Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες που γέννησαν το 2010 Νο1!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΚΑΙ ΒΥΧΑΛΑΚΙ. ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΟΡΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ :(:(:( . ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 12.30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7.30 ΤΟ ΠΡΩΙ :-bd:-bd:-bd . ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ 4.00 ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΑΚΑΘΕΚΤΗ!!!!ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ. ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ; ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΑΓΗΤΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΩΣ ΕΞΗΣ:6.30, 10.30, 2.30,7, 11.30(ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΑ) ΑΠΟ 180ml. ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3 - 4 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΤΟΝ 11.30 ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΩΡΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΥΡΩ 9 - 10 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΩΡΑ ΞΑΝΑΞΥΠΝΗΣΟΥΝ Ή ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ;; ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 932
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα διδυμομανούλες!!

Τι κάνετε;;

Εμείς είμαστε μια χαρά!Την Παρασκευή το βράδυ κάναμε το 1ο πειραμα και αφήσαμε τις δίδυμες όλη την νύχτα στην μαμά μου και ευτυχώς πέτυχε!!! Βέβαια εγώ καθόμουν στα καρφιά και ο μπαμπας μας με κορόιδευε συνέχεια.

2002 γιατί να αλάξεις το πρόγραμμα; Αφησε το ως έχει μερικές μέρες ακόμα να δεις πως πάει, τα μωράκια δεν έχουν πάντα την ίδια όρεξη.Αν θέλεις το τελευταιο δίνε το μισή ωρίτσα πιο αργά να πεινάσουν λίγο ακόμα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

τις εντυσα με τα καινουργια ρουχαλακια που μας εκανε δωρο η θεια καρμεν!!!!!!!κ πηγαμε τη βολτα μας.τωρα κομουνται ξερα!!!!!

αδιαθετησα κοριτσια κ μιλαμε για πολυ αιμα.εχω τρελαθει.την προηγουμενη φορα ελεγα οτι εχω πολυ αιμα αλλα μπροστα σε αυτο δεν ειναι τιποτα.ειναι φυσιολογικο;;;εγω γενικα δεν ειχα ποτε πολυ αιμα αλλα τωρα γινεται χαμος.

2002 κ εγω περιπου τετοιο προγραμμα ακολουθω τις τελευταιες μερες.κ παει σχετικα καλα.εγω θελω να σας ρωτησω κατι.ακολουθω οπως σας ειπα το προγραμμα 7 το πρωι,11,3,7,11.

αλλα καποιες φορες την ωρα που ειναι να φανε πχ τωρα σε λιγο ειναι να φανε κοιμουνται.κ τις ξυπναω.αφενος για να μην μου φυγει η ωρα κ αφετερου γιατι δεν θελω να τις αφηνω πολυ ωρα αταιστες μεσα στη μερα.το τετραωρο νομιζω ειναι καλο.

εσεις τι λετε;;;

επισης απο τις 7 το απογευμα μεχρι τις 11 τις εχω στα ριλαξ στο σαλονι.πιστευω οτι 7 ειναι νωρις να πανε στην κουνια τους.κ το πιο συχνο ειναι οτι στις 11 τις ξυπναμε για να φανε.οχι παντα βεβαια.εσεις πριν το τελευταιο βραδυνο τι ωρα τα πατε στην κουνια τους;

εμεις τα μωρα τα αφηνουμε απο μικρα στην πεθερα μου.εχει τυχει κ τρεις μερες μια φορα που φυγαμε πσκ.γενικα μια φορα το μηνα τις τα αφηνω για να ξεκουραζομαι λιγο κ να κανω καμια δουλεια.ειναι κ η πεθερα μου πολυ ικανη αλλα ειναι κ τα μωρα ησυχα.βεβαια κ εγω εχω συνεχεια το νου μου εκει κ μου λειπουν αλλα χρειαζομαι κ εγω λιγη ξεκουραση.ντρεπομαι που το λεω αλλα τι να κανω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Ελευθερια μου πολύ χαιρομαι που σας αρεσαν. Μα ειναι φοβερεςςςςςςςςςςςςς.

