Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗΗΗΗ!ΠΟΤΕ ΠΕΡΑΣΑΝ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ! ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΠΟΤΕ ΕΙΧΑΜΕ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΤΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ, ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΝΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΝΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙΣ. ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΜΙΣΗ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 11.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΙΝΕ Ε ΚΑΙ?

ΨΩΝΙΣΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΜΕ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ, ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ!!!! ΧΙ, ΧΙ! :laugh: :laugh: :laugh:

ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΒΑΨΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΙΣΙΩΜΑ ΜΑΛΛΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΛΛΕΙΨΕ Η ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΑ ΝΥΧΤΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΣΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΝΙΩΘΩ, ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΘΑ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΥ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ. ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ, ΗΠΙΕ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΕΡΙΣΤΗΚΕ ΚΑΛΑ, ΚΑΛΑ , ΧΑΛΑΡΩΣΕ.

ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΙΣ ΦΟΡΑΩ ΤΟ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ Η Κ ΜΙΑ ΠΙΚΕ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.ααααααααα ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΠΟΡΤ ΒΕΒΕ ΑΠΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΘΑ ΤΟ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΣΑΝ ΚΑΡΟΤΣΙ Η ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ, ΦΥΣΙΚΑ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΝΕΙ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΩ ΜΗΝ ΚΡΥΩΣΕΙ.....ΜΕ ΤΕΕΟΙΑ ΖΕΣΤΗ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Ε? ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ?ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΑΠΟ ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΛΕΕΙ ΑΠΟ PAMPERS, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΑΠΟΡΩ ΑΝ ΧΑΘΕΙ Ο ΚΟΥΡΙΕΡ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΝΙΚΟΛΟΥΛΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΝΕΑΚΙΑ ΜΑΣ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΑ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΙΖΕΙ ΝΑ ΞΕΠΟΡΤΙΖΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλησπέρα κορίτσια!

Είχαμε μια ήσυχη νύχτα, κοιμηθήκαμε 4 ολόκληρες ώρες και μου φάνηκε σαν...γιορτή! :):) Ξυπνησε άλλες 2 φορές και ήταν πολύ καλός και ήσυχος!!Τι καλά!

Εξακολουθεί να θέλει,βέβαια ,γάλα καθε τρεις και λίγο, μαλλον προσπαθεί να αυξήσει την παραγωγή!

Μίκα, μεγάλη μέρα για εσάς ,ε?Αντε με το καλό να πάρετε την ευχούλα και να πηγαίνεται πια τις βόλτες σας και επίσημα!!!!

Εγώ μάλλον την βόλτα του θα την κάνω με το καροτσάκι ανοικτό όπως είναι.Τον έβαλα μέσα και γυρίζαμε γυρω-γύρω στο μπαλκόνι και τον κήπο (test drive!!! :P ) και μου φάνηκε μια χαρά!!!

Οσο για το κούριερ από τα pampers μην ανησυχείς ...θα σε βρει!Οταν είναι για τέτοια μας βρίσκουν και ...στου βοδιού το κέρατο που λένε!(μα, πόσο χωμένο στο δάσος είναι το σπίτι??).Μη το βάλεις σε μπελάδες το κούριερ...έχει στματήσει και η Νικολούλη για καλοκαίρι.

Πάντως μια χαρά όλα αυτά τα δειγματάκια και τα κουπονάκια που στέλνουν.Το κακό είναι οτι περισσότερο στέλνει η Limbero.Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω δοκιμάσει, αλλά η φίλη μας που ο γιος της είναι 2 μηνών τα δοκιμασε και μου είπε οτι δεν έχουν καμια σχέση με παμπερς.Δεν είναι καθόλου απορροφητικά(μου έκανε και αηδιαστική περιγραφή!) και είναι πολύ συνθετικά- κάνουν κοκκινίλες στο δερματάκι τους.Ισως δοκιμάσω για να δω και εγώ(νομίζω οτι είναι λίγο πιο οικονομικές, αλλά αν ισχύουν τα παραπάνω δεν αξίζει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια και από εμάς!!!

