Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

αχ ντορα μου αυτα ειναι τα χειροτερα... δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο ενα βαρια αρρωστο παιδακι!!!

πριν 2 χρονια ειχε νοσηλευτει ο ανιψιος μου στο παιδων και ειδαμε οτι χειροτερο εχω δει ποτε στη ζωη μου!!!

μακαρινα ειναι καλα ολα τα παιδακια του κοσμου!!!!

ας αλλαξω ομως θεμα γιατι δεν ειναι να σκεφτομαστε τετοια τωρα...

αναστασια συνεχιζω να πονταρω σε σενα για την πρωτια :P

εμενα ο αντρας μου θα κλεισει το συνεργειο καμμια δεκαρια μερες οταν γεννησω αν ειναι μεσα στον αυγουστο... δυστυχως δεν ειναι για παραπανω...

βλεπω αυτη τη βδομαδα παιζει πολυ ντοπλερ!!!

καλα μας αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

an-n έγραψε:

γεια σου ροζι,

για να γεννησεις πρεπει ο πλακουντας σου να παει στο 3.αυτο μπορει να γινει ανα πασα στιγμη εως και τη 40η εβδομαδα.αυτα ειναι απροβλεπτα.συμφωνα με τα συμπτωματα που εχεις ομως πανω κατω μπορεις να κρινεις αν θα γεννησεις σχετικα νωρις ή οχι.αν για πχ εχεις πολυ εντονους πονους περιοδου,συχνες συσπασεις συνοδευομενες απο πονο,πονο στην μεση-πλατη τοτε πλησιαζει η ωρα σου!:D :D :D :D :D

:blink::blink: :woohoo: :blink: :woohoo: :blink: :woohoo: :blink: axxxxxxxxx mi moy les tetia!!!!!!!!!!!kati ponoys periodou,kati sispasis.......exw teleytea!!! :woohoo: :blink: oxxxxxxxxx ligo nwreis einai gia mas!!!!!!!!!as pame stis 37 :ohmy::blink::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτρεψτε μου να σας συστησω τα παιδια μου...

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ MAITAK

phpdJ8WLQ_c1AM-1.jpg

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ AKITA

16443_1260791241315_1275714681_7757.jpg

Κ Ο BRUNO ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ

ειναι το μεσαιο ορθιο αρκουδακι...τωρα βεβαια ειναι το τριπλασιο σε μεγεθος... :blink:

24396_1402924834566_1275714681_1157.jpg

κ δεν σκοπευω να τα δωσω με τιποτα κ εγω με σκυλακια μεγαλωσα κ τριχες τιποτα δεν θα παθει ο μπεμπης...αμα δειτε στο Ytube βιντεακια με μωρουλια να παιζουν με σκυλουνια μεγαλα θα λιωσετε στο γελιο...ασ που θα μου ερθει πιο οικονομικα δεν θα χρειαζεται να του παιρνω παιχνιδια θα εχει τα σκυλουνια μου... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την παρέα!!!

Πως είστε;

Κατερινάκι μου έχω πολλά ακόμα για να σε δελεασω να συμπεθερεύσουμε...

Που να δεις και τα ρούχα και τα υπόλοιπα προικιά του μωρού μου!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αλλά πάνω απ'ολα θα είναι το καλύτερο και ομορφότερο παιδί!!!(κουκουβα κουκουβα)

Γέλασα απίστευτα με τον Ασάντ και...τη ρώγα! :laugh:

Γελίζ είσαι απίστευτη!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Κατρινάκι μου duracell είσαι παιδί μου...Θα συμφωνήσω με την Σταυρουλα!!!

ΜΠΡΑΒΟ σου! :woohoo:

Τι αντοχές είναι αυτες; :blink:

Εγώ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου...Εχω βαρύνει πάρα πολύ και ζορίζομαι...

Εσύ σαν την πεταλουδίτσα πάνω κάτω τις σκάλες!

Αγγελική, Ελενα, Βασιλική και Κατερίνα (foufou) καλά αποτελέσματα στα doppler...

Τελικά στην Θεσσαλονίκη δεν το ζητάνε το doppler...είναι λίγοι οι γιατροί που θέλουν...