Εμεις βγηκαμε χθες λιγο αλλα γενικώς αυτες τις μερες ειμαι πολύ χαλια. Βασικά το προβλημα ειναι οτι ο πατερας μου εχει αλτσχαιμερ κ ειναι απιστευτα δυσκολη η κατασταση. Δεν αντεχω αλλο. Ειναι νεος αναλογως ειναι 63 κ το εχει ηδη 3-4 χρονια. Δεν εχει πεσει στο κρεβατι αλλα δεν καταλαβαινει τιποτα κ γυριζει ολη μερα μεσα στον δρομο. Μολις φυγει η μαμα μου στο δευτερολεπτο παιρνει τους δρομους. Εγω με 3 παιδια δεν αντεχω αλλο να τον μαζευω. Σημερα ειμαι ψυχολογικά κομματια γιατι κ η μαμα μου αρχισε να φωναζει οτι δεν παει αλλο κ πρεπει να μπει σε ιδρυμα γιατι κ στο σπιτι που ειναι ειναι παντα ακριβως δυο βηματα πισω της. Παει τουαλετα κ παει κ αυτος απο πισω, παει να μιλησει στο τηλεφωνο απο πισω, για οποιον λογο κ να σηκωθει η μαμα μου την ακολουθαει κ αυτος. Σημερα επρεπε να παμε να δουμε το μαγαζι που θα μετακομισουμε κ σηκωθηκε κ εφυγε ενω του εξησουσαμε τοσην ωρα πριν οτι δεν γινεται να συνεχιστει αυτο αλλα...

Τελος παντων μην σας σκοτιζω. Ελευθερια μου κ εγω αυτο που μου πηρες δεν το εχω βγαλει καθολου απο πανω μου εχω ξετρελαθει μ αρεσει παρα πολυ.

Παω μια βολτουλα με τα ποδια κ το καροτσι να ξεθυμανω γιατι δεν ειμαι καθολου καλά.

Εγω δεν εχω αδιαθετησει ακομα δευτερη φορα αλλα θα σου ελεγα κοριτσακι να ρωτησεις τον γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαα σας κοριτσουδιαα μου!

πεταχτηκα για ενα γειαα!

ευχαριστω για τις ευχουλες σας! η εγκυμοσυνη μια χαρα ειναιι προχωραμεεε!

σημερα εχουμε και το παρτυ μας.. ειναι ολα ετοιμα και ξεκουραζομαι λιγο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν καρμεν αντιμετωπιζετε τετοια κατασταση ε;

πολυ δυσκολα πρεπει να ειναι.

τι να σου πω.καταλαβαινω κ τη μαμα σου.κ τι να κανεις;ειναι λιγο δυσκολες αυτες οι αποφασεις.

εγω βεβαια σε κατι τετοια ειμαι λιγο σκληρη.δηλαδη ισως ειναι καλυτερα να μπει σε ιδρυμα που κι αυτος θα εχει τη φροντιδα που χρειαζεται κ εσεις θα ειστε πιο ησυχες.ξερω πως ακουγεται καπως κυνικο κ ισως αναισθητο αυτο που λεω αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.μην με παρεξηγησεις καρμεν.

κουραγιο παντως.

ναταλια να σου ζησουν!!ποτε πηγαν κιολας 2;;;;;κ εμεις ετσι μου φαινεται ουτε θα καταλαβουμε πως θα μεγαλωσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν μου συμφωνω με την προλαλησαντα ισως θα ειναι καλυτερο γιατι θα εχετε και εσεις το νου σας ησυχο εκει θα τον προσεχουν ειδικοι και θα ξερετε πως δεν κινδυνευει! ευχομαι να αποφασισετε οτι καλτερο τοσο για εσας οσο και για τον μπαμπα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπέρα κορίτσια,

Βγήκαν τα αποτελέσματα της ιστολογικής από την απόξεση που έκανα. Τελικά είχα υπολλείμματα πλακούντα, γι αυτό είχα τις αιμορραγίες. Ο γιατρός δεν με καθάρισε καλά κατά τη γέννα.

