Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες με μωρακια του καλοκαιριού 2010!!!!!!


Recommended Posts

ax vre manoules m...ta diavazo kai eilikrina 8elo na valo ta geliaaa....eutuxos den eimaste mono emeis...h mikrh otan einai ksupnia (pou thn hmera mono ksupnia einai 8elei sunexeia agkalitsa kai voltoula...mhn ka8iseis na ksekourasteis kanei ton paniko) axou more ta paidakia mas...ti na kanoume????mono upomonh :):):) filakiaa pollaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 712
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λιονταρακι, έχω στόχο να είμαστε από τους γονεις που θα μπορούν με τα λόγια να συνενοηθούν με τα παιδιά τους και δεν θα χρειαστεί ούτε να φωνάξουν(για να σηκώσω χέρι δεν το συζητώ - ούτε εγώ έχω μεγαλώσει έτσι!).Καταλαβαίνω αυτό θα είναι δύσκολο ειδικά οταν μεγαλώσει λίγο και αρχίσει τις μεγάλες σκανταλιές, αλλά ξερω οτι μπορει να γινει και θα το προσπαθήσω!Οι αντρες γενικά εχουν λιγότερη υπομονή αλλά με λίγη προσπάθεια πάντα βρισκεται μια μέση λύση!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλέπω δεν ειμαι η μόνη! Καλα όταν λέω ύψωσα τόνο εννοώ "μα τι θές επιτέλους μπέμπα?" σε ύφος όχι αγαπησιάρικο όπως της μιλάω συνέχεια. Αλλά κι αυτο χάλια ειναι...μωρακι τοσοδά! επειδη δε καταλαβαινω τι φταιει? Πάντως χάλια ένιωσα :(

Πιστευω κι εγώ πώς όσο ειμαι ήρεμη και μιλάω ήρεμα τόσο καλα νιωθει και το μωρο.

Κοριτσια να ρωτησω πως πάτε γενικά εσεις?

Εμενα τα ράμματα έχουν φυγει όλα, απο λόχεια λίγα(όχι αίμα), το θέμα ειναι πως έχω βγάλει κουσουρια!!!

Τα γόνατα πονάνε (λύγιζα γόνατα όταν ήθελα να πιασω κατι απο χαμηλά στη διαρκεια της εγκυμοσύνης...αλλά με τα εξτρα κιλά το κατιτίς το έπαθαν ...

επίσης οι καρποι μου πονάνε έτσι που κραταω το μωρο...κατι κανω λάθος, βαζω δυναμη στον αντιχειρα να στηριζω καλα το κεφαλι της.

άλλο ένα ειναι πως νομιζω δε βλέπω καλα (άσχετο με το μωρο), επίσης sos πρέπει να πάω οδοντιατρο... :unsure:

Για να δώ λοιπόν...θέλω ορθοπεδικο, οφθαλμίατρο, οδοντίατρο (και ένα γυμναστηριο να μαζεψει η κοιλια)...Κατα τα άλλα ειμαι αστέρι! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα με πονανε οι καρποι μου κ η πλατη μου παρα πολυ.φανταστειτε τι θα γινει οταν βαρνουν κ αλλο τα μωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala den to suzito..kai mena h mikrh tis pio polles fores 8elei na thn taizo sta or8ia...einai 5,5 kila kai kourazomai den 8elo na fantasto oti auto 8a sunexistei kai argotera :):)

eimai polu tuxerh giati o mpampas mas me voh8aei para polu..kai ksekourazomaste..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου εμεις σημερα καναμε τα πρωτα εμβολιακια μας κ τα αντρακια μου μ εβγαλαν ασπροσπροσωπη κ ειναι ολη μερα κυριοι κ ελπιζω να παραμεινει κ το βραδυ αυτο.

