Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μηπως το σπιτι μου ειναι στοιχειωμενο?


Recommended Posts

Και αναρωτιεμαι εδω και μηνες!!η αποψη σας και οι εμπειριες σας μετρανε.

Πριν απο καποια χρονια ειχε παιθανει ενα αγαπημενο προσωπο σε αυτο το σπιτι που μενω τωρα εγω με τον αντρα μου και το παιδι μου που ειναι 2 μηων.Γινοντουσαν καποια πραγματα περιεργα εκεινες τις ημερες αλλα τωρα με τη μπεμπα αρχιζω και το σκεφτομαι και λεω μηπως??Η μπεμπα παρουσιαζει μεγαλη νευρικοτητα και εστιαζει σε σημεια τα οποια δεν βρισκομαστε εμεις,την μιλαμε και ουτε μας κοιταει αλλα κοιταει αλλου,και τι δεν καναμε.μεχρι που πηγαμε αλλου να μεινουμε για σαββατοκυριακο και το μωρο ηρεμησε,αλλο μωρο λεγαμε..την πηγαμε και σε αλλο σπιτι και ετσι δεν εκανε,τετοια γκρινια και τετοια φοβισμενα ματια δεν ειχε παρα μονο οταν γυρνανε σπιτι γινεται περιεργη,αυπνη εντελως δεν θελει καθολου ρε κοριτσια σε αυτο το σπιτι,ειμαι υπερβολικη?δεν ποναει πουθενα και εχει γκρινια αλλα και αυπνια,κοιμαται μονο 5 ωρες την ημερα εδω και οταν παμε αλλου λιωνει στον υπνο ειναι δυνατον?εσεις τι λετε?πειτε μου χαζη αλλα το ενστικτο μου εκει με οδηγει..τα παιδια και τα ζωα δεν λενε οτι μπορουν να αντιληφθουν πραγματα?η αποψης σας μετραει..βοηθηστε με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα

βρε Ran, είναι δυνατόν;;;

Έχουν ενσικτο τα μωρά

αλλά όχι κ επικοινωνία με τα ...πνεύματα!

Όλα τα βρεφάκια κολλάνε το βλέμμα τους

σε ταβάνια, τοίχους, γωνίες κ διάφορα σημεία

που εμείς ΔΕΝ βλέπουμε τίποτα!

Κ ο σποράκος έχει περάσει ωωωρες κοιτώντας

το κατάλευκο ταβάνι, σαν βρέφος....

Απόλυτα φυσιολογικό!!!

((Ανησυχιτικο είναι μετά τους 8 μήνες

που ανησυχούμε , όχι για πνεύματα, αλλά για νοητική στέρηση,

αυτισμό κτλ))

Όσο αφορά στις βόλτες σας, στις διακοπές, και στα σ/κ

που βλέπεται «άλλο παιδί» κ αυτό φυσικό είναι!

Κ μάλιστα σε τόσο μικρό μωράκι!

Η αλλαγή περιβάλλοντος, του χώρου, η αίσθηση του «έξω»

κ όχι του ...βαρετού σπιτιού, ηρεμει σχεδόν πάντα τα μωρά!

Ο μπεμπίνος μου είναι 10,5 μηνών

κ έχω πει ήδη καμία 100αριά φορές

πως έχω «άλλο παιδί»!

Να σας ζήσει κ είναι γερό πάντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax egw nomiza oti anoikse thema h argi gia ton kur,giwrgh !!xaxaxa

oxi den einai stixiomeno .

ta mikroulika etsi kolane to blema se asxeta simia ....emena kitaze to koufoma tou psigiou sinexia ....ontos anatrixiastiko an to paratiriseis :laugh: :laugh:

eksw h alou koimate hte giati kourastike kata thn metafora hte giati ta mwrakia otan ayksanonte oi eksoterikes enoxliseis kai theloun na hremisoun koimounte .etsi diaxirizonte oti den antexoun .

pantos h argi pou exei ton kur.giwrgh mia xara koimounte ta paidia ths .