Λιονταράκι και εμένα το ίδιο με την περίοδο, την πρώτη περίοδο είχα κάτι ψιλά και τη 2η έγινε χαμός 10 μέρες κράτησε και με πολύ αίμα. Άντε να δούμε την 3η.

Και εμείς έχουμε παρόμοιο ωράριο στο φαγητό 7 11 3 7 11, αλλά δεν τρώνε πολύ σε κάθε γεύμα 130-150ml. Η αλήθεια είναι ότι με προβληματίζει λίγο, ιδιαίτερα η μεγάλη, γιατί στην μικρή αν δώσω παραπάνω το τρώει, αλλά δεν της δίνω γιατί κάνει πολλές αναγωγές όταν τρώει πολύ.

Το Σάββατο κλείσαμε τους 3 μήνες και κάναμε και το 1ο μας εμβόλιο. Η μεγάλη είναι 6100 και 60εκ και η μικρή 5800 και 60εκ.

Ήθελα να σας ρωτήσω κορίτσια το βράδυ με τι τα σκεπάζετε? Εμείς τις σκεπάζουμε με μια πικέ και από πάνω μια ακρυλική κουβερτούλα, αλλά το Σάββατο πήρα υπνόσακους από το mothercare και λέω να τους δοκιμάσω. Η πωλήτρια είπε ότι δεν χρειάζονται σκέπασμα όταν φοράνε τους υπνόσακους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλα μια χαρα ειναι ρε συ τα μωρα απο βαρος.

ειναι στην ιδια ηλικια με τα δικα μου κ εμενα ειναι 5κλ κ 5200 κλ περιπου.

κ φαγητο καλα τρωνε μην αγχωνεσαι.κ μενα απο χτες εχουν αρχισει κ τρωνε πανω απο 150 μλ κ οχι σε ολα τα γευματα.

το εμβολιο το πρωτο δεν το κανατε στους 2 μηνες;εμεις προχτες καναμε το 2ο εμβολιο.

εγω τα σκεπαζω με σεντονακι κ κουβερτουλα βαμβακερη κ τους φοραω ολοσωμο φορμακι.κ εγω θελω να παρω υπνοσακους.εισαι πιο ησυχη οτι δεν θα κρυωνουν αν ξεσκεπαζονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου μολις γυρισα κ σας ευχαριστω παρα πολύ που ασχοληθηκατε με το θεμα μου. Καταρχας πριν σας γραψω για τα δικα μου ηθελα να πω για το σκεπασμα κ εγω οτι ειναι μονιμως ξεσκεπαστοι κ το σκεφτομαι κ εγω για σακους.

κατα τ αλλα ειναι ενα θέμα γιατι δεν μας βοηθαει κ το οικονομικό. Η μαμα μου λεει να βρει ιδρυμα κ οτι θα πρεπει να φυγει κ εκεινη μαζι για να ειναι κοντα. Εγώ θα παθω πλακα αν φυγει κ η μαμα μου θα μεινω τελειως ξεκρεμμαστη ειμαι που ειμαι μονη μου παντου αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εγραφα κ δεν το πηρε....

αντε παλι....

καρμεν δεν εχεις αλλους συγγενεις στο νησι;;;

2002 περαστικα στα μικρουλια.αχ πως τις τρεμω τις ιωσεις.αλλα καποια στιγμη θα τις περασουν κ αυτες.

κοριτσια ολη μερα κοιταω για μπομπονιερες κ προσκλητηρια. ειναι νωρις ακομα αλλα σκεφτομαι οτι σε λιγο καιρο τα μωρα θα ειναι ακομα πιο απαιτητικα κ δεν θα εχω πολυ χρονο.

