Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Ελινα μου θα περασει αυτη η φαση προσαρμοζομαστε ακομη στα νεα δεδομενα και τα μωρακια μας εχουν αναγκη την απολυτη φροντιδα και προσοχη μας Εμενα το γαλα μου εχει μειωθει αισθητα απο το συμπληρωμα αναμενομενο βεβαια αφου εδωσα και ξενο γαλα..

Εσεις που θηλαζετε αποκλειστικα εχετε εδραιωσει πια το θηλασμο και δεν πρεπει να φοβαστε τιποτα σ αυτο..

Φορμακια ολοσωμα πιστευω ειναι απαραιτητα Εγω ηδη τις φοραω τις κρυες μερες Μπουφανακι εχουμε μεγαλυτερα γιατι λυπαμαι να μην της χωραει σε ενα δυο μηνες- να βγαλει ολο το χειμωνα

Φατσουλινα θαυματουργο το γαλατακι σου..θρεφταρακι εγινε το μικρουλι σου, σχεδον 7 κιλα!!!!!!!

Εμεις παιρνουμε πολλα ρουχα απο συγγενεις και φιλους που εχουν μεγαλυτερα παιδακια και ειναι ολα σαν αφορετα -αφου τα παιδακια μεγαλωνου πολυ γρηγορα σ αυτη τη φαση

Με το εμβολιο ολα τελεια Ουτε πυρετος ουτε γκρινια

Xanthipi καλως να τους δεχτεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ! ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ...ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΙΜΠΕΡΟ ΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΤΩΡΑ ΜΠΟΛΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΕΛΙΝΑΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΛΟΣΟΜΟ ,ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΜΑ ΕΞΟΔΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΜΑΚΙ. ΔΕ ΤΗΣ ΦΟΡΕΣΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΘΟΤΙ ΕΔΩ ΡΟΔΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ 20-24 ΒΑΘΜΟΥΣ. ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΖΑΡΑ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΜΠΟΥΦΑΝΑΚΙΑ. ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΕΣ ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΡΕΛΑΣ ΜΕ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ. KASSI ΤΙ ΠΑΘΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ...ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΜΠΑ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ...ΠΡΟΣΟΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΛΟΙΠΟΝ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΜΠΑΝΑΚΙ,ΣΕ ΛΙΓΟ. ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΔΕ ΠΟΝΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΧΙ, ΧΙ!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 64 ΕΚΑΤ. ΚΑΙ 6600 ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟ ΛΕΩ ΤΩΡΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ 5ο . ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Εδώ έβρεχε χθες καρέκλες.Αλήθεια η περίοδος θα μου έρθει όταν σταματ'ησω να θηλάζω;Η' μπορεί και νωρίτερα;

Αυτή τη στιγμή κρατώ τον μπέμπη αγκαλιά και προσπαθώ να γράψω.Ενώ είχε στρώσει με το βραδυνό του ύπνο χθες μου έκανε κόλπα!Ξύπνησε στις 11, μετά στις 12 γιατί ο μπαμπάς μας έπεσε πάνω σε ένα σκαμνί και έκανε θόρυβο :evil::evil: μετά στις 4 και έπιτα στις 7.Τώρα νυστάζω όρθια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !!

Χαμός γινόταν όλη την ημέρα!!Μονο τώρα το βράδυ σταμάτησε λίγο να βρέχει.

Kassi, και εγώ δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα.Παιζει ρόλο που θηλάζουμε αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα μας έρθει μεχρι να σταματήσουμε.Γι' αυτό θέλει και ιδιαίτερη προσοχή!! ;)

Ο μπέμπης μου σημερα με τρέλανε!!Ολη μέρα μες την γκρίνια.Πρέπει να τον ενοχλούν και τα ούλα του αλλά τέτοιο πράγμα!!!!Θηλαζε και μετά γκρίνια.Πιαστήκαν τα χέρια μου να τον κάνω βόλτα μές το σπίτι.Δεν κοιμηθηκε και καθόλου.

Τωρα, μετά το μπανάκι του, τον έβαλα στο στήθος και αφού έκατσε 5 λεπτά άρχισε να τσιρίζει!Δεν τον κάναμε καλά με τίποτα.Ευτυχώς τον πήρε αγκαλίτσα ο άντρας μου μηπως τον ηρεμίσει.Για να δουμε τι τύχη θα έχει....

