Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

βασιλικη το καροτσι μου το εδωσε η αδερφη του αντρα μου που εχει κ αυτη διδυμα κ ειχε πεταξει κ την κουκουλα κ τους ποδοσακους.

ποδοσακους πηρα απο το ebay ροζ!!

τωρα πρεπει να παρω κ κουκουλα!!!

τα μπεμπακια σου καλα;κοιμηθηκαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ασε αμα ξεκινησω κ λεω για διδυμα στο σοι του αντρα μου κ στο δικο μου δεν θα τελειωσω ποτε!!!

τα διδυμοσογα ειμαστε!!

μολις ειδα 4 επεισοδια γκρεις ανατομυ στον υπολογιστη!!ελιωσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις πάλι λόγω βροχής αναβάλαμε και το ραντεβού με την παιδίατρο, φοβήθηκα μη βραχούν και κρυώσουν με το βάλε βγάλε στο αυτοκίνητο και το καρότσι. κανονίσαμε για πέμπτη τα εμβόλια. την άραξα κι εγω στο σπίτι και ξανακοιμήθηκα μέχρι τις 11 γιατί από τις 5.30 ήμουν στο πόδι που είχαν αρχίσει τα νιαουρίσματα. αυτό πάλι είναι καινούριο, ενω κοιμόταν σίγουρα μέχρι τις 7-8 τώρα από τις 5 και μετά αρχίζουν να ξυπνάνε!προσπαθώ να τα ξανακοιμίσω με την πιπίλα αλλά τίποτα. τελικά σηκωθήκαμε και οι 2 και τα ταϊσαμε στις 7. γιατί??? υποτίθεται ότι όσο μεγαλώνουν στρώνει ο ύπνος τους όχι το αντίθετο!

άσχετο αλλά έχω ανάγκη ένα ταξιδάκι. μου έχει κολλήσει! να τα κρατήσει η μαμά ή η πεθερα μου ολοκληρο σ-κ είναι πολύ δύσκολο. σκέφτηκα να αφήσω το ένα στην μία και το άλλο στην άλλη αλλά δεν μου κάθεται καλά να τα χωρίσω, εσεις τί λέτε?

4 επεισόδια με 2 μωρά στο σπίτι??? αγγελούδια τα μικρούλια σου! εγω τα γκρεις ανατομυ τα είδα όλα στην εγκυμοσύνη, από τότε έχω να δω τηλεόραση πάνω από 20 λεπτά συνεχόμενα. χθες μάταια προσπάθησα να δω το νησί αλλά στην αρχή έκλαιγε ο μπέμπης, μετά η μπέμπα και μετά άρχισα να φτιάχνω τα γάλατα. είδα τα 10 τελευταία λεπτά που είχαν το μπιμπερό στο στόμα και δεν μπορουσαν να κλάψουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μωρα κοιμοντουσαν αλλα κ ξυπνια που ειναι καθονται μια χαρα ησυχα κ παιζουν στα ριλαξ.

το νησι εννοειται το ειδα (εξ ου κ το ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ......)

κ επειδη 10:30 ηταν να φανε τα ταισα στο δωματιο μου με κλειστο φως κ την τηλεοραση ανοιχτη με χαμηλη φωνη.

αφου τα ειχα κανει μουσκεμα τα κακομοιρα απο το κλαμα!!!

τα δικα μου σιγα σιγα καθιερωνουν το 10:30 - 6:30 κ ολα ειναι μια χαρα.αλλα οπως λες κ εσυ αλικη συνεχεια αλλαζουν το προγραμμα κ χορευουμε οπως χορευουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη εμεις εχουμε παει τριημερο απο οταν τα μωρα ηταν 1 μηνος.ενταξει κοντα βεβαια.

κ τωρα 2 Δεκεμβριου παμε Ρωμη.......

αν τα αναλαμβανει καποια απο τις πεθερομαμαδες κ τους εχεις εμπιστοσυνη αστα λιγο.να εχεις ενημερωσει κ τον παιδιατρο σου αν χτυπα ξυλο συμβει κατι κ φυγετε....

