ ηταν ξυπνιοι οι κυριοι κ ετσι εφαγαν κ κοιμηθηκαν γυρω στις 8,30 κ περιμενα οτι αντε 12 θα τρωγανε κ θα ειχαμε μια ηρεμη νυχτα με ενα μονο ξυπνημα κατα τις 3,30-4 αλλα λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο. Ξυπνησανε απο τις 8,30 γυρω στις 1,30 εφαγαν κ μετα κοιμηθηκαμε παλι λιγο σχετικο βεβαια γιατι ο ενας ειχε γκρινα που του εφευγε η πιπιλα αλλα τον εβαλα με το πορτ μπεμπε διπλα μου κ του την εβαζα μεχρι τις 4 κ κατι που αρχισε κ ο αλλος την γκρινια κ δεν ηρεμουσε με τιποτα τους ξαναταισα ο ενας κοιμηθηκε ταβλα κ ο αλλος συνεχισε την γκρινα σηκωνεται κ η κορη στο καπακι γκρινιαζοντας κ μου κατουριστικε μεσα στο διαδρομο κ σφουγγαριζα πρωι πρωι. Ε οπως καταλαβαινετε η μερα μου θα μου παει τελεια σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονη Ζετουλα μου!!!!!! και εμενα χτες ολη την ημερα κοιμηθηκε ελαχιστα και γρινιαζε αρκετα!!! κανονικα ρε κορίτσια δεν θα πρεπε να κοιμουνται περισσότερο? εμενα χτες να κοιμηθηκε μεσα στην μερα με το ζορι 6 ωρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικα ρε κορίτσια δεν θα πρεπε να κοιμουνται περισσότερο?

Κι εγώ Ρένα, το ίδιο αναρωτιέμαι.Είχε διαβάσει σε ενα βιβλίο ο άντρας μου οτι τα μωράκια σε αυτή την ηλικία κοιμουνται 16 ώρες το 24ωρό και τώρα κάθε φορά που ο μικρός μας το ξενυχτάει μουρμουρίζει..."τι 16ωρες???κω..βιβλία!!!"

Πάντως επειδή τα μωράκια μας μισοκοιμούνται μέσα στην ημέρα, μάλλον πρέπει να τι υπολογίζουμε και αυτό.

Ας πούμε ο δικός μου μισοκοιμάται και τις ώρες που τον θηλάζω ,οπότε μάλλον αυτό δεν μετράει στις ώρες που είναι ξύπνιος!!

Πάλι "τα πέταξα έξω" το πρωί στην καφετέρεια.Αν κατεβείτε καμια μέρα νότια προάστεια για καφέ και δείτε μια να θηλάζει μανιωδώς....μιλήστε της!Εγώ θα είμαι... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μας!!!!!

Αχ αυτός ο ύπνος ρε κορίτσια μου....

Έχει 3 μέρες που δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου :(:( Ευτυχώς που κοιμάται τα βράδια αλλιώς θα κατέρρεα...Κατά τη διάρκεια της ημέρας πάντως κοιμάται από λίγο,συνεχόμενα έτσι κανένα δυωράκι δεν κάνει!!!Δεν γκρινιάζει πολυ,αν πεινάσει μόνο αλλά θέλει παρέα,κάποιον να της μιλάει και να είναι κοντά της.Μήπως ζορίζονται από τη ζέστη;Δεν ξέρω τι να υποθέσω πια...Σήμερα, μην τη ματιάσω μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή,κοιμάται συνέχεια :):)

Ζετούλα μου συγχαρητήρια!!!Εγώ με 1 μωρό και δεν έχω χρόνο,εσύ πως τα καταφέρνεις;Μπράβο σου πάντως!!

Ελίνα σε συγχαίρω και σένα,εγώ δεν ξέρω αν θα τα "πετούσα έξω",είμαι λίγο διστακτική,αλλά εφόσον έχω σκοπό να θηλάσω αρκετό καιρό κάποια στιγμή θα το κάνω πιστέυω.Α...εχθές ήπιε μόνο 25ml συμπλήρωμα όλη μέρα και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί άρχισε να την καλύπτει το δικό μου :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβο,Κατερίνα!!Σε λίγο να δεις που δεν θα θέλει καθόλου συμπλήρωμα και θα τον καλύπτει η μανούλα!! :)

Οσο για τον θηλασμό εξω...πολλοί βλέπουν - λίγοι καταλαβαίνουν.Είναι σαν να τον κρατάω αγκαλιά.Ακόμα και να το ξέρουν οτι θηλάζω(η παρέα μου ας πούμε) δεν φαίνεται τίποτα!Ευτυχώς εχω και σχετικά μικρό στήθος! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες!!

σημερα εχουμε μινι γεννεθλιακια γιναμε ενος μηνων!!! :woohoo:

απο το νοσοκομειο βγηκαμε την δευτερα που μας περασε και μεχρι να κανουμε τον υπερηχο να δουμε αν εχει παλινδρομηση ουρων πινουμε αντιβιωσουλα! ευτυχως επιασε κατευθειαν στηθος με το που βγηκαμε απο το νοσοκομειο παρ'ολο που ειχαν περασει σχεδον 2 εβδομαδες! B) :woohoo: ειναι σχερικα ησυχο μωρο..αλλα εχει και φορες που δεν κοιμαται με τιποτα! ξυπναει καθε 2,5 με 3 ωρες για να φαει..αλλα το απογευμα που πλεον εχουν περασει αρκετες ωρες που κοιμαται κανει κανα 3ωρο-τετραωρο να κοιμηθει...τα βραδια ευυχως κοιμαται και ξυπναει για φαγακι μονο..στη χειροτερη κανει μια ωρα να κοιμηθει....

