Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

καλημερούδια!!κοριτσάκια μου εχθές είχα χάλια βράδυ...δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τπτ..ξύπνησα στις 3 η ώρα και μέχρι τις 6 ήμυν ξύπνια και προσπαθούσα να ξανακοιμηθώ..και είχα και τον μπέμπη να κλωτσάει όλη την ώρα..τελικά στις 6 κοιμήθηκα και 7.15 ξύπνησα για τα καλά...

Αναστασία ου είδες που τελικά δεν ήταν τπτ;;;είδες και τη ζουζού σου τυχερούλα!!

το είδα και εγώ το ντοκιμαντέρ στον σκαι!!τρελαίνομαι για τπέτοιου είδους ντοκιμαντέρ..και βλέπω και το Birth stories όταν με αφήνει ο ανρτρούλης μου γιατί τα βαριέέται ο κακομοίρης...να φανταστείτε εγώ έβλεπα τέτοια ντοκιμαντέρ και πριν μείνω έγκυος!!!χαχαχαχα

Κατρινάκι και Μπέλλα μου με το καλό σήμερα να δείτε τα νινάκια σας στο ντόπλερ!!θα περιμένουμε φυσικά νέα μόλις επιστρέψετε!!!

αυτά προς το παρόν..πάω να κάνω καμιά δουλειά γιατί ούτως ή αλλως δεν βλέπω να είναι καμιά άλλη ξύπνια τέτοια ώρα, και θα τα πούμε μετά!!φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα σας!

Και εμένα ο βραδινός ύπνος μου δεν ήταν και ο καλύτερος.......

.....δεν φτάνει που όλη μέρα κοιμήθηκε 20 λεπτά η μικρή το βράδυ για άγνωστο λόγω ξυπνούσε κλαίγοντας :angry:

τώρα νιώθω τα μάτια μου βαριά.

Ευτυχώς σήμερα ο αντρούλης μου θα έρθει νωρίς! :silly:

Εχθές μετά από όλη μας την συζήτηση το πιο κοντινό σε γλυκό που είχα στο σπίτι ήταν η μερέντα την οποία και τσάκισα! Και ο άντρας μου μετά έφερε ένα καρπούζι σκέτη γλύκα και παραδόξος με τόσο που έφαγα δεν την έβγαλα στην τουαλέτα :blink:

Κατρίνα μου όλο αυτό με την αιμοληψία μου φάνηκε εφιαλτικό.....αν είμουν εγώ με τόσα απανωτά τρυπήματα θα την είχα ρίξει την λιποθυμία μου και θα με μαζεύαν :blush:

Αναστασία μια χαρά το κοριτσάκι σου, καλέ έχει βολευτεί εκεί μέσα μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές και με το καλό να δείτε τα μωράκια σας Κατερίνα και Μπέλλα. Κατερινάκι, και οι μανούλες Ιουλίου έλεγαν το ίδιο για τα μωράκια που δεν τα βλέπουν καλά. Κι εγώ είχα ψιλοστραβώσει τις τελευταίες φορές, αλλά σκεφτείτε ότι "φταίει" και το ότι έχουν μεγαλώσει τόσο που δεν φαίνονται πια στην οθόνη καλά. Μέχρι πριν από κάτι μήνες βλέπαμε ολόκληρο μωράκι. Μικροσκοπικό αλλά μωράκι. Τώρα πια μόνο... κομμάτι κομμάτι μπορούμε να τα δούμε και λογικά και στο doppler σήμερα δεν θα το δεις πολύ καλύτερα! Η επόμενη αληθινή εμφάνιση θα είναι... live B)B) Καμπύλη πότε περιμένεις αποτελέσματα; Γιατί τόση ταλαιπωρία γμτ; :dry:

Θέη μου τουλάχιστον απόψε θα κοιμηθείς του καλού καιρού! Είναι μια παρήγορη σκέψη μετά από άγρυπνες νύχτες ;)

Κατάλαβα ποιο είναι το Birth Stories. Το έχω πετύχει μερικές φορές. Ωραίο!

EDIT: Καλημέρα Μαρία! Τι έπαθε βρε η μικρή σου; :(

Mereeeeenda σλουρπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΜΟΥ,ΠΑΛΙ ΔΙΑΒΑΖΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑ.

ΑΣ ΣΑΣ ΠΩ ΟΣΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΥΧΙΑ ΑΝ ΘΕΣ ΔΕΣ ΛΟΙΣ BIOSCULPTURE ΝOMIZΩ EXEI SIGHT ΕΙΝΑΙ ΑΥΤH ΠΟΥ ΠΑΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΒΙΛΟΓΙΚΟ.

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΙΔΕΕΣ.