για προσκλητηριο σκεφτομαι ροζ πουα χαρτι με ροζ ριζοχαρτο κ καποιο διακοσμητικο.θα φτιαξω δειγμα κ θα το βαλω.

ποτε σκεφτεστε να στρωσετε;;εγω αυριο θα παω να δω για χαλι για το παιδικο κ λεω μεχρι το τελος του μηνα να στρωσω.εδω στην πατρα εχουν εθιμο να στρωνουν του αγιου ανδρεα που ειναι πολιουχος.ποτε δεν καταλαβα γιατι τοτε.αλλα θεωρω πως ειναι πολυ αργα.

δεν κανει βεβαια πολυ κρυο στην πατρα αλλα τωρα με τα παιδια δεν ειναι να παιζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εστρωσα Ελευθερια μου γιατι εχει ψυχρουλα.

Μονο η μαμα μου με βοηθαει δηλ μου τα κραταει που κ που για να βγω κ το σημαντικοτερο ειμαστε μαζί στο μαγαζί ενω μετα τι θα γινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΤΟΥΛΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΣΟΥ, ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΒΑΣΙΚΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΙΕΖΩ. ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ 1η ΠΕΡΙΟΔΟ, ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΔΕΝ ΑΠΟΒΑΛΑΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΗ ΓΕΝΝΑ. ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ.

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ 2ο ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΑΨΑΜΕ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα εύχομαι να μπορέσετε να βρείτε μια λύση ώστε και εσείς να μην ταλαιπωρίστε και ο μπαμπας σου να έχει την καλύτερη δυνατή φροντίδα.

Λιονταράκι και εγώ είχα παρα πολύ αίμα τις 2 πρώτες φορες που μου ήρθε περίοδος, αλλά μετά άρχισε να στρώνει και τώρα είναι όπως και πρίν.

Κορίτσια με τους υπνόσακους εγώ είμαι σε δίλλημα.Τον γιό μου τον είχα σε υπνόσακο αλλά ένα βράδυ ανέβασε πυρετό ενώ κοιμότανε, αρχισε να ζεσταίνεται δεν μπορούσε να ξεσκεπαστει και αρχισε να ουρλιάζει.Όταν μπήκα στο δωμάτιο ήταν κατακόκκινος και ζεματούσε.Απο τότε δεν του ξαναέβαλα υπνόσακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομδα!!!

καραμελενια τρομαξα ρε συ με αυτο που σου συνεβη με τον υπνοσακο.κ μονο που το σκεφτομαι με επαισε ασφυξια.κ εγω γενικα δεν τα παω καλα με τα πολλα ρουχα.

ρε κοριτσια η μεγαλη μου εκανε νουμερα χτες τη νυχτα.τις ταισαμε στις 11 κ πεφτουν για υπνο.την κουω καποια στιγμη ξυπναει κ λεω μπα δεν ειναι 7 ακομα θα ειναι 5:30.τι ωρα ηταν;;;;;

2:40!!!!!!! :twisted::twisted:

τρελαθηκα!!!πειναγε πολυ.την ταιζω κ την βαζω για υπνο.

5:30 παλι ξυπνια!!!!!!!!! :roll::roll::roll:

δεν πειναγε ουτε 30 μλ δεν εφαγε.ξανα μανα τα ιδια.

η αλλη η μικρη 6:30 ξυπνησε απο το βραδυ.

ε μετα ξυπνησαν κ οι δυο 10:30.

τι να τα κανω που ειναι καλα κ τα αγαπαω!!!!!

σημερα θα παμε οικογενειακως στο τζαμπο.επειση το διδυμοκαροτσο δεν χωραει στους διαδρομους θα παρουμε το μονο καροτσι που θα το εχει ο μπαμπας κ εγω το αλλο μωρο θα το εχω στο σλινγκ που εχω φτιαξει!!!!θα ειναι τελειο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τί κάνετε κοριτσάκια μου?

