Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

καλε υπναρουδες ακομα κοιμαστε?

χαχα εγω ξυπνησα νωρις σημερα...εκανα και καμια δουλεια μεχρι να ξυπνησουν..ε ηπιαμε γαλα και τωρα παιζουν τα κμαρια μου!

σκεφτομαι τωρα και ποτε θα σταματισω να θηλαζω το μωρο και εχω ππροβλημματιστει λιγο..εσεις τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια,τι κανετε????εγω εδω τα ιδια,δεν προλαβαινω να ξεκουραστω,γιατι ο μικρος μου εχει αποδιοργανωθει με το καλοκαιρι και ολη την ημερα θελει να βγει εξω για παιχνιδι!!!με νυχια και με δοντια τον κραταω μεσα.......και πολυ φοβαμαι οτι με τον δευτερο ,θα κανουν συμμορια και θα με εξοντωσουν :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!ayto akribos tha ginei eirini..alote tha kanoun simoria kai alote tha exeis mourmoura mama me pirakse o enas....mama me pirakse o allos!!!!egw eimai periergi me ton diko mou ti tha ginei???skeftome epeidei tha einai o pio mikros de tha ton theloun otan tha tous xalaei ta paixnidia....mias kai aytos tha exei arketi diafora me tous alous!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια!

καλε πηγατε ολες σε θαλασσιτσα και τωρα κοιμαστε?

χεχε εμεις σημερα δεν πηγαμε!

το απογευμα θα ερθει ενα ζευγαρι που η κοπελα ειναι εγκυος..ε και μιας και οι αντρες θα δουνε ποδοσφαιρο..εμεις θα πουμε καμια βλακεια..χεχε

εσεις τι θα κανετε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ναταλι μου. Τυχερούλα θα έχεις παρεούλα. Εγώ σήμερα έμεινα μόνη μου. Έφυγε ο αντρούλης μου λόγω δουλειάς για 10 μέρες και έχω μελαγχολήσει πολύ γιατί μετά από τις διακοπούλες μας που ήμασταν συνέχεια μαζί τώρα έφυγε και πρέπει να κάνω υπομονή 10 ημέρες. Κι έχω γίνει πολύ ευαίσθητη τώρα με την εγκυμοσύνη ρε γμτ. και το πήρα βαριά. Μου είπε και η κουμπάρα κάτι δυσάρεστα για την κουνιάδα της που ήταν εγκυος (δεν σας λεω για να μην σας ψυχοπλακώσω) και είμαι στα χάλια μου τα μαύρα σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ σήμερα έκανα το πρώτο μου μπανάκι και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη, γιατί λατρεύω την θάλασσα. Το βράδυ κλασικά θα μαζευτούμε σε σπίτι να δούμε τον τελικό...τι ωραία!!! :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες.Εχετε γραψει παρα πολλα οπως και καθε Σαβ/κο αλλα δεν πολυμπαινω και σας χανω λιγο!Επειδη λοιπον δεν εχω διαβασει ολα αυτα ποθ εχετε γραψει μπηκα απλα να σας πω οτι ειμαι καλα μπανακια ,βολτες,παρεοθλα κτλ.Θα τα πουμε απο αυριο ...παω να παιξω με τον μικρο τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pou eiste vre koritsia?? Emeis eixame paei se ena filiko zevgari, pou h kopela einai egyos sto mina tis. To analysame to thema pali ap'oles tis pevres!!! :lol::lol::lol:

