Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.....


Recommended Posts

ΜΗ ΧΑΛΑΤΕ ΤΗΝ zaxarenia ΣΑΣ!!! έγραψε:

ΑΝΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥΥΥ....ΟΧΙ ΜΗ ΦΕΥΓΕΙΣ...ΕΚΦΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΡΕ

Τα ερωτηματα τα εθεσα σκεπτομενη οτι για να αργει ισως καποιος μας <στελνει μηνυμα>!

ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΙΑ!!!

ΧΜ...

ΑΛΛΑ ΤΙ ΜΗΝΥΜΑ?

ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ?

ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ?

ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΩ?

ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ?

ΔΝΕ ΞΕΡΩ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ...

ΑΡΕ ΛΟΛΙ....ΦΙΛΟΣΟΦΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ!!!! ΦΤΟΥ ΜΑΣ....

Φτου μας λοιπον! :P Ζαχα ειμαι σιγουρη....καποιος γελαει με τις προσπαθειες μας κ οχι απλα γελαει ΞΕΚΑΡΔΙΖΕΤΑΙ!!!!!Τουλαχιστον κανουμε χαρουμενο τον κοσμο :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ειστε καλα εριξα πολυ γελιο.Μαλλον ετσι πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε με γελιο γιατι αλλιως θα μας γυρισει η βιδααααα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eko έγραψε:

SAKOULINA να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό το νέο μωράκι! :)

σε ευχαριστώ κορίτσι μου και συ σύντομα όπως είπαμε με ένα γλυκό φαφούτικο χαμόγελο στην αγκαλίτσα σου. Μη μασάς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπαινω κι εγω στην κουβεντουλα σας, τα ιδια περναω κι εγω. Αυτο το "Αντε και του χρονου διπλη" με εχει κουρασει... και για να πω την αληθεια περισσοτερο με εχει κουρασει η καχυποψια των γνωστων και οι μπιχτες και η δηθεν παρηγορια παρα οι δυσκολιες που εχουμε περασει(που δεν ειναι και λιγες).

Σχετικα με την επιθυμια μου για παιδι ειναι πολυ μεγαλη αναγκη και ποθος. Μετα την τελευταια μου ατυχια (εξωμητρια κυηση) μου περασαν απο το μυαλο διαφορα,"γιατι σε μενα? δεν αντεχω αλλο, θα τα παρατησω, δεν εχω αλλη δυναμη μεσα μου και αλλα τετοια". Τελικα ομως κατεληξα οτι στην ζωη αξιζει να πολεμας και να ρισκαρεις τα παντα για να πετυχεις τα ονειρα σου γιατι αλλιως δεν εχει αξια να ζεις. Τι να την κανω μια ζωη μεσα σε μια γυαλα, μεσα απο την ασφαλεια του καναπε? Εχει καποιο νοημα?

Κοριτσια στα οπλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου όχι απλώς στα όπλα.... Στα χαρακώματα!!! Και αν χρειάζεστε και βοήθεια οι παλιοσειρές που έφαγαν τα χαστούκια με το τσουβάλι είναι εδώ στην πρώτη γραμμή να βοηθήσουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ αντε αμα δεν ερχετε λες δεν στεναχωριεσαι κ πολυ....εμενα που χρειαστηκε να κανω κ διακοπη στην 22 κ ολοι καναν τους γιατρους μετα....δεν φτανει που ειχα τον πονο μου ελεγαν, αυτο φταει, εκεινο .....τρελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

κοριτσια κ αντε αμα δεν ερχετε λες δεν στεναχωριεσαι κ πολυ....εμενα που χρειαστηκε να κανω κ διακοπη στην 22 κ ολοι καναν τους γιατρους μετα....δεν φτανει που ειχα τον πονο μου ελεγαν, αυτο φταει, εκεινο .....τρελα

καλα ασε.....απο "οικογενειακους γιατρους" αλλο τιποτα!!!Εχουν επιστημονικη αποψη για ολα!!!!!Μονο στα κρεβατια μας δεν ανεβαινουν για να μας δειξουν τον τροπο! :woohoo:

Ρε λες τοσο καιρο να μην το κανουμε σωστα γι αυτο κ δεν εχουμε αποτελεσματα????? :blink::blink:

Ζαχααααααααααααααααα ρε μηπως κανουμε κατι λαθος on bed?????????????

