Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

bagelitsa καλώς ήρθες στην παρέα μας :laugh:

ΙΝΑ σε καταλαβαίνω απόλυτα με το άδειασμα του δωματίου, εγώ δεν θέλω να βάλω χέρι ακόμη στα πράγματα του άντρα μου , αλλά αν δεν το αδειάσει μέχρι τέλος καλοκαιριού τότε θα βάλω χεράκι και θα τα ψάχνει στα σκουπίδια :angry: είναι και καλοκαιράκι λέω έχει ζέστη και είμαι χαλαρή προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

bagelitsa έγραψε:

γειά σας κορίτσια! είμαι καινούργια στο site. έχω πητ 13νοέμβρη. το μωράκι είναι αρκετά ήσυχο , τόσο που μερικές φορές με ανησυχεί αυτό.. εύχομαι σε όλες μια ήρεμη εγκυμοσύνη!:)

Καλως ηρθε βαγγελιτσα στην παρεα δεν πειραζει που ειναι ησυχο θα ειναι και μετα ησυχο.Εγω βαζω δυνατα μουσικη και κουνιεται και οταν τρωω γλυκα παλι κουνιεται πλακα εχει την πειραζω συνεχεια ξερω οτι δεν κανει να την πειραζω αλλα θελω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουυδια...ευτυχως που συμφωνειται και εσειςμε τα ψωνια γιατι νομιζα πως βιαζομουν μονο εγω...ανυπομονω να δω το δωματιο του μπεμπη ετοιμο(καταλαβε οτι μιλαω για την χαρη του και με εχει ταραξει στην κλοτσια το μαναρι μου)να μυρισει μωρουδιλα το σπιτι...ερευνα αγορας την εκανα μην σας πω και απο την πρωτη ωρα που ειδα την θετικη χωριακη :P:P:P:P:P ...εχω διαλεξει τι θελω και απο μαγαζια και απο το ιντερνετ το μονο που δεν εχω κανει ειναι να δω ποτε θα παραδωθουν για να τα κλεισω αλλα θα γινει σε δυο βδομαδες αυτο..ρουχαλακια τα πρωτα του εχω σκοπο να ασχολειθω τον σεπτεμβρη να προλαβω και να τα φτιαξω γιατι οκτωβριο μπαινω στην τελικη ευθεια και δεν νομιζω να εχω μυαλο οργανωτικο οποτε καλυτερα γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε που λενε και στο χωριο μου....

βαγγελιτσα καλως ορισες και στην παρεα και στην λιστα μας...εσυ ξερεις τι μωρακι θα φερεις στον κοσμο μας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκες εγκυουλες!!!!σημερα σε αντιθεση με χθες ξυπνησα με μια τρομερη ευεξια!!!! :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: bagelitsa καλως ηρθες στη παρεα μας!ina κι εγω αποφασισα τελικα να παρω τα επιπλακια και ολα τα συμπραγκαλα περα των ρουχων απο συγγενη τελικα!!!καλα δεν σε βοηθαει κανεις να αδειασεις το δωματιο?με το βαψιμο του δωματιου θα ξεκινησουμε σεπτεμβρη και μετα τα βαλουμε τα επιπλακια μεσα!σε αυτο ειμαι τυχερη γιατι ο αντρας μου ηταν ελαιαοχρωμματιστης!ειπα να αφησω τις φοβιες μου πισω και τελικα να παω για κανενα μπανακι εχω αρχισει να το λαχταραω πολυ με αυτη τη ζεστη!λεω τη κυριακη να παμε..ανυπομονω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore25 έγραψε:

καλημερα γλυκες εγκυουλες!!!!σημερα σε αντιθεση με χθες ξυπνησα με μια τρομερη ευεξια!!!! :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: bagelitsa καλως ηρθες στη παρεα μας!ina κι εγω αποφασισα τελικα να παρω τα επιπλακια και ολα τα συμπραγκαλα περα των ρουχων απο συγγενη τελικα!!!καλα δεν σε βοηθαει κανεις να αδειασεις το δωματιο?με το βαψιμο του δωματιου θα ξεκινησουμε σεπτεμβρη και μετα τα βαλουμε τα επιπλακια μεσα!σε αυτο ειμαι τυχερη γιατι ο αντρας μου ηταν ελαιαοχρωμματιστης!ειπα να αφησω τις φοβιες μου πισω και τελικα να παω για κανενα μπανακι εχω αρχισει να το λαχταραω πολυ με αυτη τη ζεστη!λεω τη κυριακη να παμε..ανυπομονω!

