Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

τα παιδιά που γεννιούνται τέλη καλοκαιριού με αρχές φθινοπώρου είναι σχετικά ψηλότερα και έχουν πιο γερά οστά από εκείνα που γεννιούνται τον χειμώνα ή την άνοιξη.

αλλο τι θα μας πουν;;αντε θα κανουμε ψηλα μωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

vaster έγραψε:

απαπααααα τι μελανιασμενο μωρο ???ρε κοριτσια πως τα παρουσιαζουν τοοοοοσο ανωδυνα και γρηγορα..και πανευκολα!!Αν ειναι ετσι..εμεις γιατι ανησυχουμε τοοοοσο?

Καλλεεεεε?αυτο ουτε που εκλαψεεε????!!!μετα απο 2 λεπτα?θα μας τρελανουν! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

τι φωτογραφησες;; :huh:[/quote:2ys454g6]

:P:P:P:P:P:P:P

χαχαχα..θελαω κι εγωωωωωω!!!μου αρεσει που οι δικοι μου κοροιδευανε οταν το φτιχνανε..οτι θα ειναι κολυμπηθρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

Γιούλη μου, εγώ μόνο ένα προδέρμ έχω πάρει που είναι για σώμα και... μαλλιά (χαχαχ) και μου έδωσαν κι ένα στα Mothercare με μπόλικη ενυδατική κρέμα μέσα που γράφει ότι το έχουν δοκιμάσει μαίες και τέτοια (ελπίζω όχι πάνω τους) :dry: Για το άλλο, ένα σωρό προϊόντα υπάρχουν και στο σούπερ μάρκετ και στο φαρμακείο. Η Αναστασία μας έγραψε ένα στη λίστα της.

Κορίτσια η μικρή με τρέλανε το βράδυ. Μέχρι τώρα ανησυχούσα γιατί δεν την καταλάβαινα, αλλά όπως αποδείχθηκε μάλλον απλώς κοιμάμαι σαν το βόδι... Τι μάνα θα γίνω; Όλες ξυπνάτε εκτός από μένα. Αν κλαίει και δεν το ακούσω; :S[/quote:32sj9msb]

Μην ανησυχείς. Κια εγώ βοδάκι είμαι στον Ύπνο. Μπορεί να δίνει ρεσιτάλ αλλά εγώ η γουρούνα τρελλούς ύπνους :woohoo: :blush::blush:

Χαζούλα μόλις γεννηθεί και κιχ να κάνει θα το καταλαβαίνεις. Τουλάχιστον έτσι λένε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο νερο πραγματι και αλλα βιντεο που εχω δει,ειναι πραγματικα πολυ χαλαρα!!!ενταξει μωρε και η γεννα δεν ειναι και τοσο τραγικη..εγω θυμαμαι πως παρολο την κωλοπροκληση,που ποναει περισσοτερο οπως μου πε και ο γιατρος,αντεχα τους πονους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια :blush:

Κατερινάκι, να πας να γεννήσεις στην πισίνα τους :P

χαχαχα..βαλε μου ιδεες τωρα!ολη μερα πλατσουριζουν τα πιτσιρικια!ολο βουτιες και πλαφ και πλουφ τα νερα!!!θα σκασω..τι με επιασε ξαφνικα?εδω και ενα μηνα την εχουν..και δεν ειχα δωσει σημασια!απο τοτε που λεγαμε με τα κοριτσια για πλαστικη πισινα στη βεραντα..μου εχει κατσει..η πισινα των απεναντι!