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

ραφαέλ έγραψε:

καλα ασε.....απο "οικογενειακους γιατρους" αλλο τιποτα!!!Εχουν επιστημονικη αποψη για ολα!!!!!Μονο στα κρεβατια μας δεν ανεβαινουν για να μας δειξουν τον τροπο! :woohoo:

Ρε λες τοσο καιρο να μην το κανουμε σωστα γι αυτο κ δεν εχουμε αποτελεσματα????? :blink::blink:

Ζαχααααααααααααααααα ρε μηπως κανουμε κατι λαθος on bed?????????????

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P[/quote:cvmr047v]

ΜΩΡ λες????

να σου πω ρε παιδι εγω τι κανω: ξαπλωνω εγω δεξια ο καλος μουαριστερα

και μετα περιμενω την ΓΚΑΣΤΡΩΣΚΟΝΗ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ απο το αλλο ποστ...καλα δνε το κανω???? κανω κατι λαθος?

πειτε μου

οχι πειτε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ΜΩΡ λες????

να σου πω ρε παιδι εγω τι κανω: ξαπλωνω εγω δεξια ο καλος μουαριστερα

και μετα περιμενω την ΓΚΑΣΤΡΩΣΚΟΝΗ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ απο το αλλο ποστ...καλα δνε το κανω???? κανω κατι λαθος?

πειτε μου

οχι πειτε μου

Σοβαρα μιλας???????????????Λαθος το κανετε!!!!

Αφου ειναι ξεκαθαροι οι τροποι

1.τα παιδια τα φερνει ο πελαργος (αρα περιμενεις στο μπαλκονι)

2.τα παιδια γινονται αν κοιμομαστε μαζι (οχι εμεις οι 2 Ζαχα, η καθε μια με τον αντρα της) :P:P:P:P:P

Μαλλον υπαρχουν κ αλλοι τροποι κ δεν τους ξερουμε!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

zaxarenia έγραψε:

Σοβαρα μιλας???????????????Λαθος το κανετε!!!!

Αφου ειναι ξεκαθαροι οι τροποι

1.τα παιδια τα φερνει ο πελαργος (αρα περιμενεις στο μπαλκονι)

2.τα παιδια γινονται αν κοιμομαστε μαζι (οχι εμεις οι 2 Ζαχα, η καθε μια με τον αντρα της) :P:P:P:P:P

Μαλλον υπαρχουν κ αλλοι τροποι κ δεν τους ξερουμε!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:i514cfmk]

:laugh:

στο μπαλκοοοοοονιιιιιιιι??????? περιμενα στον φωταγωγο η μαλακω~!

με τον αντρα μου εχω θεμα ΚΟΙΜΑΤΑΙ παντα πρωτος...αρα για αυτο δεν ακομα??/

φτουυυυυυυυυ

:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από εμένα.

Καλό είναι όποιος γίνεται γονιός να είναι πλήρως συνειδητοποιημένος γιατί οι ευθύνες είναι πολλές, η κούραση μεγάλη, άσχετα αν η χαρά είναι ακόμη μεγαλύτερη.

Θα έλεγα να καθήσεις να ηρεμήσεις και να ψάξεις μέσα σου αν πραγματικά θέλεις να κάνεις ένα παιδί ή απλά μπήκες σε αυτή τη διαδικασία εξαιτίας των γύρω. Αν πραγματικά ισχύει το δεύτερο τότε σταμάτα τις προσπάθειες, κάστε να χαρείς τη ζωή με τον αντρα σου και αν ξανακούσεις τίποτα από τρίτους για το θέμα, απλά βούλωσέ τους το στόμα με μια αποστομωτική απάντηση.

Πάντως η μητρότητα είναι το ωραιότερο συναίσθημα και η μεγαλύτερη ολοκλήρωση για μια γυναίκα, αρκεί να το θέλει συνειδητά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki έγραψε:

καλησπέρα και από εμένα.