Το ριξα εξω κ πηγα κ στα benetton κ τους ψωνισα τελεια χειμωνιατικη γκαρνταρομπα γιατι ολοι οσοι ερχονται να μας ευχηθουν μας εχουν γεμισει καλοκαιρινα κ ετσι τους πηρα τελεια παντελονακια φορμουλες κ τετοια για αντρακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω πως πάτε γενικά εσεις?

Λοιπόν, Χαρα,έχουμε και λεμε...

εδώ και δυο μέρες εχω ξεθάψει τον ελαστικό επίδεσμο που φορούσα στην δουλειά όταν έπαθα τενοντίτιδα(με ξαναθυμηθηκε),τα λόχια έχουν φύγει αλλα νομίζω οτι έχω παραπάνω υγρά από το κανονικό(Σεπτέμβρη θα κάνω τεστ ΠΑΠ ετσι κι αλλιώς), ενω δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ζόρι του φυσιολογικου τοκετού νομιζω οτι έχω θέμα με αιμορροίδες, τα ούλα μου ματώνουν και το δέρμα μου έχει γίνει χάλια εδώ και 1-2 εβδομάδες βγάζω κάτι σπυράκια-ούτε στο σχολείο(καμια αβιταμίνωση?).Αυτά!!!!!

Κατα τα άλλα προσπαθω να καταλάβω τις τάσεις για προγραμμα του μπέμπη και να τις σουλουπώσω αν γίνεται.

Το βράδυ κάνουμε το μπανάκι μας κατα τις 9.30 και μετα με όσο το δυνατόν λιγότερα φώτα ..θηλασμός μέχρι τελικής πτώσης!!Ρεψιμο και απο το άλλο στηθος και ξανα ρεψιμο και ξανα από το άλλο μεχρι να μην μπορει άλλο και να κοιμηθεί.Την ημέρα μέχρι τις 3 το μεσημέρι δεν τον αφήνω να χαζοκοιμηθει..παίζουμε, τον γυρίζω γύρω-γύρω ,του μιλάω και απο τις 3 και μετά προσπαθώ να τον ηρεμίσω να κοιμηθεί για μεσημέρι(όποτε τα καταφέρουμε από τις 3 μέχρι τις 6.60) και μετά πάλι παίζουμε,μιλάμε μέχρι το βραδυνό μπανάκι!!!

Νομίζω οτι είναι ότι μπορώ να κανω δεδομένου οτι με τον θηλασμό μαλλον δεν μπορει να υπάρχει και απόλυτο πρόγραμμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα! Βλέπω όλες λίγο πολύ τα ίδια περνάμε. Εμείς κάθε βράδυ έχουμε έντονο εκνευρισμό λόγω κολικών και ξεκινήσαμε τις σταγονίτσες infacolic, βλέπω οτι βοηθούν αλλά για πόσο διάστημα κορίτσια θα της τις δίνω; ξέρετε; Η καημενούλα...προσπαθούσα με απλές μεθόδους να την βοηθήσω, όπως μασαζάκι, αλλά τίποτα. Τί τραβάνε κι αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες!!

χαρα σε καταάβαινω απολυτα που υψωνεις τη φωνη..το εχω κανει και εγω 2 φορες :( ξυπναει τα βραδια γυρω στις 2:30 με 3 και ενω πειναει προσπαθει να φαει και την πιανουν νευρα και κουναει το κεφαλι δεξια αριστερα και δεν ηρεμει με τιποτα..μου το εκανε και χθες βραδυ..ημουν ετοιμη να βαλω τα κλαμματα απο τα νευρα μου δεν αντεχα. μεχρι που της κρατησα το κεφαλι με δυναμη πανω στο στηθος μηπως και κατσει αλλα τιποτα νευριασε και φωναζε..εκανε "ΑΑΑ" :laugh: :laugh: :laugh: και ξερεις τι εκανα? την παρατησα και εγω μεσα στην καλαθουνα κανα μισαωρο μεχρι να λισαξει της πεινας και να φαει χωρις νευρα και ετσι και εγινε ;)B) η πλατη μου και εμενα με ποναει επειδη πολλες φορες καμπουριαζω για να θηλασω :dry: τα λοχεια εχουν τελειωσει μη σας πω οτι μου ηρθε και περιοδος γιατι ειχα καπου 5 μερες που ειχα καθαρισει και μετα που ηρθε αιμα κανονικο για 3 μερες και σταματησε μετα..μαλλον περιοδος ηταν αυτο γιατι οσο ειχα λοχεια ηταν καφε σταγονουλες..

