Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

mpella mou kalimera :kiss: kala apotelesmata na xeis :)

xtes se anazitousa, elega pou einai i mpella na mou pei ti gnwmi tis gia to ladaki tis welenda kapws etsi nomizw legete i eteria

alla mou eipe i anastasia oti o antras tis de ta poliempisteuete

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

aggelike. έγραψε:

mpella mou kalimera :kiss: kala apotelesmata na xeis :)

xtes se anazitousa, elega pou einai i mpella na mou pei ti gnwmi tis gia to ladaki tis welenda kapws etsi nomizw legete i eteria

alla mou eipe i anastasia oti o antras tis de ta poliempisteuete

Αγγελικουλα μου καλημερα!! :kiss::kiss::kiss: τι λαδακι ειναι αυτο;για που να βαζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView. ... 532&cat=81 αυτο λες;το φασκομηλο στην εγκυμοσυνη δεν κανει...τωρα για λαδακι για εκει και σκετο αμυγδαλελαιο μια χαρα ειναι!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

εγω δεν φτανω να κανω μασσαζ....χαχαχαχα!

αστα να πανε μπελλα μου.... κι εγω πιστευω πως οταν το ξαναφτασω και το ξαναδω... θα νομιζω οτι ειναι αλλουνου..

εγω ουτε να ξυρισω γαμπα δεν καλοφτανω τωρα :P

θα σου ανεβει ο αιματοκριτης, ανεβαινει προς το τελος! κι εγω σημερα τα πηρα και επιτελους μετα απο 4 μηνες που ειχα 30, ανεβηκε στο 33!! :woohoo:

ενα μοσχαρι ολοκληρο εχω φαει αυτους τους μηνες :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpella mou euxaristw polu gia tis simvoules :kiss::kiss::kiss::kiss:

alla to xw pei apires fores, de me fovizoun oi ponoi tis gennas oso auti i xazotomi :angry: kai to kako einai oti stin ellada oi giatroi ti thewroun kai dedomeni gia na mi perimenoun :angry:

asxeto mexri tis 15 tha exoume to karotsi mas :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε Βασιλικη,δραμα!!!εχει πρηστει κιολας...δεν το βλεπω αλλα οταν κανω μπανιο το καταλαβαινω!!!χαχαχαχα!και τον αντρα μου δεν αφηνω να το δει...μου λεει''φανταζομαι απο χαμπουργκερ θα εχει γινει big mac!!!''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

mpella mou euxaristw polu gia tis simvoules :kiss::kiss::kiss::kiss:

alla to xw pei apires fores, de me fovizoun oi ponoi tis gennas oso auti i xazotomi :angry: kai to kako einai oti stin ellada oi giatroi ti thewroun kai dedomeni gia na mi perimenoun :angry:

asxeto mexri tis 15 tha exoume to karotsi mas :woohoo:

Αγγελικουλα σκεψου ομως πως αν δεν σου την κανουν και σκιστεις μονη σου,δεν μπορει να ελεγθει που θα παει το σκισημο,οποτε καλυτερα να μας κοψουνε,ασε που δεν καταλαβαινεις τιποτα,σημερα αυτο συζητουσα με την συνηφαδα μου,παιρνει φωτια η περιοχη απο το τεντωμα που αισθανεσαι ανακουφηση οταν το κοβουν,ασε που με τους πονους αυτο δεν ειναι τιποτα :P !!!αντε με το καλο και το καλοτσακι σας καλε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε;

Δεν σας διάβασα...Θα πάω σε λίγο να ενημερωθώ...

Να σας πω τα δικά μου...

Χθες πήρα τα αποτελέσματα απο γεν.αίματος και ούρων...

Ολα καλά, ο αιματοκρίτης μου ανέβηκε στο 37 :woohoo: :woohoo: :woohoo: αλλά εμφανίστηκαν ελάχιστα ίχνη λευκώματος στα ούρα...απ'οτι μου είπε η μαία της γιατρού μου που πήρα τηλ για να ενημερώσω, πρέπει να κόψω τελείως το αλατι γιατί υπάρχει κίνδυνος να ανεβάσω πίεση :blink: Φανταστείτε οτι τον τελευταίο μήνα δεν τρώω αλάτι σχεδόν καθόλου και τα φαγητά τα κάνω τελείως ανάλατα...Αλλά μάλλον δεν φτάνει... :( Η πίεσή μου είναι 10 με 6...Πόσο να ανέβει;;;Που να φτάσει;;;;Την μετράω 2 φορες την ημέρα...Η υψηλότερη πίεση που είχα ήταν 12 με 6...Αλλά εχω πολλούς παλμούς...Γύρω στους 100...Ξέχασα να ρωτήσω την μαία γι'άυτό αλλά θα την καλέσω σήμερα για να σιγουρευτώ...

