Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

eugeniafrapa έγραψε:

mariakrhth καλά κάνεις και κλείνεις το θέμα...έχουμε σημαντικότερα πράγματα να ασχοληθούμε...τα αγγελούδια μας που θα έρθουν σε λίγους μήνες και θα μας πάρουν τα μυαλά!! Όσο μας έχουν αφήσει!! Δεν αξίζει κανένας άνθρωπος που δεν σέβεται αυτή την ιερή στιγμή...

Λατρεύω το καλοκαίρι και περιμένω πάντα πως και πως να έρθει..να κάνω τα μπανάκια μου, την ηλιοθεραπεία μου, κλπ, κλπ.Φέτος είναι η πρώτη χρονία που θέλω να φύγει όσο πιο γρήγορα γίνεται..θέλω να έρθει το φθινόπωρο, ο χειμώνας.. να έρθει ο κούκλος μου!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Σε δύομιση ωρίτσες θα τον χαζεύω στον υπέρηχο!!!Γιούπι!!!! :woohoo: :woohoo

ΑΧ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ.... μπραβο ευγενιτσα μου εγω πρεπει να περιμενω αρκετα ακομα δυο ολοκληρες βδομαδες και ποιος αντεχει μεχρι τοτε...εχεις κανει dvd με τους υπερηχους????εγω αυτο που μου εδωσαν στην β επιπεδου κοντευω να το λιωσω...δεν το χορταινω το λουλουδι μου....

να μου το φιλησεις και το δικο σου λουλουδακι :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, πάω για έναν απλό υπέρηχο.. να δω τι κάνει ο Νώντας μου!!!Την Β΄επιπέδου την έχω σε 2,5 εβδομάδες. Δεν ξέρω αν στο ΙΑΣΩ δίνουν dvd. Μακάρι!! θα ρωτήσω σήμερα τον doctor να μου πει!!

θα πάω πρώτα διακοπούλες B) να περάσει γρήγορα γρήγορα η τελευταία εβδομαδα πριν την Β' επιπέδου και αμέσως μόλις γυρίσω θα την κάνουμε.. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΓΡΑΨΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΙΔΕΕΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ---ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΙΣ 5/8 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΧΑΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 31/12.ΕΧΩ ΠΟΛΛΗ ΑΓΩΝΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΔΩΜΑΤΙΟΥ?ΜΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝΕ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΠΑΡΑΒΑΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ.ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.. :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινακι εννοειται κοπελλα μου πως θα ενημερωνηθειτε λεπτομερως...υπομονη δυο εβδομαδες :):):):)

SWEET MAMMY καλως ηρθες με το πρωτοχρονιατικο μπεμπε σου δεν ξερω για το ιασω γιατι ειμαι κρητικια αρα εδω θα την βγαλω( αληθεια μαρινα εσυ που θα γεννησεις???εγω στο ασκληπιειο...εκει ειναι ο γιατρος μου... ;))αλλα ολο και καποια απο τα κοριτσια θα ξερει να σε ενημερωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweet mammy,γεια σου!

Εχω γεννησει το πρωτο μου αγορακι στο ιασω και τωρα με το καλο θα γεννησω και το 2ο.

Λοιπον αυτο που σου ειπαν δεν ισχυει.Αν ζητησεις 3κλινο σ αυτο θα σε βαλουν.Τα 6κλινα τα χωριζαν (αν και οχι ολα) με παραβαν αλλα φαινονται καθαρα οτι ειναι εξακλινα.

Βεβαια απο φετος δεν θα ισχυει ουτε αυτο γιατι καταργουνται τα 6κλινα και 4κλινα και ξεκινανε απο 3κλινα που κοστιζουν 2000ευρω.

Αληθεια κοριτσια ποιεσ γεννατε στο ιασω μηπως τυχει και ειμαστε μαζι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

μαρινακι εννοειται κοπελλα μου πως θα ενημερωνηθειτε λεπτομερως...υπομονη δυο εβδομαδες :):):):)

SWEET MAMMY καλως ηρθες με το πρωτοχρονιατικο μπεμπε σου δεν ξερω για το ιασω γιατι ειμαι κρητικια αρα εδω θα την βγαλω( αληθεια μαρινα εσυ που θα γεννησεις???εγω στο ασκληπιειο...εκει ειναι ο γιατρος μου... ;))αλλα ολο και καποια απο τα κοριτσια θα ξερει να σε ενημερωσει

ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΑΓΝΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ---ΑΣΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΧ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ---ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΡΑΚΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη κοριτσι μου και πριν το σκεφτεις καλα καλα τσουπ θα τρεχεις και δεν θα προλαβαινεις...ψωνια ετοιμασιες γεννες...ουουουου ενα σωρο δουλειες θα εχεις....δεν ειναι τελεια αυτα τα μικροσκοπικα παπουτσακια καλτσακια σκουφακια ρουχαλακια δεν ξερω που να πρωτοκοιταξω..τις προαλλες ειχα παει με την κουμπαρα μου να ψωνισει σε μια ανηψια της που ειχε γενεθλια και ενας θεος ξερει τι με κρατησε και δεν πηρα τιποτα... :):):):):)

κοριτσια μου σας αφηνω παω να γειτονεψω...να σας πω μην τα πειτε ολα σημερα και αυριο να θελω δυο ωρες διαβασω τι γραψατε????αντε καλα να περνατεεεεε :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Καλώς ήρθατε όλα τα καινούρια κορίτσια και τα μωράκια σας! Με το καλό!

Θα προσπεράσω το θέμα με τις πεθερές γιατί δεν το αντέχω :angry::angry: και θα ασχοληθώ με αγορούλες!!!! Και εγώ έχω ξεκινήσει έρευνα αγοράς μετά τον β επιπέδου! Αχ κορίτσια μου αρέσουν όλα!! Πάντως δεν έχω κρατηθεί και κάτι ζιπουνάκια ροζουλί τα έχω αγοράσει! Α και κάτι κορδελίτσες για τα μαλάκια της :P:P Επίσης μία κουβερτούλα φλις που ήταν τόσο μαλακή που την λάτρεψα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΣΧΟΛΑΩ... ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΝΥΣΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΡΩΙ---ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα...ζηλεύω kataifaki με τις αγορές, θέλω κι εγώ..... :lol: ζιπουνάκια φοράμε τον πρώτο καιρό για να μην ταλαιπωρούμε τα μωράκια στην αλλαγή ρούχων???? είμαι σωστά ενημερωμένη???για φλις εγώ άκουσα οτι δεν κάνει γιατι δεν αναπνέει σωστά το δερματάκι του μωρού :dry: αληθεύει αυτό ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera zouzounes kai zouzounia!!!!! :) Egw erevna den exw kanei giati exw ta perisotera apo thn proth mou, kati psilopragmata pou xriazome tha ta parw teleftea stigmh...Egw pantos den eixa agorasei katholou zipounakia sto proto mou paidaki alla pola kormakia pou alazoun efkola (ta minervakia einai souper me para pola xaritomena sxediakia)kai olosomes formoules pou anigoun sta podia gia taktes alages panas..Meroula egw eixa para poles flis kouvertoules sthn korh mou pou ths kouvalousame pantou den nomizw na isxei kati tetio...... Kalosorizw kai ta kainouria koritsia sthn pareoula mas :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Egw pantos den eixa agorasei katholou zipounakia sto proto mou paidaki alla pola kormakia pou alazoun efkola (ta minervakia einai souper me para pola xaritomena sxediakia)kai olosomes formoules pou anigoun sta podia gia taktes alages panas)

Εvi δηλαδή μέσα από τα φορμάκια τα ολόσωμα δεν φόραμε τίποτα στο μωρό? Δεν πρέπει να φοράνε φανελάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ για την απάντηση evi :) μινερβάκια θα πάρω κι εγώ σίγουρα.θα τα πάρω με έκπτωση κιόλας κ θα τα προτιμήσω. σχετικά με τα φλις, ξέρω πως είναι πολύ βολικά, μάλλον όταν ακούω κάτι ¨κακό¨ ίσως υπερβάλω, τι να πω :dry:

πρώτη φορά μαμά βλέπεται και έχω πολλές απορείες να λύσω στην πορεία :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!elisa εγώ γεννάω στο ΙΑΣΩ. Έχουμε διαφορά 3,4 ημερών οπότε δεν ξέρεις μπορεί και να συναντηθούμε. Τιμές δεν ξέρω ακόμα σίγουρα. Τον Απρίλιο που γεννήθηκε η βαφτιστήρα μου, νομίζω έδωσαν 2.300 για το 3κλινο, αλλά σίγουρα απο 1/6/2010 μειώθηκαν οι τιμές. Κάπου το είχα διαβάσει. Το τρίκλινο πάντως είναι το καλύτερο νομίζω. Ούτε πολλοί ούτε λίγοι. Να έχουμε παρέα να περνάει η μέρα μας. Για τα ρουχαλάκια νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα - να βγούν τα χειμωνιάτικα και μετά (αυτός είναι και ο μόνος λόγος που δεν έχω πάρει ακόμα).