Κοιταζα κάτι ξένα sites και έβλεπα οτι συνηθίζουν για τα μωράκια τους τα memory boxes , κάτι κουτια με συρταράκια ή χωρις ,για να φυλάνε τα αναμνηστηκα του μωρού(πρωτο δοντάκι, τουφα από μαλλιά, βραχιολάκι μαιευτηρίου,καρτες από τα πρώτα γεννέθλια).Νομίζω εδώ ,στα μαγαζιά δεν έχω δει.

Κάτι τέτοιο. http://www.baby-memory-books.com/Baby_K ... ox_s/4.htm

και σκέφτηκα να δοκιμάσω να φτιάξω ένα μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΛΕΦΤΗ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. :lol:

MADRID ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...ΟΛΟ ΣΑΛΙΑ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΑ ΔΑΓΚΩΝΕΙ..ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ..ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ...ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΡΟΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΧΟΥΡΙ

ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΛΕΣ Η ΝΑ ΜΗ ΒΙΑΣΤΩ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες,

Λινα, οοοοολα αυτά που γράφεις....σαν να τα έγραψα εγώ!!!Καμια φορά βάζει τόσο πολύ το χέρι στο στόμα που τον πιάνει αναγούλα!!Η γιατρός δεν μου είπε κάτι όταν του είπα οτι βάζει χερι στο στόμα.Ξέρω οτι υπάρχει ένα ζελε, αλλά (δεν την ρώτησα) και λέω να το αφήσω για πιο μετά...αν χρειαστεί.Η κουμπάρα μου που έβαζε στον γιο της συνέχεια ,μετά δεν τον έπιανε ούτε αυτό

Του έχω πάρει διάφορα σκατολοίδια να βάζει στο στόμα και φαίνεται να τον ανακουφίζουν.Τα πλένω συνεχεια και του τα δίνω.

Παρεπιπτόντως...κούκλος ο γιος σου (φτου!φτου!!!).Τα μάτια τα γάλάζια θα μείνουν ετσι λες?Εχει κανένας από εσάς?Εμάς ο μπούλης έχει απο την αρχή ένα σκουρο-γκρι χρώμα και δεν ξέρω πως θα καταλήξει.Εγώ έχω πρασινωπά, ο μπαμπάς καστανο-πρασινα και όλοι οι παπούδες καστανα εκτος του πατέρα μου που είναι σαν του γιού σου!!!Τι μάτια θα έχει ο γιος μου άραγε....

Σημερα δεν βάλαμε πωπο κάτω!

Πηγαμε το πρωί στο AthensHeart και αγοράσαμε απο το H&M μια "φόρμα εξόδου"

pa190359.jpg

εχει κουκούλα, "παπουτσάκια" και γαντάκια και ανοιγει με 2 φερμουάρ μέχρι κάτω.Απ'εξω είναι ύφασμα και από μέσα εχει επένδυση τύπου fleece.30€

pa190357.jpg

αυτα τα πήρα γιατί δεν μπορούσα να αντισταθώ!!

Ηθελα να σηκώσω όλο το μαγαζί.Συγκρατήθηκα μόνο γιατί ήδη ρουχαλάκια που του είχαμε αγοράσει πριν 2 μηνες δεν του κάνουν και τα είχε φορέσει 1-2 φορες το καθε ένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Ελίνα τα ρουχαλάκια σας είναι φανταστικά!!!!Εγώ είχα πάει Γιάννενα στα Mothercare και του πήρα μια φόρμα εξόδου αλλά εδώ στην Πρέβεζα έχει πάντα πιο ζεστό καιρό λόγω θάλασσας και σκέφτομαι μήπώς του πάρω και ένα μπουφανάκι για τ απιο ήπια κρύα.

Κορίτσια σαν να βλέπω τον εαυτό μου σε εσάς!Όλη την ώρα τα χέρια στο στόμα μέχρι που αναγουλιάζει, θέλει αγκαλιά αλλά να περπατάμε κιόλας γιατί βαριέται στο ίδιο μέρος με αποτέλεσμα τα χέρια μου να έχουν ξεραθεί. Δύο φορές πήγα να κάψω το φαγητό :((:(( Σήμερα θα φτιάξει ο άντρας μου ομελέτα γι' αυτό μπόρεσα να μπω και να σας δω!!

Άστε που έχει κανά δυο βράδυα που με το παραμικρό ξυπνάει σε βαθμό που σκουντάω συνέχεια τον άντρα μου να μην ροχαλίζει!! :lol::lol:

Ά ντε θα τα ξαναπούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστε που έχει κανά δυο βράδυα που με το παραμικρό ξυπνάει σε βαθμό που σκουντάω συνέχεια τον άντρα μου να μην ροχαλίζει!! :lol::lol:

Ά ντε θα τα ξαναπούμε!!

