Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

madrid05 έγραψε:

marygeo,και αυτοί οι "θερμαντήρες" που πουλάνε για αυτην την δουλεια δεν είναι?Νομίζω οτι το κρατάνε και σε μια θερμοκρασία σταθερη.Πρέπει να είναι μεγάλη ευκολία αντι για μπενμαρι.

Αυτοί οι θερμαντήρες είναι φαντάζομαι για να κρατήσουν το γάλα για λίγο... αν το βγάλεις και θέλεις να το δώσεις μετά από 3 ώρες... λέω εγώ τώρα... δεν μπορείς να το έχεις έξω από το ψυγείο... οπότε τότε το μπεν μαρί είναι η λύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΗΡΑ ΜΠΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΜΙΣΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ!

ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ!!!!!!!Κ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ!ΚΟΥΡΑΓΙΑ ΚΟΡΙΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !3 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ!!!!!!!!!!!ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΝ Κ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ Κ ΤΥΠΙΚΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεβη, σαραντίζετε εσείς ,ε??Τι καλά!!Και εγώ ανυπομονώ.Εμείς -αν εξαιρέσεις κάτι απαραίτητες μετακινήσεις-δεν έχουμε βγει ακόμα.Είπαμε να το κρατήσουμε το 40ντισμα για να πάρει τα"πάνω του" ο μικρός.Ουτε κόσμος στο σπίτι έχει έρθει.Θα κάνουμε υπομονή να περάσει και ο Ιούλιος και μετά...θα τον κάνουμε βολτούλες κάθε μέρα.Ακόμα και ο άντρας μου να δουλεύει , έχω σκοπό να τον παίρνω τα απογεύματα και να τον πηγαίνω βολτούλα στην θάλασσα.Μέχρι τότε θα έχω πάρει και το ring sling που έχω παραγείλει!Ελπίζω να με βολέψει.Στηρίζομαι πάνω του ,οτι θα με βολέψει και για θηλασμούς σε δημόσιους χώρους!Αν είναι έτσι ....ποιος μας πιάνει!!Θα τον κάνω τον μπεμπη "πορτογύρη" που λέει και η μαμά μου!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ασχετο ,κορίτσια, τα μωράκια σας εκνευρίζονται με τον λόξυγγα??Ο δικός μου έχει συχνά και παρά τα όσα γράφουν τα βιβλία(οτι για τα μωρά δεν είναι ενοχλητικό όσο για εμάς) φαίνεται να τον εκνευρίζει πολύ!Και έχει συχνά λοξυγγάκο! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΑΚΙ ΚΙ ΕΓΩ Σ'ΑΥΤΟ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΤΣΑΤΙΖΕΤΑΙΘ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΞΥΓΓΑ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΙΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ Κ ΣΟΚΟΛΑΤΙΤΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!!ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!

ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 1 ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΙΟΥΠΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.

ΣΕΒΙ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΠ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΓΩΜΕΝΟ. ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΖΕΣΤΑΝΩ ΜΑΥΡΙΖΕΙ ΑΠ ΤΟ ΚΛΑΜΑ.

ΣΕΒΙ, ΩΡΑΙΑ Η ΜΠΥΡΙΤΣΑ..ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ :( ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ.ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!!!!!!

ΜΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΝ ΜΑΡΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΕΒΓΑΛΑ ΕΡΠΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!

ΓΙΝΕΣΤΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΕΕΕΕ?ΣΑΣ ΠΕΡΝΑΜΕ!!!ΧΙΧΙΧΙ37 ΗΜΕΡΩΝ ΕΜΕΙΣ!!!!

ΕΜΕΙΣ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑΖ ΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥΛΗ ΓΙΑ ΕΥΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑ ΒΑΡΥ ΤΟ ΠΡΟΓΡΜΑΜΜΑ!!!ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ!!!

ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΦΡΕΣΚΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΠΑΝΑΚΙ ΦΕΤΟΣ?

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ?????ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ!ΚΑΙ ΑΜΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΛΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ Κ ΠΑΝΩ ΜΗΠΩΣ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ!!!!!!!!!!ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ???ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΕΣΑΣ?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ!Μανουλίτσες σαραντίσατε εσεις,ε??Τι καλά! Το περιμένουμε πως και πώς να περάσει λίγο ο καιρός να ξεμυτίσουμε (αν και δεν είμαι σίγουρη οτι θα αντέξουμε ως τα τέλη Ιουλίου!!Μπορεί να αρχίσουμε βόλτες και νωρίτερα!