Είχαμε γέλιο χθες με τον άντρα μου - βρήκα μια λίστα με τα απαραίτητα πράγματα για την αρχή - έπαθε συγκοπή :S ...ήθελε να φύγει κατευθείαν για την δουλειά για να φέρει λεφτα!!!!! Έίχε ξαπλώσει και το είχα κολλήσει στο πρόσωπό του!!! :laugh:

Χθες είδα τον κούκλο μου στον υπέρηχο - είναι μπεκροκανάτα ο μικρός!! Όλη την ώρα έπινε αμνιακό υγρό. Ήταν απίστευτος!!! Ειμαστε 305 γραμμάρια!! Μεγαλώνουμε!!!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιμές ΙΑΣΩ:

Συγκεκριμένα το ΙΑΣΩ προχώρησε σε κατάργηση των πολύκλινων δωματίων (τετράκλινα) και καθιέρωσε σαν βασική θέση νοσηλείας το τρίκλινο. Λόγω της υψηλής πληρότητας που εμφανίζει η κλινική αύξησε σημαντικά τον αριθμό των τρίκλινων δωματίων έτσι ώστε να εξυπηρετούνται όλοι οι ασθενείς που θα ζητούν την αντίστοιχη θέση. Παράλληλα δημιούργησε νέα θέση νοσηλείας Superior δίκλινο που είναι δίκλινα δωμάτια μεγάλης επιφάνειας με σαλόνι.

Η τιμή του τοκετού στο τρίκλινο δωμάτιο μειώνεται έως και 40% με άμεσο όφελος για τα χαμηλά και μεσαία εισοδήματα. Πιο συγκεκριμένα ο φυσιολογικός τοκετός στο τρίκλινο μειώνεται από 3.350 € σε 2.000 € η δε καισαρική τομή μειώνεται από 3.600 € σε 2.150 € . Η τιμή περιλαμβάνει 4 ημέρες νοσηλείας, τα έξοδα χειρουργείου, τα έξοδα νάρκωσης (γενική ή επισκληρίδιος), τις εξετάσεις της μητέρας και του νεογνού και τα απαραίτητα φάρμακα και υγειονομικό υλικό για τον τοκετό. Μειώσεις έχουν γίνει και στις υπόλοιπες θέσεις νοσηλείας.

Οι νέες τιμές των τοκετών θα ισχύουν για εισαγωγές που γίνονται από 1η Ιουνίου 2010.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ευγενια ωραια! οντως μπορει και να γενναμε μαζι :ohmy:

Πηγες για β επιπεδου?Εγω 19 Ιουλιου...περιμενω πως και πως.Ελπιζω να ειναι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες.

Ποσα εχετε γραψει καλε τοσες μερες?

Εγω θα παω την Τριτη για υπερυχο και ανυπομονω.

Θελω να δω το μωρο μου!!!

Και λογικα θα μου πει ποτε να κανω τη β-επιπεδου.

Πολλα φιλακια στις κοιλιτσες σας.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisa, κανονικά είχα Β΄επιπέδου στις 20/7, αλλά επειδή θα λείπω, θα την κάνω στις 27/7. Είμαι αισιόδοξη, πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!! Ο γιατρός μου ήταν πολύ θετικός, στους δύο τελευταίους υπερηχους, οπότε και εγώ νιώθω πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήθελα να πάω στο σπιτάκι μου στην Μήλο.. αλλά ο άντρας μου φοβάται πολύ και θέλει να είμαστε κοντά. Οπότε διαλέξαμε την Κέα που είναι αρκετά κοντά και έχει συχνά δρομολόγια. Έχει φοβηθεί πολύ γιατί όταν ήμουν στην 10η εβδομάδα αποφασίσαμε να πάμε διήμερο στο εξοχικό φίλων 40 λεπτά από το σπίτι μας. Ξημερώματα έπαθα αποκόληση και τρέχαμε στο ΙΑΣΩ με αποτέλεσμα να είμαι στο κρεβάτι για 15 μέρες και άλλο 1 μήνα στο σπίτι... Νησάκι μου του χρόνου με τον μπέμπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...