Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

Κατρινα έγραψε:

επιτελους ξεκολλησε η μα...ια παλι τοση ωρα εξω με ειχε!!Τι κανετε κοριτσια μου?

Μπελλα θα πας σε γαμο?καλη λυση..και εγω ετσι πηγα το Σαββατο!απλα και χαριτωμενα..εντελως αβαφη και με κλαμμερ!!:woohoo: :woohoo: ποιααα εγω!!!!!!!!αλλα η λαμψη του γιου τα επισκιασε ολα!

Κατερινακι καλα ψωνια!πες μας την εμπειρια σου ???

Αγγελικη τι επαθες καρδια μου..?σε ματιασαμε το πρωι μαλλον!! ;)

ο μπεμπακος ολο τεντωματα και σαν να κουβαριαζεται σημερα

!γεια σου Κατερινακι!10 ιουλιου παντρευετε ο αδερφος του ανδρα μου,ηθελα κατι καλυτερο αλλα αφου δεν βρηκα,τι να κανω;πεδιλα να δω τι θα βαλω ετσι που πρηζονται τα ποδια μου!το απογευμα θα παω να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εγω εβαλα αυτα με το φελο..peep toes!Oλα τα υπολοιπα πεδιλακια μου δεν μου εκαναν!μπορεις να βαλεις και πιο αμπιγιε σαγιοναριτσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpella mou geia sou :woohoo: :woohoo: paraponiara mas :P alla mi me parexigeis UPOFERW me ponaei toso ma toso to rimadi to kefali mou pou de vlepw mprosta moy :blush::S

gia peite re koritsia kana neo

mpella emena ta pedila me lourakia ston astragalo tinoun na mi mou koumponoun :woohoo: toso priximo pia :blush:

kale to link mou kamia alli de to eide ektos apo ti katerina- soupitsa thelw ti gnwmi sas na dw ama sas aresei kai sas ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα δεν πηρες κανενα ντεπον;τα ζουζουνακια λες; ολα ομορφα ειναι!!!εγω πηρα προικα με 70 ευρω!κουνουπιερα,παντα πανωσεντονο κατωσεντονο και μαξιλαροθηκη,αρκουδακια,μια χαρουλα!μαλλον παντοφλιτσα θα περω,γιατι ειχα που ειχα χοντρο αστραγαλο τωρα εγινα ελεφαντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karinaki mou to dwmatiaki me ti panta me vatraxakia lew!!!

exw faei kollima malista einai kai polu oikonomiki :):):)

mpella mou apo pou pires panta??? ta pires se polu kali timi ola mazi :)

kalitera pantoflitsa mi kourasteis kiolas den eimaste kai gia psila papoutsia twra :blink:

egw exw ena gamo telos iouli na dw ti tha foresw pou tha mai sa vareli, ama de gennaw kiolas :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφήστε κορίτσια και εγώ έχω ένα γάμο 25 Ιουλίου, παντρεύετε ένα φιλικό μας ζευγάρι και δεν έχω ιδέα τι θα βάλω???

Από παπούτσι είμαι εντάξει ευτυχώς...στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει ένα καλό χαμηλό πεδιλάκι ασημί με στρασάκια και πολύ με βόλεψε. Τα λουράκια του είναι πολύ χαλαρά και δεν κουράζουν καθόλου. (είχα ήδη πρησμένα πόδια όταν τα πήρα οπότε μου είναι Ok) Θέλει μόνο να πάω να αλλάξω το τακουνάκι γιατί τα έχω λιώσει....για καλό και στις δύο εγκυμοσύνες μου αυτά φοράω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα απο το λητω τα πηρα,προσφορα ηταν,μια χαρα ετσι μπορω να παρω και αλλο σχεδιο αργοτερα!δεν βρηκα κατι καλο απο παντοφλιτσες...θα πρεπει και αυριο να βγω,πως βαριεμαι....Μαρια μου ασε δυσκολευτηκα να βρω ρουχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsiaaaaaaaaaa :) !!!ti kanete???????????simera piga mia voltista sta magazia gia koynia,karotsi.....ayto karotsi pws sas fenetehttp://www.babystar.gr/productsde ... ctid=29590

eine poli oikonomiko!!!!!mazi me to ka8izmataki kai ti tsanda paei peripoy 300$$$$$!!!pite moy ti gnomi sassssssssssssssssssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΟΥΦ 40 ΣΕΛ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ ΚΑΙ ΓΡΑΨΑΤΕ ΑΘΕΟΦΟΒΕΣ.ΛΕΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΚΙ ΟΣΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΑΣΩ.

ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ 50ΜL 0 ΚΑΙ 60 ΕΙΠΕ ΑΧ ΑΡΑ 2 ΤΡΥΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!!

ΤΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΤΟ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ ΖΟΥΜΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΙΩ????

ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΗΡΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΙΚΕΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΟΥΚΛΙΣΤΙΚΟ.ΠΗΡΑ ΜΠΟΡΝΤΟΥΡΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟΙΧΟ ΚΟΡΝΙΖΟΥΛΕΣ ΡΑΦΑΚΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΒΑΨΙΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΔΙΧΡΩΜΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΝΤΟΥΡΑ ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΜΕ.

ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ 30 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ 10 ΚΙΛΑ ΧΙ!ΧΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΠΗΚΑ ΑΙΣΙΟΣ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΤΟ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΦΑΣΙΑ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ΛΕΞΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ...

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ...

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΑΜΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκούλες μου! Πώς είστε; Είπατε κάμποσα πάλι ε :) Κανονίζετε για Πέμπτη; Εγώ δουλεύω δυστυχώς (μέχρι σ/κ, άντε και Δευτέρα με βλέπω, δεν παλεύεται άλλο)...

Αγγελικούλα, ευχαριστώ για τη λίστα. Πράγματι έχει πολλά άκυρα μέσα, αλλά τα βασικά νομίζω τα έχουμε πλέον. Επειδή ρώτησες, θερμαντήρα εγώ δεν πρόκειται να πάρω. Η πάντα με τα βατραχάκια που θέλεις να πάρεις είναι υπέροχη παρεμπιπτόντως!

Ο άντρας είναι από ένα χωριό που λέγεται Νοχιά, στον Κίσσαμο, αλλά έχει σπίτι στα Χανιά. Πολύ όμορφα θα περάσετε :)

Κατρινα έγραψε:

γιατι πρεπει εμεις να ειμαστε παντα τελειες..και να αποδεχομαστε τα παντα που κανουν εκεινοι?

Ελπίζω να είσαι καλύτερα από εκείνη την ώρα και να τα βρήκατε εν τω μεταξύ :kiss: Κι εγώ αναρωτιέμαι κάποιες φορές, αλλά καταλήγω πάντα στο ότι άλλος ο ρόλος ο δικός μας, άλλος ο δικός τους. Όσο κι αν με εκνευρίζει καμια φορά, κακά τα ψέματα, ο ένας από τους δύο πρέπει να κρατάει τις ισορροπίες. Σε κάποια ζευγάρια είναι ο άντρας, σε άλλα η γυναίκα... Προσωπική άποψη πάντα. Αυτά που λέει η Άννα μου "μίλησαν" (πόσο δίκιο έχεις)!

Κατά τ' άλλα είσαι πολύυυ τυχερή που σας έδωσαν όλα αυτά τα πράγματα. Γλίτωσες αρκετά!

Ελπιδάκι, τέλεια πρέπει να περάσατε! Και το καλύτερο ήρθε αμέσως μετά, ε; Καλά, νομίζω πως όλες λίγο-πολύ φάγαμε φρίκες με κάτι που θα μπορούσε να βλάψει τα μωρά μας, αλλά αν ήταν τόσο εύκολο, δεν θα μιλούσαμε τώρα :)

Θέη, την έκανες τελικά :x Με τις υγείες σου :P και καλά αποτελέσματα! Άντε τελείωσε κι αυτό. Από ψώνια δεν έχετε κάνει τίποτα τίποτα; Ψιλοζηλεύω να σου πω την αλήθεια. Είναι φανταστική διαδικασία.

Βασιλική, βάλε φωτό του φωτιστικού! Πώς είναι; Για τα μυρμήγκια πάρε αυτό το σπρέι στο γκρι μπουκάλι. Aroxol πρέπει να 'ναι. Βγάζω το άχτι μου πάνω τους κάθε πρωί. Μετά σκέφτομαι αυτό που λένε "αυτός είναι τόσο καλός που δε θα σκότωνε ούτε μυρμήγκι" και γελάω από μέσα μου σατανικά :evil:

Λιάνα, με το καλό το κοριτσάκι σου :) Έτσι να γίνει λίγο πιο ροζ η λίστα. Κούκλος ο μικρός! Να τον χαίρεσαι!