ΧΤΕΣ ΕΙΔΑ ΣΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΓΕΝΝΕΣ 2ΔΥΜΑ 3ΔΥΜΑ 4ΔΥΜΑ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΑΧ ΤΙ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΑΝ ΜΕ ΠΑΙΝΕ ΤΕΤΟΙΟ ΚΛΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΗΝΗΣΗ ΛΕΩ ΘΑ ΣΠΑΡΑΞΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΩ.

ΕΓΩ ΓΙΑ ΓΑΙΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΗΣ 15 ΙΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑΣ ΣΑΣ ΠΩ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.

ΑΧ ΚΑΤΡΙΝΑΚΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕΣ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΚ?

ΕΓΩ ΙΟΥΛΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ML.

AN KAI ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80 ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΑΝΤΙ 130 ΕΔΕΙΞΕ 139.ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ??

ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΣ 30 ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΚΑΙ ΠΕΤΑΩ ΗΔΗ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μάγδα! Καμπύλη κι εμένα για τη μεγάλη με είχε στείλει κι όταν τον ρώτησα γιατί -αφού κάθε φορά ήταν γύρω στο 70-75 στις αίματος- μου εξήγησε ότι η καμπύλη είναι πολύ πιο αξιόπιστη γιατί παρακολουθεί πώς αντιδρά το "σύστημα" στη γλυκόζη :unsure:

Άντε κοριτσάκια, η μία μετά την άλλη να κάτσουμε να ξεκουραστούμε και να ετοιμαστούμε για τα μπεμπάκια μας :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΕΝΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΧΤΕΣ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.

ΑΠΛΑ ΘΑ ΒΑΡΕΘΩ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΧΤΕΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΡΙΞΕ ΚΑΡΕΚΛΟΠΟΔΑΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ..

ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΦΡΙΧΤΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ!!!ΣΕΙΣΜΟΥΣ ΠΛΗΜΥΡΕΣ ΜΠΛΙΑΧ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΕΣΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.

ΜΗ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ :S

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΑΛΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες... τι κάνετε? έχω ξυπνήσει απ τις 5 (πάλι σήμερα) προσπαθω ν ασχοληθώ με τα νύχια μου σήμερα(χχχ) το αποτέλεσμα δεν ξέρω τι θα είναι.Αν είναι χάλια θα φωνάξω τη κολλητή μου που κάνει αυτή τη δουλειά...αααα το απόγευμα φεύγω κ για ΣΚ.Επιτέλους μετά από πολύ καιρό να ξεσκάσω λιγάκι.Πάω στο άλλο μου σπίτι στην Πάτρα όπου είναι κ οι γονείς μου.Έχουμε να κάνουμε κ δουλίτσες με το σύζυγο,γιατί το σπίτι χρειάζεται συντήρηση (η μαμά μου δεν μπορεί να κάνει τα πάντα έχει κ το δικό της κ τη δουλειά της). Οπότε στις αρχές Ιουλίου που θα κατέβω για καμιά βδομάδα + να μην έχω να κάνω δουλίτσες... ( ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Αχχχχχ.... πάλι θα με καταστρέψετε με τη συζήτηση για τα γλυκά :S . Εγώ λιγουρεύομαι παγωτίνια από το papagalino ή καμιά τούρτα από το fresh.... γιάμι γιάμι... Βέβαια, τώρα που το σκέφτομαι όλα θα τα έτρωγα :blink:

kuo, τελευταία μέρα δουλειάς :woohoo: . Δεν είναι τέλεια αίσθηση??? Λες και εσύ για Λητώ ε??? Το μόνο που σκέφτομαι ότι τα οικονομικά τρίκλινα του Μητέρα ίσως να είναι πιο ευρύχωρα αφού πριν ήταν τετράκλινα... Το Λητώ είναι πιο ακριβό στα τρίκλινα... και στο δίκλινο έχει ελάχιστη διαφορά. Εσύ στο Μητέρα σε τρίκλινο, δίκλινο ή μονόκλινο θα πας??? Βαριέμαι να τρέχω να βλέπω δωμάτια, αλλά έχεις δίκαιο ότι θα ήταν καλή ιδέα!!

Εμένα η τυπική μου άδεια αρχίζει από 8 ή 9 Ιουλίου νομίζω. Giouli, επειδή έχουμε την ίδια ΠΗΤ, πότε αρχίζει η δική σου για να αρχίσω να χαίρομαι???

Vassiliki, είχα αγοράσει τη μία φορά 75 και την άλλη 100γρ. γλυκόζης και ήταν όντως μεγάλη ποσότητα. Απορούσα πώς θα καταφέρω να την πιώ (τελικά τα κατάφερα!!!)

Καλημέρα!!! :laugh: :laugh:

Διαβάζω τα νέα σας πριν μπω και γράψω τα δικά μου.