αα μου φαινεται θα παω να παρω την τρισδιαστατη πισινα του PRAKTIKER

kai θα τη βαλω στη ταρατσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Girls ..μου τη βαρεσε τωρα..παω πλατεια να ξεσκασω λιγο..να δω και μια συναδελφο να της δωσω τα χαρτια του ΙΚΑ να τα παει στη δουλεια!θα παω μεχρι και το HONDO..να χαζεψω..σνιφ σνιφ :huh::huh:

Για να δουμε θα εχει λεωφορειο?η θα κατεβω με ΤΑΧΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Λες ε; Μπέλλα :kiss:

Αγχώθηκα γαμώτο. Σε ένα μήνα γεννάμε καλώς εχόντων των πραγμάτων. Κάθομαι και σπίτι τώρα κι έχω χρόνο να σκεφτώ ό,τι μαλακία θες.

αυτο ειναι το κακο...

κι εγω εναμιση μηνα που ειμαι τωρα στο σπιτι ολο μ@λ@κιες σκεφτομαι!!!

τελικα η κλεισουρα μας κανει πολυ κακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια :blush:

Κατερινάκι, να πας να γεννήσεις στην πισίνα τους :P

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

πολυ καλη ιδεα!!!!!

και συμφωνα με τα σχετικα βιντεο δεν θα τους χρειαστεις για πολυ...

2-3 λεπτα :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

kuo28 έγραψε:

αυτο ειναι το κακο...

κι εγω εναμιση μηνα που ειμαι τωρα στο σπιτι ολο μ@λ@κιες σκεφτομαι!!!

τελικα η κλεισουρα μας κανει πολυ κακο!![/quote:19ocgbf5]

σκεψου εγω που ειμαι απο 11 Ιανουαριου μεσα στο σπιτι!Γιαυτο το σκαω οποτε μπορω...αλλιως..θα με ψαχνατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmnera egkuoules mou!!!

elpizw na eiste oles kala!!!egw eixa ena kefi shmera..kai mou to xalase mia malako pou phge na pesei me to amaksi ths panw sto diko mou..kala den kseroun na odhgane?h apaisia me katatromakse!

aggelikh mou mhn se agxwnei auto me to varos panta uparxei kapoio sfalma stis metrhseis..einai minion h kouklitsa sou!!!!den xairesai???

vasoula euxarista ta neakia sou!!!

kuo mou :D :D exei skasila edw autes tis meres..otan leme skasila omws ennooume 25 va8mous.alla gia ta dedomena ths Souhdias einai polu zesta(o tonos sto a):D :D :D :D :D :D auth h lista einai gia olo ton xrono :D :D :D :D

den 8umamai poia kopela anefere gia to doppler alla mhn as mhn agxwnetai giati to doppler ginetai apo thn 31 ws kai thn 36-37 evdomada.egw ekana ena sthn 31+5 kai 8a kanw allo ena sthn 36+kati.opote mhn agxwnesai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina mou ax mas anapses fwties twra me thn pisina :P :P

kuo mou egw gia to sth8os phra ths pregnaderm thn nipple cream.mou fainetai polu kalh.thn xrhsimopoiw apo ton 4o mhna.

gia thn karamelitsa mou exw parei ths natusan.den kserw an uparxei ekei auth h marka.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia ti kanete?xerwme pou eistai oles kala!!!prolava va diavasw liga pragmatakia an kai exete anoixei 2 themata apo to 9 exw na mpw kai ayto giati exw kolisei sto you tube me ta epeidodeia tou(xilies kai mia nyxtes)trelo kolima...

loipon diavasa oti milagate gia strwmatakia emeis peirame tis gorgonitsas mas to cocolatex einai apo tin mia meria kokofoinikas kai apo tin alli kokofoinikas kai latex...

peirame epeideis apofaseis gia to dwmatio mas logo toy oti to spiti mas einai mmikro tha exoume gia kanena xrono to polu to idio dwmatio me tin gorgonitsa..opote kai vgalame tin krevatokamara mas peirame kanape kravati anagastika kai perimenoume na erthei i koounia tha vapsw kai ton toixo pou tha einai i kounia portokali kai tha kollisw aytokolita otan to etoimasoume tha sas valw foto...kai to kalytero gia to telos..

feygw tin pempti gia thessaloniki epeiteloys na xeskasw ligaki.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες.. Μπήκα για λίγο να σας πω ένα γειά γιατί σήμερα πήγα το αυτοκίνητο για λάδια και φίλτρα και σε κανά 20λεπτο θα πάω να το πάρω... βλέπω όλες μια χαρά είστε...για τα θεματάκια που μιλάτε δεν γνωρίζω γιαυτό και δεν συμμετέχω..μην νομίζετε ότι αδιαφορώ...