Εχετε καμιά παρόμοια εμπειρία;

Αυτάαα απο μένα

Πάω να σας διαβάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

ασε Βασιλικη,δραμα!!!εχει πρηστει κιολας...δεν το βλεπω αλλα οταν κανω μπανιο το καταλαβαινω!!!χαχαχαχα!και τον αντρα μου δεν αφηνω να το δει...μου λεει''φανταζομαι απο χαμπουργκερ θα εχει γινει big mac!!!''

:lol::lol::lol::lol::lol: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες μου!!!

ελπιδακι ευχαριστω πολυ !!!και εσυ με το καλο το νινακι σου!!!

αννα μου η ορθοστασια δεν υποφερεται πολυ!!εγω το παθαινω λογω χαμηλης πιεσης!!αν καθυστερησω ειδικα να φαω εκει γινεται χαμος!!χανω τον κοσμο!! θελω να κανω δουλειες και δεν αντεχω πολυ..κατα τ'αλλα ο 9ος δεν εχει αλλα ασχημα... αα!!και τα πονακια που κανουν την εμφανιση τους..

βρε κοριτσια ερωτηση,το μωρακι σας το νιωθετε συνεχεια???εμενα ντουρασελ ειναι!!!δεν σταματαει λεπτο..ειχα ακουσει πως στον 8ο και 9ο δεν νιωθεις τοσο συχνα το νινι λογω μεγεθους και ελλειψης χωρου..σε μενα δεν ισχυει αυτο.. :dry:

την παρασκευη θα παμε να δουμε για τελευταια φορα το μωρουλι μας!!!ποσο χαιρομαι!!!!!!γιουπι!!!!!!!

αγγελικη πολυ φοβο εχεις βλεπω..προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ γιατι αυθυποβαλλεσαι και δεν σου κανει καλο..εγω να δεις ποσο φοβαμαι αλλα ειλικρινα πλεον αρχισα να χαλαρωνω.σκεφτομαι πως τοσες γυναικες το εχουν περασει,ετσι και εμεις!

βασουλα και εγω ειχα τοσες σφυξεις την περασμενη εβδομαδα και που και που τις εχω ακομα και τωρα.ειναι απολυτρα φυσιολογικο,να μην σε ανησυχει.ειχα παει την προηγουμενη εβδομαδα στο νοσοκομειο γι'αυτον τον λογο και μου εκαναν καρδιοτοκογραφημα και ηταν ολα σουπερ.οι σφυγμοι μου ηταν κοντα στους 100.αλλα μου ειπε και ο γυναικολογος και η μαια οτι ειναι νορμαλ λογς εγκυμοσυνης.μπραβο για τ'αποτελεσματα σας!!

μεγεια σε ολα τα κοριτσακια που πηραν τα καινουρια πραγματακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες :P:P:P Πως ειμαστε σημερα???

Κατερινα(foufou) καλωσορισες στο ομορφο παρεακι μας. Εγω ειμαι η Ελενα απο τη Μυτιληνη και αρχες Σεπτεμβριου περιμενω το μπεμπη μου. Με το καλο να ερθει και η δευτερη μπεμπα σου :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια, μην φοβαστε την τομη, δεν ειναι τιποτα. Εγω γεννησα φυσιολογικα και σκιστηκα(σορι, αλλα δεν ξερω πως αλλιως να το πω) απο κατω. Ο γιατρος μου εκανε καποια ραμματα, τα οποια στην αρχη απλα με ενοχλουσαν οταν πηγαινα για τσισακια μου ή καθομουν. Οχι πονος, απλα ενοχληση, και αυτο μονο για μερικες μερες.

