Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΝΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ 44 ΜΕΡΕΣ SEXAKI, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ. ΧΙ ΧΙ!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ΚΑΙ ΖΗΛΕΨΑ ΚΑΙ ΓΩ :laugh:

ΝΑΙ ΠΟΝΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ, ΙΣΩΣ ΑΠ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΚΑΝΩ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΑΜΕ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΞΥΠΝΗΣΕ Η ΜΙΚΡΗ ΒΥΖΟΠΙΠΙΛΗΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΙΤΣΑ,ΚΑΤΑΧ....ΚΕ ΤΗΝ ΕΠΛΥΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!

ΠΙΝΩ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΕΘΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΑΝΑΝΕΩΣΗ...ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ ΑΛΛΑ 3 ΩΡΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ????????? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ....ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΒΟΥΝΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...ΤΕΣΠΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ. ΣΤΙΣ 11 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΑΧΥΝΕ.... ;) ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ!

ΑΛΙΚΗ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!

ΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ( ΑΝ ΔΕ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ) ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ? ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα μανούλες!

ο μικρός εκεί που κοιμόταν κανένα 3ωρο-4ωρο το βράδυ τα τελευταία δυο βράδια κοιμάται πιό σύντομα διαστήματα.Χθές κοιμήθηκε από 12 μέχρι 2και κάτι και μετά μουρμούραγε για γαλατάκι ανα 1 με 1,5 ώρες!!!Θα με ξεκάνει!!!Είπα μήπως έφταιγε ο καφές που ήπια(και τις δυο μέρες), χθές τον άκουγα που ρουθούνιζε κιόλας.Κάθε βραδυ μετά το μπανάκι του βάζω λίγο φυσιολογικό ορό στην μυτούλα, αλλά σήμερα πήγα και πήρα αυτό το "ξεβουλωτήρι", το Otrisalin που ρουφάει τις μυξούλες, μήπως έχει και τον ενοχλούν.Ακουσα οτι είναι πολύ καλό.Το έχει καμια??

Αλίκη,να σου ζήσουν τα ζουζούνια!Φαντάζομαι τον δικό μου να κλαίει επί 2 και σκεφτομαι ποση υπομονή πρέπει να έχεις.Αλλά και διπλή χαρά,ε?? :woohoo:

Σέβη,και εμένα καμια φορά αναγουλιάζει ή βήχει στον ύπνο του και κάθε φορά έχω τύψεις γιατί νομίζω πως είναι επειδή δεν το παλεύω να ρευτει όταν φάει.Δεν ρεύεται εύκολα και αν τον βασανίζω και πολύ ώρα ξυπνάει και μετά άντε να ξανακοιμηθεί,οπότε πολλές φορές τον βάζω για ύπνο κατευθείαν μετά τον θηλασμό.Πάντως γενικά, τα μωράκια κάνουν ανήσυχο ύπνο.Ο μικρός μου μουρμουρίζει,κουνάει χέρια πόδια....

Σας έχει τύχει εκεί που θηλάζει να βάζει τα κλάματα εκνευρισμένο?Μου το έκανε χθές και σήμερα και δεν ξέρω γιατί.Να μπορούσαν να μας μιλήσουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγαπητή madrid ακριβώς το ίδιο κάνει κ η δική μου,εκεί που θηλάζει κλαίει!δεν ξέρω γιατί,ευτυχώς δεν το κάνει συχνά..όσο για τον ύπνο,αν κοιμόταν 3-4ώρες θα το ξανακάνει το μωρό σου,πάλι καλά,τυχερή είσαι,η μπουμπού μου ζήτημα αν εχει κοιμηθεί μια-δύο φορές έτσι συνεχόμενα,κ έχω κάνει παρτυ!1-2ώρες είναι η δική μας η συχνότητα!Τι να κάνουμε?Υπομονή σ΄όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι η δικια μου που και που δυσανασχετει στο ταισμα ενω πειναει..και γι αυτο φταιει οτι παραλληλα σφιγγεται για κακα..

Σημερα δεν εχει κοιμηθει απο το πρωι :S ..