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale ola ta mora etsi kanoun tous milas k kitan allou oi paloi elegan oti vlepoun aggelous mexri kapious mines ,oso gia ton ipno to idio kani k mena tora to moro ta alla itan isixa autos kimate mono ta vradia k tin imera mono an imaste ektos spitiou k olo griniazi k theli agalia, ara den ine stixiomeno ektos k an stixiothike prosfata :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χεχεχε...και εγω ημουν ετοιμη να μετακομισω!!τελοσπαντων καλα ολα αυτα αλλα οχι οτι δεν ειναι ακομα στο πισω μερος του μυαλου μου,μακαρι να ειναι ομως ετσι..το λεω γιατι στο παρελθον πριν γεννηθει η μικρη ειχαμε δει διαφορα πραγματα με τον αντρα μου καλυτερα να μην αναφερθω σε καταστασεις,παντως η μικρη δεν θελει το σπιτι της καθολου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...κοιτα εχεις δικιο οτι τα παιδια αντιλαμβανονται,δλδ'πιανουν'πραγματα που εμεις αδυνατουμε λογω της αγνης ψυχης τους...οταν πεθανε ο πατερας μου,που υπεραγαπουσε τον γιο μου ο μικρος μου ηταν 3 χρ!στο σαλονι,εχω μια τεραστια δερματινη πολυθρονα που καθοταν και τον κοιμηζε η του ελεγε ιστοριες...με αλλα λογια ηταν το αγαπημενο τους μερος.Οταν πεθανε ο πατερας μου ο γιος μου πηγαινε καθε μερα εκει το απογευμα και μιλουσε στην πολυθρονα και την χαιδευε...περιτο να σου πω οτι αντριχιαζω ακομα κια τωρα που το σκεφτομαι....'μμμμ παππου' μου ελεγε!!!απο την τρομαρα μου εγω ουτε απο διπλα δεν περναγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα διαβαοντας το τιτλο του θεματος λεω :ουαου θα ακουσω για ιστοριες με φαντασματα και πνευματα μετα βεβαια διαβαζω το κειμενομια φοβισμεν γυναικας η οποια ο θανατος αυτου του ατομου που εμενε παλια εκει δεν την εχει αφησει αδιαφορη (πως αλλωστε μπορει ) αλλα σου εχει δημιουργησει και ενα αισθημα φοβιας και τρομου το οποιο το προσωποπειης και επανω σε ασχετα πραγματα .

Τα κοριτσια καλα κανουν και σου αναφερουν οτι τα μωρα κολλανε το βλεμμα τους σε σγκεκριμενα σημεια εχοντας ομως εσυ ολα αυτα στο υποσυνειδητο σου κανεις ασυναισθητα σκεψεις ακυρες .

Το ατομο που εμενε εκει ηταν συγγεεις -φιλος γνωστος ; και πως εφυγε απο τη ζωη ; δηλαδη τι δεν θελει να εχει μεσα μια ευτυχισμενη οικογενεια; κοιτα για να ηρεμησεις επειδη καλα ειναι τα γελια αλλα επειδη ετσι εχουν σαλταρει ανθρωποι μπορεις να φωναξεις εννα πνευματκο να κανεις εναν αγιασμο-ευχελιο να μιλησεις μαζι του και να του πεις οτι νιωθετε παραξενα και θα δεις μετα θα ηρεμησεις .

Μου εχ τυχει καιμενα μεσα στο σπιτι αν βλεπω διαφορα και πιστεψε με μοο καλα δνε ηταν μεχρι πο αρχιζα και εβαζα η λογικη -σο αλλο σπιτι που εμενα ειχε ερθει καποιος πνευματικος και μου εκανε αγιασμο ναι η αληθεια ειναι οτι τοτε δνε ειχα ακμη τον Σταυρο και ειχαμε πεασει απο μεγαλο λουκι προβληματα με την υγεια μου -προσωπικα -επαγγελματικα και ξερεις ο ιερεας χωρις να του πω τιποτα με πηρε μεσα καιμου ειπε οτι καποιο ατομο που μας ενωνει μεγαλη συγγενεια αλλα οχιεξ αιματος με ζηευει και θελει να με βλεπει να ποναω κατι ειχε κανει αλλα η πιστη μου ηταν αυτη που δνε με ερειξε .

Μετα απο ενα διαστημα προσευχης γιατι ας μην γελιομαστε το κακο δνε το κανουν ατομα που φευγουν απο τη ζωη αλαλ ανθρωποι που ζουν ανακαλυψαμε οτι το ατομο αυτο ηταν η ιδια μου η κομπαρα ...πιο στενη συγγενεια αλαλ οχι εξ αιματος δνε υπηρχε , την εκαν περα και ηρεμησαμε .

Εν κατακελιδι ειδοποιησε εννα πνυματικο πες του οτι νιωθεις παραξενα ασχημα φοβοσμενα κανε εναν αγιασμο και θα δεις ολα θα πανε καλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα.το οτι κοιτανε τα μωρακια με "κολλημενο βλεμα" καπου στο κενο,και οτι χαμογελανε(και να γελανε δυνατα) στο πουθενα,ναι το κανουν.

παντωσ να σου πω τι ειχε τυχει σε μασ ημουν 14 χρονων τοτε.νοικιασαμε σπιτι με τουσ γονεισ μου,μετα απο λιγο καιρο μεσ στην νυχτα ακουγαμε διαφορα,δεν θα πω λεπτομερειεσ,καποιεσ θα γελασουν καποιεσ θα με πουν τρελη.παντωσ ακουγαν 3 διαφορετικα ατομα(η μαμα μου,ο θειοσ μου,η ξαδερφη μου).μεχρι που το ειπαμε στην γειτοννισα μασ και ειπε οτι πριν λιγο καιρο ειχε πεθανει η γιαγια που ζουσε σ'αυτο το σπιτι.αγιασαμε το σπιτι και ησυχασαμε,μετα απο λιγο καιρο αγορασαμε δικο μασ σπιτι και φυγαμε απο κι.παντωσ αν σου περναει κατι τετειο απ'το μυαλο,μπορεισ να πασ στη εκκλησια και να ζητησεισ τον παπα να ερθει σπιτι σου να το διαβασει.κακο σε κανεναν δεν κανει.