Καλα θα κανεις να κανεις μπανακι στη θαλασσα ειναι η καλυτερη γυμναστικη σε αυτη τη φαση εγω εχω κανει δυο για την ωρα.

Ασε για το βαψιμο αλλη πονεμενη ιστορια αλλα ειπε οτι θα αναλαβει δραση η μαμουλα μου οποτε θα αναγκαστουν να ασχοληθουν και οι υπολοιποι.Που θα παει καποτε θα τελειωσει η εγκυμοσυνη και τοτε θα τα κανω παλι ολα μονη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια σε βλεπω να κοιμασε στο παιδικο :P:P:P:P Και γω εχω αγωνια να τα φτιαξω αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι για να συγκρατηθω...υπομονη 4 μηνεσ και θα μπουμε στην τελικη ευθεια.

Εγω σκεφτομαι τα Χριστουγεννα καλα να μαστε θα ειναι υπεροχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοιλουμπιτσες!Τι κανετε?Εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο το μπανακι!

Bagelitsa καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μπεμπε σου.Αληθεια ειδατε τι φυλο ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω μπανιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο και γω :(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο εμενα. Και εγω τον Δεκεμβριο περιμένω το δευτερο μωράκι μου. ΠΗΤ:14-12-2010.

Ευχομαι σε ολες μια καλη και τελειομηνη εγκημοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ina αμα σε καταβρεξουμε αγαπη μου θα ηρεμησεις λιγο??? :P:P:P:P:P εγω παντως να σας πω την αληθεια μου δεν μου λειπει φετος η θαλασσα αλλα σκεφτομαι πως του χρονου τετοια εποχη θα πρεπει να κανω ολοκληρη μετακομοιση για να παω τον μπουλη μου να κανει μπανακια :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ...αχ τι τελεια...παντως και εμενα με βλεπω να την βγαζω στο παιδικο...ουφ...μα δεν περναει ο καιρος η ειναι ιδεα μου???? ;);););)

ελιζα πως ηταν η θαλασσα???οσο μπορειται διασκεδαστετοοοοο.... :cheer::cheer::cheer::cheer:

αααα δεν σας ειπα το καινουριο περιστατικο με την γλυκια μου πεθερουλα...εχθες για μια ακομη φορα τσακωθηκε με την γειτονοκουμπαρα μου και μεσα σε ολα τα υπολοιπα που ειπανε της λεει η δεσποινα οτι αν δεν εχει κανει κατι ακραιο μεχρι στιγμης ειναι γιατι σεβεται εμενα και την εγκυμοσυνη μου και γυριζει η αγαπημενη μου και της λεει:ΝΑΙ ΑΛΛΗ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΝΟ Η ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑ ΟΠΑ ΟΠΑ...καταλαβατε κοριτσια μου ποσο πολυ αγαπη περνω???? :angry::angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω δεν εχω λογια για την πεθερα σου Μαρακι μου...δεν παιζεται με τιποτα η γυναικα...μπροστα στην δικια σου η δικια μου ειναι τελεια :ohmy:

Πολυ καλη ηταν η θαλασσα,δεν μπαινω παντα μονο οταν φαινεται οτι ειναι πεντακαθαρη...αλλα πηγαινω σχεδον καθε μερα για να κανει ο μικρος μπανακια...Οσο για την μετακομιση Μαρακι ...αστα να πανε τσαντες τσαντακια,παιχνιδακια κτλ.

Ινα μου εχεις δικιο η θαλασσα ειναι καλυτερη με παρεουλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι για να μην νομιζετε πως εχετε κακες πεθερες...