Οσο για το αλλο ...στις 28 μερες..υποκυψα σε πιεσεις και δεν ειχα καν δυναμη απο την κουραση να φερω αντιρρησεις :blush:

Τα λοχεια εχουν εξαφανιστει απο την 15η μερα

Σημερα ξαφνικα αισθανομαι το γαλα μου μειωμενο :(

Aliky κουραγιο κοριτσακι μου ελπιζω να εχεις καλη βοηθεια

Εδω με ενα και τα χω παιξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΕΣΥΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΑΤΑΞΙΕΣ!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΟΜΑΣΤΑΝ ΑΛΛΟ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7ο ΚΑΝΑΜΕ ΤΡΕΛΙΤΣΕΣ ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΕΣ ΧΙΧΙΧΙΧΙΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΝΩ ΤΩΡΑ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΑΩ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΠΤ ΟΙ ΕΡΜΟΙ Η ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ Η ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ Η ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ Μ ....... :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΝΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΓΙ το βραδυ δεν το συζητω ειμαι τοσο κουρασμενηηηηηηηηηη!!!

ΕΜΑΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 12 ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ 6 - 6.3 ΕΧΘΕΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙς 11.30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6.30 ΑΛΛΑ ΕΤΡΩΓΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ! ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΣΟΥΠ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΡΟΖΑΚΙ ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΣΑΜΕ.........

ΤΕΣΠΑΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΟΝΟ ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΝΕΥΡΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ Μ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΝΕ Κ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΛΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΛΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΚΑΚΙΑ!

ΑΛΙΚΗ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ Κ ΕΣΥ!!!

ΜΙΚΑΚΙ ΦΙΛΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ

ΕΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΠΤ ΣΩΣΤΑ!!!

ΦΙΛΙα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina mou έγραψε:

ΕΜΑΣ Η ΜΙΚΡΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 12 ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ 6 - 6.3 ΕΧΘΕΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙς 11.30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6.30

Τι καλά!!! :woohoo: Αν εμείς κοιμόμασταν τόσο πολύ θα πανηγυρίζαμε!!! :woohoo: Εμένα συνεχίζει να ξυπνάει το πολύ ανά 3-4 ώρες, μερικές φορές και ανά 1 ώρα! Λες και αντί για γάλα πίνει φραπέ!!! :laugh: :laugh: Και εννοείται μέσα στη μέρα θηλάζει σχεδόν συνέχεια!

Σήμερα το απόγευμα θα πάμε να κάνουμε τα πρώτα μας εμβόλια! Ελπίζω να μην έχουμε πολλά κλάματα ή παρενέργειες από το φάρμακο. Αύριο κλείνουμε 2 μήνες! Απίστευτο το πώς πέρασε τόσος καιρός!!!

Να ρωτήσω κάτι μια που αναφέρθηκε: οι ανταύγειες επιτρέπονται κατά το θηλασμό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέβη μια χαρά είναι οι ώρες που κοιμάται. Εμας κοιμάται κάθε βράδυ 10.45 και ξυπνά κατά τις 2.30 για μαμ και μετά ξανακοιμάται από τις 3.30 μέχρι 6.30 το πρωί. Όταν θα κοιμηθεί συνεχόμενα θα κάνω πάρτυ.

Όσο για το σεξ και εγώ θα ήθελα αλλά το βράδυ είμαι ακόμη λιώμα και ενώ πήγα στο γιατρό δεν τον ρώτησα τίποτα!!!! :P:P

Φαντάζομαι το σεξ με προφυλάξεις έτσι; Ειδικά εμείς με την καισαρική δεν πρέπει να συλλάβουμε αμέσως ξανά αλλά δεν ξέρω για πόσο διάστημα!!

Έβαλα και μια φωτό του μικρού μου αλλά είναι από όταν γεννήθηκε τώρα έχουμε μεγαλώσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι λοιπον η ΣΕΒΗ ΜΕ ΠΑΡΕΣΥΡΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΤΑΞΙΕΣ!!! ΧΙ, ΧΙ! :laugh: :laugh: :laugh: ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ. ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΕΤΑΡΤΗ, ΟΧΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΥΡΕΤΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ...ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΨΟΦΙΣΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΗΡΘΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ , ΕΧΩ ΔΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΕΣ..ΟΥΦ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΡΟΥΛΑ. ΧΘΕΣ ΟΔΗΓΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 11 ΜΗΝΕΣ, ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ. ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ. ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΓΚΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΙΩΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!!!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Ο μικρός κοιμάται (!!!!!!!) και βρήκα ευκαιρία να γράψω!