λιονταράκι δεν πειράζει για ενα βράδυ αρκεί να μην το καθιερώσουν. όταν ξυπνάνε κανενα βράδυ τα μωράκια δεν τα ταίζω γιατί φοβάμαι μήπως τους γινει συνήθεια, τους βάζω πιπίλα και προσπαθώ να τα ξανακοιμήσω. για τον ύπνο που ρώτησες, εγω τα βαζω στην κούνια μετά το τελευταίο τάισμα κατα τις 11.30 με 12 αλλά δεν είναι εύκολα μωράκια. και να τα βάλω δηλαδή νωρίτερα δεν κοιμούνται και γκρινιάζουν. το μεσημέρι προσπαθώ με το ζόρι να τα βάλω στην κούνια αλλά πρέπει να έχω πολύ όρεξη για να το κάνω. πηγαινοέρχομαι στο δωμάτιο τουλάχιστον 10 φορές για το καθένα! τις περισσότερες ώρες τις μέρας τις περνάνε ξύπνια στο ριλαξ ή στον καναπέ με το γυμναστήριο και άπειρες κουδουνίστρες. σε λίγο το κεφάλι μου θα γίνει κουδουνίστρα με τόση φασαρία! κι εγω στη 2η περίοδο είχα πάρα πολύ αίμα και μου κράτησε 10 μέρες!

ζετούλα δεν ξέρω τί να πω, είναι δύσκολη η κατάσταση με το μπαμπά σου. εγω είμαι πολύ ευαίσθητη και δεν θα μπορούσα εύκολα να σκεφτώ κάποιον δικό μου σε ίδρυμα αλλά αλλιώς είναι να ζεις μια κατάσταση από κοντά.

2002 δεν πειράζει αν δεν τρώνε καλά ενα γευμα αν γενικά παίρνουν βάρος. η μικρή μου έχει πολύ καιρό που δεν είναι σταθερή στην ποσότητα. πινει περίπου 180 αλλά 1-2 φορές τη μερα μπορεί να πιεί κι 120. ο μπεμπάκος μου άρισε κι αυτός να κάνει νούμερα, εκει που δεν τον χορταίναμε ούτε με 210 τώρα κοιμάται στη μέση του φαγητού και δεν ξυπνάει με τιποτα να συνεχίσει οπότε μπορεί να μείνει και με 100 μλ, πολύ περίεργο γι΄αυτόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη δεν ξερω αν το διαβασες το μνμ γιατι μολις το εγραψα βγηκες.αργησα να δω το δικο σου.

οπως ελεγα ειναι πολυ ησυχες κ μπορω να κανω πολλα πραγματα σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι μου κανετε? εμεις καλυτερα. Αποφασισα να στηριξω οσο μπορώ την μαμα μου ωστε να μην φυγουν. Δεν ειναι το ευκολοτερο με 3 παιδια αλλα δεν μπορω να διανοηθω το οτι μπορει να φυγουν.

Κατα τ αλλα εμεις ειχαμε τρελη γκρινια με τα δοντια χθες κ ετσι αναγκαστικα να του δωσω ντεπόν του ενος μπεμπη κ ο αλλος μου ξυπνησε 3 κ μετα 5 αν ειναι δυνατον μετα απο τοσο καιρο.

Κατα τ αλλα σημερα ηταν ολη μερα ολοι τους πολύ ησυχοι. Ευτυχώς ειναι πολύ καλα παιδακια. Περιτο να πω οτι τους λατρευω κ εχω παθει την πλακα μου μαζί τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν βλεπω τα ιδια σου εκαναν κ σενα!!!

ειδατε το νησι;;;;

πλανταξα στο κλαμα....

να ταιζω τη μεγαλη εκεινη την ωρα κ να κλαιω με μαυρο δακρυ κ να της λεω οτι ποτε δεν θα τις αφησω κ θα ειμαι παντα κοντα τους κ τετοια.