Βασούλα, πολυτάλαντη :) Τι δημιουργικό αντικείμενο! Και φοβερή τύχη να συμπίπτουν τα γούστα σας και να μπορείς να δημιουργήσεις ελεύθερα για εσάς :)

Μπέλλα, με γεια σας τα μωρουδοπράγματα και καλοφόρετα τα ρουχαλάκια B) Ε τι να βάλεις από κάτω εκτός από πεδιλάκια! Μπορείς να βρεις υπέροχα flat που να πηγαίνουν και να μη σε ζορίζουν!

Ρόζη, το καροτσάκι είναι πολύ πολύ όμορφο! Είναι όμως βολικό; Απ' όσο ξέρω, για άσφαλτο βολεύουν καλύτερα τα τετράροδα, όμως εξαρτάται από τις ανάγκες σας!

Magy, η 50άρα καμπύλη πρέπει να υποφέρεται λογικά. Είναι η μισή ποσότητα γλυκόζης από αυτή που μου είχε δώσει. Ανακάτεψέ τη με αρκετό νερό, ρίξε και λίγο λεμονάκι μέσα αν δεν έχουν πρόβλημα εκεί που θα πας να την κάνεις και θα είσαι κουλ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα: πήραμε τελικά κάποια πραγματάκια. Μια πάντα για την κούνια μας, ριλάξ, στρωματάκι αλλαξιέρας, δυο γυάλινα μπιμπερό που λέγαμε χτες και αποστειρωτή, αυτόν της Avent τελικά αλλά όχι τον πολύ ακριβό που τα κρατάει για 24 ώρες. Πήραμε κι ένα στήριγμα για να βάζεις το μωρό στο μπανιεράκι (έχω παραγγείλει αυτό το Flexibath το πτυσσόμενο). Απίστευτο πόσα πράγματα πρέπει κανείς να έχει και δεν του περνάνε από το μυαλό. Θα μου πείτε γι' αυτό υπάρχουν οι λίστες...

Επίσης, έχοντας τσεκάρει για τα καλά Prenatal, Premaman και Mothercare (και χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση), έχω να πω ότι έχω ερωτευτεί τα τελευταία. Από ποιότητα και εξυπηρέτηση σκίζουν, από τιμές είναι ΟΚ και είναι τα μόνα που έχουν και ασανσέρ και τουαλέτα. Στα Premaman με έστειλαν με βαριά καρδιά σε μια τρύπα που ήταν μόνο για το προσωπικό :angry: και όταν πήγα να πληρώσω έδωσαν προτεραιότητα σε μία που ήρθε μετά από μένα και δεν ήταν έγκυος :angry: Τα Λητώ τι λένε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo μπραβο για τα ψωνια σου!!!!

βρε συ δεν κανει να ψεκαζεις εσυ με το αροξολ!!!!!!!

εγω δεν αφηνω ουτε τους αλλους να ψεκασουν!!

πως θα βαλω τη φωτο του φωτιστικου???

ειμαι λιγο ασχετη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

kuo μπραβο για τα ψωνια σου!!!!

βρε συ δεν κανει να ψεκαζεις εσυ με το αροξολ!!!!!!!

εγω δεν αφηνω ουτε τους αλλους να ψεκασουν!!

πως θα βαλω τη φωτο του φωτιστικου???

ειμαι λιγο ασχετη...

Πρώτα πρέπει να την ανεβάσεις σε κάποιο site (π.χ. photobucket ή flickr). Μετά έρχεσαι εδώ και πας να κάνεις post. Επιλέγεις το εικονίδιο για εισαγωγή εικόνας και κάνεις copy και paste τη διεύθυνση της φωτογραφίας. Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα :blush:

Aroxol τεντώνω το χέρι και ψεκάζω από μακριά. Δεν μπορώ, δεν τα γουστάρω καθόλου :angry: Βάζω κονσέρβα στο γάτο και αμέσως, μα αμέσως, τα βλέπεις να κάνουν γραμμή από το μπαλκόνι :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρόζη, το καροτσάκι είναι πολύ πολύ όμορφο! Είναι όμως βολικό; Απ' όσο ξέρω, για άσφαλτο βολεύουν καλύτερα τα τετράροδα, όμως εξαρτάται από τις ανάγκες σας!

lessssssssssssssssssssssss?????????den maresoyne ta tetraroda.... :(:whistle::S kai egw exw akoysei oti ta 3-roda kai kala mpwrei nai girisoyne me to mwro!alla pezei kati tetio????????????????????????maresi polikai epidi einai oikonomiko den meniazi na to allaxw an to vare8wwwwwwwwww!!!!ma peite moy koritsia pws sas fenete??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μολις γυρισα απο την βολτουλα μου !!!!