ενταξει η αληθεια ειναι πως κ εγω καθε φορα που τα αφηνω νιωθω πολλες τυψεις κ αγχος να γυρισω αλλα εστω κ λιγο χαλαρωνω με τον αντρα μου.

αλλα το ξαναλεω η πεθερα μου αυτος ο αγιος ανθρωπος....γιατι αν περιμενα απο τη μανα μου σωθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρώμη, τί τέλεια!!!κι εμεις οι μανούλες έχουμε ανάγκη να ξεφεύγουμε! και εμπιστοσύνη τους έχω και θέλουν να τα κρατήσουν αλλά είναι δύσκολα μωράκια και είναι πολύ δύσκολο να τα κρατήσει κάποιος μόνος του, θα γυρίσω και θα τις βρω λιπόθυμες απ΄την κούραση! εγω έχω μάθει όλα τους τα κόλπα και πάλι τα φτύνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα είδα τη φωτογραφία, απίστευτες οι κουκλίτσες!!!!!!!!

κι εγω θέλω να γνωρίσετε τα μωρουλίνια μου αλλά έχω μια φοβια με τις φωτο στο ιντερνετ :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιαααααααααααα ζω ζω η ερμη μανα η ταλαιπωρη. Ελευθερια μου κουκλες οι μπουμπουδες γυμνηστριες.

Του εβαλα κ λαδακι στο πωπουδακι κ τιποτα. Κ τελικα κατεληξα τωρα μολις να του βαλω υποθετακι γλυκερινης κ περιμενω. Γραφει οτι μεσα σε μιση ωρα πρεπει να ενεργηθει. Για να δουμε. Παντως ηταν πολυ ησυχος σημερα. Ααααααα κ ξυπνησαν κ 8 η ώρα απο χθες. Οσο για τα σπυρακια που εβγαλε στο κεφαλακι του δεν ξερω τι ηταν μαλλον κατι τον περπατησε γιατι του βαλαμε αλοιφη φενιστιλ (δεν ειμαι κ σιγουρη οτι κανει αλλα δεν ηξερα τι να κανω) κ σημερα εχουν υποχωρησει. Φαινονται μεν αλλα καμια σχεση με χθες.

Αν ρωτατε τι σκεφτομουν σημερα? τι ωραια που ηταν η εγκυμοσυνη. Θα μου λειψει. Οταν γεννησα την μικρη ελεγα ε οκ θα ξαναμεινω εγκυος μια δυο φορες οποτε ωραια. Τωρα λεω στοπππππππ αλλα παρ ολα αυτα σκεφτομαι οτι ηταν ομορφα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο καρμεν η περιοδος της εγκυμοσυνης ηταν σουπερ.η μονη περιοδος που ολοι ασχολουνταν μαζι μας καναμε οτι θελαμε κ κανεις δεν εφερνε αντιρρηση τρωγαμε οσο θελαμε κ δεν μας ενοιαζε!!!!ενταξει προς το τελος ηταν σπαστικο κ κουραστικο αλλα μια χαρα ζαχαρη την περασαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χαιρετε,ξερω οτι δεν ειμαι στο σωστο θεμα για να κανω την ερωτηση μου,αλλα ειχα να μπω καιρο στο mammyland και τωρα δεν μπορω να βγαλω ακρη...ας μου πει καποια που να παω για ανοιξω καινουριο θεμα....help me pleaseeeee....euxaristw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!!!

καρμεν λυπαμαι που δεν λειτουργησε :? ο γιος φαινεται δεν λαδωνεται :lol:

ελπιζω παντως να ξαλαφρωσει γρηγορα ο καημενουλης....

για σπυρακια, κοκκινιλες και τετοια.. η γιατρος μας μου εχει πει fusidin.

οσο για την εγκυμοσυνη εμενα δεν μου λειπει! ημουν κλεισμενη στο σπιτι και το τελευταιο διμηνο δεν μπορουσα ουτε τη σκαλα να ανεβω.... το μονο που μου λειπει ειναι που τα ενιωθα μεσα μου :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι μου τι κουκλίτσες ειναι αυτές;;;;;;;;

Σήμερα είχαμε παιδίατρο και οι 3.Κάναμε και το αντιγριπικό μας μετρηθήκαμε ζυγυστίκαμε μια χαρά!!!