Μια χαρά είμαστε... και πολύ κοιμόμαστε θα έλεγα... ο μικρούλης μου έχει αποσυντονιστεί από τη ζέστη και κοιμάται αρκετά... εγώ τον ξυπνάω για να φάει... και είναι φορές που δεν τρώει και πολύ... ζορίζονται και αυτά τα καημενούλια μωρέ!

Μικάκι καλές βόλτες!!! Όσο για το καρότσι... εγώ τον έχω στο port-bebe... και από θέμα κρύου (ρεύμα δηλαδή)... και επειδή νομίζω ότι είναι πιο μαλακό το στρώμα.... είναι τρυφερούδι ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ, ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΙΤΑΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΦΟΥ ΠΡΙΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ!ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΜΕ ΑΛΚΟΟΛ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΚΟΜΑ???? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΓΕΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Η ΜΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΞΕΡΕΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ ΝΑ ΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.

ΕΛΙΝΑΚΙ ΑΣΕ Ο ΚΟΥΡΙΕΡ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΛ, ΦΡΙΚΑΡΕ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕ ΘΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...ΧΙ ΧΙ :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ ΤΗΣ LIBERO ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ, ΤΗΣ ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ.

ΤΕΛΙΚΑ ΦΥΣΟΥΣΕ ΚΑΙ ΑΕΡΑΚΙ ΔΡΟΣΕΡΟ ΧΤΕΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΒΕΒΒΕ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΜΟΝΟ. ΤΩΡΑ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ!

ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΠΗΡΕΣ ΑΛΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΕΧΤΡΑ ΠΩΣ ΤΟ ΖΗΤΑΣ?ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΠΗΡΕΣ ΑΛΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΕΧΤΡΑ ΠΩΣ ΤΟ ΖΗΤΑΣ?ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Δεν πήρα extra στρωματάκι... Πήραμε της inglesina το trio και είχε μέσα στο port-bebe ένα στρωματάκι που είναι μαλακούτσικο... απλά πάνω σε αυτό βάζω ένα σεντονάκι να είναι δροσερό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια....σήμερα κλείνουμε μήνα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Είμαστε ολόκληροι άντρες πιά!!!! :P :laugh: :laugh:

Λέτε για βόλτες και ζηλεύω! Ο άντρας μου λέει την Κυριακή να τον πάμε για καφέ!Κάθε Κυριακή πρωί είναι καθιερωμένο και η παρέα μας πάει για καφεδάκι.Η αλήθεια είναι οτι πολύ θα το ήθελα.Εντάξει λίγες μέρες θα έχουν μείνει μέχρι να 40ντίσουμε.Αν κανονισουμε σε ανοιχτό μέρος και πρωί(να μην έχει πολλή ζέστη φαντάζομαι οτι θα είναι μια χαρά.Τωρα πόση ώρα θα μας αφησει να καθίσουμε πριν πεινάσει...είναι άλλο θέμα. :)

Τι λέτε?Καλά δεν θα είναι?

Αλλό θέμα τώρα... τον ταισα πριν λίγο και όταν ον πήρε ο ύπνος τον έβαλα δίπλα μου στον καναπέ στο πλάι.Μετά από λίγο είχε "πέσει" μπρούμητα.Φαντάζομαι οτι αφου είναι μέρα και είμαι κοντά δεν πειράζει που κοιμάται μπρούμητα.Ετσι δεν είναι???Φαίνεται να του αρέσει.

Χθες βράδυ ζοριζόταν να τον πάρει ο ύπνος και παρατήρησα οτι όταν τον έβαλα στο πλάι αντι για ανάσκελα κοιμήθηκε πιο εύκολα...!Η αλήθεια είναι οτι είχα όλη την ώρα το άγχος μηπως πέσει μπρούμητα ,αλλά τελικά γύρισε ανάσκελα μετά από ώρα και κομήθηκε μια χαρά!