Τα ραμματα εφυγαν μονα τους και πολυ συντομα και δεν εβαζα τιποτα, παρα μονο πλενομουν με ενα υγρο που μου εδωσαν απο το μαιευτηριο. Τοσο απλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

les e? twra oti egine egine an kai o antras mou leei oti to laxani einai xrwma kampias xaxaxaxaxa :P

anastasia mou de kserw giati exw panikovlithei alla elpizw na mou perasei sintoma :dry:

kale twra paratirisa oti dianieis tin 37 evdomada :blink: esy konteueis mi sou pw tha sai kai i prwti ap' oles mas, twra mporeis na genniseis ennow meta tin 36 evdomada

oson afora ti mikri egw pote ti noiwthw polu pote ligotero, edw kai dyo meres de poli kouniete :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, κάνε πάντως και τις Kegel που έγραψα νωρίτερα, δεν χάνεις τίποτα...Η μαία είπε ότι και το αμυγδαλέλαιο κάνει αλλά και το ελαιόλαδο για τη δουλειά αυτή είναι μια χαρά.

Εμένα με φοβίζει η τομή επειδή πριν 3-4 χρόνια είχα κάνει μια επέμβαση σε έναν αδένα εκεί κάτω και είχα αρκετά ράμματα και θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να κάτσω καθόλου για αρκετές μέρες, μόνο στο πλάι και μετά όταν πλενόμουν έβλεπα ένα-ένα ράμμα να φεύγει και ήταν λίγο αηδία :S

Το λαχανί μου αρέσει πολύ για μωράκι!!!

Η Ρόζα εμφανίστηκε καθόλου? Είναι καλά?

Η Wendy??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas exw trellanei kai sas me to kollima mou me ti tomi, de ksana milaw :blush::blink:

pantos katerinaki mou tha tis kanw tis askisoules kai to ladaki mou tha to valw ;)

makari na einai etsi opws ta perigrafei i annoula mas :)

to karotsi sas to vazw foto

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου εύχομαι να τελειώσει γρήγορα το μαρτύριο με το ΙΚΑ...Δεν υπάρχει μέρα που να χρειάστηκε να πάω και να μην έχω μαλώσει...Μόνο να έχεις ψυχραιμία και να σκέφτεσαι το μωράκι σου...

Αγγελική μου πολύ μου αρέσει το λαχανί!!!

Σουπίτσα μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα!

Οι ασκησούλες που λες πράγματι βοηθάνε...Ετσι μου είπε κι εμένα η μαια!

Αναστασία μου κοντεύεις!!!Τέλειαααα!!!

Αυτό με την ζαλάδα το έχω κι εγώ!

Ζαλίζομαι έντονα στην ορθοστασία...Είναι η ορθοστατική υπόταση!

Να χαιρόμαστε που έχουμε χαμηλή πίεση...Στην υψηλή θα τρέμαμε!!!

Να καλωσορίσω και την νέα μας Κατερινα (φουφου)!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!Εχεις ήδη και ένα παιδάκι,ε;Να σου ζήσει!

Κατερινάκι μου (Kuo) καλη επιτυχία στο μάθημα!Δεν σε φοβόμαστε εσένα!!!Θα σκίσεις!!!Θα σου λεει τις απαντήσεις η μπουμπού σου!!! :laugh: :laugh:

Συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι τίποτα άλλο...

Εαν θυμηθώ κατι θα επανέλθω!!!

Φιλιαααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουπίτσα μου περαστηκά σου και πάλι, αχ αυτές οι ορμόνες τι μας κάνουν!!!! Ξάπλωσε και ξεκουράσου διακοπές έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου να πας...τώρα που γύρισε και το μπεμπάκι :P:P

foufou καλώς μας ήρθες κοπέλα μου, σε έβαλα και στην λίστα ;) μία ακόμη νύφη λοιπόν :P:P

παώ να ψάξω και να διαβάσω το ποστ την αννούλας διότι μάλλον έχω χάσει κάτι :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, πολύ όμορφο είναι το καροτσάκι. Με γεια σας και καλές βόλτες σε λίγο καιρό.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, αλλά το 2ο μάθημα δε νομίζω να το δώσω. Δεν έχω καθόλου μα καθόλου κουράγιο.

Άννα είχατε καμια εξέλιξη από τον πατέρα σου με το ΙΚΑ;

Κορίτσια ετοιμάζομαι για γιατρό τώρα (λέτε να μας πει ημερομηνία; ) και με έχει φάει το άγχος. Είδα το βράδυ ότι έχω βγάλει "εκεί κάτω" κάτι σαν ελιά και φοβάμαι απ' όσα έχω ακούσει μην είναι κονδυλώματα ή τίποτα τέτοιο (αν και το τελευταίο μου ΠΑΠ, λίγους μήνες πριν μήνω έγκυος ήταν πεντακάθαρο) και αν αυτό θα σήμαινε κάτι κακό σε αυτή τη φάση :dry: Τα νεύρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...