Πήγαμε προχθές στην παιδίατρο και μας είδε μια χαρά.Πήραμε μια χαρά βάρος(χαλάλι οι μαραθώνιοι θηλασμού) και ψηλώσαμε πολύ!! :woohoo:

Τον ταλαιπώρησε όμως τον μικρούλη, τόν ζούλαγε, του έψαχνε αυτάκια,λαιμουδάκι, πίεζε τις πηγούλες στο κεφαλάκι και ο μπεμπάκος μου πλάνταξε στο κλάμα.Για να μάθει όμως στο τέλος της κατουρήσαμε τον πάγκο!!! :laugh: :laugh:

Μετά καναμε την πρώτη μας βόλτα με το καροτσάκι(χαμπάρι δεν πήρε γιατί από την ταλαιπωρία κοιμοταν του καλού καιρού) και μετά κάτσαμε για φίλους για καφέ!Ολή την διάρκεια σκεφτόμουν τι θα γίνει αν ξυπνήσει και θέλει μεμε, αλλά τελικά δεν ξύπνησε καθόλου!Εννοείται οτι τα το θήλαζα στην καφετέρεια!Αφού έκανα την Κυριακή την αρχή....(τελικά δεν φαίνονται και πολλά πράγματα).

Αυτό που θέλω να καταγγείλω( :P ) είναι οτι πολλά μαγαζιά δεν έχουν ούτε μια σπιθαμή χώρο στις τουαλέτες για να αλλάξεις ένα μωράκι.Και δεν μιλάω για κανέναν τεράστιο πάγκο.Για παράδειγμα η καφετέρια που ήμουν είχε στην τουαλέτα μόνο έναν πολύ μικρό νιπτήρα από γυαλί που δεν είχε χώρο ούτε γυαλιά να ακουμπήσεις!

Από εδώ και πέρα το σκεφτηκατε οτι οι επιλογές μας θα βασίζονται και σε αυτό???Για να μην πώ οτι θα σκεφτόμασται, αν εχει χώρο για καροτσάκι, ανοιχτό χώρο που να μην ντουμανιάζει...Περιπλέκονται τα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ........ΦΥΓΑΤΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ??????????

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ!!!!! :(:(:(

ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ!!!!ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΗΠΩΣ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ...

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ....ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΤΗΛ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ....ΜΟΝΟ ΤΟ ΙΚΕΑ!!!!!!ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!!!

ΠΟΝΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα,

ή διακοπές ή πολλή πίεση με τα μωρακια μας μάλλον.Εγώ με τον θηλασμό είμαι 20 ωρες το 24ωρο στν καναπέ με την τηλεόραση μπροστα και το λαπτοπ δίπλα.Πολύυυυυυ νερό στο τραπεζακι και σαχλαμαρίτσες να μασουλάω και 3-4 μαραφετακια που όλο καθομαι πάνω τους(κοντρόλ τηλεόρασης ,αιρκοντισιον, κινητό,σταθερό...).

Χαρά, δεν είναι σίγουρο το πότε θα σου ερθει περίοδος.Κάποτε ελεγαν όποτε σταματήσεις να θηλάζεις, αλλά δεν είναι απόλυτο.Μιας φίλης που εκλεισε ο γιος της τρεις μήνες της ήρθε τώρα(κάνει αντλήσεις και θηλάζει αποκλειστικα ως τωρα).Πάντως η αληθεια ειναι-δυστυχως- οτι όταν ξεκινας ξένο γάλα,εστω και σαν συμπλήρωμα, είναι πολύ δυσκολο να διατηρησεις την παραγωγη σου.Πρέπει να βάζεις πολύ συχνα το μωρό στο στήθος.