Ενα θεματάκι με μυξούλες έχουμε αλλά προς το παρόν δεν είναι ανησυχητικό.Μπολικο ορό και μυξορουφύχτρα για να αποφύγουμε την ωτίτιδα.

Όσο για την εγκυμοσύνη...μετα τον Δημήτρη μου ήθελα πάρα πολύ να το ξαναζήσω!!Όμως μετά τις δίδυμες (πέρα που δεν με παιρνει για 4ο) οχι ευχαριστώ δεν θα πάρω!!!!!Δεν ήταν και η πιο ευχάριστη εμπειρία της ζωής μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

Τι καλημέρα δηλαδη με αυτή την βροχή!!!Ειπαμε να βρέξει... αλλά ξε@%&$@θηκε :evil::evil:

που θα τα βάλω τόσα απλυτα :?::?::?:

Τελικά μάλλον θα το πάρω το πλυντήριο-στεγνωτήριο!!!!

Εχει καμιά σας να μου πει αν είναι πρακτικό;;;

karamelenia, να το πάρεις το στεγνωτήριο. μου έχει λύσει τα χέρια (τώρα που τα χρειάζομαι κιόλας). 2 ώρες και είναι έτοιμα τα κορμάκια - φορμάκια - μπουρνουζάκια και λοιπά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απόψε όμως δεν θα κοιμηθώ..

γιατί δεν φτάνει που τα μπεμπάκια κάνανε χαμό πάλι, (ευτυχώς ο άντρας μου βοηθάει απίστευτα) και δεν ακούνε και τις απειλές που τους λέω (απόψε είπα στη μικρή οτι θα την πουλήσω), έχουμε και κουνούπια. απίστευτο!! μου την έσπασε λοιπόν και δεν ξαναπάω στο κρεβάτι..

κάθομαι κι ενημερώνομαι.

εμείς γεννηθήκαμε στις 7/10, λίγων ημερών νινάκια δηλαδή, που δεν ξέρουμε ακόμα τι μας γίνεται, ούτε εμείς, ούτε αυτά τα χρυσά μου..

μόνο 2 - 3 βράδια κοιμηθήκαμε σαν άνθρωποι (εννοώ 4 ώρες σερί).

γάλα δίνουμε ξένο δυστυχώς.

ο μπεμπάκος όμως βγάζει γουλίτσες. αλλάξαμε 1 - 2 γάλατα και τώρα παίρνουμε ένα αντιαναγωγικό Nobalac κάτι. οχι οτι δεν βγάζει τώρα..

τα μωρά έχουνε κατοχικό σύνδρομο και όταν ξυπνάνε τρώνε τα χέρια τους μέχρι να έρθει το μπιμπερό. έτσι δεν μπορούμε να κάνουμε μπάνιο καθημερινά, όμως το προσπαθούμε πολύ και το κανουμε τουλάχιστον κάθε δεύτερη μέρα.

κάποια μέρα από τις πιο πρώτες στο σπίτι, τα ξυπνούσαμε για τάισμα ή μπανάκι. νομίζαμε οτι έτσι έπρεπε να κάνουμε για να μπούνε σε πρόγραμμα. μετά συνειδητοποιήσαμε οτι δεν είναι σωστό για ένα μωράκι να το ξυπνάς και να του χαλάς τον ύπνο που τόσο ανάγκη τον έχει και μπήκαμε εμείς στο πρόγραμμά τους.

η μπέμπα γεννήθηκε 2.650 και ο μπέμπης 2.250. ο μπεμπάκος μου μου φαίνεται σαν σταλιτσας. η μπέμπα δεν είναι γουρουνόπουλο, αλλά επειδή συγκριτικά είναι πιο ζουμπουρλούδικο, την λέω γαρδουμπάκι.

τώρα αρχίζω τις ασυναρτησίες γι' αυτό ας βάλω τελεία. (πολύ κλάμα το ΝΗΣΙ) και παύλα.

ωχ! Παναγίτσα μου, σας αφήνω κορίτσια.. πολύ κούραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια μανουλες και μπεμπακια!!!!