(ανυπομονώ να τον ζυγίσω να δω πόσο πήρε μέσα στον μήνα!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουπόνια μου έχουν στείλει κι εμένα από Pampers, Libero και Babylino, οπότε τα έχουμε δοκιμάσει όλα. Η Libero εξακολουθεί να στέλνει αρκετά συχνά. Εμένα μια χαρά μου φάνηκαν, δεν παρατήρησα κάτι περίεργο. Πρέπει όμως να παίρνουμε το σωστό νούμερο, γιατί αλλιώς υπάρχουν διαρροές. Εμείς διαρροές είχαμε με τα Babylino, αλλά πιστεύω έφταιγε το νούμερο γιατί είχα πάρει νούμερο 1 που είναι για νεογέννητα και ήταν πολύ μικρά τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Χθες βράδυ ζοριζόταν να τον πάρει ο ύπνος και παρατήρησα οτι όταν τον έβαλα στο πλάι αντι για ανάσκελα κοιμήθηκε πιο εύκολα...!

Ελινάκι καλό είναι να μην τον βάζεις καθόλου ανάσκελα....! Είναι σχεδόν απαγορευτικό!!!! Το ιδανικό για τα μπεμπάκια είναι να είναι πλάι... ειδικά τώρα που είναι τόσο μικρούλια...!!! Περισσότερο για το ενδεχόμενο του εμετού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια, εγώ είμαι από τις μανούλες του μαίου...

ήρθα να διαβάσω τα νέα σας, και να βρω καμιά νυφούλα για το γιο μου!!!

όσο για τον υπνο, πως καταφέρνετε να τα έχετε να κοιμούνται στο πλάι?? εμένα γυρνάει μέσα στην κούνια... τον βρίσκω μπρουμυτα, ανάσκελα, γυρισμένος με τα πόδια στην πάνω μεριάτου κρεβατιού κλπ.!

Για πείτε τα μυστικά σας...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, Ξανθίππη...αφού του αρέσει!Το ξέρω οτι δεν κάνει (εχουν συνδέσει τον υπνο μπρούμητα με το σύνδρομο του αιφνίδιου βρεφικου θανάτου), αλλά την ημέρα που είμαστε δίπλα του δεν θα είναι ασφαλές αφού τον βλέπουμε?Ξέρω και εγώ.Επειδή δυσκολεύεται καμια φορά να κοιμηθει (στον ύπνο του μουρμουρίζει,κουνάει ποδια και χέρια και στο τέλος...ξυπνάει!),ειπα μήπως βάζοντας τον λίγο μπρούμητα κοιμάται πιο εύκολα (πάντα την ημέρα!).

marygeo ,καλές λες και οι libero,ε?Θα δοκιμάσω και εγώ.Εχω νομίζω μερικές από δείγματα που μου είχαν φέρει!

Μια φίλη για λόγους οικονομιας βάζει στον γιο της πάνες από το Lidl και έχει βολευτεί μια χαρά.Βέβαια δεν μιλάμε για ηλικίες που είναι τα δικά μας.Ο γιος της είναι 1,5 έτους και ουτε και η ίδια το συστήνει για μικρότερα.(Να το έχουμε υπ''οψη για μετά ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!!!

κ εμεις ηρεμησαμε αρκετα τωρα παιζουμε γελαει!!!!!!!την μιλαω κ γελαει!!!!!!!!!!

οσο για το θεμα υπνου εμενα η παιδιατρος ειπε απαγορευετιαι μπρουμυτα ειτε την βλεπω ειτε οχι επιτεπεται ανετα ανασκελα και στο πλαι ειδιακα ανασκελα ειναι βαση τελευταιων ερευνων το πιο ασφαλες με μια μικρη ανακληση με ενα πανακι στην ωμοπλατη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινάκι μου δεν ξέρω... εγώ προσωπικά δεν τον αφήνω καθόλου! Δεν έχω ακούσει καλά πράγματα...

Όσο για το πλάι koritsaki9220... του βάζω στην πλατούλα του σεντόνια τυλιγμένα σαν ρολό και τον βάζω να ακουμπήσει εκεί... συνήθως κοιμάται έτσι... όταν είναι αρκετά ήσυχος και το σπρώχνει... τουλάχιστον κοιμάται "ελαφρώς" στο πλάι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΑΥΠΝΙΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 10.30 ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΘΗΣΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ. ΤΙ ΖΕΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ? ΕΧΩ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΑΝΑΜΕΝΟ ΣΤΟΥΣ 29 ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΕ ΑΝΑΚΛΙΣΗ, ΔΕ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΙΔΡΩΝΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ. ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΙΔΡΩΝΕΙ ΠΟΛΥ... ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΙ ΕΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ. ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΑΕΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΕΛΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!! :):):):) ΣΤΙΣ 11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας λοριτσια μου!