Οταν λέω χωρο να αλλαζουμε δεν εννοώ όπως του ΙΚΕΑ.Μην πεταμε και στα συννεφα...Ελλάδα ζούμε(το ΙΚΕΑ εχει μεχρι κα πάνες αν δεν εχεις και πολυθρόνα να θηλάσεις!!!).Αλλα δεν εχουν ούτε μισό μέτρο παγκο στην τουαλέτα να μπορεις να ακουμπήσεις!Αν έχει καμια μαμα τα κότσια τους αξίζει να βάλεις το μωρό και να το αλλάξεις πάνω στο τραπέζι μπροστα στους πελάτες τους!Προτιμούν να δουν σκατουλάκια ή θα σικάρουν την σικ πελατεία τους???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου,τι κανετε???

εχω πολυ καιρο να μπω,λογω του μικρουλη,να μας ζησουν τα μπουμπουκια μας,και απο οτι βλεπω ειναι ολα ενα κι ενα!!!

πως τα πατε???εμεις μια χαρα,σταθεροποιησαμε το φαγακι μας,καθε 3-3,5 ωρες θηλαζουμε (επιτελους γιατι τις πρωτες μερες εκλαιγα απο την κουραση ολη νυχτα με το βυζι!!!)και εχουμε 2 εβδομαδες που κοιμομαστε απο τις 12 μεχρι τις 6-6:30 περιπου δηλαδη ολα μια χαρα!!!

οτ;ν κλεισαμε μηνα πηγαμε στο γιατρο και ειχαμε βαλει ενα κιλο και 6 ποντους,δηλαδη ημασταν 4600 και 59 ποντους :woohoo: :woohoo: :woohoo:

πονακια δεν εχουμε δοξα τω θεω και ειναι ολα μια χαρα!!!

αυτα τα νεα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΑ ΕΧΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!ΒΥΖΙ ΒΥΖΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΧΑΛΑΣΑΜΕ Κ ΤΑ 6ΩΡΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ Μ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΔΩΣΤΗΝ ΤΣΑΙ Κ ΔΩΣΤΗΝ ΤΣΑΙ!ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ Κ ΟΛΟ ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΒΥΖΙ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΣΥΓΧΥΖΟΜΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΝΕ?ΚΑΙ ΑΝΤΕ Η ΜΑΝΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ Μ ΤΗΝ ΛΕΩ Κ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ Μ ΕΚΕΙ ΕΠΕΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΩΣΤΟ ΤΣΑΓΑΚΙ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙΣ ΤΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ!

ΧΑΡΑ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΣΑΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΔΩ Κ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!

ALCOSTAKI MOY ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ Κ ΝΤΟΥΜΑΝΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕΕΕΕ!!!ΜΕΣΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΘΕΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΤΩΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! Τώρα μπόρεσα να μπω γιατί μέρες ο μικρός υπέφερε από πονόκοιλους , και είχαμε κλάμματα κλπ. Τελικά μάλλον κάποια ιωσούλα ήταν και την ξεπεράσαμε με το γάλα της μαμάς. Σήμερα κοιμάται όλη μέρα αφού εχθές έμεινε ξύπνιος όλη μέρα. Ευλογημένος ο θηλασμός!!!

Σέβη μην ακούς κανένα. Και εμένα μου έλεγαν ότι μήπως χρειάζεται και συμπλήρωμα και όλη την ώρα θα είσαι με το βυζί έξω κλπ κλπ. Δεν άκουσα κανένα και μια χαρά μεγαλώνει ο μικρός. Έφτασε αισίως - χθες που τον ζυγίσαμε- 5250 kg οπότε κάνε τη δουλειά σου και βάλε και καμιά φωνή!!

Σας αφήνω πάω να σιδερώσω!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες!

Σεβη,μην ακους κανεναν!Δεν χρειάζονται τσαγακια και σαχλαμάρες!Το γαλατάκι της μαμάς είναι οτι πρέπει.Τα μωρακια μας θέλουν μεμε γιατί πεινανε, γιατι διψανε(ειναι και καλικαίρι!)....καμια φορα γιατι θέλουν παρηγορια.Αυτα κάνουν κουμάντο!!!Οπως λέει και η kassi ευλογημένος ο θηλασμός!.