το βραδυ μας ηταν ησυχο μεχρι τις 5.30 που ξυπνησε η μπουμπου και πνιγοταν!!! :(

τωρα η ειχε γαστρικα υγρα η το σαλιο της!!! τα χρειαστηκα κοροιτσια... χεστηκα επανω μου!!

ειχε φαει πολυ στο τελευταιο γευμα και δεν ρευτηκε... βεβαια τα κραταω 20 λεπτα αν δεν ρευτουν αλλα δεν ξερω τι εγινε :cry::cry::cry:

θα παρω την παιδιατρο να δω....

albiz να σου ζησουν καταρχην!!!

μην ανησυχεις για το βαρος...

εμενα γεννηθηκαν 2210 και 2760 και τωρα ειναι 4350 και 5390!!! και ακομη δεν ειμαστε δυο μηνων :shock: βεβαια ο μπεμπης θα φαει κι εμενα σε λιγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάποια μέρα από τις πιο πρώτες στο σπίτι, τα ξυπνούσαμε για τάισμα ή μπανάκι. νομίζαμε οτι έτσι έπρεπε να κάνουμε για να μπούνε σε πρόγραμμα. μετά συνειδητοποιήσαμε οτι δεν είναι σωστό για ένα μωράκι να το ξυπνάς και να του χαλάς τον ύπνο που τόσο ανάγκη τον έχει και μπήκαμε εμείς στο πρόγραμμά τους.

η μπέμπα γεννήθηκε 2.650 και ο μπέμπης 2.250. ο μπεμπάκος μου μου φαίνεται σαν σταλιτσας. η μπέμπα δεν είναι γουρουνόπουλο, αλλά επειδή συγκριτικά είναι πιο ζουμπουρλούδικο, την λέω γαρδουμπάκι.

..

Καλημέρα!!!

Εμας όταν τα πήρα απο το νοσοκομείο μας είπαν να τα ταίζουμε κάθε 3ωρο απαραιτήτως, αλλά ήταν 2200 και 2100 και πρόωρα !!!Στον μήνα επάνω κόψαμε το 1 βραδυνό και μετά τους δύο μήνες αρχίσαμε 4ωρα και σιγα σιγα κόψανε το βραδυνο!!!

Εχω τώρα κάτι νευρα... :evil: Μου πήρε 45΄για να τις ετοιμάσω να τις κατεβάσω με το μονό καρότσι κάτω ΄(γιατί το άλλο δεν χωράει στο ασανσέρ) και μόλις κατεβηκαμε βλέπω ότι ο άνδρας μου είχε ξεχάσει να βγάλει το διπλό απο το αυτοκίνητο!!!!!!!!Αντε πάλι πίσω!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την albiz!!

κοριτσια εγω δεν τα ξυπνησα ποτε.κ αυτο γιατι ειχαν ξυπνητηρι μονα τους!!!αληθεια!

στις τρεις ωρες μπαμ αρχιζαν το νιαουρισμα!μα ακριβως στο τριωρο!

εμενα ποτε θα το κοψουν το βραδυνο οεοοοοοοο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ρε κοριτσια περα απο τις εξιμιση μια δυο φορες εχουν ξυπνησει κ αυτες με το ζορι.χτες ξυπνησαν στις 4!!!!! :evil::evil::evil::evil::o:o:shock::shock::shock:

δεν κρατιοντουσαν με τιποτα.τις ταισα τελικα τι να κανω.στις 7 αντε παλι ξυπνιες.εφυγε ο αντρας μου κ τις πηρα στο κρεβατι.τελικα τις ταισα στις 9:30 δεν πηγαινε αλλο.

φανταζεστε πως ειμαι.

κ εχω κ τον αντρα μου που θελει φακες κ το σπιτι να ειναι κ....λος....

σκοτιστηκα για το σπιτι.θα κανω τα πανω πανω το απογευμα.κ τωρα το εχουν ριξει στον υπνο τα σκατα.κ εγω βεβαια πρεπει να μαγειρεψω κ περιμενω να παει 2:30 να τις ταισω.