εμεις σημερα καναμε με τον αντρουλη μ την πρωτη μας βουτια!!!!!καναμε και μια βολτα με το καροτσι και γυρισαμε τωρα σπιτι !!!!η μικρη κοιμαται περιμενουμε να ξυπνησει για να φαει!

εχουμε βελτιωθει γενικα απο πονακια κ γκρινια παιζει γλελαει οπωες λεει κ η Μικακλαι εμας ιδρωνει στο καθισματακι αλλα βαζουμε το κλιματιστικο και ενταξει!!!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα, δεν άντεξα και πήρα mobile internet και να ΄μαι πάλι! :) να μας ζήσουν σε όλες τα μωράκια μας, γερά και ευτυχισμένα! :):)

εγώ κορίτσια δεν έκανα παιδί, έκανα τον Αττίλα τον κατακτητή! αρχικά στο μαιευτήριο ήταν ένα αγγελάκι, ούτε κιχ δεν έκανε! μόλις ήρθαμε σπίτι μεταλλάχτηκε, κλάμα με ουρλιαχτά συνέχεια, θηλασμός όλη μέρα (κυριολεκτικά) και πολλά νεύρα! τα είδα όλα! το χειρότερο ήταν που είχε και ίκτερο και όλο έχανε βάρος και παραλίγο να την τρέχω για καλλιέργειες ούρων (που τα τρυπάνε στην κοιλιά για να πάρουν ούρα) αλλά ευτυχώς πήρε μπρος και το γλιτώσαμε... αναγκάστηκα και της έδινα και λίγο συμπλήρωμα, μην πάθει τίποτε, αλλά πάλευα και το θηλασμό...

τώρα έχει αρχίσει και στρώνει στο φαγητό, κόβουμε και το συμπλήρωμα σιγά-σιγά, αλλά κορίτσια δεν μου κοιμάται με τίποτα!!! μισή ώρα το πολύ κάθεται, ξυπνάει, ουρλιάζει να τη βάλω στο στήθος, τρώει λίγο, αποκοιμιέται, την αφήνω κάτω και μετά πάλι από την αρχή! και στις καλές της θα κοιμηθεί 2-3 ώρες σερί, αλλά μια φορά τη μέρα! :S ανησυχώ μήπως έχει καλομάθει που κοιμάται στο στήθος και πρέπει να της το κόψω, αλλά η παιδίατρος λέει να μην την αφήνω να κλαίει και όσο ζητάει στήθος να τη βάζω... ουφ, διλήμματα!

έχει και την πλάκα του όμως, όταν θηλάζουμε διαβάζω κανένα βιβλίο να περνάει η ώρα και αν καμιά φορά της φύγει η θηλή από το στόμα και δυσκολεύεται να την ξαναπιάσει μόνη της, ρουθουνίζει και με χτυπάει με το χεράκι της να της δώσω σημασία να τη βοηθήσω :lol: επίσης δεν θέλει να της κρατάω το στήθος εγώ, μου σπρώχνει το χέρι και βάζει τα δικά της και το ζουλάει όπως θέλει εκείνη...

άντε μην σας πρήζω, τώρα που επέστρεψα στην εποχή της τεχνολογίας θα τα λέμε πιο συχνά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή!!!Καλως μας (ξανα)ήρθες!

Και εμάς ο μπέμπης έτσι ακριβώς!Θηλάζει όλη την ημέρα.Ασταμάτητα!!!Πολλές φορές οταν αποκοιμιεται τον βάζω στην καλαθούνα λη το ρηλάξ, αλλά αν δεν ξυπνήσει με το που τον ακουμπάω κάτω ,ξυπνάει μετά από 5-10 λεπτά!Τις τελευταιες μέρες, μόνο,κοιμάται καλά το βράδυ.Κάνει 3ωρα(καμια φορα και 4ωρα!) :woohoo: .Προσπαθω να μην το "δεσω" γιατι ακόμα είναι μικρούλης και αυτα αλλάζουν συνέχεια, αλλά ελπίζω να είναι ενδειξη οτι πάει να κάνει ένα πρόγραμμα...