κατα τ'αλλα η μπεμπα τρωει ασταματητα! :laugh: χθες που την θηλαζα απο το στηθος το πιο μεγαλο οταν εβγαζα με το θηλαστρο εβγαζα γυρω στα 100-110μλ απο αυτο το στηθος μονο και το αδιασε ολο και της εδωσα και απο το αλλο! :blink: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΡΕ ΓΜΤ.ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΥΨΑΚΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΚ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΟ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΠΛΗΓΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΨΟΥΣ ΚΛΠ ΠΗΓΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ...ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΛΗΓΕΣ,ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ.Ο ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΑΦΑΝΤΟΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΨΑΧΝΩ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ ΕΤΥΧΕ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΛΗΓΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΩΡΑ,ΛΙΓΑ ΣΗΜΑΔΑΚΙΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ.ΦΟΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΙΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΛΑ ΣΤΡΑΒΩΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΗ ΒΑΛΑΜΕ ΤΣΑΜΠΑ ΣΕ ΤΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΓΥΨΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΠΑΘΑΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΨΟΥΣ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΚΟΒΑΛΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΜΩΡΟ ΡΕ ΓΜΤ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΔΕ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΑΓΑΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΙΔΕΥΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και απο μένα .

εμενα ο μπεμπούλης μου νομίζω ότι αρχίζει και βάζει μια σειρα. Το βραδυ κοιμόμαστε κάνει μπανάκι γύρω στις 11 και τον ταϊζω και μετα ξηπνάει 3:30 και μετά 7:00 το πρωί το καταπληκτικό είναι ότι μετα από αυτό ξυπνάει στις 9:30!!!!!!!!!!!! κανω όλες τις δουλειές μου και μετά ξυπνάει.Βεβαια το πρωί δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου μόνο καμια ώρα γύρω στις 7.Μάλλον με λυπάτε γιατί λειπει η μητέρα μου εδώ και 2 εβδομάδες για διακοπές και τώρα στρώνει γιατί την 1η εβδομάδα μου ερχόταν να την πάρω τηλ να γυρίσει αλλά μετά θύμωσα και είπα ότι θα τα βγάλω πέρα μόνη μου.

χθές τον πήγα βολτα με το αυτοκίνητο μόνη μου Εβαλα το καθησματάκι στη θέση του συνοδηγού και βολτάραμε. κύριος έκατσε στην διαδρομή.Τώρα θα χαζέψουμε στη βόλτα

thinkpink! τί να πεις ηλίθιοι γιατροι γιατί να μας ταλαιπωρούν έτσι τελος καλό όλα καλά όμως έτσι;Οσο για τις πληγές έτσι πιστέυω και γω θα θρέψουν.

bye-bye

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες!!!

Το βρηκα και αυτο το θεμα, καθομουν και περιμενα στο αλλο θεμα κανα νεο!!

Βλεπω μπαινουμε ολες σε προγραμματακι ε?

Αχ κοριτσια και μενα ο αντιχειρας μου τα εχει παιξει. Ο μπεμπης ειναι 6 κιλα και θελει βολτες, και για να τον σηκωσω απο ρηλαξ και κουνια πεθαινει το χερι μου.

