Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

Βασιλικη αρχιζω να πιστευω τις προβλεψεις σου....χαχαχαχαχαχαχα!!!το ιδια ελεγες και στην Κατρινα????

κατρινακι ολα μια χαρα!!!το μωρακι σου θα σκασει μουρη νωριτερα ε???χαχαχαχαχαχαχα!!!!!τελειααα!!με το καλο κοπελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

an-n έγραψε:

δεν εχουν τελεια συστηματα εδω ????

Αν έχουν λέει.... Είσαι ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗΗΗΗΗ!!! Αλήθεια, έχετε σκοπό να επιστρέψετε κάποια στιγμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Βασιλικη αρχιζω να πιστευω τις προβλεψεις σου....χαχαχαχαχαχαχα!!!το ιδια ελεγες και στην Κατρινα????

κατρινακι ολα μια χαρα!!!το μωρακι σου θα σκασει μουρη νωριτερα ε???χαχαχαχαχαχαχα!!!!!τελειααα!!με το καλο κοπελα μου!!!

:P:P:P:P η κυρα μας η μαμη :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα άντε με το καλό..ακόμα έμας μήνας και κάτι..Με το σπίτι τελειώσατε?

Αναστασία έχω αρκετό άγχος με το μωρό δυστυχώς. Όλες οι εξετάσεις είναι τέλειες αλλά εγώ ανησυχώ καμιά φορά. Είναι και το επάγγελμα μου τέτοιο που δε με αφήνει να ξεχαστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

an-n έγραψε:

Αν έχουν λέει.... Είσαι ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗΗΗΗΗ!!! Αλήθεια, έχετε σκοπό να επιστρέψετε κάποια στιγμή?[/quote:2qpcvukv]

καλως ή κακως ναι!δεν μπορουμε να ζησουμε εδω για παντα!!μας λειπει η Ελλαδα,οι οικογενειες μας..

η κυρα μας η μαμη

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: φοβερο!!!!!οτι αλλο εχεις απο προβλεψη πες τη μη φοβασαι.. :lol::lol::lol::lol::lol: σαν το χταποδι ενα πραγμα εισαι..(στις προβλεψεις εννοω) :silly: :silly: :silly: :lol::lol::lol::lol:

τουιτι Σταυρουλα δεν σε λενε??ολο μπερδευομαι... :blush::blush:

τι επαγγελεσαι αν δεν γινομαι αδιακριτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://http://www.youtube.com/watch?v=IKffDTu6THA

Μαρακι....Να χαιρεσαι τα γεννεθλια σου κοριτσαρα μου!!!Με το καλο να φερεις στο κοσμο και το 2ο παιδακι σου!!να χαιρεσαι τις κορακλες σου τον αντρουλη σου..και εκεινοι ΕΣΕΝΑ!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αναστασία μου Σταυρούλα με λένε. Τι αδιάκριτη καλέ?? Δεν το έχω μυστικό :) Εκπαιδευτικός ατόμων με ειδικές ικανότητες είμαι. Ασχολούμαι κατά βάση με παιδιά ως 12 χρονών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου ομορφο ονομα εχεις!!!οσο για τη δουλεια σου τη θεωρω πολυ σπουδαια!μου αρεσει πολυ αυτη η δουλεια αλλα θεωρω πως δεν μπορουν να τη κανουν ολοι..εγω για πχ δεν μπορω να τη κανω γιατι πιστευω πως για να τη κανει κανεις δεν πρεπει να δειχνεις οτι στεναχωριεσαι και σε μενα ειναι εκδηλο αυτο το συναισθημα.μπραβο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααα..