Tora xazologame me to mikro mas mexri na xekinisei to paixnidi. Ispania dagoto!!!! Eseis ti kanete??? xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia...Kala h korh mou exei ginei ena teras :evil: Twra ksesikose ton topo gia na paei paidikh xara kai h mama mou h kaimenh thn pige gia na isixasoume,prhn apo auto thn pigame me ton antra mou se ena ksenodoxio edw konta pou exei pisina na kanei mpanio kai genika an thn rotiseis exei kai parapona..Den ksereis pos na fertheis vre paidi mou???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!σημερα πηγα για μπανακι και μολις εφτασα στη θαλασσα μου φυγαν ολες οι φοβιες για μπανακι!!!πηρα και 2-3 καθαρα μαγιο για να ειμαι παντα στεγμη μετα απο βουτια.ηταν τελεια και χαλαρωσα απιστευτα!!!!!αχ τι ωραια που εχετε ολες τα παιδακια σας διαβαζω τα post σας με λαχταρα και αναμενω το δικο μου μωρακι!!!anastasia μου ειναι λογικο να σε πειραξει τοσο που εφυγε για 10 μερουλες τωρα που εισαι ετσι ευαισθητουλα με την εγλυμοσυνη ομως να σκεφτεσαι οτι θα περασει νερακι.evi ποσο ειναι η μικρη σου??γελασα πολυ με το Post σου :laugh: θελω κι εγω ενα μικρο τερατακι!!!βρε κοριτσια εχω μια απορια σε ολα τα Site που εχω διαβασει στο internet για τα συμπτωματα της 16 βδομαδας που ειμαι λενε οτι σε αυτη τη βδομαδα γινονται αισθητες οι κινησεις του μωρου,εγω ομως εχω σταματησει να νιωθω αυτα τα φτερουγισματακια που ειχα (μπορει να ηταν η ιδεα μου και οχι το μωρακι)και δεν νιωθω καμια κινηση.εχω αρχισει και ανησυχω.επισης τις τελευταιες 2 μερες εχω λιγο μουδιασματα σαν μυρμιγκιασμα στα χερια ειδικα οταν κοιμαμαι,σας συμβαινει κατι τετοιο??αν κοιμαστε ολες οι εγκυουλες καληνευχτα και τα λεμε αυριο!! :lol: :silly: :lol: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια..... :) Τι κάνετε ; ; ; ; εγω το πρωι δεν ημουν καθολου καλα....ενιωθα πολυ φοβισμενη επειδη ειχα διαβασει για την κοπελα που πεθανε στο Ελενα...και ετσι κοιμηθηκα μονο 2 ωρες...και μετα ολο το μεσημερι για να ηρεμησω....μου ειπε και η πεθερα μου οτι μια εγκυος ειναι με το ενα ποδι στον ταφο.......κλααααααααααααψψψψψψψ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MeLiTiNi.X έγραψε:

καλησπέρα κορίτσια..... :) Τι κάνετε ; ; ; ; εγω το πρωι δεν ημουν καθολου καλα....ενιωθα πολυ φοβισμενη επειδη ειχα διαβασει για την κοπελα που πεθανε στο Ελενα...και ετσι κοιμηθηκα μονο 2 ωρες...και μετα ολο το μεσημερι για να ηρεμησω....μου ειπε και η πεθερα μου οτι μια εγκυος ειναι με το ενα ποδι στον ταφο.......κλααααααααααααψψψψψψψ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μαλλον το δικο της ποδι ειναι στον ταφο....απλα δεν το ξερει!!!!χαχαχαχα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

MeLiTiNi.X έγραψε:

μαλλον το δικο της ποδι ειναι στον ταφο....απλα δεν το ξερει!!!!χαχαχαχα[/quote:2d1k20hb]

κριμα ειναι....ειναι πολυ καλη γυναικα...και δεν το λεω για πλακα...α! :woohoo: ειναι και νεα για να ειναι γιαγια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Melitini mipos ides to dokimanter gia ta vlastokitara??