Μίκα και Σεβη, πότε χαμογελάσαν τα μωρακια σας?Ο δικός μου ακόμα τίποτα!Κάνει κάτι ασυναίσθητα χαμογελάκια, αλλά από κανονικό χαμόγελο....τίποτα!Λέτε να είναι ενα σοβαρό-γκρινιάρικο μωρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες με τα καυτά μωράκια!!!!!!!!!!!

Εμείς ακόμη το παλεύουμε με τους πόνους των κολικών και γενικά έχουμε θεματά΄κια με την διατροφή γιατί είνια λέμαργος και τρώει παραπάνω απ'όσο αντέχει και αυτό συμβαίνει γιατί όπως είπαι η παιδίατρος θα πάρει πολύ μεγάλη ανάπτυξη και ζητάει φαί όμως απο την άλλη το στομαχάκι του δεν το άντέχει όλο αυτό και τώρα μας έκοψε το γάλα απο 120ml κάθε 3 με 3και μισή ώρες συν στήθος,σε 90ml!!!!!!

Όμως μου σπαράζει η καρδιά μου γιατί ο μικρούλης τρελαίνεται,δεν του φτάνει το μαμ και θέλει και άλλο,συμπληρωματικά του δίνουμε κα ι νερο με χαμομηλάκι γιατί έχει στουμπώσει και παράλληλα για να ξεδιψάει και να ξεγελιέται με το υπερβολικό φαί. Επίσης του βρήκε και φύσιμα στην καρδούλα,αλλά είπαι ότι δεν είναι τίποτα είναι φυσιολογικό λόγω της γρήγορης και μεγάλης ανάπτυξής του!!!!!!!!!!!!!!

Αυτά τα νέα μας,φιλακια πολλά σε 'σας και στα γλυκά καυτά μωράκια σας και απο τους τρεις μας!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑνναΜαρια,σαραντίζετε και εσεις,ε?Αντε ,μπράβο!!

Νομίζω οτι οι βολτίτσες θα κανουν πολύ καλό στα ζουζούνια μας.Εμείς λέγαμε να πάμε σημερα βόλτα αλλα μας φανηκε οτι κάνει πολλή ζεστη και το αναβάλλαμε.Το Σαββατο 40ντίζουμε κι εμείς οπότε τελικά βλέπω να βγαίνουμε τότε μια και καλή!

Εμένα θέλει να θηλάζει συνέχεια!Οοοοοολη την ημέρα!Νομίζω οτι είναι και η ζέστη που τα επηρεάζει.Εχω εξαντληθεί!Ο πωπός μου εχει γινει ένα με τον καναπέ και τρέφομαι με οτι μπορω να εχω δίπλα μου-δηλαδη απαγορευμένα πραγματα(κουλουρακια, μπισκοτακια,κριτσίνια ---το παιδι είναι μες τα ψίχουλα :P ).

Το φυσημα δεν είναι τίποτα,όντως.Πολλά μωράκια εχουν δεν επηρεάζει σε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά!!!!Εδώ είμαι και πάλι!!!!!Μου λείψατεεεεεεεε!!!!!

Αλλά βρε κορίτσια ήταν μεγάλο το ζόρι για μένα. Δεν έχω πολλή βοήθεια καθώς η μαμά μου είναι λογίστρια και πνίγεται στη δουλειά, η πεθερά ήρθε τις πρώτες μέρες αλλά τελικά τα περισσότερα τα έκανα εγώ και έτσι την ξαναέστειλα σπιτάκι της, οπότε καταλαβαίνετε είτε κοιμόμουν, είτε θήλαζα - κάποιες φορές με τις ώρες- είτε προσπαθούσα να κάνω καμιά δουλειά. Τώρα άρχισαν να φτιάχνουν τα πράγματα. Ο μπεμπάκος χορταίνει πολύ πιο γρήγορα, κοιμάται πιο πολύ το βράδυ και εγώ δεν πονάω όπως πονούσα. Έχω τόσα να σας πω που δεν ξέρω από που να αρχίσω. Το μόνο που θα πω είναι ότι ο θηλασμός τώρα πια είναι όλα τα λεφτά. Αυτός με βοήθησε να γνωριστώ και με το μωρό γιατί μια ψιλοκατάθλιψη την πέρασα και είχα πολλά κλάμματα ιδίως τα βράδυα.