παντως εγω γραμμενη την εχω για αυτο τα εχει παρει τοσο στο κρανιο μαζι μου γιατι δεν ειμαι συνεχεια κατω απο την φουστα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ!! όχι δεν το είδαμε ακόμα το φύλο..τον ιούνιο που πήγαμε στην γυναικολόγο κανονικά φαινόταν αλλά ήταν μπροστά συνεχώς ο ομφάλιος λώρος..οπότε θα το δώ φαντάζομαι στις 20 ιουλίου που θα κάνω τον μεγάλο υπέρηχο! βασικά είδα στο όνειρό μου ένα αγοράκι αλλά πολλές φορές τα όνειρα δεν είναι αληθινά! ό,τι και να 'ναι καλώς να έρθει!!:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaloseirthate kainouries manoulitses kai mwrakia sthn parea mas :cheer::cheer: maraki telika einai poli sk... h pethera sou ...anakateftikan ta antera mou :angry::angry: makria mporeis na fygeis makria ayti tha einai h megaliteri timoria pou tha mporeis na tis kaneis ;);) h monaksia.....na meinei monh ths tetia pou einai!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth κοπελα μου μην αφηνεις ανθρωπου να δηλητηριαζουν τη ψυχουλα σου τωρα που εισαι και ευαισθητουλα λογο εγκυμοσυνης δεν κανει καλο στο μωρακι!επειδη εχω περασει πολλα με συγγενεις και τετοιες ιστοριες ημουν σα κι εσενα δε μιλαγα..καποια στιγμη τα πηρα κρανιο και τρεχανε ολοι να κρυφτουν γιατι τα μαζευα απο καιρο...ομως μετα απο λιγο καθοτι ευαισθητουλα ειχα πολλες τυψεις που μιλησα ετσι και ζητησα εγω συγνωμη αν και εγω δεν ειχα πουθενα αδικο γιατι ενιωθα πολυ ασχημα που ειναι αιμα μου και ειμαι τσακωμενη!ναι τοσο ηλιθια ημουν!μετα απο καιρο που εχω καταληξει???αναρωτιεμαι τι τις ηθελα τις συγνωμες και ξαναφερα αυτους τους ανθρωπους κοντα μου!!!ακομα δεν εχω βρει το κουραγιο να κρατω μακρια ανθρωπους που στη πραγματικοτητα θελουν το κακο μου γιατι νιωθω τυψεις...μεγαλο θεμα οι κακες σχεσεις με συγγενεις δε ξερεις πως να το χειριστεις βρε παιδι μου!τωρα για τη πεθερα μου θα χαρακτηριζα τις σχεσεις μας ως εξης:μακρια και αγαπημενες,αν και μενουμε κοντα εχω καταφερει να κρατω τις αποστασεις μου και να μη της δινω το περιθωριο να επεμβαινει.εμενα δε μου εχει κανει κατι απλα δε μου αρεσει που την ακουω πολλες φορες να θαβει τις υπολοιπες νυφες της σε μενα!το θεωρω πολυ ασχημο και αν κανει κατι τετοιο σιγουρα θα θαβει και μενα ισως πισω απο τη πλατη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγγελιτσα καλως μας ηρθες!!!

Μαρακι χεσε την βλαμμενη την ακατανομαστη :silly:

εγω παντως ,τον λογω υπαρξης των πεθερων...δεν εχω καταλαβει ακομα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore σαν εισαι εγω...ακριβως το ιδιο εκανα και εγω οταν ξεσπασα και τα ειπα χυμα σε ολους(στο σοι του αντρα μου αφου αυτοι δημιουργουν τα προβληματα) μετα ζητησα και συγνωμη οχι γιατι ειχα τυψεις αλλα γιατι εξακολουθουσαν τα ιδια οποτε και εγω τους λεω ενταξει εγω εχω αδικο εισται η αγια οικογενεια ειμαι λαθος ζυταω συγνωμη για να με αφησετε υσηχη και να σταματησετε να με πρηζετε...και για να δεις μυαλο που εχουν οντως σταματησαν...μια συγνωμη ηθελαν να ακουσουν αληθινη η ψευτικη δεν τους νοιαζει απλα να εχουν την ψευδεσθηση οτι κοιτα εμεις την κανουμε οτι θελουμε...