Ναι Ευη μου το ειδα και επιτελους καταλαβα τι ειναι και σε τι χρειαζονται.....αλλα γιατι ζητανε λεφτα για να τα κρατησουν ? γκρρρρρρρρρρρρ.........Ευη εσυ που θα γεννησεις γιατι δεν θυμαμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ. ΕΓΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ. :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες,καλη εβδομαδααααα!!!!Μια ακομα πιο κοντα στα μωρακια μας :silly:

κοριτσακια,εχω ενα προβληματακι,ενω στην αλλη εγκυμοσυνη ειχα παρει πολλα κιλα,και επερνα συνεχως απο τον πρωτο μηνα,τωρα εχω παρει μισο κιλο!!!απο την μια ειναι καλο ,απο την αλλη λετε να υπαρχει καποιο προβλημα???αχ....οι πρωινες ανησυχιες της μανας!!! :S και ο λογος που αγχωνομαι ειναι οτι δεν ειμαι καμμια αδυνατουλα !!!επισης ποτε θα νιωσω και εγω το μωρο μουυυυυυυυυυ?????? :blink: σας τρελανα ε ε ?? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Μαμά Παναή αντί να χαίρεσαι που έχεις πάρει μόνο μισό κιλό, το βλέπεις σαν πρόβλημα? Μακάρι να είχαμε πάρει όλες μισό κιλό!! Προφανώς τρώς λιγότερο απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη! Εμένα η μάνα μου με έχει ταράξει στα γλυκά - φτιάχνει συνέχεια και τα κάνει υπέροχα!! Σπίτι έχει μηλόπιτα με ελαφριά κρέμα από πάνω....μμμμμμμμμμ και εγώ μέχρι το τέλος της εβδομάδας πρέπει να κάνω την εξέταση για την γλυκόζη!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΑ ΠΑΝΑΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΦΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΙΛΑ ΕΣΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΗΛΑΔΗ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΩΙΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ερώτηση..το σουτιέν εγκυμοσύνης το φοράτε και το βράδυ? Είχαμε μια διαφωνία σχετικά με το θέμα με μια φίλη. Ξέρω ότι του θηλασμού θα το φοράμε και νύχτα, αλλά δεν είναι υπερβολικό να το φοράμε και τώρα?? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΓΕΝΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΙΑ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα να σας πω τι διαβασα για την 24η εβδομαδα.

Τα μωρα μαθαινουν να αγαπουν τα γλυκα απο τωρα.Τελος για μενα τα γλυκα τα παγωτα και τα κρουασανακια δεν θελω να μαθει να τρωει γλυκα οπως εγω θα εχει καλυτερα δοντια και σωμα.Απο σημερα φρουτα και πολυ καρπουζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να'μαι παλι μετα απο αρκετα μεγαλη απουσια!!

Τα νεα μου:6/7 πηγαμε για την αμνιο...η διαδικασια ηταν απιστευτα απλη,ουτε καν καταλαβα ποτε μπηκε η βελονα..το μονο που ενιωσα καποια στιγμη ηταν μια χαλαρη πιεση οταν τρυπησε τον σακο...ημουν πολυ ηρεμη και κοιτουσα και την οθονη..το μωρακι μου ηταν μακρυα απο την βελονα..στο τελος εβαλα κι ενα υποθετο για να μην εχω συσπασεις στην μεταφορα προς το σπιτι...εκατσα στο κρεββατι τρεις μερες,παιρνω αντιβιωση,yotopar και mag2 μεχρι την Πεμπτη που μας ερχεται...2 μερες μετα την επεμβαση,πηρα απο αγωνια εγω τον γιατρο και μολις ειχε στα χερια του τα πρωτα αποτελεσματα...ολα αρνητικα κι ειμαστε μια χαρα!!!Σημερα πηγα το πρωι για ενα εκτακτο ραντεβου με τον γιατρο απλα να με δει μετα την αμνιο...ολα μια χαρα ειναι...

Κοριτσια το μωρο μου ειναι ΑΓΟΡΑΚΙ!!!Φιλια πολλα σε ολες σας!!!

α! και το καλυτερο!!μια μερα πριν την αμνιο ημουν χαλαρη στον καναπε και διαβαζα...και ξαφνικα ενιωσα το μωρο πολυ καθαρα,με χτυπησε τρεις φορες κι ηταν σαν να ελεγε:"Μαμα εδω ειμαι μη φοβασαι, αυριο θα πανε ολα καλα"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...