Αννούλα ΛΙΩΝΩ με τον γιο σου!!! :silly: :P :silly:

Ντόρα εύχομαι να γίνουν καλά τα παιδακια! Ο Θεος να τα προστατεύει!!!

ΚΟΥΚΛΙΑ τα σκυλάκια σου!!!

Ελπιδάκι καλό ταξίδι!!!Να προσέχεις!!!

Εμείς σπίτι τελικά την βγάλαμε...Ολη την ημέρα ξάπλα στο κρεββάτι, αγκαλίτσα με τον αντρούλη μου!!!Το καλύτερό μου να κουρνιάζω στην αγκαλιά του!!!

Ρόζι τα πονάκια είναι φυσιολογικά αρκεί να μην το παρακάνουμε με δουλειές και γενικότερη κούραση!!!

Φιλιά πολλά πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόρα, τι απίστευτα πλασματάκια είναι αυτά!!! Ειδικά ο Bruno είναι για πολλά φιλάκια και χαδάκια... Και η Ακίτα, σωστή ντίβα αριστοκράτισσα (κοίτα ύφος!!!). Τα έχεις και τα 3 μέσα στο σπίτι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου ευχαριστω για την αφοσιωση σου! :P:D :D :D :D :D :D :D

μακαρι να βγεις αληθινη!!!οι αδεια που θα παρει ο αντρουλης σου ειναι μια χαρα..τοσο οσο!

μπα Ροζι μου δεν σε βλεπω ακομα ...δεν αρκει το "καποια" πονακια..πρεπει να ειναι πολυ συχνα για να νιωσεις απειλη!don't worry!!

Ντορα τι πανεμορφα σκυλακια!!!!πωπω!και εχω αδυναμια στα γαβ γαβ!!απιθανα ειναι!απλα κουκλια!!!!!

κοριτσια πηγαμε μια βολτα με τον αντρα μου με το τουτου και με ποναει η πλατη μου φοβερα,λιγο η μεση μου και εχω λιγους πονους περιοδου..αχ ειναι χαλια αισθηση ολα αυτα!ουφ!θα παω να ξαπλωσω μου φαινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Ντόρα, τι απίστευτα πλασματάκια είναι αυτά!!! Ειδικά ο Bruno είναι για πολλά φιλάκια και χαδάκια... Και η Ακίτα, σωστή ντίβα αριστοκράτισσα (κοίτα ύφος!!!). Τα έχεις και τα 3 μέσα στο σπίτι????

μενω σε μονοκατοικια ολη μερα παιζουν εξω στην αυλη αλλα εχω ανοιχτα τις πορτες κ μπαινουν κ μεσα...το μεσσημερι για να μην εχω μουρμουρες λογω κοινης ησυχιας τα βαζω μεσα κ το βραδυ επισης γιατι φοβαμαι για φολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ τυχερή είσαι που μένεις σε μονοκατοικία!!!

Πάλι ήρθαν φίλοι του καλού μου να δουν το μουντιάλ γκκκρρρρρρρ :angry: Ελπίζω να μην το ξενυχτίσουν γιατί αύριο έχω να ξυπνήσω πρωί πρωί να πάω στο ΙΚΑ να πάρω το επίδομα κυοφορίας (ελπίζω να μου το δώσουν γιατί έχω προαίσθηση ότι κάτι δεν θα πάει καλά...).

Ελπιδάκι, εγώ μπορώ και αύριο και μεθαύριο να συναντηθούμε... Την Τρίτη μπορώ μετά τις 2. Μακάρι να τα καταφέρουμε :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,κουκλες!Μολις μπηκα κι εγω.Βασουλα ευχαριστω,δοξα τω Θεω πηγαν ολα καλα.Σημερα δεν ειμαι στα πολυ καλα μου.Εχω κατι πονους οι οποιοι μπορει να ειναι απο το εντερο ή επειδη κουραστηκα εχθες.Παντρευοταν πρωτη μου ξαδερφη και πηγα και κουραστηκα αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτα..Κατερινακι!κι εμενα μαζευονταν για το μουντιαλ..και αντε μαγειρεψε,ή παρειγγειλε απεξω!και φερε μια μπυρα ακομη και φερε νερο,και φερε φερε..χτες ειδικα ημουν κομματια..και εκει που εκανα το μπανακι μου να μπω στο μαμμυ..πεταγετε ο αντρας μου "ε φτιαξε κατι ρε Κατερινα για να φαμε!!"και φυσικα τους εφτιαξα τοστακια και ενα μπολ τσιπς και αη παρατηστε με!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Για συναντηση μπορω και αυριο που θα ανεβω Αθηνα για γιατρο και Τριτη μετα τις 1200

