Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

μιλησα με την πεθερα μου το πρωι κ μου λεει:κοιμηθηκαν στις 10:30 κ ξυπνησαν στις 8:15!!!!!!!!!!!!!

οριστε;;;;;;μετακομιζω της λεω!!!!ερχομαι εκει!!!!!!!!!!!!

τέλειο το 8.15 αλλά έχω μια απορία, αν κάνεις το πρώτο τάισμα 8.15 τί ώρα κάνεις το τελευταίο? με τα 4ωρα βγαίνει 12.15 το βράδυ, δεν είναι πολύ αργα? ή μερικές μέρες τους δίνεις 4 γεύματα?

εγω βάζω ξυπντηρι για να ταίσω τον μπέμπη στις 7 και τη μπέμπα 7.45, σχεδόν ποτέ δεν τα αφήνω να ξυπνήσουν μόνα τους. το κάνω έτσι για να μη βγαίνει το τελευταίο γεύμα πολύ αργά και για να μην ξυπνήσουν ταυτόχρονα και τσιρίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια έχετε δίκιο για το θέμα μαμά, παρότι ήταν και η μαμά μου από χθες τα έκανα όλα μόνη και σήμερα είναι το πρώτο πρωινό που είμαι μόνη. Αισθάνομαι πολύ καλύτερα και πρόλαβα να κάνω και δουλειές!!!

Από την άλλη για να της πω να πάει σπίτι της δύσκολα, μου φαίνεται για της κακοφανεί πάρα πολύ. Από την άλλη και ο άντρας μου και η μαμά μου δε θέλουν να κουράζομαι πολύ, γιατί έχω και ένα θεματάκι με την υγεία μου. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Καλά εκτός από την Ζετούλα τον ήρωα, οι υπόλοιπες όταν γυρίσετε στη δουλειά τι σκοπεύετε να κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σας πω ρε κοριτσια, δεν νομιζω οτι αν τα κανω ολα μονη μου, θα τρωνε τα παιδια μου πιο γρηγορα και θα κοιμουνται τη μερα.....

για εσας που ειναι τα μωρα σας βολικα και κοιμουνται τοσο.. ειναι ευκολο!!!

αμα ομως θελατε 2 ωρες να τα ταισετε ενα ενα δεν θα λεγατε τα ιδια..... ;)

σουλα ασε το σκεφτομαι και φρικαρω .... την επιστροφη στη δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Για όλα υπάρχει τρόπος

Σκηνές απείρου κάλους :lol::lol: Ήμουν μόνη στο σπίτι με τα 3 παιδιά οι μικρές ήταν 2 μηνών και ξεκινάω να ταίσω την μία. με το που την παιρνω αγκαλιά ξυπνάει και η δευτερη και αρχίζει να τσιρίζει.Ευτυχώς είχα έτοιμο γάλα! είμαι λοιπον καθισμένη στο πάτωμα με ένα μαξιλάρι κάτω απο το ένα γόνατο και δίνω το μπουκάλι στην μια και με το άλλο χέρι ταίζω την άλλη που είναι στο ριλάξ!! Και εκεί που λέω εντάξει τα καταφέραμε ακούω μια φωνή:Μαμα έκανα κακά έλα να με σκουπίσεις :shock:

Το καημένο έμεινε στην τουαλέτα 10΄περιμένοντας να ταλειώσω :):)

Τώρα πια με τις στερεές τροφές το ταισμα τους μου φαίνεται παιχνιδάκι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελενια μου αυτο θελω να αποφυγω...

γιατι να ζορισω τα μωρα μου και γιατι να καταρρευσω κι εγω :?:

εμενα ξυπνανε και το βραδυ κσαθε 3 ωρες.. ποτε θα κοιμομουν αν τα ταιζα ενα ενα επι μιαμιση ωρα :?:

προτιμω με τη μαμα και να εχω αντοχες γιατι ναυτο θα κρατησει καιρο!]

αλλωστε δεν εχω να αποδειξω τιποτε σε κανεναν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως είναι νωρίς και σου φαίνεται δύσκολο αλλά δεν είναι τόσο όσο φαίνεται.Μόλις πάρεις λίγο τα πάνω σου άρχισε να μένεις λίγες ώρες μόνη σου με τα μωράκια και θα δεις οτι θα σου κάνει καλό.Μην φοβάσε δεν ζορίζονται τόσο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλική σε καταλαβαίνω γιατί και τα δικά μου έτσι είναι. ειδικά μέχρι τους 2 μήνες όχι μονο δεν κοιμοταν καθόλου αλλά έκλαιγαν όλη μέρα, είμασταν μονίμως 2 άτομα με ένα μωρό στην αγκαλιά ο καθένας. μετά το 2μηνο όμως ξαφνικά άρχισαν να κοιμούνται λίγο και σταμάτησαν το πολύ κλάμα. όχι ότι έγιναν ήσυχα αλλά παλεύονται.