Εγώ αυτες τις μέρες θέλω να επιχειρησω να αντλήσω γάλα και ήδη εχω απορίες!!

Θελω πρωτα να αντλήσω για δοκιμή.Να δω πως δεχεται και ο μπέμπης το μπιμπερό.Αν βάλω το γάλα σε μπιμπερό στο ψυγείο θα είναι εντάξει λέτε?Το λέω γιατι πήρα κατι της avent και κλείνουν μόνο με την θηλή και το καπάκι της από πάνω.Δεν εχει καπακι ξεχωριστο χωρις την θηλή όπως πχ. της chicco.Πειραζει??Φαινεται να κλεινει καλά. :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια και παλι!

αλλαξε παλι το νινι μας ησυχασε εχθες ολο το βραδυ κοιμοτανε 8 ωρεςςςςςςς και σημερα παλι ολη μερα ειναι καλη παει περασε κ αυτη η μπορα1

Κασσι μου κουκλος ο γαμπρος μ εεε και παιδαρος μονο που ειμαστε λιγο πιο μεγαλες πειραζει????? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: εεεεεεεε συμπεθεραααααααα?κοιτα να εισαι καλη πεθεραααααααααααααααα εεεεεεεεεεεε την κορη μ και τα ματια σ!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: λες να ηταν ιωση κ η δικια μας?η αυτο θ ηταν ή κολικοι

Ελινακι δεν ξερω καθολου για τα θηλαστρα δεν θα ασχοληθω με θηλαστρο μαλλον θα την παλεψω να μην λειψω απο το μωρο καθολου ετσι λεω...θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τι όμορφα μωράκια είναι αυτά στις φωτο!!!Να μας ζήσουν τα μωράκια μας! :)

καταθέτω κ εγώ τον πόνο μου για το θηλασμό!Θηλάζω τη μικρή μου αποκλειστικά (μετά από αρκετές δυσκολίες)κ επειδή είναι λίγο δυσκολή στον υπνο αλλά κ στο φαγητό(πεινάει συνεχεια) κ είμαι όλη την ώρα με το βυζί απ΄έξω,η μητέρα μου κ η πεθερά όλη την ώρα με μαλλώνουν για να της δώσω ξένο γάλα και να μην την ταλαιπώρω κ ούτε να με ταλαιπωρεί! :angry::blink: Ακουσον,ακουσον!Εγώ κάνω τόσο κόπο για να προσφέρω στο μωράκι μου αυτό το δώρο του μητρικού γάλακτος κ αντί να έχω υποστήριξη,με αποθαρρύνουν βρε κοριτσια!

Αχ τι να πω!καλό κουράγιο!!!

Να μας ζήσουν και να τα χαιρόμαστε!Αχ πείνασε ημικρή μου κ τρέχω να την ταίσω!!!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, juliet ,μην τους ακούς έτσι είναι τα μπεμπάκια που θηλάζουν αποκλειστικά.Δεν έχουν ωράριο!Και εγώ με τα μεμε έξω είμαι όλη μέρα.Δεν τα ταλαιωρούμε.Ισα-ισα που τους δίνουμε ότι καλυτερο για την υγεία και την ανάπτυξη τους!Δεν έχουν ανάγκη από κάτι άλλο.

Σέβη, κοιμάται η μικρή σου 8ωρο????!!!!!Απίστευτο μου φαίνεται!!!

Εμείς τον τελαυταίο καιρό, την ημέρα κοιμόμαστε συνήθως μια φορά για κανένα 2-3ωρο και το βράδυ 3-4ώρες μετά το βραδυνο μπανάκικαι ταισμα(ο καλός μας ύπνος) και μετά μέχρι το πρωί κοιμάται 1,5 με 2ωρα.Καλά είναι...ελπίζω να γίνουν και καλύτερα!!