πολυ κλαμα λεμε.

τωρα καταλαβαινω τι παει να πει μανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα :D

Πως ήταν η νύχτα για τα μωράκια σας;;;

Τα δικά μουγενικά δεν ξυπνάνε την νύχτα :D !!!

Αν καμιά φορά ξυπνήσουν δεν τις σηκώνω,στην μικρή δίνω την πιπίλα και το αγαπημένο της αρνάκι καικοιμάτε αμέσως, ενώ την μεγάλη που ξυπνάει πιο σπάνια και δεν παίρνει πιπίλα την χτυπάω απαλά και ρυθμικά στο πωπουδάκι μεχρι να ξανακοιμηθεί.

Εκτός απο τους πρώτους 2 1/2 μήνες που έπρεπε να φάνε νύχτα για να πάρουν βάρος δεν τις τάισα ποτέ!!

Λιονταράκι το νισή δεν το είδα εχθές αλλά το καλοκαίρι που διαβασα το βιβλίο εριξα ποοοολυυυυ κλαμα [smilie=crybaby2.gif]

Ζετουλα καλή δύναμη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

πολυ βροχη ολη νυχτα!!!

πολυ μ αρεσει!!

πηραμε χτες ενα τελειο χαλι για το παιδικο με τους ηρωες της ντισνευ!!το στρωσαμε κ ειναι φανταστικο.πολυ χαρηκα!!!!

τα μωρακια κοιμηθηκαν πολυ καλα χτες.η μια ξυπνησε στις 6:30 κ η αλλη στις 7.

πολυ καλα.

ρε κοριτσια τις ταιζω ανα 4 ωρες για να κραταω το προγραμμα.καποιες φορες ομως τις βλεπω οτι στο 4ωρο δεν πολυ πεινανε.δηλαδη δεν ζητανε φαγητο.βεβαια οταν τους το δινω το τρωνε.δεν ειναι πολυ να μενουν αταιστες πανω απο 4 ωρες την ημερα;

σας βαζω κ σας να δειτε το παντελονακι που εφτιαξα για την ευα!της τετης θα της φτιαξω σημερα!!!

post-10130-13873935203117_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια τις ταιζω ανα 4 ωρες για να κραταω το προγραμμα.καποιες φορες ομως τις βλεπω οτι στο 4ωρο δεν πολυ πεινανε.δηλαδη δεν ζητανε φαγητο.βεβαια οταν τους το δινω το τρωνε.δεν ειναι πολυ να μενουν αταιστες πανω απο 4 ωρες την ημερα;

Να σου πώ δεν ξέρω αν είναι σωστό ή λάθος αλλά και 'γω το ίδιο έκανα με το γάλα κάθε 4 ώρες 1ον γιατι και μένα μου φαινότανε πολύ το μεγαλύτερο διάστημα 2ον γιατί πίστευα ότι αν φάνε την απαραίτητη ποσότητα στην διάρκεια της μέρας δεν θα έχω βραδυνά ξυπνήματα για φαί και 3ον κρατούσα το πρόγραμμα γιατί έτρεμα την περίπτωση να κλαίνε και οι δύο ταυτόχρονα για φαί :oops: Μου έτυχε μερικές φορές και είχα πελαγώσει :o

Το παντελονάκι τέλειο μπράβο σου χρυσοχέρα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω προβληματίζομαι με το 4ωρο, μερικες φορές δεν πεινάνε καθόλου αλλά πρέπει να το τηρώ αυστηρα για να μην κλάψουν μαζί όπως είπε κι η καραμελένια. νομίζω όμως ότι έκανα λάθος που τα έμαθα να κοιμούνται στην κούνια 12 το βράδυ. είναι πολύ αργά αλλά φοβάμαι ότι είναι πολύ αργά για να το αλλάξω. αλλά πρέπει να αλλάξω και την ώρα του μπάνιου αλλά το απόγευμα είμαι μόνη μου και δυσκολεύομαι με το μπάνιο. αμέτρητες απορίες έχω αυτη τη φορά για την παιδίατρο, θα κάνω λίστα να μην τις ξεχάσω!