και δεν ειμαι πορωμενη με εκκλησια,ουτε τρελαμενη με τετοιεσ ιστοριεσ,απλα συνευει σπιτι μασ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

ax egw nomiza oti anoikse thema h argi gia ton kur,giwrgh !!xaxaxa

pantos h argi pou exei ton kur.giwrgh mia xara koimounte ta paidia ths .

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

χαχαχα Αφροδίτη και εγώ αναρρωτήθηκα "πότε το άνοιξα αυτό το ποστ?!!!" :ohmy: :laugh:

είνα αλήθεια ότι τα παιδιά μου κοιμούνται μια χαρά και ας έχουμε τον κυρ-Γιώργη σπίτι!!!! :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

Αρχικα διαβαοντας το τιτλο του θεματος λεω :ουαου θα ακουσω για ιστοριες με φαντασματα και πνευματα μετα βεβαια διαβαζω το κειμενομια φοβισμεν γυναικας η οποια ο θανατος αυτου του ατομου που εμενε παλια εκει δεν την εχει αφησει αδιαφορη (πως αλλωστε μπορει ) αλλα σου εχει δημιουργησει και ενα αισθημα φοβιας και τρομου το οποιο το προσωποπειης και επανω σε ασχετα πραγματα .

Τα κοριτσια καλα κανουν και σου αναφερουν οτι τα μωρα κολλανε το βλεμμα τους σε σγκεκριμενα σημεια εχοντας ομως εσυ ολα αυτα στο υποσυνειδητο σου κανεις ασυναισθητα σκεψεις ακυρες .

Το ατομο που εμενε εκει ηταν συγγεεις -φιλος γνωστος ; και πως εφυγε απο τη ζωη ; δηλαδη τι δεν θελει να εχει μεσα μια ευτυχισμενη οικογενεια; κοιτα για να ηρεμησεις επειδη καλα ειναι τα γελια αλλα επειδη ετσι εχουν σαλταρει ανθρωποι μπορεις να φωναξεις εννα πνευματκο να κανεις εναν αγιασμο-ευχελιο να μιλησεις μαζι του και να του πεις οτι νιωθετε παραξενα και θα δεις μετα θα ηρεμησεις .

Μου εχ τυχει καιμενα μεσα στο σπιτι αν βλεπω διαφορα και πιστεψε με μοο καλα δνε ηταν μεχρι πο αρχιζα και εβαζα η λογικη -σο αλλο σπιτι που εμενα ειχε ερθει καποιος πνευματικος και μου εκανε αγιασμο ναι η αληθεια ειναι οτι τοτε δνε ειχα ακμη τον Σταυρο και ειχαμε πεασει απο μεγαλο λουκι προβληματα με την υγεια μου -προσωπικα -επαγγελματικα και ξερεις ο ιερεας χωρις να του πω τιποτα με πηρε μεσα καιμου ειπε οτι καποιο ατομο που μας ενωνει μεγαλη συγγενεια αλλα οχιεξ αιματος με ζηευει και θελει να με βλεπει να ποναω κατι ειχε κανει αλλα η πιστη μου ηταν αυτη που δνε με ερειξε .

Μετα απο ενα διαστημα προσευχης γιατι ας μην γελιομαστε το κακο δνε το κανουν ατομα που φευγουν απο τη ζωη αλαλ ανθρωποι που ζουν ανακαλυψαμε οτι το ατομο αυτο ηταν η ιδια μου η κομπαρα ...πιο στενη συγγενεια αλαλ οχι εξ αιματος δνε υπηρχε , την εκαν περα και ηρεμησαμε .

Εν κατακελιδι ειδοποιησε εννα πνυματικο πες του οτι νιωθεις παραξενα ασχημα φοβοσμενα κανε εναν αγιασμο και θα δεις ολα θα πανε καλα .

ηρθε και παππας διαβασε,εμενε ο πατερας μου μονος του και εφυγε ξαφνικα με ειχε και αδυναμια κ καταλαβαινεις..παντως το εχω ξεπερασει αλλα ωρες ωρες λεω λες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α και κατι αλλο εμενα δεν κολλαει μονο το βλεμμα αλλα στραβωνει τα χειλακια και την πιανει το παραπονο σαν να παει να κλαψει και το κανει οταν κοιταει αλλου και με σφιγγει το χερι και δε θελει να απομακρυνομαστε αλλα να μου πεις το κανουν αυτο τα μωρα.ε? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Auto to kanoun giati exoun ponakia k theloun parigoria alla min psaxnis gia ola osa kanoun etia, ine mora k ta perisotera pou kanoun den ine sinidita malon esi thelis k exi isos tin anagi na pistevis oti ine koda sou to pneuma auto , ine sti kardia k stis skepsis sou omos k eki ine alithino :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...