Σήμερα προσπαθούσα να τον κοιμήσω από το μεσημέρι με την αγωνία να πλύνω, αποστειρώσω και να δοκιμάσω πρωτη φορά το θήλαστρο ,και δεν μπόρεσα.Κοιμήθηκε για λίγο και ξύπνησε από έναν θόρυβο που έκαναν απ εξω( :angry:) και μετά τίποτα.Εχω ένα αγχος να δοκιμάσω το θήλαστρο,και το έχω ετοιμο αποστειρωμένο.Να δω βγάζω τίποτα?Ποσο?Θα δεχτει ο μικρός μπιμπερό??? ΟΥΦ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax juliet εχει δικιο η Ελίνα κ εγω ολη μερα ετσι ειμαι οτι κ να λενε μη σκας αΠΟ ΤΟ ΕΝΑ μπαινουν κ απο το αλλο βγαινουν τοσα ξερουν τοσα λενεεεεε!!!Ελινακι μ ξυπνησε 7.15 απο τις 12 δλδ δεν ξυπνησε γκρινιαξε μεσα στον υπνο της εφαγε 2 λεπτα κ νανι και ολη την υπολοιπη μερα σημερσ τρωμε κ νανι μονο το απογευμα τωρα μας επιασε κριση κολικου αλλα ησυχασε στο μαρσιπο!αντε να δουμε τι θα κανει σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες!!!!!!!!!!!

Έχω καιρό να μπω για τους γνωστόυς ΄λόγους,ο μπέμπης δεν κοιμάται,κλαίει,πεινάει,πονάει η κοιλίτσα!!!!!!!!!! Τον λατρεύω και θέλω να τον λίώσω στη ν αγκαλιά μου!!!!!!!!!!! Κορίτσια εσείς που κάνατε καισαρική πότε σας είπαι ο γιατρός να ξαναπροσπαθήσετε για επόμενο μπεμπάκι; μου είπαι να μην το καθυστερήσω πάνω απο 6 μήνες,ίσως για τους λόγους της υπογονιμότητας,μην ξαναμπώ δηλαδή στην διαδικασία εξωσωματικής,γιατί άυτό το μωράκι μας ήρθε με φυσιολογική σύλληψη!!!!!!!!!!! Σε συνδιασμό μάλλον και με την ηλικία μου,37 για την ώρα!!!!!!!!!!!!!!

Θηλάζω σε συνδιασμό με το ξένο,τώρα δεν πολύ κάθετε στο στήθος,αν και το ζητάει με μανία,όταν θηλάζει,μετά απο ένα λεπτό βάζει τα κλάματα και πιστεύω πως το κάνει επειδή έχει μάθει μεγαλύτερη ροή απο το μπουκάλι και δεν έχει την υπομονή,ξέρω και γω μπορεί να κάνω και λάθος αλλά θα ήθελα να συνεχίσω να θηλάζω και να μην μου κοπεί το γάλα!!!!!

Πάντως νιώθω πως μου έχει μειωθεί ή κάποιες φορές έχω πεερισσότερο και κάποιες φορές λιγότερο!!!!!!!!!

Σας φιλώ γλυκά!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩς ΤΗΝ !ΝΑ Σ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ μ!

εμενα με ειπε ο γιατρος μετα απο 9 μηνες να ξαναπροσπαθησω τωρα θα δειξει ευχομαι ολ α ν σ πανε καλα!!!!!οσο γ τον θηλασμο μην δινεις συμπληρωμα μειωνεται το δικο σ υπομονη κ κανε το μωρο 1 με το στηθος θα συνηθισει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φατσουλίνα μου, να σας ζήσει η κοράκλα σας!!!!!!!!!

Του δίνω και ξένο μετά απο ενολή της παιδιάτρου,γιατί γεννήθηκε λίγο πρόωρα 36+6 και θέλαμε να ενισχύσουμε την ανάπτυξη!!!!!! Τώρα έχει πάρει φόρα και έχει γίνει θρεφταράκι και αρκετά φαγανό μωράκι δόξα το Θεό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το ξέρω πως είναι δύσκολο να συνεχίζει πολύ ο θηλασμός απαξ και δώσεις ξένο γαλατάκι αλλά στην δική μου περίπτωση δεν γινόταν διαφορετικά,α΄σε που με την καισαρική για κανα μήνα δεν μπορούσα να σταθώ καλά στα πόδια μου(μεγάλη τομή),οπότε και δεν θα μπορούσα να θυλάσω αποκλειστικά αν και θα το ήθελα πάρα πολύ!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ΑνναΜαρία!!Δύσκολος ο μπεμπάκος,ε?Ισως θέλει πολλή προσπάθεια να κοψεις το συμπλήρωμα, αλλά προσπάθησε να βάζεις τον μικρό στο στηθος όσο πιο πολύ μπορεις!Είναι κέρδος γι'αυτόν όσο περισσότερο τον θηλάσεις!