και οσο για την πεθερα μου δεν ειναι απο τις γυναικες που θα τους πεις κατι και θα το σεβαστουν...θα κανει το κουμαντο της και οταν θα κανεις την παρατηρηση θα παρει το υφος της καημενης κατατρεγμενης μανας που κανεις δεν την θελει και θα σου πει μα εγω για καλο το εκανα και αντε μετα να της εξηγεις για 1000στη φορα δεν θελω να κανεις τιποτα ουτε για καλο ουτε για κακο...κοιτα μονο το σπιτι σου μπορεις??????? :angry::angry::angry::angry:

μαρακι μην ανυσηχεις και δεν αργει αυτη η μερα και τοτε να δουμε ποιος θα περναει καλα... ;);););) ολα ειναι δανικα και οπως φερεσαι θα σου φερθουν και εγω σε αυτην την οικογενεια οσο εδινα ημουν στην κορυφη οταν κουραστικα να δινομαι σε αυτους και ηθελα να ασχολειθω με μενα τοτε εγινα εχθρος τους...ντροπη μου λοιπον :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανεις μαρακι μου αφου η πεθερα σου δεν καταλαβαινει απο ορια το επομενο βημα ειναι να φυγεις!!!!!μη το βλεπεις σα τιμορια προς εκεινη αλλα για τη δικη σου υγεια και προπαντος του παιδιου σου γιατι τα παιδια ολα τα αντιλαμβανονται!!!!!εμεις εχουμε θεμα με το φαγητο!λογο του οτι αυτο ειναι το ταλεντο της πεθερας μου κοιταζει με αυτο να ανακατευτει!ολο μας πριζει να παμε να φαμε εκει και οταν δε το κανουμε κραταει μουτρα.παρολο που μπορει να εχω μαγειρεψει επιμενει να φαμε εκει και μετα ο αντρας μου απο τη δουλεια να ερθει και εκεινος να φαει και εγω πρεπει να κουβαλαω τα ρουχα στο σπιτι της μαμας του για να κανει εκει μπανιο!!α και το αλλο!καθε φορα που πηγαινω με γεμιζει με ταπερακια απο φαγητα για το γιοκα της και μετα απο λιγες μερες μου ζηταει τα ταπερακια της.εγω ειμαι παντα τακτικη με αυτα και της τα παω πισω..αλλα καθε φορα παρολο που της τα εχω γυρισει ολα με ρωταει με δυσπιστια...εισαι σιγουρη οτι δεν εχει αλλα ταπερ μου σπιτι σου?σε σημειο που να με κανει να νιωθω ασχημα!!!της εχω ομως ετοιμη την απαντηση την επομενη φορα!!! "ναι εχω ταπερακια σου στο σπιτι μου και στα κρυβω" εμαααααα!!!ευτυχως της εχω θεσει ορια πλεον και εχει παρει το μηνυμα!να δουμε τι θα γινει τωρα με το ονομα του παιδιου γιατι απ'οτι ειχα δει με τη συνηφαδα μου περασε απο χιλια κυματα για να επιλεξει ονομα!βεβαια μαρακι η περιπτωση μου σε σχεση με τη δικη σου ειναι πολυ light!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore και mariakrhth μία από τά ίδια κι εγώ με την πεθερά, μέχρι συγνώμη της ζήτησα κι εγώ αλλά οι κακιασμένες δεν αλλάζουν :angry: πολύ ασχολούμαστε μαζί τους λέω εγώ και όσο περισσότερο ασχολούμαστε τόσο χαλιόμαστε κορίτσια, θα τις φάμε στη μάπα κάποια χρόνια και ετσι θα είμαστε συνέχεια. Αυτό δεν σημαινει σε καμία περίπτωση πως θα κάνουμε πίσω ;););)

Πόσο τυχερές είναι αυτές οι κοπέλες που είναι κοντά με την μάνα τους....