ευτυχώς επανήρθαμε λίγο, σήμερα είναι καλύτερα, εχουν πάλι λίγο γκρίνια αλλά όχι υστερικό κλάμα. αφού είμαι μόνη μου και κατάφερα να αποστειρώσω τα μπιμπερό τους, μεγάλη επιτυχία! νομίζω ότι φταίνε τα δόντια, ότι βρίσκουν το βάζουν στο στόμα, κουδουνίστρες, σαλιάρες, τα χέρια τους...

αύριο πάμε στην παιδίατρο, ελπίζω να μας δώσει καμιά απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη επιτελους καποια διδυμομανουλα με νιωθει!!!!!!

εχει και κολικους ο μπεμπης οποτε....

εκει πουυ κοιμαται τσιριζει και εκει που τσιριζει τον παιρνει ο υπνος :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη επιτελους καποια διδυμομανουλα με νιωθει!!!!!!

εχει και κολικους ο μπεμπης οποτε....

εκει πουυ κοιμαται τσιριζει και εκει που τσιριζει τον παιρνει ο υπνος :roll:

post-12483-13873935231937_thumb.jpg

post-12483-13873935233174_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη κουκλιά είναι τα μωράκια σου και για 1,5 μηνών μεγαλούτσικα. Η μικρή σου έχει και ανοιχτόχρωμα ματάκια.

Βασιλική μην το συζητάς ακόμη να αφήσεις τη μαμά σου, είνα νωρίς ακόμη τα δικά μου είναι 3 και τώρα, τα δικά σου είναι μικρά ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

τα μωρακια κοιμονται ησυχα ησυχα!

το πρωι ξυπνησαν στις 6:30 αλλα εγω ημουν ξυπνια απο τις 3 κ δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα.τρελαθηκα. :shock::shock::shock:

δεν ειναι δυνατον λεω.με πηρε ο υπνος κατα τις 8 αλλα 10 παρα ξυπνησαν τα μωρα.κ τωρα που κοιμουνται παλι δεν μπορω να κοιμηθω.τι ειναι κ αυτο παλι.να κουτουλαω απο τη νυστα κ να μην με παιρνει ο υπνος.σκ....α....

κοριτσια θα παρω πισω οσα ειπα.γιατι σοβαρα αν δεν ζεις μια κατασταση ειναι ευκολο να λες τα δικα σου.για να λετε οτι δεν τα καταφερνετε μονες σας κατι παραπανω θα ξερετε απο μενα!

εγω σας λεω κ παλι οτι εχω τα πιο ησυχα παιδια στον κοσμο.καταλαβαινω ομως οτι δεν ειναι ολα τα παιδια ιδια.ουτε κολικους περασαμε ουτε θεμα με το φαγητο κ το γαλα ειχαμε ουτε με τον υπνο.οποτε ναι μπορω πολυ ευκολα κ τα φερνω βολτα μονη μου.αν ομως ειχα προβληματα με ολα τα παραπανω ουτε κ γω ηξερα τι θα εκανα.κ φυσικα κ γω κουραζομαι κ εξαντλουμαι αλλα μεσα σε λογικα πλαισια.

οποτε συγνωμη αν φαινονταν ευκολα οπως σας τα περιεγραφα.καθε μαμα κανει οτι πιστευει καλυτερο για τα παιδια της κ για τον εαυτο της φυσικα.

οσον αφορα στην επιστροφη στη δουλεια: :-s:-s [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω.θα γυρισω τον ιουνιο που θα ειναι 11 μηνων τα μωρα.

θα πανε παιδικο.δεν γινεται αλλιως.αλλα απο τωρα που το σκεφτομαι με πιανει καταθλιψη

βασιλικη κουκλακια!!!κ μπουλουκακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην την σκεφτεσται ακόμα την δουλεια είναι πολύ νωρίς΄

Εγω έχω αλλάξει 100 φορές γνώμη :)

Βασιλική μου κουκλιά τα μωράκια σου να τα χαίρεσε!!!!!!!!!

Τουλάχιστον όταν έχουν κολικούς ηρεμουν σε άλλη αγκαλιά ή είναι σαν τις δικές μου τις σκατούλες που ήθελαν μόνο μαμά;

Ευτυχως τις πιάνανε μόνο βράδυ που ήταν ο μπαμπάς σπίτι.Την υπόλοιπη μέρα ήταν σχετικά ήσυχες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω θα ηθελα παρα πολυ να μην δουλευω κ να κατσω με τα παιδια μου σπιτι να τα μεγαλωσω....α και να ραβω.....!!!

αλλα οπως εχω ξαναπει ο μισθος μου ειναι πολυ καλος για να αφησω τη δουλεια.αν επαιρνα ενα βασικο μισθο δεν το συζηταγα.