Γιατί να σου πει για εξωσωματική ο γιατρος σου???Αν είναι μόνο το θέμα της ηλικίας το θεωρώ λίγο.....υπερβολικό! :angry:

Παντως δεν ξερω να σου απαντήσω σχετικα με την επομενη εγκυμοσύνη.Γεννησα με φυσιολογικό και δεν ρωτησα τον γιατρό(μάλλον θα μεινουμε στο ενα παιδακι).Οι 9 μήνες που λέει η Σεβη, μαλλον είναι λογικοι ώστε να μην επιβαρυνεις το σωμα σου πολύ.

Σεβη, θες να πεις οτι η μοκρούλα κοιμήθηκε 7 ωρες και μετα θήλασε σε 2 λεπτα!!!!!!!!!!!!!Πλάκα κανεις??Μην παίζεις με τον πόνο μου!

Εμείς το πιο λίγο που εχουμε θηλάσει είναι 20-25 και σπάνια!Συνηθως κανενα 40λεπτο μέσο όρο.Και το πιο πολύ που εχει κομηθει το βραδυ είναι 4μιση ωρες!

Δοκίμασα το θηλαστρο τελικά.Σε μιση ωρα εβγαλα 40ml μόνο.Βεβαια δεδομενου οτι ο μικρος θηλάζει συνεχεια...πάλι καλά που εβγαλα κι αυτο.Το εδωσα στην μαμα μου να τον ταισει για δοκιμή και το ηπιε μια χαρα!!Και μεσα σε 2λεπτακια!Οταν τελείωσε εκλεγε ο καημένος.Σου λέει "μόνο αυτό ηταν?" και τον εβαλα στο στηθος.

Αλλα βρε κορίτσια πολύ μπελάς οι αποστειρώσεις.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣ ΤΟ ΡΕ ΕΛΙΝΙΚΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΔΕΥΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ Σ ΚΑΘΕΤΑΙ ΧΙΧΙΧΙΙΧΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΠ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΙΨΕΙΣ!

Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ Κ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΒΟΛΙΑΚΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΗΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙ Κ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ Κ ΛΕΩ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?9 ΕΙΧΑΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ 5 ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΕΦΑΓΕ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 7 ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΕΚΛΑΨΕΔ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΙΣ 11 ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΦΟΡΕΣ!ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ 2 ΕΜΒΟΛΙΑΚΙΑ ΕΚΛΑΨΕ ΛΙΓΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΥΡΕΤΟ!ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΕΛΙΝΑΚΙ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ 1 15ΜΗΜΕΡΟ Π ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΓΑΛΑ ΜΗΝ ΣΚΑΣ!ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Σ ΛΕΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΒΡΑΔΙΑ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΣΤΟ 4ΩΡΟ ΑΝΑΛΟΓΑ !ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!

ΕΙΜΑΣΤΕ 5830 ΚΑΙ 60 ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ Μ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ 2 ΦΟΡΕΣ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΣΚΑΣΜΕΝΟ ΤΗΝ ΕΒΑΖΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ Κ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΓΕΡΟ ΝΑ ΝΑΙ Α ΕΠΙΣΗΣ Μ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΕ Κ ΑΥΤΗ ΤΣΙΝΟΥΣΕ ΧΙΧΙΧΙ ΜΜ Κ ΜΜ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ !ΑΥΤΑΑ ΠΟΠΛΛΑ ΕΙΠΑ Ε?

Α JULIET ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΟΜΑΜΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΠΤ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΝΙΝΑΚΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ Σ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 9 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ !

ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΕΛΙΝΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΤΟ ΞΕΝΟ ΤΩΡΑ ΠΗΡΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΕΩΡΩ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΣΕ Π ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΟΧΙ ΤΟ ΤΕΧΝΗΤΟ !!!ΜΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...