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια, ξερετε κανα κολπο να παρει την πιπιλα? Ο δικος μου για να κοιμηθει θελει πιπιλα, πιπιλα βεβαια εννοω το βυζακι μου, και το βυζι εχει γαλα και εκνευριζεται γιατι δεν θελει φαγητο, πιπιλα θελει. Και αναγκαζομαι να του δινω το αδειο στηθος, και μπερδευομαι με τα γευματα. Αν του βαλω την πιπιλα γινεται χαμος, και τις εχω δοκιμασει ολες!!

Και επειδη τρωει καθως πιπιλιζει μετα κανει γουλιες γιατι ειναι χορτατος!!

Ετσι μου ερχεται να του βαλω λιγο ουζακι στην πιπιλα, χεχε, οπως κανανε παλια!!

Φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες,

Thinkpink! ,γιατί πρέπει για τα πάντα να ζητάμε 2η γνωμη γιατρού??Είναι αποκαρδιωτικό, σε κανουν να μην εχεις εμπιστοσυνη!Τι ταλαιπωρια κι αυτή για την κουκλίτσα σου. :angry:

Κοιμάται όλο το βραδυ από τόσο νωρις,ε?Είσαι πολύ τυχερη.

Εμένα τα τελευταία 3 βραδια ξυπναει μόνο μια φορά και κανουμε…πάρτυ!!!

Xristinaki10, καλώς ηρθες στο θεματάκι.Γιατί επιμένεις σε πιπίλα αφού ο μπεμπέκος δεν θελει?Μηπως απλά αργει να θηλασει-όπως ο δικός μου- και απλά θελει…λίγο ακόμα?Ή μπορει να θελει λίγο την αγκαλια της μαμας πριν κοιμηθεί. :)

Γενικά, εγω είμαι κατά της πιπιλας με την εννοια ότι θα ήθελα αν μπορω να την αποφύγω.Τον αφήνω στο στηθος όσο θελει μεχρι να κοιμηθεί.Συμφωνω ότι και το να μαθει να κοιμαται πάνω στο στηθος είναι προβλημα, αλλα θα πάμε βημα-βημα.Τωρα που βλέπω ότι κοιμάται πιο ηρεμα προσπαθω να τον βαζω στην καλαθούνα μισοξύπνιο.Το μόνο που με ανησυχει (μηπως δεν γλυτωσουμε την βρωμοπιπίλα) στην περιπτωση μας είναι ότι ανακάλυψε…το χερι του.

Τον εχω τσακωσει τελευταία να το βαζει στο στομα.Ευτυχως δεν το κάνει φανατικα,δεν ο πιπιλάει(μαλλον το γλύφει) και μαλλον το κανει όταν πειναει—οπότε τον ταιζω για να σταματησει. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω δεν τη θελω τη βρωμοπιπιλα καθολου αλλα ετσι τρωει παραπανω ο μπεμπουνης μου, πραγματικα εκνευριζεται που εχει και γαλατακι η 'πιπιλα' του.

ασε και μενα εχει ανακαλυψει τη μπουνιτσα του, που τη βαζουμε ολη στο στομα και τη γλειφουμε. Αλλα νομιζω και μενα το κανει οταν πειναει.

Μαλλον θα πρεπει σιγα σιγα να τον κοιμιζω καπως διαφορετικα. Πλακα εχει που ολα τα μπεμπακια μας κανουν τα ιδια

Απο προγραμμα στο θηλασμο πως παει εσας?

thinkpink ευχομαι ολα καλα να πανε με τη μπεμπουλινα σου, ειναι πολυ καλο παιδακι παντως και υπομονετικο

Κοριτσια εμενα δεν μου εχει ερθει περιοδος,ερχεται οταν θηλαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

ουτε εγω εχω περιοδο ακομα. Πριν δυο μερες ειδα λιγο αιμα κ λεω οπα καλως τα ματια μας τα δυο αλλα οχι ακομα αν κ περιμενω να δω γιατι με την κορη μου μου ειχε ερθει πολύ νωρις παρολο που θηλασα 15 μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ..ΤΟΣΑ ΚΟΙΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!

