Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010..


Recommended Posts

Evi.D έγραψε:

Egw ton thelw mono gia na apathanatizei ta gegonota oxi gia simparastash.Epidi ta exoume gia thn korh den thelw na einai paraponemenos kai o gios aurio methavrio...

Ναι καλά! Εγώ να πονάω και αυτός εκεί γύρω να τραβάει βίντεο σαν τον Κινέζο τουρίστα στην Ακρόπολη :S:S:S

Στην καλύτερη θα του πετάξω κανέναν ορό, στην χειρότερη κανένα νυστέρι στο δόξα πατρί να τον αφήσω στο τόπο :blink::blink: Λες αυτό αν καταγραφεί στην κάμερα να είναι ευχάριστη ανάμνηση για την κόρη μας???? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΡΟΥΧΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΟΛΕΥΕΤΕ? ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ---ΟΙ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinapapa έγραψε:

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΡΟΥΧΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΟΛΕΥΕΤΕ? ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ---ΟΙ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ---

Μαρίνα ευτυχώς που είναι καλοκαίρι. Προς το παρόν χωράω σε αρκετά φορεματάκια μου από πέρυσι. Το μπούστο διαμαρτύρετε λίγο αλλά προς το παρόν την βολεύω. Στο σπίτι φοράω μπλούζες του άντρα μου που μου έρχοντε σαν μίνι φουστανάκια. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Koritsia opia exei to makedonia tv as to valei na riksei mia matia...Dixnei ena programa gia gennes..

Evi εγώ το παρακολουθώ σχεδόν κάθε μέρα! Αντί να αγχώνομαι πάντως γενικά το βλέπω με ηρεμία. Το δείχνουν σαν τόσο απλή διαδικάσία!!! Τις δύσκολες γέννες μάλλον δεν τις προβάλουν. :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw to parakoloutho koritsia (birth stories) legete.....egw genisa se dhmosio kai den afinoun kanenan mesa sth gena!!!alla efoson genisete se idiotiko exw akousei oti afinoun...na sas pw ti gnwmh mou san pio empiri....epeidei einai poles oi wres sthn arxh pou kai h poni ainai kapws ypoferti kala einai na einai kai o antras gia parea kai na pernaei kai h wra kai otan erthei h wra na bgei to mwro pou exei kamia wra sproksimo dynato ean den thelete as mhn einai mesa alla sthn arxh kala einai gia pareitsa!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariakap75 για την αρχή το ξέρω και εγώ και δεν έχω πρόβλημα να είναι μέσα. Για την τελική ευθεία δεν θέλω.

Μετά σκεφτόμουν ότι αν όλα πάνε κατευχήν να μην πάω από πολύ νωρίς στο μαιευτήριο. Να περιμένω ας πούμε να γίνουν 5λεπτοι οι πόνοι και μετά να ξεκινήσω. Νομίζω ότι δεν έχει νόημα να πάω πολύ γρήγορα. Θα δούμε βέβαια τί θα μου πει και ο γιατρός αλλά μία φίλη μου που γέννησε πριν 2 χρόνια μου είπε ότι το μετάνιωσε που πήγε από πολύ νωρίς και περίιιιιιιιμενε.....

Λέω να πάω 5 λεπτά πριν την επισκληρίδιο :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai symfono kai egw...efoson erthoun ola omala kai se pernei kala einai na mhn pas apo thn arxh alla na exeis sinenoithei gia thn episkliridio...giati egw parolo poy to eixame symfonisi argise para poli na mou thn balei logo alon pio simantikon peristatikon kai mou thm ebale otan eixa 7 diastoli perasa tosous ponous kai meta mou elege na mhn thn balw giati se ligo genaw alla den antexa kai tou eipa pws thn thelw..koritsia h episkliridios einai thaumatourgei!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!τωρα που διαβαζω οτι στα δημοσια νοσοκομεια δεν αφηνουν τον αντρα να ειναι μεσα απογοητευτικα!!ηθελα τοσο πολυ τον αντρουλη μου να ειναι μαζι μου σε ολη τη διαδικασια :dry: το birth stories ποτε το εχει??σπανια το εχω πετυχει!!εχετε δει που δειχνει μερικες που γεννανε σπιτι τους????μπρρρρ εγω προσωπικα και μονο σς αυτη την ιδεα τρεμω!!! :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω στο αλεξανδρα γενναω!δε πειραζει ετσι κι αλλιως ο αντρας μου δεν τρελενοταν στην ιδεα να μπει μεσα στη γενα...κι αν τελικα εμπαινε για χαρη μου τον βλεπω να λιποθυμαμουσε και ολοι να τρεχανε εκεινον παρα εμενα!!!εδω να σημειωσω οτι αν μπει κατσαριδα σπιτι εγω τη σκοτωνω!εκεινος τρεχει να κρυφτει!δε πειραζει εχουμε ταιριαξει ομως..εχουμε συμβιβαστει με τις ιδιοτροπιες μας και αγαπιομαστε πολυ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στο σπίτι δεν θα το τολμούσα πάντως σαν ιδέα αν το σκεφτήτε είναι πιο λογικό. Να είσαι σε έναν χώρο πιο οικείο. Να μπορείς να σηκώνεσε και να περπατάς. Αλλά και πάλι το λέω δεν θα το τολμούσα με τίποτα. Ασε που στο σπίτι δεν υπάρχει η εναλλακτική της επισκληριδίου! Και όσο σκέφτομαι την επισκληρίδιο γλυκαίνει λίγο η σκέψη. Ελπίζω μόνο να με πιάσει γιατί έχω ακούσει διάφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakap75 έγραψε:

ti einai ayto kataifaki???kati onomata apo to fb mou bgazei

Προσπαθώ να βάλω μία φώτο από ένα προφίλ του facebook αλλά δεν τα καταφέρνω. Μία κούνια που μου αρέσει είναι.

Τέλος πάντων θα ξαναπροσπαθήσω άλλη μία φορά. Είμαι λίγο άσχετη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλες μου,τι κανετε?εγω αυριο πρωι εχω το τρεξιμο της ζωης μου...παω στο αττικο να μου γραψει αδεια ο γιατρος και μετα εχω ραντεβου στο ικα να περασει ο γιατρος την αδεια.....μετα επιτροπη και τα σχετικα!!!ουφ βαριεμαι καθε μηνα τα ιδια :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

Μικρουλες μου,τι κανετε?εγω αυριο πρωι εχω το τρεξιμο της ζωης μου...παω στο αττικο να μου γραψει αδεια ο γιατρος και μετα εχω ραντεβου στο ικα να περασει ο γιατρος την αδεια.....μετα επιτροπη και τα σχετικα!!!ουφ βαριεμαι καθε μηνα τα ιδια :blink:

Καλώς την φιλενάδα!

Καλό κουράγιο για αύριο. Εγώ αυτά με τα ικα και τα σύκα τα βαριέμαι τρελά. Δεν τα αντέχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia kai pali kopelies...Egw mia kounia thn vlepw sto fb.... Maria egw pantos se zilevw pou tha gennhseis ston kanada auth ti fora, twra tha katalaveis thn diafora....Egw koritsia sto nosokomio piga me ponous 3-4 lepton spazmena nera kai 4 pontous diastolh kai pali ekana 11 wres na genhsw, opote mhn viazeste gia to nosokomio idika h proth genna argei kapos :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...