Ντορακι..τι πανεμορφα σκυλακια!!ενα Μαλαμουτ ειχαν χαρισει περσυ στη μαμα μου αλλα πεθανε..τωρα εχουμε το γιο της και ενα λαμπραντορ και απο ενα λυκοσκυλο.μπαστρδεξακι που γεννησε ..8 κουταβια..(η μανα πεθανε τη δαγκωσε αγριογουρουνο μολις γεννησε μετα απο 20 μερες).Γενικοτερα οι γονεις μου στο χωριο εχουν πααρα πολλα ζωακια!15 γατες ,18 αρνακια..3 γουρουνακια..εε 2 ηθελα να πω (το ενα το φαγανε το Πασχα)

Αναστασια μου!!μην φοβασαι κοριτσακι μου ειναι τοσο μαγικο ..το ταξιδι αυτο που ξεχνας τα παντα μετα! :S:S:S θα εισαι και η πρωτη που θα μας πει την εμπειρια της!

Βασουλα ..σε ζηλευω...θελω κι εγω αγκαλιτσες με τον αντρα μου..αλλα με τοση δουλεια που εχω ριξει..ολο τσατιλα και νευρα ειμαι..μην του μιλατε του παιδιου!χαχαχα τρομος ειμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Καλησπερα,κουκλες!Μολις μπηκα κι εγω.Βασουλα ευχαριστω,δοξα τω Θεω πηγαν ολα καλα.Σημερα δεν ειμαι στα πολυ καλα μου.Εχω κατι πονους οι οποιοι μπορει να ειναι απο το εντερο ή επειδη κουραστηκα εχθες.Παντρευοταν πρωτη μου ξαδερφη και πηγα και κουραστηκα αρκετα.

ξαπλωσε κοριτσακι μου ..και βαλε και τα ποδια ψηλα!

το σιδηρο σε ενοχλει εσενα στο εντερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

:angry::angry::angry::angry:

sideronw sidwronw sideronw....kai sto telws mperdevtika sti kunupiera!!!!!!!!!!!!!!!!den mporw na ti sideroswwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww :angry::angry::angry:

για μενα πλυνε τη κουνουπιερα σε λεκανη και μην τη στυψεις..απλωσε την απευθειας και αστη να στεγνωσει ετσι ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ..που ειστε...σας απορροφησε ο τελικος??χαχαχα!!ευτυχως σημερα..εχω μονο αντρα και μπαμπα μου τελικα!αλλα εχω και μια ταψαρα φαγητο στο φουρνο με μπριαμ βαλει..προληπτικα! :S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου καλησπέρα.Μόλις διάβασα τις σελίδες κ είδα - απ' ότι θυμάμαι τώρα - ότι όλες καλά είμαστε. Καλά αποτελέσματα για τις εξετάσεις της εβδομάδας...Ντοράκι μου πολύ ωραία τα σκυλάκια σου κ μένα μ αρέσουν αλλά δεν τα μπορώ μέσα στο σπίτι.

Κατερινάκι μου υπομονή τελειώνει το μουντιάλ...

Κρίμα για τα παιδάκια που είναι άρρωστα!Ας κάνουμε μια προσευχούλα για όλα τα παιδάκια του κόσμου!