κάνει να τα σκεπάζουμε με παπλωματάκι? εγω τους βάζω 2 κουβέρτες αλλά μου φαίνονται βαριές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα που χαθήκατε όλες τώρα που έχω χρόνο? κοιμούνται συνεχόμενα απο το προηγούμενο γεύμα, απιστευτο???:clap:

τα μωρουλίνια σας στηρίζουν καλά το κεφαλάκι? η μπεμπούλα το στηρίζει τέλεια εδώ και λιγο καιρό αλλά ο μπεμπάκος μονο λίγα δευτερόλεπτα. η μπεμπα επίσης κάθεται στο κωλαράκι της και γέρνει ελάχιστα. η γιατρός μου είπε ότι για τον μπεμπάκο είναι λίγο πιό δύσκολο γιατί είναι πιό βαρύς. μου είπε επίσης να τα βάζω λίγο μπρούμητα για εξάσκηση αλλά ο τεμπελάκος μου βαριέται, προσπαθεί για λίγο και μετά βάζει το κεφαλάκι στο πλάι και αράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου. Ελευθερια μου φοβερο το παντελονακι. Να χαρειτε κ το χαλί σας. Εγώ τελικά τους αγορασα πιο χοντρες κουβερτουλες ετσι ωστε να ειναι ζεστοι αλλα κ οταν θελουν να ξεσκεπαζονται να μπορουν κ να μην τους πλακώνει.

Καλα το νησι το ειδα κ εγω κ ευτυχως που ελειπε ο αντρας μου με τους φιλους του αλλιως θα με κοροιδευε ακομα απο το κλαμμα. Δεν θα το δω μαζί του ειμαι σιγουρη.

Αποψε κοιμηθηκαμε τελεια κοιμηθηκαν 9 τους ταισα κοιμισμενους 11.20 κ ξυπνησαν κατα τις 7. Βεβαια οτι κ να γινει καθε μερα 8,30 με 9 ειναι στην κουνια τους. Δεν τους κραταω πιο αργα. Σημερα θα πρεπει να παω στο μαγαζί το απογευμα κ μπορει να καθυστερησω λιγο κ να παει με τα χιλια ζορια 9.30 αλλα οχι πιο αργα.

Κατα τ αλλα κ σε εμας εριξε νερό αρκετο αλλα τωρα επιτελους ανοιγει λιγο. Τρελαινομαι για την βροχη αλλα εχω χιλιες δουλειες με την μετακομιση του μαγαζιου κ το στησιμο κ φτιαξιμο κ μιας κ δεν εχω να μου κρατησει κανεις τα παιδια κ τα κουβαλαω μαζι μου ειναι λιγο ενα θεματακι.

Εμενα ο ενας μπεμπης το κραταει πολύ σταθερα το κεφαλι του ο αλλος το σηκωνει κ το κραταει κ μετα το κουναει κιολας δεξια αριστερα κ εχει πολύ γελιο. Μπρουμυτα τα βαζω κ εγω οποτε μπορώ αλλα ο ενας τσαντιζεται. Η κορη μου δεν ηθελε καθολου κ δεν μπουσουλησε αλλα 11 μηνων περπατησε κατευθειαν. Στον κωλο δεν τα βαζω να καθονται γιατι θεωρω οτι ειναι νωρις ακομα. Στο ριλαξ τους βαζω με μια μπαρα απο πανω κ μπορει νακατσουν κ μια ωρα εκει να παιδευονται με τα παιχνιδια κ ετσι γλιτώνω κ εγω. Αυτα τα νεα μας. Τωρα εμεις παιδιατρο θα παμε κατα τις 26. Τωρα το απογευμα λεω να τους ζυγισω κ λιγο πριν παμε στο μαγαζι να δω τι γινεται αν παιρνουν βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...