Καλό είναι όποιος γίνεται γονιός να είναι πλήρως συνειδητοποιημένος γιατί οι ευθύνες είναι πολλές, η κούραση μεγάλη, άσχετα αν η χαρά είναι ακόμη μεγαλύτερη.

Θα έλεγα να καθήσεις να ηρεμήσεις και να ψάξεις μέσα σου αν πραγματικά θέλεις να κάνεις ένα παιδί ή απλά μπήκες σε αυτή τη διαδικασία εξαιτίας των γύρω. Αν πραγματικά ισχύει το δεύτερο τότε σταμάτα τις προσπάθειες, κάστε να χαρείς τη ζωή με τον αντρα σου και αν ξανακούσεις τίποτα από τρίτους για το θέμα, απλά βούλωσέ τους το στόμα με μια αποστομωτική απάντηση.

Πάντως η μητρότητα είναι το ωραιότερο συναίσθημα και η μεγαλύτερη ολοκλήρωση για μια γυναίκα, αρκεί να το θέλει συνειδητά.

Συμφωνω και επαυξάνω....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wannabemom έγραψε:

Lilaki έγραψε:

Συμφωνω και επαυξάνω....![/quote:3om815mm]

Καταρχην να ξεκαθαρισω οτι θελουμε να κανουμε παιδακι πολυ συνειδητα μαλιστα!Θα ηταν χαζο και ανευθυνο εκ μερους μας να "πεταμε" τα λεφτα μας σε κεντρα εξωσωματικης κ εξετασεις κ να χαλαμε την ψυχουλα μας καθε μηνα, μονο κ μονο για να αποδειξουμε στους γυρω μας οτι μπορουμε!Τα ερωτηματα τα εθεσα σκεπτομενη οτι για να αργει ισως καποιος μας <στελνει μηνυμα>!

copy-paste απο την προηγουμενη σελιδα ;);):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolipaki.... οι περιπτωσεις μας ειναι ο-λο-ι-διες!!!!

ιδιο πατρον;;;;; διαβαζω αυτα που γραφετε κοριτσια και συμφωνω με ολες σας.Το ποστ που κανατε ειναι κατι που ολες το εχουμε βιωσει με καποιο τροπο.Η δικη μας περιπτωση ειναι πανομοιοτυπη!!με το συζυγο παντρεμενοι 5 χρονια...τα 4 δεν ηθελα με τπτ παιδι! φοβομουν, δεν ηθελα ευθυνες κλπ, φυλαγομασαν δε το συζητω!!!αααχ που να ξερα η καψερη!!! και τσουπ το αγχος ...πειτε οτι χτυπησε το βιολογικο ρολοι(δεν ειμαι και μπεμπεκα !!!κλεινω τα 36 σε 3 μερες...), πειτε οτι ηρθε η ωρα μου και θελω παιδακι , πειτε πειτε πειτε...και να το σπερμοδιαγραμμα,,,σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια... και να το αγχος πως θα καταφερουμε να κανουμε ενα μπεμπακι, να τα νευρα απο τη πλευρα μου λες και ηθελε ο αντρουλης μου να το παθει..και να ο θυμος και τα νευρα που ολοι οι αλλοι το εχουν τοσο απλο...και τωρα στο δρομο για εξωσωματικες και σπερματεγχυσεις.... ο Θεος ειναι απο πανω στανταρ και γελαει....γελαει με τη αφελεια μου που τοοοσα χρονια φυλαγομουν... γελαει που νομιζα οτι τοσο απλα θα ερθει και σε μενα...δε ξερω αν ειμαι προορισμενη για να κανω παιδι και αυτο το "μηνυμα" λολιποπ το χω σκεφτει...δε ξερω αν ειναι ο εγωισμος μου που θιχτηκε ή οντως η αναγκη μου για παιδι...ισως συμβιβαστω στην ιδεα οτι αν ειναι να ρθει θα ρθει...τι να πω...παντως κουραγιο σε ολες μας..ξερω ομως οτι τη μερα που θα κανω ενα τεστ καιθα βγει θετικο..το ξερω οτι θα παρω τη μεγαλυτερη χαρα της ζωης μου...ειμαι σιγουρη γι αυτο!!