Τώρα κοντεύω να σαραντίσω και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε προς το καλύτερο!!!

Αλήθεια εσείς τον παιδίατρο τον τρελαίνετε στα τηλέφωνα; Γιατί εγώ αυτό κάνω!!!

Θα τα λέμε τώρα σιγά σιγά με όλες. Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi!!!Nα'σαι και εσυ!! :woohoo: :woohoo:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!Δυσκολα τα πράγματα στην αρχή,ε?Ετσι είναι.Σκέψου πως και εγώ που έχω βοήθεια από την μαμά μου (οχι με το μωρό γιατί διστάζει,αλλά με το σπίτι πολύ), ακόμα και έτσι ζορίζομαι.

Θηλάζω και εγώ (το έχω βάλει πείσμα να θηλάσω αποκλειστικά) και ο μικρός εννοείται οτι δεν έχει κανένα πρόγραμμα.Θέλει να συ-νε-χεια .Την ημέρα κάνουμε μαραθώνιους και είναι συνεχεια κρεμασμένος από πάνω μου.Πάω να τον ακουμπήσω σε καλαθούνα/ρηλάξ/καναπέ και αμέσως αρχίζει την γκρίνια.Και τωρα που κάνει και ζέστη, ιδρώνουμε και οι δύο και γινόμαστε χάλια.

Πάντως έχεις μεγάλο δίκιο.Ο θηλασμός σε δένει απίστευτα με το μωρό.Νιώθω κάθε μέρα και να τον αγαπάω πιο πολύ, τον βλέπω και δεν το πιστεύω.Ποτέ δεν ήμουν απο εκείνες που είχαν ονειρο ζωής να κάνουν παιδάκι ή που έβλαπα παιδάκια αλλων και "κολλουσα".Δεν ασχολιόμουν καθόλου, δεν έπαιζα, δεν τα κρατούσα.Τώρα αισθάνομαι οτι έχω αλλάξει πολύ, και με τον θηλασμό, οτι αλλάζω κάθε μέρα ως προς αυτό!!

Πόσα πράγματα είμαστε ικανοί να νιώσουμε και δεν τα φανταζόμαστε!! :)

Οταν μπορέσεις γράψε μας για την εμπειρία σου.Εμείς λίγο -πολύ τα έχουμε γράψει και τώρα ασχολούμαστε με το τι χρώμα έχουν τα κακάκια τους, τι πάνα βάζουμε, τι σπυθουράκια είναι αυτα που βγάζουν.....Αααααααααααααααχχχχχ!Τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια

φωτεινη, κασσι επιτελους!!!

καλως ηρθατερ εμεις παλι βολτα σημερα!!!εχθες ολο το βραδυ μεχρι το μεσημερι κοιμοταν με μικρα διαλειμματα για μαμ και κακα και απο το μεσημερι κ μετα μεχρι τα μεσανυχτα θηλαζε θηλαζε μαλλον απο την ζεστη το βραδυ κ μεχρι και το μεσημερακι που τελειωσε η βολτα παλι τα ιδια μαμ κακα νανι και απο εκεινη την ωρα κοι!μηθηκε τωρα!!!!

κασσι περιμενουμε τ ΝΕΑ Σ !!!ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!Τώρα με άφησε ο μικρός μου να μπω να σας γράψω μια γραμμή. Πήγαμε χθες στην παιδίαττρο και έχει φτάσει 4,6 κιλά και πλέον τα ρουχαλάκια 0-3 αρχίζουν και τσιτώνουν πάνω του.