Κ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΠΙΠΙΛΑ Κ ΕΠΙΜΕΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΗΝ ΜΠΟΥΝΙΤΣΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΓΛΥΦΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΠΙΝΑΜΕ.. ;);)

ΑΝ ΕΠΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ.. :unsure:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ...ΧΤΕΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ... :cheer:

ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΚΕΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΩ ΟΡΟΦΟ Κ ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΙΣΟΓΕΙΟ.ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΩΡΑΕΙ ΠΛΕΟΝ ΨΙΛΟΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ..ΚΟΙΜΑΤΑΙ Κ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΡΕΜΟΝΤΑΙ.ΑΟΥ ΑΓΚΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ. :laugh: :laugh: ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ... :silly: :silly:

ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΣΗΧΗ.ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ 5ΟΡΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ.

ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΒΡΕ THINKPINK??ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΥΣ....ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ10 ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ Κ ΝΑ ΘΥΛΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΡΧΕΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΆΥΤΟ ΜΕΝΟΥΝ Κ ΕΓΚΥΕΣ ΕΝΩ ΘΥΛΑΖΟΥΝ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ.ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ 40ΣΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ.ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν είναι στανταρ πότε θα αδιαθετίσουμε με τον θηλασμό.Θεέι προσοχή!Εγω ακόμα δεν έχω κανένα σημάδι, αλλά φανταζομαι να αργησω λίγο ακόμα...Δεν είναι ασχημο.Ας περάσει το καλοκαίρι χωρίς σερβιέτες...βλέπω τα μωρακια μας με παμπερς με την ζεστη και τα λυπάμαι!! :S

Χριστινάκι, το πρόγραμμα στον θηλασμό, απ οτι κατάλαβα είναι λίγο δύσκολο.Νομίζω θα αρχίσουν να σουλουπωνονται μετά τους 3 μηνες!

Πάντως το μωράκι της thinkpink! δεν είναι ο κανόνας.Στην ηλικία τους δεν μπορούμε να περιμένουμε να κοιμουνται πάνω από ένα 5ωρο,βαριά 6ωρο το βράδυ.Πρέπει να τρώνε στο ενδιάμεσο.

Ο δικός μου κάνει ακόμα μαραθώνιους θηλασμους.Αυτό που βλέπω οτι μας βοηθάει είναι το εξής "πρόγραμμα": Το πρωί μέχρι τις 3-3.30 δεν τον αφήνω να καλοκοιμηθεί απασχολόντας τον.Παιζουμε,μιλάμε,αλλάζουμε πάνες και θηλάζουμε(πριν έκανα το λάθος να προσπαθώ μετα από καθε θηλασμό να τον βάζω για υπνάκο στο ρηλάξ).Το μεσημέρι κοντα στην ώρα εκεινη τον θηλάζω και προσπαθω να τον βάλω ρηλάξ για ύπνο μεχρι τις 6-6.30(Δηλαδή αναμεσα στις ωρες αυτες όποτε ξυπναει θηλάζω και προσπαθω να τον βαζω για ύπνο,όσες φορες κιαν πάρει).Μετα παλι παίζουμε,μιλάμε,παμε βολτουλες, θηλάζουμε, αλλάζουμε πάνες μέχρι τις 9.30 που κάνουμε μπανάκι,μετά ο τελευταίος θηλασμός(τον οποίο άφήνω να τραβήξει όσο πιο πολύ πάρει, ρευεται-αλλάζω στηθος και πάλι το ίδιο) και αφού τον "λαλάω" στο γάλα πέφτει ξερός για ύπνο.