εφαγα πολυυυυυυυυυ παγωτακι και κοντευω να σκασω ..αραγε η κοιλια μεχρι που μπορει να φτασει ?????? :dry:

επιτελους κλεισαμε κρεβατακι θα το εχουμε σε ενα μηνα !!!!! επισης πηραμε παντα,παπλωματακι,κουνουπιερα,στρωμα,σελτεδακια,σεντονακια,λαβετες...

σας βαζω επισημα πλεον το κρεβατακι μας!!! τα πλαινα,το παλωματακι,και η παντα ειναι οπως φενεται στην φωτογραφια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi mou to karotsi super ;) kai i timi akoma poio super :woohoo:

vasoula polu m' aresei i kounia sas mou fainete i sketi kounitsa einai omorfoteri apo to proefiviko tis idias seiras ;)

megykal me to kalo aurio i kampili kala apotelesmata kai kalo kouragio :)

kuoula mou kai gw ton ftinotero exw tis avent, ikseres oti o eikositetrawros ama anoixtei xreiazete na ksana aposteirwswis mpimpero :blink: epwmenos de voleuei kai toso, pantos kai o dikos mas mia xara einai ;)

ta premaman ektos apo kaki exipiretisi ti lene genika apo times???

i panta me ta vatraxakia einai apo kei kai kanei mono 32 euro :woohoo: :woohoo: :woohoo:

mazi me ti leuki kounia tou ikea opws einai kai sti foto tha einai super pisteuw gia to dwmatiaki mas sta xania ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

Ρόζη, το καροτσάκι είναι πολύ πολύ όμορφο! Είναι όμως βολικό; Απ' όσο ξέρω, για άσφαλτο βολεύουν καλύτερα τα τετράροδα, όμως εξαρτάται από τις ανάγκες σας!

lessssssssssssssssssssssss?????????den maresoyne ta tetraroda.... :(:whistle::S kai egw exw akoysei oti ta 3-roda kai kala mpwrei nai girisoyne me to mwro!alla pezei kati tetio????????????????????????maresi polikai epidi einai oikonomiko den meniazi na to allaxw an to vare8wwwwwwwwww!!!!ma peite moy koritsia pws sas fenete??????????

Δεν διάβασα το περιεχόμενο αλλά επειδή κι άλλες μανούλες είχαν το ίδιο δίλημμα...

http://answers.yahoo.com/question/index ... 719AASwW2B

http://answers.yahoo.com/question/index ... 202AA47zDe

http://www.bellybelly.com.au/forums/bab ... prams.html

Ρώτα και μανούλες με τρίροδα να δεις! Να γυρίσουν δεν ξέρω, αλλά λίγο κουφό ακούγεται :dry:

Βασούλα με γεια σας! Τέλεια είναι! Πολύ πολύ χαρούμενη :woohoo: Με το καλό να γεμίσει η κουνίτσα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki vale tis fotos sou stin epifania ergasias sou, meta mpes edw pigaine katw katw pou leei eisagwgi eikonas, otan pas na apantiseis ksereis kai tha sou vgalei anazitisi, vres ti klikare ti kai grapse ena mnm panw kai pata apostoli

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου ...

να ρωτησω κατι ασχετο ??????

μπηηηηηηηηπως γνωριζετε ποτε θα βγουν η εκπτωσεις ???

τα mothercare Λογικα δεν θα εχουν κι αυτα εκπτωσεις ????

σας ρωταω επειδη εχω δει πολλα πραγματακια αλλα περιμενω τις εκπτωσεις ..

επισης ...τα λητω εχουν πολυ καλα εξυπηρετηση αλλα οι τιμες τους ειναι up!!!!!!!!! σε σχεση με αλλα πολυκαταστηματα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...