Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

kalhmera koritsia....na sou pw evi mou to exw apothimeno na geniso kai egw mia fora san anthropos!!!!!kserw oti ekei einai poli anotera....koritsakia ti tha kanete shmera???egw ekana extes tis douleies mou kai shmera den exw na kanw tipota.....pws pernaei h mera?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!!σημερα ξυπνησα λιγο περιεργα ψιλοποναγε η κοιλια μου κατι σουβλιτσες αλλα περασανε ευτυχως!δε ξερω αν φταιει που ξεχασα να παρω το utrogestan μου το βραδυ ηθελα να σας ρωτησω βρε κοριτσια..καθε πρωι πουξυπναω νιωθω λες και με εχει πατησει τρενο!μεχρι να συνελθω περνανε παντα καποιες ωριτσες..σας συμβαινει και εσας αυτο?? τεσπα!mariakap εισαι οντως τυχερη που θα γεννησεις λονδινο ζηλευω κ γω :P αληθεια ποτε φευγεις??καλα κανεις παντως αλλη η ποιοτητα ζωης εκει,εγω εχω δουλιτσες τωρα το πρωι.θα ξαναμπω το μεσιμερακι,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα.Τι κανετε?

Εμενα απο το πρωι δεν εχει σταματησει να κουνιεται το σπορακι...

Εχω να κανω κατι δουλιτσες σημερα ,να παω να ψωνισω και μερικα πραγματακια και σουπερ μαρκετ γιατι αρκετα μας ταιζει η μαμα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια προσπαθουσα να κανω τις δουλιτσες αλλα παρεδωσα τα οπλα νιωθω λες και το βραδυ εχουν περασει οχι ενα αλλα καμποσα τρενα!και εχω και ενα πονοκεφαλο...να δω τι θα μαγειρεψω σημερα :blink: η αδερφη του αντρα μου ειχε τη προηγουμενη βδομαδα γεννεθλια και ακομα δεν της εχω παρει δωρο!ω ιμε τι ατονια ειναι αυτη σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μπεμπουλες!!!ε ναι λοιπον ,χωθηκα απο δω ,χωθηκα απο κει ...και τελειωσα απο νοσοκομειο και ικα :blush: εχει τρελη ζεστη ,μην βγειτε απο το σπιτι σας ,αν δεν υπαρχει λογος :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι μου κανετε???και εγω εχω παρατηρησει οτι κουραζομαι πολυ πιο ευκολα τωρα οποτε ειναι λογικο να μην εχουμε και πολυ ορεξη..ο μπεμπης μερα με την μερα κανει πολυ πιο αισθητη την παρουσια του και με εχει ξετρελανει :P:P:P:P

εχθες το βραδυ ειχε την τιμη και ο μπαμπας του να τον καταλαβει..στην αρχη ειχε αναψοκοκκινησει αλλα μετα μου το επεζε σκληρος :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: οτι και καλα καποια στιγμη θα γινοταν και σιγα τωρα μην κλαψω και αλλα τετοια..ωρες ωρες γινονται και λιγο αστειοι αλλα ενταξει τον συγχωρω γιατι ειναι η πρωτη του φορα αλλα οταν δει τον γιο του βλεπω να πεταει στα συννεφα απο την χαρα του... :cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουνε πολυ πλακα οι νεοι μπαμπαδες.εγω οτι θελω να περασω δικο μου το φωναζω στη μικρη τι να κανει στο μπαμπα της οταν θα βγει και εκεινος ξετρελενετε μονο που τα ακουει και μου κανει οτι θελω.

ειμαι κακια δε νομιζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ινα δεν εισαι κακια απλα εξυπνη :laugh: :laugh: :laugh: και εγω ελεγα να τον εκμεταλευτω λιγουλακι αλλα ετσι πελαγωμενο που τον βλεπω ωρες ωρες χωρις να ξερει πως να με αντιμετωπισει και τι να μου πει γουρλωνει και τις ματαρες του και τι να κανω υποκυπτω και εγω... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xeretw ta plithoi...AXXX koritsia shmera piga na parw kainouria pedila sthn kori mou giati se ena mhna ta exei patsavouriasei ta ala kai ida kati mikroskopika papoutsakia 1 noumero gia neogenita, trelathika alla htan kai h mama mou mazi mou kai arxise tis prokatalipsois ths kai oti den prepei apo twra na arxisw na psonizw gia to mwro, telika me epise kai den ta pira :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ?? ΕΓΩ ΜΕΤΡΑΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΛΙΓΟ....Ε, ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΡΩΤΙΚΟΥΛΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ.... ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εφτιαξα κανελονια γεμιστα με σπανακι και φετα και εσκασα στο φαι!ουφ!ευη επρεπε να τα παρεις τα παπουτσακια αφου τα ηθελες τοσο :) εγω ακομα δεν εχω ψωνισει τιποτα τα αφηνω για σεπτεμβρη και μετα!εχω μια ερωτησουλα κοριτσια...απο χθες ποτε ποτε οχι πολυ συχνα εχω στιγμιαια πονακια στο κολπο λες και ειναι καποιο νευρο.σας εχει τυχει πρεπει να μιλησω με το γιατρο μου? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως μετά την Β' επιπέδου (27/7),ξεκινάω έρευνα αγοράς και σιγά σιγά από αρχές Σεπτεμβρίου και τις αγορές μου...το δωμάτιο θέλω να είναι έτοιμο όταν θα έρθει ο μικρός μου... και σίγουρα δεν θα το κάνω όταν εγώ θα θέλει γερανό για να κουνηθώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προστοπαρον ισα που τα αισθανομαι που και που .μολις διαβασα κατι στο ιντερνετ που λεει οτι οι εγκυμονουσες δεν κανει να ακουμπανε πανω τους το λαπτοπ και εχω τρομοκρατηθει..μεχρι τωρα το ειχα παντα ξαπλα ακουμπισμενο λιγο πιο κατω απο τη κοιλια μου.ελπιζω να μην εχει προκαλεσει κανενα κακο αυτη μου η αγνοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και εγω θελω να ετοιμασω τα πραγματακια του μωρου μου...αλλα αργω να κανω την β επιπεδου...οποτε με βλεπω κατα τον σεπτεμβρη...αν αντεξω βεβαια να περιμενω τοσοοοο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε δυο βδομαδες παντως εχω ραντεβου...και εκτος απο τον γιατρο εχω ραντεβου και με τα μαγαζια...βεβαια αυτο εχει ψιλοανγχωσει λιγο τον αλεξη αλλα δεν πειραζει θα του περασει :P:P:P:P