Κατρίνα μου βουρ στην πισίνα του γείτονα...μη μασάς!! :P

an-n μου με προσοχή στο δρόμο καλή μου γιατί κυκλοφορούν κάτι "οδηγάρες" άλλο πράγμα..

Αγγελική μου μιά χαρά είναι το μωράκι σου...εμένα η ξαδέρφη μου και τα 2 της τα παιδιά τα γέννησε σε 5 λεπτά γιατί ήταν μικρούτσικα και δεν κατάλαβε τίποτα.. και συνήθως τα μωρά που γεννιούνται πιο μικρά ξεπετάγονται πολύ πιο γρήγορα... όσο για τον άντρα σου που φεύγει... σε καταλαβαίνω γιατί και ο δικός μου θα λείπει για 3 μήνες.. θα παρηγορούμε η μιά την άλλη αν και εσύ θα έχεις την καλύτερη παρέα σε λίγο καιρό ;)

kuo μου, κοπέλα μου το ξέρω όταν είσαι στο σπίτι όλη μέρα κλεισμένη το μυαλό τρέχει..αλλά προσπάθησε να μην σκέφτεσαι πράγματα που σε αγχώνουν...διάβασε κανά βιβλίο..δες καμιά ταινία...αλλά μην σκέφτεσαι... :)

Αν ξέχασα κάποια (που σίγουρα ξέχασα, αλλά με τέτοια αργή σύνδεση που σέρνεται κυριολεκτικά μέχρι να διαβάσω το επόμενο ξεχνάω τα προηγούμενα) sorry

Να έχετε μια πολύ ωραία μέρα τα λέμε το βραδάκι πάλι φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

Σημερά μπορώ να πώ ότι ευχαριστήθηκα ύπνο...σηκώθηκα μόνο 1 φορά για πιπι κ αποκοιμήθηκα αμέσως πάλι(συνήθως ήθελα 1-1.30 ώρα) και τελικά ξύπνησα στις 12.30..... :):)

Κατρινάκι μου δεν πειράζει για χθες,κι εγώ το έκλεισα μετά από λίγο.Αφού όλα καλά κ τζάμπα ανησύχησα...έπαθα κρίση όμως μιλάμε!

Ντοπλερ έχουμε στις 12 Ιουλίου,θα είμαι 33 εβδ.

Λέω να πάω για μπανάκι σήμερα,ο καιρός φαίνεται να έφτιαξε...

Για να δώ,σήμερα δεν αλλάζει και το τικεράκι μου,στις 31+1???

Μπαίνω στον 8οοοο......!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες... Τι κάνετε? Εγώ μόλις μπήκα σπίτι κ είπα να σας γράψω. Πω πωωωω ζέστη που έχει έξω... μιας κ ο σύζυγος είχε ρεπό σήμερα είπαμε να κατέβουμε μαζί για κάτι δουλίτσες στον Πειραιά! Πάω να ετοιμάσω το φαγητό (να το αποτελειώσω μάλλον) και επανέρχομαι για κουβεντούλα.Να διαβάσω κ ότι έχετε γράψει.

Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
    • Εγώ μόνο φυλλικό οξύ και D3 που έχω χαμηλη. Στην κόρη μου πιο αργά πήρα b comblex και ασβέστιο. Οι υπόλοιπες εξετάσεις μου είναι μια χαρά οπότε προς ώρας μόνο αυτά τα δύο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...