Πω,πω.... :lol::lol::lol: Πραγματικά κι εγω σαν να διαβαζω τον εαυτό μου.

Ο μικρός μας πολλές φορες ξυπναει εύκολα και σκουνταω τον αντρα μου.Ή τον σπρωχνω να γυρίσει στο πλάι.Μια φορα που ο μπεμπης με ειχε ζαλίσει ώρες για να κοιμηθει και με το που τα καταφερε αρχισε ο Μανωλης να ροχαλίζει,ήμουν τόσο απελπισμένη που του έδωσα μια...πιο δυνατή!!! :oops::lol::lol:

Σημερα εκανα απόπειρα να παω μονη με τον μπεμπη στο JUMBO αρχισε να τσιρίζει ενα 5λεπτο που μπηκαμε στο μαγαζί.Αλλες φορες του αρεσει να είναι ώρες στο καροτσι, σήμερα ....τι να πώ.Πρεπει να επιχειρησω ξανα το μαρσιπο, μόνο που θελει να βλέπει μπροστα και εχω την εντυπωση οτι ετσι δεν στηρίζει καλά την πλάτη του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ,ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΖΕΛΕ!!! ΕΝΑ ΡΟΖ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΥΡΩΔΙΑ ΟΥΖΟΥ!!! :lol::lol:

ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΠΕΚΡΗΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ :lol::lol:

ΕΔΕΙΞΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ..ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ..

MADRID ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΓΑΛΑΖΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ!!

ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, έτσι θα μείνουν!Είναι πολύ ανοικτόχρωμα για να σκουρήνουν.Του δικού μας είναι σκούρο γκρι οπότε ή καφέ θα γίνει ή κανενα καστανοπράσινο.

Το πρωι δεν ήμουν σιγουρη ,αλλά μετά από παιχνίδι μιας μέρας το καρατσέκαρα....κορίτσια... ο μπεμπάκος μου απλώνει χέρι και πιάνει το παιχνιδάκι του!!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=happy8.gif] [smilie=laughing6.gif] [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες!!!!!!!!!!

τι κανετε;τι ομορφα μωρακια που βλεπω στις φωτο!!!!!!!!!!!!!!

απο οτι διαβαζω ειμαστε ολες στην ιδια μοιρα........

και εμεις αυτο τον καιρο τρωμε χερια, γκρινια πολυ και χερακια παρα πολλα, ολα τα κανω παρεα με το μπεμπη!θελει πολυ την προσοχη μας και τρελενεται να του κανουμε παιχνιδια για να γελαει, απο τη μια μας κανει κομματια απο κουραση αλλα απο την αλλη μου ερχεται να το φαω οταν ξελιγωνεται στο γελιο το σκατουλη!!!!!!!!!

απο ρουχαλακια εγω του φοραω ολοσωμα βελουτε φορμακια μεσα στο σπιτι και μπλουζακια παντελονακια εξω(οοοοοοοοταν βγουμε) και θα του παρω και ενα ολοσωμο μπουφαν γιατι βολευει πολυ μεχρι φεβρουαριο- μαρτιο θα χρειαζεται να το φορανε σιγουρα! τωρα τα νουμερα που θα παιρνετε θα υπολογιζεται αναλογα με το υψος κυριως και να μην φοβαστε το μεγαλυτερο νουμερο γιατι μπορει τωρα να ειναι μεγαλο αλλα μεχρι το τελος του χειμωνα (μαρτιο) να του ειναι ισα ισα ή και να μην κανει!

Αντε τον αλλο μηνα μπαινουμε στις φρουτοκρεμες και στο ρυζαλευρο, εφοδιαστητε με πιατακια κουταλακια και φρουτακια(αχλαδι, μηλο, μπανανα για αρχη και μετα οτι αλλο ειναι της εποχης) ! η πρωτη επαφη με το κουταλι και με την πολτοποιημενη τροφη εχει πολυ γελιο!!!!!!!!!! :lol::lol:

εχουμε να πουμε πολλα.......................!!!!!!!!!!!φιλια σε ολες και καλη δυναμη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα ο μπεμπάκος άφησε τη μαμά του να κοιμηθεί!!!!!!!!!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] Κοιμήθηκε από τις 10 το βράδυ, ξύπνησε στις 5 θήλασε, ξανακοιμήθηκε στις 6 και ξυπνήσαμε 9:40!!Και τώρα ξανακοιμάται!Καλά λένε ότι ο ύπνος φέρνει ύπνο!Αν και νομίζω ότι μάλλον εξαίρεση ήταν το χθεσινό και μάλλον με λυπηθήκε ο Θεός, τουλάχιστον πήρα δυνάμεις για τις επόμενες μέρες!