ρε κοριτσια εγω λεω να παραγγειλω και την κουνια και καροτσια καλαθες και ολα τα χοντρα τελος παντων γιατι τον αυγουστο θα ειναι κλειστα και τον σεπτεμβρη με βλεπω να τρεχω πανικοβλητη για ολα τα υπολοιπα και βλεπω τον μπεμπη να κοιμαται στο καλαθι του σκυλου... :blink::blink::blink: ειναι νωρις νομιζετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα κοπελιτσες!!!Μαρακι μου βρες τα πραγματακια που σου αρεσουν και κανονισε να τα κλεισεις τον Σεπτεμβρη.αχ τι τελεια σε λιγο θα βαζουμε φωτογραφιουλες απο τα δωματιακια που θα φτιαξουμε :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia ti kanete shmera??egw lew na ftiakso ligo thn psixologia mou kai na paw sto kommwthrio pou doulebei h aderfi mou kai na ftiakso ta malia mou na ta kopso na ta xteniso ligo...aman pia ayto to anxos as xalarwsoume kai ligo!!!maraki des poso kero tha kanoun na erthoun efoson ta paragileis kai peigene na kaneis tis douleies sou na teleioneis!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Σήμερα θέλω να περάσει πολύ πολύ γρήγορα η μέρα στην δουλειά, γιατί το απόγευμα θα πάω να δω τι κάνει ο μικρός:P μαζί με την μητέρα μου...Κάθε φορά περιμένει πως και πως να της δείξω τον υπέρηχο, να δει τι κάνει ο εγγονός της..οπότε σήμερα που θα τον δει live στον υπέρηχο, νομίζω ότι θα τρελαθεί!!! θα έχουμε κλάματα!!!Ακόμα εγώ δεν τον έχω καταλάβει..νομίζω.... :huh: Μάλλον θα χρειαστεί να φάω καμιά γερή κλοτσιά για να τον καταλαβω!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα :laugh: eugeniafrapa τυχερούλα θα δεις το μωράκι σου το απόγευμα :woohoo: να μας πεις τα νέα . όπως η μαμα Παναη κι εγώ δεν ξέρω πόσο θα αντέξω μέχρι να αρχίσω τα ψώνια!Βέβαια έχω ένα σοβαρό κόλημα, πρέπει πρώτα να αδειάσω το μελλοντικό παιδικό δωμάτιο, διοτι προς το παρον είναι αποθηκευτικός χώρος και είναι γεμάτο με πράγματα του άντρα μου που δεν θέλει να τα αποχωρηστεί και πρέπει να τα πάει στο χωριό του. Ελπίζω μέχρι τέλος Αυγούστου να έχουμε αδειάσει το δωμάτιο και αρχές Σεπτέμβρη να το βάψουμε.Έρευνα αγοράς κάνω ήδη και αν προκύψει λόγω εκπτώσεων κάτι οικονομικό ενοείται ότι θα το πάρω ;) Απλά σκέφτομαι οτι θα πρέπει να μπούμε πρώτα στο πνεύμα του χειμώνα από φθινώπορο για ρουχαλάκια και λευκά ήδη.Επιπλα εννοείται αγοράζουμε όποτε θέλουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και απο μενα αρχισα και γω να αδειαζω σιγα σιγα το μελλοντικο παιδικο αλλα κανεις αλλος δεν συμπασχει μαζι μου!!!Αλλα δεν πειραζει καμια μερα θα αρχισω να τσιριζω σανν υστερικη και θα γινουν ολα ταχυτατα. Απο αγορες εχω να παρω λευκα ειδη μονο τα πρωτα ρουχαλακια και τα υπολοιπα αξεσουαρ του τα υπολοιπα θα τα παρω απο συγγενη και δεν με πειραζει καθολου.Ο χειμωνας θα ειναι δυσκολος αλλα ειναι η πρωτη φορα που δεν θα με νοιαζει τιποτα αλλο εκτος απο το μπεμπουλινη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια! είμαι καινούργια στο site. έχω πητ 13νοέμβρη. το μωράκι είναι αρκετά ήσυχο , τόσο που μερικές φορές με ανησυχεί αυτό.. εύχομαι σε όλες μια ήρεμη εγκυμοσύνη!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...