Τις τελευταίες μέρες αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να κοιμάται περίπου από τις 12 μέχρι τις 6(!!) και μετά αλλο ένα 3ωρο-4ωρο μεχρι το πρωί. :)

Δεν είναι ευκολο να τους φτιάξουμε προγραμμα σε αυτην την ηλικια-είναι μικρά ακομα-αλλά παρατηροντας μηπως έχουν ταση για ένα δικό τους μοτίβο ,μπορούμε να το σταθεροποιούμε ή να το προσαρμόζουμε λίγο με μερικά κολπάκια.Παρατείνοντας ή μειώνοντας τον χρόνο φαγητου/παιχνιδιού ή μπάνιου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΑΤΙ :( ΟΠΟΤΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 12-1 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΕΦΤΕΙ ΞΕΡΗ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ 6-7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλεπω ολα τα μωρακια ειναι καλα!!!

κ εμεις απο την αρχη το βραδυ κοιμομαστε καλα.τωρα κοιμουνται απο τις 10-11 μεχρι τις 4 περιπου κ μετα παλι μεχρι τις 8.μονο κανα δυο φορες μου καναν κολπακια!!!ευτυχως δηλαδη γιατι ηδη ειμαι στα ορια της σωματικης καταρρευσης.απο χτες τα εχω στην πεθερα μου για να κοιμηθω ενα βραδυ ολοκληρο να γεμισω μπαταριες κ να τα εχω παλι κοντα μου.

θα σας βαλω κ φωτο να τις δειτε γιατι ειναι δυο κουκλιτσες ζωγραφιστες!!!!(μα τι θα ελεγα για τα παιδια μου!!!!)

οσο για την περιοδο εγω ενω ειχα καθαρισει απο τα λοχεια κανα δυο μερες τωρα εχω λιγο αιμα.λετε να ειναι περιοδος;δεν μπορω να καταλαβω.αλλα σιγουρα πρεπει να προσεχουμε για νεα εγκυμοσυνη!!!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελιες!!! μου λειψατε καλε!! ειμασταν στα πεθερικά για διακοπουλες, βεβαια τα ξενθστια ξενυστια αν και δεν μπορώ να πώ κατι πάει να γίνει και με αυτό το θεμα!!! στα πεθερικά δεν ειχαμε καθολου ιντερνετ και επαθα συνδρομο στερησης στα αληθεια!!!!!

λοιπόν τα νεα μας!!! μας ταλαιπωρησε αρκετα η ζεστη και γεμισαμε σπιθουρακια στα μαγουλα στον λαιμο, στην πλατουλα και στα χερακια, αλλα μαε εδωσε ο δερματολόγος μια φτιαχτική κρεμα και πανε πολύ καλύτερα!!! ο μπεμπάκος μου τρωει τωρα αποκλειστικα μπιμπερον γιατι το δικό μου γαλα τελειωσε :S:S και αν και ελεγα ποτε θα τελειωσει, τωρα εχω λίγο στεναχωρηθει!!! στις 2 Σεπτεμβριου γινόμαστε 2 μηνων και κοντευουμε τα 5 κιλα, αλλα ειμαστε λιγο δυσκολοι στο φαγητο, μιας και δεν εχουμε σταθερο προγραμμα μεσα στην μερα και υπάρχουν μερες που τρωμε 150 γρ μονορουφι ενω άλλες που τρωμε από 75 γρ αλλά πιο συχνα!!! παντως εχει καθιερωσει ενα 5ωρο υπνου μεταξυ 12 και 5 το πρωι και λίγο κοιμομαστε και εμεις!!! αυτες τις 2 εβδομαδες που λειπαμε από το σπιτι χασαμε λίγο την βολή μας και το προγραμμα μας, αλλά σκοπευω να τον βαλω και εγω σε ενα προγραμμα λιγο πιο σταυερο!!!