Για μπανάκη λες Σέβη,ε? Εγώ σκεφτόμουν οτι δεν θα κάνω φέτος ,αλλά βλέπω την θάλασσα (είμαστε και κοντά)και αναθεωρώ.Ισως κατά τον Αύγουστο, που θα είναι και πιο χαλάρά, όταν θα έχουν φύγει όλοι για διακοπές να πάμε καμια απογευματινή βολτίτσα μέχρι την πλάζ!!Θα πάρουμε το sling μας και θα πάμε να κάνει βουτιά η μαμά!! :):)

Εχει αρχίσει ο μικρός μέρα με την μέρα και μένει ξύπνιος περισσότερες ώρες, χαζεύοντας γύρω-γύρω.Πως μεγαλώνουν,ρε κορίτσια , τοοοοοοσο γρήγορα.Ηρθε σήμερα μια φίλη που ο δικός της είναι τώρα 2 μηνών και μου λέει, οτι δεν έχει καμία σχέση πια με το όπως ήταν στην ηλικία του μικρού μου.Αλλάζουν απίστευτα!

Πολλές φωτογραφίες κορίτσια!!!

Τώρα που είπα για φωτογραφίες.....Αγοράσατε (ή σας έκαναν δώρο) το πρώτο αλμπουμάκι τους.Αυτά με τις αναμνήσεις από την πρώτη τους χρονιά??Ο πρώτος μου υπερηχος,το βραχιολάκι του μαιευτηρίου, η πρωτη μου φωτογραφία, τι έγινε στον κόσμο την ημέρα που γεννηθηκα...Αν όχι, να πάρετε αμέσως!Είναι οτι πιο όμορφο.Θα το έχει μετά απο χρόνια σαν θησαυρό.Εγω έτυχε να βρω κάπου χωμένο το δικό μου κατα την εγκυμοσύνη και συγκινήθηκα παααρα πολύ.Εμείς πηραμε αύτο http://www.ebooks.gr/book/112263 σε μπλέ βέβαια από το JUMBO και είναι πολύ όμορφο.Υπάρχουν και άλλα εξισου ωραία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας,μανούλες,εγώ είμαι νέα στην παρέα σας κ φυσικά νέα μανούλα.Η δική μου η μπεμπούλα σαρανταρίζει στις03/08,γεννηθήκαμε 24/06.Θηλάζουμε αποκλειστικά κ η μανούλα είναι λίγο κουρασμένη γιατί η μικρή πεινάει συνέχεια,συν του οτι δεν μπορώ να τη θηλάζω έξω σε καμία περιπτώση,γιατί έχω πολύ γάλα,λερώνομαι κ τελοσπάντων είναι αδύνατον.καλή δύναμη κ κουράγιο σε όλες!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

JULIET ΝΑ Σ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!!!ΚΟΥΡΑΓΙΑ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ!ΘΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ Κ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΣ ΑΝΤΑΜΕΙΒΟΥΝ ΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ

ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕ Κ ΨΑΧΝΩ ΜΑΓΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ!!!!!ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟ!ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!ΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ!ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΑΚΙ ΜΑΣ ΕΥΝΟΕΙΣΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΗΡΕΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliet,να σου ζήσει το μωράκι σου και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!Είναι λίγο δύσκολα στην αρχή με τον αποκλειστικό θηλασμό, αλλά θα τα καταφέρουμε και να δεις οτι μετά θα πηγαίνουμε βολτούλες πιο εύκολα από τις μαμάδες που θα παιδεύονται με μπιμπερό, θερμός, αποστειρωτές και ένα σωρό άλλα που θα πρέπει να εχουν έτοιμα και να κουβαλάνε!Θα πέρνουμε τα "μεμε" μας και θα ξεπορτίζουμε.Η παραγωγή μας θα στρώσει και τα μωρά μας θα δυναμώσουν και θα θηλάζουν σε 10-15 λεπτάκια!

