Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΟΥΛΙΟ ή ΑΥΓΟΥΣΤΟ ή ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ εγώ θα γίνω ΜΑΝΑ!!


merykal

Recommended Posts

giotatzo έγραψε:

Seismo ,tsounami oti 8es xa xa xa

plaka plaka , exoume na er8oume se epafh para polles meres, 8a er8oun ta tourmpospermatakia 8a piasoun telikh kai 8a termatisoun 8eamatika stn polupo8hth mhtrothta :):)

μια απο τα ίδια :laugh: :laugh:

μου ήρθε η τρελή μια μέρα μετά απο εσένα και χτες καθάρισα.

σκέφτηκα να του κάνω σεξουαλική επίθεση χτες το βράδυ αλλά έχε χάρη που

πρέπει να κάνει αύριο πρωί σπερμοδ. :angry:

samantha απο την στιγμή που ο γιατρός σου σου συμβούλεψε να μην πας εσύ γιατί ξύνεσαι ;

υπάρχουν και άλλοι προορισμοί για διακοπές, να πας κάπου που θα υπάρχει νοσοκομείο. Να περάσετε καλά και να προσέχεις, ακούς !!!! ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

speranza έγραψε:

Άστα να πάνε deamgirl! Ας είναι όμως, περάσαμε καλά και αυτό μετράει!

Καλά κάνατε άντε ποιες έναν καφέ τώρα να στανιαρης και είσαι μια χαρά :cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια,

τι κάνετε?

έχω κλείσει την επόμενη εβδομάδα για διακοπές σε νησί...

Αλλά σκέφτομαι να μην πάω...Μη γίνει και κάτι άσχημο και έχω τύψεις μετά...

Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή δεν έχει νοσοκομείο στο νησί καλύτερα να μην πάω...Αλλά γενικά δεν ήταν αρνητικός στις διακοπές...

Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου? Να σας θυμίσω ότι τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν είχα μια αποβολή στην 5η-6η εβδομάδα (θετικό τεστ εγκυμοσύνης και μετά ήρθε η περίοδός μου).

Ευχαριστώ πολύ!!!

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΩΡΑΚΙ ...ΕΝΑ ΟΛΟΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΩΡΑΚΙ!!!ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΦΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

dreamgirl έγραψε:

[/quote:2kwniwp3]

SYPER!!!!!!!!!!ΜΕ ΤΟΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΕΙΝΑ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ!!!!! B)B)B)[/quote

Έλα ντε το ξεχάσαμε :lol::unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!

Με βοηθάτε πολύ!

Επίσης, για την ιστορία, είχα και εγώ απογοητεύσεις στο παρελθόν (ειδικά με την αποβολή που ούτε καν μου περνούσε από το μυαλό ότι μπορούσε να συμβεί!!!) και σήμερα ακόμα είναι συγκρατημένη η αισιοδοξία μου. Αυτό που έμαθα όμως είναι ότι δεν ωφελεί να μετράω μήνα με μήνα το τι θα γίνει και να απογοητεύομαι γιατί δεν μπορείς απλώς να πατήσεις ένα κουμπί και να κάνεις ένα παιδί!!!! Θέλει πολύ υπομονή το πριν της εγκυμοσύνης, το κατά τη διάρκεια (φαντάζομαι ...) και σίγουρα και το μετά! Για αυτό μάλλον μας προετοιμάζει το πριν για την υπομονή που θα χρειαστούμε μετά!!!

Εγώ που λέτε έστειλα τον σύζυγό μου πριν από 10 μέρες να κάνει έλεγχο σπέρματος και οι ανόητοι στο εργαστήριο έβγαλαν: Ασθενοσπερμία σοβαρού βαθμού (από λάθος). Στην πραγματικότητα ήταν ασθενοσπερμία ελαφριού βαθμού. Αλλά και πάλι μέσα σε 4 μήνες έμεινα έγκυος. Και την προηγούμενη φορά που είχα την αποβολή σε 2-3 μήνες είχα μεινει έγκυος...Επομένως δεν πιστεύω ότι ισχύουν απόλυτα αυτά τα αποτελέσματα...

Επίσης, αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ ήταν τα τεστ ωορηξίας (καθώς έχω ασταθή κύκλο 30-35 καμιά φορά και 37-38 ημερών) και στον δεύτερο μήνα που τα χρησιμοποίησα έμεινα έγκυος.

Αν και να πω την αλήθεια δεν το έχω πολυ-πιστέψει ακόμα...Μετά την επίσκεψη στον γιατρό θα το συνειδητοποιήσω πιστεύω...