ποναει πολύ και η δική μου πλάτη και μεση, και μερικ΄ες φορες και οι καρποι, φανταστητε να βαρυνει κιαλλο ο μπεμπης ποσο θα ποναω!!! το γαλα τελειωσε και θα κανονισω να δω τον γυναικολογο μου αυτην την εβδομαδα, για να δω τι θα μου πει και γι αυτό το θεμα!!! επίσης πρεπει να παω δερματολόγο γιατι εχω γεμισει και εγω σπυρια σαν εφηβακι, και οδοντιατρο :dry::dry::dry:

επισης εχουμε και παιδιατρο αυτην την εβδομαδα για το πρωτο μας εμβολιο!!! για να δουμε!!!

περιοδος δεν εχει ερθει ακομα!!! θα επρεπε???

λεω να γραφτω και στην πισινα μηπως και πεσει αυτη η κποιλια που δεν λεει να κουνηθει από την θεση της!!! αχχχχχχχ εβγαινα στην παραλια και για πρωτη μου φορα τυλιγομουν με την πετσετα για να κρυψω την κοιλίτσα μου!!!! χιχιχιχ!!!!

λοιπόν σας επρηξα!!!!

φιλια πολλά στα μωρακια σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημεραααα!! :)

αυτες τις μερες κ εγω δεν ειχα ιντερνετ αλλα τωρα σας γραφω απο το καινουργιο μου laptop!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

διαβασα οτι τα μπεμπακια σας αρχιζουν κ μπαινουν σε προγραμμα κ χαρηκα!!thinkpink ευχομαι να πανε ολα καλα με την μπεμπουλα σου.

εμεις πηγαμε στην παιδιατρο κ μας ειπε οτι ζυγισουμε 4600 κ μεθαυριο κλεινουμε τον πρωτο μας μηνα :silly: τελικα μου ειπε η παιδιατρος να την ταιζω ανα 2 με 2,5 ωρες την ημερα κ την νυχτα οποτε ξυπνησει..εεε!!κ βρηκα την υγεια μου...

ειδα μεγαλη διαφορα..πρωτα απ ολα η μπεμπα μου ειναι πιο ηρεμη διοτι ειναι πιο χορτατη κ κατα δευτερον κουραζεται που την ξυπναω για να φαει καθε 2 ωρες κ το βραδυ της ειναι πιο ευκολο να κοιμηθει...το ωραριο δηλ.ειναι 22.00 μπανακι κ μαμ 00.00 μαμ κοιμισμενη κ μετα ξυπναει 3.30 με 4.00 μαμ κ μετα στις 7.00 εκτος αν την πιασει η κοιλια της κ γκανιασει μεχρι να καθαρισει το εντερακι της :S ξεκινησαμε κ εμεις σταγονες για τους κωλυκους!!

παντως για τα νευρα που λετε...δεν φανταζεστε ποσες φορες..τα χρειαστηκα!!! :blink::angry: παντως κανα 2-3 φορες που υψωσα τον τονο της φωνης μου...σταματησε να κλαιει!!κ δεν εχω τυψεις... :blush: ανθρωποι ειμαστε κ εμεις κοριτσια!!χτες βγηκαμε βολτα με τον αντρα μου για ποτο κ την αφησα στη μαμα μου...αλλα δεν το ξανακανω..τουλαχιστον μεχρι να σαραντισει...μ εγκαταλειπουν οι δυναμεις μου αν βγαινω εκτος προγραμματος...μονο για κανα καφεδακι η νωρις για ποτο μεχρι τις 22.00...ειδαλως δεν την παλευω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ;) ΕΦΑΓΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΒΑΡΚΙΖΑ,ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΟΙΞΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗΚΕ,ΚΑΘΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΦΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ,ΜΕΤΑ ΕΦΑΓΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΩΡΑ ΚΑΘΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΓΥΡΩ-ΓΥΡΩ Η ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΑΛΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ.ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑ ΟΤΑΝ ΠΙΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΦΑΓΕ.ΤΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΩ!!!ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΠΑΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ!!!ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΕΔΩ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΞΩ ΑΝ ΔΕ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ.ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΙΟ....ΤΙ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...