2 μερες χάθηκα γιατί χθες το απόγευμα έφυγα με την οικογένεια για το Πόρτο Ράφτη (είχε γενέθλια ο ανιψιός του άντρα μου).Πολύ ωραία περάσαμε.Ξεφύγαμε λιγάκι από το διαμέρισμα κ ο μικρούλης μου βρήκε αρκετά παιδάκια να παίξει...Αργήσαμε που γυρίσαμε. Σήμερα στις 9 φύγαμε πάλι κ πήγαμε σε συγγενικό σπίτι στο Λαγονήσι όπου πήγαμε παραλία κ έκαναν οι άντρες μου το μπανάκι τους κ μετά γυρίσαμε (στο συγγενικό σπίτι) όπου φάγαμε, ξάπλωσα εγώ με το μικρό μου για λιγάκι και το απόγευμα πήραμε το δρόμο της επιστροφής κ στις 21:00 είμασταν πάλι σπίτι μας.Δεν μπορώ να πω μου άρεσε πάρα πολύ που αυτό το ΣΚ ήμουν εκτός σπιτιού, αλλά τα ποδαράκια μου πρήστικαν αρκετά.Έκανα ένα μπανάκι να χαλαρώσω κ μέχρι να δροσίσει το δωμάτιο με το aircondition είπα να μπω να σας διαβάσω κ να πω ένα γεια... και μια καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν την παλεύω άλλο.... :blink::S

Καλό βράδυ σε όλες... και τα λέμε το πρωί, γιατί αύριο δεν έχω να πάω πουθενά.

Μεθαύριο δεν δουλεύει ο αδερφός οπότε θα κρατήσει τον μικρό μου για να πάω μόνη να κάνω τις εξωτερικές δουλίτσες μου....

:kiss::kiss::kiss: κ καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυουλες μου τι κανετε ????

Εμεις ετοιμασαμε τα πραγματακια μας,επειδη αυριο φευγουμε

Mini διακοπουλες για 5 μερες στην Χαλκιδικη(σαρτη).. :)

οποτε θα σας λειψω :P

Σημερα ειμαι πτωμα μαγειρεψα ,σιδερωσα ,εφτιαξα τα πραγματα μας εκανα μπανακι ουυυυυφ κουραστικα :S αισθανομαι τα ποδια μου σαν να εχουν βαριδια ( οπως οι φυλακισμενοι ) ποναει η μεση μου σαν να ειμαι 80 χρονων γιαγια ,α ρε μπεμπη χαλαλι σου ομως οταν θα βγεις θα τα ξεχασω ΟΛΑ :P

διαβασα λιγο τα νεα σας ...και

επαθα την πλακα μου με τα σκυλακια της Ντορας,τι κουκλια σαν ψευτικα ειναι..

Αννουλα πλιασιαζει η μεγαλη μερα πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενη,με το καλο να κρατησεις την καραμελιτσα σου αγκαλια ..

soupitsa μου περνανε κοριτσακι μου οι μερες και πολυ χαιρομαι που εισαι καλα ..τον βλεπω τον μπεμπη να σκαει μυτη στο 9ο.. ;)

Λαμπρινουλα μια χαρα περασες μπραβο ..να γεμισεις τωρα τις μπαταριες σου γιατι μετα την γεννα θα ειμαστε εσωκλειστες για πολυ καιρο !!!!! :S .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θα κανω Κατερινακι!Θα ξαπλωσω σε λιγο.Ο σιδηρος ειναι που με ενοχλει γιατι κατα τα αλλα τετοιου ειδους προβλημα δεν ειχα ποτε.Τυραννια σκετη ειναι.Εκνευριστικο και ενοχλητικο.Εχεις το ιδιο προβλημα;

Καληνυχτα,Λαμπρινουλα!Καλη ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω βρε κοριτσια.... καλουν κοσμο και εχουν και την απαιτηση να τους ετοιμασετε και φαγητο?!?!?!?!?!!?!

ελεος!!!!!!

εγω του ειπα μηπως θελει να πει στον κουμπαρο να ερθει να το δουν παρεα αλλα βεβαια οτι θελανε θα το εκαναν μονοι τους....

ντορα ωραια τα σκυλια σου!

λαμπρινη καλη ξεκουραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendyyyyyyyyyyyyyyy!!! Ποτέ δε συντονιζόμαστε σε αυτό το forum!!! Φεύγεις διακοπούλες! Τι καλά!

Και εμείς τελικά θα φύγουμε την Παρασκευή! Λέμε για Ξυλόκαστρο (1 ώρα και κάτι από Αθήνα για να νοιώθω ασφάλεια). Είδες πώς περνάει ο καιρός??? Αν περάσουν 2 ακόμα βδομάδες θα ανησυχώ λιγότερο... Αφήστε που δεν έχω προλάβει να κάνω όλα όσα θέλω (ακόμα που λείπουν πολλάαααααα πράγματα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ενδογενείς ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...