Σουπίτσα μου κανονικά τότε είναι να βγούμε σε άδεια. Μέτρα 56 μέρες ανάποδα από τις 2 Σεπτεμβρίου. Ζήτησα από τον γιατρό μου να με βάλει ψεύτικη ΠΗΤ (12 Σεπτεμβρίου) και με αυτήν θα πάω στον γιατρό του ΙΚΑ. Εγώ αν πάνε όλα καλά σε άδεια βγαίνω γύρω στις 18 Ιουλίου αλλά θα δουλέψω "μαύρα" μέχρι 31 Ιουλίου. Τι να κάνω αφού με έχουν "εκβιάσει" από την δουλειά. Θα μπω στον μήνα μου και ακόμα θα δουλεύω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

vaster έγραψε:

θα μας κανετε και μια μεταφραση παρακαλω...μιας και μας ανοιξατε την ορεξη??[/quote:3u5p799e]

100γρ μαργαρινη

12 κομματια σοκολατακια after eight(τα εχει στο lidl ειναι με μεντα)

2 αυγα

200γρ ζαχαρι

250γρ αλευρι για ολες τις χρησεις

3κουταλιες της σουπας κακαο

1,5 κουταλακι μπεικιν

και για γλασαρισμα 18 κομματια after eight

20 λεπτα στους 175

λιωνεις το βουτυρο και μεσα τα 12 σοκολατακια,χτυπας αυγα με ζαχαρι να ασπρισουν,ριχνεις μετα το αλευρι με το μπεικιν ανακατευεις και τελευταιο το βουτυρο με την λιωμενη σοκολατα,το ριχνεις στο ταψακι και απο πανω στρωνεις τα σοκολατακια τα 18

συνοδευετε με σαντιγι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Σουπίτσα μου κανονικά τότε είναι να βγούμε σε άδεια. Μέτρα 56 μέρες ανάποδα από τις 2 Σεπτεμβρίου. Ζήτησα από τον γιατρό μου να με βάλει ψεύτικη ΠΗΤ (12 Σεπτεμβρίου) και με αυτήν θα πάω στον γιατρό του ΙΚΑ. Εγώ αν πάνε όλα καλά σε άδεια βγαίνω γύρω στις 18 Ιουλίου αλλά θα δουλέψω "μαύρα" μέχρι 31 Ιουλίου. Τι να κάνω αφού με έχουν "εκβιάσει" από την δουλειά. Θα μπω στον μήνα μου και ακόμα θα δουλεύω :(

Καλημέρααααα!!

Εγώ τελικά φοβήθηκα να μπλέξω με ψεύτικες ΠΗΤ όπως έλεγα στην αρχή γιατί αν έχουν πάνω από 15 μέρες διαφορά η ΠΗΤ που αναγράφεται με την κανονική ημερομηνία τοκετού, τότε έχει διαδικασία...

Καημενούλα, μέχρι 31 θα δουλεύεις? Πώς αντέχεις??? Εγώ να σου πω την αλήθεια είμαι ήδη στα όριά μου. Έχω ακόμα 2 βδομάδες δουλειάς που είμαι πολύ χαλαρά και όλοι οι συνάδελφοι δεν με αφήνουν να κάνω πολλά και πάλι νοιώθω ότι δεν αντέχω άλλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

koritsakia mou phgame kai kaname kardiotokografo!!!

h mpempoula mou einai ugeiestath!eixe kai loksugka to manari mou kai ekei pou evlepes mia omorfh grammoula me mikres diakumanseis tou sfugmou ths sto xarti pou siga siga evgaine apo to mhxanhma ksafnika anupswnotan mia grammh apo to pou8ena..htan to loksugkaki ths!!!agaph mou!!!!!

egw den exw ka8olou suspaseis..tpt leme omws!afou mou eipe h maia:den se vlepw na gennas shmera.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

apla exw xamhlh piesh.auto mou thn kanei olh th douleia!!prepei na pinw polla ugra kai na trww polu alati!!!!!!!!!ma trww..pou paei omws to alati oeo??????eutuxws ta neakia mas einai kala koritsia.polu kourash omws,adunamia kai den exw dia8esh.

vlepw eseis nuxakia ftiaxnete e???

Σούπερ τα νέα σου!! Αχ τι ωραίο πράγμα όταν τα νινάκια μας έχουν λόξυγγα! Εγώ μία φορά τον πέτυχα όλο και όλο. Και εγώ από συσπάσεις ΝΑΔΑ, ΝΙΕΤ, ΤΙΠΟΤΑ!!! Να δούμε πότε.

ΑΝ-Ν δεν υθμάμαι πως ακριβώς σε λένε Αναστασία νομίζω??