Εμείς θα πηγαίναμε στην Μήλο...Έχετε καμία καλή άλλλη πρόταση για προορισμό με Νοσοκομείο? (κοντά στην Αθήνα!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!

Με βοηθάτε πολύ!

Επίσης, για την ιστορία, είχα και εγώ απογοητεύσεις στο παρελθόν (ειδικά με την αποβολή που ούτε καν μου περνούσε από το μυαλό ότι μπορούσε να συμβεί!!!) και σήμερα ακόμα είναι συγκρατημένη η αισιοδοξία μου. Αυτό που έμαθα όμως είναι ότι δεν ωφελεί να μετράω μήνα με μήνα το τι θα γίνει και να απογοητεύομαι γιατί δεν μπορείς απλώς να πατήσεις ένα κουμπί και να κάνεις ένα παιδί!!!! Θέλει πολύ υπομονή το πριν της εγκυμοσύνης, το κατά τη διάρκεια (φαντάζομαι ...) και σίγουρα και το μετά! Για αυτό μάλλον μας προετοιμάζει το πριν για την υπομονή που θα χρειαστούμε μετά!!!

Εγώ που λέτε έστειλα τον σύζυγό μου πριν από 10 μέρες να κάνει έλεγχο σπέρματος και οι ανόητοι στο εργαστήριο έβγαλαν: Ασθενοσπερμία σοβαρού βαθμού (από λάθος). Στην πραγματικότητα ήταν ασθενοσπερμία ελαφριού βαθμού. Αλλά και πάλι μέσα σε 4 μήνες έμεινα έγκυος. Και την προηγούμενη φορά που είχα την αποβολή σε 2-3 μήνες είχα μεινει έγκυος...Επομένως δεν πιστεύω ότι ισχύουν απόλυτα αυτά τα αποτελέσματα...

Επίσης, αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ ήταν τα τεστ ωορηξίας (καθώς έχω ασταθή κύκλο 30-35 καμιά φορά και 37-38 ημερών) και στον δεύτερο μήνα που τα χρησιμοποίησα έμεινα έγκυος.

Αν και να πω την αλήθεια δεν το έχω πολυ-πιστέψει ακόμα...Μετά την επίσκεψη στον γιατρό θα το συνειδητοποιήσω πιστεύω...

Εμείς θα πηγαίναμε στην Μήλο...Έχετε καμία καλή άλλλη πρόταση για προορισμό με Νοσοκομείο? (κοντά στην Αθήνα!!)

Αχ σου εύχομαι ότι το καλύτερο κούκλα μου και εγώ έχω ασταθή κύκλο λες να πάρω τεστ άμα δεν γυνή τίποτα… εγώ θα σου έλεγα να πας κάπου κοντά για διακοπές στην Αθηνά να έχεις και τον γιατρό σου κοντά θα δεις όλα καλά θα σου πάμε :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!

Με βοηθάτε πολύ!

Επίσης, για την ιστορία, είχα και εγώ απογοητεύσεις στο παρελθόν (ειδικά με την αποβολή που ούτε καν μου περνούσε από το μυαλό ότι μπορούσε να συμβεί!!!) και σήμερα ακόμα είναι συγκρατημένη η αισιοδοξία μου. Αυτό που έμαθα όμως είναι ότι δεν ωφελεί να μετράω μήνα με μήνα το τι θα γίνει και να απογοητεύομαι γιατί δεν μπορείς απλώς να πατήσεις ένα κουμπί και να κάνεις ένα παιδί!!!! Θέλει πολύ υπομονή το πριν της εγκυμοσύνης, το κατά τη διάρκεια (φαντάζομαι ...) και σίγουρα και το μετά! Για αυτό μάλλον μας προετοιμάζει το πριν για την υπομονή που θα χρειαστούμε μετά!!!

Εγώ που λέτε έστειλα τον σύζυγό μου πριν από 10 μέρες να κάνει έλεγχο σπέρματος και οι ανόητοι στο εργαστήριο έβγαλαν: Ασθενοσπερμία σοβαρού βαθμού (από λάθος). Στην πραγματικότητα ήταν ασθενοσπερμία ελαφριού βαθμού. Αλλά και πάλι μέσα σε 4 μήνες έμεινα έγκυος. Και την προηγούμενη φορά που είχα την αποβολή σε 2-3 μήνες είχα μεινει έγκυος...Επομένως δεν πιστεύω ότι ισχύουν απόλυτα αυτά τα αποτελέσματα...

Επίσης, αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ ήταν τα τεστ ωορηξίας (καθώς έχω ασταθή κύκλο 30-35 καμιά φορά και 37-38 ημερών) και στον δεύτερο μήνα που τα χρησιμοποίησα έμεινα έγκυος.