σε οσες μανουλιτσες δεν εχω προλαβει να ευχηθω..να σας ζησουν τα μωρακια σας!!! B):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA: 2/6/10 κοριτσακι

fatsoulina mou: 4/6/10 κοριτσακι

fotini76: 12/6/10 αγορακι

xanthipi: 13/6/10 αγορακι

ΑνναΜαρια : 16/6/10 αγορακι

madrid05 : 22/6/10 αγορακι

zetoyla : 26/6/10 αγορακια

ValentinaGiannis: 29/6/10 κοριτσακι

mouritsa: 1/7/10 κοριτσακι

rena79 : 2/7/10 αγορακι

thinkpink: 5/7/10 κοριτσακι

λιονταρακι : 5/7/10 κοριτσακια

zina76 : 6/7/10 κοριτσακι

κικιτσα22: 8/7/10 κοριτσακι

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79 : 8/7/10 κοριτσακι

athina1981:12/7/10 κοριτσακι

HaraAbel :12/7/10 κοριτσακι

anthi31 : 13/7/10 αγορακι

2002 : 16/7/10 αγορακι κοριτσακι

mam nantia : 17/7/10 αγορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Κικίτσα που είστε εσείς;Σας χάσαμε!!!Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με την μπουμπού σου!!!Επίσης χρόνια τους πολλά!!!Εχουμε και εμείς μίνι γενεθλιάκια σήμερα!!!!2,5 και 3 ωρες;Ζηλεύω!!!!!Η δικιά μου θέλει κάθε 1,5 με 2 καμμιά φορα και 1 ωρα,είσαι τυχερη!!!

Ελίνα μου ευχαριστούμε!!!!προσπαθώ πολύ για να τα καταφέρω...κάθε φορά που είναι να πιει ξένο χαλιέμαι απίστευτα :(:( Αφού να φανταστείς δεν της το δίνω καν εγώ,το πασάρω και φεύγω και από το δωμάτιο για να μην βλέπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου μερικες φορες (πολυ λιγες ομως) ξυπναει και στην ωρα απανω..και αυτο γινεται οταν προσπαθω να κοιμηθω και εγω η καημενη :laugh: :laugh: :laugh: ειναι και αλλες φορες που κοιματε στο βυζι και με το που την βαλω κατω το ματι γαριδα! :laugh: :laugh: τις περισσοτερες ομως φορες κοιμαται 2.5 με 3 ωρες ;)

να μας ζησουν τα μωρακια μας!! τετοια ωρα περιπου την θηλασα για πρωτη φορα :΄( ..σα βεντουζιτσα κολλησε στο βυζακι μου θυμαμαι! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκούλες μου :kiss:

Κικίτσα και Κατερινάκι να τις χαίρεστε! Πέρασε κιόλας ένας μήνας ε; :cheer:

Κατερίνα, κι εδώ τα ίδια όταν είναι να φάει ξένο, αλλά δε γίνεται αλλιώς προς το παρόν γιατί δεν έπαιρνε καθόλου βάρος και ήταν ήδη πολύ αδύνατο. Τουλάχιστον κι εσείς κι εμείς είμαστε σε καλό δρόμο :cheer:

Ελινάκι, την καλύτερη δουλειά κάνεις, σου βγάζω το καπέλο! Έτσι έπρεπε να είναι τα πράγματα κανονικά. Ούτε στραβοκοιτάγματα ούτε πονηρά κοιτάγματα ούτε τίποτα, που διαβάζω συχνά :angry:

Κική μου θα βάλεις και τη μικρούλα στη λίστα; 26/07 γεννήθηκε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22,ολά καλά θα πάνε τώρα που είστε σπιτάκι!!Περαστικά σας! Α!Και χρόνια πολλά!!! :)

Κατερίνα ,καλά κάνεις και δεν δίνεις εσύ το ξένο!!Οταν αρχίσω να του δώσω μπιμπερό(έχω σκοπο να αντλήσω απο αυτήν την εβδομάδα για να μπορώ να πάω κάπου και να τον αφήνω στην μαμά μου) μου είπε η μαία μου να του το δίνει κάποιος άλλος (μπαμπας,γιαγια...)ώστε να μην με συνδέσει με το μπιμπερό.Μπορεί να το κάνεις γιατι έτσι νιώθεις αλλά είναι και το σωστό (για τις μαμάδες που έχουν σκοπό να θηλάσουν εννοώ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον εχω τα πιο ησυχα μωρα της παρεας!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

εμενα κοιμουνται μερα νυχτα!!!κ αν μεινουν καμια ωρα ξυπνια κ λιγο νιρισουν λεω κοιτα τι γκρινιαρικα που ειναι!!!

ευτυχως εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα ως τωρα (κ ελπιζω ετσι να συνεχιστει!!) ουτε με κολικους,ουτε με γουλιες, με εμετους, με το γαλα,με τιποτα δηλαδη.κοιμουνται το βραδυ τετραωρα.κ βολτουλες παμε κ ολα τα κανουμε!αχ ευτυχως γιατι ειναι δυο μωρα κ δεν θα αντεχα να βγουν πολυ γκρινιαρικα. :):)

μεγαλωνουν τα σκατουλια μας μωρε!!

εγω ελειψα δυο μερες με πηγε ο αντρουλης μου διακοπες να χαλαρωσουμε κ μου ελειψαν τοσο πολυ που με το ζορι χαλαρωσα.αλλα ηταν αναζωογονητικα.αν τα καταφερετε να το επιχειρησετε κοριτσια.βοηθαει.γεμιζεις μπαταριες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...