Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

Λιανα κοριτσακι?????αντε..κι αλλο κοριτσακι στη λιστα μας?με το καλο κοπελα μου..!!Τα κοριτσια εχουν αλλη χαρη!

ο μικρος πως το πηρε?

Βασουλα..εισαι τυχερη!Καλημερα!

Θεη μη στεναχωριεσαι..τελειωσες..ολα καλα θα ειναι!εγω καμπυλη εκλεισα Πεμπτη πρωι και Παρασκευη πρωι Ντοπλερ στον ΙΠΠΟΚΤΡΑΤΗ..90 ευρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κατρινα έγραψε:

Λιανα κοριτσακι?????αντε..κι αλλο κοριτσακι στη λιστα μας?με το καλο κοπελα μου..!!Τα κοριτσια εχουν αλλη χαρη!

ο μικρος πως το πηρε?

Βασουλα..εισαι τυχερη!Καλημερα!

Θεη μη στεναχωριεσαι..τελειωσες..ολα καλα θα ειναι!εγω καμπυλη εκλεισα Πεμπτη πρωι και Παρασκευη πρωι Ντοπλερ στον ΙΠΠΟΚΤΡΑΤΗ..90 ευρω!

ΝΑΙ ΝΑΙ κοριτσάκι! Ευχαριστώ, όλες με το καλό... Ακόμα είναι νωρίς... άλλο να σου λένε ότι θα έχεις μια αδερφούλα στο σπίτι,θα πρέπει να την προσέχουμε,κλπ.... και άλλο να την δει live! Εκεί θα δείξει τι καταφέραμε όλο αυτό το καιρό που του μιλάμε. Πάντως όταν βγαίνουμε για ψώνια σκέφτεται κ λέει: μαμά αυτό για μένα... και αυτό για την μπέμπα μας... (τι γλυκούλης,αν κ ζωηρούλης)! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσάκια μου ευτυχώς ξεμπέρδεψα με την καμπύλη!!!

γειά σου Λιάνα!!με το καλό να έρθει η κορούλα σου!!και φυσικά να χαίρεσαι το γιόκα σου!!πόσο είναι ο μικρός;;

Αθηναίες κανονίζετε συναντησούλα;;σας ζηλεύω!!!θέλω και εγώ!!άντε για σκεφτείτε το Θεσσαλονικίες να το κανονίσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Λιανα κοριτσακι?????αντε..κι αλλο κοριτσακι στη λιστα μας?με το καλο κοπελα μου..!!Τα κοριτσια εχουν αλλη χαρη!

ο μικρος πως το πηρε?

Βασουλα..εισαι τυχερη!Καλημερα!

Θεη μη στεναχωριεσαι..τελειωσες..ολα καλα θα ειναι!εγω καμπυλη εκλεισα Πεμπτη πρωι και Παρασκευη πρωι Ντοπλερ στον ΙΠΠΟΚΤΡΑΤΗ..90 ευρω!

sto masia bre katrina mou ti kaname?

emena de mou eipe gia ntopler akoma o giatros~!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιάνα, γεια κι από μένα. Είμαι η Άννα και περιμένω κι εγώ το κοριτσάκι μου στις 22/8.

Κατερίνα για να καταλάβω, καμπύλη εσύ θα κάνεις πρώτη φορά ή χρειάζεται να την επαναλάβουμε; Όχι τίποτα, αλλά νόμιζα ότι είχαμε ξεμπερδέψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις πήρα τηλ στο ΙΚΑ για να ρωτήσω τι χρειάζεται για την άδεια. Απ'ότι κατάλαβα και στο ΙΚΑ όπως και στις ΔΟΥ, το κάθε κατάστημα έχει τους δικούς του κανόνες. Άλλωστε, γιατί να έχουν τους ίδιους; Μήπως ανήκουν στην ίδια χώρα και διέπονται από τους ίδιους νόμους; :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσακια μου ..

σας ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας σχολια για το μπανιο μου ...

kuo μου καλα ψωνια για την μπεμπουλα !

siaki ξεμπερδεψες κι εσυ με την καμυλη ε ????? ποτε θα παρεις τα αποτελεσματα ?

λιανα με το καλα η μπεμπουλα

Νανα μεγια το δαχτυλιδι ..οσο για την πεθερα υπομονη !!!!!!!

κατρινακι κανονιζεις συναντηση ???? κριμα που δεν μπορω να ερθω ..ειμαι λιγο μακρια !!!

θεσσαλονικες οποτε ξανακανονισουμε συναντηση ειμαι μεσα ...