μαρακιχρονια πολλα κ εσυ καρκινακι κ εγω την πεμπτη εχω γενεθλια...οσο για τα ονειρα κ εγω βλεπω πολυ περιεργα κ μπερδεμενα ονειρα κ παντα βλεπω οτι ειμαι εγκυος στον ονειροκριτη λεει οτι αμα βλεπεις οτι εισαι εγκυος κ εισαι κ στην πραγματικοτητα οτι σημαινει οτι θα εχεις πολυ καλη γεννα...κοριτσια στα μαθηματα ανωδυνου δινουν καποιο χαρτι οτι εχει παρακολουθηση ο συζυγος κ ετσι τον αφηνουν να μπει μεσα στον τοκετο????γιατι μου ειπε μια κοπελα οτι παρακολουθησανε τα μαθηματα σε dvd κ ο γιατρος της υπεγραψε να μπει...γνωριζει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία δε στεναχωριέμαι στην δουλειά μου. Ίσα ίσα που χαίρομαι όταν βλέπω τα παιδάκια μου να μαθαίνουν καινούργια πράγματα και να ενθουσιάζονται...Μου δίνουν τόση αγάπη και πολλές φορές εύχομαι να μπορούσα και εγώ να είχα τόση δύναμη και αισιοδοξία όσο αυτά..Είναι ένα επάγγελμα που σε γεμίζει συναισθήματα.

Κοριτσάρες ήρθε ο αντρούλης μου.Πάω να φάω.Θα τα πούμε αργότερα.Καλό μεσημέρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο που να αρχισω??κοριτσαρες μου η ωρα πλησιαζει..οι μερες λιγοστευουν!!σε μερικες μερες καποιες απο εμας..θα εχουμε τα μωρακια..και θα γραφουμε εμπειρια τοκετου!!

How sweeettt!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορακι τι ειναι αυτα που ακουω???τι διαχωρισμοι ειναι αυτοι?α ρε Ελλαδα γμτ!εδω θεωρουν υποχρεωτικο να παρευρισκεται ο αντρας μεσα στον τοκετο..στηριζει τη γυναικα πολυ και μοιραζεται αυτο το τοσο υπεροχο γεγονος με φυσικο επακολουθο το δεσιμο του ζευγαριου!

Σταυρουλα μου γι'αυτο σου ειπα πριν μπραβο σου!!!!ειναι ενα επαγγελμα ή καλυτερα λειτουργημα για οσους μπορουν και το υποστηριζουν..νιωθεις πληρης κανοντας αυτη τη δουλεια!καλη ορεξη!!!!!

κατρινα μου πλησιαζει η ωρα για ολες μας!!!!φοβερο ε???εσυ εχεις και μια Α ιδεα..εγω που δεν εχω σκεψου την αγωνια μου...δεν μπορω να πιστευψω οτι πρωτα ο Θεουλης θα κραταω ενα μωρακι στην αγκαλιτσα μου!την καραμελιτσα μου!!!!πωπω!!δεν το χωραει ο νους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα..πολυ δημιουργικη η δουλεια σου..εσυ παραγεις..Εργο!!

εχουμε ιδια ΠΗΤ με μια μερα διαφορα τωρα το προσεξα!!

Ντορακι και εσυ καρκινακι ε?Καλο μου..

Λογικα θα δινουν χαρτι εφοσον εχει παρακολουθησει μαθηματα!Στο δημοσιο νοσοκομειο αν θελει να μπει ο πατερας ζητανε τετοιο χαρτι!Αλλιως δεν αφηνουν να μπει!

Αναστασια μου σε ευχαριστω...Εσυ μαλλον θα εισαι η πρωτη που θα μας τα πεις.."εξω απο τα δοντια!! :S:S:S χαχαχαχα

Τα ρουχαλακια σας χαζευω..και τρελαινομαι με το ροζ...μου θυμιζει οταν ηταν να γεννηθει η Ελενα!

Βλεπετε και ονειρα ρε παιδια?εγω ολη νυχτα ξαγρυπνη ειμαι!!μια η ζεστη,τα κουνουπια,ο θορυβος,οι πονοι!!

Κατερινακια..!!!Ολα καλα σουπιτσα βλεπω με το ΙΚΑ!!!!Κερνας ειπες????Ναι?Πότε???Αυριο??

Κυακο λες να κανονιζαμε χωρις εσενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Ντορακι τι ειναι αυτα που ακουω???τι διαχωρισμοι ειναι αυτοι?α ρε Ελλαδα γμτ!εδω θεωρουν υποχρεωτικο να παρευρισκεται ο αντρας μεσα στον τοκετο..στηριζει τη γυναικα πολυ και μοιραζεται αυτο το τοσο υπεροχο γεγονος με φυσικο επακολουθο το δεσιμο του ζευγαριου!