ουφ.......δεν λεω.ειναι τελειες καταπληκτικες.δεν καταλαβαινω οτι εχω δυο παιδια μεσα στο σπιτι αλλα η αυπνια σε τσακιζει οσο να ναι.

βασιλικη τυχαινει μωρε να πνιγονται καμια φορα.απο τα σαλακια της μπορει να ειναι.κ εγω στις αρχες που πνιγονταν φοβομουν πολυ τωρα το συνηθισα. συνηθως εμενα πνιγεται η μικρη στο φαγητο γιατι ειναι πολυ λαιμαργη.

ΝΥΣΤΑΖΩ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz να σου ζήσουν γλυκια μου κ καλως ηρθες στην παρεα μας. Θα στρωσουν λιγο λιγο τα μωρουλια σου μην ανησυχεις καθολου δυστηχως ολες τα περασαμε.

Κοριτσακια μου εμεις ευτυχως με το υποθετακι ενεργηθηκαμε αμεσως.

Το κακο ειναι οτι τωρα το μεσημερι ο ενας μπομπήρας εχει ορεξη για παιχνιδακια κ δεν μ αφηνει ουτε να κοιμηθω ουτε να κανω τιποτα παρα γελαει κ κανει φωνουλες ενω ο αδερφουλης κοιμαται

κατα τ αλλα εχουμε να παμε επισκρψη τ απογευμα κ βαριεμαιιιιιιιιιιιιι

α κ μας ειπρ κ η παιδιατρος οτι λογω θηλασμου ο ενας μπεμπηνος πρεπει να παρει σιδηρο αλλα ειπαμε δοκιμαστικά να το παρω εγω οπως στην εγκυμοσυνη για ενα μηνα μιας κ μου λειεπει κ εμενα κ βλεπουμε μετααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθε η ώρα να σας συστήσω τις τσούπρες μου και γω!!!!!!!

Αριστερά η Χριστιάνα και δεξιά η Ελένη...

Ελπίζω να τα κατάφερα :lol:

P8040052.JPG[/attachment:1m2x9tuc]

post-7977-13873935273109_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθε η ώρα να σας συστήσω τις τσούπρες μου και γω!!!!!!!

Αριστερά η Χριστιάνα και δεξιά η Ελένη...

Ελπίζω να τα κατάφερα :lol:

P8040052.JPG[/attachment:26kfh7da]

ειναι κουκλες και οι δυο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελένια μου είναι τέλειες, ολόκληρες γυναίκες!!!

βασιλική τώρα είδα και τα δικά σου μωρούλια, είναι κουκλάκια και δείχνουν πολύ μεγαλύτερα!

albiz να σου ζήσουν!!!καλωσήρθες στις διδυμομανούλες!

αχ λιονταράκι πόσο σε καταλαβαίνω...κι εδω παίζει πολύ νύστα!!!ξύπνησαν πάλι 10 φορές τη νύχτα και από τις 5.30 είμαι ορθια!και πάνω που έλεγα να τα βάλω σε δικό τους δωμάτιο μου κάνουν κόλπα. στον διάδρομο θα τη βγάζω από δωμάτιο σε δωμάτιο!δεν αντέχω άλλο αυτό το στρίμωγμα στο δωμάτιό μας αλλά τί να κάνω, δεν το τολμάω!μετά από 3 μήνες θυμήθηκαν να ξυπνάνε τη νύχτα?μάλλον τα μάτιασα που έλεγα σε όλους ότι κοιμούνται όλη τη νύχτα από τον πρώτο μήνα!μάλλον βιάστηκα να χαρώ!

για μεσημεριανή χαλάρωση ούτε λόγος, κοιμήθηκαν μισή ώρα και άρχισαν τα παιχνίδια. τουλάχιστον το διασκέδασα, όλο γέλια είμαστε!

κι εμένα μου λείπει η εγκυμοσύνη, οι κλωτσιές, ο ύπνος :D βλέπω έγκυο και συγκινούμαι, απίστευτη εμπειρία! στενοχωριέμαι που μάλλον δεν θα την ξαναζήσω αλλά νομίζω ότι 2 ζωηρά μωράκια είναι αρκετά, προς το παρόν τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...