σημερα εχω δουλιτσες ..εχω να σχεδιασω γραφειο και συρταριερα ..με εντολη του μπαμπα !!!! ναι περα απο ρουχα σχεδιαζω και επιπλα!!!!!!!

αυριο θα ερθει ο επιπλοποιος να παρει τα σχεδια και πρεπει να ειναι ετοιμα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

νανα στο μασια καναμε υπερηχο καρδιας εμβρυου..

αλλο το ντοπλερ.

βρε κατρινα νωρις δεν ειναι για το ντοπλερ???

de mou eipe tipota akoma....xmmm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

sto masia bre katrina mou ti kaname?

emena de mou eipe gia ntopler akoma o giatros~!!!![/quote:1iodkg5p]

Στο Μασια κανμε αναλυτικο υπερηχο καρδιας...δεν το ζητανε ολοι οι γιατροι..

Το DOPPLER το ζητανε ολοι..

Με τους υπερήχους Doppler, μπορεί να εκτιμηθεί η αιματική ροή και είναι δυνατός ο άμεσος προσδιορισμός της παρουσίας και της δ/νσης της ροής. Επιπλέον, δίδονται πληροφορίες για την ταχύτητα ροής και την αιμάτωση ενός οργάνου.

ειναι ενας υπερηχος στον οποιο βλεπουν την αιματωση των οργανων την πιεση του αιματος στις μητριαιες αρτηριες κ.α ετσι βλεπουν τα ομφαλικα και εμβυικα αγγεια και προλαμβανονται πολλες καταστασεις οπως η προεκλαμψια

και το NST ειναι ο λεγομενος καρδιοτοκογραφος που παρακολουθει την καρδια του μωρου καθως και τις κινησεις του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας!!! Πολύ διάβασμα έχω ρίξει... ότι θυμάμαι γράφω :blush:

Και εγώ χάλια κοιμήθηκα εχθές. Πόση ώρα με πήρε να κοιμήσω την μικρή, εγώ είχα απίστευτο μπούκωμα και με το που με ψιλοέπαιρνε ο ύπνος ξυπνούσα γιατί δεν μπορούσα να αναπνεύσω, είχα και κάτι ψιλοπονάκια και κράμπες, χάλια βραδιά :angry:

kuo28 έγραψε:

Οι ιστορίες γνωριμιών σας είναι πολύ :woohoo: :lol: (Κατερινάκι, τι γλυκό στόρι!) αλλά -τι στο καλό- καμία δεν love-8583.gif τη νύχτα του γάμου της; :laugh: .-

Πάντως εγώ έχω να δηλώσω ότι και τις δύο φορές (και στον πολιτικό και στον θρησκευτικό μας γάμο) τίποτα δεν μας εμπόδισε να love-8583.gif :laugh: :laugh: :laugh:

Στον θρησκευτικό χορέψαμε το

όπου όσο περνούσε η ώρα μου έλεγε ο άντρας μου ότι μεγάλο τραγούδι διαλέξαμε :S (και ο άντρας μου δεν έχει πολύ καλή σχέση με τον χορό, στον γάμο βέβαια μετά από μερικές πρόβες τα έβγαλε πέρα γενικώς. )

nanna80 είδες ο καλός σου? δεν την έβγαλε τελικά με έναν καφέ με την πεθερά ;) Με το καλό!!!

Βάσω μου πολύ ωραίο το μπάνιο σας! Αναμένουμε για το δωμάτιο!

aggelike τοπίο απλά καταπληκτικό! Και εσύ πολύ όμορφη αν και τρομαγμένη :S όσο για τον θερμαντήρα που είπες αν δεν θηλάζεις μάλον το αντίθετο θα χρειαστείς εννοώ δηλαδή ότι το νερό για το γάλα θα το βράζεις για αποστείρωση και μετά την ανάμειξη θα βάζεις το μπιμπερό στο κρύο νερό να χλιαρίνει, θα το δοκιμάζεις στον καρπό και θα ταίζεις το μωράκι σου ;)

Κατερίνο-κουμπάρα καλώς ήρθες στο παρεάκι μας! :kiss:

sia 24 καλά αποτελέσματα από την καμύλη σου.

VASOMITS σχετικά με το μάθημα που λέγαμε για το στήθος ξέχασα να σου γράψω πιο μπροστά πως ξέρω ότι το οινόπνευμα κάνει ζημιά γιατί αφαιρεί τη φυσική προστασία και λιπανση της επιδερμίδας, κάνει το δέρμα πιο ξηρό και ευαίσθητο.