πολυ πολυ καλη μας επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα :)

KARKINAKI μου κ ολες οσες μπηκατε στον κοπο να απαντησετε.......

Ανοιξα αυτο το post για να δω αν οι σκεψεις που κανω ειναι νορμαλ....αν τις κανουν κ αλλες κοπελες που βρισκονται στην ιδια φαση με εμενα!

Γιατι με 1-2 ατομα που το εχω συζητησει και τους εχω θεσει τους προβληματισμους μου,οι απαντησεις τους,ηταν οτι ειμαι υπερβολικη κ οτι τα λεω επειδη ειμαι απογοητευμενη! :dry: (ε ναι,αν πληρωνεις τα μαλλια της κεφαλης σου,ζησεις με μια μονιμη αγωνια κ περνεις αρνητικες χοριακες απογοητευεσαι οσο να ναι...)

Σιγουρα αν ειχα 1 παιδακι κ ειχε ερθει ευκολα ή αν ημουν αδεσμευτη-ανυπαντρη δεν θα τα σκεφτομουν αυτα!!! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop εγω δεν προσπαθω πολυ καιρο αλλα οσο να ναι το αγχος υπαρχει... και τα σχολια, οι ερωτησεις, ολα βροχη.. και επειδη εγω ειμαι πολυ διακριτικη - δε ρωτω ουτε καν φιλες μου που ειναι παντρεμενες ενα και δυο χρονια - οταν με ρωτανε μπορει να μην το δειχνω αλλα στενοχωριεμαι για αυτη τη συμπεριφορα του κοσμου. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι δε μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο, αναλογα με την ανατροφη που εχει ο καθενας. Λεω κι εγω διαφορα, δε θελουμε ακομα η ειμαστε μικροι ακομα και διαφορα (αν και πριν το γαμο ημουν ενθουσιασμενη και ελεγα το συντομοτερο...). Αυτο που με εκνευριζει ειναι το οτι αναγκαζομαστε να δινουμε λογαριασμο στον καθενα απ αυτους που δειχνουν οτι "ενδιαφερονται".. Απο κει και περα διερωτομαι κι εγω αν θα εμπαινα στη διαδικασια να δοκιμαζω χρονια με μεθοδους διαφορες, οχι για τα χρηματα, αλλα για ολη τη ψυχολογικη δοκιμασια που υποβαλλεται ο εαυτος μας απο τη στιγμη που υπαρχουν τοσα παιδακια που ψαχνουν μια οικογενεια.. Δε λεω οτι η υιοθεσια ειναι ο,τι πιο ευκολο ουτε θελω να ακουστω καπως στα κοριτσια που προσπαθουν, εξαλλου λεω οτι απλα αυτο με προβληματιζει, δε ξερω ουτε εγω η ιδια τι θα κανω η τι θα εκανα.. Νομιζω λογικο ειναι να περνανε χιλιες σκεψεις απο το μυαλο μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...kala ...εξω απ το χορο 1000 τραγουδια λεγονται!!! οσοι ειναι απεξω απ το χορο οκ το παιζουν και ψυχολογοι και ναι εισαι υπερβολικη κλπ....αν παιρνουσαν την ιδια φαση θα σου πω εγω τί θα ελεγαν στους εαυτους τους.... :( :( :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω Karkinaki

εξαλλου στον ξενο κ...λο 100 ξυλιες δεν ειναι πολλες!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ολοι εχουν αποψη γιατι η γνωμη ειναι τσαμπα κ την λενε ολοι χωρις να εχουν γνωσεις κ το χειροτερο.....χωρις να σκεφτουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia oles mas tha fejei koritsia na eimaste esiodojes kai to ti exei perasei h kathe mia apo mas h cuxoula mas to jerei.euxome oles mas suntoma na niosoume auth thn uperth xara kai sth kilitsa mas na futrosei to diko mas sporaki to euxome mesa apo thn cuxh mou pragmatika gia oles ths kopeles pou prospathoume.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...