Αν και να πω την αλήθεια δεν το έχω πολυ-πιστέψει ακόμα...Μετά την επίσκεψη στον γιατρό θα το συνειδητοποιήσω πιστεύω...

Εμείς θα πηγαίναμε στην Μήλο...Έχετε καμία καλή άλλλη πρόταση για προορισμό με Νοσοκομείο? (κοντά στην Αθήνα!!)

ΕΔΩ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΙΟ ΚΙΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ.ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΙΕΜΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

ΕΔΩ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΙΟ ΚΙΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ.ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΙΕΜΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ... :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:20986f4a]Άντε κούκλα μου από την Χίο είσαι τυχερουλα που μένεις εκεί :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dreamgirl εννοείται να πάρεις τεστ ωορηξίας!!!Έχω ακούσει και περιπτώσεις που και από τον 1ο μήνα χρήσης τους έχουν αποτέλεσμα.

Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Το καλό με αυτό το τεστ είναι ότι σε προειδοποιεί 1-2 ημέρες πριν την ωορηξία και έτσι επικεντρώνεσαι σε αυτές τις ημέρες. Το αρνητικό είναι ότι στο φαρμακείο είναι κάπως ακριβά: 45-55 ευρώ και έχουν 7 τεστ μέσα (για 7 ημέρες-ένα κάθε μέρα). Εγώ πήρα το clearblue digital test και ήταν πολύ εύκολο στην χρήση (σαν τεστ εγκυμοσύνης).

Να φανταστείς αυτό τον μήνα που τελικά έμεινα έγκυος η ωορηξία μου ήταν 5 ημέρες μετά από την ημερομηνία που υπολόγιζα αρχικα! Και τους προηγούμενους μήνες την είχα χάσει (2 φορές!). Αλλά με το τεστ ωορηξίας την εντόπισα.

Επίσης η 'τακτική' που ακολουθήσαμε ήταν η εξής: Τους πρώτους 2-3 μήνες είχαμε επαφές κάθε μέρα από πολύ νωρίς με αποτέλεσμα τις ημέρες της ωορηξίας να έχει ασθενήσει το σπέρμα. Για τους επόμενους 2μήνες πήραμε τα τεστ ωορηξίας και είχαμε επαφές κάθε δεύτερη ημέρα μέχρι να βγει θετικό το τεστ ωορηξίας και μόλις βγήκε θετικό δεν βιαστήκαμε καθώς δεν είχαν περάσει 2 μέρες από την προηγούμενη επαφή και είχαμε επαφή την επόμενη ημέρα.

Ίσως σας φαίνονται πολύ λεπτομεριακά αυτά αλλά αν ένα ζευγάρι θέλει οπωσδήποτε να κάνει παιδί και να το προγραμματίσει τότε καλό είναι να ακολουθήσει κάποια 'τακτικη'.

Αλλά συνιστώ τεστ ωορηξίας δαγωτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

Dreamgirl εννοείται να πάρεις τεστ ωορηξίας!!!Έχω ακούσει και περιπτώσεις που και από τον 1ο μήνα χρήσης τους έχουν αποτέλεσμα.

Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Το καλό με αυτό το τεστ είναι ότι σε προειδοποιεί 1-2 ημέρες πριν την ωορηξία και έτσι επικεντρώνεσαι σε αυτές τις ημέρες. Το αρνητικό είναι ότι στο φαρμακείο είναι κάπως ακριβά: 45-55 ευρώ και έχουν 7 τεστ μέσα (για 7 ημέρες-ένα κάθε μέρα). Εγώ πήρα το clearblue digital test και ήταν πολύ εύκολο στην χρήση (σαν τεστ εγκυμοσύνης).

Να φανταστείς αυτό τον μήνα που τελικά έμεινα έγκυος η ωορηξία μου ήταν 5 ημέρες μετά από την ημερομηνία που υπολόγιζα αρχικα! Και τους προηγούμενους μήνες την είχα χάσει (2 φορές!). Αλλά με το τεστ ωορηξίας την εντόπισα.

Επίσης η 'τακτική' που ακολουθήσαμε ήταν η εξής: Τους πρώτους 2-3 μήνες είχαμε επαφές κάθε μέρα από πολύ νωρίς με αποτέλεσμα τις ημέρες της ωορηξίας να έχει ασθενήσει το σπέρμα. Για τους επόμενους 2μήνες πήραμε τα τεστ ωορηξίας και είχαμε επαφές κάθε δεύτερη ημέρα μέχρι να βγει θετικό το τεστ ωορηξίας και μόλις βγήκε θετικό δεν βιαστήκαμε καθώς δεν είχαν περάσει 2 μέρες από την προηγούμενη επαφή και είχαμε επαφή την επόμενη ημέρα.