Σέβη, δεν έχω έρθει από τα μέρη μας ,αλλά κολλητή μου Θεσσαλονικιά μου έχει πει τα καλύτερα!Εμείς εδώ στην Αττική που να βρούμε καθαρή παραλία.Εξαρτάται προς τα που θα φυσάει!!!Ουτε και αγω βέβαια δικαιούμε να γκρινιάζω γιατι μένουμε πολύ κοντά σε θάλασσα και γενικά σε περιοχή που είναι οτι πρέπει και για βολτούλες με μωρό!(Τωρα πια λέω "χαλάλι" για την μια ωρα και κάτι που κάνω για να πάω στην δουλειά - τουλάχιστον το μωρό θα μεγαλώσει σε πιο ανθρώπινες συνθήκες).

Οσο για τις ραγάδες νομίζω θέλει ακόμα μεγαλύτερη προσοχή τώρα που "μαζεύουμε".Ευτυχώς δεν έχω κάνει αλλά ακόμα βάζω καμια κρεμούλα-όταν θυμηθώ!

Το sling που έχω παραγγείλει είναι το http://www.babywearing.gr/Shopping/imag ... _sling.JPG πιο πολύ στο επάνω δεξια θα μοιάζει.Ωραίο δεν είναι??Μου αρέσουν συνήθως πιο έντονα χρώματα, αλλά είπα να πάρω κάτι πιο ουδέτερο αυτήν την φορά.Αν δώ οτι με βολεύει πολύ μπορεί να πάρω υφασμα και να φτιάξω ένα μόνη μου .Πόσο δυσκολο μπορεί να είναι??? :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ Κ ΚΑΘΑΡΕΣ!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ EMENA EINAI OPVS TO 2o ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΡΕΛΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΡΑΣΗ I LOVE MUMMY AND DUDDY DEN NOMIZV NA EINAI DYSKOLO NA FTIAHOYME!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕΤΑ!!!!ΩΡΑΙΟ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ!!!!ΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΘΑΖ ΠΕΡΑΣΟΥΝ Κ ΕΣΑΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου... τι κανετε;;; βλεπω εχουν αρχισει οι συζητησεις για βολτουλες... μπραβο κανει καλο και ο καθαρος αερας για τα μικρα μας αλλα με προσοχη τωρα που ακομη δεν εχουν κανει κανενα εμβολιακι οχι σε μερη με πολυκοσμια και κλειστους χωρους!!!!

τωρα γα το θηλασμο με συμπληρωμα πρεπει να ξερετε πως δεν το κοβουμε απο τη μια μερα στην αλλη... μειωνουμε σταδιακα το συμπληρωμα 30 γρ τη φορα και αυξανουμε την ωρα που καθεται στο στηθος

Δηλαδη βαζουμε το μωρο να θηλασει πρωτα απο το ενα στηθος μεχρι να βαρεθει(οση ωρα και αν κανει) μετα στο αλλο στηθος μεχρι να ξαναβαρεθει και υστερα το συμπληρωμα που πινει συνηθως μειωμενο κατα 30ml, αφου το πιει και θελει κι αλλο θα το ξαναβαλετε στο στηθος που εχει θηλασει λιγοτερο μεχρι να ικανοποιηθει. δεν θα δωσετε αλλο συμπληρωμα πριν περασουν 3ωρες και χωρις να θηλασετε πρωτα...

μετα απο 2 μερες μειωνετε κι αλλα 30 γρ και παει λεγοντας...! δεν ειναι ευκολο αλλα με υπομονη και επιμονη ετσι αυξανουμε το γαλατακι μας

δεν υπαρχει λογος ενοχης για το σημπληρωμα απλα μην παραταμε την προσπαθεια για το θηλασμο... εκτος και αν ειναι απο επιλογη!

Εμεις σαραντηζουμε την πεμτη 15/07 επιτελους θα ξεπορτισουμε!!!!!

A!!! κατι ακομη θελω να σας ρωτησω.... εχει καμια σκοπο να βαψει τα μαλλια της; εγω θελω να ανανεωθω λιγο αλλα δεν ξερω αν κανει οσο θηλαζω... για πειτε γνωμες βρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα μανουλίτσες!!