εγώ πάντως όταν θέλω να την εκδικηθώ το ευχαριστιέμαι να την πειράζω και να της σπάω τα νεύρα χι χι χι ξέρω πια αρκετές από τις αδυναμίες, δηλ τα ευαισθητα σημεία της.

Έχουμε και εμείς οι νύφες κορίτσια τα όπλα μας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα εχουμε τα οπλα μας!εγω ευτυχως εχω με το μερος μου τον αντρα μου !!!εμενα μου αρεσει πολυ οταν την εχει σπασει και στον αντρα μου και για να της παει κοντρα της χτυπαει τον καλο!δηλ.της λεει ποσο καταπληκτικα μαγειρευω και βγαζει φλικτερνες!!!!επισης οταν της λεει οτι δεν ειναι καλο το φαγητο της σκαει απο το κακο της!!!!χεχεχεχε η καθε πεθερα εχει το αδυναμο σημειο της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να συμπληρώσω.... κάποτε αναρωτιόμουν μήπως είμαι υπερβολική αλλά τελικά από το συγγενικό της περιβαλλον με πληροφόρησαν απ έξω-εξω κάποιοι για το ποσο αδιάκριτη είναι και επιβεβαιώθηκα σε πολλά .Αφού αναρωτιέμαι οτι πολλοί θα λένε, πώς και δεν μάλωσε με την νύφη της τέτοια που είναι!!!!πού να ήξεραν όμως.....

όσο για τους άντρες μας fiore έτσι κι εγώ, ευτυχώς ο δικός μου με υπερασπίζει. απλά της έχει αδυναμία μεγάλη,καρκίνος βλέπεται, και φροντίζω να του επαναλαμβάνω συνέχεια πως θέλω την οικογένεια ΜΑΣ, δηλ εγώ και αυτός.εκπαίδευση θέλουν και οι άντρες ;)

Οχι που θα τις αφήσουμε να μας κάνουν κουμάντο χι χι :lol: :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω για να κλεισω αυτο το θεμα και να παψουμε να πικραινουμε το στομα μας θελω να παρακαλεσω ολες τις κοπελες εδω μεσα πως οταν μετα απο χρονια ο γιοκας μου με κανει και μενα πεθερα να μου υπενθημυσει καποια τι ελεγα για την δικια μου και μην τυχον γινω σαν και εκεινη γιατι θα παω να πεσω απο την ακροπολη.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

αλλο θεμα τωρα...εχω τσακισει το ιντερνετ και εχω κατεβασει οτι παιδικο μπορειτε να φανταστειτε..απο μικυ μαους μεχρι το βρεχει κεφτεδες....μην πω για τραγουδακια και νανουρισματα.... :P:P:P:P ...να σας πω δεν μαρεσουν καθολου αυτα τα καινουρια παιδικα τυπου γκορμιτες,γιου γκι ο και αλλα τετοια κινεζικα ακαταλαβιστικα και βιαια παιδικα...ελπιζω μεγαλωνοντας να μην αρχιζει να ουρλιαζει και να θελει αυτα η παρομοια παιχνιδια η παιδικα...λετε να τον κανω φλουφλη και μαμοθρευτο???μα δεν θελω να βλεπει η να παιζει βιαια κακο ειναι????? :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth καλά κάνεις και κλείνεις το θέμα...έχουμε σημαντικότερα πράγματα να ασχοληθούμε...τα αγγελούδια μας που θα έρθουν σε λίγους μήνες και θα μας πάρουν τα μυαλά!! Όσο μας έχουν αφήσει!! Δεν αξίζει κανένας άνθρωπος που δεν σέβεται αυτή την ιερή στιγμή...

Λατρεύω το καλοκαίρι και περιμένω πάντα πως και πως να έρθει..να κάνω τα μπανάκια μου, την ηλιοθεραπεία μου, κλπ, κλπ.Φέτος είναι η πρώτη χρονία που θέλω να φύγει όσο πιο γρήγορα γίνεται..θέλω να έρθει το φθινόπωρο, ο χειμώνας.. να έρθει ο κούκλος μου!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Σε δύομιση ωρίτσες θα τον χαζεύω στον υπέρηχο!!!Γιούπι!!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...