Σταυρουλα μου γι'αυτο σου ειπα πριν μπραβο σου!!!!ειναι ενα επαγγελμα ή καλυτερα λειτουργημα για οσους μπορουν και το υποστηριζουν..νιωθεις πληρης κανοντας αυτη τη δουλεια!καλη ορεξη!!!!!

κατρινα μου πλησιαζει η ωρα για ολες μας!!!!φοβερο ε???εσυ εχεις και μια Α ιδεα..εγω που δεν εχω σκεψου την αγωνια μου...δεν μπορω να πιστευψω οτι πρωτα ο Θεουλης θα κραταω ενα μωρακι στην αγκαλιτσα μου!την καραμελιτσα μου!!!!πωπω!!δεν το χωραει ο νους!!!!

Κι ομως δεν ειναι λιγοι οι αντρες που καταληγουν να λιποθυμουν την ωρα του τοκετου..και οι γιατροι να αφηνουν τη γυνικα..και να τρεχουν τον αντρα!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τωρα δεν ξερω αν υπαρχει καποιος αλλος λογος κρυμμενος..τι να πω!

Οσο για τη γεννα..θυμαμαι αμυδρα λιγα πραγματα (παρολο οτι εκανα 17 ωρες με τεχνητους πονους!!)..αν θες το πιστευεις!Μετα απο 10 χρονια..το μονο που μου θυμιζει τη γεννα ειανι η τομη της καισαρικης μου!Αισθανομαι σαν πρωτη φορα και λες και το εχω δει σε ονειρο καποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Γύρισα και εγώ! Πω πω πώς θα ήθελα να ήμουν σε μια ξαπλώστρα δίπλα στη θάλασσα και να διαβάζω κανένα περιοδικό!!!! :S

Πήγα το πρωί στο ΙΚΑ και ναι,ναι,ναι έχω επίσημη άδεια :woohoo: Το καλύτερο ήταν ότι εισέπραξα το επίδομα κυοφορίας (2.680 -δεν περίμενα τόσα αλλά δεν με χαλάνε καθόλου :P ).

Πρέπει να πάω να ανοίξω και οικογενειακή μερίδα (ακόμα δεν έχω πάει από τότε που σας έλεγα) και βαριέμαιιιιι.....

Εμένα η ουλίτιδα υποχώρησε τον τελευταίο καιρό. Μόνο όταν βάζω νήμα ματώνουν λιγάκι (στην αρχή ήταν μπλιάχχχχ).

Έχω δίλημμα να αγοράσω θήλαστρο ή όχι...(φοβάμαι μήπως το χρειαστώ και τρέχω τελευταία στιγμή) Εσείς θα αγοράσετε????

κατερινακι ..εμενα οι 56 ξεκινανε στις 18 Ιουλιου !Πότε πρεπει να παω και τι χαρτια θα χρειαστω για το επιδομα αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥ ΚΟΥ!!!! :P

καλέ εσείς δεν παίζεστε, 2 μερούλες σας άφησα και πήγατε στο 13!!!

Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω,θα σας πω τα νέα μας και θα αρχίσω από την αρχή!

Λοιπόν εμείς περάσαμε το σουκου στην Θάσο,κάναμε τα μπανάκια μας επιτέλους και επιστρέψαμε! άρπαξα βέβαι λίγο,ψωρίς να το καταλάβω :(:( είμαι που είμαι άσπρούλα , φέτος που δεν έκανα και μπάνια και δεν κάθησα καθολου στον ήλιο,φυσικά, αμέσως άρπαξε η κοιλίτσα μου :huh: ελπίζω να μην έπαθε τίποτα το νινάκι μου!

σήμερα μας πήρανε να μας πούνε ότι θα μας φέρουν αύριο το απόγευμα το κρεβατάκι του παιδιού μας,τι ωραία που ακούγεται :blush::blush: ,

ανυπομονώ λοιπόν!!!