Ίσως σας φαίνονται πολύ λεπτομεριακά αυτά αλλά αν ένα ζευγάρι θέλει οπωσδήποτε να κάνει παιδί και να το προγραμματίσει τότε καλό είναι να ακολουθήσει κάποια 'τακτικη'.

Αλλά συνιστώ τεστ ωορηξίας δαγωτό!!!

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ να σου πω μέρα παρά μέρα κάνουμε η περνάνε και 3 μέρες αλλά ο κύκλος μου είναι σκάτα και λέω να πάρω τεστ και εγώ γιατί θέλω πολύ ένα παιδάκι αλλά είναι έμπιστα αυτά τα τεστ … μου το είπαν ότι είναι ακριβά τα τεστ αυτά και τι θέλει να το κανείς κάθε μέρα μέχρι να πετύχεις τι μέρα σου εμένα μου είπε και ο γιατρός μου όταν έχω πολλά υγρά να κάνω πολύ σεξ!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν τα πάω καλά με της γόνιμες μου ηρθαν 17 Ιουλίου και τον περασμένο μηνά 14 Ιουνίου βλέπεις χαλιά κύκλο έχω εχθές το κάναμε αλλά δεν αν ήταν γόνιμη βεβαία είχα κάτι υγρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ έγραψε:

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΥΧΕΡΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!

Μονό τυχερή είσαι μακάρι και εγώ να εμένα Σαντορίνη που είναι από εκεί αλλά δεν μπορώ Αθηνά δουλεύω και παντρεύτηκα.. τι να πω περάστηκα μας εμάς που μένουμε Αθηνά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

samantha έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ να σου πω μέρα παρά μέρα κάνουμε η περνάνε και 3 μέρες αλλά ο κύκλος μου είναι σκάτα και λέω να πάρω τεστ και εγώ γιατί θέλω πολύ ένα παιδάκι αλλά είναι έμπιστα αυτά τα τεστ … μου το είπαν ότι είναι ακριβά τα τεστ αυτά και τι θέλει να το κανείς κάθε μέρα μέχρι να πετύχεις τι μέρα σου εμένα μου είπε και ο γιατρός μου όταν έχω πολλά υγρά να κάνω πολύ σεξ!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν τα πάω καλά με της γόνιμες μου ηρθαν 17 Ιουλίου και τον περασμένο μηνά 14 Ιουνίου βλέπεις χαλιά κύκλο έχω εχθές το κάναμε αλλά δεν αν ήταν γόνιμη βεβαία είχα κάτι υγρά[/quote:2ylnn3lj]Α ξέχασα να σου πω προσπαθούμε 4 μήνες οκ δεν είναι πολύ ε :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα και σε άλλους που το έχω πει μου είπαν ότι είναι ακόμα νωρίς να απογοητεύομαι μετά τον 1 χρόνο :(:(:(:):):):):) Αλλά θα το παλέψουμε κουκλες :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ το τεστ το πήρα γύρω στα 50 ευρώ και έχει μέσα 7 τεστ και ξεκινάς να τα κάνεις 3-4 μέρες πριν την πιθανή ωορηξία. Δηλαδή, αν έχει μια γυναίκα πιθανή ωορηξία την 14η μέρα (κύκλο 28 ημερών) ξεκινάει να το κάνει από την 11η μέρα και σταματάει μόλις βγει θετικό. Τα υπόλοιπα τεστ μένουν για τον επόμενο μήνα. Εγώ πήρα αυτό:

http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=94

αλλά υπάρχει και ένα της predictor που δεν το έχω δοκιμάσει.

Και εμένα ο γιατρός μου είχε πει να μη το δοκιμάσω κ ότι πρέπει να περιμένουμε κ μετά από 1 χρόνο προσπαθειών τα το ψάξουμε αλλά ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί να το κάνω αυτό. Εγώ στους 4 μήνες προσπαθειών έστειλα τον σύζυγο για εξετάσεις κ τελικά ήταν (μέχρι στγιμής) ο τυχερός μήνας. Σκεφτόμουν ότι αν έχουμε κάποιο πρόβλημα καλύτερα να το ξέρουμε από νωρίς και να μην περνάει ο καιρός έτσι...

Εγώ είμαι 28 ετών και ο άντρας μου 32. Δεν είμαστε μεγάλοι αλλά γιατί να μη το βοηθήσουμε λιγάκι?

Οι γιατροί σίγουρα ξέρουν καλύτερα αλλά δεν μπορώ να πω ότι θα ενδιαφερθούν όσο εμείς οι ίδιοι...

Για αυτό και εγώ πάντα ακολουθώ και το ένστικτό μου σε αυτά τα πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...