¨αντε τυχερούλα μπορείς να τρως όσο αλάτι θες. Εγώ εδώ και κάποιες μέρες το έχω κόψει. Τα πόδια μου γίνοται τεράστια και δυσκολέυομαι το βράδυ και να περπατήσω. Αναγκαστικά το περιόρισα πάρα πολύ. Άντε να δούε αν κάνει καμιά διαφορά.... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!!

επεστρεψα σπιτι.... κοιμαμαι ορθια βεβαια γιατι δεν καλοκοιμηθηκα...

καλα αποτελεσματα σε οσες εχετε σημερα εξετασεις και ντοπλερ<!!!

soupitsa έγραψε:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal έγραψε:

ΒΡΕ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑΚΙΑ ΜΗ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚ.

εγω φακες σημερα θα κανω,εχω καιρο να φαω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Καλημερα!τα νευρα μου πρωι πρωι,με πηραν τηλ και ακυρωσαν το ντομπλερ,1η Ιουλιου τωρα,αμαν...
,

:angry::angry::angry::angry::angry:

Έλα μωρέ σε 5 μερούλες είναι!! Πάλι καλά που σε πήραν τηλέφωνο να σου το πούνε. Φαντλαζεσαι να πήγαινες εκεί... Αλλά γιατί στο ακυρώσανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

Καλημέρααααα!!

Εγώ τελικά φοβήθηκα να μπλέξω με ψεύτικες ΠΗΤ όπως έλεγα στην αρχή γιατί αν έχουν πάνω από 15 μέρες διαφορά η ΠΗΤ που αναγράφεται με την κανονική ημερομηνία τοκετού, τότε έχει διαδικασία...

Καημενούλα, μέχρι 31 θα δουλεύεις? Πώς αντέχεις??? Εγώ να σου πω την αλήθεια είμαι ήδη στα όριά μου. Έχω ακόμα 2 βδομάδες δουλειάς που είμαι πολύ χαλαρά και όλοι οι συνάδελφοι δεν με αφήνουν να κάνω πολλά και πάλι νοιώθω ότι δεν αντέχω άλλο!!!![/quote:26wbzcpg]

Εγώ ξέρω για έναν μήνα διαφορά. Αλλά και πάλι τι μπορεί να γίνει. Απλώς θα δώσει μία ψεύτική αναφορά ο γιατρός της κλινικής ότι γέννησα πρόωρα. Πολλές το κάνουν.

Σχετικά με την δουλειά ακόμα καλά είμαι. Μετά της 16.00 αρχίζω και κουράζομαι. Δουλευώ δυστυχώς αρκετά (8.30 - με 18.00 το νωρίτερο). Έχουν απολύσει την βοηθό μου και ουσιαστικά είμαι μόνη μου. Άστα με την κατάστση έξω στην αγορά δεν μιλάς και πολύ....

Με το καλό να βγεις σε άδεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou!kai go xtes den koimithika kala giati ksaplosa kai arga ..eixame kosmo spiti... :silly: :silly: thn allh paraskeyh stamatao stis 02/07 ...o giatros mou leei 08/09 eno touu ika leei 25/08 kai mou egrapse thn adeia ...tha exo problhma...????sto ika na plhrotho prepei prota na stamathso apo th douleia de mporo pio prin?

kai exo parei mono 6 meres anarotikh tou ika .dikaoume tipota apo ton ergodoth ektos apo thn adeia thn kalokairinh?

kai ena mystiko pou mou eipane ean den exei parei olh thn adeia tou ika otan pas na pareis meta th genna to epidoma tou oaed pou einai kapou triakosia etro (oxi gia to eksamhno) tha paroume gyro sta xilia!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

kai ena mystiko pou mou eipane ean den exei parei olh thn adeia tou ika otan pas na pareis meta th genna to epidoma tou oaed pou einai kapou triakosia etro (oxi gia to eksamhno) tha paroume gyro sta xilia!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ναννά, μπορείς να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα αυτό, γιατί δεν το κατάλαβα! Και μετά την ανακοίνωση της αμοιβής του γιατρού όπου ακούω έξτρα λεφτά με ενδιαφέρει πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

vaster έγραψε:

,

:angry::angry::angry::angry::angry:

Έλα μωρέ σε 5 μερούλες είναι!! Πάλι καλά που σε πήραν τηλέφωνο να σου το πούνε. Φαντλαζεσαι να πήγαινες εκεί... Αλλά γιατί στο ακυρώσανε?[/quote:23a0uvua]

γιατι ο γιατρος που μου κανει τους υπερυχους συνεργαζετε με τον Νικολαιδη,και 2 φορες τον μηνα πηγαινει Αγγλια,προφανως θα φυγει νωριτερα την Παρασκευη και δεν θα μπορεσει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...