Σήμερα ρε κορίτσια έχει πολύυυυυ ζέστη... Δεν παλεύεται και απ' ότι άκουσα θα ανέβει και άλλο.. τι να πεις;; Εμείς πάντως σαραντίζουμε στις 22/7 (νομίζω :dry: !) και χθες κάναμε την πρώτη μας βολτίτσα στο πάρκο... ήταν πολύ ωραία... ο μικρούλης κοιμόταν ήσυχα.... κάναμε την βόλτα μας.. πήραμε τον αέρα μας και επιστρέψαμε!! Αλήθεια κορίτσια... έχουν βγάλει τα μικρά σας ιδρωτήρια;; Εμάς έχει γεμίζει το προσωπάκι του και δεν ξέρω τι να κάνω.. Αύριο που γινόμαστε 1 μηνός και θα πάμε στον γιατρό μας, θα τον ρωτήσω.. αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι πέρα από νεράκι..!

Αχ, παραλίες διαβάζω... μπάνια... θάλασσα... εμείς δεν νομίζω ότι θα κάνουμε κάτι.. ίσως καμιά μέρα έτσι στα πεταχτά... δεν ξέρω... όχι ότι καίγομαι για τη θάλασσα... πιο πολύ για να αλλάξω παραστάσεις... Σέβη και Ελίνα είστε τυχερές που είστε παραλιακά...

juliet να χαίρεσαι το μπεμπάκι σου και να το δεις όπως επιθυμείς!!!

Μαρία μου εγώ προσωπικά δεν θα τα βάψω αλλά νομίζω ότι όσο θηλάζεις καλό είναι να μην το κάνεις... είχα ακούσει ότι μπορείς να κάνεις ανταύγειες... αλλά δεν σου τα λέω με σιγουριά... έτσι είχα ακούσει!

Φιλάκια πολλά και καλό μας ξημέρωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!

ΧΤΕΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΜΗΝΑ :P:P:P:P

ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΛΕ!!!!!

ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Μαρία, εγώ ακολουθώ οτι και στην εγκυμοσυνη.Συντηρώ τις ανταύγιες μου.Ωστόσο, εχω την εντυπωση οτι ο γιατρός μου μου είχε πει οτι και βαφή δεν πειράζει.

Ξανθίππη, μου εβγαλε και εμένα σπιθουράκια από την ζεστη στο προσωπάκι.Αν σου πει κάτι ο γιατρός ενημέρωσε μας αν και μάλλον δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Να ρωτήσω κάτι? Οσες θηλάζετε...σαν πονανε ακόμα οι θηλές?Νόμιζα οτι μέχρι τώρα θα το ειχα ξεπεράσει ,αλλά με ενοχλούν ακόμα.Οχι σε όλη την διάρκεια,μόνο στην αρχή που αρχίζει ο μικρός να θηλάζει μετά είναι εντάξει.Σας συμβαίνει εσάς ή δεν πονάτε καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαα να σας ζησουν τα μωρακια σας..!! :kiss::kiss::kiss:

Τωρα που γεννησατε και βγαλατε τα τικερακι εγκυμοσυνης..να βαλετε τικερακι ηλικιας του μωρου!!να βλεπουμε κι εμεις να σας ρωταμε οποτε χρειαστουμε κατι ....ΟΣΩΝΟΥΠΟ ;);););) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια αυριο βαφω το μαλλακι μου μετα απο 1χρονο... γιουπι θα γινω ανθρωπος χαχα!!!!!

Διαβασα σε περασμενο post απο τη συμβουλο θηλασμου πως η βαφη μαλλιων δεν επιρεαζει το θηλασμο!!!

και εμενα βγαζουν σπυρακια απο τον ιδρωτα και τα δυο μου παιδακια αυτες τις μερες... η αντιμετωπιση που μου εχει πει ο γιατρος μου ειναι συχνα μπανακια και μετα ενυδατικη κρεμουλα ή κρεμουλα για το συγκαμα.. με μια δυο εφαρμογες θα εξαφανιστουν...

Ελινα μου σιγουρα πονανε οι θηλες, εμενα μου κανουν κατι τσιμπιματα ωρες-ωρες πεθαινω... υπομονη οσο εδραιωνεται ο θηλασμος και το μωρο πιπιλαει πιο λιγη ωρα θα λιγοστευει πιστευω και ο πονος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ 40ΝΤΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣΧΕΤΟ ΑΝ ΠΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ 2ΗΜΕΡΟ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΟ ΜΩΡΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ?

ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ!

ΚΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΠΑΛΙΕΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ Κ ΣΥΜΒΟΥΛΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ????????????? :lol::lol: ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΒΟΗΘΑΜΕ!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΓΩ ΜΑΛΛΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΣΤΑΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΙΣΩΣ ΑΦΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Η ΡΙΖΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ Μ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΠΟ ΠΑΝΩ ΨΙΛΟΞΕΘΩΡΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΤΑ ΒΑΨΩ ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!

ΞΑΝΘΙΠΠΗ Μ ΣΠΙΘΟΥΡΑΚΙΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΓΕΛΟΥΣΕ!ΕΙΔΕ Η ΜΑϊΜΟΥ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΗΣ Κ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΛΕΕΙ ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΚΗΤΙΑΣΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΡΟΦΕΣ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΕΛΟΝΙΑΣΜΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΚΡΕΜΟΥΛΑ!ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ1ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!

ΑΥΤΑ!ΕΜΕΙΣ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ 4ΩΡΑ 3ΩΡΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΕΧΘΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8:00 ΜΕ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΣΤΙΣ 4 ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ MAX 30' ME TO ΑΛΛΑΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΨΙΜΟ!!!!!ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΘΕΤΑΙ 1 ΜΕ 1.3 ΩΡΑ ΞΥΠΝΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!ΤΩΡΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ!!!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΗΡΘΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ Σ?ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΒΟΛΕΨΕ ΗΡΕΜΕΙ ΜΕΣΑ!ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΑΚΙ ΑΧ ΑΝΑΣΑΝΑΜΕ!ΕΙΧΑ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΚΑΔΡΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΜΕ!!!!!ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Μ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΩ!ΤΩΡΑ Κ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΡΩΩ Κ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΦΡΙ ΑΛΛΑ ΕΣΤΡΩΣΕ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑΚ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΑ ΡΟΥΧΑ ΛΟΓΟ ΖΕΣΤΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!1 :)

ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ....ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!!!ΟΛΟ ΤΡΕΧΩ..ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΑΜΕΝΗ..

ΟΛΟ ΣΤΡΑΒΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ......ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΘΗΛΑΖΩ..Η ΘΗΛΗ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ..ΕΤΡΕΧΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΩ..ΘΗΛΑΖΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ....ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ..... ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΗΜΙΚΡΑΝΙΕΣ...ΑΜΑΝ ΠΙΑ...

Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΑΤΙΑΣΕΙ...ΧΕΧΕΧΕΧΕ...... :P

ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.......ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ.... ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ....

ΑΠΟ 2780 ΠΗΓΑΜΕ 4050.....ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΔΙΠΛΕΣ...... :)

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ...... :)

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ....ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΡΟΕΙΔΕΥΕΙ ΚΙΟΛΑΣ... ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ. ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ!!!!!!!ΑΠΟ 2875 ΠΗΓΑΜΕ 3990 ΚΑΙ 54 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!!!!! ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ 4 ΕΚΑΤΟΣΤΑ! ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΝΕΝΑ 2ΩΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!

MADRIDO5 ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΤΗΣ MEDELA ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΠΛΥΣΙΜΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΝΟ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΝΟ ΑΡΩΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ.

ΣΕΒΗ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ! ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΣΟΦΙΑ !!!!! :) ΒΡΕ ΣΕΒΗ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ 2ΗΜΕΡΟ ΕΔΩ ΡΟΔΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΗ...ΤΙ ΛΕΤΕ?????????

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ!!!!ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ..ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΒΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ, ΑΠΟ ΠΙΟ ΣΙΤΕ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ ΤΟ SLING. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΙΕΙ ΚΑΦΕ???????? ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΚΟΒΕΤΑΙ Ο ΚΑΦΕΣ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΥΠΝΟΥ..ΧΙ, ΧΙ! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣΣΣΣ!!!!!ΝΑΙ Κ ΣΑΡΑΝΤΙΖΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕςΛΟΥΣ!ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!!!ΧΙΧΙΧΙΧ!!!ΠΩΣ ΠΑΤΕ ΜΑΝΟΥΈΣ?ΕΜΕΙΣ ΣΤΡΩΝΟΥΜΕ!!!

ΜΙΚΑΚΙ Μ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΛΙΣ ΘΗΛΑΣΩ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΓΙΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ 2ΩΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ! ΝΑ ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΘΕΛΩ!!ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΑΝ ΠΕΙ ΝΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ!