πάω να διαβάσψ τα νέα σας και επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Βλέπω είστε καλά!! Πολλά νέα!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσάκια που θα κάνουν εξετάσεις και που θα δουν τα μπεμπάκια τους!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ!! Ότι επιθυμείς!! Και τα δύο παιδάκια σου να είναι γερά και να έχεις μία ευτυχισμένη οικογένεια.

Βάσω το δωμάτιο τέλειο. Μου άρεσαν πολύ τα χρώματα. Ακριβώς το ίδιο κρεβάτι έχουμε. Εγώ το πήρα άσπορο και από την Βουλγαρία (είναι αυτό που κάνει και κούνια??)

Βασούλα τέλεια κοιλίτσα και πολύ ωραίο το χρώμα από το παιδικό. Θέλουμε όμως φώτο ολοκληρωμένο..

Εγώ θα προσπαθήσω το ΣΚ να σας ανεβάσω Φωτογραφία. Βέβαια θα είναι χωρίς διακοσμητικά αλλά τουλάχιστον θα έχουν μπει τα περισσότερα.

Κατρίν μου πάλι διαβάζω ότι τρέχεις. Κουράγιο. Επίσης η κοιλίτσα σου μεγάλωσε.

Αναστασία μου κουράγιο. Είσαι στην τελική ευθεία. Κάθε πρωί θα βάζεις ένα Χ στο ημερολόγιο..... Δεν χρειάζεται να σου πω πόσο κοψή είσαι.

Κύο μου τελείωσαν τα γραψίματα! Σούπερ τώρα ξεκούραση!!!!!

Ντόρα μου τα σκυλάκια σου είναι όλα τα λεφτά!! Δεν ζεσταίνονται τώρα το καλοκαίρι?? Τα κουρεύεις??

Σουπίτσα καλοφάγοτα..... Πρέπει όντως να είχες τρελό μισθό τον Δεκέμβρη!!

Κορίτσια συγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποιες!! Πάλι είχα να γράψω 3 μερούλες και γίνανε τόσα πολλά!!

Σε λίγο η συνέχεια!!!

Να σας πω και τα νέα μου!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 μου ευχαριστω πολυ για τα μωρα μου...ζεστενονται αλλα οσο κ τα αλλα σκυλακια γιατι η γουνα πεφτει ολη κ μενει μονο τριχα...δεν εχεις ιδεα για τι γουνα μιλαμε ριξε μια ματια στο βιντεακι για να δεις τι περναω...κ δυστυχως δεν κουρευονται γιατι παθαινουν καταθληψη λογο οτι ξερουν απο την φυση τους οτι ειναι ομορφα... :blink::blink::blink: ειναι πολυ ψωνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα το δωμάτιο είναι υπέροχο, τι τέλεια χρώματα :woohoo:

Ντοράκι μου τι να πω, έχασα τα λόγια μου!είναι δυνατόν μωρέ....2 χρονών μωράκι και να έχει τέτοιο πράγμα?? :(:( ΑΔΙΚΟ

Βάσω η κοιλίτσα σου είναι πολύ σούπερ, γούτσου,γούτσου!

άσχετο αλλά....ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ!!!!! :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες για νανάκια πήγατε???

Λοιπόν εγώ πήρα τελικά Μαία στο σπίτι!! Είναι του γιατρού μου. Θα κάνουμε 3 μαθήματα / σεμινάρια πριν την γέννα και 1 μετά. Θα είναι και στον τοκετό.

Μου είπε αρκετά χρήσιμα πράγματα. Κάναμε θεωρία πρώτα και μετά θα κάνουμε μαθήματα ανώδυνου τολετού, θηλασμό, περιποίηση κτλ.

Κορίτσια καλλυντικά για τα μωράκια σας τι πήρατε. Εγώ θα πάρω Weleda. Είναι βιολογικά γερμανικά. Αλλά επειδή εδώ οι τιμές είναι τρελλές θα τα παραγγείλω από Γερμανία....

Κορίτσια που πήγαν τα άλλα κοριτσάκια......

Άννούλα που είσαι????