εμείς για σήμερα γεμιστά αλλά βαριέμαι αφάνταστα να σηκωθώ να τα κάνω :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia Thessalonikies..an kanoniste..peite kai tin koumparoula na er8ei!!

Basoyla..poly moy arese to mpanio sas!!!prwtotupo!

Pragmati se ka8e IKA..einai diaforetika ta pragmata..to prose3a ki egw!!

Vasiliki..3ereis poso kairo prin mou to eixe pei?apo tote pou eide th B epipedou prin ena mina!

tha sas pei kai esas opou nanai..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

koritsia Thessalonikies..an kanoniste..peite kai tin koumparoula na er8ei!!

Basoyla..poly moy arese to mpanio sas!!!prwtotupo!

Pragmati se ka8e IKA..einai diaforetika ta pragmata..to prose3a ki egw!!

Vasiliki..3ereis poso kairo prin mou to eixe pei?apo tote pou eide th B epipedou prin ena mina!

tha sas pei kai esas opou nanai..

εμενα με εχει ενημερωσει απο καιρο, μου εχει δωσει προγραμμα με ολες τις εξετασεις αλλα για το ντοπλερ μου εχει πει 31η-32η εβδομαδα!

κοριτσια τα νευρα μου με τα μυρμηγκια πια!!!

δεν αντεχω αλλο να τα βλεπω!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σς κουκλες!!!τι κανετε;εγω τελειωσα με ολα τα ψωνια,εχθες πηγαμε Θεσσαλονικη και πηρα οτι μου ελειπε,κλεισαμε και κρεβατακι-συρταριερα,πηρα ρουχα για τον γαμο,καλα δεν εβρησκα τιποτα,τελικα πηρα ενα μπλουζακι και λινο παντελονι,τιποτα ιδιαιτερο,τωρα μονο πεδιλα εμειναν να παρω,καροτσι θα μου δωσει η συνηφαδα μου,αυταα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλημέρα κι από μένα.... Μπερδεμένα τα συναισθήματα από το πρωί βλέπω. Θυμός και ρομάντζα... Αλλά μήπως έτσι δεν είναι οι σχέσεις και οι γάμοι; Θυμάμαι να παρατηρώ, πολύ πριν παντρευτώ τους γονείς μου να τρώγονται κατ'επαναληψιν για τα ίδια και τα ίδια και πάντα ασήμαντα πράγματα και απορούσα. Και μου εξηγούσαν ότι ανεξάρτητα από την ηλικία ή την διάρκεια των σχέσεων τα ζευγάρια κάνουν πάντα τους ίδιους ανούσιους καυγάδες και γκρινιάζουν για καταστάσεις που έχουν παγιωθεί. Είναι γεγονός πάντως ότι οι σχέσεις δεν πρέπει να εγκαταλείπονται. Θέλουν διαρκή προσπάθεια. Και αυτά τα γλυκανάλατα που βλέπουμε στις ταινίες, απλά δεν υπάρχουν. Τουλάχιστον όχι για πάντα. Οπότε κοριτσάρες μου, υπομονή και επιμονή και λίγη καλή προαίρεση και όλα θα πάνε καλά.

Ναννά μου με το καλό.

Βάσω, το σχόλιο για το κρέας παλιό αλλά καλό! :P

Αγγελικούλα, θερμαντήρα μου είπαν ότι δε χρειάζεται. Μπορούμε αντ'αυτού να έχουμε ένα θερμός όπου θα κρατάμε ζεστό το νεράκι

mk, να σε ρωτήσω κάτι ακόμα για την άδεια. Αυτό το χαρτί που πήρες από τις παροχές του ΙΚΑ τι είναι; Οι παροχές φαντάζομαι θα είναι στο ίδιο κτίριο με τους γιατρούς ή μπορεί και όχι;Είμαι πολύ άσχετη :blush:

anna,αυτο ειναι ενα εντυπο που πρεπει να συμπληρωθει απο το γιατρο του ικα,τον εργοδοτη σου και εσενα για να μπορεσεις να βγεις σε αδεια κυοφοριας και να πληρωθεις.Ζητα το απο εκει.Στην πολη μου οι παροχες και τα ιατρεια ειναι σε ξεχωριστο κτιριο..Αν θελεις κατι αλλο πες μου,οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Μόλις πήρα τηλ στο ΙΚΑ για να ρωτήσω τι χρειάζεται για την άδεια. Απ'ότι κατάλαβα και στο ΙΚΑ όπως και στις ΔΟΥ, το κάθε κατάστημα έχει τους δικούς του κανόνες. Άλλωστε, γιατί να έχουν τους ίδιους; Μήπως ανήκουν στην ίδια χώρα και διέπονται από τους ίδιους νόμους; :ohmy:

γιατι,αννα?τι σου ζητησαν?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 έγραψε:

anna10019 έγραψε:

γιατι,αννα?τι σου ζητησαν?????[/quote:2oobco1o]

Μου ζήτησαν την βεβαίωση από τον γιατρό για την ΠΗΤ και τελευταία περίοδο και υπέρηχο????? Σε άλλες περιπτώσεις από ότι διάβασα στο forum, ζητήσαν αυχενική και Β'επιπέδου. Ένα μπάχαλο!

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοήθειά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθαααα!! Ήμουν στα μαθήματα τοκετού τώρα ετοιμάζομαι να πάω στο factory μπας και βρω για τον αντρούλη μου κανένα καλοκαιρινό παντελόνι που φοράει όλο το ίδιο!!

kuaki, κεραυνοβόλος έρωτας βλέπω με τον αντρούλη σου!! Είδες καμιά φορά που έχουμε προαίσθηση ότι αυτός είναι ο ένας και μοναδικός???!! Και εγώ νομίζω ότι ήξερα από τους πρώτους μήνες ότι αυτόν θα τον παντρευτώ :blush:

Ναννά, συγχαρητήρια για το δαχτυλίδι :woohoo: Με το καλό ο γάμος σας!!!

Εγώ φόρεσα τη βέρα μου τη μέρα μόνο του γάμου! Με ενοχλούν τα κοσμήματα αν και ζηλεύω όταν βλέπω να είναι τόσο κομψά πάνω σε άλλες :blush:

Αγγελική, τα Χανιά είναι από τις αγαπημένες μου πόλεις! Απλά υπέροχα!! Σε μια τέτοια πόλη θα ήθελα να μένω. Τι ωραία, θα κάνεις βόλτες στην παραλία, θα καθόσαστε σε γραφικές καφετέριες....αχχχ... τέλεια...

Αυτή την κούνια της φωτογραφίας από την ΙΚΕΑ πήρα και εγώ. Εχθές 2 τα ξημερώματα τη συναρμολογήσαμε (η κυρία που μένει από κάτω θα δινοπάθησε!!) και δείχνει πολύ όμορφη!

Κατρινάκι, μη στενοχωριέσαι, αυτοί είναι μικροτσακωμοί, έτσι για να δημιουργείται πάθος ;)

Σήμερα συνάντηση?? έχω κανονίσει να πάω στο factory... Αν θέλετε αύριο το απόγευμα είμαι μέσα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou kala milame exw trello ponokefalo :S

maria mou euxaristw polu gia tis sumvoules :):):):)

katerinaki mou einai teleia kounia kai oudeteri, ksereis timi?? den kserw akrivos kai na fantastw xwria to strwma

i panta pou sas elega einai tis fotos pou exei sto link kai kanei 32 euro :woohoo: :woohoo: :woohoo: polu xarika giati de me eperne gia akoma mia akrivi proika :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους ξεκολλησε η μα...ια παλι τοση ωρα εξω με ειχε!!Τι κανετε κοριτσια μου?

Μπελλα θα πας σε γαμο?καλη λυση..και εγω ετσι πηγα το Σαββατο!απλα και χαριτωμενα..εντελως αβαφη και με κλαμμερ!!:woohoo: :woohoo: ποιααα εγω!!!!!!!!αλλα η λαμψη του γιου τα επισκιασε ολα!

Κατερινακι καλα ψωνια!πες μας την εμπειρια σου ???

Αγγελικη τι επαθες καρδια μου..?σε ματιασαμε το πρωι μαλλον!! ;)

ο μπεμπακος ολο τεντωματα και σαν να κουβαριαζεται σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

γεια σς κουκλες!!!τι κανετε;εγω τελειωσα με ολα τα ψωνια,εχθες πηγαμε Θεσσαλονικη και πηρα οτι μου ελειπε,κλεισαμε και κρεβατακι-συρταριερα,πηρα ρουχα για τον γαμο,καλα δεν εβρησκα τιποτα,τελικα πηρα ενα μπλουζακι και λινο παντελονι,τιποτα ιδιαιτερο,τωρα μονο πεδιλα εμειναν να παρω,καροτσι θα μου δωσει η συνηφαδα μου,αυταα!

Τυχερουλα ξεμπερδεψες...κι εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...