ΤΕΣΠΑΑΑ

ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΒΑΖΕ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΩΣ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΝΑ ΜΗΝ ΠΙΠΙΛΑΕΙ ΤΗΝ ΡΩΓΑ Σ ΝΑ ΒΑΖΕΙ Κ ΘΗΛΑΙΑ ΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ !ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ Κ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ !!ΥΠΟΜΟΝ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!1ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑΖΕΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΩΡΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΥΧΟΥΛΑ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς τα πάτε με τα μπουμπουκάκια σας;

Εμείς αύριο σαραντίζουμε! Έχουμε γίνει λίγο γκρινιάρηδες μου φαίνεται! :woohoo: Όλο αγκαλιά θέλει ο μικρούλης αλλιώς κοκκινίζει και κλαίει ασταμάτητα! Μόλις τον σηκώνω σταματάει! Μου φαίνεται μου πήρε τον αέρα ήδη! :P Αλλά δεν μπορώ να τον βλέπω να κλαίει έτσι.

Εντωμεταξύ έχει αρχίσει και με κοιτάζει με τις ματάρες και σκάει που και που και κάτι χαμόγελα και λιώνουμε οικογενειακώς!!! :woohoo:

Την Παρασκευή φέραμε και την παιδίατρο άρον άρον γιατί μου φάνηκε ότι υπήρχε κάτι στο ματάκι του σαν γρατσουνιά. Τελικά δεν ήταν τίποτα, μάλλον τσίμπλα σαν βλέννη που έφυγε. Οπότε μια που ήρθε έκανε και τον μηνιαίο έλεγχο. Το βάρος του από 3200 που βγήκαμε από το μαιευτήριο έφτασε 4900. Και το ύψος 58εκ. Νομίζω για αποκλειστικό θηλασμό πάμε καλά. Η παιδίατρος μου είπε να συνεχίσω έτσι, χωρίς να δώσω κάτι άλλο. Στις 5/8 θα κάνουμε και τα πρώτα μας εμβόλια.

Οι θηλές κι εμένα με πονάνε λίγο όταν πιάνει ο μπέμπης. Μόλις αρχίσει να ρουφάει λίγα λεπτά περνάει ο πόνος. Περιστασιακά βάζω μετά το μπάνιο την κρέμα της Medela.

Σήμερα μου ήρθε και το Swing. Να ρωτήσω αυτές που το χρησιμοποιούν καιρό, τα πλαστικά μέρη (μπιμπερό, σωληνάκι, χοάνη) τα αποστειρώνετε πριν από κάθε άντληση; Είναι ασφαλή για τον αποστειρωτή ή θα χαλάσουν; Λέω το απόγευμα να κάνω δοκιμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!!

Πολύ ωραία τα νέα σας.. πολύ χαίρομαι!! Εμείς πήγαμε χθες στον γιατρό... είμαστε πλέον 3650gr και 53cm... καλά προχωράμε είπε ο παιδίατρος... γενικότερα το παιδάκι μου είναι λεπτούλι... είναι πολύ φάτσας... Όσο για τα σπιθουράκια... μας είπε να βάλουμε πρωί βράδυ λίγη από την κρέμα για σύγκαμα... δεν το έχω κάνει... αλλά τώρα που διάβασα και από άλλους παιδιάτρους μάλλον θα το κάνω :dry: ... Πάντως όσον αφορά τς θηλές... δεν έχω πρόβλημα... απλά κάποιες φορές ίσως λόγω περίεργης θέσης να με πονέσει... αλλά για λίγο...

Θα ήθελα κι εγώ διακοπούλες... και θα το έκανα... αλλά λόγω του ότι ψάχνουμε για σπίτι :blink: ... και λόγω της εγχείρισης τον Αύγουστο :( ... είναι πολύ δύσκολο!

Όσον αφορά το πρόγραμμα μας πάντως... την ημέρα ξυπνάμε γύρω στις 3 ώρες και το βράδυ γύρω στις 4 ώρες... Μια χαρά είναι... σχεδόν έχει μπει σε πρόγραμμα ;)

Άσχετο, αλλά πολύ ζέστη ρε κορίτσια... ο καημενούλης καίει... κι εγώ λιώνω..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...