Ελίνα και εμένα ο μπεμπάκος άρχισε να απλώνει δειλά δειλά το χεράκι του στα κρεμαστά παιχνιδάκια!!!

Αλκόστ κούκλος ο μπέμπης σου!

Zoglag όντως τα βελουτέ φορμάκια βολεύουν για το σπίτι!

Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κορίτσια,

Εγω του φοράω πιτζαμάκια μακό ακόμα.Αν κάνει πιο πολύ ψυχρα του φοράω και ένα ζακετάκι που του έχει πλέξει η γιαγιά.Το βελουτε ύφασμα δεν μου άρεσε....μου μοιάζει λίγο....ξερω'γω...συνθετικό?..και δεν είχα πάρει.Λετε να κάνω μ@λ@κί@?Να κρυώνει ο μπεμπάκος μου αργότερα?Θα πάω να του πάρω 2-3 για τον χειμώνα.

Το βράδυ από τοτε που βάλαμε υπνόσακο κοιμόμαστε σαν πουλάκια.Το πρόβλαμα μας εμάς είναι να πάμε για ύπνο!Εκεί ζοριζόμαστε.Η παιδιατρος μου είπε οτι είναι καθαρά δική μας απόφαση να τον μάθουμε να κοιμάται μόνος του και πως μετά θα κοιμομαστε και εμεις και αυτός καλύτερα!Πηγα και πήρα το περιβόητο βιβλίο "Κοιμησου παιδί μου" και μάλλον θα το βάλουμε σε εφαρμογή.Προς το παρόν αυτά που γράφει ....έχουν βάση.Υποτίθετε οτι βελιώνει και τον υπνο στα παιδάκια που ξυπνανε συχνα το βράδυ.Θα το διαβάσω ,θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!!!!!ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΧΑΖΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΩΠΑΣΕ... ΧΑΖΕΥΕΙ ΤΩΡΑ. ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΨΙΛΟΚΡΥΩΣΑ Κ ΠΙΝΩ ΤΑ ΑΝΑΒΡΑΖΟΝ ΜΟΥ Κ ΤΣΑΓΑΚΙ. ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΦΟΡΜΑΚΙ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ ΚΑΙ 1 ΨΙΛΗ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΦΛΙΣ Κ ΜΙΑ ΒΕΛΟΥΤΕ. ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 5 -7 ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΚΕΠΑΖΩ ΕΓΩ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΗ. ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠ ΤΟ 5ο ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΙ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΟΥΤΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΑΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ! ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΕ? ΜΕ ΠΡΟΣΚΑΛΕΣΕ Κ Ο ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ ΚΚ ΠΑΩ Κ ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ! ΑΥΡΙΟ ΒΑΦΤΙΖΕΙ Η ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΜΑΣ! ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ, ΤΥΧΕΡΗ Κ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΦΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

Είναι περασμένα μεσανυχτα, έβαλα τους άντρες μου για ύπνο(πατέρα και γιο) και όλο το σπίτι είναι δικόοοο μου!!

Να σας ενημερώσω οτι οι καλοκαιρινές μανούλες 2010, ζοριστήκαν με τις αλλαγές στο mammyland και σιγα-σιγα "μεταφερθήκαν" σε μια κλειστή ομαδούλα που έγινε στο facebook.

Οσες εχετε προφιλ στο fb , στείλτε μου να σας κάνω add στην ομαδούλα να τα λέμε και απο εκει πιο "άμεσα".Και τα "Καυτά μωράκια Ιουνιου 2010" ανηκουν στις καλοκαιρινές μανούλες!!! :lol::lol:

(όποια θέλει να μας βρει στο facebook ας μου στειλει pm να στείλω το nick μου -δεν θέλω να γράφω παραπάνω στοιχεία φάτσα φόρα σε ανοικτά φόρουμ ;) )

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η δικια μου ειχε γκρινια Γενικα γκρινιαζει οταν νυσταζει και οταν την βαζω στην κουνια της πιπιλαει το δαχτυλο και κοιμαται Σημερα ομως δεν ηρεμουσε με τιποτα Τελικα κοιμηθηκε μετα απο μια ωρα αγκαλια και γκρινια

Παντως εγω της φοραω και βελουτε γιατι μεσα στο σπιτι κανει κρυο Εξω της βαζω ενα σκουφι να προστατευει τα αυτακια γιατι εδω που ειμαστε εμεις φυσαει δυνατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alkostακι και Apis τι κουκλιά είναι αυτά βρε;;; Φτου φτου φτου!!!!!

Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε γκρίνια μπορώ να πω.... προς το παρόν τουλάχιστον.... απλά νευριάζει καμιά φορά γιατί προσπαθεί μέσα στην κούνια του να γυρίσει και επειδή δεν τα καταφέρνει τσατίζεται.... έχει πολύ γέλιο... έχει αρχίσει και ο δικός μου και απλώνει το χεράκι του να πιάσει... αλλά όταν δεν τα καταφέρνει.. βαριέται και κάνει κάτι άλλο μετά...!! :lol::lol::lol:

Όσο για τα φορμάκια... εμείς ακόμη φοράμε μακό φορμάκια, αλλά πάντα τον έχω σκεπασμένο με κουβερτούλα και σκέφτομαι κι εγώ να του πάρω βελουτέ γιατί νομίζω ότι θα είναι πιο ζεστά για τον χειμώνα... όσο για έξω... του φοράω παντελονάκι και μπλουζάκι (γιατί είμαστε και άντριδες μεγάλοι :lol::lol::lol: ) και τώρα μπουφανάκι... πιο μετά όμως φόρμα εξόδου για να έχω και το κεφαλάκι μου ήσυχο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες και καλο μηνα!!!!!!!!!!!!τι κανουν τα μπουμπουκακια μας? εμεις μια χαρα λιγο βουλωσε η μυτουλα της και τη καθαριζω με ορο, χθες ειχαμε παει για φαγητο και μετα για καφεδακι ηταν κυρια η μικρουλα μου, φτου φτου! επανερχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και καλό μήνα να' χουμε!!!!!

Καλά είμαστε κι εμείς.... Χθες είχε πάρα πολύ καλό καιρό και κάναμε πολύ ωραία βολτίτσα κάναμε! Ελπίζω να κρατήσει αυτός ο καιρός.... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα στις μανουλίτσες!!!!

Τι μου κάνετε;;;; Χαθήκατε βρε... Τι κάνουν τα ζουζουνάκια σας;;;; Ο δικός μου ο ζουζούνος είνια μια χαρά και μόλις ξύπνησε...

Φιλάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mανούλες ιουνίου γειά σας!Ξεκίνησαν τα μωράκια σας κρεμούλες?Η μπουμπούκα μου ξεκίνησε σήμερα,φρουτόκρεμα(μήλο-αχλάδι-μπανάνα)κ ρυζάλευρο(βιολογικό της holle)!Εεεε κάτι φάγαμε νομίζω!Εσείς τι κάνετε?Τρώτε?Αχ βρε κορίτσια μέγαλο άγχος το έχω αυτό!αν δει το μήνυμα μου κάποια ας μου απαντήσει να πάρω λίγο θάρρος γιατί δεν ξέρω αν της δίνω αρκετό αν πρέπει να επιμένω περισσότερο κ τέτοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου αρχιζει σε 15 μερες περιπου Τι να σου πω δεν ξερω Απλα η παιδιατρος μου ειπε οτι στην αρχη μπορει να μην τρωει σχεδον τιποτα και να δινω μετα και γαλα(για να μη μεινει νηστικη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ξεκινήσαμε να τρώμε ρυζάλευρο (της Freezyderm) την Δευτέρα... Την πρώτη μέρα έφαγε σχεδόν το 1/4 της κανονικής ποσότητας και μετά γάλα.. τη δεύτερη την μισή σχεδόν και γάλα... χθες τα 3/4 και φυσικά μετά γάλα... και σήμερα θα προσπαθήσω να του δώσω όλη την ποσότητα και χωρίς γάλα μετά.... Πλέον 4 γέυματα με γάλα και 1 με ρυζάλευρο!!! Από Δευτέρα θα του δίνω το πρωί και φρουτόκρεμα... μήλο και αχλάδι.... Πάλι με την ίδια τακτική.... και σιγά-σιγά μόνο φρουτόκρεμα! Τώρα όσον αφορά την ποσότητα.... φαντάζομαι θα φανεί και από το τι θέλει το παιδί.... Σημασία έχει ότι πλέον θα έχουμε 3 γεύματα με γάλα και 2 με κρέμες.... και μετά θα μπούνε και τα φαγητά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...