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα... Χαιρομαι που ολες εισαστε καλα :):)

Κατερινα(soupitsa) σε καλη μερια τα χρηματα...

Αναστασια μου πολυ ομορφη η κοιλιτσα σου και τα πραγματακια της καραμελιτσας σου υπεροχα. Βλεπω μια χαρα ειναι το συστημα στη Σουηδια οχι σαν της Ελλαδας...

Κατρινα μου ολοενα και πλησιαζει η ωρα να παρεις το μπεμπακο σου αγκαλιτσα,τι τελεια!!!! Με το καλο κοπελα μου :):)

Ντορα τα σκυλακια σου ειναι κουκλια. και ο αντρας μου εχει ενα χασκι, το Ροκυ.Ειναι γερακος πια και τον εχει η πεθερα μου που εχει αυλη.

Εγω ακομα στη δουλεια πηγαινω,την Παρασκευη επιτελους σταματαω και την Δευτερα θα παω στο ΙΚΑ να πληρωθω.Σημερα ειμαι ακριβως 32εβδομαδων και το πρωι που ζυγιστηκα ειδα οτι εχω παρει 8,5 κιλα.Καλουτσικα πιστευω οτι ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

κατερινακι ..εμενα οι 56 ξεκινανε στις 18 Ιουλιου !Πότε πρεπει να παω και τι χαρτια θα χρειαστω για το επιδομα αυτο?

Πήγαινε 19 Ιουλίου.

Εγώ πήγα πριν λίγες μέρες στο γυναικολόγο του ΙΚΑ και μου υπέγραψε για την ΠΗΤ. Στο ίδιο χαρτί υπογράφει το εργοδότης και εσύ. Μετά πας αυτό το χαρτί και το βιβλιάριο ασθενείας (μερικά ΙΚΑ ζητάνε και απόσπασμα ενσήμων αλλά εμένα δεν το ζήτησαν) και κατευθείαν σου δίνουν ένα χαρτί για να πας στο ταμείο να πληρωθείς. Ε..μετά έρχεται το καλύτερο: πας στο ταμείο και παίρνεις επιταγούλα!

Μου έδωσαν επίσης και ένα χαρτί με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για να πάρουμε μετά τη γέννηση του μωρού το επίδομα τοκετού και λοχείας.

Φυσικά και κερνάω :) Ούτε στα καλύτερά μου όνειρα δε φανταζόμουν ότι θα μου κάλυπταν όλη τη γέννα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου επεστρεψα.πηγα για ψωνια με το αμαξι..ουφ!εχει μια ζεστη κοντεψα να λιωσω μεσα στο αμαξι..

κατρινακι μου,εχεις απολυτο δικιο να αναπολεις τις στιγμες με τα "ροζ" ..10 χρονια ειναι αυτα!!!ευχαριστω πολυυυυ!!!και γω τρελαινομαι με τα ροζ...

οσο για τις λιποθυμιες..οταν ειχαμε παει στο μαθημα τοκετου ενας αντρας λιποθυμισε στο ακουσμα της περιγραφης του τοκετου.βγηκε εξω και μετα σωριαστηκε.η γυναικα του ετρεξε απο πισω και τον συνεφερε.σοκκ????δεν το περιμενα με τπτ.. 17 ωρες περιμενες να γεννησεις???ουφ!αγχωθηκα!το πρωτο λενε καθυστερει παντα και δυστυχως βλεπω οτι επιβεβαιωνεται η "φημη"..

ας ταλαιπωρηθω λιγο δεν πειραζει αρκει να ερθει αυτη η ευλογημενη ωρα και να την παρω αγκαλιτσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

μολις εφαγα μουσακα κ καρπουζακι... :silly: :silly:

κατρινατο ντοπλερ στην 30-32 εβδομαδα δεν γινετε?

Ναι συνηθως τοτε το ζητανε..αλλα και νωριτερα να γινει..οπως εγω 29η δεν τρεχει τιποτα..ακτος αν..οπως στη περιπτωση μου..βλεπει το μωρο μεγαλο..και ζητησει επαναληψη!! :S εγω πρεπει τωρα νατο ξανακανω..34η εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...