Ελίνα και εγώ μια από τα ίδια!!Πότε δεν ήμουν φανατική με τα μωρά και ούτε τρελαινόμουν όταν τα έβλεπα στο δρόμο. Έλα όμως που με αυτό το μπεμπάκι έχει αλλάξει ο τρόπος που βλέπω τα πράγματα, τους ανθρώπους και κυρίως τις γυναίκες που γίνονται μάνες!!!!Νομίζω ότι αρχίζω και τον ερωτεύομαι επικίνδυνα το γιο μου και δεν ξέρω τι θα κάνω στο μέλλον μαζί του!!Ελπίζω να μη γίνω τρελή πεθερα!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Και εγώ με τα κακά του ασχολούμαι, κάθε μέρα του βάζω θερμόμετρο κλπ!!!!

Εμένα τώρα θηλάζει κάθε 2,5 με 3 ώρες αλλά όπως μου είπε η παιδίατρος όταν θα κάνει το επόμενο αναπτυξιακό άλμα πάλι θα ρουφάει με τις ώρες!!!!Ξένο γάλα δεν του έδωσα καθόλου και ούτε πρόκειται γιατί ΄φανταστείτε αφού υποφέρει από πονάκια τωρά που θηλάζει με το ξένο θα γινόταν πανικός!!!!

Σέβη κάνεις βολτούλες ε; Εγώ την Κυριακή σαραντίζω οπότε μετά θα του δώσω να καταλάβει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

ο δικός μου εδώ και αρκετές μερες πρέπει να βρίσκεται σε άλμα ανάπτυξης!!!Εξακολουθει να θέλει να θηλάζει συχνά και με τις ώρες. :S

Η αλήθεια είναι οτι καμιά φορά είναι ο μόνος τρόπος να ηρεμίσει.

Πάντως όσο παιρνάει ο καιρός τόσο τον βλέπω και ασχολείται μόνος του χωρις να γκρινιάζει.Τον βάζω στο ρηλάξ και βλέπει τα παιχνιδάκια(ή και το ταβάνι!) και μουρμουράει μόνος του.Κάποια στιγμη και πάλι βάζει τα κλάματα ,αλλά ο χρόνος που κάθετε και "μιλάει"μόνος κάθε φορά μεγαλώνει.

Αχχχχ μεγαλώνουν τα μωράκια μας.

Χθες ανοιξα ντουλάπα να δώ τι μου κάνει και τι όχι(πολύ άνετη γιατι νόμιζα...).Δεν μου κάνει τι-πο-τα!!Το καλοκαιρι κυκλοφορουσα με παντελόνια (πάνε αυτα!!) και βερμουδίτσες(μέχρι το μπούτι ανεβαίνουν) και κάτι φορεματάκια που τώρα μου φαίνονται κοντά!

Τι στο καλό!Είχα πάρει σύνολο 9 κιλά, μου έχουν μείνει τα 4-4,5 (τρώω σαν βόδι βέβαια),αλλά δεν περίμενα να μην μου κάνει τίποτα.

Το σχέδιο λοιπόν σήμερα είναι το εξής....ΑΝ τον πάρει ο ύπνος κάποια στιγμή, θα τον αφήσω στην μαμά μου και με ταχύτητα αστραπή θα πεταχτώ κανένα Zara /Berska/H&M να πάρω κανένα αεράτο φορεματάκι(από αυτά που ευτυχώς βρώμάει ο΄τόπος φέτος), και θα γυρίσω πριν ξυπνήσει!!Ελπίζω να τα καταφέρω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???????????????ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ......ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ.....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ..ΚΟΙΜΑΜΑΙ....!!!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ.....ΦΤΑΣΑΜΕ ΤΑ 4.700...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ!!

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΟΟΟΟΟΟ ΟΜΟΡΦΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ..

ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΡΥΨΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΑΣΧΗΜΕΣ ΜΕΡΕΣ....ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΜΑΥΡΑ.....ΜΑΛΩΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...ΑΛΛΑ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΚΕΡΚΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ..ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ..ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ.....ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΒΡΗΚΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΖΕΨΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ.......ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.......ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ...ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΟΝΕΙΡΕΥΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ!!!!!!ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΦΟΥ ΣΑΡΑΝΤΙΖΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ.....ΜΑΛΛΟΝ Η ΛΟΧΕΙΑ ΦΤΑΙΕΙ.....!!!!

ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ......

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ....ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΝΟΥΛΑ !!!!!!!!!

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Α!!!ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ 14 ΚΙΛΑ.......ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...