εδω θελουμε μονο 500 ευρω το μηνα για να τα βαλουμε σταθμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου ο μισθός δεν είναι και αξιοζήλευτος αλλά ενω στην αρχή έλεγα ότι δεν θα ξαναπάω στην δουλειά τώρα αρχίζω και το ξανασκέφτομαι.Βέβαια θα είναι και 15 μηνών οι ζουζούνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καραμελενια μου προτιμαει τη μαμα ο γιοκας μου αλλα ελλειψη καλυτερου βολευεται και αλλου :lol:

κι εγω δεν γινεται να μην επιστρεψω στη δουλεια μου για οικονομικους λογους ;)

ειναι σεβαστα κι εμενα τα εσοδα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι κάνετε?

Βασιλική μου ειναι κουκλακια ζωγραφιστα να ναι καλα να σου ζησουν κ μεγαλα παιδακια φαινονται.

Σημερα ειχα ενα εφιαλτικό απογευμα. Ο ενας μπεμπης τρελαθηκε στη γκρινια. Εκλαιγε λες κ τον εσφαζαν. Εχει βεβαια μερες να κανει κακακια του αλλα οτι κ να εκανα δεν πιανει. Αν δεν κανει μεχρι αυριο θα του βαλω υποθετο. Αφου εκανα μπανιο τον αδερφο του κ αυτος στο ριλαξ κ πλανταζε να χω την μικρη να γκρεμιζει να ειμαι μονη πελαγωμενη κ να γινεται ο κακος χαμος. Να παιρνω τον αντρα μου μπας κ φερει υποθετο κ να μην απανταει κ δωστου νευρα. ΓΙ αποκορυφωμα η μεγαλη ξερασε την κρεμα της γιατι την ζοριζα να φαει κ ο μπεμπης ο ενας εβγαλε κατι σπυρια στο κεφαλακι του. Φανταζομαι οτι δεν περιμενετε μετα απ ολα αυτα να ειμαι κ εγω καλά. Τσαντιζομαι γιατι η μαμα μου αντι να βοηθαει τρεχει στην θεατρική ομαδα κ εγω τρεχω σαν μ....ς οποτε με χρειαζονται ολοι αλλα οταν ημουν εγκυος μου ελεγε συνεχεια μην ανυσηχεις εγω θα μαι εκει για σενα κ τελικα δεν βλεπω κανεναν μα κανεναν αφου αποψε τα εχωσα στον αντρα μου κ του λεω με συνχωρεις το ξερω οτι δουλευεις κ δεν κωλοβαρας αλλα κ εγω δεν τα εφερα απο το σπιτι μου. Αυτα λαλησα κ σας τρελανα κ σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!πολυ βροχη!οταν ξυπνησαμε ειχε λιγο ηλιο κ λεω ευκαιρια να παω για ψωμι κ αλλα ψωνια.παμε τα περνουμε κ σκεφτομαι δεν παμε μια βολτουλα περπατητη;αλλα τελικα βαρεθηκα κ γυρισαμε σπιτι.ε με το που μπηκαμε μεσα ξεκινησε μια μπορα τρελη.φανταστειτε να ημουν ακομα στους δρομους.

πρεπει να παρω οπωσδηποτε την αδιαβροχη κουκουλα γιατι πολτε δεν ξερεις ποτε θα σε πιασει βροχη.

καρμεν τι πανικος ειναι αυτος ρε συ;;;ελα περαστικα θα ειναι ολα.τα πιανει καμια φορα μωρε κ αυτα.εγω δεν στεναχωριεμαι πια που δεν εχω καποιον να με βοηθαει.κ γω με τη μανα μου τα εχω βαλει πολλες φορες γιατι μενει δυο γωνιες πιο κατω απο μενα κ τρεις μηνες τωρα εχει ερθει αντε με το ζορι δεκα φορες κ αυτες γιατι τις ζητησα εγω να ερθει για λιγο να παμε σουπερ μαρκετ.αλλα τωρα πια τα παιρνουμε μαζι μας κ εκει.ενταξει κ αυτοι θελουν να κανουν κ τα δικα τους πραγματα πια κ το καταλαβαινω.μας μεγαλωσαν οπως μπορουσαν κ βοηθανε οπως μπορουν κ αν θελουν.δεν ειναι υποχρεωμενοι.αυτο πιστευω εγω.βεβαια καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη κ με πανω απο ενα παιδια καποιες φορες απαραιτητη.αλλα αμα δεν θελει ο αλλος να βοηθησει τι να του πεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!

προλαβαμε και καναμε βολτουλα με ηλιο και σημερα!! :D

καρμεν δοκιμασες με μια βατονετα να του αλοιψεις λιγο ελαιολαδο στον πωπο :?:

εγω αυτο εκανα με τον μικρο τοτε που ηταν δυσκοιλιος και επιανε παντα...

ελευθερια το μακλαρεν εχει κουκουλα δεν σου τη δωσανε :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...